http://kariera.mk

Instagram dhe Snapchat, të rrezikshme për shëndetin mendor

para një muaji - Ora news

Rrjetet sociale Instagram dhe Snapchat  kanë rezultuar shumë të rrezikshme për shëndetin mendor të të rinjve. Sipas një studimi nga ‘Royal Society for Public Health’ u publikuan efektet pozitive dhe negative...

Instagram, rrjeti social më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - Lexo

Instagram për momentin është njëri ndër rrjetet sociale më të përdorura në botë. Edhe pse ka shumë përdorues, ky rrjet social është zgjedhur si më i keqi për shëndetin mendor tek të rinjtë. BBC njofton...

Studim, Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - GazetaBlic

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Studim,Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - Albeu

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve , thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Instagram, rrjeti social më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - Lajmi.net

Instagram për momentin është njëri ndër rrjetet sociale më të përdorura në botë. Edhe pse ka shumë përdorues, ky rrjet social është zgjedhur si më i keqi për shëndetin mendor tek të rinjtë. BBC njofton...

Instagram dhe Snapchat, të dëmshme për shëndetin mendor të të rinjve

para një muaji - Arbresh

Të rinjtë po përjetojnë rritje të ankthit, depresionit, vetëbesimit të ulët dhe gjumit të varfër për shkak të platformave popullore të mediave sociale, sipas një studimi të ri në Mbretërinë e Bashkuar....

Instagrami më i keqi për shëndetin mendor të të rinjve

para një muaji - GazetaBlic

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe e mediave sociale, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në shëndetin mendor të të rinjve. Kështu thuhet në një sondazh të realizuar në Britani të Madhe....

Rrjetet sociale kanë impakt negativ në shëndetin mendor – Ja kush janë më të dëmshmit

para një muaji - Gazeta Fjala

Sipas një studimi, Instagram është cilësuar si  rrjeti social më i dëmshëm për sa i përket shëndetit mendor të të rinjve. Ky aplikacion për shpërndarjen e fotove, i cili është në pronësi të Facebook dhe...

Studim: Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - Gazeta Express

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - Koha.net

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Studim: Instagrami aplikacioni më i keq për shëndetin mendor

para një muaji - Infokusi

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe sociale kur bëhet fjalë për ndikimin që ka tek shëndeti i të rinjve, thuhet në një studim të kryer në Britani të Madhe. Në sondazhin e përfshirë 1,479...

Instagrami më i keqi për shëndetin mendor të të rinjve

para një muaji - Klan Kosova

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe e mediave sociale, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në shëndetin mendor të të rinjve. Kështu thuhet në një sondazh të realizuar në Britani të Madhe....

Instagrami më i keqi për shëndetin mendor të të rinjve

para një muaji - Gazeta e re

Instagrami është vlerësuar si platforma më e keqe e mediave sociale, kur bëhet fjalë për ndikimin e tij në shëndetin mendor të të rinjve. Kështu thuhet në një sondazh të realizuar në Britani të Madhe....

Nuk mund të përdorni Instagramin? Ja çfarë mund të ketë ndodhur

para një muaji - Lajmi.net

Tash e disa minuta, jashtë funksionit është edhe një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë. Bëhet fjalë për Instagramin, i cili ditëve të fundit është raportuar për një rritje të madhe të përdorimeve....

Bie nga funksioni rrjeti social Instagram

para një muaji - Arbresh

Tash e disa minuta, jashtë funksionit është edhe një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë. Bëhet fjalë për Instagramin, i cili ditëve të fundit është raportuar për një rritje të madhe të përdorimeve,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK