http://kariera.mk

Damasku pohon se gjatë sulmit amerikan janë vrarë disa ushtarë sirianë

më 5.2017 - Zhurnal

Siria sot kumtoi se disa ushtarë të saj e kanë humbur jetën gjatë sulmeve të djeshme që i ka kryer koalicioni ndërkombëtar i udhëhequr nga SHBA-ja në rajonin e qytetit Al Tanf, në afërsi të kufirit me...

Moska: Bombardimi amerikan ndaj ushtrisë siriane është i paligjshëm

më 5.2017 - Java News

Rusia dënoi bombardimin ilegjitim të një autokolone të regjimit sirian nga koalicioni i drejtuar nga SHBA-ja pranë kufirit jordanez, deklaroi sot ministri rus i Punëve të Jashtme, Serguei Lavrov. “Kushdo...

Siria dënon një sulm të koalicionit që shkaktoi viktima

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Siria dënoi një sulm të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara mbi një pozicion ushtarak nën kontrollin e qeverisë, që sipas zyrtarëve sirianë vrau disa persona dhe shkaktoi dëme materiale. Sot...

Lavrov: Bombardimi amerikan i karvanit të regjimit sirian është jolegjitim

më 5.2017 - Tetova Sot

Rusia po e analizon bombardimin e karvanit të regjimit sirian në afërsi të kufirit jordanez nga ana e koalicionit të kryesuar nga SHBA-ja, deklaroi shefi i diplomacisë Sergej Lavrov, transmetuan mediat...

Damasku pohon se gjatë sulmit amerikan janë vrarë disa ushtarë sirianë

më 5.2017 - Tetova Sot

Siria sot kumtoi se disa ushtarë të saj e kanë humbur jetën gjatë sulmeve të djeshme që i ka kryer koalicioni ndërkombëtar i udhëhequr nga SHBA-ja në rajonin e qytetit Al Tanf, në afërsi të kufirit me...

Avionët amerikanë sulmojnë një autokolonë të regjimit sirian

më 5.2017 - Shenja

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka njoftuar se me një sulm ajror kanë qëlluar një autokolonë të mbështetur nga regjimi i Sirisë në afërsi të rajonit El Tanf, raporton AA. Në një deklaratë...

Rusia dënon ashpër sulmet amerikane ndaj bazës siriane

më 5.2017 - Zhurnal

Sulmi ajror i Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ndaj forcave të që mbështet qeveria siriane Rusia e konsideron të papranueshëm dhe në shkelje të sovranitetit të vendit, tha zëvendësministri i jashtëm...

ShBA sulmon forcat e Qeverisë siriane

më 5.2017 - MRT

Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga ShBA-ja... Zyrtarët në ShBA kanë thënë se...

Rusia dënon ashpër sulmet amerikane ndaj bazës siriane

më 5.2017 - Ora news

Sulmi ajror i Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ndaj forcave të që mbështet qeveria siriane Rusia e konsideron të papranueshëm dhe në shkelje të sovranitetit të vendit, tha zëvendësministri i jashtëm...

DAMASK: SULMET AMERIKANE – REAGIME

më 5.2017 - TV Art

Sulmi ajror i Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj ndaj forcave që mbështet qeveria siriane, Rusia e konsideron të papranueshëm dhe në shkelje të sovranitetit të vendit, tha zëvendësministri i jashtëm...

Sulmet ajrore të SHBA-së në Siri godasin ushtrinë siriane

më 5.2017 - Indeks online

Një burim ushtarak i qeverisë siriane ka thënë të premten se një sulm ajror i SHBA-së, kundër forcave në Damsak, ka qëlluar një ditë më parë “njërën prej pikave tona ushtarake”, po dhënë shpjegime më të...

Avionët amerikanë sulmojnë një autokolonë të regjimit sirian

më 5.2017 - GazetaBlic

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka njoftuar se me një sulm ajror kanë qëlluar një autokolonë të mbështetur nga regjimi i Sirisë në afërsi të rajonit El Tanf, raporton Anadolu Agency (AA)....

Matis: SHBA-ja nuk tenton të intervenojë në luftën në Siri, por do t’i mbrojnë ushtarët e tyre

më 5.2017 - TV Koha

SHBA-ja nuk përpiqet ta përforcojë rolin ushtarak në konfliktin sirian, por do t’i mbrojë ushtarët e vet, nëse ata rrezikohen, deklaroi ministri amerikan i Mbrojtjes, Xhejms Matis, pasi aeroplanë amerikanë...

SHBA-ja ka kryer sulm ndaj një grupi paraushtarak proqeveritar sirian

më 5.2017 - Zhurnal

Një aeroplan ushtarak amerikan dje ka kryer sulm ajror ndaj pjesëtarëve të një grupi paraushtarak lojal të pushtetit në Damask, që filluan operacion kundër kryengritësve sirianë, që  kanë përkrahjen e...

Avionët amerikanë sulmojnë një autokolonë të regjimit sirian

më 5.2017 - Almakos

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka njoftuar se me një sulm ajror kanë qëlluar një autokolonë të mbështetur nga regjimi i Sirisë në afërsi të rajonit El Tanf, raporton Anadolu Agency (AA)....

SHBA-ja ka kryer sulm ndaj një grupi paraushtarak proqeveritar sirian

më 5.2017 - Portalb

Një aeroplan ushtarak amerikan dje ka kryer sulm ajror ndaj pjesëtarëve të një grupi paraushtarak lojal të pushtetit në Damask, që filluan operacion kundër kryengritësve sirianë, që  kanë përkrahjen e...

SHBA-ja ka kryer sulm ndaj një grupi paraushtarak proqeveritar sirian

më 5.2017 - Indeks.mk

Një aeroplan ushtarak amerikan dje ka kryer sulm ajror ndaj pjesëtarëve të një grupi paraushtarak lojal të pushtetit në Damask, që filluan operacion kundër kryengritësve sirianë, që  kanë përkrahjen e...

Avionët amerikanë sulmojnë një autokolonë të regjimit sirian

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv WASHINGTON (AA) - Departamenti Amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka njoftuar se me një sulm ajror kanë qëlluar një autokolonë të mbështetur nga regjimi i Sirisë në afërsi të rajonit El Tanf,...

Avionët amerikanë sulmojnë një autokolonë të regjimit sirian

më 5.2017 - AlbPortali

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka njoftuar se me një sulm ajror kanë qëlluar një autokolonë të mbështetur nga regjimi i Sirisë në afërsi të rajonit El Tanf, raporton Anadolu Agency (AA)....

Avionët amerikanë sulmojnë një autokolonë të regjimit sirian

më 5.2017 - Shenja

Departamenti Amerikan i Mbrojtjes (Pentagon) ka njoftuar se me një sulm ajror kanë qëlluar një autokolonë të mbështetur nga regjimi i Sirisë në afërsi të rajonit El Tanf, raporton Anadolu Agency (AA)....

Sulmet ajrore të SHBA-së në Siri godasin ushtrinë siriane

më 5.2017 - Gazeta e re

Një burim ushtarak i qeverisë siriane ka thënë të premten se një sulm ajror i SHBA-së, kundër forcave në Damsak, ka qëlluar një ditë më parë “njërën prej pikave tona ushtarake”, po dhënë shpjegime më të...

Sulmet ajrore të SHBA-së në Siri godasin ushtrinë siriane

më 5.2017 - KosovaPress

Sulmi ajror që u ndërmor të enjten mbrëma vrau disa njerëz dhe shkaktoi dëme materiale, thotë një burim për Reuters, duke shtuar se një gjë e tillë ka penguar përpjekjet e forcave siriane dhe aleatëve...

SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

SHBA-ja bombardon një autokolonë të milicisë siriane në kufirin jordanez

më 5.2017 - Shqiptarja

Një autokolonë e regjimit sirian është bombarduar nga forcat amerikane pranë kufirit jordanez, e cila u gjykua si kërcënim për forcat e koalicionit kundër Shtetit Islamik, ka thënë një zyrtar amerikan...

SHBA bombardon konvojin e forcave pro-regjimit sirian

më 5.2017 - Flaka

SHBA-të të enjten bombarduan një konvoj të forcave të pro-regjimit sirian në afërsi të kufirit me Jordaninë, duke e vlerësuar si të rrezikshëm për koalicionin kundër Shtetit Islam, njoftoi Ministria e...

SHBA bombardon konvojin e forcave pro-regjimit sirian

më 5.2017 - Indeks online

SHBA-të të enjten bombarduan një konvoj të forcave të pro-regjimit sirian në afërsi të kufirit me Jordaninë, duke e vlerësuar si të rrezikshëm për koalicionin kundër Shtetit Islam, njoftoi Ministria e...

SHBA bombardon konvojin e forcave pro-regjimit sirian

më 5.2017 - Telegrafi

SHBA-të të enjten bombarduan një konvoj të forcave të pro-regjimit sirian në afërsi të kufirit me Jordaninë, duke e vlerësuar si të rrezikshëm për koalicionin kundër Shtetit Islam, njoftoi Ministria e...

Amerika bombardon forcat pro-Assadit në Siri

më 5.2017 - Gazeta Express

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane

më 5.2017 - Aktuale

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane

më 5.2017 - Ora news

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

Amerika bombardon forcat pro-Assadit në Siri

më 5.2017 - Tetova1

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

Amerika bombardon forcat pro-Assadit në Siri

më 5.2017 - Tetova Sot

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

SHBA bombardon konvojin e forcave pro-regjimit sirian

më 5.2017 - Tetova1

SHBA-të të enjten bombarduan një konvoj të forcave të pro-regjimit sirian në afërsi të kufirit me Jordaninë, duke e vlerësuar si të rrezikshëm për koalicionin kundër Shtetit Islam, njoftoi Ministria e...

SHBA bombardon një autokolonë të Assad

më 5.2017 - Java News

SHBA-ja bombardoi sot një autokolonë të regjimit sirian pranë kufirit jordanez, gjykuar si kërcënim për forcat e koalicionit kundër grupit të Shtetit Islamik, theksoi një zyrtar amerikan i Mbrojtjes. “Autokolona...

Amerika bombardon forcat pro-Assadit në Siri

më 5.2017 - Gazeta Liria

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

Amerika bombardon forcat pro-Assadit në Siri

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

Amerika bombardon forcat pro-Assadit në Siri

më 5.2017 - Sovrani

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

SHBA bombardon konvojin e forcave pro-regjimit sirian

më 5.2017 - KosovaPress

Një zyrtar i kësaj ministrie tha se nuk është sulmuar i gjithë konvoji, por vetëm disa makina që ndodheshin në krye të tij. Sipas këtij zyrtari që ka folur në kushte anonime, konvoji nuk është përgjigjur...

SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

Siri, ushtria amerikane godet nga ajri forcat e Assadit

më 5.2017 - Arbresh

Një sulm ajror i Shteteve të Bashkuara ka goditur forcat qeveritare siriane në jug të vendin, thonë zyrtarët e SHBA-ve. Lufta në Siri është duke u zhvilluar më shumë se gjashtë vjet, transmeton portali...

SHBA kryen sulme ajrore ndaj forcave qeveritare siriane

më 5.2017 - Insajderi

Ushtria e Shteteve të Bashkuara kanë kryer sulme ajrore kundër milicive që mbështesin qeverinë siriane, e që paraqesin kërcënim për luftëtarët që mbështeten nga SHBA-ja. Zyrtarët në SHBA, kanë thënë se...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK