http://kariera.mk

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Telegrafi

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

LDK 72 kandidatë për deputetë, partnerët 38

më 5.2017 - OraInfo

Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit...

LDK 72 kandidatë për deputetë, partnerët 38

më 5.2017 - Zeri

Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Këta janë emrat e...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - GazetaBlic

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Infokusi

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Almakos

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Çfarë fushate hakmarrëse po përgatisin Koalicioni i PDK’së kundër Behgjet Pacollit?

më 5.2017 - Bota Press

Tashëm dihet që AKR’ja e Behgjet Pacollit, është partia e cila pas koalicionit parazgjedhor që nënshkroi me LDK’në e Isa Mustafës, solli një rotacion të paimagjinueshëm koalicionesh të partive politike,...

Çfarë fushate hakmarrëse po përgatisin Koalicioni i PDK’së kundër Behgjet Pacollit?

më 5.2017 - Periskopi

Tashëm dihet që AKR’ja e Behgjet Pacollit, është partia e cila pas koalicionit parazgjedhor që nënshkroi me LDK’në e Isa Mustafës, solli një rotacion të paimagjinueshëm koalicionesh të partive politike,...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Sovrani

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

Këta janë kandidatët për deputetë nga Alternativa

më 5.2017 - Periskopi

Partitë politike të cilat do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit tashmë kanë nisur t’i përpilojnë listat me kandidatë për deputetë. Periskopi merr vesh se partia më e re në vend, Alternativa tashmë...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

LDK 72 kandidatë për deputetë, partnerët 38

më 5.2017 - Bota Press

Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit...

Këta janë kandidatët e Alternativës për deputetë

më 5.2017 - Bota Press

Subjekti më i ri politik Alternativa e cila pak ditë më parë i është bashkuar në koalicion parazgjedhor LDK-së dhe AKR-së, në këto zgjedhje kandidon me dhjetë kandidatë për deputetë. Telegrafi ka siguruar...

AKR përfaqësohet 45 përqind në Qeveri në rast se koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Telegrafi

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 përqind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

AKR përfaqësohet 45 për qind në Qeveri nëse koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Koha.net

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 për qind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme, që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

AKR përfaqësohet 45 përqind në Qeveri në rast se koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 përqind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

Pas koalicionit me LDK, dega e AKR-së në Drenas kalon në PDK

më 5.2017 - Indeks online

Komplet dega e AKR-së në Drenas pritet që gjatë ditës së sotme të jap dorëheqje nga kjo parti dhe të kaloj në PDK, për shkak të koalicionit që ka lidhur në nivel qendror me LDK-në, kanë thënë burime të...

AKR përfaqësohet 45 për qind në Qeveri nëse koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Infokusi

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 për qind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme, që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

AKR përfaqësohet 45 përqind në Qeveri në rast se koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Almakos

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 përqind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

Pacolli: AKR, gjithmonë është me zhvillimin ekonomik dhe në zhvillimin e shëndetësisë

më 5.2017 - Arbresh

Në listat për deputetë mes AKR-së dhe LDK-së do të ketë edhe emra nga partia e sapoformuar Alternativa, e cila udhëhiqet nga Mimoza Kusari-Lila e cila në AKR ka qenë zëvendëspresidente. Kur u nda nga AKR...

AKR përfaqësohet 45 për qind në Qeveri nëse koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Gazeta Liria

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 për qind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme, që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

AKR përfaqësohet 45 për qind në Qeveri nëse koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Bota Press

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 për qind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme, që do të mbahen më 11 qershor.Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

Pas koalicionit me LDK, dega e AKR-së në Drenas kalon në PDK

më 5.2017 - Infokusi

Komplet dega e AKR-së në Drenas pritet që gjatë ditës së sotme të jap dorëheqje nga kjo parti dhe të kaloj në PDK, për shkak të koalicionit që ka lidhur në nivel qendror me LDK-në, kanë thënë burime të...

Behgjet Pacolli gjeti pikën e dobët të Isa Mustafës, do përfaqësohet 45% në Qeveri

më 5.2017 - Periskopi

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 për qind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme, që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

Deda: LDK-AKR-Alternativa do t’i jap kuptim lirisë, demokracisë e pavarësisë

më 5.2017 - Arbresh

Nënkryetari i Alternativa për Kosovën, Ilir Deda ka thënë se koalicioni LDK-AKR-Alternativa do t’i jap kuptim tri fjalëve, lirisë, demokracisë dhe pavarësisë në Kosovë. Deda në një fjalim para të rinjve...

AKR përfaqësohet 45 përqind në Qeveri në rast se koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Gazeta e re

Aleanca Kosova e Re do të jetë 45 përqind e përfshirë në Qeveri në rast se fitojnë në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 11 qershor. Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë...

AKR përfaqësohet 45 përqind në Qeveri në rast se koalicioni fiton zgjedhjet

më 5.2017 - KosovaPress

Partia e Behgjet Pacollit të martën lidhi koalicion me partinë e Isa Mustafës që të shkojnë bashkë në zgjedhje. Sipas draftmarrëveshjes që e posedon KosovaPress krerët e dy partive janë dakorduar që AKR...

Pas koalicionit me LDK, dega e AKR-së në Drenas kalon në PDK

më 5.2017 - Bota Press

Komplet dega e AKR-së në Drenas pritet që gjatë ditës së sotme të jap dorëheqje nga kjo parti dhe të kaloj në PDK, për shkak të koalicionit që ka lidhur në nivel qendror me LDK-në, kanë thënë burime të...

Pacolli: Koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se AKR tregoi se është parti me identitet të qartë prandaj u kërkua për koalicion nga të gjithë. Ai tha se koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës...

Deda: LDK-AKR-Alternativa do t’i jap kuptim lirisë, demokracisë e pavarësisë

më 5.2017 - Bota Press

Nënkryetari i Alternativa për Kosovën, Ilir Deda ka thënë se koalicioni LDK-AKR-Alternativa do t’i jap kuptim tri fjalëve, lirisë, demokracisë dhe pavarësisë në Kosovë. Deda në një fjalim para të rinjve...

Del e vërteta, ja pse Pacolli hyri në koalicion me LDK-në

më 5.2017 - Albeu

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në Facebook, ka shpjeguar të vërtetën e nënshkrimit të koalicionit me LDK-në dhe arsyen pse i refuzoi partitë e tjera. "AKR erdhi në koalicion me LDK-në...

Pacolli: Unë jam karizmatik, Abdullah Hoti është teknokrat

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli, ka shkruar në Facebook për koalicionin LDK-AKR të cilin e ka cilësuar si koalicion të shpresës. Ai ka dhënë arsyet pse hyri në koalicion me LDK-në....

Pacolli: Ja pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

më 5.2017 - Zeri

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka deklaruar se koalicioni i arritur në mes të partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, është koalicion i shpresës. Ai në një postim në llogarinë...

Behgjet Pacolli shpjegon prapaskenat: Pse nënshkrova koalicion me LDK-në e jo me partitë tjera

më 5.2017 - Ina

Lideri i AKR-së, Behgjet Pacolli, përmes një postimi në facebook, ka shpjeguar prapaskenat e nënshkrimit të koalicionit me LDK-në, si dhe refuzimin që iu bëri partive të tjera, Ai ka shkruar se koalicioni...

Rrena e Pacollit për koalicion me LDK-në

më 5.2017 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës dje nënshkroi marrëveshje për koalicion parazgjedhor me Aleancën Kosova e Re dhe me partinë e re Alternativa. Kjo e “detyroi” PDK-në që t’ia ofrojë postin e kryeministrit dy...

Pacolli: Ja pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

më 5.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka deklaruar se koalicioni i arritur në mes të partisë së tij dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, është koalicion i shpresës. Ai në një postim në llogarinë...

Pacolli koalicionin LDK-AKR e quan koalicion të shpresës

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli ka dhënë arsyet pse koalicioni me LDK-në, është koalicion i shpresës për Kosovën duke theksuar se këto dy parti me vepra do të tregojnë se ndërtohet...

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka treguar arsyejet se pse koalicioni që ai arriti me LDK është koalicion i shpresës. Pacolli ka thënë se programi i tij me LDK-së janë përshtatur në shumë fusha dhe se...

Pacolli: AKR, unë vetë, do t’ i afrojmë koalicionit karizmën personale

më 5.2017 - Gazeta Liria

“Pse koalicioni LDK-AKR është koalicioni i shpresës?” Këtë përpiqet të argumentojë në një shkrim të tijin, Behgjet Pacolli, politikani kosovar, kreu i AKR-së. Ja ç’shkruan Pacolli në Fb: ” Siç u bë e ditur,...

Pacolli: Koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

më 5.2017 - Almakos

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka thënë se AKR tregoi se është parti me identitet të qartë prandaj u kërkua për koalicion nga të gjithë. Ai tha se koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës...

Pacolli: Unë jam karizmatik, Abdullah Hoti është teknokrat

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli, ka shkruar në Facebook për koalicionin LDK-AKR të cilin e ka cilësuar si koalicion të shpresës.Ai ka dhënë arsyet pse hyri në koalicion me LDK-në....

Pacolli e quan “koalicioni i shpresës” Koalicionin LDK-AKR

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 18 maj 2017 – Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli ka dhënë arsyet pse koalicioni me LDK-në, është koalicion i shpresës për Kosovën duke theksuar se këto dy parti me vepra do...

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicioni i shpresës ?

më 5.2017 - 10minuta

Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli ka dhënë arsyet pse koalicioni me LDK-në, është i shpresës për Kosovën, duke thënë se do të tregojnë me vepra se si do të ndërtohet Kosova e re. Ai...

Dëshira e Pacollit për të bashkëpunuar me njerëzit qe dikur e quanin spiun te Rusisë

më 5.2017 - Insajderi

Behgjet Pacolli nuk ishte rehatuar asnjëherë në pozitën të cilën tash e sa kohë po e dëshiron. Pacolli nuk kishte arritur të qëndronte më shumë se afër një muaj si President i Kosovës. Pacolli i cili vetëm...

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicion i shpresës

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Behxhet Pacolli ka treguar pse është “koalicion  i shpresës” koalicioni me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ai gjithashtu ka thënë se se programi i tij me atë...

Pse koalicioni LDK-AKR është koalicioni i shpresës ?

më 5.2017 - Arbresh

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli pas nënshkrimit të koalicionit me LDK-në ka treguar disa arsye se pse ky koalicion quhet koalicion i shpresës, shkruan arbresh.info. Pacolli ka thënë se do të tregojmë...

Pacolli lë të hapur mundësin që VV t’i bashkohet koalicionit LDK-AKR

më 5.2017 - Insajderi

Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli ka dhënë arsyet pse partia e tij u kërkua nga të gjitha subjektet politike për të bërë koalicion. Sipas tij krejt kjo ka ndodhur për shkak se AKR-ja...

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicioni i shpresës?

më 5.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Aleancës për Kosovën e Re, Behgjet Pacolli ka dhënë arsyet pse koalicioni me LDK-në, është i shpresës për Kosovën, duke thënë se do të tregojnë me vepra se si do të ndërtohet Kosova e re. Ai...

Flet Behgjet Pacolli: Ja si e kemi quajtur koalicionin LDK-AKR

më 5.2017 - Periskopi

Kryetari i AKR-së Behgjet Pacolli ka treguar arsyejet se pse koalicioni që ai arriti me LDK është koalicion i shpresës. Pacolli ka thënë se programi i tij me LDK-së janë përshtatur në shumë fusha dhe se...

Pacolli tregon pse koalicioni LDK-AKR është koalicioni i shpresës ?

më 5.2017 - KosovaPress

Ai në facebook ka shkruar se ai do të ofrojë koalicionit fitues mbështetjen e rinisë, e biznesit, e punëtorëve, kurse, pjesa më e madhe e programit të AKR-së do të përfshihet në programin e ardhshëm qeveritar...

Kusari dikur thoshte se Pacolli nuk ka vlerë tjetër përveç parasë

më 5.2017 - Lajmi.net

Pasi Behgjet Pacolli i AKR-së e kishte akuzuar Mimoza Kusari-Lilën për parregullsi në parti pasi e kishte braktisur, as kjo e fundit nuk e la lehtë. Kusari kishte thënë se Pacolli nuk ka ndonjë vlerë tjetër...

Kusari dikur thoshte se Pacolli nuk ka vlerë tjetër përveç parasë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Pasi Behgjet Pacolli i AKR-së e kishte akuzuar Mimoza Kusari-Lilën për parregullsi në parti pasi e kishte braktisur, as kjo e fundit nuk e la lehtë. Kusari kishte thënë se Pacolli nuk ka ndonjë vlerë tjetër...

Alternativa e Kalkulimeve

më 5.2017 - Insajderi

Dita e sotme ishte e mbushur me koalicione parazgjedhore të pazakonshme, por që nuk e çudisin askënd. PDK-ja bëri lëvizje qesharake ndërsa Alternativa e AKR-ja dhanë shembullin maestral të kalkulimit politik,...

Çfarë e pengoi Alternativën të regjistrohet si parti?

më 5.2017 - Koha.net

Tridhjetë ditë është koha që duhet të presë një parti politike para se të certifikohet si e tillë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve. Kjo sipas kryetares së KQZ-së, Valdete Daka, ishte edhe arsyeja pse...

Zëvendësja e Pacollit, Albena Reshitaj: AKR-ja, në qeveri me çdo parti!

më 5.2017 - Te Sheshi

Blendi Gashi Me profesion është specialiste e Ortopedisë së nofullave. Por, nga ky vit ka vendosur që të bëj një ndryshim të madh në karrierën e saj. Të merret aktivisht me politikë. I është bashkuar AKR-së...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK