http://kariera.mk

NSA e lajmëroi Microsoft për virusin WannaCry pas 5 vjet të përdorimit

më 5.2017 - Gazeta e re

Gazeta Washington Post shkruan se Agjencia Kombëtare për Siguri NSA ka njoftuar Microsoft-in për virusin WannaCry vetëm pasi që zbuloi se grupi i hakerëve arriti të marrë informacione nga sistemet e saj....

NSA e lajmëroi Microsoft për virusin WannaCry pas 5 vjet të përdorimit

më 5.2017 - KosovaPress

NSA ishte goditur nga sulmet e hakerëve, të cilat i lansoi grupi Shadow Brokers vitin e kaluar dhe hakerët arritën të vijnë deri te lëshimet, të cilat agjencia edhe vetë i kishte përdorur për hyrje në...

Kina paralajmëron për një virus të ri informatik

më 5.2017 - Zhurnal

Loading... Kina nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virus si ai që goditi qindra mijëra kompjuterë në të gjithë botën javën e kaluar. “Ky virus...

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

më 5.2017 - Gazeta Express

Kina nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry” që goditi qindra mijëra kompjutera në të gjithë botën javën e kaluar. “Ky virus kripton...

Një tjetër virus do të godasë botën? Kina lëshon alarmin

më 5.2017 - Tetova Sot

Kina nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry” që goditi qindra-mijëra kompjuterë në të gjithë botën javën e kaluar. “Ky virus kripton...

Kina alarmon, bëhuni gati për virusin e radhës

më 5.2017 - Sovrani

Kina nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virusin ”Wannacry” që goditi qindra mijëra kompjutera në të gjithë botën javën e kaluar. “Ky virus kripton...

Kina paralajmëron për një virus të ri informatik

më 5.2017 - Gazeta e re

Kina nxit përdoruesit e pajisjeve me sistem “Windows” që të ruhen përballë një sulmi të ngjashëm me virus si ai që goditi qindra mijëra kompjuterë në të gjithë botën javën e kaluar. “Ky virus kripton dhe...

Kina paralajmëron për një virus të ri informatik

më 5.2017 - KosovaPress

“Ky virus kripton dhe riemërton dokumentet falë një hapësire në sistemin Windows”, shpjegoi sot Qendra Kombëtare e Përgjigjes Urgjente ndaj Viruseve Informatike, duke i bërë thirrje përdoruesve të instalojnë...

Windows XP është ende sistemi operativ i tretë më i përdorur në botë

më 5.2017 - Infokusi

Njerëzit si duket ende nuk e kanë kuptuar se është e rrezikshme përdorimi i sistemit operativ Windows XP, dhe këtë hakerët janë duke e shfrytëzuar shumë mirë, e që edhe sulmin e fundit global e lanë lansuar...

?Windows XP? vazhdon të jetë sistemi operativ i tretë më i përdorur në botë

më 5.2017 - Albeu

Njerëzit si duket ende nuk e kanë kuptuar se është e rrezikshme përdorimi i sistemit operativ Windows XP, dhe këtë hakerët janë duke e shfrytëzuar më së miri. Këta të fundit, sulmin e fundit global e lanë...

Windows XP është ende sistemi operativ i tretë më i përdorur në botë

më 5.2017 - Gazeta Express

Njerëzit si duket ende nuk e kanë kuptuar se është e rrezikshme përdorimi i sistemit operativ Windows XP, dhe këtë hakerët janë duke e shfrytëzuar shumë mirë, e që edhe sulmin e fundit global e lanë lansuar...

Microsoft përditëson Windows XP pas sulmeve kibernetike

më 5.2017 - Indeks online

Përdoruesit e sistemeve të vjetra operative Windows tashmë mund të shkarkojnë një përditësim i cili do ti mbrojë nga sulmet kibernetike me ransomware. Në një hap të pazakontë Microsoft publikoi një përditësim...

Sulmi kibernetik në gjithë botën, Microsoft jep alarmin

më 5.2017 - Portalb

Sulmi kibernetik që goditi qindra vende të botës duhet të vlejë si një thirrje për zgjim: Qeveritë nuk duhet të mbajnë programe të rrezikshme dhe me qëllime të këqia, që mund të shndërrohen në armë të...

Microsoft përditëson Windows XP pas sulmeve kibernetike

më 5.2017 - Arbresh

Përdoruesit e sistemeve të vjetra operative Windows tashmë mund të shkarkojnë një përditësim i cili do ti mbrojë nga sulmet kibernetike me ransomware. Në një hap të pazakontë Microsoft publikoi një përditësim...

Sulmi kibernetik, ‘Microsoft’ fajëson shërbimin sekret amerikan

më 5.2017 - Tetova Sot

Autoritetet dhe politikanët kërkojnë që firmat që prodhojnë software të bëjnë më shumë për sigurimin e të dhënave në internet. Nga Deutsche Welle Koncerni Microsoft kritikoi pas sulmit kibernetik që preku...

Zvogëlohen sulmet kibernetike globale, por mbetet frika

më 5.2017 - Periskopi

Një virus kompjuterik që është përhapur në 150 vende po duket të jetë ngadalësuar, me pak reporte të sulmeve të reja. Një zëdhënës i agjencisë policore Europol ka thënë që situata në Europë “duket stabile”,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK