http://kariera.mk

Abdikimi i Perandorit, qeveria japoneze miraton ligjin

para 8 muajve - Top Channel

Qeveria e Japonisë miratoi një ligj një përdorimesh, i cili nëse aprovohet në Parlament do të lejojë abdikimin e Perandorit Akihito. Perandori 83-vjeçar tha vjet se mosha dhe shëndeti i tij e kishin bërë...

Lë fronin dhe familjen për dashurinë, ja kush është 25 vjeçarja

para 8 muajve - Standard

Princesha 25-vjeçare Mako e familjes mbretërore të Japonisë, ka hequr dorë nga statusi i saj vetëm për t’u martuar me djalin që dashuron, pasi sipas legjislacionit japonez, thuhet se nëse ndonjë nga pjesëtarët...

Qeveria e Japonisë miraton ligjin për abdikimin e perandorit

para 8 muajve - Almakos

Qeveria japoneze ka miratuar të premten projektligjiin me të cilin lejon perandorin Akihito të tërhiqet si perandor duke ia liruar vendin djalit të tij, princit të kurorës Naruhito (54), raporton AA Projektligji...

Qeveria e Japonisë miraton ligjin për abdikimin e perandorit

para 8 muajve - Zhurnal

Qeveria japoneze ka miratuar të premten projektligjiin me të cilin lejon perandorin Akihito të tërhiqet si perandor duke ia liruar vendin djalit të tij, princit të kurorës Naruhito (54), raporton Anadolu...

Princesha heq dorë nga froni për tu martuar me shokun e klasës

para 8 muajve - Ora news

Princesha e Japonisë, Mako Akishino ka hequr dorë nga titulli mbretëror që të martohet me shokun e klasës, i cili vjen nga familje e thjeshtë. 25-vjeçarja u njoh me Kei Komuro kur të dy ishin studentë...

Japonia mirato ligjin që i jep të drejtë perandorit të heqë dorë nga titulli

para 8 muajve - Tetova Sot

Qeveria japoneze ka miratuar të premten projektligjiin me të cilin lejon perandorin Akihito të tërhiqet si perandor duke ia liruar vendin djalit të tij, princit të kurorës Naruhito, raporton Anadolu Agency....

Qeveria e Japonisë miraton ligjin për abdikimin e perandorit

para 8 muajve - AlbPortali

Qeveria japoneze ka miratuar të premten projektligjiin me të cilin lejon perandorin Akihito të tërhiqet si perandor duke ia liruar vendin djalit të tij, princit të kurorës Naruhito (54), raporton AA Loading......

Qeveria e Japonisë miraton ligjin për abdikimin e perandorit

para 8 muajve - Shenja

Qeveria japoneze ka miratuar të premten projektligjiin me të cilin lejon perandorin Akihito të tërhiqet si perandor duke ia liruar vendin djalit të tij, princit të kurorës Naruhito (54), raporton AA Projektligji...

Qeveria e Japonisë miraton ligjin për abdikimin e perandorit

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TOKIO (AA) - Qeveria japoneze ka miratuar të premten projektligjiin me të cilin lejon perandorin Akihito të tërhiqet si perandor duke ia liruar vendin djalit të tij, princit të kurorës Naruhito...

Pas kufizimit 200 vjeçar, tani në Japoni mbreti mund të abdikojë

para 8 muajve - Koha.net

Tokio, 19 maj – Qeveria japoneze miratoi sot legjislacionin që i mundëson perandorit Akihito, që vitet e fundit ka probleme të rënda shëndetësore, të abdikojë vitin e ardhshëm. Ky projektligj, që do të...

Princesha e Japonisë heq dorë nga familja mbretërore për hir të dashurisë

para 8 muajve - Periskopi

Për fronin krizantem të Japonisë, çmimi i rënies në dashuri është i lartë në qoftë se jeni femër. Lajmet se Princesha Mako, mbesa e madhe e perandorit Akihito, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror nëse,...

Princesha e Japonisë heq dorë nga titulli për të dashurin që takoi në restorant

para 8 muajve - Antpress

Është gati të heqë dorë nga titulli mbretëror e çdo privilegj tjetër që i jep statusi i saj, për t’u martuar me njeriun e zemrës, një djalë të cilin e ka takuar 5 vite më parë në një restorant. Princesha...

Si në përralla, Princesha e Japonisë heq dorë nga froni për tu martuar me ish shokun e klasës

para 8 muajve - Opozita

Princesha e Japonisë heq dorë nga froni për hir të dashurisë. Mako Akishino, mbesa 25-vjecare perandorit Akihito dhe e bija e princit Akishino do të lidhë kurorë me Kei Komuro, një student i porsadiplomuar...

Japoni, Princesha Mako për dashurinë heq dorë nga froni

para 8 muajve - RTSH

Princesha Mako, mbesa e madhe e perandorit të Japonisë, ka vendosur të heqë dorë nga statusi i saj mbretëror në mënyrë që të martohet me një njeri të zakonshëm. 25 vjeçarja Mako do të fejohet me një punonjës...

FOTO/ Princesha heq dorë nga statusi mbretëror. Do martohet me…

para 8 muajve - Opozita

Një princeshë japoneze ka hequr dorë nga statusi i saj për t’u martuar me një agent turizmi, të cilin e takoi në një restorant 5 vite më parë. Princesha Mako, mbesa e perandorit të Japonizë Akihito, po...

Princesha e Japonisë dorëzon fronin në emër të dashurisë

para 8 muajve - Opinion

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm. Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Heq dorë nga froni, princesha e Japonisë do të martohet me ish-shokun e klasës

para 8 muajve - BalkanWeb

JAPONI – Princesha e Japonisë heq dorë nga froni për hir të dashurisë. Mako Akishino, mbesa 25-vjecare perandorit Akihito dhe e bija e princit Akishino do të lidhë kurorë me Kei Komuro, një student i porsadiplomuar...

Princesha e Japonisë do të humbë statusin mbretëror në emër të dashurisë

para 8 muajve - Koha.net

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm. Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Princesha e Japonisë do të humbë statusin mbretëror në emër të dashurisë

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm, Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Princesha e Japonisë do të humbë statusin mbretëror në emër të dashurisë

para 8 muajve - Indeks online

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm. Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Kjo është dashuri! Princesha e Japonisë dorëzon statusin mbretëror, për…

para 8 muajve - Republika

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm. Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Dashuri si në përralla, princesha e Japonisë braktis fronin mbretëror për t’u martuar me djalin e ëndrrave

para 8 muajve - Blitz

Princesha japoneze do të dorëzojë statusin e saj mbretëror pasi do të martohet me një punonjës turizmi detar që e takoi në një restorant disa vjet më parë. Princesha Mako Akishino, mbesa e Perandorit japonez...

Heq dorë nga froni dhe nga çdo gjë, princesha e Japonisë do të martohet me ish-shokun e klasës

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

Princesha e Japonisë heq dorë nga froni për hir të dashurisë. Mako Akishino, mbesa 25-vjecare perandorit Akihito dhe e bija e princit Akishino do të lidhë kurorë me Kei Komuro, një student i porsadiplomuar...

Princesha e Japonisë do të humbë statusin mbretëror në emër të dashurisë

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm. Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Princesha e Japonisë humbë statusin mbretëror në emër të dashurisë

para 8 muajve - Insajderi

Një pjesëtare e familjes mbretërore të Japonisë, princesha Mako, do të dorëzojë statusin e saj mbretëror, duke u martuar me një njeri të zakonshëm. Mbesa e madhe e perandorit Akihito do të martohet me...

Princesha heq dorë nga froni për tu martuar me një punëtor të thjeshtë

para 8 muajve - Ora news

Princesha japoneze heq dorë nga statusi i saj mbretëror për tu martur me një punëtor të thjeshtë të cilin e kishte njohur në univesitet. Pincesha Mako, mbesa më e madhe e perandorit Akihito, do të bëhet...

Princesha e Japonisë heq dorë nga titulli për të dashurin që takoi në restorant

para 8 muajve - OraInfo

Është gati të heqë dorë nga titulli mbretëror e çdo privilegj tjetër që i jep statusi i saj, për t’u martuar me njeriun e zemrës, një djalë të cilin e ka takuar 5 vite më parë në një restorant. Princesha...

Princesha e Japonisë heq dorë nga froni mbretëror për punëtorin e plazhit

para 8 muajve - Arbresh

Çfarë nuk po bëhet për dashurinë, ka ende njerëz që luftojnë për të… Një princeshë japoneze po heq dorë nga statusi i saj mbretëror për t’u martuar me një punëtor të turizmit në plazh që takoi në një restorant...

Princesha e Japonisë heq dorë nga titulli për të dashurin që takoi në restorant

para 8 muajve - Tetova1

Është gati të heqë dorë nga titulli mbretëror e çdo privilegj tjetër që i jep statusi i saj, për t’u martuar me njeriun e zemrës, një djalë të cilin e ka takuar 5 vite më parë në një restorant. Princesha...

Princesha e Japonisë heq dorë nga froni mbretëror për punëtorin e plazhit

para 8 muajve - Gazeta Express

Çfarë nuk po bëhet për dashurinë, ka ende njerëz që luftojnë për të... Një princeshë japoneze po heq dorë nga statusi i saj mbretëror për t’u martuar me një punëtor të turizmit në plazh që takoi në një...

Princesha japoneze heq dorë nga statusi i saj mbretërorë, për t’u martuar me njeriun që do

para 8 muajve - Infokusi

Një princeshë japoneze është e gatshme të heqë dorë nga statusi i saj mbretërorë, vetëm për t’u martuar me njeriun që ajo dashurin. Princesha Mako, mbesa e perandorit të Japonisë, është duke u martuar...

Heq dorë nga titulli mbretëror për njeriun e zemrës

para 8 muajve - Periskopi

Është gati të heqë dorë nga titulli mbretëror e çdo privilegj tjetër që i jep statusi i saj, për t’u martuar me njeriun e zemrës, një djalë të cilin e ka takuar 5 vite më parë në një restorant. Princesha...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK