http://kariera.mk

Autori i sulmit në Nju Jork: Dëgjova zëra

më 5.2017 - Gazeta Express

Autori i incidentit në Time Square të Nju Jorkut, në të cilin humbi jetën një adoleshent dhe u plagosën 22 persona të tjerë ka deklaruar se kishte dëgjuar zëra në momentin kur hyri me automjetin e tij...

Makina mbi turmë, pamjet dramatike në sheshin “Times Square”

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Janë publikuar pamjet e tmerrshme të ardhura përmes telekamerave të sigurisë të vendosura në sheshin “Times Square” në Nju Jork, që kanë filmuar makinën pirate që ka shtypur me dhjetëra këmbësorë në pedonale....

Nju Jork, sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

më 5.2017 - Alsat-M

Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë. Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23...

Incidenti në Nju Jork, autori i sulmit: “Dëgjova disa zëra”

më 5.2017 - Ora news

Autori i incidentit  në Time Square të Nju Jorkut, në të cilin humbi jetën një adoleshent dhe u plagosën 22 persona të tjerë ka deklaruar se kishte dëgjuar zëra në momentin kur hyri me automjetin e tij...

Pamje nga tmerri në Nju Jork

më 5.2017 - Top Channel

Ish-marinsi 26-vjeçar, Richard Rojas, u bë tmerri i Nju Jorkut një ditë më parë, teksa me automjetin e tij u fut mes turmës së njerëzve në “Time Square”. Ai vrau një vajzë dhe plagosi 22 persona të tjerë,...

Dalin pamjet e para të momentit kur makina përplaset me këmbësorët në Nju Jork

më 5.2017 - BalkanWeb

SHBA -Pamje të reja janë publikuar nga ngjarja e djeshme në Nju Jork, ku një 26-vjeçar ka hyrë me makinë në turmën e njerëzve në sheshin e njohur “Times Square”. Si pasojë e sulmit vdiq një 18-vjeçare...

Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

më 5.2017 - Zhurnal

Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë, shkruan REL. Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18...

Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

më 5.2017 - Lajmi.net

Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë. Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23...

Autori i sulmit në Nju Jork: Dëgjova zëra

më 5.2017 - Tetova Sot

Autori i incidentit në Time Square të Nju Jorkut, në të cilin humbi jetën një adoleshent dhe u plagosën 22 persona të tjerë ka deklaruar se kishte dëgjuar zëra në momentin kur hyri me automjetin e tij...

Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

më 5.2017 - Portalb

Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë, shkruan REL . Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18...

Pamje nga tmerri në Nju Jork, automjeti futet mes turmës, vdes një 18 vjeçare

më 5.2017 - InfoShqip

Ish-marinsi 26-vjeçar, Richard Rojas, u bë tmerri i Nju Jorkut një ditë më parë, teksa me automjetin e tij u fut mes turmës së njerëzve në “Times Square”. Ai vrau një vajzë dhe plagosi 22 persona të tjerë,...

Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

më 5.2017 - Indeks online

Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë. Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23...

Nju Jork: Sulmuesi me veturë paraqitet në gjykatë

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Personi i dyshuar se me veturën e tij i ka sulmuar njerëzit në qendër të Nju Jorkut, pritet që gjatë ditës së sotme të paraqitet në gjykatë. Nga ky sulm i djeshëm është vrarë një femër 18 vjeçare dhe 23...

New York, shoferi që përplasi këmbësorët akuzohet për vrasje

më 5.2017 - Telegrafi

Shoferi i automjetit i cili goditi këmbësorët në trotuar në sheshin Times të New York-ut, dhe si pasojë e kësaj kishte humbur jetën një person, ndërsa ishin plagosur 22 të tjerë është akuzuar për vrasje,...

SHBA, Kush është 18-vjeçarja që humbi jetën nga sulmi në “Time Square”

më 5.2017 - BalkanWeb

SHBA – Zbulohet identiteti i vajzës që ditën e djeshme humbi jetën, pasi u shtyp nga një automjet në mes të New York-ut. Në fillim u mendua se ishte një aksident që ndodhi në “Time Square”, por jo nuk...

Nju Jork, marinsi përplas makinën në turmë pasi “kishte dëgjuar zëra”

më 5.2017 - Top Channel

Nuk ishte aksident ajo që ndodhi në “Time Square” të Nju Jorkut të enjten. Personi që përplasi makinën e tij mbi një turmë njerëzish, duke vrarë një vajzë e duke plagosur 22 persona të tjerë, pretendon...

Automjeti shtyp kalimtarët në Times Square

më 5.2017 - ABC News

Një ish-marins 26 vjecar ka shtypur disa kalimtarë në Times Square në Nju Jork duke shkaktuar një viktimë dhe 23 të plagosur. Policia amerikane e ka klasifikuar ngjarjen si një aksident pasi autori ishte...

New York, shoferi që përplasi këmbësorët akuzohet për vrasje

më 5.2017 - Aktuale

– Shoferi i automjetit i cili goditi këmbësorët në trotuar në sheshin Times të New York-ut, dhe si pasojë e kësaj kishte humbur jetën një person, ndërsa ishin plagosur 22 të tjerë është akuzuar për vrasje,...

Pamje nga tmerri në Nju Jork

më 5.2017 - Gazeta Max

Ish-marinsi 26-vjeçar, Richard Rojas, u bë tmerri i Nju Jorkut një ditë më parë, teksa me automjetin e tij u fut mes turmës së njerëzve në “Time Square”. Ai vrau një vajzë dhe plagosi 22 persona të tjerë,...

NJU JORK: SULMI- NJË I VDEKUR E 22 TË LËNDUAR

më 5.2017 - TV Art

26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi është arrestuar në mënyrë dramatike të enjten pasi goditi me veturë për vdekje një vajzë dhe lëndoi disa persona në qendër të Neë York-ut. Rojas si i çmenduar tentoi...

Pamje tronditëse nga sulmi në Nju Jork

më 5.2017 - OraInfo

Ky është një moment mjaft tronditës kur një shofer në ndikimin e marihuanës goditi disa persona me makinën e tij në sheshin kryesor të Nju Jorkut. Shoferi u identifikua si 26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi,...

Pamje tronditëse nga sulmi në Nju Jork

më 5.2017 - Gazeta Express

Ky është një moment mjaft tronditës kur një shofer në ndikimin e marihuanës goditi disa persona me makinën e tij në sheshin kryesor të Nju Jork-ut Shoferi u identifikua si 26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi,...

Pamje nga tmerri në Nju Jork

më 5.2017 - Infokusi

Ish-marinsi 26-vjeçar, Richard Rojas, u bë tmerri i Nju Jorkut një ditë më parë, teksa me automjetin e tij u fut mes turmës së njerëzve në “Time Square”. Ai vrau një vajzë dhe plagosi 22 persona të tjerë,...

Nju Jork, marinsi përplas makinën në turmë pasi “kishte dëgjuar zëra”

më 5.2017 - MRT

Nuk ishte aksident ajo që ndodhi në “Time Square” të Nju Jorkut të enjten... Personi që përplasi makinën e tij mbi një turmë njerëzish, duke vrarë një vajzë e duke plagosur 22 persona të tjerë, pretendon...

Pamje tronditëse nga sulmi në Nju Jork, sulmuesi tentoi të ikte por… (Video/Foto)

më 5.2017 - Lajmi.net

Ky është një moment mjaft tronditës kur një shofër në ndikimin e marihuanës goditi disa përsona me makinën e tij në sheshin kryesor të Nju Jork-ut Shoferi u identifikua si 26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi,...

Incidenti në “Times Square”, autori: Dëgjova zëra se do të vdisja

më 5.2017 - Gazeta Shqip

“Dëgjova zëra dhe mendova se do të vdisja”. Kështu është shprehur në polici gjatë marrjes në pyetje, sipas asaj që raporton shtypi amerikan, Richard Rojas, i riu që të enjten kaloi mbi turmën e këmbësorëve...

Sulmuesi i “Times Square” thotë se kishte dëgjuar zëra

më 5.2017 - Klan Kosova

Policia e New Yorkut ka arrestuar 26-vjeçarin Richard Rojas nga Bronx, si të dyshuar për sulmin në “Times Square” që ndodhi të enjten, ku ai vrau një person dhe plagosi 23 të tjerë. Personi që përplasi...

Sulmi në New York: Një i vdekur dhe 22 të plagosur

më 5.2017 - Zhurnal

New York, 19 maj - Dje pasdite, një shtypje me makinë e njerëzve ndodhi në sheshin Time Square në New York. Personi që ngiste makinën, sipas BBC, kishte thënë për policinë se “kishte dëgjuar zëra”. Të...

VIDEO/ Publikohen pamjet e frikshme nga sulmi me makinë në Nju Jork

më 5.2017 - Java News

Ky është një moment mjaft tronditës kur një shofer në ndikimin e marihuanës goditi disa persona me makinën e tij në sheshin kryesor të Nju Jorkut. Shoferi u identifikua si 26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi,...

VIDEO/ Pamje tronditëse nga sulmi në Nju Jork

më 5.2017 - Opozita

Ky është një moment mjaft tronditës kur një shofer në ndikimin e marihuanës goditi disa persona me makinën e tij në sheshin kryesor të Nju Jorkut Shoferi u identifikua si 26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi,...

Incidenti në “Times Square”, autori: Dëgjova zëra se do të vdisja

më 5.2017 - 24 ore

“Dëgjova zëra dhe mendova se do të vdisja”. Kështu është shprehur në polici gjatë marrjes në pyetje, sipas asaj që raporton shtypi amerikan, Richard Rojas, i riu që të enjten kaloi mbi turmën e këmbësorëve...

Nju Jork, marinsi përplas makinën në turmë pasi “kishte dëgjuar zëra”

më 5.2017 - Lajm

Nuk ishte aksident ajo që ndodhi në “Time Square” të Nju Jorkut të enjten. Personi që përplasi makinën e tij mbi një turmë njerëzish, duke vrarë një vajzë e duke plagosur 22 persona të tjerë, pretendon...

Sulmi në New York: Një i vdekur dhe 22 të plagosur

më 5.2017 - Indeks.mk

Dje pasdite, një shtypje me makinë e njerëzve ndodhi në sheshin Time Square në New York. Personi që ngiste makinën, sipas BBC, kishte thënë për policinë se “kishte dëgjuar zëra”. Të paktën një person ka...

New York, marinsi përplasi makinën në turmë pasi “kishte dëgjuar zëra”

më 5.2017 - Insajderi

Nuk ishte aksident ajo që ndodhi në “Time Square” të Nju Jorkut të enjten. Personi që përplasi makinën e tij mbi një turmë njerëzish, duke vrarë një vajzë e duke plagosur 22 persona të tjerë, pretendon...

Hyri me makinë mes turmës në Nju Jork, agresori: Dëgjoj zëra në kokë, duhet të më vrisnit

më 5.2017 - BalkanWeb

Një person i cili ngriti në këmbë qytetin e Nju Jorkut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme duke u futur mes turmës së njerëzve me makinën në sheshin e njohur “Times Square” ka dhënë disa...

Vetura përplas kalimtarët në New York, një e vdekur dhe 23 të plagosur

më 5.2017 - Indeks online

Frikë në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një veturë përplasi disa kalimtarë në një trotuar në qendër të Times Square. Për pasojë një vajzë humbi jetën, ndërsa 23 të tjerë mbetën të plagosur,...

Makina përplas kalimtarët në New York, një e vdekur dhe 23 të plagosur

më 5.2017 - NOA

Frikë në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një makinë përplasi disa kalimtarë në një trotuar në qendër të Times Square. Për pasojë një vajzë humbi jetën, ndërsa 23 të tjerë mbetën të plagosur,...

New York, shoferi që përplasi këmbësorët akuzohet për vrasje

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) - Shoferi i automjetit i cili goditi këmbësorët në trotuar në sheshin Times të New York-ut, dhe si pasojë e kësaj kishte humbur jetën një person, ndërsa ishin plagosur 22 të...

Sulmi në New York: Një i vdekur dhe 22 të plagosur

më 5.2017 - GazetaBlic

Dje pasdite, një shtypje me makinë e njerëzve ndodhi në sheshin Time Square në New York. Personi që ngiste makinën, sipas BBC, kishte thënë për policinë se “kishte dëgjuar zëra”. Të paktën një person ka...

Shtypi me makinë turmën në New York, agresori: Duhej të më vrisnit sepse unë doja t’i vrisja njerëzit

më 5.2017 - Java News

Një person i cili ngriti në këmbë qytetin e Nju Jorkut në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme duke u futur mes turmës së njerëzve me makinën në sheshin e njohur “Times Square” ka dhënë disa...

Sulmi në New York: Një i vdekur dhe 22 të plagosur

më 5.2017 - Gazeta Express

Dje pasdite, një shtypje me makinë e njerëzve ndodhi në sheshin Time Square në New York. Personi që ngiste makinën, sipas BBC, kishte thënë për policinë se “kishte dëgjuar zëra”. Të paktën një person ka...

Pamje tronditëse nga sulmi në Nju Jork

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ky është një moment mjaft tronditës kur një shofer në ndikimin e marihuanës goditi disa persona me makinën e tij në sheshin kryesor të Nju Jorkut Shoferi u identifikua si 26-vjeçari Riçard Rojas nga Bronksi,...

Pamje të tmerrshme/ Ish marinsi amerikan shtyp me makinë kalimtarët në New York, ‘dëgjova zëra që…’

më 5.2017 - Tetova Sot

Këto janë pamjet e frikshme të momentit kur një makinë hyri midis kalimtarëve në “Times Square,” në New York, duke vrarë një grua dhe plagosur 22 persona të tjerë. Ndonëse fillimisht u dyshua për një akt...

Vetura përplas kalimtarët në New York, një e vdekur dhe 23 të plagosur

më 5.2017 - 10minuta

Frikë në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një veturë përplasi disa kalimtarë në një trotuar në qendër të Times Square. Për pasojë një vajzë humbi jetën, ndërsa 23 të tjerë mbetën të plagosur,...

Masakër në mes të qendrës, identifikohet e reja që u përplas për vdekje

më 5.2017 - Klan

Kjo është Alyssa Elsman, 18 – vjeçarja e cila u përplas për vdekje në Times Squares të New York, pasi një automjet u fut në mes të këmbësorëve. Identiteti i të resë u konfirmua nga policia e New York....

Shoferi që u përplas me kalimtarët “dëgjonte zëra”

më 5.2017 - Arbresh

Një burrë që u përplas me makinë për kalimtarët në tre blloqe të trotuarit në Times Square, ku mbet i vdekur një adoleshent e 22 persona të lënduar, ka thënë se “dëgjonte zëra”, sipas burimeve brenda forcave...

Sulmuesi i “Times Square” thotë se kishte dëgjuar zëra

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Policia e New Yorkut ka arrestuar 26-vjeçarin Richard Rojas nga Bronx, si të dyshuar për sulmin në “Times Square” që ndodhi të enjten, ku ai vrau një person dhe plagosi 23 të tjerë. Personi që përplasi...

Makina godet turmën e njerëzve në Times Square, një i vdekur

më 5.2017 - Antpress

Një person ka humbur jetën dhe 22 të tjerë mbetën të plagosur, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Viktima është një vajzë...

Vetura përplas kalimtarët në New York, një e vdekur dhe 23 të plagosur

më 5.2017 - Gazeta e re

Frikë në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një veturë përplasi disa kalimtarë në një trotuar në qendër të Times Square. Për pasojë një vajzë humbi jetën, ndërsa 23 të tjerë mbetën të plagosur,...

Ky është vozitësi që e mbyti vajzën në ‘Times Square’

më 5.2017 - Gazeta e re

Richard Rojas , është vozitësi që e mbyti vajzën e ‘Times Square’, sot në New York. Tani për tani 23 persona janë të lënduar ,prej kur që Rojas me veturë ne shpejësi shumë të madhe iu turr këmbësorëve...

Makina godet turmën e njerëzve në Times Square, një i vdekur

më 5.2017 - Periskopi

Një person ka humbur jetën dhe 22  të tjerë mbetën të plagosur, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Viktima është një vajzë...

Pamjet e arrestimit të drejtuesit të makinës që trembi “Times Square”

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Shtypi amerikan ka publikuar fotot e arrestimit të drejtuesit të makinës që shtypi këmbësorët në sheshin “Times Square” në Nju Jork. Ai quhet Richard Rojas dhe sipas policisë nuk bëhet fjalë për një akt...

Identifikohet shoferi i cili ka shtypur mbi 20 persona në Nju-Jork

më 5.2017 - Portalb

Shoferi, i cili sot në sheshin “Tajms Skuer” në Nju-Jork ka lënë të vdekur një person dhe ka lënduar 20 të tjerë, kur me automjetin në lëvizje me shpejtësi të madhe ka goditur një grup këmbësorësh, është...

Momenti kur vetura futet në trotuar dhe shtyp këmbësorët në Times Square (Video, +18)

më 5.2017 - Telegrafi

New York-u është tmerruar sot kur një shofer u fut me veturë në trotuar dhe shtypi dhjetëra persona, ku si pasojë humbin jetën një vajzë dhe u lënduan 22 tjerë. Por pas këtij aksidenti të tmerrshëm, janë...

Sulmuesi në New York, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - Telegrafi

Vozitësi, i cili me shpejtësi të madhe të enjten hyri në mesin e këmbësorëve në Times Square në Nju Jork, është Richard Rohas (26), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas është arrestuar dy herë...

Nju Jork, automjeti përplas këmbësorët: Një i vdekur, disa të plagosur

më 5.2017 - Portalb

Një makinë është përplasur mbi kalimtarët në sheshin “Times Square” në Nju Jork, duke i marrë jetën një personi dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Shoferi është ndaluar nga forcat e rendit dhe zona është...

Sulmuesi në New York, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - Indeks online

Vozitësi, i cili me shpejtësi të madhe të enjten hyri në mesin e këmbësorëve në Times Square në New York, është Richard Rohas (26), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas është arrestuar dy herë...

Nju Jork, automjeti përplas këmbësorët. Një i vdekur, disa të plagosur

më 5.2017 - Top Channel

Një makinë është përplasur mbi kalimtarët në sheshin “Times Square” në Nju Jork, duke i marrë jetën një personi dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë. Shoferi është ndaluar nga forcat e rendit dhe zona është...

FOTO/ Nju Jork, makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët

më 5.2017 - Opozita

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

Makina godet turmën e njerëzve në Times Square, një i vdekur

më 5.2017 - Ora news

Një person ka humbur jetën dhe 22  të tjerë mbetën të plagosur, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Viktima është një vajzë...

Makina futet mes turmës, 1 i vdekur dhe 12 të plagosur

më 5.2017 - Klan

Një person ka humbur jetën dhe 12 të tjerë kanë mbetur të plagosur pasi një makinë u fut në mes turmës, në sheshit Times Square të New York -ut. Autoritet kanë ndaluar drejtuesin e automjetit, ndërsa e...

Nju Jork: Një i vdekur, dhjetëra të lënduar pasi një makinë godet këmbësorët

më 5.2017 - TV Koha

Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Departamenti i Zjarrfikësve...

Nuk ka fakte se sulmi në New York ishte terrorist

më 5.2017 - Telegrafi

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash...

Nju Jork, makina përplas këmbësorët, të paktën një i vdekur

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Frikë në Nju Jork, ku një automjet ka shtypur disa këmbësorë në një rrugë pedonale në qendër të sheshit “Times Square”. Bilanci paraprak flet për një të vdekur dhe 20 të plagosur. Policia ka arrestuar...

Nju Jork, një makinë përplaset mbi trotuar, vritet një person

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Në Nju Jork, sipas dëshimtarëve okularë, një makinë u përplas tek kalimtarët në sheshin “Times Square”, duke vrarë të paktën një person. Rreth 22 të tjerë u plagosën, sipas një njoftimi të Departamentit...

Gjak dhe të lënduar në tokë: Publikohen pamjet e reja të aksidentit të tmerrshëm në New York (Foto/Video, +18)

më 5.2017 - Telegrafi

Në sheshin Times Square të New York-ut ka ndodhur një aksident i tmerrshëm, ku si pasojë e shpejtësisë së madhe shoferi kishte humbur kontrollin mbi timonin duke shtypur dhjetëra këmbësorë në trotuar,...

Ky është momenti kur vetura futet në trotuar dhe shtyp këmbësorët në Times Square (Video, +18)

më 5.2017 - Almakos

New York-u është tmerruar sot kur një shofer u fut me veturë në trotuar dhe shtypi dhjetëra persona, ku si pasojë humbin jetën një vajzë dhe u lënduan 22 tjerë. sh-marinsi amerikan Richard Rojas 26-vjeç,...

Nju Jork, automjeti përplas këmbësorët. Një i vdekur, disa të plagosur

më 5.2017 - Portalb

Një automjet është drejtuar me shpejtësi në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut, duke lënë të paktën 13 persona të plagosur, sipas raportimeve fillestare të dëshmitarëve, transmeton Top Channel. Departamenti...

Nju Jork, automjeti përplas turmën e njerëzve

më 5.2017 - Alsat-M

Dhjetëra persona janë plagosur, pasi një makinë që po lëvizte në shpejtësi ka goditur këmbësorët në Times Square të Nju Jorkut, raportojnë medait në SHBA. Raportohet se të paktën një person ka vdekur,...

Incidenti në Nju-Jork nuk lidhet me terrorizëm

më 5.2017 - Gazeta Express

Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Departamenti i Zjarrfikësve...

New York: Makina hynë në turmë, një i vdekur dhe 12 të plagosur

më 5.2017 - Klan Kosova

Një makinë ka goditur turmën në Times Square të New York, ku një person më pas ka mbetur i vdekur dhe 12 të tjerë janë plagosur, transmeton Klan Kosova. Shoferi tashmë është në paraburgim dhe boza është...

Një i vdekur, 19 të lënduar në Times Square

më 5.2017 - Klan Kosova

Departamenti i Zjarrfikësve i New York-ut ka bërë të ditur se një person ka vdekur dhe 19 të tjerë kanë mbetur të lënduar pasi që një vozitës drejtoi makinën në trotuar në sheshin Times Square. Vozitësi...

Një makinë godet këmbësorët në Nju Jork

më 5.2017 - Zhurnal

Një makinë ka goditur këmbësorët në sheshin Times Square në Nju Jork, duke plagosur të paktën 10 persona, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. NBC raproton se nga kjo ngjarje, të paktën një person ka...

Makina shtypë këmbësorët në qendër të Nju-Jorkut, ka të vdekur

më 5.2017 - Zeri

Një makinë më shpejtësi të madhe ka shtypur këmbësorët në bulevardin më të njohur në botë “Times Square” në New York. Reuters raporton se një person ka vdekur dhe 10 të tjerë janë dërguar në spital për...

SHBA, frikë në “Time Square” në New York. Makina hyn në turmën e turistëve

më 5.2017 - ABC News

Një makinë ka hyrë në turmën e këmbësorëve në Tajm Skuer në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara. Lajmi është konfirmuar nga autoritetet Amerikane që bëjnë me dije se një viktimë është shënuar nga kjo ngjarje....

Vetura shtyp këmbësorët në trotuar në New York, një i vdekur dhe 10 të lënduar (Foto/Video)

më 5.2017 - Telegrafi

Një veturë që po lëvizte me shpejtësi të madhe shtypi këmbësorët të cilët po ecnin nëpër trotuaret e sheshit Times Square në New York, duke lënë të vdekur në vend një person dhe lënduar 10 të tjerë, shkruan...

Momenti kur vetura futet në trotuar dhe shtyp këmbësorët në Times Square (Video, +18)

më 5.2017 - Tetova1

New York-u është tmerruar sot kur një shofer u fut me veturë në trotuar dhe shtypi dhjetëra persona, ku si pasojë humbin jetën një vajzë dhe u lënduan 22 tjerë. Por pas këtij aksidenti të tmerrshëm, janë...

Nuk ka fakte se sulmi në Nju Jork ishte terrorist

më 5.2017 - Indeks online

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash...

Nju Jork: Një i vdekur, dhjetëra të lënduar pasi një makinë godet këmbësorët

më 5.2017 - Lajmi.net

Një person ka vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar, pasi një makinë, që po lëvizte me shpejtësi, ka goditur njerëzit në Times Square në Nju Jork, kanë thënë autoritetet. Departamenti i Zjarrfikësve...

Nuk ka fakte se sulmi në New York ishte terrorist

më 5.2017 - GazetaBlic

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash...

New Jork: Automobili hyn në mesin e këmbësorëve, ka viktima

më 5.2017 - GazetaBlic

Një automjet me shpejtësi të madhe ka hyrë të enjten në mesin e këmbësorëve në “Times Square” në Nju Jork, duke shkaktuar vdekjen e të paktën një personi dhe 20 të tjerë janë lënduar, transmeton CBS news....

Një makinë hyn në mesin e turmës së njerëzve në Nju Jork, 1 i vdekur, 20 të plagosur

më 5.2017 - BalkanWeb

SHBA – Të paktën 1 person ka humbur jetën dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur, pasi një makinë ka hyrë në turmën e njerëzve në Nju Jork. Sipas mediave vendase, një makinë ka hyrë me shpejtësi mes turmës...

Nju Jork: Një makinë mësyn në masën e njerëzve në Time Square

më 5.2017 - DW

Disa të palgosur në sheshin e Nju Jorkut Time Squer, pasi një makinë mësyn në masën e kalimtarëve. Në sheshin e Nju Jorkut Time Square një makinë ka mësyrë në masën e njerëzve duke plagosur disa vetë....

Nju Jork, makina përplas këmbësorët në "Times Square", 1 i vdekur 13 të plagosur

më 5.2017 - Shqiptarja

Një automjet është drejtuar me shpejtësi në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut mesditën e sotme dukë lënë të vdekur një person e ndërsa raportohet për 13 të tjerë të plagosur. Departamenti i Policisë...

Sulmuesi në New York, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - Tetova1

Vozitësi, i cili me shpejtësi të madhe të enjten hyri në mesin e këmbësorëve në Times Square në Nju Jork, është Richard Rohas (26), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas është arrestuar dy herë...

Sulmuesi në Nju Jork, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - Arbresh

Vozitësi, i cili me shpejtësi të madhe të enjten hyri në mesin e këmbësorëve në Times Square në Nju Jork, është Richard Rohas (26), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas është arrestuar dy herë...

Nju Jork, makina përplaset me kalimtarët, të paktën një i vdekur

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Në sheshin Times Square të Nju Jorkut një makinë u përplas me këmbësorët, duke shkaktuar të paktën një të vdekur. Njoftohet se 20 persona të tjerë janë plagosur, por sipas njoftimeve të medias që citojnë...

FOTO/ Nju Jork, makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët

më 5.2017 - Standard

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

Incidenti në New York nuk lidhet me terrorizëm

më 5.2017 - Koha.net

CBS raporton se policia e New Yorkut ka thënë se incidenti i sotëm në Times Square nuk lidhet me terrorizëm. Një veturë e tipit Honda ka goditur 13 këmbësorë duke lënë të paktën një të vdekur, ndërsa sipas...

Përsëritet skenari: Makina merr përpara njerëzit në Nju Jork

më 5.2017 - Mapo

Foto 1 nga 6 KUJDES: PAMJE SHQETESUESE Një makinë ka hyrë me shpejtësi mes kalimtarëve në sheshin kryesor të Nju Jorkut, në “Times Square”. Fillimisht raportohet për një person të vdekur dhe të paktën...

Një makinë godet këmbësorët në Nju Jork

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Një makinë ka goditur këmbësorët në sheshin Times Square në Nju Jork, duke plagosur të paktën 10 persona, të cilët kanë kërkuar ndihmë mjekësore. NBC raproton se nga kjo ngjarje, të paktën një person ka vdekur.

New York, makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët

më 5.2017 - Indeks online

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

Sulmuesi në New York, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - Infokusi

Vozitësi, i cili me shpejtësi të madhe të enjten hyri në mesin e këmbësorëve në Times Square në New York, është Richard Rohas (26), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas është arrestuar dy herë...

Nju Jork, makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët

më 5.2017 - Indeks online

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

Makina shtyp turmën në Times Square, së paku një i vdekur

më 5.2017 - Koha.net

Të paktën një person ka vdekur pas shtypjes nga një veturë në Times Square në New York, raporton Reuters. Së paku dhjetë persona janë lënduar pasi një makinë ka goditur këmbësorët në Times Square në New York,...

Makina shtyp turmën në Times Square, së paku dhjetë të lënduar

më 5.2017 - Koha.net

Së paku dhjetë persona janë lënduar pasi një makinë ka goditur këmbësorët në Times Square në New York, raporton BBC. Në rrjetet sociale kanë postuar foto nga kjo ngjarje, derisa raportohet se të lënduarit...

New York, automjeti përplas këmbësorët në sheshin "Times Square"

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv NEW YORK (AA) – Në sheshin “Times Square” në New York, një automjet ka goditur këmbësorët në trotuar, raporton Anadolu Agency (AA). Policia e New Yorkut njoftoi se në incident ka humbur...

Ky është momenti kur vetura futet në trotuar dhe shtyp këmbësorët në Times Square (Video, +18)

më 5.2017 - AlbPortali

New York-u është tmerruar sot kur një shofer u fut me veturë në trotuar dhe shtypi dhjetëra persona, ku si pasojë humbin jetën një vajzë dhe u lënduan 22 tjerë. Loading... sh-marinsi amerikan Richard Rojas...

Ky është momenti kur vetura futet në trotuar dhe shtyp këmbësorët në Times Square (Video, +18)

më 5.2017 - Shenja

New York-u është tmerruar sot kur një shofer u fut me veturë në trotuar dhe shtypi dhjetëra persona, ku si pasojë humbin jetën një vajzë dhe u lënduan 22 tjerë. sh-marinsi amerikan Richard Rojas 26-vjeç,...

New York, identifikohet ngasësi i makinës që u përplas me këmbësorët

më 5.2017 - Arbresh

Shoferi i dyshuar që hyri në mes të turmës në Times Sqaure është identifikuar. Autoritetet kanë theksuar se ai quhet Richard Rojas, 26 vjeçar i cili jeton në lagjen Bronx të New York City, transmeton portali...

Automjeti përplas këmbësorët, një i vdekur, disa të plagosur në New York

më 5.2017 - Tetova Sot

Të paktën një person ka humbur jetën, ndërsa 20 të tjerë janë lënduar sot kur një automjet që lëvizte me shpejtësi të madhe ka goditur një grup kalimtarësh në sheshin “Tajms Skuer” në qendër të Nju-Jorkut....

Nuk ka fakte se sulmi në New York ishte terrorist

më 5.2017 - Arbresh

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash...

Në New York makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët

më 5.2017 - Arbresh

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

Gjak dhe të lënduar në tokë: Publikohen pamjet e reja të aksidentit të tmerrshëm në New York (Foto/Video, +18)

më 5.2017 - Infokusi

Në sheshin Times Square të New York-ut ka ndodhur një aksident i tmerrshëm, ku si pasojë e shpejtësisë së madhe shoferi kishte humbur kontrollin mbi timonin duke shtypur dhjetëra këmbësorë në trotuar,...

Sulmuesi në New York, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Vozitësi, i cili me shpejtësi të madhe të enjten hyri në mesin e këmbësorëve në Times Square në New York, është Richard Rohas (26), njoftoi komisari i policisë James O’Niel. Rohas është arrestuar dy herë...

Sulmuesi në Nju Jork, ish-pjesëtar i Marinës amerikane

më 5.2017 - KosovaPress

Rohas është arrestuar dy herë më parë për vozitje në gjendje të dehur, transmeton Reuters. Në sulm ka humbur jetën të paktën një person dhe 22 të tjerë janë lënduar, transmeton AFP. Prefekti i Nju Jorkut,...

Vetura shtyp këmbësorët në trotuar në New York, një i vdekur dhe 13 të lënduar

më 5.2017 - Almakos

Një i vdekur dhe së paku 13 persona të lënduar pasi një makinë ka goditur këmbësorët në Times Square në New York. Në rrjetet sociale janë postuar foto nga kjo ngjarje, derisa raportohet se të lënduarit...

Horror në Nju Jork, një makinë futet mes njerëzve në “Times Square”: Dhjetra të plagosur

më 5.2017 - Tetova Sot

Një automjet është drejtuar me shpejtësi në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut, duke lënë të paktën 10 persona të plagosur, sipas raportimeve fillestare të dëshmitarëve. Departamenti i Policisë së qytetit...

Nuk ka fakte se sulmi në Nju Jork ishte terrorist

më 5.2017 - AlbPortali

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Loading... Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve...

Nuk ka fakte se sulmi në Nju Jork ishte terrorist

më 5.2017 - Fakti Ditor

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash...

FOTO/ Një makinë futet mes njerëzve në “Times Square”: Dhjetra të plagosur

më 5.2017 - Lexo

Një automjet është drejtuar me shpejtësi në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut, duke lënë të paktën 10 persona të plagosur, sipas raportimeve fillestare të dëshmitarëve. Departamenti i Policisë së qytetit...

Foto/Makina futet mes njerëzve në New York, 1 i vdekur dhe 10 të plagosur

më 5.2017 - Java News

Një automjet është drejtuar me shpejtësi në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut, duke lënë të paktën 1 person te vdekur dhe 10 të plagosur, sipas raportimeve fillestare të dëshmitarëve. Departamenti i...

Automjeti përplas këmbësorët, një i vdekur, disa të plagosur në New York

më 5.2017 - AlbPortali

Të paktën një person ka humbur jetën, ndërsa 20 të tjerë janë lënduar sot kur një automjet që lëvizte me shpejtësi të madhe ka goditur një grup kalimtarësh në sheshin “Tajms Skuer” në qendër të Nju-Jorkut....

Automjeti përplas këmbësorët, një i vdekur, disa të plagosur në New York

më 5.2017 - Fakti Ditor

Të paktën një person ka humbur jetën, ndërsa 20 të tjerë janë lënduar sot kur një automjet që lëvizte me shpejtësi të madhe ka goditur një grup kalimtarësh në sheshin “Tajms Skuer” në qendër të Nju-Jorkut....

Një makinë futet mes njerëzve në “Times Square”: Dhjetra të plagosur

më 5.2017 - Gazeta e re

Një makinë ka goditur këmbësorët në sheshin Times Square në Nju Jork, duke plagosur të paktën 10 persona, dhe një të vdekur. Të paktën një person ka vdekur pas shtypjes nga një veturë në Times Square në...

Horror në Nju Jork, një makinë futet mes njerëzve në “Times Square”: Dhjetra të plagosur

më 5.2017 - Republika

Një automjet është drejtuar me shpejtësi në sheshin “Times Square” të Nju Jorkut, duke lënë të paktën 10 persona të plagosur, sipas raportimeve fillestare të dëshmitarëve. Departamenti i Policisë së qytetit...

Nju Jork, makina përplaset me kalimtarët, të paktën një i vdekur

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Në sheshin Times Square të Nju Jorkut një makinë u përplas me këmbësorët, duke shkaktuar të paktën një të vdekur. Njoftohet se 20 persona të tjerë janë plagosur, por sipas njoftimeve të medias që citojnë...

Nuk ka fakte se sulmi në Nju Jork ishte terrorist

më 5.2017 - Gazeta e re

Zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë njoftuan përmes Twitter se presidenti amerikan Donald Trump është njoftuar me sulmin e sotëm në Times Square, transmeton Reuters. Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash...

Një i vdekur dhe disa të lënduar nga shtypja me makinë në Times Square

më 5.2017 - Insajderi

Një i vdekur dhe së paku 12 të tjerë janë lënduar kur një veturë goditi këmbësorët në Times Square të New Yorkut të enjten në mesditë, sipas departamentit të zjarrfikësve. Vozitësi duket të ketë qenë ose...

Nuk ka fakte se sulmi në Nju Jork ishte terrorist

më 5.2017 - KosovaPress

Një zyrtar i Qeverisë së SHBA-ve tha se tash për tash nuk ka indikacione se sulmi ishte me natyrë terroriste. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban...

Vetura shtyp këmbësorët në trotuar në New York, një i vdekur dhe 13 të lënduar

më 5.2017 - AlbPortali

Një i vdekur dhe së paku 13 persona të lënduar pasi një makinë ka goditur këmbësorët në Times Square në New York. Loading... Në rrjetet sociale janë postuar foto nga kjo ngjarje, derisa raportohet se të...

Mogherini: Shtabi ushtarak i BE-së operativ brenda disa ditësh

më 5.2017 - KosovaPress

Sipas disa pohimeve të mëhershme të burimeve diplomatike, bisedimet britanike mund të çojnë deri te pengimi i arritjes së marrëveshjes, por Mogherini ka theksuar se rruga për këtë deri tash është pastruar,...

Nju Jork: Dhjetëra të lënduar pasi një makinë godet këmbësorët

më 5.2017 - Bota Press

Dhjetëra persona janë plagosur, pasi një makinë që po lëvizte në shpejtësi ka goditur këmbësorët në Times Square të Nju Jorkut, raportojnë medait në SHBA. Reuters dhe CNN janë duke shfaqur video të personave...

New York, makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët

më 5.2017 - Periskopi

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

Vetura shtyp këmbësorët në trotuar në New York, një i vdekur dhe 13 të lënduar

më 5.2017 - Shenja

Një i vdekur dhe së paku 13 persona të lënduar pasi një makinë ka goditur këmbësorët në Times Square në New York. Në rrjetet sociale janë postuar foto nga kjo ngjarje, derisa raportohet se të lënduarit...

Nju Jork: Automobili hyn në mesin e këmbësorëve, ka viktima

më 5.2017 - KosovaPress

Televizioni transmeton pohimet e policisë së Nju Jorkut, se incidenti nuk është i lidhur me terrorizmin. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat...

Incidenti në New York nuk lidhet me terrorizëm

më 5.2017 - Gazeta Monitor

CBS raporton se policia e New Yorkut ka thënë se incidenti i sotëm në Times Square nuk lidhet me terrorizëm. Një veturë e tipit Honda ka goditur 13 këmbësorë duke lënë të paktën një të vdekur, ndërsa sipas...

Makina shtypë këmbësorët në qendër të New Yorkut, ka të vdekur

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Një makinë më shpejtësi të madhe ka shtypur këmbësorët në bulevardin më të njohur në botë “Times Square” në New York. Reuters raporton se një person ka vdekur dhe 10 të tjerë janë dërguar në spital për...

Automjeti përplas këmbësorët, një i vdekur, disa të plagosur

më 5.2017 - KosovaPress

Departamenti i Policisë së qytetit të Nju Jorkut rrethoi menjëherë zonën, mesditën e kësaj të enjteje me orën lokale, ndërsa mes këmbësorëve thuhet se ka edhe një viktimë. Aksidenti ka ndodhur...

Makina futet në trotuar dhe përplas këmbësorët në Nju Jork

më 5.2017 - Sovrani

Një makinë ka përplasur këmbësorët në trotuar në Times Square në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas Reuters, të paktën 10 persona kanë mbetur të lënduar. Policia ka mbyllur të gjithë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK