http://kariera.mk

Orkestra Simfonike e RTSH nderohet me “Nderi i Kombit”

më 5.2017 - RTSH

Data 16 maj i vitit 1962 është dhe do të mbetet një nga data më të shënuara në historinë e Radio Televizionit Shqiptar. Ajo lidhet me krijimin e formacionit orkestral më të madh të kohës, Orkestrën Simfonike...

Nishani vlerëson me dekoratën “Nderi i Kombit”, Orkestrën Simfonike të RTSH

më 5.2017 - Mapo

Data 16 maj i vitit 1962 është dhe do të mbetet një nga data më të shënuara në historinë e Radio Televizionit Shqiptar, pasi ajo lidhet me krijimin e formacionit orkestral më të madh të kohës, Orkestrën...

Nishani vlerëson me dekoratën “Nderi i Kombit”, Orkestrën Simfonike të RTSH

më 5.2017 - Sot News

Presdenti Bujar Nishani ka vlerësuar me  dekoratën “Nderi i Kombit” Orkestrën Simfonike  të RTSH në 55 vjetorin e  saj. Në aktivitetin e organizuar mbrëmjen e të enjtes në ambientet e RTSH-së, drejtuesi...

Nishani vlerëson me dekoratën “Nderi i Kombit”, Orkestrën Simfonike të RTSH dhe dirigjentët Ferdinand Deda e Eno Koço

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Data 16 maj i vitit 1962 është dhe do të mbetet një nga data më të shënuara në historinë e Radio Televizionit Shqiptar, pasi ajo lidhet me krijimin e formacionit orkestral më të madh të kohës,...

Presidenti Bujar Nishani nderon orkestrën e RTSH dhe disa artistë

më 5.2017 - ABC News

Presidenti Bujar Nishani dekoron  orkestrën  simfonike të RTSH me titullin “Nderi i Kombit”  për kontribut të çmuar dhe interpretim të shkëlqyer. Me këtë titull u nderuan edhe Ferdinand Deda pas Vdekjes dhe  dirigjenti Eno Koço.

Orkestra Simfonike e Radiotelevizionit Shqiptar në një koncert të veçantë

më 5.2017 - RTSH

Orkestra Simfonike e Radiotelevizionit Shqiptar përgatitet të realizojë koncertin e radhës me një program të veçante. Dirigjeni Jetmir Barbullushi, baketës së të cilit i është besuar ky koncert, shprehet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK