http://kariera.mk

Kasami: Maqedonia, para se gjithash një shtet i barabartë për të gjithë

më 5.2017 - Telegrafi

Dje kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, Christian Thimonier. Në këto takime miqësore është...

Meta: LSI forcë e parë

më 5.2017 - Top Channel

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në...

Ahmeti: BDI asnjëherë nuk është zhgënjyer nga ndërkombëtarët

më 5.2017 - Telegrafi

Sot në Ambasadën Amerikane në Shkup, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar takim të përbashkët pune me zv. Ambasadoren e SHBA-së në Shkup, Micaela Schweitzer-Bluhm dhe...

Lëvizja BESA: Angazhohemi për të qenë pjesë e Qeverisë

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj -­ Lëvizja Besa edhe zyrtarishtë ka marrë ftesë nga selia "blu" e Zoran Zaevit për të biseduar rreth mundësive që edhe kjo forcë poltike të kyçet në Qeverinë e re reformatore, transmeton...

Përfundojnë bisedimet e para për qeverinë, ja çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Albeu

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për mediat. “Në periudhën...

Shilegov: “Jemi një hap më afër për fillimin e formimit të Qeverisë së re”

më 5.2017 - Flaka

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

BDI e përkushtuar tërësisht për t`i zbatuar reformat e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj -­ Në Ambasadën amerikane në Shkup, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti ka zhvilluar takim të përbashkët pune me zëvendës­ambasadoren e SHBA-së në vend Mikaela Shvajzar...

Opozita nis përgatitjet për zgjedhjet

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Në Shqipëri opozita ka nisur menjëherë punën për t’u organizuar për zgjedhjet e 25 qershorit dhe zbatimin e marrëveshjes se arritur një ditë më parë mes kryetarit të saj Lulzim Basha dhe kryeministrit...

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

më 5.2017 - Alsat-M

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Shilegov: Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim

më 5.2017 - TV Koha

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Fjalimi i Fundit në Kuvend i Deputetit të Ndjerë, Agim Kikaj

më 5.2017 - Kallxo

Deputeti i LDK-së nga legjislatura e kaluar, Agim Kikaj, ka vdekur papritur mbrëmë. Deputeti 54 vjeçar i lindur në Lupç të Poshtëm të Podujevës, ka përfunduar Fakultetin Juridik dhe Fakultetin e Gjuhës...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 00:00

më 5.2017 - Telegrafi

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Shilegov: Qytetarët Qeverinë do ta ndjejnë të vetën

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj - Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-­së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve....

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Zgjedhjet e 25 qershorit/ Rama mbledh nesër deputetët dhe kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Opinion

Kryeministri Edi Rama njëherësh edhe kreu i PS ditën e nesërme do të mbledhë deputetët dhe kandidatët për deputetë. Mbledhja zhvillohet në kuadër të fushatës elektorale, që tashme me marrëveshjen e re...

Lulzim Basha letër ngushëlluese Isa Mustafës

më 5.2017 - Indeks online

Lulzim Basha, lider i Partisë Demokratike të Shqipërisë i ka dërguar letër ngushëllimi kreut të LDK-së, Isa Mustafa për vdekjen e Agim Kikajt. Në letrën e tij Basha shkruan se Kikaj ishte njeri që ka dhënë...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - OraInfo

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Pal Lekaj shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për humbjen e deputetit të kësaj të fundit, Agim Kikaj. “Familjes Kikaj, qytetarëve të Kosovës,...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Kosovë, pëson atak në zemër ndërron jetë ish- deputeti i LDK

më 5.2017 - Shqiptarja

Ish – deputeti dhe kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokrate të Kosovës (LDK) për zgjedhjet e 11 qershorit Agim Kikaj ka ndërruar jetë ditën e sotme. Mësohet se Kikaj ka pësuar një atak në zemër....

Rama mbledh nesër deputetët dhe kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Ora news

Kryeministri Edi Rama njëherësh edhe kreu i PS ditën e nesërme do të mbledhë deputetët dhe kandidatët për deputetë. Mbledhja zhvillohet në kuadër të fushatës elektorale, që tashme me marrëveshjen e re...

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Ina

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Koha.net

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Zeri

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

NISËN BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, FILLIMISHT PARIMET, MË PAS PËRZGJEDHJET KADROVIKE

më 5.2017 - TV21

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Çfarë do të thotë Ilir Meta sonte në Zonë e Lirë?

më 5.2017 - Sot News

Presidenti  i zgjedhur i vendit Ilir Meta do të jetë i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” të moderatorit Arian Çani. Deklaratat e Metës sonte në emision priten të jenë mjaft interesante, pasi është...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 24:00

më 5.2017 - GazetaBlic

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

NISMA tregon kohën se kur përmbyllet lista e tyre

më 5.2017 - Indeks online

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Frika e LDK-së nga Vjosa Osmani!

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës akoma nuk i ka përfunduar listat me kandidatët e tyre të cilët do të garojnë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Një gjë e tillë pritet të finalizohet brenda pak orësh, kështu...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Prekëse, Agim Veliu s'i ndanë lotët për të ndjerin Agim Kikaj (Foto/Video)

më 5.2017 - Indeks online

Agim Veliu e ka përjetuar rëndë ndarjen nga jeta të mikut të tij të madh, Agim Kikës. Kryetari i Podujevës është prekur fort në ceremoninë e varrimit të ish deputetit të LDK-së. Indeksonline ka siguruar...

Në varrimin e Kikaj edhe zyrtar të PDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Në varrimin e ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj përpos anëtarëve të Lidhjes Demokratikë të pranishëm ishin edhe zyrtar të Partisë Demokratike të Kosovës. Ndër ta edhe deputeti...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Marrëveshja PD-PS, Meta: Jo si ajo e 2008 por me qëllime të ngjashme

më 5.2017 - Ora news

Atë që nuk e tha Petrit Vasili, e nënkuptoi ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Marrëveshja mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike nuk është e njëjta me atë të vitit 2008 për...

Prekëse, Agim Veliu s'i ndanë lotët për të ndjerin Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Agim Veliu e ka përjetuar rëndë ndarjen nga jeta të mikut të tij të madh, Agim Kikës. Kryetari i Podujevës është prekur fort në ceremoninë e varrimit të ish deputetit të LDK-së. Indeksonline ka siguruar...

Sonte në Komiteti – i ftuar Avdullah Hoti

më 5.2017 - Gazeta Express

Sonte në emisionin Komiteti është i ftuar Avdullah Hoti, kandidat i koalicionit LDK-AKR-Alternativa për kryeministër. Emisioni transmetohet në orën 20:00, drejtpërdrejt në RTV Dukagjini si dhe në faqen...

Pas marrëveshjes me Bashën, Rama nis fuqishëm fushatën, shtron darkë me kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Sot News

Pas arritjes së marrëveshjes një ditë më parë me kryeopozitarin Lulzim Basha, ku u vendos që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, dhe kur e ndajnë pak ditë nga hapja zyrtare e fushatës zgjedhore,...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Ahmeti: Këto janë hapat e para që do ti ndërmerr shumica e re parlamentare

më 5.2017 - Portalb

Sot në ambasadën amerikane në Shkup, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar takim të përbashkët pune me zv.ambasadoren e SHBA në Shkup, Micaela Schweitzer-Bluhm dhe ambasadorin...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikajt

më 5.2017 - Klan Kosova

Ka nisur ceremonia e varrimit të Agim Kikajt, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Indeks online

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

NISIN NEGOCIATAT PËR QEVERI, BDI AMBICIOZE, “AMINI” TEK AHMETI?!

më 5.2017 - TV21

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka nisur ceremonia e varrimit të Agim Kikajt, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Ilir Meta sonte në "Zonë e Lirë", deklaratat e forta që pritet të thotë

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë sonte në mbrëmje i ftuar te emisioni “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Kjo është dalja e dytë e tij në një emision televiziv që pas zgjedhjes si President Republike....

Ahmeti në takim të përbashkët me SHBA dhe BE

më 5.2017 - Indeks.mk

Sot në Ambasadën Amerikane në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar takim të përbashkët pune me Zv Ambasadoren e SHBA në Shkup, zonjen Micaela Schweitzer-Bluhm...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikajt

më 5.2017 - OraInfo

Ka nisur ceremonia e varrimit të Agim Kikajt, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Kreu i Kuvendit intervistë ndryshe sonte në “Zonë e Lirë”

më 5.2017 - Standard

Sot në orën 21.00 Kreu i Kuvendit, z. #Ilir_Meta intervistë live në emisionin ZONE E LIRE të Arjan Çanit në TV Klan!

Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë të premten se partia që ai drejton është e përkushtuar për zbatimin e reformave e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar dhe integrimin...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Top Channel

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Mes disa zjarreve – Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve

më 5.2017 - Portalb

Marrëveshja Rama-Basha për  zgjidhjen e  krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat  sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre....

Pas paktit me Bashën, Rama ndez motorët e fushatës, shtron darkë me kandidatët për deputetë

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Pas arritjes së marrëveshjes një ditë më parë me kryeopozitarin Lulzim Basha, ku u vendos që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, dhe kur e ndajnë pak ditë nga hapja zyrtare e fushatës...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - Telegrafi

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Kjo është lista e Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë

më 5.2017 - Portalb

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Aktuale

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM

më 5.2017 - Portalb

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata, për media megjithatë sipas...

PDK, AKR dhe Vetëvendosje ende s’kanë finalizuar listat!

më 5.2017 - GazetaBlic

Derisa Partia Demokratike e Kosovës po mban mbledhjen e kryesisë për të vendosur lidhur me listën e kandidatëve për deputet, KosovaPress mëson se as Aleanca Kosova e re por as Lëvizja Vetëvendosje nuk...

Kasami takon ambasadorët e Italisë dhe Francës, Carlo Romeo dhe Kristian Thimonier

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Dje kryetari i Lëvizjes BESA, z. Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, z. Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, z. Kristian Timonie. Në këto...

GP Nisma ngushëllon për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK’së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Ahmeti ne takim te perbashket me SHBA dhe BE

më 5.2017 - Aktuale

Sot në Ambasadën Amerikane në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar takim të ërbashkët pune me Zv Ambasadoren e SHBA në Shkup, Micaela Schweitzer-Bluhm dhe Ambasadorin...

Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë të premten se partia që ai drejton është e përkushtuar për zbatimin e reformave e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar dhe integrimin...

Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë të premten se partia që ai drejton është e përkushtuar për zbatimin e reformave e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar dhe integrimin...

Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

LIVE: Nis ceremonia e varrimit të Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Ka nisur ceremonia e varrimit të deputetit të njohur të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj i cili ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Lajmi për vdekjen e Kikajt ka shokuar të gjithë familjarët,...

Ja kombinatorikat e mundshme për ndarjet e posteve ministrore

më 5.2017 - Gazeta Express

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev, transmeton...

Nis ceremonia e varrimit të Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Deputeti i njohur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Lajmi për vdekjen e Kikajt ka shokuar të gjithë familjarët, miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij. Vdekja...

Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Meta: LSI forcë e parë

më 5.2017 - Klan Kosova

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë,  Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI...

Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Nisma ngushëllon familjen Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Grupi Parlamentar i deputetëve të Nisma për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Gazeta Shqip

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Meta: Tani kemi garë dhe qeverinë e besimit që kërkoi LSI. Do të ketë surpriza!

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Ish-kryetari i Partisë Socialiste për Integrim, Ilir Meta në një prononcim të paralajmëruar për mediat u shpreh se marrëveshja e arritur i hapi rrugën garës dhe demokracisë, ndërsa premtoi se këto zgjedhje...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - InfoShqip

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Çmontohet çadra e opozitës

më 5.2017 - Klan

Tre muaj pasi u vendos në mesin e protestës së parë masive, çadra e opozitës u çmontua mbrëmë pak orë pas marrëveshjes Rama – Basha. Për 90 ditë rresht çadra u bë arenë e betejës politike të opozitës....

PD-ja pritet të dërgojë Kryeministrit emrat e ministrave

më 5.2017 - Klan

Partia Demokratike pritet t’i dërgojë kryeministrit Rama propozimet e saj për emrin e  zv/kryeministrit, 6 ministrave teknikë dhe krerët e drejtorive për të cilët janë pjesë e marrëveshjes politike të...

Duka: Marrëveshja Rama –Basha na ka penalizuar

më 5.2017 - Klan

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka folur në një deklaratat për mediat, pas takimi me kreun e opozitës Lulzim Bashën. Ai tha se marrëveshja Rama- Basha i ka penalizuar dhe nuk e përjashton...

Meta: Do të ketë surpriza, ne do të jemi forcë e parë

më 5.2017 - Klan

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta në një dalje publike para gazetarëve, një ditë pas publikimit të marrëveshjes  mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha tha se shqiptarët...

Mblidhet PDK-ja, vendoset për listën zgjedhore

më 5.2017 - Lajmi.net

Më selinë qendrore të PDK-së është mbledhur kryesia e kësaj partie për të vendosur përfundimisht për listën zgjedhore. Gazetari i lajmi.net që gjendet afër selisë së PDK-së, thotë se aty janë parë duke...

Lulzim Basha letër ngushëllimi Isa Mustafës

më 5.2017 - Arbresh

Lider i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar letër ngushëllimi kreut të LDK-së, Isa Mustafa për vdekjen e Agim Kikajt. Në letrën e tij Basha  ka shkruar se humbja e  Kikaj është...

Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve

më 5.2017 - Ora news

Marrëveshja Rama-Basha për  zgjidhjen e  krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat  sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre....

Alfano: Shpresojmë në formim të shpejtë të qeverisë të përkushtuar në reforma

më 5.2017 - Telegrafi

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim ndërkombëtar i Italisë Anxhelino Alfano e përshëndeti vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit, liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe mendon...

Basha qetëson aleatët: Ju vendos në listat e deputetëve të PD

më 5.2017 - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi në selinë blu aleatët e opozitës për të diskutuar me ta marrëveshjen e arritur mes tij dhe kryeministrit Rama për zgjedhjet e 25 qershorit. Mësohet...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Zhurnal

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Meta: Tani ka një qeveri besimi

më 5.2017 - Zhurnal

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në...

Shilegov: Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim

më 5.2017 - Tetova Sot

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Qeveria e Shqipërisë pret emrat nga Lulzim Basha

më 5.2017 - Koha.net

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave, që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

LDK kujton me dhimbje deputetin e ndjerë, Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Basha takon aleatët rreth zgjedhjeve të 25 qershorit

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar dy takime të veçanta me krerët e partive aleate dhe me ata të PD-së në rrethe, ku mësohet se është diskutuar strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit....

LDK mban mbledhje komemorative për Agim Kikajn

më 5.2017 - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në largim Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Frika e LDK-së nga Vjosa Osmani!

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës akoma nuk i ka përfunduar listat me kandidatët e tyre të cilët do të garojnë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Një gjë e tillë pritet të finalizohet brenda pak orësh, kështu...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 00:00

më 5.2017 - Infokusi

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

​LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

më 5.2017 - Almakos

19 May Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë....

Ja kur vendoset për Vjosa Osmanin!

më 5.2017 - GazetaBlic

Deputetja më e votuar femër në legjislaturën e kaluar, Vjosa Osmani vazhdon të jetë temë e “nxehtë” në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Gazeta Blic brenda LDK-së ka marrë vesh se ende nuk është vendosur...

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Sapo ka përfunduar takimi mes liderëve të BDI-së dhe LSDM-së, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev. Gazetarët u përpoqën të marin deklaratë dhe informata nga kreu i BDI-së, Ali Ahmeti mirëpo ky i...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta flet për herë të parë: Kjo nuk e dëmton LSI-në, do të kemi surpriza

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit dhe ish- kreu i LSI, Ilir Meta nuk e ka mohuar që marrëveshja Rama-Basha mund të ketë qëllime për të goditur LSI-në. Në një deklaratë të dhënë për mediat jashtë Kryesisë së Kuvendit, Meta...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 00:00

më 5.2017 - Almakos

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Klan Kosova

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Partia e Drejtësisë ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. “Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur të...

Tryeza e partive opozitare me kreun Basha

më 5.2017 - ABC News

Ishin vetë krerët e partive opozitare, ato të cilat dhanë detaje rreth diskutimeve në takimin që zhvilluan me kryetarin e PD Lulzim Basha.

Formimi i Qeverisë, përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Portalb

14.30 Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, i pyetur nga gazetarët se çfarë u vendos për resorët, ai refuozoi të flas për këtë...

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur të gjithëve,...

Kjo është Lista e VV-së, ja ku e radhit Kurti, Molliqajn, Selimin, Konjufcën, Ismailin…

më 5.2017 - Lajmi.net

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Ahmeti nuk komenton takimin me Zaevin

më 5.2017 - Flaka

Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim(BDI), Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai refuozoi të...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Arbresh

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Meta: Marrëveshja Rama-Basha me qëllime të njëjta si në 2008-ën

më 5.2017 - Gazeta Express

​Presidenti Ilir Meta ka pranuar para mediave se marrëveshja e arritur mes Lulzim Bashës dhe Kryeministrit Edi Rama, mund të ketë qëllime të njëjta si marrëveshja Rama-Berisha në 2008-ën. Marrëveshja e...

Kjo është Lista e VV-së, ja ku e radhit Kurti, Molliqajn, Selimi, Konjufca, Ismaili…

më 5.2017 - Lajmi.net

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Mapo

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Ilir Meta: Zgjedhjet e lira e të ndershme do të sjellin surpriza

më 5.2017 - Sot News

Kreu i kuvendit Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur të  Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Menjëherë pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Komisionit Evropian...

Kjo është lista e VV-së për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Kjo është Lista e VV-së, ka befasi në radhitje

më 5.2017 - OraInfo

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Kjo është lista e Vetëvendosjes

më 5.2017 - GazetaBlic

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Flaka

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Meta: Tani ka një qeveri besimi. Do ketë surpriza në zgjedhje

më 5.2017 - Mapo

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në...

Alfano: Shpresojmë në formim të shpejtë të qeverisë së përkushtuar në reforma

më 5.2017 - Portalb

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim ndërkombëtar i Italisë Anxhelino Alfano e përshëndeti vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit, liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe mendon...

Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron surpriza në të ardhmen

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i zgjedhur dhe njëkohësisht kreu i Kuvendit, Ilir Meta në një dalje për mediat ditën e sotme ka folur për marrëveshjen e arritur ditën e djeshme mes kreut të PD-së, Lulzim Bashës dhe kryeministri...

LDK i jep lamtumirën e fundit Agim Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Me nderime të larta u varros deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj i cili ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Në varrimin e të ndjerit morën pjesë kreu i LDK-së Isa Mustafa dhe përfaqësues...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta nuk e mohon se ka qëllime për të goditur LSI-në

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta nuk e ka mohuar që marrëveshja Rama-Basha mund të ketë qëllime për të goditur LSI-në. Në një deklaratë të dhënë për mediat jashtë Kryesisë së Kuvendit, Meta i pyetur...

Alfano: Shpresojmë në formim të shpejtë të qeverisë të përkushtuar në reforma

më 5.2017 - Tetova Sot

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim ndërkombëtar i Italisë Anxhelino Alfano e përshëndeti vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit, liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe mendon...

Kjo është Lista e VV'së, ja ku e radhit Kurti Dardan Molliqajn

më 5.2017 - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Meta: Në zgjedhje do ketë dhe surpriza, tani ka garë dhe demokraci

më 5.2017 - NOA

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka folur për paktin Rama-Basha. Ai ka thënë se LSI nuk është e rrezikuar dhe se në mungesë të tij kanë qenë qytetarët të rrezikuar që do të shkonin në zgjedhje pa opozitë. Meta...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Aktuale

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Vjosa Osmani pjesë e listës për deputete, por nuk është në 20-shën e parë

më 5.2017 - OraInfo

Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës së koaliconit LDK-AKR-Alternativa. Burime të ORAinfo brenda LDK-së bëjnë të ditur se udhëheqësit e lartë të LDK-së janë pajtuar që Vjosa të jetë pjesë e listës. Mirëpo...

Ilir Meta i jep përgjigje pyetjes nëse do të vazhdojë apo jo marrëveshja PS-LSI

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta nuk i ka shpëtuar interesit të gazetarëve sa i takon të ardhmes së koalicionit me PS. Ai theksoi se tashmë nuk i takon atij të komentojë këtë fakt, pasi në krye...

Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Lajmi.net

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Marrëveshja Rama-Basha/ Flet Meta: E rëndësishme që u hap Bulevardi, tani kemi surpriza

më 5.2017 - Opinion

Ilir Meta doli para medias për të komentuar marrëveshjen Rama-Basha për të cilën tha se bëri të mundur pjesmarrjen e të gjitha partive në garë. Ai tha me ironi se e rëndësishme është se u hap Bulevardi...

Alfano: Shpresojmë në formim të shpejtë të qeverisë të përkushtuar në reforma

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim ndërkombëtar i Italisë Anxhelino Alfano e përshëndeti vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit, liderit të LSDM-së Zoran...

“Vendi s’është as në greminë dhe as në buzë të saj, bulevardi është i lirë”

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Kuvendit, ende në detyrë, Ilir Meta pohoi se tashmë klima politike në vend është shumë e qetë, pasi dy ditë më parë ishte afër greminës. Ai theksoi se tashmë bulevardi është i lirë,...

Situata e partive të vogla, Nard Ndoka bën ‘batuta’ me gazetarët

më 5.2017 - Standard

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë i qeshur nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha në lidhje me situatën e partive të vogla. Ndoka si zakonisht njihet edhe për batutat me gazetarët. Edhe këtë herë nuk...

Meta flet për paktin Rama-Basha: Do të ketë surpriza

më 5.2017 - Albeu

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka mbajtur një konferencë për shtyp në hyrje në Kuvendit duke përshendetur marrëveshjen Rama-Basha duke paralajmëruar ndërkohë edhe surpriza . "Dua t'ju siguroj që LSI është...

LAJM I FUNDIT/ Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron: Do ketë surpriza

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta komentoi sot marrëveshjen e lidhur mes PS-PD, pas takimit që pati me një delegacion të BE. Ai tha se zgjedhjet ishin në buzë gremine. “Kemi patur një takim...

Ahmeti mbërin në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj Zhurnal.mk - Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sapo ka arritur në selinë e LSDM-së ku pritet të realizojë një takim me liderin e LSDM-së, transmeton Zhurnal. Në këtë takim pritet që të diskutohet...

Negocioi tryezën e partive, Agron Duka: Datën 25 qershor e caktoi Rama

më 5.2017 - Standard

leati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla. Ai...

Partitë e vogla e gjejnë veten jashtë pushtetit nga kompromisi PS-PD

më 5.2017 - DialogPlus

Pas tetë vjetësh gjatë të të cilave, partitë e vogla si LSI apo PDIU manovruan mes dy partive të mëdha duke përfituar pushtet disproporcional, marrëveshja mes Ramës dhe Bashës krijoi efektivisht një koalicion...

SHKUP: FILLUAN BISEDIMET PËR FORMIMIN E QEVERISË NË MES BDI-SË DHE LSDM-SË

më 5.2017 - TV Art

Partitë që i kanë dhënë nënshkrimet do jenë pjesë e bisedimeve Duam të ndryshojmë edhe logjikën e të menduarit. Nuk janë të rëndësishme resorët. Shumë me rëndësi është që ajo qeveri të funksion për nevojat...

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media

më 5.2017 - Albeu

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov , ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Zaev dhe Ahmeti u takuan për të folur për krijimin...

Ali Ahmeti tregon se cilat hapa duhet t’i ndërmerr Qeveria e re

më 5.2017 - Lajm

Sot në ambasadën amerikane në Shkup, kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka zhvilluar takim të përbashkët pune me zv.ambasadoren e SHBA në Shkup, Micaela Schweitzer-Bluhm dhe ambasadorin...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Aktuale

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Duka bën llogaritë e PAA, Nard Ndoka bën një batutë

më 5.2017 - Mapo

Pas takimit të kryetarit të PD, Lulzim Basha me aleatët, ku u diskutua që këta të fundit të garojnë me logon e selisë blu, reagoi edhe kreu i PAA, Agron Duka. Ai tha se partia e tij do të tentojë të masë...

Pakti Rama-Basha, Ndoka thumbon partitë e majta: Ne jemi të mishit

më 5.2017 - Gazeta Express

Aleati i Lulzim Bashësh, Nard Ndoka duket se ka ngelur i pakënaqur nga marrëveshja politike që u arrit ditën e djeshme mes kreut të PD-së dhe kryeministrit Edi Rama. Ndoka thotë se me këtë marrëveshje...

Agron Duka: Basha u detyrua ta pranonte marrëveshjen që dëmton partitë e vogla

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka pas takimit me Bashën dha një deklaratë për mediat. Ai komentoi marrëveshjen Rama-Basha dhe tha se ky pakt dëmton partitë e vogla. Sipas Dukës data e...

Duka: Marrëveshja Rama-Basha u bë pikërisht për të mos lejuar koalicionet

më 5.2017 - Opinion

Nuk e fshehin dot zemërimin kryetarët e partive të vogla opozitare teksa dalin nga selia e PD pas një takimi që patën mesditën e sotme me Bashën. Agron Duka tha se partitë e vogla janë dëmtuar shumë nga...

Zbulohet kush janë kryetarët e partive aleate që do futen në listën e PD-së

më 5.2017 - Albeu

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij u vendos edhe mbi kandidimin e partive opozitare në zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 25 qershor. Gjatë mbledhjes...

Negocioi tryezën e partive, Agron Duka: Marrëveshja PS-PD na penalizon, 25 qershorin e caktoi Rama

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla....

Agron Duka përgjigjet nëse do të jetë në listat e PD-së për deputet

më 5.2017 - Ora news

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste tha se parti që drejton por shqyrton mundësitë për të dalë të vetëm në zgjedhje apo për të mbështetur Partinë Demokratike. Në daljen pas takimit me kreun e PD-së, Basha,...

Ndoka lëshon "perlën" e radhës pas takimit me Bashën

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka e ka cilësuar problematike për partitë e vogla marrëveshjesn Basha-Rama, ndërkohë që thekson se kreu i demokratëve ishte i detyruar atë që i ofroi kryeministri...

Këta janë aleatët që Basha do vendosë në listat e PD-së (Emrat)

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë mbledhjes së sotme me aleatët e tij vendosi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së. Kryetarët e këtyre partive do e kenë emrin në vende...

Lulzim Basha letër ngushëlluese Isa Mustafës

më 5.2017 - Sovrani

Lulzim Basha, lider i Partisë Demokratike të Shqipërisë i ka dërguar letër ngushëllimi kreut të LDK-së, Isa Mustafa për vdekjen e Agim Kikajt. Në letrën e tij Basha shkruan se Kikaj ishte njeri që ka dhënë...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Ka nisur ceremonia e varrimit të deputetit të njohur të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj i cili ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Në varrimin e të ndjerit po marrin pjesë kreu i LDK-së...

Lulzim Basha ngushëllon Mustafën për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - Insajderi

Lulzim Basha, lider i Partisë Demokratike të Shqipërisë i ka dërguar letër ngushëllimi kreut të LDK-së, Isa Mustafa për vdekjen e Agim Kikajt. Në letrën e tij Basha shkruan se Kikaj ishte njeri që ka dhënë...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Kikaj me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj,...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Aktuale

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Frika e LDK-së nga Vjosa Osmani

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës akoma nuk i ka përfunduar listat me kandidatët e tyre të cilët do të garojnë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Një gjë e tillë pritet të finalizohet brenda pak orësh, kështu...

Nard Ndoka: Marrëveshja e Bashës me Ramën godet partitë e vogla

më 5.2017 - Sot News

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur sot pas mbledhjes me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai tha pas mbledhjes se marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ishte goditje për partitë e vogla, por se tanimë jemi para një...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

më 5.2017 - Standard

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij, u mor vendimi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së. Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije se u...

Vjosa Osmani e vetme mori vota sa e gjithë AKR-ja

më 5.2017 - Infokusi

Isa Mustafa përjashtimin më me qejf që do ta bënte nga të rebeluarit e partisë së tij, do të ishte ish deputetja Vjosa Osmani , por këtë nuk po e bën me lehtësi, sikurse e bëri me Shpejtim Bulliqin e Adem...

Mbështetje për qeverinë BDI-LSDM edhe nga Italiza zyrtare

më 5.2017 - Flaka

Italia ka përshëndetur dhënien e mandatit, duke e cilësuar një përpjekje të rëndësishme për tejkalimin e krizës së rëndë politike. “Shpresojmë në formimin e shpejtë të qeverisë së re, të mbështetur nga...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - InfoShqip

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Nard Ndoka i pakënaqur me marrëveshjen: Dëmton partitë e vogla

më 5.2017 - Albeu

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka reaguar për herë të parë mbi marrëveshjen Rama-Basha. Ai është shprehur i pakënaqur pasi sipas tij marrëveshja mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike...

Ndoka: Ne jemi të mishit. Probleme tek e majta, s’është kohë për ngjala

më 5.2017 - Ora news

Një goditje për partitë e vogla dhe pluralizmin e ka cilësuar aleati i Bashës, Nard Ndoka, marrëveshjen politike PD-PS për zgjedhjet, e cila pamundëson koalicionet parazgjedhore. Duke folur pas takimit...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj.

Basha i fut emrat e aleatëve në listat e kandidatëve të PD

më 5.2017 - NOA

Marrëveshja e ditës së djeshme mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shkaktoi pakënaqësi në radhët e aleatëve opozitarë, për shkak se bazuar në marrëveshje, në...

ShBA: Do të punojmë ngushtë me Qeverinë e re

më 5.2017 - Flaka

Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e presidentit, Gjorge Ivanov, për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë së re liderit të LSDM-së, Zoran Zaev. Ky vendim është hap i rëndësishëm për demokracinë...

Dhënia e mandatit, Franca: Dialog institucional, ju presin reformat

më 5.2017 - MRT

Franca ka përshëndetur vendimin e fundit të presidentit... “Kjo është mjaft e rëndësishme që vendi të dalë nga krizë politike”. “Franca i fton të gjithë forcat  politike në Kuvend që të vendosin dialog...

Dhënia e mandatit, Italia: Përqendrohuni tek reformat, ju mbështesim

më 5.2017 - MRT

Italia ka përshëndetur dhënien e mandatit... Italia ka përshëndetur dhënien e mandatit, duke e cilësuar një përpjekje të rëndësishme për tejkalimin e krizës së rëndë politike. “Shpresojmë në formimin e...

“Godet” Nard Ndoka: Ngjalat nuk janë më të përshtatshme, ne aleatët e PD jemi tek mishi

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur pas mbledhjes në selinë blu të partive aleate të PD-së me Lulzim Bashën. Ai tha se ndalimi i koalicioneve është një goditje e pluralizmit por se tanimë jemi para...

Mustafa: Agim Kikaj, shembull i personalitetit me veti të larta njerëzore

më 5.2017 - KosovaLive360

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Republikës së Kosovës, Akademik Isa Mustafa, mori pjesë në mbledhjen komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit  të Kuvendit...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Tetova Sot

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Fakti Ditor

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Nard Ndoka: Goditjen partive të vogla ia dha Rama

më 5.2017 - Opinion

Kryetari i PDK Nard Ndoka duke folur nga selia e PD pas një takimi të aleatëve Bashën, tha se marrëveshja Rama-Basha ka qenë goditje e fortë për partitë e vogla. Për këtë ai fajësoi më shumë Ramën. Nard...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - InfoShqip

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Të gjithë partitë opozitare me logon e PD në zgjedhje?

më 5.2017 - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, realizoi një takim me aleatët e tij, një ditë pas mbylljes së çadrës së protestës. Pavarësisht presioneve, aleatët u treguan besnikë me Bashën dhe kauzën e...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij, u mor vendimi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së. Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije...

Ahmeti mbërin në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - TV Koha

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sapo ka arritur në selinë e LSDM-së ku pritet të realizojë një takim me liderin e LSDM-së, Në këtë takim pritet që të diskutohet për formimin e qeverisë së re, por ka gjasa...

Basha diskuton me aleatët mundësinë që të mos regjistrohen në zgjedhje

më 5.2017 - Ora news

Pas rreth dy orësh diskutime me aleatët opozitarë, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka diskutuar me ta mundësinë e regjistrimit në zgjedhje vetëm të Partisë Demokratike, ndërsa partitë e vogla të punojnë për...

Basha fut kryetarët e partive aleate në listat e PD për deputet

më 5.2017 - Sot News

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e koalicionit lidhur me zgjedhjet parlamentare. Temë e diskutimit ka qënë sesi do të përfshihen aleatët e PD-së në zgjedhje,...

Shkup, brenda 10 ditësh kabineti i ri qeveritar,Zaev bisedime me shqiptarët

më 5.2017 - Shqiptarja

Maqedonia pritet të ketë një qeveri të re. Vetëm pak ditë pasi kreu i shtetit Ivanov mandatoi kreun e LSDM Zoran Zaev , kjo forcë politike e cila është në koalicion me partitë shqiptare kanë nisur lëvizjet...

Ahmeti në takim të perbashkët me ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Sot në Ambasadën Amerikane në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka zhvilluar takim të përbashkët pune me Zv Ambasadoren e SHBA në Shkup, zonjen Micaela Schweitzer-Bluhm...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta del në konferencë për shtyp

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave . Kjo dalje për mediat vjen vetëm dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim...

Haradinaj flet për koalicionin: Edhe nëse më rrëzojnë, unë çohem prapë

më 5.2017 - Albeu

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj , pranoi të hyjë në koalicion parazgjedhor me PDK-në dhë NISMA-n. Haradijan ka folur për herë të parë pas koalicionit nëse ka frikë se PDK-ja në të ardhmen do të votojë...

Basha u propozon aleatëve:Dalim bashkë me siglën e PD në zgjedhje

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Kryetari i PD, Lulzim Basha u ka propozuar partive të vogla aleate të garojnë në zgjedhjet parlamentare nën siglën e Partisë Demokratike. Kryedemokrati realizoi sot paradite një takim të gjatë...

LAJM I FUNDIT/ Lulzim Basha fut në listat e PD kryetarët e partive aleate

më 5.2017 - BalkanWeb

Takimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me aleatët e tij ka përfunduar. Burime nga mbledhja për “News24” dhe “BalkanWeb” raportojnë se në mbledhje është diskutuar që partitë opozitare të...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - 10minuta

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

PDK ende nuk e ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Insajderi

Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar edhe një mbledhje ku po marrin pjesë Enver Hoxhaj, Xhavit Haliti, Hajredin Kuçi, Zenun Pajaziti dhe zyrtarë tjerë, raporton lajmi.net...

Dhënia e mandatit, ShBA: Do të punojmë ngushtë me Qeverinë e re

më 5.2017 - MRT

Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e presidentit, Gjorge Ivanov, për dhënien e mandatit për formimin e qeverisë së re liderit të LSDM-së, Zoran Zaev... Ky vendim është hap i rëndësishëm për demokracinë...

Ilir Meta thërret konferencë urgjente për shtyp

më 5.2017 - Sot News

Zyra e shtypit e Kuvendit ka njoftuar se Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta do të dalë sot në një dalje publike para mediave në orën 14:00. Ndërkohë, ditën e sotme, kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli në një...

Ilir Meta flet për marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës

më 5.2017 - Arbresh

Presidenti i zgjedhur dhe njëkohësisht kreu i Kuvendit, Ilir Meta në një dalje për mediat ditën e sotme ka folur për marrëveshjen e arritur ditën e djeshme mes kreut të PD-së, Lulzim Bashës dhe kryeministri...

Ali Ahmeti shkon vetë te Zoran Zaevi në takim | FOTO

më 5.2017 - Flaka

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Asgjë konkrete nga akimi i parë LSDM- BDI

më 5.2017 - Lajm

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata për media. Megjithatë sipas...

Ka filluar takimi Ahmeti-Zaev, bisedohet për ndarjen e resorerve

më 5.2017 - Gazeta Express

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - GazetaBlic

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev . Ashtu siç kemi raportuar...

Në varrimin e Kikaj edhe zyrtar të PDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Në varrimin e ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj përpos anëtarëve të Lidhjes Demokratikë të pranishëm ishin edhe zyrtar të Partisë Demokratike të Kosovës. Ndër ta edhe deputeti...

Ahmeti në takim me Zaevin, filluan bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Portalb

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Kreu i Kuvendit njofton daljen urgjente në konferencë për shtyp

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Almakos

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Heshtë LDK në lidhje me Vjosa Osmanin. Ja si do të veproj LDK-ja!

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon heshtjen sa i përket çështjes së listës së kandidatëve për deputet, gjegjësisht nëse Vjosa Osmani do të përfshihet në këtë listë. GazetaBlic ka provuar të flasë...

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Tetova1

Partia e Drejtësisë ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. “Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur të...

Meta lajmëron konferencë për shtyp në 14:00

më 5.2017 - Ora news

Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ka lajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Prononcimi i cili vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë...

Lajmi i fundit/ Kreu i Kuvendit njofton daljen urgjente në konferencë për shtyp

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Bilall Kasami takon Ambasadorin italian dhe atë francez

më 5.2017 - Almakos

“Dje kryetari i Lëvizjes BESA, z. Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, z. Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, z. Kristian Timonie. Në këto takime miqësore...

Bilall Kasami takoi ndaras Ambasadorin e Italisë, z. Carlo Romeo dhe me Ambasadorin Francez, z. Kristian Timonie

më 5.2017 - Tetova Sot

Dje kryetari i Lëvizjes BESA, z. Bilall Kasami u takua me Ambasadorin e Italisë në Maqedoni, z. Carlo Romeo, ndërsa sot është takuar me Ambasadorin Francez, z. Kristian Timonie. Në këto takime miqësore...

LAJM I FUNDIT/ Çfarë do thotë? Ilir Meta thërret me urgjencë një konferencë për shtyp

më 5.2017 - BalkanWeb

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Lista e LDK-së mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!

më 5.2017 - GazetaBlic

Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Ja kur përmbyllet lista e NISMA-s

më 5.2017 - Periskopi

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Abazi (Ali Ahmeti) lut Zaevin-Zaevi lut Bilalllin, ka dallim

më 5.2017 - Tetova1

Menjëherë pas marrjes së mandatit për formimin e qeverisë së re, të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, deputeti i BDI-së, Artan Grubi në llogarinë e tij në Facebook ka nxjerr një fotografi të liderit të BDI-së,...

Ahmeti takon Zaevin për qeverinë e re

më 5.2017 - Aktuale

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin e BDI-së. Takimi mbahet në selinë...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 24:00

më 5.2017 - KosovaPress

Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista e kandidatëve përmbyllet sonte në orën 24:00. Ai nuk tregoi se kush janë kandidatët, sepse sipas tij, mund të ketë ndryshime....

Agim Veliu i përlotur gjatë varrimit të Agim Kikajt (Foto/Video)

më 5.2017 - Periskopi

Agim Veliu e ka përjetuar rëndë ndarjen nga jeta të mikut të tij të madh, Agim Kikës. Kryetari i Podujevës është prekur fort në ceremoninë e varrimit të ish deputetit të LDK-së. Indeksonline ka siguruar...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Sovrani

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM-së, fillojnë bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë Zoran Zaev, i cili është mandatar për formimin e qeverisë së re, ka filluar takimin me kreun e BRI-së, Ali Ahmetin , për kabinetin e ardhshëm qeveritar. Takimi...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Publikohet lista e VV-së për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore . Dje...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

më 5.2017 - Tetova1

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të njoftohet përmes një kumtese.

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Agim Kikaj varroset me lot dhe trishtim nga LDK-ja

më 5.2017 - Sovrani

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

PD-ja pritet të dërgojë Kryeministrit Rama emrat e ministrave

më 5.2017 - Tetova Sot

Partia Demokratike pritet t’i dërgojë kryeministrit Rama propozimet e saj për emrin e  zv/kryeministrit, 6 ministrave teknikë dhe krerët e drejtorive për të cilët janë pjesë e marrëveshjes politike të...

PO FLITET | Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Flaka

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

më 5.2017 - Politiko

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Ish-kryeministri Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem sërish

më 5.2017 - BalkanWeb

PRISHTINE- Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. Ndaj dhe] kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Zaev përgatit kabinetin e tij përpara krijimi të qeverisë së re në Maqedoni

më 5.2017 - DialogPlus

Lideri i Social Demokratëve, Zoran Zaev po peshon emrat e mirënjohur të partisë së tij për të përcaktuar ministrat e rinj, megjithëse ai mund të përfshijë edhe shumë aktivistë të shoqërisë civile në kabinetin...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Periskopi

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Ina

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Antpress

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Antpress

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

NISIN NEGOCIATAT PËR QEVERI, BDI AMBICIOZE, “AMINI” TEK AHMETI?!

më 5.2017 - TV21

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Meta flet për marrëveshjen/ Ja kur do të mblidhet seanca

më 5.2017 - Tetova1

Një një deklaratë për mediat kreu i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta u shpreh se tanimë shqiptarët janë më të qetë që zgjedhjet do të bëhen me opozitën, duke thenë gjithashtu se LSI ka qenë e gatshme të...

Ahmeti shkoi tek Zaevi, ja çka po bisedohet?!

më 5.2017 - Ina

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Standard

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

Ilir Meta i ftuar sonte në “Zonë e Lirë” me Arjan Çanin ora 21:00

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Ish Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëkohësisht dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta do të bëjë daljen e parë të tij pas disa kohësh në emisionin Zonë e Lirë të Arjan Çanit në TV Klan, ora 21:00.

Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Tetova1

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në Aleancë

më 5.2017 - Ina

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Arbër Vllahiu, gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Jahjaga prej sot do të jetë pjesë...

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

më 5.2017 - Lajm

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të njoftohet përmes një kumtese.

Lista/ Basha “shpërblen” 5 kryetarët e partive aleate, përfshin emrat e tyre në listat e PD-së

më 5.2017 - Lexo

Basha “shpërblen” kryetarët e partive opozitere që e mbështetën përgjatë gjithë kohës që ndenji nëçadrën e protestës në bulevard. Pas zhvillimit të takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Lexo

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Kjo është lista e VV-së për deputetë

më 5.2017 - Tetova Sot

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - KosovaPress

Kjo është bërë e ditur nga partia e Zaev, pas takimit të parë zyrtar për formimin e koalicionit qeveritar, i cili zgjati dy orë e gjysmë. Pas takimit në selinë e LSDM-së, dy liderët nuk kanë dhënë detaje...

Pakti Rama-Basha, Ndoka thumbon partitë e majta: Ne jemi të mishit

më 5.2017 - Tetova1

Aleati i Lulzim Bashësh, Nard Ndoka duket se ka ngelur i pakënaqur nga marrëveshja politike që u arrit ditën e djeshme mes kreut të PD-së dhe kryeministrit Edi Rama. Ndoka thotë se me këtë marrëveshje...

Rama në FB ironi me çadrën

më 5.2017 - Ina

Kryeministri Edi Rama,një ditë pas marrëveshjes me opozitën, nuk kurseu ironinë, mëngjesin e së premtes,ndërsa opozita në mesnatë hoqi çadrën nga bulevardi. Kryeministri në rrjetet sociale shkruan: “Me...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Ina

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje,...

Haradinaj: Edhe nëse rrëzohem nga PDK-ja, nuk e kam problem

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë është në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, ka thënë ka thënë se nuk e ka problem nëse PDK-ja do të votojë mocion mosbesimi...

Alfano: Shpresojmë në formim të shpejtë të qeverisë të përkushtuar në reforma

më 5.2017 - Lajm

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim ndërkombëtar i Italisë Anxhelino Alfano e përshëndeti vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit, liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe mendon...

Kjo është lista e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Meta flet pas marrëveshjes Rama-Basha: Sot të gjithë jemi më të qetë dhe më të lehtësuar

më 5.2017 - Lexo

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një prononcim për media ka falenderuar faktorët vendas dhe ndërkombëtarë që morën pjesë në qetësimin e situatës pasi sipas tij vendi ishte në buzë të greminës. I pyetur nëse...

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që do të propozojë PD

më 5.2017 - Ina

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në Aleancë

më 5.2017 - Kallxo

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Arbër Vllahiu, gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Jahjaga prej sot do të jetë pjesë...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Çadra shkrin aleatët e Bashës, futen në siglën e PD-së

më 5.2017 - Te Sheshi

Partitë aleate të PD-së që i qëndruan besnikë protestës së tij 3-mujore nuk do të figurojnë në zgjedhjet e 25 qershorit. Ato do të garojnë në zgjedhje nën siglën e Partisë Demokratike në pamundësi për...

Ja ngushëllimi prekës i Agim Veliut për vdekjen e deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Podujevës, Agim Veliu i ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së nga Podujeva, Agim Kikajt, i cili ndërroi jetë mbrëmë vonë. Veliu në një postim në rrjetin...

Emri i parë i ministrit të marrëveshjes Rama-Basha

më 5.2017 - Opinion

Dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. GSH.al shkruan se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita...

Ahmeti mysafir te Zaevi në Shkup

më 5.2017 - Flaka

Në selinë e LSDM-së po mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve dhe ministrit. Sipas Kushtetutës...

Zbulohet emri i parë i ministrit teknik të propozuar nga opozita, ja kë do të zëvendësojë

më 5.2017 - Gazeta Express

Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë teknik që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al...

Zbulohet emri i parë i qeverisë teknike, do zërë vendin e Nikollës

më 5.2017 - NOA

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH kanë bërë...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Gazeta Express

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj...

FRANCA ZYRTARE | Shpresojmë se Qeveria e re do të formohet sa më shpejtë

më 5.2017 - Flaka

Franca e përshëndet vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për t’ia dhënë mandatin për formim të Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Francës. “Kjo është...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Kikaj me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj,...

QEVERIA TEKNIKE/ Ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit në vend të Lindita Nikollës

më 5.2017 - Opozita

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për Gazeten Shqiptare...

Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

më 5.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë të premten se partia që ai drejton është e përkushtuar për zbatimin e reformave e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar dhe integrimin...

Marrëveshja Rama-Basha/ Flet Meta: E rëndësishme që u hap Bulevardi, tani kemi surpriza

më 5.2017 - Opozita

Ilir Meta doli para medias për të komentuar marrëveshjen Rama-Basha për të cilën tha se bëri të mundur pjesmarrjen e të gjitha partive në garë. Ai tha me ironi se e rëndësishme është se u hap Bulevardi...

Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë të premten se partia që ai drejton është e përkushtuar për zbatimin e reformave e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar dhe integrimin...

Qeveria teknike, ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit

më 5.2017 - Albeu

Pas marrë veshjes PS-PD kanë nisur të dalin dhe emrat e parë që mund të vihen në krye të ministrive. Burime nga PD bëjë me dije se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit...

Zgjedhjet e 25 qershorit, Basha takon krerët e PD-së në rrethe

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

PDK, AKR dhe Vetëvendosje ende s’kanë finalizuar listat

më 5.2017 - KosovaPress

Subjekti politik i Vetëvendosjes pritet që sonte në orën 18:00 të mbajë mbledhjen e kryesisë për finalizimin e listës së kandidatëve për deputet të kësaj partie për zgjedhjet e parakohshme. Edhe Aleanca...

Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron: Do ketë surpriza

më 5.2017 - Tetova Sot

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta komentoi sot marrëveshjen e lidhur mes PS-PD, pas takimit që pati me një delegacion të BE. Ai tha se zgjedhjet ishin në buzë gremine. “Kemi patur një takim konstruktiv,...

Koalicion me PS pas zgjedhjeve? Meta: Pyesni Vasilin. Insistuam në qeveri besimi, tani e kemi

më 5.2017 - Java News

Ish-kryetari i LSI, Ilir Meta ka përshëndetur arritjen e marrëveshjës Rama-Basha. Presidenti i zgjedhur deklaroi se vendi evitoi rënien e zgjedhjeve dhe të demokracisë në humnerë. Meta deklaroi se LSI...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Tetova Sot

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Kryeministri Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në AAK

më 5.2017 - Kallxo

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Arbër Vllahiu, gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Jahjaga prej sot do të jetë pjesë...

LDK lartëson figurën dhe veprën e Agim Kikajt

më 5.2017 - KosovaPress

Duke folur për jetën dhe veprimtarinë e tij, zyrtarët më të alrtë të LDK-së kanë thënë se Kikaj ishte njëri ndër personalitetet më të shquara që ka pasur kjo parti. Kryeministri në largim dhe njëherësh...

Alfano: Shpresojmë në formim të shpejtë të qeverisë të përkushtuar në reforma

më 5.2017 - Tetova1

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunim ndërkombëtar i Italisë Anxhelino Alfano e përshëndeti vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit, liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe mendon...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Zaev takohet me Ahmetin

më 5.2017 - AlbPortali

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare. Pas...

Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

më 5.2017 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me zv. ambasadoren e SHBA në Shkup, Micaela Schweitzer-Bluhm dhe ambasadorin e Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, i cili është mbajtur në Ambasadën...

Zaev takohet me Ahmetin

më 5.2017 - Shenja

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare. Pas...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, ja si do t’u përgjigjem

më 5.2017 - GazetaBlic

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Ja numri i ministrive që mund t’i udhëheqin shqiptarët në Maqedoni

më 5.2017 - Periskopi

Përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së kanë nisur në orën 12:30 një takim për të diskutuar në lidhje me detajet për formimin e qeverisë së re. Në takim marrin pjesë edhe dy krerët e forcave politike, Zaev e...

Agron Duka: Marrëveshja PD-PS dëmton partitë e vogla, por do masim forcat

më 5.2017 - Lexo

Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla. Ai...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

më 5.2017 - Gazeta Express

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Shilegov deklaratë për mediat para LSDM-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resurseve,...

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media

më 5.2017 - Tetova1

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Zaev dhe Ahmeti u takuan për të folur për krijimin...

LAJM I FUNDIT/ Qeveria teknike, del emri i parë. Kush do jetë ministri i ri i Arsimit

më 5.2017 - BalkanWeb

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al kanë bërë...

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Indeks online

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore. Burime nga selia blu bëjnë me dije se kreu i opozitës...

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Albeu

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor , PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore. Burime nga selia blu bëjnë me dije se kreu i...

Të hënën mblidhet Parlamenti, votohet vetting-u dhe ministrat teknikë

më 5.2017 - NOA

Kuvendi do të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë, ku priten të votohen ngritja e koisioneve të vetting-ut, dhe ndryshinmet e reja në qeveri, pas marrëveshjes Rama-Basha. Votimi i komisioneve...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “ E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen...

Shilegov deklarate per mediat para LSDM-se

më 5.2017 - Almakos

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resurseve,...

Franca shpreson që Qeveria e re të formohet sa më shpejtë

më 5.2017 - Aktuale

Franca e përshëndet vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për t’ia dhënë mandatin për formim të Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Francës. “Kjo është...

Duka: Zgjedhjet më 25 qershor i caktoi Rama. Marrëveshja na dëmton, por do masim forcat

më 5.2017 - Java News

Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla. Ai...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Tetova Sot

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Shilegov zbulon se cilat parti do të jenë pjesë e qeverisë!

më 5.2017 - InfoShqip

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov përderisa po vijonte takimi mes Zaev dhe Ahmetit ku po diskutohej për përbërjen e qeverisë së re, ka deklaruar  se mandatari Zoran Zaev do të bisedojë me të gjitha oartitë...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Mapo

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën, iu shpreh ngushëllime të gjithë familjarëve, miqve, e kolegëve të të ndjerit. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Ja çka është më me rëndësi për Petre Shilegovin

më 5.2017 - Lajm

Nuk është me rëndësi ndarja e resoreve dhe bartësit, me rëndësi është ndryshimi i sistemit. Kështu ka deklaruar para medieve zëdhënësi i LSDM-sw, Petre Shilegov, shkruan gazeta Lajm. “Për LSDM është me...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Listat e kandidatëve për deputetë Basha takon krerët e PD-së në rrethe

më 5.2017 - Shqiptarja

Ka përfunduar mbledhja e Bashës me krerët e PD-së në rrethe. Kreu i PD-së Basha kërkoi mobilizim të strukturave të PD për fushatën elektorale. Mësohet se Basha ka njohur krerët e PD në rrethe me marrëveshjen...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëj

më 5.2017 - Zeri

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim...

Kandidatët për deputetë të Vetëvendosjes

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Basha mbledh krerët e degëve: Ja kur i dorëzojmë emrat për ministra e drejtorë

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës për...

Basha u kërkon krerëve të degëve propozime për ministrat dhe drejtorët

më 5.2017 - Ora news

Të hënë prtitet të zhvillohet seanca parlamentare ku do të votohen ndryshimet në kabinetin qeveritar, ndërsa kreu demokratik Lulzim Basha gjatë një takimi me krerët e degëve të partisë në rrethe, u ka...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - Indeks online

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Ramush Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Zeri

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Standard

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - OraInfo

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj,...

Përfundon takimi i Bashës me aletatët

më 5.2017 - Arbresh

Ka përfunduar takimi mes kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të koalicionit. Ndërkohë mësohet se gjatë kësaj mbledhjeje është diskutuar mundësia e përfshirjes  së aleatëve në listat...

Haradinaj tregon strukturën e listës se koalicionit PAN

më 5.2017 - Indeks online

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj,...

2017Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Aleati i Bashës: Marrëveshja dëmton partitë e vogla, por nuk kishte zgjidhje tjetër

më 5.2017 - Java News

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur sot pas mbledhjes me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai tha pas mbledhjes se marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ishte goditje për partitë e vogla. “ Kemi pasur kontakte të...

Analiza e Nard Ndokës: Marrëveshja PD-PS nuk ishte më e mira

më 5.2017 - Lexo

Kreu i PDK-së Nard Ndoka foli pas takimit me kryeopozitarin Lulzim Basha dhe partitë e tjera aleate. Ndoka tha se marrëveshja nuk ishte më e mira që mund të bëhej. Ai thotë se Basha ka qenë në kontakt...

FRANCA E PËRSHËNDET VENDIMIN E PRESIDENTIT GJORGE IVANOV

më 5.2017 - TV21

Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që t’ia japë mandatin liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, thuhet në kumtesën e Ambasadës së Francës në Shkup. “Kjo është mjaft e rëndësishme...

SHBA PËRSHËNDESIN DHËNIEN E MANDATIT NGA PRESIDENTI IVANOV

më 5.2017 - TV21

Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e Presidentit Gjorgje Ivanov për dhënien e mandatit Zoran Zaevit për formimin e qeverisë. Ky vendim është hap i rëndësishëm për demokracinë në vend dhe popullin...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Lajmi.net

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj,...

Edhe një emër i ri i shtohet listës për deputet të VV-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj merret vesh se këtë herë do të jetë njëri nga 110 kandidatët për deputet të Kuvendit të Kosovës, raporton GazetaBlic. Lëvizja Vetëvendosje...

FILLOJNË BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, TAKIM AHMETI – ZAEV

më 5.2017 - TV21

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re nga Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve...

Ditë takimesh në PD. Ja kë pret sot Basha, në selinë blu

më 5.2017 - Ina

Kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga mbyllja e marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, takimet në selinë blu janë intensifikuar. Gjatë paradites së sotme, kreu i PD-së dhe opozitës, Lulzim Basha ka...

PD nis mobilizimin për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve, më pas aleatët

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës për...

Franca pret qeveri reformuese që do ta stabilizojë Maqedoninë

më 5.2017 - Telegrafi

Ministria e Jashtme e Francës e ka përshëndetur vendimin e kryetarit Gjorge Ivanov, për të mandatuar Zoran Zaevin për të krijuar qeverinë e re të vendit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tyre, kjo është...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ramush Haradinaj: Ja kush ia prishi matematikat opozitës që t’i fitoj zgjedhjet!

më 5.2017 - GazetaBlic

Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër I pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR...

Zaev takim me elitën politike shqiptare, brenda 10 ditësh formon qeverinë

më 5.2017 - Lexo

Maqedonia pritet të ketë një qeveri të re. Vetëm pak ditë pasi kreu i shtetit Ivanov mandatoi kreun e LSDM Zoran Zaev , kjo forcë politike e cila është në koalicion me partitë shqiptare kanë nisur lëvizjet...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Periskopi

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Tiranë, PD-ja braktisë çadrën

më 5.2017 - Alsat-M

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Ina

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

Kuvendi miraton të hënën qeverinë e re. PD ka gati propozimet për deputetë, 3 aleatë në lista…!

më 5.2017 - Gazeta Max

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

GP NISMA ngushëllon familjarët, miqtë e kolegët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaLive360

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK’së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

E FUNDIT / Përfundon takimi i Bashës me aleatët : Emrat e kryetarëve të partive në listat e PD për deputet

më 5.2017 - Opozita

Përfundon takimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e koalicionit lidhur me zgjedhjet parlamentare. Temë e diskutimit ka qënë sesi do të përfshihen aleatët e PD-së në zgjedhje,...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Shenja

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër

më 5.2017 - Lajmi.net

I pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR e bëri që të minimizohen shpresat për ndryshim nga partitë opozitare. “Marrëveshja e një partie...

Basha fut aleatët në listat e PD dhe propozon që të dalin me të njëjtën logo në zgjedhje

më 5.2017 - Java News

Partitë opozitare ka gjasa të shkojnë në zgjedhjet e 25 qershorit me një logo të përbashkët, atë të PD-së, ndërkohë që kryetarët e partive aleate të Bashës do të kenë një vend të sigurtë në listat e PD...

Propozimi i çuditshëm që Basha u bën aleatëve

më 5.2017 - Lexo

Kryetari i PD, Lulzim Basha u ka propozuar partive të vogla aleate të garojnë në zgjedhjet parlamentare nën siglën e Partisë Demokratike. Kryedemokrati realizoi sot paradite një takim të gjatë me aleatët...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - Indeks online

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Vetëvendosje ngushëllon familjarët për vdekjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje, shpreh ngushëllime me rastin e ndarjes nga jeta të ish-deputetit të LDK'së, Agim Kikaj, për të gjithë familjarët, miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij. “Në këto çaste të dhimbjes dhe momente...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - AlbPortali

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Loading......

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

më 5.2017 - Zeri

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga koalicioni...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - GazetaBlic

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë një konference për media ka bërë të ditur se është mësuar që të rrëzohet disa herë po ai tha se nuk e ka problem këtë. Haradinaj i pyetur se a ka frikë që PDK-ja...

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

më 5.2017 - OraInfo

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga koalicioni...

Arbër Vllahiu aderon në AAK: Këtu e gjeta shtëpinë e duhur

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ai, thotë se AAK është adresa e duhur për t’i dhënë më shumë vendit...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Çka tha Arbër Vllahiu pas aderimit në AAK?

më 5.2017 - Klan Kosova

Pas aderimit në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, ish-gazetari njëherit ish-këshilltar i Atifiete Jahjagës,  Arbër Vllahiu ka thënë se  se do të japë kontributin e tij për të mirën e vendit. “Ju falënderoj...

Arbër Vllahiu edhe zyrtarisht në AAK

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në këtë parti u zyrtarizua gjatë një konference për media tëAAK-së. Interesante

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj,...

Ja kur do të varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, i cili ka ndërruar jetë dje pasmesnate do të varroset sot prej orës 17:00 Ceremonia e varrimit do të varrezat e fshatit Lupç i Poshtëm në Podujevë,...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Infokusi

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev . Ashtu siç kemi raportuar...

Franca pret formim të shpejtë të qeverisë

më 5.2017 - TV Koha

Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, që t’ia ndajë kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev mandatin për formim të qeverisë, kumtoi Ministria franceze e Punëve...

Arbër Vllahiu aderon në AAK: Këtu e gjeta shtëpinë e duhur

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ai, thotë se  AAK është adresa e duhur për t’i dhënë më shumë vendit...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë një konference për media ka bërë të ditur se është mësuar që të rrëzohet disa herë po ai tha se nuk e ka problem këtë. Haradinaj i pyetur se a ka frikë që PDK-ja...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Fakti Ditor

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Basha takon aleatët rreth zgjedhjeve të 25 qershorit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar dy takime të veçanta me krerët e partive aleate dhe me ata të PD-së në rrethe, ku mësohet se është diskutuar strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit Ai...

Pas aderimit në AAK, ja çka thotë Arbër Vllahiu

më 5.2017 - Indeks online

Pas aderimit në AAK, Arbër Vllahiu ka thënë se është nder i madh për të mundësia qe me i kontribu vendit në këto momente. AAK-në ka thënë se e sheh si adresë të duhur për ecur përpara në ndërtimin e vendit....

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga koalicioni...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Meta njofton për daljen para mediave në orën 14:00

më 5.2017 - Lexo

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Haradinaj: Vllahiu do të më këshillojë në procese politike për t'i ndihmuar vendit

më 5.2017 - Indeks online

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka prezantuar aderimin më të ri në partinë e tij, ish këshilltarin e ish presidentes, Atifete Jahjaga, Arbë Vllahiu. Haradinaj tha se Arbëri është zgjedhur për t’i ndihmuar...

MPJ e Francës: Presim formim të shpejtë të Qeverisë në Maqedoni

më 5.2017 - Portalb

“Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që t’ia japë mandatin liderit të LSDM-së, Zoran Zaev”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Francës, njofton...

LSI vijon të investohet në eufori: LSI, forcë e parë në zgjedhje!

më 5.2017 - Te Sheshi

Edhe pse në pozitën e Presidentit, Ilir ka folur si kreu i LSI-së duke shprehur bindjen se (ish)partia e tij do dalë forcë e parë në zgjedhje. “Jam i bindur që LSI do të jetë forcë e parë në zgjedhjet...

Pas paktit me Ramën, Basha takon krerët e rretheve

më 5.2017 - Sot News

Pas marrëveshjes me kryeministrin Edi Rama, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - AlbPortali

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Loading... Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe...

Pas aderimit në AAK, ja çka thotë Arbër Vllahiu

më 5.2017 - Indeks online

Pas aderimit në AAK, Arbër Vllahiu ka thënë se është nder i madh për të mundësia qe me i kontribu vendit në këto momente. AAK-në ka thënë se e sheh si adresë të duhur për ecur përpara në ndërtimin e vendit....

Franca zyrtare pret formim të shpejtë të Qeverisë në Maqedoni

më 5.2017 - Gazeta Express

“Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që t’ia japë mandatin liderit të LSDM-së, Zoran Zaev”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Francës, transmeton...

Çfarë do të jetë struktura partiake e listës së koalicionit PDK-AAK-Nisma?

më 5.2017 - Koha.net

Koalicioni më i madh, që do të garojë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, PDK-AAK-Nisma (PAN), tashmë i cilësuar si “Krahu i luftës” ende nuk e ka bërë publike listën e përbashkët të deputetëve,...

Ilir Meta konferencë për mediat në 14:00. A do flasë për paktin Rama-Basha?

më 5.2017 - Java News

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - InfoShqip

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ahmeti në takim me Zaevin, po zhvillohen bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Tetova1

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Meta e quan “qeveri besimi” formatin PD-PS dhe paralajmëron befasi

më 5.2017 - Illyria

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste Në një prononcim nga selia e Kuvendit, Meta u shpreh se do të ketë surpriza...

Lirohet bulevardi. Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Top Channel

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Lajm

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në  bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev. Ashtu siç kemi raportuar...

Ahmeti takon Zaevin për qeverinë e re

më 5.2017 - Tetova Sot

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin e BDI-së. Takimi mbahet në selinë...

Përgjigja komike e Haradinajt, nëse PDK do ta rrëzojë si LDK’në

më 5.2017 - Arbresh

I nominuari për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për bashkëpunimin e tij me partinë e Kadri Veselit, e në këtë rast ka dhënë edhe një përgjigje komike...

EKSLUZIVE/Ahmeti i shkon në konak Zaevit, ja kush pritet të jenë ministrat e rinj

më 5.2017 - InfoShqip

LSDM duket se ka vendosur se kush do të jenë pjesë e kabinetit të ardhshëm qeveritar nga radhët e saj, ndër emrat që përmenden janë: Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska,...

Lista e LDK-së mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!?

më 5.2017 - Infokusi

Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive...

Pas takimit me Bashën, Agron Duka përgjigjet nëse do të jetë në listat e PD-së për deputet

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste tha se parti që drejton por shqyrton mundësitë për të dalë të vetëm në zgjedhje apo për të mbështetur Partinë Demokratike. Në daljen pas takimit me kreun e PD-së, Basha,...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Alsat-M

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë pasi...

Deputeti Agim Kikaj përcillet sot në orën 17:00 për në banesën e fundit

më 5.2017 - Albeu

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës të deputetit Agim Kikaj , i cili u nda nga jeta një natë më parë për shkak të një ataku në zemër. Mbledhja...

Lëvizja Besa konteston legjitimitetin e Talat Xhaferit

më 5.2017 - Republika

Kastriot Rexhepi i Lëvizjes BESA gjatë emisionit Analiza në Tv24 tregoi se egzistojnë dilema se a ka pasur shumicë  gjatë zgjedhje së Talat Xhaferit si kryeparlamentar. Ai më tej tha se dilema e radhës mbetet...

Zbulohet emri, ja ministri i parë..

më 5.2017 - Gazeta Max

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Fakti Ditor

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës, të LDK-së dhe në emrin e tij personal shprehu ngushëllimet me rastin e vdekjes së deputetit Kikaj. Për deputetin Kikaj Mustafa dha vlerësimet...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Mapo

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - Ina

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Mandatet e deputetëve, qarqet ku përplasen fortë PD, PS, LSI dhe PDIU

më 5.2017 - Albeu

PS dhe PD pritet të dalin më të fituarat nga marrë veshja Rama-Basha, ndërkohë që LSI, PDIU, PAA si edhe partitë e tjera të vogla rikthehen në situatën e zgjedhjeve të vitit 2009 pas marrë veshjes Berisha-Rama...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - TV Koha

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Ish-këshilltari i Jahjagës, Arbër Vllahiu, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Koha.net

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Gazeta Max

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Gazeta Max

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Haradinaj: Jam mësuar të rrëzohem dhe të çohem

më 5.2017 - Antpress

Lideri i AAK-së, njëherit ehe kandidati për kryeministër të vendit Ramush Haradinaj, tha se iu bashkua PDK-së, pasi që mundësia që dikush nga opozita ta udhëheq vendin, ishte minimale, pas bashkimit të...

Kjo është lista e VV-së, ja ku e radhit Kurti Dardan Molliqajn

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Ilir Meta e pranon: Qëllimet e marrëveshjes Rama-Basha…

më 5.2017 - Periskopi

Ilir Meta është përpjekur të qetësojë anëtarët e LSI-së, për pasojat që do të vijnë nga marrëveshja Rama-Basha. Por Meta pranoi se goditja e LSI ishte qëllimi i paktit. I pyetur nga gazetarët nëse shihte...

Kjo është lista e VV’së për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Zbulohet emri i parë i ministrit teknik të propozuar nga opozita, ja kë do të zëvendësojë

më 5.2017 - Infokusi

Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë teknik që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al...

“Vendi s’është as në greminë dhe as në buzë të saj, bulevardi është i lirë”

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kryetari i Kuvendit, ende në detyrë, Ilir Meta pohoi se tashmë klima politike në vend është shumë e qetë, pasi dy ditë më parë ishte afër greminës. Ai theksoi se tashmë bulevardi është i lirë, duke nënkuptuar...

Qeveria e re, BDI takon sot përfaqësuesit e LSDM-së

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev , mori para pak ditësh mandatin për formimin e qeverisë së re, ndërsa tashmë pritet që partitë politike të zhvillojnë takimet për marrëveshjen...

Varrimi i Agim Kikajt bëhet sot në orën 17:00

më 5.2017 - Zeri

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Kjo mbledhje mbahet në orën 15:00 në Teatrin Kombëtar...

Rama në FB ironi me çadrën

më 5.2017 - RTSH

Kryeministri Edi Rama,një ditë pas marrëveshjes me opozitën, nuk kurseu ironinë, mëngjesin e së premtes,ndërsa opozita në mesnatë hoqi çadrën nga bulevardi. Kryeministri në rrjetet sociale shkruan: “Me...

Haliti: Ngushëllime të sinqerta familjes Kikaj dhe kryesisë së LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti me rastin e vdekjës së Agim Kikajt ka ngushëlluar, familjen, kryesinë e LDK-së dhe ish- kryetarin e Grupit Parlamentar të LDK-së, përcjell Gazeta...

TIRANË: SHQIPËRIA SHKON NË ZGJEDHJE E PAPËRÇARË

më 5.2017 - TV Art

Marrëveshja Rama-Basha garanton stabilitet politik dhe ekonomik Kundërshtimet e forta politike në prag të zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri kanë marrrë fund pas një marrëveshjeje të arritur në mes të...

Marrëveshja Rama – Basha e shpjeguar për fëmijë

më 5.2017 - Periskopi

1) PD thotë: “Nuk hyj në zgjedhje pa qeveri teknike se dua garanci mos më vidhet vota”; e ndjekin pas disa parti të vogla 2) LSI i mban ison, gjithmonë duke qenë në qeveri me PS-në. 3) PS duron LSI-në,...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Infokusi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Opozita

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Infokusi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Marrëveshja Rama-Basha, caktohen emrat ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita

më 5.2017 - Gazeta Express

Caktohen emrat që do të zëvendësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që kryeministri Edi Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me kreun e PD-së Lulzim Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se...

Kjo është lista e kandidatëve të VV-së për deputetë

më 5.2017 - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Indeks online

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Kjo është Lista e VV-së e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Gati lista me emrat e 6 ministrave zv/kryeministrit e 5 drejtorëve teknikë

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Caktohen emrat që do të zëvëndësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se emrat e ministrave të rinj do...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Infokusi

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

E FUNDIT / Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Opozita

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

FRANCA E PËRSHËNDET VENDIMIN E PRESIDENTIT GJORGE IVANOV

më 5.2017 - TV21

Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov që t’ia japë mandatin liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, thuhet në kumtesën e Ambasadës së Francës në Shkup. “Kjo është mjaft e rëndësishme...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Aktuale

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Ismet Beqiri ngushëllon familjen e Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes e miqve me rastin e vdekjes të deputetit Agim Kikaj. “Ata që nuk e kanë njohur, me paraqitjet e tij para qytetarëve,...

Kjo është Lista e VV’së, ja ku e radhit Kurti Dardan Molliqajn

më 5.2017 - Bota Press

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se brenda listës janë përfshirë edhe emra të cilët nuk kanë qenë më parë pjesë e garës zgjedhore. Dje...

Meta: Tani kemi qeverinë e besimit. Do ketë surpriza në zgjedhje

më 5.2017 - AlbPress

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Në një prononcim nga selia e Kuvendit, Meta u shpreh se do të ketë surpriza...

Marrëveshja e plotë e arritur mes dy liderëve

më 5.2017 - Portalb

Selia e Partisë Socialiste dhe ajo e Partisë Demorkatike njëherësh shpërndanë marrëveshjen e hartuar prej liderve dhe ekspertëve të tyre ligjorë në një takim 5-orësh në Pallatin e Kongreseve. Rama ka lëshuar...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj...

Sot fillojnë bisedimet LSDM-BDI për Qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Mbledhje komemorative për deputetin Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, ndërroi jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. Sot në Teatrin Kombtar po mbahet një mbledhje komemorative për nder të deputetit të ndjerë, shkruan...

Meta: Tani kemi qeverinë e besimit, demokracia është në bulevard

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ndodhet në një prononcim per median. Meta: Tani kemi qeverinë e besimit, demokracia është në bulevard Prononcimi i cili vjen pas konferencës së...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet ‘Vettingu’ dhe qeveria ‘gjysmëteknike’

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet  ditën e hënë në një seancë të jashtëzakonshme, ku do të votohen komisioneve të ‘Vettingut’ dhe ndryshimet e reja në qeveri që erdhën si rezultat i marrëveshjes së arritur...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Albeu

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

FILLOJNË BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, TAKIM AHMETI – ZAEV

më 5.2017 - TV21

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re nga Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Klan Kosova

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Varrimi i Agim Kikajt bëhet sot në orën 17:00

më 5.2017 - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Kjo mbledhje mbahet në orën 15:00 në Teatrin Kombëtar...

Thaçi ngushëllon familjen Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për...

Shehi: Basha nuk na pyeti për marrëveshjen e arritur me Ramën, partitë e vogla penalizohen

më 5.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 maj - Partitë e vogla nuk e kanë pritur mirë marrëveshjen Rama-Basha. Pakti Rama-Basha penalizon partitë e vogla, pasi në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit nuk do të lejohen koalicionet....

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 maj - Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje,...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 maj - Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët...

BDI sot takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Sot do jetë takimi mes BDI-së dhe LSDM-së dhe besoj...

Rama ironizon mbylljen e çadrës: Jepet me qira për evente, dasma e protesta

më 5.2017 - Opinion

Kryeministri Edi Rama është tashmë gati për fushatë. Një ditë pas marrëveshjes që bindi opozitën të futet në zgjedhje, Rama shkruan se çadra jepet me qira. Më tej thotë se me këtë marrëveshje fituan Vetingun,...

Haradinaj me Vllahiun e kam më lehtë

më 5.2017 - 10minuta

Arbër Vllahiut pas aderimit në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se ka ardhur në adresën e duhur që të ecim drejt zhvillimit ekonomik dhe ndërtimit të vendit. Kurse, Ramush Haradinaj duke vlerësuar...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

Rama ironizon mbylljen e çadrës: Jepet me qira për evente dhe dasma

më 5.2017 - Sot News

Çadra e PD-së që qëndroi para kryeministrisë për rreth 3 muaj, është mbyllur mbrëmjen e djeshme pas marrëveshjes Rama-Basha. Pas mbylljes, Rama ka uruar shqiptarët mëngjesin me një foto çadre duke ironizuar...

Dështimi LDK-VV favorizon "Krahun e Luftës"

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Koalicioni i "Krahut të Luftës", i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe "Nisma", po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët ia atribuojnë meritat LDK-së dhe Vetëvendosjes,...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Lajm

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Pakti Rama-Basha – Ndoka: Ne jemi të mishit. Probleme tek e majta, s’është kohë për ngjala

më 5.2017 - AlbPress

jë goditje për partitë e vogla dhe pluralizmin e ka cilësuar aleati i Bashës, Nard Ndoka, marrëveshjen politike PD-PS për zgjedhjet, e cila pamundëson koalicionet parazgjedhore. Duke folur pas takimit...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së

më 5.2017 - InfoShqip

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

Pakti për zgjedhjet: Çfarë fituan Rama dhe Basha

më 5.2017 - Mapo

Zbardhet marrëveshja mes kryeministrit dhe kreut të opozitës/ Zgjedhjet më 25 qershor, por PD merr zv.kryeministrin, 6 ministra teknikë dhe katër drejtori që sigurojnë mospërdorjen e administratës në fushatë...

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull i sjelljës

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull...

Mustafa për deputetin Kikaj: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Infokusi

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj...

Agron Duka: Partitë e vogla duhet të bëjë mirë llogaritë në zgjedhje

më 5.2017 - AlbPress

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, u shpreh pas takimit të partive aleate me kreun demokrat Lulzim Basha, se marrëveshja e arritur dëmton partitë e vogla. “Mu bë qujfi që marrëveshja...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora 11:00....

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Telegrafi

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Portalb

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Ahmeti pritet të takohet me Zaevin

më 5.2017 - Portalb

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Vettingu dhe ndryshimet në qeveri, Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë

më 5.2017 - Sot News

Kuvendi i Shqipërisë është caktuar të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë të javës së ardhshme. Motivi i kësaj mbledhjeje është votimi i Komisionit të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri.Sipas...

Agron Duka: Basha u detyrua ta pranonte marrëveshjen. U goditëm ne partitë e vogla

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i PAA-së, Agron Duka nuk ka qenë shumë i kënaqur me kushtet e marrëveshjes Basha-Rama. Duka tha pas takimit me Bashën se ai po sheh mundësitë që të garojë edhe i vetëm në zgjedhje. Kreu i PAA-së tha...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Vdes Deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Kallxo

Deputeti i LDK-së nga legjislatura e kaluar, Agim Kikaj, ka vdekur papritur mbrëmë. Lajmin për vdekjen e Kikajt e ka konfirmuar partia e tij, LDK, e cila për ditën e sotme ka organizuar një mbledhje komemorative...

Kjo është marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Periskopi

Eshtë shpërndarë marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja u shpërnda nga Partia Demokratike. MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

më 5.2017 - Lajm

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

“Godet” Nard Ndoka: Ngjalat nuk janë të përshtatshme, tani jemi tek mishi

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur pas mbledhjes në selinë blu të partive aleate të PD-së me Lulzim Bashën. Ai tha se ndalimi i koalicioneve është një goditje e pluralizmit por se tanimë jemi para një fakti....

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Almakos

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve...

Marrëveshja eliminon të vegjlit, ja sa deputetë marrin PS, PD e LSI

më 5.2017 - Mapo

Në bazë të rezultateve të 2013-s dhe me situatën aktuale ku secila parti konkurron më vete, PS arrin të marrë 71 deri në 72 deputetë, PD merr 51 deri në 53, LSI 14 deri në 15, PDIU 1 dhe PAA 1 Marrëveshja...

Haradinaj: Edhe nëse rrëzohem nga PDK-ja, nuk e kam problem

më 5.2017 - Almakos

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili tashmë është në koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës, ka thënë ka thënë se nuk e ka problem nëse PDK-ja do të votojë mocion mosbesimi...

AAK-ja realizon edhe një transfer: Gazetari Arbër Vllahiu, i bashkohet Ramushit

më 5.2017 - Te Sheshi

Aleanca e Ramush Haradinajt edhe sot ka realizuar një transfer. Bëhet fjalë për gazetarin Arbër Vllahiu, ish-zëdhënësin e ish-presidentes Atifete Jahjaga. Vllahiu, i cili u prezantua në një konferencë...

Ministrat teknik/ A do të jetë Ardian Marashi ministri i ri i Arsimit?

më 5.2017 - Java News

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al kanë bërë...

Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

më 5.2017 - Insajderi

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-Nisma ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije se u vendos që kryetarët e partive parlamentare do të kenë të sigurtë emrin në listat e kandidatëve për deputetë. Lista e kryetarëve të partive parlamentare...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00 në Tetarin Kombëtar...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - Antpress

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Antpress

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Portalb

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Ora news

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Mustafa ngushëllon për vdekjen e ish-deputetit Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka ngushëlluar për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Mustafa ka shkruar në Facebook, se Kika ishte shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit në...

Veliu i tronditur me vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu ka shprehur ngushëllime për vdekjen e anëtarit të kësaj partie, Agim Kikaj Veliu është shprehur i tronditur me humbjen e Kikës duke e quajtur mikë e bashkudhëtar,...

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

President i Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen dhe anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas vdekjes së deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

PD me aleatet: Në zgjedhje mos u regjistroni, do hyni me listat tona

më 5.2017 - AlbPress

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me drejtues të partive aleate, me të cilët ka diskutuar mbi strategjinë për zgjedhjet e 25 Qershorit. Në tryezë është hedhur idea që disa nga partitë...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

Dështimi i koalicionit LDK-VV favorizon ‘Krahun e Luftës’

më 5.2017 - Lajmi.net

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Ndëshkimi i të ‘padëgjuarëve’ në LDK

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dëshiron të sigurohet që pas zgjedhjeve të mos ketë kokëçarje me anëtarë të partisë që e mbrojnë qëndrimin e tyre edhe kur ai nuk është në harmoni...

Kryeparlamentari Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim...

Franca pret qeveri reformuese që do ta stabilizojë Maqedoninë

më 5.2017 - Tetova1

Ministria e Jashtme e Francës e ka përshëndetur vendimin e kryetarit Gjorge Ivanov, për të mandatuar Zoran Zaevin për të krijuar qeverinë e re të vendit. Sipas tyre, kjo është një mundësi e rëndësishme...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, do t`i bashkohet sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në këtë parti do të zyrtarizohet gjatë një konference për media...

Qëndrimet e Agim Kikaj, deputetit të ndjerë të LDK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj ka ndërruar jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ishte në gjendje të mirë shëndetësore pasi të...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Klan Kosova

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Podujevë ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-në për vdekjen e ish-deputetit nga radhët e këtij subjekti politik, Agim Kikaj. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin...

Mustafa për vdekjen e Kikajt: Humbëm një njeri të dashur e respektuar

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëherit kryeministër në largim, Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen e veprimtarit  të shquar të kësaj partie,  Agim Kikaj, i cili ndërroi jetë mbrëmë pas mesnate....

PD bën gati listën e ministrave dhe drejtorëve teknikë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

PD ka bërë gati listën me 6 ministrat, zëvendëskryeministrin, 3 drejtorët teknikë, kreun e KQZ dhe Avokatin e Popullit. Burime nga PD thanë për lapsi.al se lista me emrat do t’i dërgohet kryeministrit...

Vjosa Osmani e vetme ka vota sa e gjithë partia e Behgjet Pacollit

më 5.2017 - Periskopi

Isa Mustafa përjashtimin më me qejf që do ta bënte nga të rebeluarit e partisë së tij, do të ishte ish deputetja Vjosa Osmani, por këtë nuk po e bën me lehtësi, sikurse e bëri me Shpejtim Bulliqin e Adem...

PD nis përgatitjet për zgjedhjet dhe listat, Basha takon krerët e degëve. Më pas do mbledhë aleatët

më 5.2017 - Java News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - GazetaBlic

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Mustafa: Kikaj, shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Mustafa ka thënë se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Almakos

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Haradinaj jep përgjigje interesante nëse PDK rrëzon qeverinë në qoftë se ai bëhet kryeministër

më 5.2017 - Infokusi

I pyetur pse ndërroj mendje dhe hyri në koalicion me PDK, ai ka thënë, se marrëveshje e koalicionit LDK-AKR e bëri që të minimizohen shpresat për ndryshim nga partitë opozitare.“Marrëveshja e një partie...

Meta lajmëron konferencë për shtyp në 14:00

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ka lajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Prononcimi i cili vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë...

Presidenti shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përmes Facebookut ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. "U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Deputetët/ PD ka gati propozimet. Gjashtë aleatët do jenë në listat e demokratëve?

më 5.2017 - Standard

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Indeks online

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. "U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Lirohet bulevardi. Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Lajmi.net

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Dardan Molliqaj, në listën e deputetëve të Vetëvendosjes

më 5.2017 - Arbresh

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj,...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish- gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Zyrtarizimi i tij do të behët në selinë qendrore të AAK-së, në një konferencë...

LDK i hakmerret edhe një deputeti, nuk e fut në listë për deputet

më 5.2017 - Periskopi

Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive...

Franca pret qeveri reformuese që do ta stabilizojë Maqedoninë

më 5.2017 - InfoShqip

Ministria e Jashtme e Francës e ka përshëndetur vendimin e kryetarit Gjorge Ivanov, për të mandatuar Zoran Zaevin për të krijuar qeverinë e re të vendit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tyre, kjo është...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Tetova1

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - Gazeta Express

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Ja çka pret shumica parlamentare nga VMRO-DMPNE-ja

më 5.2017 - Gazeta Express

​Kreu i LSDM-së mori mandatin për formimin e qeverisë, gjë e cila tashmë është më afër formimit të qeverisë, por VMRO-DPMNE-ja e cila e pengoi për shumë muaj këtë gjë, nuk kanë ndryshuar ende mendim ndaj...

Haradinaj: Koalicion me PDK-në, i detyrueshëm

më 5.2017 - Infokusi

Kandidati për kryeministër nga kolicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj ka treguar arsyet që e shtynë atë të bëjë koalicion me PDK-në, duke thënë se u detyruan ta bëjnë një gjë të tillë. Ai tha se pas...

Bulevardi pa çadër, rikthehet qarkullimi normal i mjeteve

më 5.2017 - Ora news

Çmontohet çadra e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Çmontimi nisi në orën 21:30 të mbrëmjen  së të enjtes (18 maj 2017), 90 ditë pasi opozita nisi protestën për situatën e kriminalitetit dhe...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Telegrafi

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Almakos

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit...

Të hënën votohet qeveria teknike, ja kush janë 3 aleatët që Basha i fut në zgjedhje

më 5.2017 - Albeu

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës , Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Marrëveshja Rama-Basha e cila u realizua...

Formimi i qeverisë, ja çfarë pret mazhoranca nga VMRO-ja

më 5.2017 - Indeks online

Kreu i LSDM-së mori mandatin për formimin e qeverisë, gjë e cila tashmë është më afër formimit të qeverisë, por VMRO-DPMNE-ja e cila e pengoi për shumë muaj këtë gjë, nuk kanë ndrzshuar ende mendim ndaj...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Almakos

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet qeveria teknike. Gati propozimet për deputetë

më 5.2017 - Standard

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti, Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Basha takon krerët e PD në rrethe, më pas do mbledhë aleatët

më 5.2017 - Lexo

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Presidenti Thaçi ka shkruar në FB pas vdekjes së Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për vdekjen e ish deputetit, Agim Kikaj. HTH

Haradinaj: U detyrova të shkoj në koalicion me PDK-në

më 5.2017 - Arbresh

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se shkuarja në koalicion e partisë opozitare AKR me partinë që deri dje ishte në pushtet LDK-në, minimizoi gjasat që të vinin ndryshime na opozita në vend. Kësisoj,...

Haziri refuzon të tregojë nëse Vjosa Osmani është pjesë e listës

më 5.2017 - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - InfoShqip

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Rama ironizon me opozitën: Çadra 3 muaj e përdorur jepet me qira

më 5.2017 - Zeri

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan me pas Vetingut do vijë edhe...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Zaevi ka një lajm të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Periskopi

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Basha i kërkon bazës propozime për ministrat dhe drejtorët

më 5.2017 - Illyria

Kreu demokratik Lulzim Basha gjatë një takimi me krerët e degëve të partisë në rrethe, u ka kërkuar që të propozojnë deri të dielën emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë. Takimi ka përfunduar rreth...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - OraInfo

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Zaev: Në vend të flamurit shqiptar, Talat Xhaferi duhet ta vendosë fotografinë e gruas dhe fëmijëve

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “N1” i pyetur lidhur me idenë për “Shqipërinë e Madhe” ka thënë se pak njerëz flasin për ide të tillë dhe se ardhmëria e Ballkanit Perëndimor...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti, Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Formimi i qeverisë, ja çfarë pret mazhoranca nga VMRO-ja

më 5.2017 - Albeu

Kreu i LSDM-së mori mandatin për formimin e qeverisë, gjë e cila tashmë është më afër formimit të qeverisë, por VMRO-DPMNE-ja e cila e pengoi për shumë muaj këtë gjë, nuk kanë ndrzshuar ende mendim ndaj...

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Koha.net

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Lajm

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Zeri

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë subjekt politik.

Arbër Vlllahiu aderon në AAK në cilësinë e këshilltarit të Ramush Haradinajt

më 5.2017 - Arbresh

Ish-gazetari dhe njëherësh ish-këshilltari i  ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot ka aderuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tha me këtë rast se ndihet...

E FUNDIT/ Caktohen emrat ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita, pritet përgjigja e Ramës

më 5.2017 - Opozita

Burime nga PD, bejne te ditur per 360 grade.al se jane caktuar emrat e rinj te ministrave dhe drejtorëve teknikë. Emrat teknikë PD ia ka bërë me dije kryeministrit Rama. Emrat e rinj do të miratohen në...

Rama thumbon keq demokratët: Çadra jepet me qera? (FOTO LAJM)

më 5.2017 - Albeu

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” sot është zgjuar pa çadrën e opozitës e cila bashkë me demokratët bëri qëndresë për 90 ditë rrjesht. Pavarësisht marrëveshjes PS-PD për t’i dhënë fund bojkotit e për të marrë...

Dështimi LDK-VV favorizon "Krahun e Luftës"

më 5.2017 - Albeu

Koalicioni i "Krahut të Luftës", i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe "Nisma", po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit . Për këtë analistët ia atribuojnë meritat LDK-së dhe Vetëvendosjes, të cilat...

Ish-këshilltari i Jahjagës aderon në AAK

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu iu është bashkuar AAK’së. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim për media e dërguar nga Zyra e AAK’së. Njoftimi thotë se Vlladiu do të prononcohet...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Indeks.mk

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Basha takon krerët e PD në rrethe, më pas do mbledhë aleatët

më 5.2017 - Java News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

Arber Vllahiu zyrtarisht aderon në AAK

më 5.2017 - Infokusi

Arbër Vllahiu, ish- këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, para disa minutash ka aderuar zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Në konferencën për media kryetari i Aleancës për...

Gati propozimet e PD për deputetë, kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në lista

më 5.2017 - BalkanWeb

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Indeks online

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Rama ironizon Bashën: Jepet çadër me qira, vetëm 3 muaj e përdorur

më 5.2017 - Gazeta Express

Mëngjesin e sotëm bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është bërë i gjithi i kalueshëm nga qytetarët për faktin se për herë të pare pas 3 muaj aty nuk ndodhet çadra e ngritur nga opozita. Kryeministri Edi Rama...

Ministria e Jashtme e Francës: Franca shpreson se qeveria e re do të formohet sa më parë

më 5.2017 - Lajm

Ministria e Jashtme e Francës e ka përshëndetur vendimin e kryetarit Gjorge Ivanov, për të mandatuar Zoran Zaevin për të krijuar qeverinë e re të vendit, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tyre, kjo është...

Ndahet nga jeta deputeti Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks.mk

Është ndarë nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj. Ai humbi jetën si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta...

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull i sjelljës

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Franca pret formim të shpejtë të qeverisë

më 5.2017 - Tetova Sot

Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, që t’ia ndajë kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev mandatin për formim të qeverisë, kumtoi Ministria franceze e Punëve...

Arbër Vllahiu aderon në AAK!

më 5.2017 - GazetaBlic

Në një noftim të shkurtër për media, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar që Arbër Vllahiu do t’i bashkohet AAK-së. Në komunikatën për media njoftohet që sot ky Aderim do të bëhet në ambientet...

Çmontohet pas 90 ditësh ?Çadra e lirisë?, nis qarkullimi i mjeteve

më 5.2017 - Albeu

Ditën e sotme bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është zgjuar pa “çadrën e lirisë” e cila qëndroi aty bashkë me demokratët për 3 muaj. Çmontimi i saj erdhi pas marrëveshjes Rama-Basha, pasi tashmë ajo e përmbushi...

Veseli ngushëllon familjen e Agim Kikajt dhe LDK-në për vdekjen e tij

më 5.2017 - Arbresh

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u ka shprehur ngjushëllime familjes, miqve dhe kolegëve të LDK-së për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj, shkruan arbresh.info. “Me pikëllim e mora lajmin për...

Rama bën ironi me çadrën e opozitës: Jepet me qera për dasma dhe evente

më 5.2017 - NOA

Ndërsa prej pak orësh çadra e protestës së opozitës është hequr nga bulevardi, duke rikthyer qarkullimin normal të automjeteve, Kryeministri Edi Rama bën ironi. “Jepet çadër me qera, për evente, dasma...

E FUNDIT/ Ditë takimesh në PD. Ja kë pret Basha sot në selinë blu

më 5.2017 - Opozita

Kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga mbyllja e marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, takimet në selinë blu janë intensifikuar. Gjatë paradites së sotme, kreu i PD-së dhe opozitës, Lulzim Basha ka...

Franca shpreson që Qeveria e re të formohet sa më shpejtë

më 5.2017 - Almakos

Franca e përshëndet vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për t’ia dhënë mandatin për formim të Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Francës, përcjell...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon koalicionin PDK-AAK-Nisma

më 5.2017 - OraInfo

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Arritja e marrëveshjes PS-PD, Meta takim kokë më kokë me Berishën, PDIU shpërthen në akuza

më 5.2017 - Sot News

Marrëveshja Rama-Basha, për hyrjen e Partisë Demokratike në zgjedhje, e arritur në fshehtësi mesnatën e së mërkurës, ka sjellë dje një takim Meta-Berisha. Para publikimit dhe zyrtarizimit të marrëveshjes,...

Mund të kaloni lirisht, Çadra e protestës nuk është më

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANE- Plot 90 ditë nga hapja në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, çadra e protestës e shqiptuar nga demokratët si Çadra e Lirisë apo Sheshi i Lirisë,nuk egziston më. Çmontimi i saj u bë dje gjatë mesnatës,...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - Zeri

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të...

Mustafa pas vdekjes së Kikajt: Ishte shembull i sjelljes, gjithherë rrezatonte dashuri

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllimet e tij pas vdekjes së anëtarit e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mustafa, në Facebook ka shkruar se Agimi...

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull në LDK

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Arbresh

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Gazetari Ramush Haradinajt: A e dini se PDK mund t’iu rrëzojë si LDK-në?

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i AAK-së dhe mandatari për kryeministër i koalicionit PDK-AAK-Nisma, Ramush Haradinaj për herë të parë i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve lidhur me koalicionin me PDK-në. Haradinaj këtë...

Zgjedhjet e 25 qershorit, Basha takon aleatët në selinë e PD

më 5.2017 - 24 ore

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar dy takime të veçanta me krerët e partive aleate dhe me ata të PD-së në rrethe, ku mësohet se është diskutuar strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit....

Lista e LDK-së….mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!

më 5.2017 - Bota Press

Botapress, 19 maj – Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë...

Mediu: Marrëveshja të sigurojë një proces zgjedhor të ndershëm, data nuk ka shumë rëndësi

më 5.2017 - Sot News

Kreu republikan, Fatmir Mediu, përgëzoi dyshen Rama-Basha për arritjen e marrëveshjes për hyrjen e opozitës në zgjedhje. Mediu theksoi se nuk ka rëndësi data e zgjedhjeve, por të garantohet një proces...

Rama ironizon me opozitën: Çadra 3 muaj e përdorur jepet me qira

më 5.2017 - Indeks online

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan me pas Vetingut do vijë edhe...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Indeks online

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Shehi: Basha nuk na pyeti për marrëveshjen e arritur me Ramën, partitë e vogla penalizohen

më 5.2017 - Sot News

Partitë e vogla nuk e kanë pritur mirë marrëveshjen Rama-Basha. Pakti Rama-Basha penalizon partitë e vogla, pasi në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit nuk do të lejohen koalicionet. Aleatët e djathtë...

Rama uron hapjen e bulevardit: Çadra 3 muaj e përdorur jepet me qira

më 5.2017 - Sot News

Mëngjesin e sotëm në bulevardin "Dëshmorët e Kombit" nuk ishte më "çadra e lirisë," pas paktit Rama-Basha. Kryeministri Rama njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan...

Mbyllja e çadrës së PD-së, Rama e ironizon: Jepet çadër me qira

më 5.2017 - Shqiptarja

Çadra e PD-së që qëndroi para kryeministrisë për afro 90 ditë kundër qeverisë, është mbyllur mbrëmjen e djeshme pas marrëveshjes Rama-Basha. Ashtu siç nuk kanë munguar reagimet e kryeministrit gjatë gjithë...

Gecaj: U prehsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

A ia dhuruan fitoren Koalicionit PDK-AAK-NISMA, LDK-ja dhe VV-ja!

më 5.2017 - GazetaBlic

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Mustafa shpreh dhembje të thellë për vdekjen e Agim Kikës: Ishte shembull në LDK

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon ‘Krahun e Luftës’

më 5.2017 - Klan Kosova

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Këto mund të jenë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Tetova Sot

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Basha heq çadrën para Kryeministrisë: Nisim betejën kundër “Republikës së Vjetër”, zgjedhje të lira më 25 qershor

më 5.2017 - Sot News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbyllur pas 90 ditësh rezistence “çadrën e lirisë” të ngritur prej tij dhe aleatëve në bulevardin “Dëshmorët e kombit”. Kryeopozitari në fjalën e tij të fundit...

Kaq kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Indeks online

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Rama jep me qira çadrën e opozitës: Për evente, dasma e protesta!

më 5.2017 - Ora news

Kryeministri Edi Rama u ka uruar qytetarëve të Tiranës hapjen e bulevardit, pas vendimit të  shpallur mbrëmjen  e së enjtes (18 maj 2017) nga kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha për mbylljen e çadrës...

Ndahet nga jeta deputeti Agim Kikaj

më 5.2017 - Albeu

Është ndarë nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj . Ai humbi jetën si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon koalicionin PDK-AAK-NISMA

më 5.2017 - Gazeta Express

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Mustafa ngushëllon për vdekjen e ish-deputetit Kika

më 5.2017 - Koha.net

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka ngushëlluar për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kika. Mustafa ka shkruar në Facebook, se Kika ishte shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Infokusi

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Rama ironizon me opozitën: Çadra 3 muaj e përdorur jepet me qira

më 5.2017 - Lajm

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan me pas Vetingut do vijë edhe...

Ismet Beqiri ngushëllon familjen e Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes e miqve me rastin e vdekjes të deputetit Agim Kikaj. “Ata që nuk e kanë njohur, me paraqitjet e tij para qytetarëve,...

Gecaj: U prefsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Lajm

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - 10minuta

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook pas vdekjes së deputetit të LDK-së Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Në seancë të jashtëzakonshme të hënën votohet “Vetting”-u dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Illyria

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që do të propozojë PD

më 5.2017 - Lajme.al

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin për...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - BalkanWeb

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon 'Krahun e Luftës'

më 5.2017 - Indeks online

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Zeri

Ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Tetova Sot

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë pasi...

Isa Mustafa i pikëlluar për vdekjen e Agim Kikës

më 5.2017 - GazetaBlic

Vjen edhe Ngushëllimi i Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për vdekjen e Agim Kikës. Në vijim postimi i Mustafës: Të dashur miq, Me dhembje të thellë mora lajmin për vdekjen e papritur të veprimtarit tonë...

Haradinaj: Jam mësuar të rrëzohem dhe të çohem

më 5.2017 - Gazeta e re

Lideri i AAK-së, njëherit edhe kandidati për kryeministër të vendit Ramush Haradinaj, tha se iu bashkua PDK-së, pasi që mundësia që dikush nga opozita ta udhëheq vendin, ishte minimale, pas bashkimit të...

Haradinaj: Jam mësuar të rrëzohem dhe të çohem

më 5.2017 - KosovaPress

Ai këto komente i bëri në një konferencë për media, ku  gazetari Arbër Vllahiu, iu bashkua kësaj partia, në cilësinë e këshilltarit të Haradinajt. Ndërkaq i pyetur se e frikëson fakti që PDK-ja mund ta...

Zyrtarët e BE reagojnë për marrëveshjen, ja mesazhet e McAllister, Fleckenstein dhe Kukan

më 5.2017 - Sot News

Faktori ndërkombëtar ka përshëndetur ditën e djeshme arritje e marrëveshjes politike ndërmjet opozitës dhe mazhorancës. Nëpërmjet deklaratave të tyre ndërkombëtarët bëjnë apel për zgjedhje të lira edhe...

Zgjedhjet shtyhen më 25 qershor, partitë do garojnë pa koalicione, “të vegjlit” më të dëmtuarit

më 5.2017 - Sot News

Në bazë të marrëveshjes së arritur ndërmjet palëve politike mazhorancë dhe opozitë, ndryshon përfundimisht data e zgjedhjeve parlamentare. Me dakordësi Rama-Basha kanë konfirmuar 25 qershorin si datën...

Ambasadorët e OSBE dhe SHBA përshëndesin marrëveshjen: Të lumtur dhe frymëzues për zgjedhje të lira e të ndershme

më 5.2017 - Sot News

Delegacioni i OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha, pas më shumë se 3 orësh negociata kokë më kokë mbrëmjen e mërkurës...

VMRO-DPMNE: Zaevi mbajti Maqoninë peng me vetëdije të plotë

më 5.2017 - Lajm

Përmes një kumtese dërguar mediave, VMRO-DPMNE-ja konsideron se Zoran Zaevi nuk ka më hapësirë, siç thonë, për manipulime të qytetarëve, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tyre, me vetëdije të plotë Zaevi...

Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Arbër Vllahiu i bashkangjitet AAK-së

më 5.2017 - KosovaLive360

Këshilltari i ish presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu është bashkangjitur Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimin e Vllahiut e ka bërë të ditur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Haradinaj ka thënë...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Sovrani

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - AlbPortali

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Loading... Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen...

Ambasadorët e OSBE dhe SHBA përshëndesin marrëveshjen: Të lumtur dhe frymëzues për zgjedhje të lira e të ndershme

më 5.2017 - Sot News

Delegacioni i OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha, pas më shumë se 3 orësh negociata kokë më kokë mbrëmjen e mërkurës...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon 'Krahun e Luftës'

më 5.2017 - Zeri

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Hiqet "çadra e lirisë" para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Sot News

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Almakos

19 May Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë...

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Basha kërkon nga partia propozimet për ministra e drejtorë

më 5.2017 - Te Sheshi

Ditën e hënë do të mblidhet Kuvendi për të votuar ndryshimet në qeveri pas marrëveshjes mes mazhorancës dhe opozitës, por PD është en papregatitur për emrat teknikë që do të propozojë si ministra të rinj...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Ina

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Kosovë, ndahet nga jeta deputeti i LDK

më 5.2017 - NOA

Ndahet nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj. Ai gjeti vdekjen si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta...

Qeveria e re, Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM

më 5.2017 - Gazeta Max

Alsat-M, mëson se në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Shenja

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve...

PD nis përgatitjet për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Lajme.al

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

Bulliqi: Me dhimbje të thellë e mora lajmin për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në legjislaturën e fundit, Shpejtim Bulliqi ka thënë se me dhimbje të thellë e ka marrë lajmin për vdekjen e kolegut të tij, Agim Kikaj. Bulliqi i ka shprehur...

Marrëveshja e 18 majit e shpjeguar për fëmijë dhe si e “hëngrën” partitë e vogla…

më 5.2017 - Java News

Nga Endri Xhafo 1) PD thotë: “Nuk hyj në zgjedhje pa qeveri teknike se dua garanci mos më vidhet vota”; e ndjekin pas disa parti të vogla. 2) LSI i mban ison, gjithmonë duke qenë në qeveri me PS-në. 3)...

Veseli ngushëllon familjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Sovrani

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen...

Të hënën votohet qeveria teknike, ja kush janë 3 aleatët që Basha i fut në zgjedhje

më 5.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Detyrojnë jetimin të lypë, policia arreston një burrë dhe një grua 1 hour ago U vendos! Zgjedhjet më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes 17 hours ago Ndërkombëtarët reagojnë...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore. Burime nga selia blu bëjnë me dije se kreu i opozitës...

Haradinaj: Koalicion me PDK-në, i detyrueshëm

më 5.2017 - Insajderi

Kandidati për kryeministër nga kolicioni PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj ka treguar arsyet që e shtynë atë të bëjë koalicion me PDK-në, duke thënë se u detyruan ta bëjnë një gjë të tillë. Ai tha se pas...

Marrëveshja Rama- Basha, hiqet nga bulevardi “Çadra e lirisë”

më 5.2017 - NOA

Për 90 ditë me radhë që nga 18 shkurti, bulevardi “Dëshmorët e kombit” në kryeqytet, u bllokua nga ajo që u quajt “Çadra e lirisë” e opozitës. Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, nisi çmontimi i saj. Kjo...

A do t’i ndryshojnë listat e kandidatëve PS e LSI?

më 5.2017 - Periskopi

Marrëveshja Rama – Basha ka rihapur procesin e regjistrimit të partive në KQZ, bashkë me listat e kandidatëve për deputetë. PS dhe LSI i kanë dorëzuar listat e kandidatëve të tyre. Por llogaritë i kanë...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - GazetaBlic

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të konfirmuara por edhe...

Kjo ishte intervista e fundit e deputetit të LDK-së që vdiq mbrëmë

më 5.2017 - GazetaBlic

Mbrëmë ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Burime të mediumeve të ndryshme kanë thënë se Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, shkruan Periskopi. Kikaj ishte mjaft...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Çadra nuk u hoq! Edhe protestuesit janë ende aty

më 5.2017 - Blitz

Pas arritjes së marrëveshjes mes liderit demokrat Basha dhe kryeministrit Rama në bazë të paketës McAllister, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është lëvizur nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” edhe...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - InfoShqip

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Franca pret formim të shpejtë të qeverisë

më 5.2017 - Gazeta Max

Franca e përshëndet vendimin e presidentit të Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, që t’ia ndajë kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev mandatin për formim të qeverisë, kumtoi Ministria franceze e Punëve...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Pozita që do të mbajë Arbër Vllahiu në AAK

më 5.2017 - Insajderi

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është bashkuar gazetari dhe këshilltari i ish presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu. Kjo u bë e ditur gjatë një konference për media ku kryetari i AAK-së, Ramush...

Vetëvendosje pa koalicione, “nuk i tradhtojmë qytetarët”

më 5.2017 - Sovrani

Vetëvendosje thotë të jetë subjekti i vetëm që nuk i ka tradhtuar qytetarët, andaj ka vendosur të jetë e vetme në garën për të qeverisur vendin, raporton KTV. Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një...

Kosov: Vazhdon aderimi i gazetarëve nëpër parti, ja cili gazetar i bashkangjitet AAK-së

më 5.2017 - Lajm

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora 11:00....

PD nis mobilizimin për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve, më pas aleatët

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës për zgjedhjet...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Haradinaj tregon strukturën e listës së koalicionit

më 5.2017 - Sovrani

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Gazeta Max

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Lirohet bulevardi, pas 3 muajsh largohet çadra e opozitës

më 5.2017 - Blitz

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është larguar nga bulevardi qëndror “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, çadra e opozitës e cila qëndronte aty prej më tepër se 3 muajsh. Kjo çadër u kthye në simbol të...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Gazeta Liria

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj....

Zyrtare: Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Sovrani

Ish-gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ai thotë se AAK-ja është adresa e duhur për t’i dhënë më shumë vendit...

Pakti politik,bilanci,ja çfarë fituan dhe humbën Rama dhe Basha

më 5.2017 - Shqiptarja

Me zbardhjen e pikave të marrëveshjes Rama-Basha, ka një bilanc të qartë sa i takon lëshimeve, ofrimeve dhe tërheqjeve të palëve në raport me pozicionet e mëparshme. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - Sovrani

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Pakti politik,bilanci,çfarë fituan dhe humbën Rama e Basha

më 5.2017 - Lexo

Me zbardhjen e pikave të marrëveshjes Rama-Basha, ka një bilanc të qartë sa i takon lëshimeve, ofrimeve dhe tërheqjeve të palëve në raport me pozicionet e mëparshme. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

 Osmani e shokuar me lajmin për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, është ndier e shokuar nga lajmi për ndarjen nga jeta e kolegut të saj Agim Kikaj. Osmani e ka vlerësuar Kikajn...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së

më 5.2017 - InfoShqip

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, pasuar nga Ahmet Isufi, Pal...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Lajm

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

Arbër Vllahiu edhe zyrtarisht në AAK

më 5.2017 - Gazeta Liria

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në këtë parti u zyrtarizua gjatë një konference për media tëAAK-së....

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Max

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Arbresh

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion. I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen...

Pas 90 ditësh - Bulevardi pa çadër, rikthehet qarkullimi normal i mjeteve

më 5.2017 - InfoShqip

Çmontimi nisi në orën 21:30 të mbrëmjen së të enjtes (18 maj 2017), 90 ditë pasi opozita nisi protestën për situatën e kriminalitetit dhe drogës në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm në bulevard ka nisur qarkullimi...

Haradinaj: U detyrova të shkoj në koalicion me PDK-në

më 5.2017 - Bota Press

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se shkuarja në koalicion e partisë opozitare AKR me partinë që deri dje ishte në pushtet LDK-në, minimizoi gjasat që të vinin ndryshime na opozita në vend. Kësisoj,...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook:

Qeveria e re: Ahmeti pret takim me Zaevin

më 5.2017 - Lajm

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Lajm

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Almakos

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - InfoShqip

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Gazeta e re

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Hiqet ‘çadra e lirisë’, nis qarkullimi i mjeteve në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas 90 ditësh, mëngjesi i sotëm në bulevardin “Dëshmorët e Kombit’ ka qenë ndryshe, pasi aty mungonte ‘çadra e lirisë’, e cila për gati 3 muaj qëndroi përballë Kryeministrisë. ‘BalkanWeb’ mëson...

Haradinaj me Vllahiun e kam më lehtë

më 5.2017 - KosovaPress

Kurse, Ramush Haradinaj duke vlerësuar kontributin e Vllahiut, ka thënë se që nga sot do ta ketë më lehtë për temat e ndryshëm pasi do ta ketë afër Arbërin. “Kemi menduar që dobia e Arberi është te këshillimi,...

Lirohet bulevardi, largohet pas 3 muajsh çadra e opozitës

më 5.2017 - Blitz

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është larguar nga bulevardi qëndror “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, çadra e opozitës e cila qëndronte aty prej më tepër se 3 muajsh. Kjo çadër u kthye në simbol të...

Haradinaj: Edhe nëse rrezohem nga PDK-ja, e di çfarë bëjë

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj gjatë një konference për media ka bërë të ditur se është mësuar që të rrëzohet disa herë po ai tha se nuk e ka problem këtë. Haradinaj i pyetur se a ka frikë që PDK-ja...

Tiranë, PD-ja braktisë çadrën

më 5.2017 - AlbPortali

Loading... Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00,...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - AlbPortali

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehu ngushëllime me rastin e vdekjes së anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Thaçi ka ngushëlluar, familjen miqtë dhe koleget në Lidhjen Demokratike të...

Tiranë, PD-ja braktisë çadrën

më 5.2017 - Fakti Ditor

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Dardan Molliqaj kandidat për deputet

më 5.2017 - Periskopi

Lëvizja Vetëvendosje ende nuk e ka bërë publike listën e kandidatëve për deputetë, por merret vesh se një nga 110 kandidatët do të jetë edhe sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj,...

Marrëveshja Rama-Basha, caktohen emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita

më 5.2017 - AlbPress

Caktohen emrat që do të zëvendësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që kryeministri Edi Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me kreun e PD-së Lulzim Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Shqiperi Lirohet bulevardi. Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Infokusi

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Ahmeti pritet të takohet me Zaevin

më 5.2017 - Almakos

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Shenja

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - KosovaPress

Ai  tha se AAK ka listën më 40 kandidatë për deputet, Nisma për Kosovën listën me 15 kandidatë, ndërsa, PDK një listë me 55 kandidatë. “Janë njerëz që janë punëtor, njerëz që kanë kontribuar për vendin...

Tregon Ramushi, ja çfarë roli do të ketë Arbër Vllahiu në AAK

më 5.2017 - Periskopi

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i është bashkuar zyrtarisht Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës-AAK. Ai thotë se këtë gjë e sheh si  ‘mundësi për t’i kontribuar vendit’. ‘ Jemi njerëz që e vlerësojmë subjektin...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Arbër Vlllahiu aderon në AAK në cilësinë e këshilltarit të Ramush Haradinajt

më 5.2017 - Bota Press

Ish-gazetari dhe njëherësh ish-këshilltari i  ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot ka aderuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tha me këtë rast se ndihet...

Republika e Re nis marshimin drejt fitores

më 5.2017 - Opozita

Vëllezër dhe motra, zonja dhe zotërinj, qytetare dhe qytetarë, të reja e të rinj. Plot 90 ditë më pare, ju nisët një rrugëtim epik, qytetar, patriotik, demokratik, paqësor, europian dhe të vendosur për...

Kronika-Opozita fiton kauzën për zgjedhje të lira, arrihet marrëveshja politike Basha-Rama

më 5.2017 - Gazeta 55

Pas 5 orësh, kreu Lulzim Basha dhe Edi Rama kanë përfunduar takimin e radhës kokë më kokë në Pallatin e Kongreseve për modalitetet e paktit. Nga kjo paketë, kreu Lulzim Basha arriti të fitoj kauzën e tij...

ZGJEDHJET 2017/ PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - Opozita

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Reagimet e miqve dhe partnerëve/SHBA: Bravo shqiptarëve, udhëheqësve dhe ndërkombëtarëve për marrëveshjen

më 5.2017 - Gazeta 55

Marrëveshja konsensuale që është finalizuar ditën e djeshme midis kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Basha është përshëndetur nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë, e cila në një njoftim për mediat përgëzon...

A ia dhuruan fitoren Koalicionit PDK-AAK-NISMA, LDK-ja dhe VV-ja!

më 5.2017 - Infokusi

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Almakos

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora 11:00.

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Gazeta Liria

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në lista

më 5.2017 - Lexo

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Fakti Ditor

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Franca shpreson që Qeveria e re të formohet sa më shpejtë

më 5.2017 - AlbPortali

Franca e përshëndet vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për t’ia dhënë mandatin për formim të Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Francës, përcjell...

Rama i gëzohet largimit të protestuesve nga sheshi, ja ç’shkruan

më 5.2017 - Tetova Sot

Kryeministri Edi Rama i është gëzuar sot largimit të protestuesve nga bulevardi përpara Kryeministrisë, një ditë pas arritjes së marrëveshjes me opozitën për zgjedhjet parlamentare. Duke publikuar një...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Infokusi

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Veseli ngushëllon familjen e Agim Kikajt dhe LDK-në për vdekjen e tij

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u ka shprehur ngjushëllime familjes, miqve dhe kolegëve të LDK-së për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. “Me pikëllim e mora lajmin për ndarje nga jeta të...

FOTOT/Pas 3 muajsh çmontohet çadra, bulevardi u rikthehet qytetarëve

më 5.2017 - Java News

Plot 90 ditë nga hapja në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, çadra e protestës e shqiptuar nga demokratët si Çadra e Lirisë apo Sheshi i Lirisë,nuk egziston më. Çmontimi i saj u bë dje gjatë mesnatës, ndërsa...

Vdes deputeti i parlamentit të Kosovës

më 5.2017 - Tetova Sot

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës nga Podujeva ka vdekur, raporton lajmi.net Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë aktivistët e kësaj partie në rrjetet sociale. Ai më herët ka qenë edhe nënkryetar...

Rama mbajti vetëm fjalën dhe fitoi

më 5.2017 - Lexo

Nga Enton Abilekaj/ Me magjinë e marrëveshjes, jo vetëm selitë e PS dhe PD u shndërruan nga llogore lufte në oborre feste. Liderët, por edhe pasuesit e tyre, edhe deputetët, ministrant, populli në cadër...

Kuvendi miraton të hënën qeverinë e re. PD ka gati propozimet për deputetë, 3 aleatë në lista…!

më 5.2017 - Lexo

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në listat për deputet

më 5.2017 - Java News

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Thaçi ngushëllon familjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij, shkruan arbresh.info. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e mora lajmin për ndarje nga jeta të deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj. U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në LDK për vdekjen e Agim...

Rama thumbon keq demokratët: Çadra jepet me qera…/FOTO

më 5.2017 - Infokusi

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” sot është zgjuar pa çadrën e opozitës e cila bashkë me demokratët bëri qëndresë për 90 ditë rrjesht. Pavarësisht marrëveshjes PS-PD për t’i dhënë fund bojkotit e për të marrë...

Formimi i qeverisë, ja çfarë pret mazhoranca nga VMRO-ja

më 5.2017 - Antpress

Kreu i LSDM-së mori mandatin për formimin e qeverisë, gjë e cila tashmë është më afër formimit të qeverisë, por VMRO-DPMNE-ja e cila e pengoi për shumë muaj këtë gjë, nuk kanë ndrzshuar ende mendim ndaj...

Mbyllet çadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

më 5.2017 - GazetaBlic

Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në ditën e 90-të nga ngritja së çadrës, Basha tha se objektivi u arrit....

Franca shpreson që Qeveria e re të formohet sa më shpejtë

më 5.2017 - Shenja

Franca e përshëndet vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për t’ia dhënë mandatin për formim të Qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Jashtme të Francës, përcjell...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Gazeta Max

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Antpress

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Ndërron jetë ish deputeti i LDK-së, Agim Kikaj, Mustafa: ishte shembull për të gjithë

më 5.2017 - Te Sheshi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, ka ndërruar jetë mbrëmë pas mesnatës. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e LDK-së, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar...

Çmontohet pas 90 ditësh “Çadra e lirisë”

më 5.2017 - Klan

Pas 90 ditësh është çmontuar edhe çadra e protestës së opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Përpara mbylljes së protestës së opozitës kreu i PD-së Lulzim Basha shkoi edhe një herë në çadër ku u...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - 10minuta

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - 10minuta

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Marrëveshja: Sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Gazeta e re

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - 10minuta

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Infokusi

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Zaev: Në vend të flamurit shqiptar, Talat Xhaferi duhet ta vendosë fotografinë e gruas dhe fëmijëve

më 5.2017 - Tetova1

Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev në një intervistë për televizionin “N1” i pyetur lidhur me idenë për “Shqipërinë e Madhe” ka thënë se pak njerëz flasin për ide të tillë dhe se ardhmëria e Ballkanit Perëndimor...

Të hënën mblidhet Kuvendi për Qeverinë e re

më 5.2017 - Periskopi

Pas arritjes së një marrëveshje me Ramës dhe Bashës, pritet që opozita të fitojë gati gjysmën e qeverisjes dhe për votimin e saj pritet që kreu i Kuvendit, Ilir Meta të thërrasë ditën e hënë seancën e...

Ismet Beqiri ngushëllon familjen Kikaj

më 5.2017 - Periskopi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes e miqve me rastin e vdekjes të deputetit Agim Kikaj. “Ata që nuk e kanë njohur, me paraqitjet e tij para qytetarëve,...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra e opozitës në Shqipëri

më 5.2017 - Insajderi

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Seancë e jashtëzakonshme – Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - AlbPress

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së anëtarit të kësaj partie, Agim Kikaj. Mustafa e ka cilësuar Kikajn si shembull i sjelljes, komunikimit...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Almakos

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

ÇADRA E LIRIS/ Rama i gëzohet largimit të protestuesve nga sheshi, ja ç’shkruan

më 5.2017 - Opozita

Kryeministri Edi Rama i është gëzuar sot largimit të protestuesve nga bulevardi përpara Kryeministrisë, një ditë pas arritjes së marrëveshjes me opozitën për zgjedhjet parlamentare. Duke publikuar një...

Hoti: Agimi ishte patriot e njeri i guximshëm

më 5.2017 - Arbresh

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR ka ngushëlluar familjen e deputetit Kikaj, shkruan arbresh.info. “Me dhimbje të thellë pranova lajmin për vdekjen e papritur të veprimtarit të shquar të...

Thaçi: Ngushëllime familjes e kolegëve të LDK-së, për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - KosovaLive360

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në faqen e tij në Facebook ka shprehur ngushëllime familjes me rastin e vdekjes së ish deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Gazeta e re

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Rama ironizon me opozitën: Çadra 3 muaj e përdorur jepet me qira

më 5.2017 - Arbresh

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan me pas Vetingut do vijë edhe...

Gecaj: U prehsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - AlbPress

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Arbresh

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm “çadra e lirisë” në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Takohet Zaevi me Ahmetin

më 5.2017 - Periskopi

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon ‘Krahun e Luftës’

më 5.2017 - Infokusi

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

S’ka më “Çadër të lirisë”

më 5.2017 - Gazeta Liria

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Rama: Bulevardi u hap, çadra jepet me qira për mëkatarët e vetting-ut

më 5.2017 - Java News

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan me pas Vetingut do vijë edhe...

Mustafa: Gjithherë rrezatonte dashuri ndaj njerëzve e thërriste të jemi bashkë

më 5.2017 - KosovaLive360

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me rastin e vdekjes së anëtarit të ish deputetit të LDK-së, Agim Kikaj ka shprehur ngushëllim familjes, miqve e bashkëveprimtarëve dhe qytetarëve të Kosovës. “Të dashur miq,...

Mustafa për deputetin Kikaj: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Gazeta Max

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes...

Vjosa Osmani: Kika ishte një nga njerëzit më pozitiv që kam njohur

më 5.2017 - Periskopi

Vjosa Osmani ka shkruar se Agim Kika ishte një nga njerëzit më të sjellshëm e pozitiv që ka njohur. Në një postim në Facebook, ish-deputetja e LDK’së ka thënë se nuk do ‘t’i harrojë kurrë bisedat me të’....

Kryeministri Mustafa ngushëllon familjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Kryeministri në largim Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen Kikaj pas vdekjes së papritur të deputetit nga radhët e LDK-së, shkruan arbresh.info. Agim Kikaj ndërroi jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër, lajmin...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Antpress

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar për lajmin e vdekjes së njeriut shumë të ndershëm dhe intelektual deputetit...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

FOTOT/ Pas 3 muajsh PD çmonton çadrën para Kryeministrisë

më 5.2017 - Java News

Pas fjalës së fundit të Lulzim Bashës ku deklaroi mbylljen çadra u boshatis, pasi të gjithë u larguan. Ndërsa në orën 22:30 nisi edhe çmontimi i çadrës. Fillimisht po hiqen stolat dhe tavolinat, ndërsa...

Presidenti Thaçi ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Max

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët

më 5.2017 - Lexo

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Mbledhja komemorative mbahet në orën 15:00 në Teatrin Kombëtar...

Vjosa Osmani ngushllon familjen Kikaj : U prehtë në paqe shpirti i tij

më 5.2017 - Bota Press

Ish deputetja Vjosa Osmani ka ngushlluar familjën dhe miqtë e Agim Kikajt, pas vdekjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, Osmani thotë që ndihet e shokuar pas marrjës së lajmit për vdekjen e mikut...

Këto ishin qëndrimet e Agim Kikajt, deputetit të ndjerë të LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj ka ndërruar jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ishte në gjendje të mirë shëndetësore pasi të...

I ndjeri Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së

më 5.2017 - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Kjo ishte intervista e fundit e deputetit të LDK-së që vdiq mbrëmë

më 5.2017 - Infokusi

Mbrëmë ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Burime të mediumeve të ndryshme kanë thënë se Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, shkruan Periskopi. Kikaj ishte mjaft...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - Infokusi

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të konfirmuara por edhe...

Tirana e nis ditën pa çadër

më 5.2017 - Te Sheshi

Fiks pas tre muajsh bllokim jo vetëm të jetës institucionale, por edhe politike, si dhe të një jete normale për qytetarët e Tiranës, është mbyllur çadra e PD-së në bulevardin kryesor, duke u çmontuar përfundimisht....

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja,për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Gazeta Max

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Bota Press

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, ndërroi jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. LDK në një komunikatë për media njofton se sot në orën 15:00 do të mbajë një mbledhje komemorative...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Loading... Sot është paralajmëruar...

Tallja e fundit e Edi Ramës me opozitën shqiptare ju shkrin së qeshuri

më 5.2017 - Periskopi

Kryeministri shqiptar Edi Rama po vazhdon të tallet me opozitën shqiptare edhe pas marrëveshjes me Lulzim Bashkën e PD-së për zgjedhje më 25 qershor. Rama, ironikisht ka uruar qytetarët e vizitorët e Tiranës,...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nderë të Agim Kikajt

më 5.2017 - Insajderi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj ka ndërruar jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ishte në gjendje të mirë shëndetësore pasi të...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Max

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Gazeta Max

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook pas vdekjes së deputetit të LDK-së Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Mbyllet çadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

më 5.2017 - Top Channel

Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në ditën e 90-të nga ngritja së çadrës, Basha tha se objektivi u arrit....

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Shenja

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Gazeta e re

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Gazeta Max

Aderimin e Vllahiut e ka konfirmuar edhe AAK-ja përmes një komunikate për media. Sipas AAK-së, kryetari i partisë. Ramush Haradinaj do të mbaj konferencë sot në ora 11 për ta zyrtarizuar aderimin e ri...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për vdekjen e ish deputetit, Agim Kikaj. HTH Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - KosovaPress

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme të ish deputetit të kësaj legjislature, Agim Kikaj, i cili punoi shumë për kauzën dhe çështjen e të mirës së vendit, andaj Kryesia e PDK-së,...

Ish-këshilltari i Jahjagës aderon në AAK

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ish-këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu i është bashkuar AAK-së. Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet...

Koalicioni i ‘Krahut të Luftës’, shihet fitues

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Reagon Thaçi pas vdekjes së ish-deputetit të LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Presidenti Thaçi ka shkruar në FB pas vdekjes së ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Edhe një gazetar aderon në parti politike

më 5.2017 - Insajderi

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim për media e dërguar nga Zyra e AAK-së....

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Sovrani

Presidenti Thaçi ka shkruar në FB pas vdekjes së Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për vdekjen e ish deputetit,...

Hoti: Agimi ishte patriot e njeri i guximshëm

më 5.2017 - Bota Press

Mbrëmë në orët e vona ndërrojë jetë ish deputeti i LDK-së, Agim Kikaj, shkruan Botapress.info Lajmi për vdekjen e tij ka tronditur të gjithë. Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Max

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta e re

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me...

Ish-gazetari e këshilltari i Atifete Jahjagës shkon te partia e Ramush Haradinajt

më 5.2017 - Periskopi

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë subjekt politik.

Arbër Vllahiu sot aderon në AAK?

më 5.2017 - Sovrani

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - KosovaPress

Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me këtë rast do te ketë prononcim për media, ku do të flasë edhe kryetari Haradinaj./KosovaPress/...

Arber Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Bota Press

Ish-këshilltari i presidentes Jahjaga dhe gazetari I njohur Arbër Vllahiu do t’I bashkohet AAK-së ka bërë të ditur AAK përmes një kumtese për medie, përcjellë Botapress.

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull në LDK

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Mustafa ngushëllon familjen e ish-deputetit Kika

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Kryeministri i Kosovës në detyrë, Isa Mustafa, e ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kika, i cili vdiq mbrëmë, pas një sulmi në zemër. Mustafa, në një postim...

Isa Mustafa, ndjehet i pikëlluar për vdekjen e deputetit Agim Kikajt

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i LDK-së dhe kryeministri në detyrë Isa Musta është shprehur i pikëlluar për vdekjen e hershme të deputetit të LDK-së Agim Kikajt. Mustafa përmes një postimi në Facebook ka ngushëlluar familjen...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Kryeministri Rama, tallet edhe pas marrëveshjes me Bashën

më 5.2017 - Sovrani

Edi Rama shkruar në FB, pas hapjes së bulevardit në Tiranë. Rama thotë se bashku do luftojmë për rritjen e mëtejshme të ekonomisë. Mirëpo ai ka ironizuar me një foto. Ky është postimi i plotë i tij: MIRËMËNGJES...

Mustafa i shpreh ngushllime familjes së deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Sovrani

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Kryeministri e ngushëllon veten për vdekjen e deputetit

më 5.2017 - Gazeta e re

Pas vdekjes së deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj, ngushëllime ka shprehur kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, transmeton Gazeta e Re. Ai ka thënë se me dhembje e ka marrë lajmin për...

Vdes deputeti i LDK’së Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Pas një sulmi në zemër ka vdekur deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj. Kikaj ka vdekur në moshën 54 vjeçare pas një sulmi në zemër. Deputeti Agim Kikaj ka lindur me 10 shkurt të vitit...

Gecaj: U prefsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Periskopi

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

Ironia e Ramës: Jepet me qera çadër 3 muaj e përdorur, me pamje nga kryeministria

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Pas marrëveshjes së arritur me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, dhe pas vendimit të këtij të fundit për të çmontuar çadrën e protestës pas 90 ditësh nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, kryeministri...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - KosovaPress

Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin e Kosovës dhe kudo që ishte. Statusi i Mustafës në Facebook: Të dashur miq,  Me dhembje të thellë...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon ‘Krahun e Luftës’

më 5.2017 - Bota Press

Botapress, 19 maj – Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua...

Agim Kikaj do të kandidonte sërish për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një lajm tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të...

Mustafa pas vdekjes së Kikajt: Ishte shembull i sjelljes, gjithherë rrezatonte dashuri

më 5.2017 - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllimet e tij pas vdekjes së anëtarit e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mustafa, në Facebook ka shkruar se Agimi...

Mbyllet “Çadra e lirisë”

më 5.2017 - Gazeta e re

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Çfarë po ndodh në PD? Protestuesit e çadrës mësyjnë në selinë e partisë

më 5.2017 - Gazeta e re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ftuar protestuesit e çadrës së lirisë në selinë e PD-së pas mbylljes së saj. Kështu, në sallën ku bëhen mbledhjet e grupit janë ulur qytetarët që qëndruan për 3 muaj në çadër....

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Dështimi i LDK-së dhe VV-së favorizon ‘Krahun e Luftës’

më 5.2017 - Sovrani

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Analistët fajësojnë VV-në e LDK-në: Po ia leni fitoren në dorë Veselit

më 5.2017 - Periskopi

Koalicioni i “Krahut të Luftës”, i përbërë nga PDK-ja, AAK-ja dhe “Nisma”, po shihet si fitues i zgjedhjeve të 11 qershorit. Për këtë analistët kosovarë më së shumti “merita” po ua atribuojnë LDK-së dhe...

Meta: Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Situata në të cilën u zhvilluan bisedimet dhe mënyra se si u arrit marrëveshja PD-PS për të rënë dakord për datën e zgjedhjeve u komentua edhe nga kreu i Kuvendit Ilir Meta, njëherësh Presidenti i zgjedhur....

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar për lajmin e vdekjes së njeriut shumë të ndershëm dhe intelektual deputetit...

Rama ministra politikë, Basha ministra teknikë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

PS-PD firmosin paktin, Rama dorëzon 7 ministra dhe 5 drejtori Negociatat e gjata Rama-Basha prodhojnë marrëveshjen politike. Opozita do të propozojë edhe kreun e KQZ-së dhe Avokatin e Popullit. Të gjitha...

E papritur: Vdes deputeti i njohur i LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës është shokuar pak ditë para zgjedhjeve. Deputeti i njohur i kësaj partie, Agim Kikaj ka vdekur papritmas. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar një nga familjarët e të ndjerit....

Vdiq deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur mbrëmë, rreth mesnatës. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, të cilët kanë bërë...

Sot afati i fundit për partitë që t’i dorëzojnë listat për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Sonte është afati i fundit që partitë politike t’i dorëzojnë listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 qershor. Është kjo e premte dita kur koalicionet parazgjedhore rreth PDK-AAK-NISMA, LDK-AKR dhe VV...

Bulliqi: Me dhimbje të thellë e mora lajmin për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - Periskopi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në legjislaturën e fundit, Shpejtim Bulliqi ka thënë se me dhimbje të thellë e ka marrë lajmin për vdekjen e kolegut të tij, Agim Kikaj. Bulliqi i ka shprehur...

Kjo ishte intervista e fundit e deputetit të LDK-së që vdiq mbrëmë

më 5.2017 - Periskopi

Mbrëmë ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Burime të mediumeve të ndryshme kanë thënë se Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, shkruan Periskopi. Kikaj ishte mjaft...

Kosovë/ Ndahet nga jeta deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - BalkanWeb

KOSOVË- Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka ndërruar jetë. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse mediat në Kosovë raportojnë se Kikaj ka pësuar...

Infarkti, ishte shkaktari i vdekjes së Agim Kikajt

më 5.2017 - Periskopi

Ish- deputeti i LDK-së, Agim Kikaj  ka ndërruar jetë mbrëmë në orët e vona. Merret vesh se deri te vdekja e tij ka ardhur për shkak të një sulmi në zemër, infarktit. “Kikaj kishte një sulm në zemër, i...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së

më 5.2017 - OraInfo

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Ndërron jetë ish-deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Sonte në orët e vona ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Sipas familjarëve Agim Kikaj ka vdekur nga një infarkt në zemër. Kikaj ka lindur më 10 shkurt 1963...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës nga Podujeva ka vdekur, raporton lajmi.net Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë aktivistët e kësaj partie në rrjetet sociale. Ai më herët ka qenë edhe nënkryetar...

E papritur: Vdes deputeti i njohur i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës është shokuar pak ditë para zgjedhjeve. Deputeti i njohur i kësaj partie, Agim Kikaj ka vdekur papritmas. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar një nga familjarët e të ndjerit....

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë ish deputeti i LDK’së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ndërruar jetë sonte pas mesnatës Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e...

Infarkti, ishte shkaktari i vdekjes së Agim Kikajt?

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish- deputeti i LDK-së, Agim Kikaj para pak çastesh ka ndërruar jetë. Merret vesh se deri te vdekja e tij ka ardhur për shkak të një sulmi në zemër- infarktit. “Kikaj kishte një sulm në zemër, i cili ishte...

Ndërron jetë ish-deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Pak më parë ka ndërruar jetë ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj. Kikaj ka qenë pjesë e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Sipas informacioneve të...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër....

Formimi i Qeverisë, ja çfarë presin partitë e mazhorancës nga VMRO-DPMNE-ja

më 5.2017 - Portalb

Marrja e mandatit të Zoran Zaevit paraqet një hap më afër formimi të Qeverisë së Maqedonisë. Por, partia më e madhe e cila tashmë është opozitë VMRO-DPMNE për shumë kohë bashkërisht me Ivanovin penguan...

Mbyllet çadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

më 5.2017 - Klan Kosova

Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në ditën e 90-të nga ngritja së çadrës, Basha tha se objektivi u arrit....

S’ka më “Çadër të lirisë”

më 5.2017 - Telegrafi

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Mbyllet çadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

më 5.2017 - Lajmi.net

Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në ditën e 90-të nga ngritja së çadrës, Basha tha se objektivi u arrit....

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Flaka

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

PD-ja mbylli çadrën

më 5.2017 - OraInfo

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Mbyllet “Çadra e lirisë”

më 5.2017 - GazetaBlic

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Mbyllet çadra, Basha: Marshim drejt zgjedhjeve

më 5.2017 - Flaka

Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në ditën e 90-të nga ngritja së çadrës, Basha tha se objektivi u arrit....

Mbyllet në Tiranë “Çadra e lirisë” e PD-së

më 5.2017 - Koha.net

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Bulliqi: Unë dhe Salihaj jemi jashtë listës

më 5.2017 - Telegrafi

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se jashtë është...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera: Të vegjlit vështirë se do të hyjnë në Kuvend

më 5.2017 - Telegrafi

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Komuniteti ndërkombëtar përshëndet marrëveshjen Rama – Basha

më 5.2017 - RTSH

Komuniteti ndërkombëtar ka reaguar menjëhere pas lideri socialist Rama dhe ai demokrat Basha konfirmuan marrëveshjen mes tyre. David McAllister, i cili incioi paketën, e ka pritur atë me mjaftë gëzim....

Basha sërish në çadër: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - Klan Kosova

Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë sot tek “Çadra e Lirisë” për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD-së ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka bërë thirrje qytetarëve...

Bulliqi: Unë dhe Salihaj jemi jashtë listës, Vjosa Osmani në listë rezervë

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie si kandidat për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se jashtë është lënë edhe kolegu...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera

më 5.2017 - Indeks online

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Ky është vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - Zhurnal

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Tiranë: Sërish ndërkombëtarët ndikojnë në zgjidhjen e krizës politike

më 5.2017 - DW

Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshje për tejkalimin e një krize tremujore. Analistët kritikojnë varësinë e politikanëve shqiptarë nga ndikimi i ndërkombëtarëve. Të gjithë duken të lumtur pas...

Bulliqi: Unë dhe Adem Salihaj jemi jashtë listës, Vjosa Osmani në listë rezervë

më 5.2017 - Lajmi.net

Ashtu siç raportoi më herët lajmi.net, ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër....

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK'së për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK'së për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Basha sërish në çadër: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - GazetaBlic

Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë sot tek “Çadra e Lirisë” për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD-së ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka bërë thirrje qytetarëve...

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK’së për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër....

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Portalb

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Aktuale

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

Flet Shpejtim Bulliqi: Si m’u hakmor Agim Veliu

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, nuk e ka përfshirë në listë për kandidatë për deputet, Shpejtim Bulliqin, ish deputet i kësja partie në legjislaturen e kaluar. Kjo pasi emri i tij nuk është propozuar...

Reagon LDK, prisni zyrtarisht emrat e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend, shkruan lajmi.net....

Vasili tregon shkakun se përse u zhvillua takimi kokë më kokë Rama- Basha

më 5.2017 - Gazeta Express

Kreu i LSI-së Petrit Vasili ka treguar me detaje takimin e djeshëm të thirrur nga dy krerët e PAA-së e PR, Duka e Mediu dhe sesi pas kësaj tryeze Rama kërkoi takimin kokë më kokë me Lulzim Bashën. I ftuar...

Protestuesit 'pushtojnë' selinë e PD, Basha: Jeni në shtëpinë tuaj

më 5.2017 - Shqiptarja

Pas mbylljes së çadrës dhe fjalës së fundit të kryetarit, protestuesit e kanë shoqëruar Bashën deri në selinë e PD, ndërsa janë ngjitur në katin e dytë ku zhvillon mbledhjet grupi i PD. Basha i ka pritur,...

Ky është vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - OraInfo

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Politiko

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

Bashkë, pas 17 vjetësh

më 5.2017 - Politiko

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur për “Fillimin e Ri” duke thënë se është një koncept i dalë nga terreni dhe kërkesat e qytetarëve. “Fillimi i Ri si projekt, koncept platformë, nuk ka qenë...

Basha sërish në çadër: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - Indeks online

Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë sot tek “Çadra e Lirisë” për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD-së ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka bërë thirrje qytetarëve...

Basha mbyll zyrtarisht ‘çadrën’ para Kryeministrisë: Koha e maskarenjve iku

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e fundit ditën e sotme në ‘çadrën e lirisë’, pas 3 muajsh e vendosur para Kryeministrisë. Kështu, zyrtarisht, pas marrëveshjes së ditën së sotme mes kryeministrit...

EKSKLUZIVE: Shpejtim Bulliqi i shpallë “luftë” Agim Veliut, pas largimit të tij nga lista zgjedhore e LDK-së!

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka vendosur që ta përjashtojë nga lista e kandidatëve për deputet të Kuvendit të Kosovës, ish-deputetin nga radhët e kësaj partie Shpejtim Bulliqi i cili i takon Legjistraturës...

Lutfi Haziri shpjegon kush dhe pse mbeti jashtë listës për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës së...

Fjalimi i fundit në çadër, Basha: Koha e maskarenjve ka ikur, prisni Republikën e Re

më 5.2017 - Opinion

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbajtur fjalimin e fundit sot natën në çadër. Ai tha se me marrëveshjen e arritur vjen republika e re për shqiptarët. Basha tha se tani, pas çadrës vjen një mision tjetër...

Fatmir Sejdiu jep dorëheqje të parevokueshme nga strukturat e LDK-së, ja arsyet

më 5.2017 - Albeu

Ish-presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu , ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu , ka treguar arsyen e dorëheqjes...

Fatmir Sejdiu tregon arsyet pse dha dorëheqje nga strukturat e LDK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu përmes një postimi në Facebook ka...

DASH përshëndet vendimin e Ivanovit: Do të bashkëpunojmë me qeverinë e re

më 5.2017 - Albeu

SHBA-të kanë përshëndetur vendimin e presidentit Gjorge Ivanov për ndarjen e mandatit për formimin e qeverisë së re, kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev. Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) thekson se...

Ivanov dhe garancat e mandatarit Zaev

më 5.2017 - Ina

Nga Mehmet LATIFI/ Zoran Zaev e mori mandatin dhe ate me një “huxhum” duke e detyruar presidentin Gjorgji Ivanov që vazhdimisht përsëriste se nuk ia jep mandatin Zoran Zaevit. Mirëpo, “tvrdokorni patrioti”...

Veliu nuk bënë të ditur kandidatët e LDK-së për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

SHBA: Vendimi i Ivanovit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Telegrafi

SHBA-të kanë përshëndetur vendimin e presidentit Gjorge Ivanov të ndajë mandatin për formimin e qeverisë së re, kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev. Nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) theksojnë se...

Mbyllet çadra e protestës, Basha: Qëndresa juaj shembi muret e Republikës së Vjetër

më 5.2017 - Lajmi.net

Kreu i opozitës, Lulzim Basha po mban një fjalim para simpatizantëve të djathtë në çadrën e protestës, që sot do të mbyllet pas arritjes së marrëveshjes me kryeministrin Rama për zgjedhjet. Basha theksoi...

E konfirmon Bulliqi: S`jam në listë të LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

LDK-ja nuk e ka përfshirë në listë të deputetëve, ish-deputetin e zëshëm Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka bërë të ditur vet Bulliqi për “Indeksonline”. I pyetur nëse është përfshirë në listë, Bulliqi është...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Albin Kurti më këto dy parti nuk ka shanca të bashkëpunojmë pas zgjedhjeve

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish lideri i Lëvizjes Vetëvendosje ka qenë i ftuar në emisionin “Interaktiv” ku ka folur për zhvillimet e fundit politike në Kosovë, shkruan Gazeta Blic. Ai në këtë emision ka thënë që me PDK, dihet që...

DASH: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Portalb

SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën një...

Fatmir Sejdiu jep dorëheqje të parevokueshme nga strukturat e LDK-së, këto janë arsyet

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu, ka treguar arsyen e dorëheqjes...

“Veseli arriti që pas 17 vjetësh t’i bëjë bashkë krerët e UÇK-së”

më 5.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur për “Fillimin e Ri” duke thënë se është një koncept i dalë nga terreni dhe kërkesat e qytetarëve. “Fillimi i Ri si projekt, koncept platformë, nuk ka qenë...

Aleati i Bashës: Marrëveshja zhduk partitë e vogla

më 5.2017 - Klan Kosova

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët e vegjël të të dyja partive. Pas ironisë dhe mërzisë nga LSI në kampin opozitar ka zëra që shprehin hapur pakënaqësinë e tyre. Kryetari...

Shpejtim Bulliqi dhe Adem Salihaj përfundimisht jashtë listës së LDK-së

më 5.2017 - Lajmi.net

Shpejtim Bulliqi, deputeti më i zhurmshëm rreth çështjes së demarkacionit nga LDK, nuk do të jetë në listën e emrave të kandidatëve për deputetë. Bulliqin fillimisht nuk e propozoi dega e LDK-së në Podujevë...

Koalicionet e ‘Moralshme’

më 5.2017 - Kallxo

Lidhja e koalicioneve parazgjedhore e ka krijuar një situatë të re në skenën politike në Kosovë. Lidhja Demokratike e Kosovës ka lidhur marrëveshje të koalicionit parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re dhe...

SHBA: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Alsat-M

SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën një...

LDK nesër vendos për listën definitive për kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Telegrafi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka përfunduar mbledhjen ku është diskutuar për listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka dhënë detaje nëse janë përjashtuar ose jo nga...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Portalb

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Zeri

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - GazetaBlic

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

SHBA: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Tetova Sot

SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën një...

Mbyllet çadra e protestës, Basha: Qëndresa juaj shembi muret e Republikës së Vjetër

më 5.2017 - Klan Kosova

Kreu i opozitës, Lulzim Basha po mban një fjalim para simpatizantëve të djathtë në çadrën e protestës, që sot do të mbyllet pas arritjes së marrëveshjes me kryeministrin Rama për zgjedhjet. Basha theksoi...

Hoti: Nesër finalizohet lista – do të jetë listë e fitores

më 5.2017 - Klan Kosova

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I dominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Vjosa Osmani, Shpejtim Bulliqi, Adem Salihaj e Valon Murtezaj jashtë listës së LDK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Nga LDK mohojnë se Vjosa Osmani nuk është në listë

më 5.2017 - Klan Kosova

Më parë Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka mbajtur mbledhje ku më pas është thënë se në listën për deputetë mungon emri i gruas më të votuar në vend –Vjosa Osmanit. Por burime të Klan Kosova brenda LDK-së...

Krasniqi: Veseli arriti që pas 17 vjetësh t’i bëjë bashkë krerët e UÇK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka folur për “Fillimin e Ri” duke thënë se është një koncept i dalë nga terreni dhe kërkesat e qytetarëve. “Fillimi i Ri si projekt, koncept platformë, nuk ka qenë...

Fatmir Sejdiu tregon arsyet pse dha dorëheqje nga LDK-ja

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ish-Presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë dorëheqje të parevokueshme nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur vet ai, përmes një shkrimi...

Avdullah Hoti flet për listën e deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Avdullah Hoti, i nominuar për kryeministër nga LDK-ja ka garantuar se nesër do të del lista e deputetëve. Ai ka deklaruar se kjo listë do të jetë listë e fitores. “Uniteti ynë ka bërë bashkë kundërshtarët....

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Koha.net

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

DASH: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Flaka

SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën një...

Çadra e opozitës boshatiset, çmontimi nis në orët e vona të darkës

më 5.2017 - Gazeta Express

Çadra e opozitës është boshatisur pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. E ngritur në 18 shkurt, Çadra e opozitës, e cilësuar nga Basha dhe demokratët si Çadra e Lirisë ka përfunduar...

Fatmir Sejdiu tregon arsyet pse dha dorëheqje nga strukturat e LDK-së

më 5.2017 - Zeri

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu përmes një postimi në Facebook ka...

FOTO/ Boshatiset çadra e PD, nis çmontimi në 23:00

më 5.2017 - Sot News

Pas fjalës së Lulzim Bashës në çadrën e PD-së, pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha, PD vendosi ta boshatisë çadrën. Çadra ndenji në sheshin përballë Kryeministrisë për 90 ditë me radhë që prej 18 shkurtit....

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Koha.net

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Ky është vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - Lajmi.net

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Sejdiu sqaron arsyen e largimit nga strukturat e LDK’së

më 5.2017 - OraInfo

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka treguar se sot ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Ai në një status në Facebook,...

SHBA PËRSHËNDESIN DHËNIEN E MANDATIT NGA PRESIDENTI IVANOV

më 5.2017 - TV21

Shtetet e Bashkuara përshëndesin vendimin e Presidentit Gjorgje Ivanov për dhënien e mandatit Zoran Zaevit për formimin e qeverisë. Ky vendim është hap i rëndësishëm për demokracinë në vend dhe popullin...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Telegrafi

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, pasuar nga Ahmet Isufi, Pal...

Nesër fillojnë bisedimet për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Albeu

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër. Mandatari Zoran Zaev, së pari ka ën plan të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj me liderët tjerë...

S’ka më “Çadër të lirisë”

më 5.2017 - Almakos

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera

më 5.2017 - Arbresh

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Sejdiu sqaron arsyen e largimit nga strukturat e LDK’së

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka treguar se sot ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Ai në një status në Facebook,...

A do të jetë Vjosa Osmani në listën e LDK-së për deputete?

më 5.2017 - Lajmi.net

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Lutfi Haziri: Ish-deputetët që nuk janë propozuar nga degët e LDK-së, nuk do të jenë pjesë e listës zgjedhore!

më 5.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deptutetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

FOTO/ Boshatiset çadra, do të nisë çmontimin sonte në 23:00

më 5.2017 - Shqiptarja

Pas fjalës së fundit të Lulzim Bashës ku deklaroi mbylljen çadra u boshatis, pasi të gjithë u larguan. Burime për Report Tv pohojnë se çadra do të nisë që të çmontohet pas orës 23:00 të mbrëmjes së sotme....

DASH: Do të bashkëpunojmë me Qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Shtetet e Bashkuara mirëpresin vendimi e presidentit Ivanov për t’ia dhënë mandatin Zoran Zaev për të formuar Qeveri. “Ky vendim përfaqëson një hap të rëndësishëm përpara për demokracinë e Maqedonisë dhe...

Flet Arbër Vllahiu, tregon nëse do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma

më 5.2017 - GazetaBlic

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë në...

Lista finalizohet nesër

më 5.2017 - Politiko

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I nominuari për Kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti, ka thënë se në...

Albin Kurti: Qeveria ime, qeveri e profesionistëve

më 5.2017 - OraInfo

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar se si do të jetë qeveria e tij kur ai të zgjidhet kryeministër. Kurti, në një intervistë për Interaktiv, ka thënë se një Qeveri...

Në listën e LDK-së janë të gjithë ish-deputetët, përveç Bulliqit?

më 5.2017 - Telegrafi

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e sotme të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Kjo është lista me 40 kandidatë për deputetë e AAK-së, 12 janë femra

më 5.2017 - Te Sheshi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka publikuar listën për deputetë të Kuvendit të Kosovës, të cilët do garojnë në listë të përbashkët me PDK-në, NISMA-n dhe disa parti më të vogla. Listës i prin kreu i...

Albin Kurti: Qeveria ime, qeveri e profesionistëve

më 5.2017 - Zeri

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar se si do të jetë qeveria e tij kur ai të zgjidhet kryeministër. Kurti, në një intervistë për Interaktiv, ka thënë se një Qeveri...

Pse Lumir Abdixhiku iu bashkua LDK-së?

më 5.2017 - Lajmi.net

Por kjo ka mundësi të ndodhë vetëm pas zgjedhjeve, pasi bisedimet për koalion parazgjedhor dështuan. Mirëpo, LDK-ja pati sukses ta merr në parti Lumir Abdixhikun, drejtorin e Riinvestit. I posardhuri në...

Basha: Beteja u kurorëzua me rrëzimin e gjysmës së qeverisë

më 5.2017 - Top Channel

“Plot 90 ditë më parë, ju nisët një rrugëtim epik qytetar, demokratik, paqësor dhe europian. Kjo betejë u kurorëzua, jo me rrëzimin e Qeverisë, por vetëm gjysmës së saj, me garanci për zgjedhje të lira...

U vendos! Zgjedhjet më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - Top Channel

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

​Bulliqi, Osmani dhe Salihaj nuk janë në listën e LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Ymeri tregon arsyet përse VV-ja nuk bashkëpunoi me LDK-në

më 5.2017 - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirmuar se gjatë dy ditëve të fundit, kanë pasur shumë kërkesa për marrëveshje me LDK-në, por sipas tij kjo parti nuk ishte e interesuar që të luftonte...

Hoti: Lista Zgjedhore e LDK-së u miratua në mënyrë unanime

më 5.2017 - Zeri

Drejtues të Lidhjes Demokratike thonë se lista e kandidatëve të kësaj partie është miratuar në mënyrë unanime nga Këshilli Drejtues, me vetëm dy vota kundër dhe një abstenim. Këshilli, po ashtu, ka miratuar...

Fatmir Sejdiu dorëhiqet nga strukturat e LDK-së: Isa Mustafa po e dëmton partinë

më 5.2017 - Te Sheshi

Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Ai, përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se...

Basha konsideron se beteja për zgjedhje të lira u kurorëzua sot

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të enjten se përmes dialogut politik po krijohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa shprehu vendosmërinë e opozitës për të vazhduar...

Vjosa Osmani, Shpejtim Bulliqi e Adem Salihaj jashtë listës së LDK-së?

më 5.2017 - OraInfo

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Të përjashtuarit e LDK’së

më 5.2017 - Politiko

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Dy vende ministrore nga qeveria e re janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët?

më 5.2017 - Albeu

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët . Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do t’i takojnë këtij...

SHBA përshëndet dhënien e mandatit për formimin e qeverisë në Maqedoni

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Shtetet e Bashkuara përshëndetën vendimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e qeverisë kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev. Në një deklaratë për shtyp,...

Takimi maratonë 5 orë Rama-Basha që solli finalizimin e marrëveshjes

më 5.2017 - Shqiptarja

Edi Rama dhe Lulzim Basha zhvilluan një takim maratonë prej pesë orësh me dyer të mbyllura në ambientet e Pallatit të Kongreseve këtë të enjte, për detajimin e pikave të marrëveshjes së arritur një natë...

Vjosa Osmani, Shpejtim Bulliqi e Adem Salihaj jashtë listës së LDK-së?

më 5.2017 - Zeri

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Hoti: Nesër finalizohet lista – do të jetë listë e fitores

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I dominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Zbardhen detajet e reja nga Këshilli i Përgjithshëm: Ja si po “eliminohen” kundërshtarët e Mustafës

më 5.2017 - GazetaBlic

(E plotësuar) Burime të Gazetës Blic thonë se ka pasur propozime që edhe njëherë kryesia të diskutojë për emrin e Vjosa Osmanit, nëse do të jetë në listë apo jo. “Çështja e Vjosa Osmanit ka mbetur e paqartë....

Sejdiu s’është më President Nderi i LDK’së

më 5.2017 - OraInfo

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Albini për Kryeministër

më 5.2017 - Politiko

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për Kryeministër. Këtë për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje.Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Lajmi i Fundit: Vdes ish-deputeti I LDK-së Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Burime të Botapress-it kanë lajmëruar që para pak qastesh ka vdekur ish-deputeti I LDK-se Agim Kikaj. Ende nuk dihen detaje të vdekjes së deputetit të LDK-së Botapress do t’iu informojë rreth kësaj ngjarjë...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Indeks online

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Telegrafi

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Basha: “Ne marshojmë drejt fitores”

më 5.2017 - RTSH

Ndërsa socialistët brohorisnin për fitoren e pritshme të 25 qershorit, edhe demokratët deklaronin vendosjen në këtë datë të asaj që ata e quajnë “Republika e re”. “Republika e vjetër ka pranuar rrugën...

Kurti tregon pse Vetëvendosje s'u mor vesh me LDK'në për bashkëpunim

më 5.2017 - Gazeta Express

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me Lidhjen Demokratike të Kosovës nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes,...

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, aprovon nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka aprovuar nominimin e kandidatit të kësaj partie për kryeministër, Avdullah Hoti. “Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së aprovon unanimisht nominimin e kandidatit për kryeministër...

Flet Arbër Vllahiu, tregon nëse do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë në...

Kurti: Koalicioni i bën më të dobët PDK-në, AAK-në e Nismën

më 5.2017 - Koha.net

I nominuari i Vetëvendosjes për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se nuk është befasuar fare nga koalicioni i arritur mes PDK-së, AAK-së e Nismës. Ai ka thënë se kjo ishte ditur qysh vitin e shkuar kur...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - OraInfo

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Mbyllet çadra e PD-së, Basha flet si fitues

më 5.2017 - Illyria

Tiranë, 18 maj 2017 – Rreth orës 21:30 minuta, Lulzim Basha, nisi fjalën e mbylljes së çadrës së protestës. Në fjalën e fundit para mbështetësve të tij dhe në ditën e 90-të nga ngritja së çadrës, Basha...

Ka filluar të formohet kabineti i ri qeveritarë

më 5.2017 - Flaka

Kulaçi i resorëve nga nesër fillon të pritet. Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti nesër do të ulën për ti ndarë resorët dhe propozojnë e emrat të cilët do të udhëheqin ministritë, transmeton FLAKA. Pritshmëritë...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Zeri

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

LSDM: Do formojmë qeverinë e re për 10 ditë

më 5.2017 - ABC News

LSDM shprehet se do të nxitojë me procesin e formimit të qeverisë së re të Maqedonisë. Por Lëvizja BESA kusht për hyrjen në kabinet ka vendosur ndërrimin e kryetarit të kuvendit. Lidhja Socialdemokrate...

Basha: Beteja për zgjedhje të lira u kurorëzua sot

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të enjten se përmes dialogut politik po krijohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa shprehu vendosmërinë e opozitës për të vazhduar...

Basha konsideron se beteja për zgjedhje të lira u kurorëzua sot

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të enjten se përmes dialogut politik po krijohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa shprehu vendosmërinë e opozitës për të vazhduar...

Marrëveshja politike, Basha-Rama do takohen në mënyrë periodike

më 5.2017 - Gazeta Express

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

Basha në orën 21:00 sërish në ‘Çadrën e Lirisë’

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, do të jetë sërish i pranishëm në orën 21:00 në Çadrën e Lirisë, për të mbajtur një tjetër fjalim para simpatizantëve dhe protestuesve. Kjo do të jetë hera e dytë e Bashës...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera: Të vegjlit vështirë se do të hyjnë në Kuvend

më 5.2017 - Almakos

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Bulliqi: Unë dhe Salihaj jemi jashtë listës

më 5.2017 - Almakos

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se jashtë është...

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, aprovon nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër

më 5.2017 - Lajmi.net

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka aprovuar nominimin e kandidatit të kësaj partie për kryeministër, Avdullah Hoti, raporton lajmi.net. “Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së aprovon unanimisht nominimin...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - OraInfo

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, aprovon nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka aprovuar nominimin e kandidatit të kësaj partie për kryeministër, Avdullah Hoti, raporton lajmi.net. “Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së aprovon unanimisht nominimin...

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - GazetaBlic

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Pse Lumir Abdixhiku iu bashkua LDK-së?

më 5.2017 - Klan Kosova

Program të përbashkët mund të kenë edhe LDK e VV. Por kjo ka mundësi të ndodhë vetëm pas zgjedhjeve, pasi bisedimet për koalion parazgjedhor dështuan. Mirëpo, LDK-ja pati sukses ta merr në parti Lumir...

Ymeri tregon pse nuk arritën marrëveshje me LDK

më 5.2017 - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje e LDK,  nuk do të kenë listë të përbashkët zgjedhjet e 11 qershorit. Negociatat në mes këtyre dy partive dështuan. Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, në konferencë për media të...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë

më 5.2017 - Klan Kosova

Aleanca për Ardhëmërinë e Kosovës ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë. Më poshtë shihni emrat e kësaj liste që Klan Kosova e ka siguruar e prihen nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, për të...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Fatmir Sejdiu jep dorëheqje nga dy pozita në LDK

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-presidenti i Kosovës dhe ish-kryetari i LDK-së, Fatmir Sejdiu ka dalë në mënyrë demonstrative nga mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie. Ai aty ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetar...

LSDM: Qeveria e re, brenda dhjetë ditësh

më 5.2017 - MRT

LSDM-ja e Zoran Zaevit edhe sot ka përsëritur qëndrimin e mandatarit.... LSDM-ja e Zoran Zaevit edhe sot ka përsëritur qëndrimin e mandatarit se në afat prej dhjetë ditësh do të jetë gjithçka gati për...

Basha: Marrëveshja u arrit falë qëndresës tonë në çadër

më 5.2017 - Klan

Kreu i opozitës Lulzim Basha është duke mbajtur një fjalim mes qytetarëve të pranishëm në çadër. Basha ka falënderuar të gjithë ata që kanë marrë pjesën në protestë për 90 ditë dhe netë. Ai komentoi marrëveshjen...

Dokumenti/ Zbulohet marrëveshja e plotë mes PD – PS

më 5.2017 - Klan

MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e demokracisë...

Zgjedhje në Qershor, çfarë përmban marrëveshja politike

më 5.2017 - Klan

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë publikuar sot marrëveshjen e arritur një natë më parë, mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Sipas kësaj marrëveshjeje, Presidenti dekreton...

Rama mbajti vetëm datën dhe fitoi

më 5.2017 - Ora news

Me magjinë e marrëveshjes, jo vetëm selitë e PS dhe PD u shndërruan nga llogore lufte në oborre feste. Liderët, por edhe pasuesit e tyre, edhe deputetët, ministrant, populli në cadër që priste Bashën dhe...

Fatmir Sejdiu: Isa Mustafa nuk duhet të lejohet të vendos gjithçka vet

më 5.2017 - Indeks online

Ish kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fatmir Sejdiu po merr pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, edhe pse nuk ishte ftuar të marrë pjesë. Nga ora 18:30 Këshilli...

LAJMI I FUNDIT: Vjosa Osmani, Fatmir Rexhepi, Hatim Baxhaku e Adem Salihaj përjashtohen nga lista zgejdhore?!

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka marrë një vendim befasues. Të gjithë “rebelët” e partisë që e kundërshtuan Demarkacionin me Malin e Zi, qeverinë me PDK-në dhe nuk e votuan Isa Mustafën për kryeministër...

Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Rama-Basha

më 5.2017 - Opinion

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Tiranë, Rama dhe Basha arrijnë marrëveshje

më 5.2017 - MRT

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha... Kryeministri shqiptar, Edi Rama, dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha, kanë arritur marrëveshje, që nënkupton se opozita do të marrë pjesë...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Aleanca për Ardhëmërinë e Kosovës ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë. Më poshtë shihni emrat e kësaj liste që Klan Kosova e ka siguruar e prihen nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, për të...

Sejdiu heq dorë nga President Nderi i LDK'së

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

VIDEO-FOTO/ Çmontohet ‘Çadra’, Basha me simpatizantët në selinë e PD-së

më 5.2017 - Opozita

Pas fjalimit përmbyllës në ‘Çadrën e Lirisë’, kreu i opozitës Lulzim Basha ka falënderuar të gjithë qëndrestarët, të cilët sipas tij i dhanë fitoren dhe e bënë reale ëndrrën e të gjithë qytetarëve shqiptarë,...

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Koha.net

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon rëndë LSI, PDIU dhe partitë e vogla

më 5.2017 - Shqiptarja

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës përpos ministrave, zv.kryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve teknikë, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne zgjedhje....

Çmontohet ‘Çadra’, Basha me simpatizantët në selinë e PD-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas fjalimit përmbyllës në ‘Çadrën e Lirisë’, kreu i opozitës Lulzim Basha ka falënderuar të gjithë qëndrestarët, të cilët sipas tij i dhanë fitoren dhe e bënë reale ëndrrën e të gjithë qytetarëve shqiptarë,...

LAJM I FUNDIT/ Burime nga PD: Çmontimi i çadrës nis brenda mesnatës së sotme

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Indeks online

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Zeri

​ Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Indeks online

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

LDK, të gjithë ish deputetët në listë përveç Bulliqit

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme, të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - InfoShqip

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Basha shkon për herë të dytë tek Çadra: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë tek Çadra e Lirisë për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka...

LDK, të gjithë ish deputetët në listë përveç Bulliqit

më 5.2017 - Zeri

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme, të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Sejdiu heq dorë nga President Nderi i LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Zeri

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Basha: Rrëzuam gjysmën e qeverisë, vazhdojmë betejën

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pasditen e sotme mbajti një fjalim në çadët , duke e cilësuar protestën si një sukses, e cila arriti të rrëzojë muret e Republikës së Vjetër. Sipas tij kjo lëvizje...

Sejdiu heq dorë nga President Nderi i LDK-së

më 5.2017 - Koha.net

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Arbresh

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj me liderët tjerë...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - AlbPortali

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët ?!

më 5.2017 - Ina

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Gazeta Express

​ Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Bulliqi nuk është në listë për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Ish -deputeti Shpejtim Bulliqi nuk është i ka përfshirë në listë të deputetëve. Këshilli i LDK-së nuk e ka përfshirë në këtë listë. Këtë e ka konfirmuar vet Bulliqi për duke thënë se nuk është në listë./Arbresh.info

Video/ Mbyllet zyrtarisht çadra e PD, Basha mban fjalimin e fundit…por pa aleatët

më 5.2017 - Lexo

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mbajtur fjalimin e fundit sot natën në çadër. Ai tha se me marrëveshjen e arritur vjen republika e re për shqiptarët. Basha tha se tani, pas çadrës vjen një mision tjetër...

Deklarata ?bombë? e Artan Hoxhës: Pajisjet e Metës dhe Berishës përgjuan takimin Rama-Basha

më 5.2017 - Albeu

Gazetari Artan Hoxha ka folur per takimin e gjatë Rama-Basha dhe frikën e tyre se mund të përgjoheshin. Duke shtruar tre pyetje gazetari te e te kuptosh se ka informacion që takimi mes Ramës dhe Bashës...

LDK kërkon të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj!

më 5.2017 - GazetaBlic

LDK ka kërkuar që të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj për deputetë, pasi akoma asgjë nuk është përmbyllur. Sot gjatë ditës “Gazeta Blic” ka raportuar duke u thirrur në burime brenda LDK-së...

LDK’ja ende s’e ka përgatitur listën për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. “Këshilli...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Klan Kosova

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Basha-Rama

më 5.2017 - Mapo

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Mbyllet çadra e opozitës, Lulzim Basha: Marshojmë drejt fitores dhe Republikës së re!

më 5.2017 - Sot News

Pas 90 ditëve qendresë, çadra e protestës së opozitës u mbyll sot me një fjalim të kryetarit të PD-së Lulzim Basha, i cili tha se nis rrugëtimi dhe marshimi në çdo cep të Shqipërisë për të fituar në 25...

Basha sërish në çadër: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - Gazeta Liria

Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë sot tek “Çadra e Lirisë” për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD-së ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka bërë thirrje qytetarëve...

Basha shkon për herë të dytë tek Çadra: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë tek Çadra e Lirisë për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Fakti Ditor

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

Mbyllet pas 3 muajsh çadra, Basha: Rrëzuam muret e mykura të Republikës së Vjetër!

më 5.2017 - Albeu

Pas tre muajsh është mbyllur sot çadra e PD-së me nisjen e fjalës se kreut te PD-se, Lulzim Bashes. Ai tha sot pas arritjes se marrëveshjes se demokratet tashmë marshojnë drejt fitores. “Sot, ju dhe ne...

LDK kërkon të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj, ende s’ka përfunduar puna

më 5.2017 - Koha.net

LDK ka kërkuar që të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj për deputetë, pasi akoma asgjë nuk është përmbyllur. Sot gjatë ditës disa media spekuluan se Vjosa Osmani dhe Shpejtim Bulliqi janë lënë...

LDK'ja ende s'e ka përgatitur listën për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. "Këshilli...

Avdullah Hoti flet për listën e deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Avdullah Hoti, i nominuar për kryeministër nga LDK-ja ka garantuar se nesër do të del lista e deputetëve. Ai ka deklaruar se kjo listë do të jetë listë e fitores. “Uniteti ynë ka bërë bashkë kundërshtarët....

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - GazetaBlic

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës “Gazeta Blic” ka raportuar duke...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Mbyllet çadra, Basha: Kjo levizje nuk do shpërndahet, por do marshojë në çdo cep të Shqipërisë

më 5.2017 - Opinion

Pas 90 ditëve qendresë, çadra e protestës së opozitës u mbyll sot me një fjalim të kryetarit të PD Lulzim Basha, i cili tha se nis rrugëtimi dhe marshimi në çdo cep të Shqipërisë për të fituar në 25 qershor....

Mbyllet çadra, Basha: Marshojmë drejt fitores

më 5.2017 - Mapo

Pas tre muajsh qëndresë çadra e PD-së u mbyll sot me nisjen e fjales se kreut te PD-se, Lulzim Bashes. Ai tha sot pas arritjes se marreveshjes se tashme demokratet mashtrojne drejt fitores. “Sot, ju dhe...

Shqipëri: Zgjedhjet shtyhen më 25 qershor

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe rregjistrimin e partive të opozitës...

Basha paralajmëron Ramën: Kjo ishte vetëm nxemja! Javën e ardhshme nis marshimi...

më 5.2017 - Gazeta Express

Në një deklaratë surprizë në çadrën e opozitës, kur tashmë pritej që Lulzim Basha të deklaronte mbylljen e saj me arritjen e marrëveshjes, kryedemokrati është shprehur se kjo ishte vetëm një nxemje dhe...

Aleati: Basha s'na pyeti për paktin, partitë e vogla rrezikojnë zhdukjen

më 5.2017 - Gazeta Express

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Koha.net

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

A do të jetë Lëvizja Besa pjesë e Qeverisë, ja çfarë thotë Rexhepi

më 5.2017 - InfoShqip

Qeveria e re është e detyruar dhe ka borxh qytetarëve që t’i rikthej demokracinë dhe t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve, theksoi anëtari i kryesisë së Lëvizjes Besa, Kastrion Rexhepi në...

Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Zhurnal

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar për kryeministër, Albin Kurtin. Këtë për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Basha: Rrëzimi i gjysmës së qeverisë ishte nxemja, pas një jave marshojmë drejt fitores

më 5.2017 - NOA

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas marrëveshjes së arritur me Kryeministrin Edi Rama, rreth orës 19.15 të pasdites së sotme mbërriti në çadrën e protestës për të informuar demokratët mbi...

Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Portalb

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar për kryeministër, Albin Kurtin. Këtë për Radion Evropa e Lirë , e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

SHBA: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Lajm

SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën një...

Pakti PS-PD, Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë zhdukjen

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes deklaroi se nga pakti PS-PD partitë e vogla rrezikojnë të zhduken. "Mendoj që data e zgjedhjeve bazuar edhe te...

Fatmir Sejdiu jep dorëheqje të parevokueshme nga strukturat e LDK-së, këto janë arsyet

më 5.2017 - Lexo

Ish-presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu, ka treguar arsyen e dorëheqjes...

Gongu ka rënë për Ilir Metën

më 5.2017 - Mapo

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera

më 5.2017 - Sovrani

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - Ina

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Aleati: Basha s'na pyeti për paktin Partitë e vogla rrezikojnë zhdukjen

më 5.2017 - Shqiptarja

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Kastriot Rexhepi: Qeveria e ardhshme duhet t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve

më 5.2017 - Almakos

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, i ftuar në TV24, tha se Qeveria e ardhshme është e obliguar dhe ka borxh që t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve. Ai tha se partizimi...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Lexo

Nga Dritan Hila* Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

PD-ja mbylli çadrën

më 5.2017 - Periskopi

Pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, sonte Partia Demokratike e ka mbyllur “Çadrën e lirisë”, ku lideri i kësaj partie Lulzim Basha tha se arritën marrëveshjen politike për ndryshimet...

Vërshim aderimesh në partitë politike

më 5.2017 - Koha.net

Kanë vazhduar edhe sot aderimet e figurave të ndryshme publike nëpër partitë politike, raporton KTV. Lumir Abdixhiku nga kjo e enjte do të jetë pjesë e LDK-së. Ai gjatë zyrtarizimit të tij në partinë që...

Vetëvendosje pa koalicione, “nuk i tradhtojmë qytetarët”

më 5.2017 - OraInfo

Vetëvendosje thotë të jetë subjekti i vetëm që nuk i ka tradhtuar qytetarët, andaj ka vendosur të jetë e vetme në garën për të qeverisur vendin, raporton KTV. Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një...

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK’së për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Liria

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Infokusi

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Pajtohen PD-PS: Mbaron kriza, zgjedhjet shtyhen në 25 qershor

më 5.2017 - Illyria

Ndryshime në institucione dhe reforma të përbashkëta. Ilirian Agolli Marrëveshja mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha shtyn një javë datën e zgjedhjeve, nga 18 në...

Gongu ka rënë për Ilir Metën

më 5.2017 - Ora news

Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme; nuk bëhet...

Zgjedhjet në Shqipëri më 25 qershor, publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - Alsat-M

U deshën më pak se 24 orë dhe dy raunde takimesh disaorëshe kokë më kokë mes kreut të PS-së Edi Rama dhe atij të PD-së Lulzim Basha që të arrihej në një marrëveshje mes dy palëve. Ashtu siç të dy deklaruan...

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet të LDK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Ish-presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPressit të afërta me Sejdiun,...

Ekskluzive: Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë të Kuvendit

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca Për Ardhmërinë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka përfunduar listat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Indeksonline ka siguruar 12 emrat e parë që do t’i prijnë listës së partisë së...

Vetëvendosje pa koalicione, “nuk i tradhtojmë qytetarët”

më 5.2017 - Koha.net

Vetëvendosje thotë të jetë subjekti i vetëm që nuk i ka tradhtuar qytetarët, andaj ka vendosur të jetë e vetme në garën për të qeverisur vendin, raporton KTV. Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një...

Flet Arbër Vllahiu, pas lajmit për aderim në PDK-AAK-NISMA

më 5.2017 - Periskopi

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë në...

Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Opozita

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

Nesër takohen BDI dhe LSDM, qeveria bëhet shpejt thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - TV Koha

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Fatmir Sejdiu tregon arsyet pse dha dorëheqje nga strukturat e LDK-së

më 5.2017 - Almakos

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu përmes një postimi në Facebook ka...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - OraInfo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Marrëveshja politike, Basha-Rama do takohen në mënyrë periodike

më 5.2017 - Tetova Sot

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar si kandidat për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Kështu është vendosur në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje....

U vendos! Zgjedhjet në Shqipëri më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - Portalb

U deshën më pak se 24 orë dhe dy raunde takimesh disaorëshe kokë më kokë mes Ramës dhe Bashës që të arrihej në një marrëveshje mes dy palëve. Ashtu siç të dy deklaruan pas mesnatës, pakti i arritur në...

Agim Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Fatmir Sejdiu jep dorëheqje nga dy pozita në LDK, tregon arsyet

më 5.2017 - Tetova Sot

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Lajmin e ka konfirmuar vet Sejdiu, përmes...

Basha sonte sërish në çadër, çmontimi nis në mesnatë

më 5.2017 - Lexo

Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno Bozdo për...

Basha sonte sërish në çadër, çmontimi nis në mesnatë

më 5.2017 - Java News

Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno Bozdo për...

Fatmir Sejdiu tregon arsyet pse dha dorëheqje nga strukturat e LDK-së

më 5.2017 - Tetova1

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu përmes një postimi në Facebook ka...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Top Channel

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen

më 5.2017 - Top Channel

Ndërsa Rama dhe Basha vijonin takimin në Pallatin e Kongreseve, një tjetër takim po zhvillohej paralelisht në një godinë jo shumë larg tyre. Bëhet fjalë për një takim mes presidentit të zgjedhur Ilir Meta...

Qe’palla! Ka marrëveshje! Ballë për ballë për 3 orë në dhomën ku u “ngjiz” pakti

më 5.2017 - Top Channel

Ora 20:00 e së të mërkurës i bëri bashkë për herë të katërt në 1 muaj 2 rivalët politikë. Fillimisht u takuan shkarazi në hyrjen e kryesisë së Kuvendit, ku nuk munguan edhe batutat. Rama: Erdha unë Basha:...

Fatmir Sejdiu tregon arsyen e largimit nga strukturat e LDK’së

më 5.2017 - Arbresh

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka treguar se sot ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Ai në një status në Facebook,...

Sejdiu sqaron arsyen e largimit nga strukturat e LDK’së

më 5.2017 - Infokusi

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka treguar se sot ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Ai në një status në Facebook,...

LSDM-ja shpreson në formimin e qeverisë së re brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Flaka

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet të LDK-së

më 5.2017 - Zeri

Ish-presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPressit të afërta me Sejdiun,...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Opozita

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së

më 5.2017 - Infokusi

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, pasuar nga Ahmet Isufi, Pal...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Java News

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Mbështetësi i Albin Kurtit nga Drenica: Është shansi ta çlirojmë Kosovën nga ‘UÇK-ja”

më 5.2017 - Bota Press

Njëri prej mbështetësve të Albin Kurtit për kryeministër nga Drenica, ka thënë se viti 2017 është viti i shansit kur Kosova mund të çlirohet nga ”UÇK-ja”, ai këtë gjë e ka thënë në rrjetin social Facebook, shkruan NewBorn.

Bulliqi: Unë dhe Adem Salihaj jemi jashtë listës, Vjosa Osmani në listë rezervë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ashtu siç raportoi më herët lajmi.net, ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se...

Vendimi Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione. Si penalizohet LSI, PDIU dhe aleatët e vegjël

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Një nga pikat e marrëveshjes mes Ramës e Bashës që partitë të hyjnë secila në zgjedhje ka shkaktuar pakënaqësi tek aleatët më të vegjël. Pika e dytë e marrëveshjes thotë: “Regjistrimi i menjëhershëm...

Nesër takohen BDI dhe LSDM, qeveria bëhet shpejtë thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Gazeta Express

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Fillon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku dhe do të vendos përfundimisht se kush do të jenë kandidatët e kësaj partie për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ekziston...

Shpejtim Bulliqi tregon a është në listë të LDK-së Vjosa Osmani

më 5.2017 - Bota Press

Ashtu siç raportoi më herët Botapress, ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se...

Këshilli Drejtues dhe Kryesia e AAK-së mbështet koalicionin me PDK-në

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë mbajtur mbledhje gjatë ditës, ku i është dhënë mbështetje e fuqishme kryetarit të këtij subjekti, Ramush Haradinaj në nominimin për kryeministër. Po ashtu pas...

Tiranë: Sërish ndërkombëtarët ndikojnë në zgjedhjen e krizës politike

më 5.2017 - DW

Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshje për tejkalimin e një krize tremujore. Analistët kritikojnë varësinë e politikanëve shqiptarë nga ndikimi i ndërkombëtarëve. Të gjithë duken të lumtur pas...

Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar për kryeministër, Albin Kurtin. Këtë për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Shqipëri: Zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, në 25 qershor dhe rregjistrimin e partive të opozitës brenda...

Tre muaj qëndresë, çadra e PD do mbyllet sonte në orën 19:30

më 5.2017 - Shqiptarja

Sot në mbrëmje pritet që të mbyllet çadra e Partisë Demokratike, që është ngritur prej 90 ditësh në bulevardin para Kryeministrisë. Në orën 19:30 në çadër do të flasë Lulzim Basha, ndërsa parashikohet...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Zeri

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

LDK nesër vendos për listën definitive për kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Almakos

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka përfunduar mbledhjen ku është diskutuar për listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka dhënë detaje nëse janë përjashtuar ose jo nga...

Marrëveshja PD-PS – Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Antpress

Bisedimet për më se tre orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Bashën natën midis 17 dhe 18 majit, kanë përfunduar me një marrëveshje të gjerë midis tyre, detajet e të cilës u kontretizuan...

Edhe Adem Salihaj jashtë listës së deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet të LDK-së

më 5.2017 - OraInfo

Ish-presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPressit të afërta me Sejdiun,...

Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Rama-Basha

më 5.2017 - Opozita

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Në orën 19:00 Basha pritet të mbyllë çadrën

më 5.2017 - Ora news

Në orën 19:00 kreu i PD, Lulzim Basha pritet të mbajë fjalimin e fundit në çadrën e ngritur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Çadra pritet të mbyllet pas tre muajsh, që kur u ngrit në 18 shkurt, me kauzën...

Tre muaj qëndresë, çadra e PD-së mbyllet sot në orën 19:00

më 5.2017 - Indeks online

Pas tre muajsh qëndresë çadra e PD-së do të mbyllet sot pasdite. Burime brenda PD-së konfirmojnë se me arritjen e marrëveshjes Basha-Rama merr fund edhe ngujimi në çadër. Kreu i PD-së, Lulzim Basha pritet...

Basha shkon në “Çadrën e Lirisë” për të njoftuar simpatizantët për marrëveshjen e arritur

më 5.2017 - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë në orën 19:00 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot pritet...

DASH: Do të bashkëpunojmë me Qeverinë e re

më 5.2017 - Almakos

Shtetet e Bashkuara mirëpresin vendimi e presidentit Ivanov për t’ia dhënë mandatin Zoran Zaev për të formuar Qeveri. “Ky vendim përfaqëson një hap të rëndësishëm përpara për demokracinë e Maqedonisë dhe...

SHBA përshëndet dhënien e mandatit për formimin e qeverisë në Maqedoni

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Shtetet e Bashkuara përshëndetën vendimin e presidentit maqedonas Gjorge Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e qeverisë kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev. Në një deklaratë për shtyp,...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Antpress

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj...

Hoti: Lista LDK-AKR-Alternativa do të jetë fituese e zgjedhjeve të 11 qershorit

më 5.2017 - Arbresh

Këshilli Drejtues i LDK-së me unanimitet të plotë i dha mbështetjen Avdulla Hotit që të jetë kandidatë për kryeministër. Hoti ka thënë se është tejet i lumtur që iu dha besimi për këtë. “Sot LDK është...

AAK votë unanime koalicionit me PDK’në

më 5.2017 - Politiko

Ramush Haradinaj merr mbështetjen e strukturava të patisë së tij për kandidaturën e tij për Kryeministër dhe koalicionin me PDK’në. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush...

Shpejtim Bulliqi i shpallë “luftë” Agim Veliut, pas largimit të tij nga lista zgjedhore e LDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka vendosur që ta përjashtojë nga lista e kandidatëve për deputet të Kuvendit të Kosovës, ish-deputetin nga radhët e kësaj partie Shpejtim Bulliqi i cili i takon Legjistraturës...

ZYRTARE: Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Klan Kosova

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër për zgjedhjet e 11 qershorit. “Dija, guximi, vendosmëria dhe të qenit i pakorruptueshëm, e bëjnë Albin Kurtin...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Telegrafi

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

SHBA: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Almakos

18 May SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën...

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, aprovon nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër

më 5.2017 - Infokusi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka aprovuar nominimin e kandidatit të kësaj partie për kryeministër, Avdullah Hoti, raporton lajmi.net. “Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së aprovon unanimisht nominimin...

LDK-ja ende s’e ka përgatitur listën për deputetë

më 5.2017 - Tetova Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. “Këshilli...

Albin Kurti tregon pse Vetëvendosje s’u mor vesh me LDK-në për bashkëpunim

më 5.2017 - Tetova Sot

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me Lidhjen Demokratike të Kosovës nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes,...

Zyrtare: Adem Salihaj nuk do të jetë në listën për deputetë të LDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Botapress, 18 Maj LDK-ja nesër përfundimisht do të shpallë listën e kanditatëve të saj me deputetë, shkruan Botapress. Por burime të Botapress bëjnë të ditur se deputetët e  “rebeluar” Adem Salihaj dhe...

Basha shkon në Çadrën e Lirisë në orën 19:00

më 5.2017 - Mapo

K ryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë në orën 19:00 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot pritet...

Marrëveshja Rama-Basha, ja data kur do zhvillohen zgjedhjet e Kavajës

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pak minuta më parë dy partitë kryesore në vend, Partia Socialsite dhe Partia Demokratike zbardhën marrëveshjen e arritur pak pas mesnate mes Ramës e Bashës në bazë të paketës “Mc Allister+”, ndërsa...

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

më 5.2017 - Telegrafi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i Kosovës,...

Pas paktit me Ramën, Basha në Çadrën e Lirisë

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë në orën 19:00 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot pritet...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Lajme.al

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

SHBA: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - AlbPortali

Loading... SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim...

Marrëveshja largon kryetarin e LSI, ikën edhe Fatmir Xhafaj

më 5.2017 - Shqiptarja

Marrëveshja Rama-Basha k a prekur edhe kryetarin e LSI, Petrit Vasili, pasi posti që ai mbante në qeveri, i ministrit të Drejtësisë është pjesë e paketës që zgjidhi ngërçin politik. Tashmë ministri i ri...

Republikë dhe drejtësi e re/ Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Lexo

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

Implementimi i marrëveshjes, Rama dhe Basha do të zhvillojnë takime periodike

më 5.2017 - Java News

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

Besa vë kushte për bashkimin me qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - DialogPlus

Partia etnike shqiptare Besa tha se vendimi për t'iu bashkuar qeverisë së Social Demokratëve do të merret vetëm pasi kabineti i ri të tregojë se nuk do të përfshijë ministra të dyshuar për korrupsion....

Si iu hakmor Agim Veliu, ish deputetit Shpejtim Bulliqi?

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, nuk e ka përfshirë në listë për kandidatë për deputet, Shpejtim Bulliqin, ish deputet i kësja partie në legjislaturen e kaluar. Kjo pasi emri i tij nuk është propozuar...

Publikohet marrëveshja Rama-Basha. Zgjedhjet me 25 qershor

më 5.2017 - ABC News

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike janë koordinuar edhe për orën e saktë të përcjelljes në media të marrëveshjes politike të 18 Majit mes Edi Ramës e Luzlim Bashës. Në dokumentin 4 faqesh bie në...

SHBA: Ndarja e mandatit, hap i rëndësishëm për demokracinë e vendit

më 5.2017 - Fakti Ditor

SHBA ka përshëndetur vendimin e presidentit Ivanov për t’i dhënë mandatin për formimin e Qeverisë së re kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Nga departamenti i shtetit amerikan theksojnë se ky vendim përbën një...

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

më 5.2017 - Portalb

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme....

LAJMI I FUNDIT: Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

AHMETI PËR TV21: NESËR TAKIM LSDM – BDI, QEVERIA BËHET SHPEJTË

më 5.2017 - TV21

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

LDK merr vendim skandaloz: Vjosa Osmani dhe 4 ish- deputetë përjashtohen nga Lista Zgjedhore?

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që t’i përjashtojë nga lista për deputetë të Kuvendit të Kosovës, pesë ish-deputetët nga radhët e kësaj partie që i takojnë Legjislaturës së VIII-të. Kështu thonë për...

Albin Kurti Zyrtarisht Kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Kallxo

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar ish-liderin e partisë, Albin Kurtin, kandidat për kryeministër të Kosovës. “Dija, guximi, vendosmëria dhe të qenit i pakorruptueshëm, e bëjnë...

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Infokusi

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Fatmir Sejdiu: Isa Mustafa nuk duhet të lejohet të vendos gjithçka vet

më 5.2017 - Arbresh

Ish kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fatmir Sejdiu po merr pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, edhe pse nuk ishte ftuar të marrë pjesë. Nga ora 18:30 Këshilli...

Basha sërish në çadër: Të bëjmë gjithë Shqipërinë si ky shesh

më 5.2017 - Sovrani

Lulzim Basha ka shkuar për herë të dytë sot tek “Çadra e Lirisë” për të mbajtur fjalën përpara protestuesve. Kreu i PD-së ka përgëzuar qytetarët për qëndresën e vendosur dhe u ka bërë thirrje qytetarëve...

Marrëveshja/ Si e goditi Rama dhe Basha kreun e LSI-së, çfarë vendosën

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Marrëveshja e arritur mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama duket se ka prekur edhe Lëvizjen Socialiste për Integrim, konkretisht kreun e kësaj force politike,...

Marrëveshja, zgjedhjet më 25 qershor, zv/kryeministri e 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë zbardhur marrëveshjen që arritën gjatë takimi që zgjati 3 orë, në lidhje me zgjedhjet e ardhshme. Në një deklaratë të përbashkët, dy partitë më të mëdha në vend,...

Në listën e LDK-së janë të gjithë ish-deputetët, përveç Bulliqit?

më 5.2017 - Almakos

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e sotme të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Lajmi.net

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

Deri nesër vendoset për Vjosa Osmanin, Kryesia ka në dorë ‘fatin’ e saj

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbajtur m mbledhje ku është diskutuar për kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. Pas kësaj mbledhje nuk u dhanë...

E Fundit/ Tre muaj protestë, “Çadra e Lirisë” mbyllet në orën 19:00

më 5.2017 - Opinion

Partia Demokratike pas zyrtarizmit të marrëveshjes me mazhorancën ka vendosur të mbyllë në orën 19:00 “Çadrën e Lirisë”. Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshjen politike, pas 3 muajve protestë...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - OraInfo

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët ?!

më 5.2017 - Antpress

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

LAJMI I FUNDIT: Vjosa Osmani, Fatmir Rexhepi, Hatim Baxhaku e Adem Salihaj përjashtohen nga lista zgejdhore!

më 5.2017 - Infokusi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka marrë një vendim befasues. Të gjithë “rebelët” e partisë që e kundërshtuan Demarkacionin me Malin e Zi, qeverinë me PDK-në dhe nuk e votuan Isa Mustafën për kryeministër...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - InfoShqip

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Marrëveshja PD-PS, zv/kryeministri dhe 6 ministra i jepen opozitës

më 5.2017 - Sot News

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha parashikon ndër të tjera dhënien e 7 posteve teknike në qeveri për opozitën. QEVERIA 1. Zv.Kryeministër,...

Publikohen detajet e Marrëveshjes, zgjedhjet në Shqipëri më 25 qershor

më 5.2017 - Koha.net

U deshën më pak se 24 orë dhe dy raunde takimesh disaorëshe kokë më kokë mes Ramës dhe Bashës që të arrihej në një marrëveshje mes dy palëve. Ashtu siç të dy deklaruan pas mesnatës, pakti i arritur në...

Ja kush iu bashkua sot Lëvizjes Vetëvendosje!

më 5.2017 - GazetaBlic

Lëvizjes Vetëvendosje i janë bashkuar sot disa figura të njohura në Kosovës, VV përmes një shënimi në Facebook, ka dhënë detaje më të hollësishme për këta anëtarë të ri të Lëvizjes Vetëvendosje. GazetaBlic...

Basha merr 6 ministri dhe 5 super drejtora, çfarë plani ka Edi Rama?!

më 5.2017 - Albeu

Me marrëveshjen e Rama-Basha duket qartazi që opozita ka marrë mjaft pushtet duke bërë që të shtrohet pyetja: Çfarë plani ka Rama në kokë?! Sipas marrëveshjes, opozita do të ketë të drejtën e propozimit...

Sejdiu: Lista e LDK-së largon njerëz

më 5.2017 - KosovaPress

Në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, Fatmir Sejdiu kishte shkuar i paftuar edhe pse ishte kryetar nderi i kësaj partie, të cilin titull nga sot më nuk e ka, pasi tha se tani e tutje do të...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Arbresh

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Pakti Rama-Basha, zgjedhjet në 25 qershor, ikën gjysma e Qeverisë

më 5.2017 - NOA

Më në fund zbardhet e plotë marrëveshja. Ja çfarë vendosën Rama dhe Basha Kryesocialisti Edi Rama dhe shefi i opozitës, Lulzim Basha dërguan në mënyrë të njëkohshme në redaksitë e medieve, marrëveshjen...

Publikohet marrëveshja Rama- Basha, zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - RTSH

Partia Demokratike, ka bërë publike marrëveshjen e arritur mes kryeministrit dhe kryetari të PS Edi Rama dhe kreut të PD Lulzim Basha të arritur më 18 maj. Marrëveshja parashikon shtyrjen e zgjedhjeve...

Zgjidhet marrëveshja Rama-Basha, zgjedhjet në 25 qershor

më 5.2017 - Sot News

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor. Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike...

Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish- presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPress të afërta me Sejdiun...

Zbardhet marrëveshja e plotë Rama-Basha, ja çfarë i kalon opozitës

më 5.2017 - Sot News

Është zbardhur marrëveshja e arritur mes kyreministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, pas orëve të shumta diskutime bazuar në paketën McAllister+. Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat...

Organet drejtuese të AAK-së mbështesin koalicionin me PDK-në

më 5.2017 - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë miratuar unanimisht marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK dhe aprovon listën për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas nje debati më Kryesinë dhe Këshillin Drejtues ka kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje...

AHMETI: QEVERI SË SHPEJTI, KASAMI KËRKON GARANCI DHE AFATE

më 5.2017 - TV21

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Marrëveshja, zgjedhjet më 25 qershor, zv/kryeministi e 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Opinion

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor. Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Ina

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës, Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të...

Molliqaj e çon në qiell Albin Kurtin

më 5.2017 - Gazeta Express

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj sapo ka bërë një postim ku ka treguar se Albin Kurti është i nominuari për kandidat për kryeministër nga Vetëvendosje. Dardan Molliqaj, përmes...

Ja cilat ministri janë rezervuar për Aleancën për Shqiptarët ?!

më 5.2017 - Lajm

Burime jozyrtare pranë LSDM theksojnë se së paku dy vende ministrore janë të rezervuara për Aleancën për Shqiptarët. Ndërsa, deri tani janë në lojë shumë kombinime se cilat ministri do ti takojnë këtij...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës gjatë mbajtjes së një mbledhjeve të Kryesisë dhe Këshillit Drejtues kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu me këtë rast organet...

Mbyllet çadra e protestës, Basha: Qëndresa juaj shembi muret e Republikës së Vjetër

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kreu i opozitës, Lulzim Basha po mban një fjalim para simpatizantëve të djathtë në çadrën e protestës, që sot do të mbyllet pas arritjes së marrëveshjes me kryeministrin Rama për zgjedhjet. Basha theksoi...

SA “PLATFORMË” KA NË GARANCËN E ZAEVIT, VMRO: “ZHGËNJIMI PËR QYTETARËT OSE PARTITË SHQIPTARE”

më 5.2017 - TV21

Për të marr mandatin, Zoran Zaevi i garantoi presidentit Ivanov se asnjë dokument apo platformë nuk do të kushtëzoj formimin e qeverisë së re. Deklarata u nënshkrua në emër të shumicës parlamentare një...

Marrëveshja Rama-Basha: Zv/kryeministri dhe 6 ministritë që i jepen opozitës

më 5.2017 - BalkanWeb

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha parashikon ndër të tjera dhënien e 7 posteve teknike në qeveri për opozitën. POSTET E OFRUARA OPOZITËS...

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Portalb

Aktori i njohur kosovar Adem Mikullovci i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë e bën të ditur burime të Periskopit. Mikullovci, muaj më parë kishte folur për kandidatin për kryeministër nga Lëvizja...

Organet drejtuese të AAK-së mbështesin koalicionin me PDK-në

më 5.2017 - Koha.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë miratuar unanimisht marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Po ashtu organet më të larta të...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Almakos

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Zbardhet marëveshja Rama – Basha, zgjedhjet më 25 qershor. 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Standard

Është publikuar teksti i plotë i marrëveshjes mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike. Zgjedhjet parlamentare do të zhvillohen më 25 qersho MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje...

Zyrtare/ Detajet e marrëveshjes Rama- Basha, zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - NOA

Partia Demokratike dhe ajo Socialiste kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me marrëveshjen e arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas një takimi...

Rama dhe Basha publikojnë marrëveshjen që ranë dakord

më 5.2017 - NOA

Më poshtë gjeni marrëveshjen e plotë që dërguan në redaksi njëherësh zyra e PS dhe ajo e PD: MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falënderimin për Shtetet...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Lajm

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - Zeri

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër. Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook. “Dija,...

Fatmir Sejdiu jep dorëheqje të parevokueshme nga strukturat e LDK-së

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ish-presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu, ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm dhe Kryetarit të Nderit të LDK-së. Sejdiu, ka treguar arsyen e dorëheqjes...

Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Bota Press

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Albin Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - InfoShqip

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër. Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook. “Dija,...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - Zhurnal

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

PS-ja dhe PD-ja arrijnë marrëveshje, pranojnë “Mekalister plus”

më 5.2017 - Alsat-M

Mbyllet pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kryetarit te PD-së Lulzim Basha për të detajuar marrëveshjen e dakordësuar mbrëmjen e djeshme në kryesinë e Kuvendit. Duket...

Marrëveshja PD-PS, zgjedhjet më 25 qershor, 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Ora news

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor. Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike...

Zbardhet marrëveshja mes Ramës dhe Bashës, data e zgjedhjeve dhe ikin 6 ministra

më 5.2017 - Gazeta Express

Partia Demokratike ka zbardhur marrëveshjen e arritur mbrëmjen e djeshme mes kryeministrit EdI Rama dhe liderit të opozitës Lulzim Basha. Marrëveshja e Plotë Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës gjatë mbajtjes së një mbledhjeve të Kryesisë dhe Këshillit Drejtues kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu me këtë rast organet...

Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - Koha.net

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër. Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook. “Dija,...

Nëse i merr votat, ky do të jetë deputeti më i vjetër në Kosovë

më 5.2017 - Indeks online

Adem Mikollovci është njëri nga aktorët më të shquar shqiptar. 78 vjeçari sot edhe zyrtarisht i është bashkuar Lëvizjes “Vetëvendosje”, transmeton Indeksonline. “Ishte po ashtu deputet i Kuvendit që shpalli...

Meta për Berishën: Është vlerë kombëtare e pazëvendësueshme

më 5.2017 - Standard

Njihet publikisht miqësia dhe respekti i Ilir Metës për ish-kryeministrin Berisha, liderin historik të partisë së parë opozitare në Shqipëri. Presidenti i zgjedhur Meta e përmend sa herë dhe kurdo që Berisha...

Situata politike, PS mbledh me urgjencë Kryesinë

më 5.2017 - Sot News

Partia Socialiste ka ka mbledhur Kryesinë e kësaj partie. Mbledhja ka në fokus marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës, për detajimin e së cilës për 5 orë vijuan diskutimet në Pallatin e Kongreseve...

Mbyllet pas 3 muajsh çadra, Basha: Rrëzuam muret e mykura të Republikës së Vjetër!

më 5.2017 - Arbresh

Pas tre muajsh është mbyllur sot çadra e PD-së me nisjen e fjalës se kreut te PD-se, Lulzim Bashes. Ai tha sot pas arritjes se marrëveshjes se demokratet tashmë marshojnë drejt fitores. “Sot, ju dhe ne...

E konfirmuar: Bulliqi nuk është në listë zgjedhore të LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

LDK-ja nuk e ka përfshirë në listë të deputetëve, ish-deputetin e zëshëm Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka bërë të ditur vet Bulliqi për “Indeksonline”. I pyetur nëse është përfshirë në listë, Bulliqi është...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë!

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj, raporton GazetaBlic.com Poashtu organet më të larta...

Ky është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës.

më 5.2017 - GazetaBlic

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj përmes një shënimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se LVV e ka marrë në vendim të rëndësishëm. LVV kanë nominuar Albin Kurtin kandidat...

Reagon Dashamir Shehi: Basha nuk na pyeti për paktin me Ramën

më 5.2017 - Lexo

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

ZYRTARE/ Zbardhet marrëveshja PD-PS

më 5.2017 - Opinion

Kjo është Marrëveshja finale e arritur pas dy takimeve Rama Basha: Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin...

Basha paralajmëron Ramën: Kjo ishte vetëm nxemja! Javën e ardhshme nis marshimi…

më 5.2017 - Tetova Sot

Në një deklaratë surprizë në çadrën e opozitës, kur tashmë pritej që Lulzim Basha të deklaronte mbylljen e saj me arritjen e marrëveshjes, kryedemokrati është shprehur se kjo ishte vetëm një nxemje dhe...

Ymeri tregon arsyet përse VV-ja nuk bashkëpunoi me LDK-në

më 5.2017 - Portalb

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirmuar se gjatë dy ditëve të fundit, kanë pasur shumë kërkesa për marrëveshje me LDK-në, por sipas tij kjo parti nuk ishte e interesuar që të luftonte...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Indeks online

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje është zyrtarizuar përfundimisht...

Vetëvendosja i prezanton pesë "transferet", është aty edhe baci Adem

më 5.2017 - Indeks online

Lëvizja Vetëvendosje ka patur sot një ditë të bereqetshme. Pesë emra të njohur në skenën politike dhe kulturore i janë bashkuar sot kësaj partie. Lëvizjes sot  i janë bashkuar sot Adem Mikullovci, Driton...

Ish-deputeti Tali i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - Koha.net

Ish-deputeti Driton Tali i është bashkuar Vetëvendosjes për zgjedhjet e 11 qershorit. Ai ishte deputet në radhët e AKR-së, ndërsa më pas ishte larguar dhe kishte vazhduar si deptuet i pavarur. Vetëvendosje...

E fundit: Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Sovrani

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Dalin pamjet, ja ku qëndruan bashkë për më shumë se 3 orë Rama dhe Basha

më 5.2017 - Gazeta Express

Ora 20:00 e së të mërkurës i bëri bashkë për herë të katërt në 1 muaj 2 rivalët politikë. Fillimisht u takuan shkarazi në hyrjen e kryesisë së Kuvendit, ku nuk munguan edhe batutat. Rama: Erdha unë Basha:...

Veliu nuk bënë të ditur kandidatët e LDK-së për deputetë

më 5.2017 - KosovaPress

Veliu ka theksuar se në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës u aprovua kandidati i LDK-së për kryeministër, që sipas tij u bë me unanimitet, pastaj vendimi për koalicionet...

Basha mbyll pas 3 muajsh çadrën: Rrëzuam gjysmën e qeverisë

më 5.2017 - Java News

Lulzim Basha ka mbërritur rreth orës 19:00 në çadrën e opozitës që qëndron në zemër të Tiranës që prej datës 18 shkurt. Ai iu përgjigj shkurt gazetarëve teksa tha se ishte shumë entuziast për marrëveshjen...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Infokusi

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës “Gazeta Blic” ka raportuar duke...

Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet

më 5.2017 - Indeks online

Ish- presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPress të afërta me Sejdiun...

Vendimi në takimin Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione

më 5.2017 - Lajmi.net

Edi Rama dhe Lulzim Basha janë kujdesur që nga takimi prej 5 orësh në Pallatin e Kongreseve të mos dalin informacione, por vendimi se zgjedhjet do të mbahen në datën 25 Qershor, është i konfirmuar tashmë....

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listën për deputet

më 5.2017 - OraInfo

Ish- presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPress të afërta me Sejdiun...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Lexo

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar përfundimisht...

Marrëveshja/ Dalja vetëm në zgjedhje penalizon rëndë LSI, PDIU dhe partitë e vogla

më 5.2017 - Lexo

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës përpos ministrave, zv.kryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve teknikë, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne zgjedhje....

Lutfi Haziri shpjegon kush dhe pse mbeti jashtë listës për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës së...

Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen

më 5.2017 - Lajmi.net

Ndërsa Rama dhe Basha vijonin takimin në Pallatin e Kongreseve, një tjetër takim po zhvillohej paralelisht në një godinë jo shumë larg tyre. Bëhet fjalë për një takim mes presidentit të zgjedhur Ilir Meta...

Basha nga Çadra e Lirisë: Kjo ishte nxehja, tani fillon ndeshja. Pas 1 jave marshojmë drejt fitores

më 5.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike ka folur përpara protestuesve dhe simpatizantëve në Çadrën e Lirisë, të cilët i informoi për marrëveshjen e arritur me Kryeministrin Edi Rama. Kreu i opozitës theksoi se...

Reagon Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Basha-Rama

më 5.2017 - Java News

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Avdullah Hoti flet për listën e deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Avdullah Hoti, i nominuar për kryeministër nga LDK-ja ka garantuar se nesër do të del lista e deputetëve. Ai ka deklaruar se kjo listë do të jetë listë e fitores. “Uniteti ynë ka bërë bashkë kundërshtarët....

Po kurdiset qeveria e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 Maj Zhurnal - Nga partitë nuk bëjnë të ditur shumë detaje për rrjedhën e bisedimeve për përbërjen e qeverisë së re. Nga LSDM-ja mbeten optimistë se një gjë e tillë do të jetë gati për 10 ditë,...

LDK me vendim peng për Osmanin, ajo drejt VV’së

më 5.2017 - Bota Press

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të LDK’së ku u caktuan personat që do të futen në listën zgjedhore për zgjedhjet e 11 qershorit, vendimi për Vjosa Osmanin është lënë peng. Gazeta Metro nga burime brenda...

E thotë edhe Lutfi Haziri: Të gjithë ish-deputetët e Legjislaturës së kaluar do të jenë në listë…

më 5.2017 - Bota Press

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deptutetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës...

Bisedimet e djeshme, Ndoka: Rama e hodhi fajin tek amerikanët, tha që paketa amerikane nuk është diskutuar fare

më 5.2017 - Standard

Deputeti dhe kryetari i PDK Nard Ndoka ka treguar se çfarë ndodhi dje në tryezën mes partive politike në Kryesinë e Kuvendit që zgjati 2 orë, para se të ndodhte takimi kokë më kokë Rama-Basha. I ftuar...

Fatmir Sejdiu sqaron çfarë ndodhi brenda mbledhjes së Këshillit të LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së as që e ftoi në mbledhje Fatmir Sejdiun, ai shkoi u ngrit në këmbë tha se nuk do pranonte të ishte në listë për deputet, dha dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - Tetova1

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Veseli për Vetëvendosjen: Nuk mund ta udhëheqin Kosovën ata që nuk e njohin shtet

më 5.2017 - Zhurnal

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, në konferencën e mbajtur sot kur dhe pranoi anëtarësimin e Blerim Shalës në këtë subjekt partiak, ka thënë se nuk mund të udhëheqë Kosovën dikush që nuk e njeh si shtet....

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

më 5.2017 - Indeks online

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme....

Pakti Rama-Basha, zbulohet data e re e zgjedhjeve në Shqipëri

më 5.2017 - Gazeta Express

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Çadra e opozitës drejt mbylljes, Basha: Nisim marshimin në çdo cep të vendit

më 5.2017 - Java News

Lulzim Basha ka mbërritur rreth orës 19:00 në çadrën e opozitës që qëndron në zemër të Tiranës që prej datës 18 shkurt. Ai iu përgjigj shkurt gazetarëve teksa tha se ishte shumë entuziast për marrëveshjen...

Mbyllet zyrtarisht çadra pas 3 muajsh, Basha: Qëndruam stoikë për 90 ditë

më 5.2017 - Lexo

Pas tre muajsh qëndresë çadra e PD-së u mbyll sot me nisjen e fjales se kreut te PD-se, Lulzim Bashes. Ai tha sot pas arritjes se marreveshjes se tashme demokratet mashtrojne drejt fitores. “Sot, ju dhe...

Nard Ndoka tregon çfarë tha Rama dje kur kërkoi takimin me Bashën

më 5.2017 - Mapo

Deputeti dhe kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, ka treguar se çfarë ndodhi dje në tryezën mes partive politike në Kryesinë e Kuvendit që zgjati 2 orë, para se të ndodhte takimi kokë më kokë Rama-Basha. I ftuar...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Lajme.al

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

Kjo është lista e kandidatëve të AAK-së për deputetë (Dokument)

më 5.2017 - KosovaPress

Edhe pse AAK nuk ka bërë publike këtë listë, KosovaPress ka siguruar listën e kandidatëve të AAK-së, në të cilën janë lideri i saj Ramush Haradinaj, Ahmet Isufi, Pal Lekaj, Gazmend Abrashi, Blerim Kuçi,...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Ina

Më 6 qershor skadon afati ligjor deri kur mandatari Zoran Zaev duhet që të arrijë marrëveshje për koalicionin qeverisës. Optimizmi në LSDM akoma po vazhdon dhe mbeten në njoftimin se marrëveshja mund të...

Vendimi në takimin Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione

më 5.2017 - Standard

Edi Rama dhe Lulzim Basha janë kujdesur që nga takimi prej 5 orësh në Pallatin e Kongreseve të mos dalin informacione, por vendimi se zgjedhjet do të mbahen në datën 25 Qershor, është i konfirmuar tashmë....

Fatmir Sejdiu sqaron arsyen e largimit nga strukturat e LDK’së

më 5.2017 - Bota Press

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka treguar se sot ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit të Nderit dhe anëtarit të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së. Ai në një status në Facebook,...

Fleckenstein: Mirë për Shqipërinë

më 5.2017 - Top Channel

Pas McAllister, edhe eurodeputeti Knut Fleckenstein, i cili ka qënë mjaft aktiv në negociatat për një marrëveshje ka uruar arritjet nga takimi Rama-Basha. "Urime! Mirë për Shqipërinë! Marrëveshje për zgjedhjet....

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme....

Adem Mikollovci kalon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Telegrafi

Në vazhdën e aderimeve nëpër parti politike, në Lëvizjen Vetëvendosje (LVV), ka kaluar edhe aktori i mirënjohur, Adem Mikollvci. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, ish – deputetja e LVV, Albulena Haxhiu....

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Ina

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Veseli: Shala ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në shtetndërtim

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli është gëzuar shumë që nënkryetari i parë i dikurshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës të Ramush Haradinajt, Blerim Shala i është bashkuar partisë së tij. Për këtë arsye,...

Nard Ndoka rrëfen “sekretet” e takimit të djeshëm PS-PD

më 5.2017 - Sot News

Kreu i PDK Nard Ndoka, një prej pjesëmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot “sekretet” e takimit me dyer të mbyllura. Sipas Ndokës, marrëveshja...

Pse Lumir Abdixhiku iu bashkua LDK-së?

më 5.2017 - Bota Press

Por kjo ka mundësi të ndodhë vetëm pas zgjedhjeve, pasi bisedimet për koalion parazgjedhor dështuan. Mirëpo, LDK-ja pati sukses ta merr në parti Lumir Abdixhikun, drejtorin e Riinvestit. I posardhuri në...

Hoti: Nesër finalizohet lista e kandidatëve të koalicionit

më 5.2017 - Insajderi

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I dominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Kush do të jetë në “qëndisjet” e përbërjes së re të qeverisë Zaev?

më 5.2017 - TV Koha

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Hoti: Nesër finalizohet lista – do të jetë listë e fitores

më 5.2017 - Bota Press

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti.I nominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Rama-Basha

më 5.2017 - AlbPress

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Infokusi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Veterani i UÇK-së Qeriqi aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Veteranëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka hyrë në politikë. Qeriqi i është bashkuar Vetëvendosjes. Në Vetëvendosje sot gjatë ditës kanë aderuar edhe aktori i njohur...

Detajet e marrëveshjes, Basha mbledh pasdite Kryesinë e PD

më 5.2017 - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha në orën 17:00 do të mbledhë Kryesinë e partisë për të njoftuar detajet e arritjes së marrëveshjes me kryeministrin Rama. Mbledhja e Kryesisë së PD vjen pas arritjes së marrëveshjes...

Agim Veliu: Në listë janë edhe ish-deputetët, ka edhe të tjerë…

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka përfunduar mbledhjen ku është diskutuar për listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka dhënë detaje nëse janë përjashtuar ose jo nga...

Vendosi LDK-ja, ka gati listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Drejtues të Lidhjes Demokratike thonë se lista e kandidatëve të kësaj partie është miratuar në mënyrë unanime nga Këshilli Drejtues, me vetëm dy vota kundër dhe një abstenim. Këshilli, po ashtu, ka miratuar...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet

më 5.2017 - Arbresh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Çadra do të çmontohet brenda mesnatës së sotme…

më 5.2017 - AlbPress

Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno Bozdo për...

Socialdemokratët paralajmërojnë formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Alsat-M

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

A po "qëndiset" përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Gazeta Express

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

LDK-ja i len jashtë listës këta deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Basha konsideron se beteja për zgjedhje të lira u kurorëzua sot

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të enjten se përmes dialogut politik po krijohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa shprehu vendosmërinë e opozitës për të vazhduar...

Ilir Meta pas takimit me ish-kryeministrin Berisha

më 5.2017 - ABC News

Ndërkohë që kryemnistri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dikutonin për pikat e marrëveshjes së arritur, ish-kryemnistri Berisha ka pritur në zyrën e tij kryetarin e kuvendit Ilir...

Prapaskenat e takimit Rama-Basha, zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - Albeu

Edi Rama dhe Lulzim Basha kane negociuar secilën prej 20 pikave të paketës amerikane për zgjidhjen e krizës per me shume se 5 ore ne Pallatin e Kongreseve. Ka përfunduar takimi i sotëm mes kryeministrit...

DASH: Do të bashkëpunojmë me Qeverinë e re

më 5.2017 - AlbPortali

Shtetet e Bashkuara mirëpresin vendimi e presidentit Ivanov për t’ia dhënë mandatin Zoran Zaev për të formuar Qeveri. Loading... “Ky vendim përfaqëson një hap të rëndësishëm përpara për demokracinë e Maqedonisë...

Ahmeti: Qeveri së shpejti. Kasami kërkon garanca dhe afate konkrete

më 5.2017 - Almakos

Lëvizja Besa mund të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë pjesë e programit...

DASH: Do të bashkëpunojmë me Qeverinë e re

më 5.2017 - Shenja

Shtetet e Bashkuara mirëpresin vendimi e presidentit Ivanov për t’ia dhënë mandatin Zoran Zaev për të formuar Qeveri. “Ky vendim përfaqëson një hap të rëndësishëm përpara për demokracinë e Maqedonisë dhe...

Marrëveshja Rama-Basha, zgjedhjet parlamentare më 25 qershor

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) – Pas negociatave të realizuara mes kryeministrit të Shqipërisë, dhe njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste, Edi Rama dhe kreut të opozitës, njëkohësisht kryetar i Partisë...

Fatmir Sejdiu heq dorë nga ky post i LDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Basha shkon në Çadrën e Lirisë

më 5.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë rreth orës 19:30 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot...

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet

më 5.2017 - Tetova Sot

Ish- presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPress të afërta me Sejdiun...

Fillon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

më 5.2017 - Infokusi

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku dhe do të vendos përfundimisht se kush do të jenë kandidatët e kësaj partie për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ekziston...

Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - 10minuta

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar Albin Kurtin për kryeministër në zgjedhjet e 11 qershorit. Vendimi është marrë në mbledhjen e këtij këshilli, ka bërë të ditur sekretari i...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Gazeta Fjala

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - TV Koha

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Ndoka: "Ju tregoj 'sekretet'e tryezës dje me Ramën"

më 5.2017 - Shqiptarja

Nard Ndoka, një prej pjesëmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas kreut te PDK, Ndoka, marrëveshja...

Bulliqi, Osmani dhe Salihaj nuk janë në listën e LDK-së

më 5.2017 - KosovaPress

Mos përfshirja e tyre në listën zgjedhore të LDK-së për zgjedhjet e përgjithshme, është bërë me arsyetimin se nuk kanë respektuar vendimet e kryesisë së partisë. Por në paraqitjen për media, Agim Veliu...

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Driton Tali, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Ai do të jetë edhe kandidat për deputet në listën e Vetëvendosjes. Lajmin për Periskopin e ka konfirmuar zyrtari...

Arbër Vllahiu kyçet në politikë

më 5.2017 - Periskopi

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Aleanca për Ardhëmërinë e Kosovës ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë. Më poshtë shihni emrat e kësaj liste që Klan Kosova e ka siguruar e prihen nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, për të...

“Paketa McAllister” parashikon 16 korrikun për zgjedhjet, Mediu: Të na arsyetohet data tjetër

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, insiston se data e zgjedhjeve duhet të jetë ajo që parashikon paketa McAllister, 16 korriku. Komentet e tij Mediu i bëri pas takimit me ish-kryeministrin Sali...

A do të jetë pjesë e listës për deputet të LDK-së Fatmir Sejdiu?

më 5.2017 - Arbresh

Ish-presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPressit të afërta me Sejdiun,...

Basha: Beteja për zgjedhje të lira u kurorëzua sot

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha deklaroi të enjten se përmes dialogut politik po krijohen kushtet për zgjedhje të lira dhe të ndershme, ndërsa shprehu vendosmërinë e opozitës për të vazhduar...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Lajmi.net

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

“Qeveria e re formohet brenda 10 ditëve”

më 5.2017 - Lajmi.net

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Adem Mikollovci kalon në Vetëvendosje

më 5.2017 - GazetaBlic

Në vazhdën e aderimeve nëpër parti politike, në Lëvizjen Vetëvendosje (LVV), ka kaluar edhe aktori i mirënjohur, Adem Mikollvci. Këtë e ka konfirmuar për Telegrafin, ish – deputetja e LVV, Albulena Haxhiu....

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Lexo

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

SHENIM/ Meta-Berisha ose vizita urgjente e një presidenti në zyrën private të një deputeti

më 5.2017 - Albeu

Nga Albeu.com Ilir Meta e ka kërkuar me ngulm një marrëveshje Rama - Basha madje duke vënë të mirën e vendit para çdo interesi tjetër sipas tij. Shpesh ai ishte ofruar për të vënë në shërbim të kësaj marrëveshjeje...

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, aprovon nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër

më 5.2017 - Sovrani

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka aprovuar nominimin e kandidatit të kësaj partie për kryeministër, Avdullah Hoti, raporton lajmi.net. “Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së aprovon unanimisht nominimin...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Aktuale

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Tetova1

Eshtë shpërndarë marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja u shpërnda nga Partia Demokratike. MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe...

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, aprovon nominimin e Avdullah Hotit për kryeministër

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka aprovuar nominimin e kandidatit të kësaj partie për kryeministër, Avdullah Hoti, raporton lajmi.net. “Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së aprovon unanimisht nominimin...

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Bota Press

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Flet Albin Kurti, tregon detaje nga bisedimet me LDK-në

më 5.2017 - Periskopi

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

Meta: I lumtur që u arrit marrëveshja; Berisha është dobësia ime

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Pas takimit me Berishën, kreu i Kuvendi Ilir Meta tha për mediat se është shumë i lumtur që më në fund ka një marrëveshje. Meta theksoi se ka qenë vetë ai që ka ndërmjetësuar për të arritur një marrëveshje....

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet të LDK-së

më 5.2017 - Almakos

Ish-presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPressit të afërta me Sejdiun,...

Marrëveshja Rama-Basha, PS mbledh urgjentisht kryesinë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste ka njoftuar një mbledhje urgjente të kryesisë së saj. Mbledhja është njoftuar se do të mbahet në orën 17:00 selinë rozë. Në këtë  takim pritet që lideri i  PS-së të prezntojë marrëveshjen...

Marrëveshja, përfundon takim 5-orësh me Ramën, Basha: Shpejt publike për mediat

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Është mbyllur pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-së, Lulzim Basha në Pallatin e  Kongreseve, ku dy liderët kanë detajuar marrëveshjen e arritur mbrëmjen e djeshme...

Kongresi i SHBA-së për vendet e Ballkanit, Maqedonia në qendër të vëmendjes

më 5.2017 - Alsat-M

Maqedonia ishte në qendër të vëmendjes në Kongresin e SHBA-ve për vendet e Ballkanit ku u theksua se SHBA-ja përpiqet për kthimin e standardeve demokratike të cilat me vite janë penguar nga liderë të korruptuar....

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Zgjedhjet, Nard Ndoka: 25 qershori data e mundshme

më 5.2017 - Sot News

Kreu i PDK Nard Ndoka, një prej pjesmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilës  buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas Ndokës, marrëveshja...

Hyrja e PD në zgjedhje, sa rrezikohet mandati i Ramës, Ruçit dhe n/kryetarit të LSI

më 5.2017 - Standard

Arritja e një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës që i jep fund krizës politike në vend dhe njëherazi i hap rrugën hyrjes së opozitës në zgjedhje ka ngritur pikëpyetje sa i takon fitores së mandatit të deputetit...

LDK kërkon nga mediat që të mos spekulohet me largimin e kandidatëve të saj

më 5.2017 - KosovaPress

“Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. LDK-ja do ta njoftojë...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Fatmir Sejdiu: Isa Mustafa nuk duhet të lejohet të vendos gjithçka vet

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ish kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Fatmir Sejdiu po merr pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie, edhe pse nuk ishte ftuar të marrë pjesë. Nga ora 18:30 Këshilli...

Kurti: LDK nuk ishte gati të futej në listën e Vetëvendosjes

më 5.2017 - Sovrani

I nominuari për kryeministër nga Vetëvendosja, Albin Kurti, ka thënë se takimet me LDK-në nuk sollën bashkëpunim sepse LDK nuk ishte e gatshme të përfshihej në listën e Vetëvendosjes, edhe pse iu ofrua...

PS mbledh Kryesinë në 17:00

më 5.2017 - Sot News

Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Takimi do të zhvillohet në orën 17:00. Mbledhja ka në fokus marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës, për detajimin...

Shtyhen zgjedhjet?

më 5.2017 - RTSH

Burime të ndryshme mediatike bëjnë të ditur se zgjedhjet parlamentare të parashikuara për t’u mbajtur më 18 qershor, mund të shtyhen. Data e re mendohet të jetë 25 qershori. Sipas këtyre burimeve kjo është...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Gazeta Express

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Tre muaj nën shesh, çadra e PD-së mbyllet sot në orën 19:00

më 5.2017 - Lexo

Pas tre muajsh çadra e PD-së do të mbyllet sot pasdite. Burime brenda PD-së konfirmojnë se me arritjen e marrëveshjes Basha-Rama merr fund edhe ngujimi në çadër. Kreu i PD-së, Lulzim Basha pritet që të...

Kurti nuk përjashton koalicionin me LDK-në

më 5.2017 - Insajderi

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij ka ftuar Lidhjen Demokratike të Kosovës t’i bashkohet në listën zgjedhore për Kuvendin e Kosovës. Por, sipas...

LDK merrë vendim skandaloz: Vjosa Osmani dhe 4 ish- deputetë përjashtohen nga Lista Zgjedhore?

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që t’i përjashtojë nga lista për deputetë të Kuvendit të Kosovës, pesë ish-deputetët nga radhët e kësaj partie që i takojnë Legjislaturës së VIII-të. Kështu thonë për...

Edhe PS mbledh Kryesinë në 17:00

më 5.2017 - Sot News

Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Takimi do të zhvillohet në orën 17:00. Mbledhja ka në fokus marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës, për detajimin...

Fatmir Sejdiu heq dorë nga ky post i LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Xhaferi njoftot deputetët; Zaev është mandatar

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

Lajm ekskluziv: Isa Mustafa propozon Vjosa Osmanin që të jetë në listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Bota Press

Deputetja më e votuar femër jo vetëm në LDK, Vjosa Osmani është në listën e kandidatëve për deputetë. Kështu bën të ditur një burim i Botapress-it nga mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, njofton...

Përfundimisht Vjosa Osmani jashtë listës së LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. Nga brenda mbledhjes,...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Basha e Rama ikin pa folur nga Pallati i Kongreseve, zgjedhjet në…

më 5.2017 - Mapo

Foto 1 nga 4 Ka përfunduar pas 5 orësh e 20 minutash takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Takimi i detajimit të marrëveshjes së arritur në orët e para të ditës së sotme është zhvilluar në pallatin e...

Mbyllet pas 5 orësh takimi Rama-Basha, mbajnë sekret detajet që u folën

më 5.2017 - Albeu

Ka përfunduar para pak minutash takimi kokë më kokë i kreut të qeverisë Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha në Pallatin e Kongreseve . Në dalje ata kanë shmangur mediat duke mbajtur sekret përmbajtjen...

Xhaferi i njoftoi deputetët se Zaev është propozuar për mandatar

më 5.2017 - Portalb

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, thonë për Fokus nga Kuvendi,...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Sovrani

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Basha: Beteja për zgjedhje të lira u kurorëzua sot

më 5.2017 - KosovaPress

Ai iu drejtua protestuesve demokratë të vendosur prej 90 ditësh në çadrën e instaluar në Bulevard, duke theksuar se “gjithçka u bë realitet vetëm falë imponimit të qëndresës dhe bashkimit qytetar”. “Beteja...

Takimi Rama-Basha/ A do të mbahen zgjedhjet në 25 qershor?

më 5.2017 - Sot News

Pas takimit 5 orësh të kryeministrit Edi Rama me kreun e opozitës Lulzim Basha burimet bënë me dije se data më e mundshme për zgjedhjet është 25 qershori. Më parë u folën si data mes 9 dhe 16 korrikut....

Marrëveshja, përfundon pas 5 orësh takimi Rama-Basha

më 5.2017 - Lajmi.net

Ka përfunduar pas 5 orësh e 20 minutash takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Takimi i detajimit të marrëveshjes së arritur në orët e para të ditës së sotme është zhvilluar në pallatin e Kongreseve....

Përfundon pas 5 orësh takimi Rama –Basha

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar pas 5 orësh takimi i radhës mes kryeministrit Edi Rasma dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi erdhi menjëherë pas atij të djeshmit, i cili përfundoi në orët e para të mëngjesit me lajmin...

Meta pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime

më 5.2017 - Albeu

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e ka përshëndetur marrëveshjen Rama-Basha pasi doli nga takimi me ish-kryeministrin Berisha pak minuta më parë. Në në deklaratë për mediat, Meta theksoi se ishte i lumtur...

ZAEV SHQELMON PLATFORMËN SHQIPTARE!

më 5.2017 - Ina

Më në fund pas shumë hezitimeve Presidenti Ivanov, i jep mandatin e shumëpritur kandidatit për kryeministër Zoran Zaevit.Me të marrë mandatin për kryeministër properëndimori dhe “proshqiptari”Zaev, bëri...

Pas 5 orë takim Rama dhe Basha kalojnë në heshtje

më 5.2017 - Standard

Nuk ka folur asnjë fjalë për gazetarët, kryeministri Edi Rama kur është larguar nga takimi me Bashën. Të njëjtën gjë ka bërë edhe kreu i Partisë Demokratike. Pavërësisht se gazetarët e kanë ndjekur me...

Mbyllet pas 5 orësh takimi Rama-Basha

më 5.2017 - Sot News

Mbyllet pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-se Lulzim Basha që u mbajt në Pallatin e  Kongreseve për të detajuar marrëveshjen e dakordësuar mbrëmjen e djeshme...

Fatmir Sedjiu: Isa Mustafa nuk duhet të lejohet të vendos gjithçka vet

më 5.2017 - KosovaPress

Nga ora 18:30 Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka nisur mbledhjen dhe pritet që të përcaktohet lista e kandidatëve për deputetë të kësaj partie. Ish kryetari i LDK-së dhe ish Presidenti i Kosovës, Fatmir...

Basha merr 6 ministri dhe 5 super drejtora, çfarë plani ka Edi Rama?!

më 5.2017 - InfoShqip

Me marrëveshjen e Rama-Basha duket qartazi që opozita ka marrë mjaft pushtet duke bërë që të shtrohet pyetja: Çfarë plani ka Rama në kokë?! Sipas marrëveshjes, opozita do të ketë të drejtën e propozimit...

Përfundon takimi mes Ramës dhe kreut të PD, Basha: Shumë shpejt do keni përgjigje

më 5.2017 - NOA

Ka përfunduar pas afro pesë orësh takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Takimi i mbajtur mes tyre në Pallatin e Kongreseve përfundoi në orën 15.20, ndërkohë që në dalje të...

Përçahet BDI ende pa nisur bisedimet

më 5.2017 - Gazeta Liria

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore në përzgjedhjen...

Vjosa Osmani e përshkruan situatën dramatike të LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Vjosa Osmani, ish deputete LDK-së, pavarësisht hallakamës që po ndodhë brenda kësaj partie, në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit, si duket ka vendosur të mbetet edhe më tej pjesë e saj. Pas largimit të...

Xhevdet Qeriqi kandidat i Vetëvendosjes për deputet

më 5.2017 - Zeri

Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve ka aderuar sot në Vetëvendosje dhe tani ai është futur edhe në listën zgjedhore të VV-së. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline deputeti i...

Pas takimit me Berishën, Meta: Kam qënë imponues i marrëveshjes së bashku me Idrizin

më 5.2017 - Sot News

Kreu i parlamentit Ilir Meta menjëherë pas takimit me ish kryeministrin Sali Berisha deklaroi për mediat se: “Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi i kësaj marrëveshjeje së bashku me LSI-në, PDIU e...

Përfundon pas 5 orësh takimi Rama –Basha

më 5.2017 - Gazeta Express

Ka përfunduar pas 5 orësh takimi i radhës mes kryeministrit Edi Rasma dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi erdhi menjëherë pas atij të djeshmit, i cili përfundoi në orët e para të mëngjesit me lajmin...

Xhaferi njoftot deputetët; Zaev është mandatar

më 5.2017 - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

E fundit/ Përfundon takimi 5-orësh Rama-Basha

më 5.2017 - Opinion

Ka përfunduar takimi Rama-Basha që zgjati mbi 5 orë ndërmjet Ramës dhe Bashës në Pallatin e Kongreseve. Ata kanë heshtur… Nuk kanë pranuar të flasin edhe pse ishin drejtuar 10 dhjetera mikrofonë drejt...

Partitë shqiptare: Nuk heqim dorë nga platforma e nënshkruar më 7 janar

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj, Zhurnal.mk - Pas më shumë se tre muajsh nga formimi i shumicës së re parlamentare, Presidenti Gjorge Ivanov dje dorëzoi mandatin për formimin e Qeverisë në duart e kreut të LSDM-së Zoran...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Bota Press

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Meta flet për herë të parë pas marrëveshjes Rama-Meta

më 5.2017 - Klan Kosova

“Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje. Ishte ëndrra ime të kishim një marrëveshje. Shpresoj që çdo gjë e paktit Rama-Basha të bëhet publike”. Keshtu eshte shprehur presidenti i zgjedhur i Shqipërisë,...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Klan Kosova

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime të Top Channel si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të...

Veseli për Vetëvendosjen: Nuk mund ta udhëheqin Kosovën ata që nuk e njohin shtet

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli, në konferencën e mbajtur sot kur dhe pranoi anëtarësimin e Blerim Shalës në këtë subjekt partiak, ka thënë se nuk mund të udhëheqë Kosovën dikush që nuk e njeh si shtet....

Meta pas takimit me Berishën: Marrëveshja të bëhet publike

më 5.2017 - Mapo

Ka përfunduar rreth orës 15:00 takimi mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në zyrën e këtij të fundit. I pyetur për marrëveshjen e arritur, Meta tha: “ Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje. Kjo ka...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - KosovaLive360

Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar si kandidat për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Kështu është vendosur në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje....

Mik i ngushtë i të dyve, kush ishte i "treti" në takimin Meta-Berisha

më 5.2017 - Albeu

Ish-kryeministri Berisha dhe presidenti i zgjedhur Ilir Meta u takuan për gjysmë orë pas marrëveshjes Rama-Basha gjatë natës së mbrëmshme. Mësohet se në takimin Meta-Berisha ka qenë edhe një person i tretë....

Ilir Meta flet për herë të parë për marrveshjen Rama – Basha dhe takimin me Berishën

më 5.2017 - Standard

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka bërë një deklaratë për gazetarët pas takimit me ish-kryeministrin Berisha. “Ka patur një marrëveshje,e kjo ka qenë ëndrra ime, ky ka qenë kontributi im.”

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK dhe aprovon listën për deputetë

më 5.2017 - Tetova Sot

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas nje debati më Kryesinë dhe Këshillin Drejtues ka kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Arbresh

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në 25 qershor! Partia Demokratike futet në zgjedhje!

më 5.2017 - Blitz

Zyra e shtypit e Partisë Demokratike ka bërë të ditur pasditen e sotme se është rënë dakord për një datë të re zgjedhjesh: në 25 qershor. Sipas marrëveshjes mes dy palëve, është vendosur edhe krijimi i një...

Nuk kanë fund aderimet në Vetëvendosje edhe kjo fytyrë publike i bashkohet

më 5.2017 - GazetaBlic

Xhevdet Qeriqi Kryetar i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Veteranëve ka aderuar sot në Vetëvendosje dhe tani ai është futur edhe në listën zgjedhore të VV-së. Lajmin e bëri të ditur deputeti Rexhep...

Marrëveshja/ Ja kush janë 6 Ministritë teknike në paktin Rama-Basha

më 5.2017 - Lexo

Me marrëveshjen politike Rama-Basha, janë zbuluar tashmë 6 ministritë që do të kenë ministër teknik, pra të propozuar nga PD por që do të duhet të gjejë edhe miratimin e PS. B. QEVERIA 1. Zv.Kryeministër,...

Sejdiu: LDK është dashur të lidhë koalicione parimore

më 5.2017 - Insajderi

Ish-presidenti i Kosovës dhe LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka thënë se partia e tij është dashur që të lidhë koalicione “parimore” dhe jo koalicione “që nuk sjellin kualitete të veçanta”. “Tash është çështje...

Mediu për zgjedhjet: Paketa Mc Allister propozoi 16 korrikun

më 5.2017 - ABC News

Burimet pranë partive politike kanë përfolur 25 qershorin si datën e zgjedhjeve. Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i pyetur mbi këtë mundësi, u shpreh se paketa Mcallister propozon datën 16 korrik,...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Almakos

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

më 5.2017 - Almakos

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i Kosovës,...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

LDK ende nuk e ka të gatshme listën zgjedhore të deputetëve

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. “Këshilli...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Sovrani

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Meta: I lumtur për marrëveshjen Rama- Basha, unë imponuesi i saj

më 5.2017 - NOA

Ish- kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, shprehet i lumtur për arritjen e marrëveshjes për daljen nga kriza politike, mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të partisë Demokratike,...

PD mbledh kryesinë në 17:00

më 5.2017 - Sot News

Partia Demokratikë mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë e PD-së në orën 17:00. Edhe Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Ndërkohë Rama e Basha vijojnë takimin...

Zbardhet e plotë marrëveshja mes PS e PD. Ja dokumenti i plotë

më 5.2017 - Tetova Sot

Zbardhet marrëveshja politike mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja është negociuar që mbrëmjen e djeshme dhe është përfunduar mesditën e sotme pak pas orës 15:00. Mësohet se gjithçka është arritur...

Ja Ministritë që ka marrë Partia Demokratike dhe postet e tjera

më 5.2017 - Tetova Sot

Tashmë është zyrtare që më 25 qershor do të zhvillohen zgjedhjet në bazë të marrëveshjes Rama-Basha që u arrit gjatë negociatave të sotme orej 5 orë. Kështu, në bazë të kësaj pakete Partia Demokratike...

LDK ka një brengë, reagon edhe pse janë brenda mbledhjes

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. “LDK-ja do ta njoftojë...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit.Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Ky është reagimi metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Sovrani

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Koha.net ka provuar të kontaktojë me Osmanin,...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës, Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të...

LAJM I FUNDIT/ Ilir Meta reagon për herë të parë për marrëveshjen Rama-Basha, ç’thotë për takimin me Berishën

më 5.2017 - BalkanWeb

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka bërë një deklaratë për gazetarët pas takimit me ish-kryeministrin Berisha. “Ka patur një marrëveshje,e kjo ka qenë ëndrra ime, ky ka qenë kontributi im.” vijon…

Mediu flet pas marrëveshjes

më 5.2017 - RTSH

Kur flasin të mëdhenjtë, të vegjlit heshtin! Por ndryshe ndodh në politiken shqiptare! Partitë e vogla u bënë jo vetëm iniciatore të mbledhjes së tryezes së forcave politike, por edhe pagëzuese të marrëveshjes...

Meta takon Berishën: Ai, dobësia ime! Të bëhet publike marrëveshja

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Ilir Meta, Presidenti i zgjedhur nga maxhoranca ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha. Në një komunikim me mediat pas takimit me Berishën, Meta u shpreh se, “Shpresojmë që marrëveshja të bëhet publike...

PS dhe PD njoftojnë sot deputetët për marrëveshjen e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike pritet që sot të mbledhë dy mbledhje të rëndësishme të strukturave të tyre. Dhe për koeçidencë në të njëjtën orë, pikërisht në 17:00. Mësohet se PS do të mbledhë kryesinë...

LDK kërkon të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj, ende s’ka përfunduar puna

më 5.2017 - Gazeta Monitor

LDK ka kërkuar që të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj për deputetë, pasi akoma asgjë nuk është përmbyllur. Sot gjatë ditës disa media spekuluan se Vjosa Osmani dhe Shpejtim Bulliqi janë lënë...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Fakti Ditor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës gjatë mbajtjes së një mbledhjeve të Kryesisë dhe Këshillit Drejtues kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu me këtë rast organet...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Tetova Sot

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar përfundimisht...

Lajmi i fundit: Mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, miratohet lista e kandidatëve për deputetë!

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. LDK-ja do ta njoftojë...

Veseli: Vetëvendosja nuk mund ta udhëheqë Kosovën pasi nuk e njeh si shtet

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në konferencë për media ku deklaroi aderimin e ish-gazetarit Blerim Shalës, në këtë parti, foli edhe për zgjedhjet dhe atë se kush duhet t’i fitojë...

Meta flet për marrëveshjen: uroj ta bëjnë publike shpejt. Berisha dobësia ime

më 5.2017 - Opinion

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta i është përgjigjur interesit të medias, teksa dilte nga ‘Aba center’ ku pati një takim me Sali Berishën. Meta: Jam i lumtur për këtë marrëveshje që e kam mësuar nga mediat...

Molliqaj i quan kalkulantë ata që po shkojnë në parti tjera

më 5.2017 - OraInfo

Aktori i njohur kosovar Adem Mikullovci, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Ishte pikërisht ky aderim që e shtyu sekretarin e kësaj lëvizjeje t’i bëjë disa llogari se cilët lloje të njerëzve po bashkohen...

Vetëvendosje nominoi Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Arbresh

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar përfundimisht...

PD njofton mbledhjen e kryesisë në orën 17:00

më 5.2017 - Ora news

Partia Demokratikë mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë e PD-së në orën 17:00. Edhe Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Ndërkohë Rama e Basha vijojnë takimin...

Ja Ministritë që ka marrë Partia Demokratike dhe postet e tjera

më 5.2017 - Opozita

Tashmë është zyrtare që më 25 qershor do të zhvillohen zgjedhjet në bazë të marrëveshjes Rama-Basha që u arrit gjatë negociatave të sotme orej 5 orë. Kështu, në bazë të kësaj pakete Partia Demokratike...

U vendos! Zgjedhjet më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Ndërkombëtarët reagojnë pas marrëveshjes Rama-Basha. Ja çfarë kanë thënë 5 hours ago I akuzuar për vrasje dhe trafik të madh droge, arrestohet shqiptari në Greqi 6 hours ago E zë korenti...

PA NISUR BISEDIMET, NISËN PËRÇARJET NË BDI

më 5.2017 - Fakti Ditor

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Zyrtare: Zbardhet marrëveshja PD-PS

më 5.2017 - InfoShqip

Kjo është Marrëveshja finale e arritur pas dy takimeve Rama Basha: Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin...

Lajmërohet Vjosa Osmani, befason me postimin e saj

më 5.2017 - Bota Press

Botapress, 18 Maj Ish deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani pas kandidimit të Avdullah Hotit për kryeministër nuk kishte bërë asnjë reagim, shkruan Botapress . Vjosa Osmani në zgjedhjet e kaluara ishte femra...

Fleckenstein: Urime për marrëveshjen! Mirë për Shqipërinë!

më 5.2017 - Mapo

Pas McAllister, edhe eurodeputeti Knut Fleckenstein, i cili ka qënë mjaft aktiv në negociatat për një marrëveshje ka uruar arritjet nga takimi Rama-Basha. Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në PE,...

Flet një negociatorët e tryezës së partive: Çfarë më tha mbrëmë Basha pas arritjes së marrëveshjes

më 5.2017 - Standard

reu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë për gazetarët zbuloi një “sekret” siç e quajti ai, që Basha i kishte thënë  për marrëveshjen e arritur me Ramën. “Jam takuar fare shkurt dje me...

Driton Tali kalon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Indeks online

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e AKR-së, Driton Tali zyrtarisht i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për Klan Kosovën e kanë konfirmuar zyrtarë për media të Vetëvendosjes. Gjatë...

Mediu: Çfarë më tha Basha pas marrëveshjes me Ramën

më 5.2017 - Sot News

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë dhënë drejtëpërsëdrejti deklaroi se çfarë kishte komunikuar me Bashën pas arritjes së marrëveshjes me Ramën. “Jam takuar fare shkurt dje me Bashën,...

Publikohet marrëveshja Rama-Basha/ Zgjedhjet mbahen më 25 Qershor, ja si do ndryshojë qeveria

më 5.2017 - Lexo

Zbardhet marrëveshja e arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kreut të PD Lulzim Basha. Redaksa Lexo.al ka siguruar një kopje të marrëveshjes politikes mes mazhorancës dhe opozitës ku theksohet se data...

Ymeri: Garojmë të vetëm, LDK s’ishte e interesuar ta largoj klanin Pronto

më 5.2017 - 10minuta

Lëvizja Vetëvendosje përfundimisht do të garojë e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri tha se në këto zgjedhje e vetmja alternativë për të ndryshuar gjendjen...

“Shpërthejnë” pakënaqësitë në PDK, pas hyrjes në koalicion me AAK e Nisma

më 5.2017 - Tetova Sot

Hyrja e PDK-së në koalicion me AAK-në e Nismën, e sidomos dorëzimi i postit të kryeministrit Ramush Haradinaj, ka shkaktuar tërmet në Partinë Demokratike të Kosovës. Mediat nga burimet brenda PDK-së së...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Lajmi.net

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

Ky është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës.

më 5.2017 - Infokusi

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj përmes një shënimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se LVV e ka marrë në vendim të rëndësishëm. LVV kanë nominuar Albin Kurtin kandidat...

Ymeri: Nuk e diskutuam me LDK-në pozitën e kryeministrit

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri, ka thënë se kanë pasur kërkesa të vazhdueshme për marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Ai në një konferencë për media ka thënë se “po...

Veseli: Shala ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në shtet – ndërtim

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i PDK-së Kadri Veseli është gëzuar shumë që nënkryetari i parë i dikurshëm i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës të Ramush Haradinajt, Blerim Shala i është bashkuar partisë së tij. Për këtë arsye,...

Molliqaj i quan kalkulantë ata që po shkojnë në parti tjera

më 5.2017 - Zeri

Aktori i njohur kosovar Adem Mikullovci, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Ishte pikërisht ky aderim që e shtyu sekretarin e kësaj lëvizjeje t’i bëjë disa llogari se cilët lloje të njerëzve po bashkohen...

Lajmi i fundit / Zbardhet marrëveshja e firmosur mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Java News

Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës në...

Edhe një aderim në Vetëvendosje

më 5.2017 - 10minuta

aktori kosovar Adem Mikullovci i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Kështu ka bërë të ditur sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj në Facebook. “Lëvizjes sonë iu bashkua aktori...

Zyrtare: Adem Mikullovci aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Arbresh

Aktori i njohur kosovar Adem Mikullovci, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje, transmeton Magazina.al Kjo është bërë zyrtarisht e ditur sot nga sekretari i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj,i cili përmes...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë!

më 5.2017 - Infokusi

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Poashtu organet më të larta të AAK-së, kanë aprovuar...

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet

më 5.2017 - Tetova1

Ish- presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPress të afërta me Sejdiun...

Rama mbledh Kryesinë e PS-së në orën 17:00

më 5.2017 - Mapo

Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Takimi do të zhvillohet në orën 17:00. Mbledhja mendohet të ketë në fokus marrëveshjen e arritur mes mazhorancës dhe opozitës,...

Situata politike/ Mblidhet Kryesia e PD-së njësojë si PS-ja, në orën 17:00

më 5.2017 - Mapo

Njësoj si Partia Socialiste, edhe Partia Demokratike mbledh sot në orën 17:00 Kryesinë. Mendohet se në fokus të kësaj mbledhje është situata politike në vend dhe marrëveshja e arritur mes Ramës e Bashës...

Fatmir Sejdiu s’pranon të futet në listë për deputet

më 5.2017 - Infokusi

Ish- presidenti i Kosovës, njëherësh Kryetari i Nderit i LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka refuzuar të futet në listën e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Burime të AktivPress të afërta me Sejdiun...

AAK miratoi marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj

më 5.2017 - KosovaLive360

Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj – kryeministër i Kosovës, kryesia dhe këshilli drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar...