http://kariera.mk

Komisioni i BE gjobit Facebook me 122 milionë dollarë / Ja përse

para 9 muajve - AlbPortali

Loading... Komisioni i Bashkimit Eurpian ka ndëshkuar rënde Facebook me një gjobë prej 122 milionë dollarë pasi kompania ka në mënyrë të qëllimshme ka dhënë informacione false rreth blerjes së WhatsApp...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Arbresh

Rrjeti social Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Bashkimi Europian për dhënie informacioni “të pasaktë ose të gabuar” lidhur me blerjen e shërbimit të mesazheve WhatsApp në vitin 2014. Komisioni...

BE gjobit ?Facebook? me 110 milionë euro për shkak të ?WhatsApp-it?

para 9 muajve - Albeu

Bashkimi Evropian ka gjobitur gjigantin “ Facebook ” me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit “WhatsApp” në vitin 2014 "> 2014 . Duke e quajtur një “gjobë...

Facebook gjobitet me 110 milionë euro

para 9 muajve - Lajmi.net

Bashkimi Evropian gjobiti ditën e enjte rrjetin social Facebook me 110 milionë euro, me arsyetimin se kjo e fundit ka dhënë informacion të pasaktë për blerjen e WhatsApp në vitin 2014. Komisioni Evropian...

BE gjobit me 110 milionë euro Facebook-un

para 9 muajve - Gazeta Shqip

Bashkimi Europian ka gjobitur me 110 milionë euro Facebook-un. Shkak për këtë është bërë dhënia e informacionit të pasaktë ose të gabuar në lidhje me blerjen e shërbimit të mesazheve WhatsApp në vitin...

KE gjobit rrjetin social facebook me 10 milionë euro

para 9 muajve - ABC News

Komisioni Europian gjobiti me 10 milionë euro rrjetin social Facebook. Zyrtarët e komisionit pretendojnë së Facebook ka dhënë informacion të pasaktë ose të gabuar, për blerjen e aplikacionit të shkëbmimit...

BE gjobit me 110 milionë euro Facebook

para 9 muajve - Top Channel

Rrjeti social Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Bashkimi Europian për dhënie informacioni “të pasaktë ose të gabuar” lidhur me blerjen e shërbimit të mesazheve WhatsApp në vitin 2014. Komisioni...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - TV Koha

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

Facebook gjobitet 110 milionë euro për shkak të WhatsApp

para 9 muajve - Ora news

Bashkimi Europian ka gjobitur facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp në vitin 2014. Duke e quajtur  një “gjobë proporcionale dhe parandaluese”,...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. "Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BRUKSEL: BE GJOBIT FACEBOOK-un ME 110 MILIONË EURO

para 9 muajve - TV Art

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

Whatsapp, BE gjobit Facebook me 110 milionë euro

para 9 muajve - Shqiptarja

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. " Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE gjobit me 110 milionë euro Facebook-un

para 9 muajve - Lajm

Bashkimi Europian ka gjobitur me 110 milionë euro Facebook-un. Shkak për këtë është bërë dhënia e informacionit të pasaktë ose të gabuar në lidhje me blerjen e shërbimit të mesazheve WhatsApp në vitin...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Alsat-M

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Portalb

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp, shkruan REL . “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë...

Facebook-u dënohet nga Komisioni Europian me 110 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta Express

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

Facebook-u gjobitet me 110 milionë euro, për Whatssapin

para 9 muajve - Albeu

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Zeri

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. "Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Politiko

“Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë, se ato duhet të veprojnë në përputhje me të gjitha rregullat e BE-së, përfshirë obligimin për të dhënë informacione të sakta”, tha komisionarja e BE-së...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Lajmi.net

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Evropa e Lirë

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. "Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Indeks online

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - GazetaBlic

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

BE gjobit Facebook me 110 milionë euro për WhatsApp

para 9 muajve - Koha.net

Rregullatorët e Antitrustit të Bashkimit Evropian kanë gjobitur me 110 milionë euro për mashtrim të dhënies së informacioneve gjatë një verifikimi të marrëveshjes së blerjes së WhatsApp në vitin 2014....

Facebook dënohet me 110 milionë euro nga BE

para 9 muajve - Telegrafi

Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Komisioni Europian për ofrimin e informacionit të gabuar ose mashtrues gjatë hetimit të Komisionit për WhatsApp në 2014. KE i publikoi së pari shqetësimet...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Tetova Sot

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - 10minuta

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Insajderi

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

Komisioni Evropian gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Lexo

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE-ja gjobit Facebook-un me 110 milion Euro!

para 9 muajve - Gazeta e re

Bashkimi Evropian gjobiti ditën e enjten rrjetin social Facebook me 110 milion euro me arsyetimin se rrjeti social ka dhënë informacion të pasaktë për blerjen e WhatsApp në 2014-ën. Komisioni Evropian...

Facebook dënohet me 110 milionë euro nga BE

para 9 muajve - Infokusi

Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Komisioni Europian për ofrimin e informacionit të gabuar ose mashtrues gjatë hetimit të Komisionit për WhatsApp në 2014. KE i publikoi së pari shqetësimet...

Komisioni Evropian gjobit Facebook-un me 110 milionë eur

para 9 muajve - Java News

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Infokusi

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Almakos

Bashkimi Evropian (BE) dënon Facebook-un me 110 milionë euro gjobë për shkak se në procesin e blerjes së aplikacionit WhatsApp ka dhënë informacione të gabuara dhe mashtruese, raporton Anadolu Agency (AA)....

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv BRUKSEL (AA) – Bashkimi Evropian (BE) dënon Facebook-un me 110 milionë euro gjobë për shkak se në procesin e blerjes së aplikacionit WhatsApp ka dhënë informacione të gabuara dhe mashtruese,...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta Monitor

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta Fjala

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE gjobit me 110 milionë euro Facebook

para 9 muajve - Lajme.al

Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Bashkimi Europian për shkak se ka ofruar informacion “të pasaktë ose të gabuar” gjatë blerjes së shërbimit të mesazheve WhatsApp në vitin 2014. Komisioni...

Facebook dënohet me 110 milionë euro nga BE

para 9 muajve - Almakos

Facebook është gjobitur me 110 milionë euro nga Komisioni Europian për ofrimin e informacionit të gabuar ose mashtrues gjatë hetimit të Komisionit për WhatsApp në 2014. KE i publikoi së pari shqetësimet...

BE gjobit Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Sovrani

Komisioni Evropian gjobiti rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për dhënie të informacioneve të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp. “Vendimi i sotëm dërgon sinjal të qartë te kompanitë,...

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Fakti Ditor

Bashkimi Evropian (BE) dënon Facebook-un me 110 milionë euro gjobë për shkak se në procesin e blerjes së aplikacionit WhatsApp ka dhënë informacione të gabuara dhe mashtruese. Komisioni Evropian (KE) njoftoi...

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta e re

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro gjobë për shkak se në procesin e blerjes së aplikacionit WhatsApp ka dhënë informacione të gabuara dhe mashtruese. Bashkimi Evropian (BE) dënon Facebook-un me...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Gazeta e re

Komisioni Evropian ka dënuar sot rrjetin social Facebook me 110 milionë euro për shkak të ofrimit të informatave të pasakta dhe të gabuara rreth marrjes së pronësisë ndaj aplikacionit WatsHap, bën të ditur...

Komisioni Evropian dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - KosovaPress

"Vendimi i sotëm dërgon një sinjal të qartë për kompanitë se duhet që të punojnë në përputhje me të gjitha aspektet e integrimit të rregullave të Bashkimit Evropian, përfshirë edhe detyrimin për të siguruar...

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - AlbPortali

Bashkimi Evropian (BE) dënon Facebook-un me 110 milionë euro gjobë për shkak se në procesin e blerjes së aplikacionit WhatsApp ka dhënë informacione të gabuara dhe mashtruese, raporton Anadolu Agency (AA)....

BE-ja dënon Facebook-un me 110 milionë euro

para 9 muajve - Shenja

Bashkimi Evropian (BE) dënon Facebook-un me 110 milionë euro gjobë për shkak se në procesin e blerjes së aplikacionit WhatsApp ka dhënë informacione të gabuara dhe mashtruese, raporton Anadolu Agency (AA)....

Franca gjobit me 150 mijë euro “Facebook-un” për shkelje të privatësisë

para 9 muajve - Infokusi

Gjigandi i rrjeteve sociale, “Facebook” u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe po hetohet gjithashtu nga Belgjika, Holanda, Gjermania e Spanja për shkelje të privatësisë...

Franca gjobit Facebook. 150 mijë euro për shkelje të privatësisë

para 9 muajve - Zhurnal

Loading... Facebook u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe po hetohet nga Belgjika, Holanda, Gjermania e Spanja për shkelje të privatësisë së të dhënave. Franca...

Franca gjobit me 150 mijë euro "Facebook-un" për shkelje të privatësisë

para 9 muajve - Indeks online

Gjigandi i rrjeteve sociale, “Facebook” u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe po hetohet gjithashtu nga Belgjika, Holanda, Gjermania e Spanja për shkelje të privatësisë...

Franca gjobit me 150 mijë euro ?Facebook-un? për shkelje të privatësisë

para 9 muajve - Albeu

Gjigandi i rrjeteve sociale, “ Facebook ” u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe po hetohet gjithashtu nga Belgjika, Holanda, Gjermania e Spanja për shkelje të privatësisë...

Franca gjobit Facebook. 150 mijë euro për shkelje të privatësisë

para 9 muajve - Tetova1

Facebook u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe po hetohet nga Belgjika, Holanda, Gjermania e Spanja për shkelje të privatësisë së të dhënave. Franca është e bindur...

Facebook gjobitet nga Franca

para 9 muajve - Insajderi

Facebook u gjobit me 150 mijë euro nga Agjencia franceze për Mbrojtjen e të Dhënave dhe po hetohet nga Belgjika, Holanda, Gjermania e Spanja për shkelje të privatësisë së të dhënave. Franca është e bindur...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK