http://kariera.mk

Shtohen thirrjet ndërkombëtare që në lista të mos ketë të korruptuar

më 5.2017 - Koha.net

Pak orë para përmbylljes së afatit ligjor për dorëzimin e listave me kandidatë për deputetë nga partitë politike, janë shtuar thirrjet e ndërkombëtarëve që në listat zgjedhore të mos ketë njerëz të korruptuar...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Portalb

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor, shkruan REL....

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Mapo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie kërkon që në lista të mos ketë njerëz të akuzuar për korrupsion

më 5.2017 - Koha.net

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Telegrafi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

​Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

më 5.2017 - Indeks online

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

më 5.2017 - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Ora news

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie ka një mesazh për partitë para se t'i përmbyllin listat e deputetëve

më 5.2017 - Gazeta Express

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Edhe BE monitoron zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Politiko

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova – memorandum ky që do t’i shërbejë monitorimit...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Politiko

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Indeks online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Zeri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie porositë partitë politike: Mos futni në lista zgjedhore përsonat që ka probleme me ligjin

më 5.2017 - OraInfo

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie: Ne ndihmojmë në monitorimin e zgjedhjeve – s’përkrahim asnjë parti

më 5.2017 - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie: Ne ndihmojmë në monitorimin e zgjedhjeve – s’përkrahim asnjë parti

më 5.2017 - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie: Ne ndihmojmë në monitorimin e zgjedhjeve – s’përkrahim asnjë parti

më 5.2017 - Klan Kosova

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

BE do të ketë mision vëzhgues për monitorimin e zgjedhjeve në Kosovë

më 5.2017 - Koha.net

Prishtinë, 19 maj – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht Zyrën e BE-së në Kosovë, i cili...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Lajmi.net

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Zgjedhjet, Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë

më 5.2017 - Telegrafi

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe kampanjat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Daka siguron qytetarët dhe partitë zgjedhje demokratike

më 5.2017 - Indeks online

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se tryeza e përbashkët me ambasadorin Amerikan, Greg Delaëie, për sistemin zgjedhor në Kosovë, ka rëndësi për KQZ, për miqësinë më SHBA-në dhe mësimin që mund...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

më 5.2017 - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Delawie viziton KQZ-në (Drejtpërdrejt)

më 5.2017 - Indeks online

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie po viziton KQZ-në. Gjatë ditës KZQ-në e ka vizituar edhe përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, e cila u ka bërë thirrje...

Apostolova ka dy kërkesa ndaj liderëve politikë për zgjedhjet

më 5.2017 - OraInfo

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Lexo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t'i plotësojnë standardet

më 5.2017 - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Ministri i Jashtëm, Hoxhaj nënshkruan marrëveshje me BE-në për monitorimin e zgjedhjeve

më 5.2017 - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për qëllim monitorimin...

Apostolova ka dy kërkesa ndaj liderëve politikë për zgjedhjet

më 5.2017 - Koha.net

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

​​Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie: Të korruptuarit mos të kenë vend në lista

më 5.2017 - Tetova Sot

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, gjatë një vizite bërë në Komisionin Qendror Zgjedhor, u bëri thirrje liderëve politikë që në listat e kandidatëve për deputet, të mos përfshijnë njerëz, të...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

më 5.2017 - 10minuta

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - AlbPortali

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Shenja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Edhe BE monitoron zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova – memorandum ky që do t’i shërbejë monitorimit...

Kosovë, nënshkruhet memorandum me BE-në për vëzhgimin e zgjedhjeve

më 5.2017 - AlbPortali

Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për...

Kosovë, nënshkruhet memorandum me BE-në për vëzhgimin e zgjedhjeve

më 5.2017 - Shenja

Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në për zgjedhjet parlamentare

më 5.2017 - Telegrafi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së,...

Kosovë, nënshkruhet memorandum me BE-në për vëzhgimin e zgjedhjeve

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e...

Delawie i Prishtinës bën Lu-në e Tiranës me “kriminelët”: në lista zgjedhore jo të korruptuar

më 5.2017 - Te Sheshi

Atë që ambasadori Lu e ka kërkuar në kuadër të zgjedhjeve shqiptare, që në lista mos ketë njerëz të inkriminuar, kolegu i tij Prishtinë,  Greg Delawie, e kërkon për të korruptuarit e mundshëm të cilët...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Koha.net

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Almakos

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie në KQZ, do zgjedhje më standarde ndërkombëtare dhe evropiane (LIVE)

më 5.2017 - Arbresh

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur gatishmërinë e për të mbështetur procesin zgjedhor në Kosovë, duke pritur proces në përputhje me standardet më të larta ndërkombëtare dhe evropiane....

Daka: Vëzhgimi i zgjedhjeve, i domosdoshëm

më 5.2017 - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se vazhgimi sa më i madh është i domosdoshëm për zgjedhjet e 11 qershorit. Gjatë një konference të përbashkët me ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delaëie i...

​Delawie: Të korruptuarit mos të kenë vend në lista

më 5.2017 - Gazeta e re

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, gjatë një vizite bërë në Komisionin Qendror Zgjedhor, u bëri thirrje liderëve politikë që në listat e kandidatëve për deputet, të mos përfshijnë njerëz, të...

Edhe BE monitoron zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova – memorandum ky që do t’i shërbejë monitorimit...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

më 5.2017 - Infokusi

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

​Delawie: Të korruptuarit mos të kenë vend në lista

më 5.2017 - KosovaPress

“Bëjë thirrje tek të gjithë liderët politik që të zotohen se do të mbajnë zgjedhje të lira nga mashtrimi dhe dhuna politike, të jeni të lirë nga mashtrimi dhe me lista të pastra të kandidatëve, sepse çdo...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

më 5.2017 - Gazeta e re

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

PRISHTINË: KQZ-ja MEMORANDUM ME BE-në PËR VËZHGIMIN E ZGJEDHJEVE

më 5.2017 - TV Art

Apostolova, i ka ftuar partitë politike të zgjedhin kandidatë me standarde Komisioni Qendror Zgjedhor, ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë dhe Ministrinë e Punëve të jashtme,...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Gazeta Max

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

më 5.2017 - KosovaPress

Ai gjatë një vizite që i ka bërë Komisionin Qendror Zgjedhor ka thënë se nuk dëshiron të shohë në lista njerëz ndaj të cilëve ka aktakuza për korrupsion. Delawie në konferencën e përbashkët për media me...

Delawie ka një mesazh për partitë para se t’i mbyllin listat e kandidatëve

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike që në listat e kandidatëve të tyre për deputetë të mos lejojnë të përfshihen njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - AlbPortali

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Loading... Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë...

Delawie ka një mesazh për partitë para se t’i mbyllin listat e deputetëve

më 5.2017 - Bota Press

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Shenja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Ambasadori amerikan ka një kërkesë për zgjedhjet

më 5.2017 - Periskopi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Sovrani

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

më 5.2017 - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Daka siguron qytetarët dhe partitë për zgjedhje demokratike

më 5.2017 - Sovrani

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se tryeza e përbashkët me ambasadorin Amerikan, Greg Delaëie, për sistemin zgjedhor në Kosovë, ka rëndësi për KQZ, për miqësinë më SHBA-në dhe mësimin që mund...

Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë lidhur me zgjedhjet

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do...

Delawie viziton KQZ-në (Drejtpërdrejt)

më 5.2017 - Gazeta e re

​Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie po viziton KQZ-në. Gjatë ditës KZQ-në e ka vizituar edhe përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, e cila u ka bërë thirrje...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

më 5.2017 - Bota Press

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në për zgjedhjet parlamentare

më 5.2017 - Almakos

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së,...

Hoxhaj nënshkruan marrëveshje me BE-në për monitorimin e zgjedhjeve

më 5.2017 - KosovaLive360

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për qëllim monitorimin...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Klan Kosova

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në për zgjedhjet parlamentare

më 5.2017 - Arbresh

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së,...

Ambasadori amerikan sot në KQZ!

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe...

Apostolova i’u drejtohet partive: Kandidatët për deputetë duhet t’i plotësojnë standardet

më 5.2017 - Sovrani

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Apostolova ka dy kërkesa ndaj liderëve politikë për zgjedhjet

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - OraInfo

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Prishtinë, KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Alsat-M

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Zgjedhjet, Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë

më 5.2017 - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe kampanjat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Zgjedhjet, Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë

më 5.2017 - KosovaPress

Këto komente ajo i bëri pas nënshkrimit të memorandum mirëkuptimit me kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka dhe ministrin në detyrë të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj. Shefja e misionit...

KQZ memorandume bashkëpunimi me zyrën e BE-së për vëzhgimin e zgjedhjeve

më 5.2017 - Lajmi.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës. Me këtë rast, nënshkruhet edhe...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Indeks online

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - GazetaBlic

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Ambasadori amerikan sot në KQZ!

më 5.2017 - GazetaBlic

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

më 5.2017 - Gazeta Express

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Kosova nënshkruan dy marrëveshje me BE-në, ja për çfarë bëhet fjalë

më 5.2017 - Periskopi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

më 5.2017 - Indeks online

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Gazeta e re

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - KosovaPress

Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së Natalya Apostolova ka të bëjë për vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme Ndërsa memorandumi I...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Arbresh

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Infokusi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Arbresh

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

më 5.2017 - Infokusi

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

më 5.2017 - Arbresh

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Periskopi

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Sovrani

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Insajderi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Gazeta e re

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

më 5.2017 - Bota Press

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - Sovrani

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

më 5.2017 - KosovaPress

Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës. Me këtë rast, nënshkruhet...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Delawie sot në KQZ

më 5.2017 - Insajderi

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

më 5.2017 - Bota Press

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Delawie sot në KQZ

më 5.2017 - Periskopi

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

më 5.2017 - Sovrani

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

BE do t’i ndjekë zgjedhjet në Kosovë me 100 vëzhgues

më 5.2017 - Portalb

Bashkimi Evropian do të dërgojë mision prej 100 vëzhguesish për ndjekjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që do të mbahen më 11 qershor. Me unanimitet është miratuar memorandumi i bashkëpunimit...

DnV, qytetarëve: Mos i votoni të korruptuarit

më 5.2017 - Klan Kosova

Demokracia në Veprim ka nisur sot fushatë për vetëdijësimin e të rinjve për të votuar. Ata po i inkurajojnë votuesit e ri që mos të votojnë të korruptuarit, njofton Klan Kosova. Kronikë nga Arbëresha Fazliu. Interesante

Demokracia në Veprim me dy mijë vëzhgues

më 5.2017 - Koha.net

Tashmë kur është afruar afati i fundit për dorëzimin e listave të subjekteve politike për deputetët e legjislaturës së ardhshme, janë shtuar edhe zërat që në to të mos përfshihen personat me të kaluar...

Ismet Kryeziu tregon si do t’i monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Lajmi.net

Ismet Kryeziu, drejtuesi nga Demokracia për Veprim, ka treguar se si organizata e tyre do ta bëj procesin e monitorimit të zgjedhjeve më 11 qershor. “Janë gjashtë organizata pjesë e bordit ekzekutiv të...

Ismet Kryeziu tregon si do t’i monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Klan Kosova

Ismet Kryeziu, drejtuesi nga Demokracia për Veprim, ka treguar se si organizata e tyre do ta bëj procesin e monitorimit të zgjedhjeve më 11 qershor. “Janë gjashtë organizata pjesë e bordit ekzekutiv të...

Ismet Kryeziu tregon si do t’i monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Ismet Kryeziu, drejtuesi nga Demokracia për Veprim, ka treguar se si organizata e tyre do ta bëj procesin e monitorimit të zgjedhjeve më 11 qershor. “Janë gjashtë organizata pjesë e bordit ekzekutiv të...

PRISHTINË: 100 VËZHGUES TË BE-së NË ZGJEDHJET E 11 QERSHORIT

më 5.2017 - TV Art

Konfirmimi nga Shefja e Zyrës së BE-së 100 vëzhgues të BE-së do të vëzhgojnë zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, këtë e ka bërë të ditur kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete...

Delawie viziton nesër Komisionin Qendror të Zgjedhjeve

më 5.2017 - Arbresh

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, do të vizitojë nesër Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, shkruan arbresh.info. Delaëie dhe kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, do të flasin para gazetarëve. Ngjarja...

DnV lanson fushatën #AsUne, për largimin e të korruptuarve nga politika

më 5.2017 - Telegrafi

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Nis #AsUne – s’do të votoj për të korruptuarit

më 5.2017 - Klan Kosova

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve Demokracia në Veprim është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të 11 qershorit si dhe ka lansuar fushatën vetëdijësuese...

DnV lanson fushatën #AsUne, presion partive politike për largimin e të korruptuarve nga politika

më 5.2017 - Zeri

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Lansohet fushata për mos votim të kandidateve të korruptuar

më 5.2017 - Lajmi.net

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

DnV lanson fushatën #AsUne, presion partive politike për largimin e të korruptuarve nga politika

më 5.2017 - OraInfo

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

më 5.2017 - GazetaBlic

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja...

​“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

më 5.2017 - Indeks online

“Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme.Ai tha se kampanja...

Mos i votoni njerëzit e korruptuar

më 5.2017 - Gazeta Fjala

“Demokracia në Veprim”, kërkon nga qytetarët e Kosovës që të mos i votojnë njerëzit e akuzuar për korrupsion, ndërsa u ka bërë thirrje partive politike që të mos fusin në listat e tyre njerëz të tillë....

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

më 5.2017 - Koha.net

Demokracia në Veprim (DnV), ka lansuar sot zyrtarisht fushatën vetëdijësuese “#AsUnë nuk do të votojë për kandidatë të korruptuar”. Qëllimi i kësaj fushate është të ndikojë tek partitë politike që të mos...

Shala e konfirmon, i bashkohet Partisë Demokratike të Kosovës

më 5.2017 - Arbresh

Ish-gazetari, Blerim Shala, sot zyrtarisht do të bëhet pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Shala e ka konfirmuar për Arbresh.info se do të aderoj në partinë e Kadri Veselit. Dy vite më parë Shala është...

Zyra e BE-së në Kosovë ka një kërkesë për rezultatet e zgjedhjeve

më 5.2017 - Gazeta Express

​ Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, shefe e së cilës është, Nataliya Apostolova, kërkon që procesi elektoral për zgjedhjet e parakohshme nacionale të 11 qershorit të jetë i drejtë dhe në përputhje...

BE do zgjedhje me rezultat të pranueshëm nga të gjithë

më 5.2017 - Lajmi.net

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, shefe e së cilës është, Nataliya Apostolova, kërkon që procesi elektoral për zgjedhjet e parakohshme nacionale të 11 qershorit të jetë i drejtë dhe në përputhje me...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

më 5.2017 - Antpress

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja...

DnV lanson fushatën #AsUne, për largimin e të korruptuarve nga politika

më 5.2017 - Almakos

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

KDI apelon: Mos i votoni kandidatët e korruptuar!

më 5.2017 - Gazeta e re

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Qëllimi i kësaj kampanje u tha të jetë vetëdijesimi i votuesve për proceset zgjedhore dhe të refuzojnë të...

Lansohet fushatë për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

më 5.2017 - KosovaPress

Për monitorim të zgjedhjeve të parakohshme Demokracia në Veprim ka gjithsej 2700 vëzhgues. Mjellma Hapçiu- Alija, nga Demokracia në Veprim, tha se fushata #AsUne e kanë filluar për të rikthyer besimin...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Telegrafi

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet fushata kundër korrupsionit në zgjedhje

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 18 maj 2017 – Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka lansuar fushatën vetëdijesuese #AsUne, që ka për qëllim vetëdijesimin e qytetarëve që të mos u japin votën kandidatëve të korruptuar....

DnV lanson fushatën #AsUne, presion partive politike për largimin e të korruptuarve nga politika

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Indeks online

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - GazetaBlic

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

DnV lanson fushatën #AsUne

më 5.2017 - KosovaLive360

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Nis #AsUne – s’do të votoj për të korruptuarit

më 5.2017 - Periskopi

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve Demokracia në Veprim është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të 11 qershorit si dhe ka lansuar fushatën vetëdijësuese...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

më 5.2017 - Gazeta e re

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja...

Lansohet fushata #Asune

më 5.2017 - Sovrani

“Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme.Ai tha se kampanja...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

më 5.2017 - KosovaPress

Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja tani e filluar ‘AsUne’  ka të bëjë me mos votimin e kandidatëve të korruptuar. Edhe Mjellma...

DnV: Mos votoni kandidatë të korruptuar

më 5.2017 - Insajderi

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka lansuar fushatën vetëdijesuese #AsUne, që ka për qëllim vetëdijesimin e qytetarëve që të mos u japin votën kandidatëve të korruptuar, raporton Ekonomia Online....

BE do zgjedhje me rezultat të pranueshëm nga të gjithë

më 5.2017 - Arbresh

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, shefe e së cilës është, Nataliya Apostolova, kërkon që procesi elektoral për zgjedhjet e parakohshme nacionale të 11 qershorit të jetë i drejtë dhe në përputhje me...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - 10minuta

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Antpress

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Arbresh

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Zyra e BE-së në Kosovë ka një kërkesë për rezultatet e zgjedhjeve

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, shefe e së cilës është, Nataliya Apostolova, kërkon që procesi elektoral për zgjedhjet e parakohshme nacionale të 11 qershorit të jetë i drejtë dhe në përputhje me...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Infokusi

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Kërkesa e BE-së për zgjedhjet në Kosovë

më 5.2017 - Sovrani

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, shefe e së cilës është, Nataliya Apostolova, kërkon që procesi elektoral për zgjedhjet e parakohshme nacionale të 11 qershorit të jetë i drejtë dhe në përputhje me...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Almakos

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Zgjedhjet do të monitorohen nga 100 vëzhgues të BE-së

më 5.2017 - Gazeta e re

Komisioni Qendror Zgjedhor ka miratuar një memorandum për vëzhgimin e zgjedhjeve që do të nënshkruhet brenda pak ditësh mes tyre dhe Zyrës së BE-së, transmeton Gazeta e Re. Në memorandum parashihet që...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Gazeta e re

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

DV lanson fushatën kundër listave zgjedhore me kandidatë të korruptuar

më 5.2017 - Sovrani

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, vëzhgues edhe nga BE-ja

më 5.2017 - Flaka

Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se 100 vëzhgues nga Bashkimi Evropian do të marrin pjesë gjatë zgjedhjeve të 11 qershorit që do të mbahen në Kosovë. Daka tha se këtë konfirmim e ka marrë nga përfaqësuesja...

100 Vëzhgues të BE-së Vijnë të Shtunën

më 5.2017 - Kallxo

Kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve tha se 100 vëzhgues nga BE do të zbarkojnë të shtunën në Kosovë për të vëzhguar zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, tha se nga shefja...

100 vëzhgues nga BE do të monitorojnë zgjedhjet në Kosovë

më 5.2017 - 10minuta

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot miratoi Memorandumin e Mirëkuptimit që do të nënshkruhet ndërmjet KQZ-së dhe Zyrës së BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e...

100 vëzhgues nga BE do të monitorojnë zgjedhjet në Kosovë

më 5.2017 - Gazeta e re

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), sot miratoi Memorandumin e Mirëkuptimit që do të nënshkruhet ndërmjet KQZ-së dhe Zyrës së BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e...

100 vëzhgues nga BE do të monitorojnë zgjedhjet në Kosovë

më 5.2017 - KosovaPress

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, njoftoi se do të jenë 100 vëzhgues nga Bashkimi Evropian që do të përcjellin procesin zgjedhor në Kosovë. “Unë sot nga zonja Apostolova morra konfirmimin se do të jenë...

Ja sa vëzhgues do të ketë nga BE-ja në zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Bota Press

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mbajti mbledhjen e radhës, të kryesuar nga kryetarja, Valdete Daka.Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me të gjitha votat për, miratoi Memorandumin e Mirëkuptimit që do të nënshkruhet...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK