http://kariera.mk

Demarkacioni çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

para 11 muajve - Telegrafi

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, pasi...

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

para 11 muajve - OraInfo

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

para 11 muajve - Zeri

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

para 11 muajve - GazetaBlic

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

para 11 muajve - Almakos

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, pasi...

NISMA po mundohet ta shpëtojë Malishevën, Vetëvendosje e godet pikërisht aty

para 11 muajve - Periskopi

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

para 11 muajve - Ina

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

para 11 muajve - OraInfo

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

para 11 muajve - GazetaBlic

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

para 11 muajve - Lajmi.net

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit  Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Komandantët e UÇK-së dominojnë në PDK-AAK e Nisma

para 11 muajve - Albeu

Partitë në Kosovë janë bërë bashkë në një koalicion parazgjedhor për herë të parë pas daljes nga lufta. Në listën për deputetë PDK do të ketë 55 kandidatë, AAK 40 dhe Nisma 15. Lista dominohet prej ish...

Listat për deputetë shtojnë rivalitetin brenda PDK-së

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Tani kur kanë mbetur edhe pak orë deri në përfundimin e afatit për dorëzimin e listave të kandidatëve për deputetëve në Kuvendin e Kosovë  pranë zyrave të  KQZ-së, rivaliteti dhe gara brenda vet subjekteve...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën e parë të PDK-AAK e Nisma

para 11 muajve - Zeri

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën.. e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Indeks online

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10shën e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Indeks online

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

para 11 muajve - Periskopi

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit  Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

para 11 muajve - Bota Press

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit  Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Infokusi

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10shën e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - AlbPortali

Loading... Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10shën e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Fakti Ditor

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën e parë të listës PDK-AAK-NISMA

para 11 muajve - Periskopi

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shën.. e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Bota Press

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10shën e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Sovrani

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e UÇK-së dominojnë 10-shen e parë të PDK-AAK e Nismës

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Partitë e dala nga lufta për herë të parë janë bërë bashkë dhe atë në një koalicion parazgjedhor. Koalicioni i përbërë nga PDK-AAK e Nisma i njohur ndryshe si ‘Krahu i luftës’, u morën vesh për koalicion...

Komandantët e AAK-së Mësyjnë Kuvendin

para 11 muajve - Kallxo

Një e treta e kandidatëve për deputetë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë "background" luftarak në luftën e fundit. KALLXO.com ka siguruar listën e kandidatëve të AAK-së pjesë e së cilës janë 11...

Komandantët e AAK-së mësyjnë Kuvendin

para 11 muajve - Tetova Sot

Një e treta e kandidatëve për deputetë nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë “background” luftarak në luftën e fundit. Në listën e kandidatëve të AAK-së pjesë e së cilës janë 11 veteranë të Ushtrisë...

Zona e Debatit: Rrëfimi për koalicionin PDK-AAK-NISMA

para 11 muajve - Klan Kosova

Qysh vendosi PDK të bëhet bashkë me AAK-në e NISMA-s, të martën mbrëma? A e pati vështirë Kadri Veseli të heq dorë nga posti për të cilin u përgatit mbi tre muaj? Çfarë do të ndodh me të dhënat që mori...

Ymeri thotë se Haradinaj ‘demarkoi’ veten në koalicion me PDK’në

para 11 muajve - Periskopi

Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA është koalicion i Klanit Pronto. Ai ka thënë se ky koalicion, mbi të gjitha është i pamoralshëm. Ymeri ka thënë se deri dje Haradinaj...

PDK ?tradhton? Nismën në nisje të bashkëpunimit

para 11 muajve - Albeu

Kadri Veseli gjatë një vizite në Malishevë ka siguruar elektoratin e PDK-së se kjo parti do t’i hyjë garës për kryetar të kësaj Komune. Kjo deklaratë bie ndesh me marrëveshjen për koalicion parazgjedhor...

Pa kaluar as 24 orë, PDK shkel marrëveshjen e koalicionit

para 11 muajve - Bota Press

Një marrëveshje e nënshkruar mbrëmë në orët e vona mes PDK-së me AAK-në e Nismën është shkelur menjëherë të mërkurën nga Kadri Veseli. Kryetari i PDK-së, gjatë një vizite në Malishevë, ka lënë të hapur...

Pa kaluar as 24 orë, PDK shkel marrëveshjen e koalicionit

para 11 muajve - Periskopi

Një marrëveshje e nënshkruar mbrëmë në orët e vona mes PDK-së me AAK-në e Nismën është shkelur menjëherë të mërkurën nga Kadri Veseli. Kryetari i PDK-së, gjatë një vizite në Malishevë, ka lënë të hapur...

PDK shkel marrëveshjen e koalicionit, prek bastionin kryesor të Nismës

para 11 muajve - Insajderi

Një marrëveshje e nënshkruar mbrëmë në orët e vona mes PDK-së me AAK-në e Nismën është shkelur menjëherë të mekurën nga Kadri Veseli. Kryetari i PDK-së, gjatë një vizite në Malishevë, ka lënë të hapur...

PDK e ‘tradhton’ Nismën në Nisje të Bashkëpunimit

para 11 muajve - Bota Press

Kadri Veseli gjatë një vizite në Malishevë ka siguruar elektoratin e PDK-së se kjo parti do t’i hyjë garës për kryetar të kësaj Komune. Kjo deklaratë bie ndesh me marrëveshjen për koalicion parazgjedhor,...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK