http://kariera.mk

BE dhe SHBA kundër ndalimit të laptopave në fluturimet nga Evropa

më 5.2017 - Telegrafi

Ndalimi për laptop dhe tabletë, i cili aktualisht është në fuqi për disa fluturime nga Lindja e Mesme, nuk do të zgjerohet në fluturimet nga Evropa. Për këtë janë pajtuar dhe kanë vendosur zyrtarë të BE-së...

BE dhe SHBA kundër ndalimit të laptopave në fluturimet nga Evropa

më 5.2017 - Gazeta e re

Ndalimi për laptop dhe tabletë, i cili aktualisht është në fuqi për disa fluturime nga Lindja e Mesme, nuk do të zgjerohet në fluturimet nga Evropa. Për këtë janë pajtuar dhe kanë vendosur zyrtarë të BE-së...

BE dhe SHBA kundër ndalimit të laptopave në fluturimet nga Evropa

më 5.2017 - KosovaPress

Për këtë janë pajtuar dhe kanë vendosur zyrtarë të BE-së dhe SHBA-ve në një takim që është mbajtur në Bruksel. SHBA në mars vendosi restriksione për fluturimet që vijnë nga Turqia, Maroku, Jordani, Egjipti,...

Australia shqyrton ndalimin e laptopave në aeroplanë

më 5.2017 - Zhurnal

Loading... Kryeministri i Australisë, Malkom Turnbul deklaroi të mërkurën se vendi i tij po shqyrton ndalimin e laptopave dhe tabletëve në aeroplan, por nuk ka zbuluar se kur masa e re do të hyjë në fuqi....

Australia shqyrton ndalimin e laptopave në aeroplanë

më 5.2017 - KosovaPress

Turbul nuk ka dashur të zbulojë nëse vendimi për ndalimin e pajisjeve elektrike në aeroplan është i lidhur me kërcënimet terroriste të Shtetit Islamik, për të cilat presidenti amerikan Donald Trump ka...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK