http://kariera.mk

Iran, votohet për presidentin dhe marrëdhëniet me Perëndimin

para 8 muajve - Alsat-M

Iranianët u janë drejtuar kutive të votimit në zgjedhjet presidenciale, të cilat pritet gjerësisht që të përcaktojnë jo vetëm presidentin e ri, por edhe marrëdhëniet me Perëndimin. Presidenti aktual, 68-vjeçari...

Irani zhvillon zgjedhjet presidenciale

para 8 muajve - Zëri i Amerikës

Të premten në Iran zhvillohen zgjedhjet për presidentin e ri të vendit. Presidenti në detyrë Hassan Rouhani përballet me një sfidë të fortë nga konservatorët që e kritikojnë menaxhimin nga ana e tij të...

Irani voton sot për zgjedhjet presidenciale

para 8 muajve - RTSH

56 milionë iranianë do të vendosin sot mes perëndimit apo izolimit. Kanë nisur në Iran, votimet për zgjedhjet presidenciale mes presidentit aktual Hassan Rohani, i cili po lufton për të mbajtur vendin...

Iran: Dilema në zgjedhje – angazhim me perëndimin apo izolim

para 8 muajve - Portalb

Në Iran sot po mbahen zgjedhjet presidenciale në të cilat do të vendoset për rizgjedhjen e presidentit aktual, i cili synon angazhim me perëndimin, apo të kandidatit që do ta kthente Iranin në izolim dhe...

Iran, sot mbahen zgjedhjet presidenciale dhe lokale

para 8 muajve - Aktuale

Në Iran ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet e 12-ta presidenciale dhe zgjedhjet e 5-ta lokale, raporton Anadolu Agency (AA). Procesi i votimit i cili ka nisur në orën 08.00 me orën lokale, ndërsa...

Irani zgjedh Presidentin, Hassan Rouhani kërkon një mandat të dytë

para 8 muajve - Ora news

54 milionë qytetarë iranianë me të drejtë vote do të zgjedhin sot Presidentin e ardhshëm të vendit, ndërsa Hasan Ruhani është në kërkim të një mandati të dytë. Rivali më i ashpër i Presidentit në detyrë...

TEHERAN: ZGJEDHJET- MES PERËNDIMIT E IZOLIMIT

para 8 muajve - TV Art

54 milionë qytetarë iranianë me të drejtë vote do të zgjedhin sot Presidentin e ardhshëm të vendit, ndërsa Hasan Ruhani është në kërkim të një mandati të dytë. Rivali më i ashpër i Presidentit në detyrë...

Garë në Iran për president reformator ose konservator

para 8 muajve - Koha.net

Filluan sot zgjedhjet presidenciale iraniane, ku vlen të theksohet përpjekja e presidentit në largim, Hassan Rohani, i cili po lufton për të mbajtur vendin në rrugën e reformave, transmeton atsh. Rivali...

Zgjedhjet në Iran, Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - Mapo

Rreth 54 milionë iranianë do të kenë mundësi të votojnë sot, në zgjedhjet presidenciale të vendit. Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë,...

​Zgjedhjet në Iran, Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - Indeks online

Rreth 54 milionë iranianë do të kenë mundësi të votojnë sot, në zgjedhjet presidenciale të vendit. Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë,...

Iran,zgjedhjet presidenciale,sfidë mes presidentit Rouhani dhe Raisi

para 8 muajve - Shqiptarja

Qytetarët iranianë i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur presidentin e vendit. Në garë janë presidenti aktual Rouhani i cili kërkon një mandat të dytë dhe sfiduesi më i fortë është 56-vjecari Ibrahim...

Iran: Dilema në zgjedhje – angazhim me perëndimin apo izolim

para 8 muajve - Indeks online

Në Iran sot po mbahen zgjedhjet presidenciale në të cilat do të vendoset për rizgjedhjen e presidentit aktual, i cili synon angazhim me perëndimin, apo të kandidatit që do ta kthente Iranin në izolim dhe...

Iran: Dilema në zgjedhje – angazhim me perëndimin apo izolim

para 8 muajve - Evropa e Lirë

Në Iran sot po mbahen zgjedhjet presidenciale në të cilat do të vendoset për rizgjedhjen e presidentit aktual, i cili synon angazhim me perëndimin, apo të kandidatit që do ta kthente Iranin në izolim dhe...

Dilema në zgjedhje – angazhim me perëndimin apo izolim

para 8 muajve - Gazeta Max

Në Iran sot po mbahen zgjedhjet presidenciale në të cilat do të vendoset për rizgjedhjen e presidentit aktual, i cili synon angazhim me perëndimin, apo të kandidatit që do ta kthente Iranin në izolim dhe...

Zgjedhje presidenciale në Iran

para 8 muajve - Portalb

Në Iran sot mbahen zgjedhje presidenciale, në të cilat votuesit duhet të përcaktohen ndërmjet katër kandidatëve, të cilët janë të ndarë në të matur dhe ultrakonservativ. Favorit në zgjedhje është presidenti...

Zgjedhjet në Iran, Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - Periskopi

Rreth 54 milionë iranianë do të kenë mundësi të votojnë sot, në zgjedhjet presidenciale të vendit. Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë,...

Irani zgjedh Presidentin, Hassan Rouhani kërkon një mandat të dytë

para 8 muajve - Gazeta Telegraf

54 milionë qytetarë iranianë me të drejtë vote do të zgjedhin sot Presidentin e ardhshëm të vendit, ndërsa Hasan Ruhani është në kërkim të një mandati të dytë. Rivali më i ashpër i Presidentit në detyrë...

Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - Politiko

Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë, të mbetur në garë. Rouhani është një klerik  i moderuar, 68 vjeçar, i cili negocioi një marrëveshje...

Iran, sot mbahen zgjedhjet presidenciale dhe lokale

para 8 muajve - Almakos

Në Iran ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet e 12-ta presidenciale dhe zgjedhjet e 5-ta lokale, raporton Anadolu Agency (AA). Procesi i votimit i cili ka nisur në orën 08.00 me orën lokale, ndërsa...

Garë në Iran për president reformator ose konservator

para 8 muajve - Gazeta Liria

Filluan sot zgjedhjet presidenciale iraniane, ku vlen të theksohet përpjekja e presidentit në largim, Hassan Rohani, i cili po lufton për të mbajtur vendin në rrugën e reformave, transmeton atsh. Rivali...

Iranianët në votime, zgjedhin presidentin

para 8 muajve - Te Sheshi

Kanë nisur në tërë Iranin votimet për presidentin e ri të vendit. Mbi 56 milionë votues mund t’u drejtohen kutive të votimit në më shumë se 63 mijë qendra votimi në të gjithë vendin për të vendosur në...

Iran, sot mbahen zgjedhjet presidenciale dhe lokale

para 8 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv TEHERAN (AA) - Në Iran ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet e 12-ta presidenciale dhe zgjedhjet e 5-ta lokale, raporton Anadolu Agency (AA). Procesi i votimit i cili ka nisur në orën...

Filluan zgjedhjet në Iran, vendi drejt reformave

para 8 muajve - Gazeta e re

Procesi i votimit ka filluar në ora 08.00 dhe do të vazhdojnë deri në ora 20.00. Në zgjedhjet presidenciale pritet një pjesëmarrje prej 56 milionë  votuesish. Janë formuar 63 mije qendra votimi ku janë...

Zgjedhjet në Iran, Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - KosovaPress

Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë, të mbetur në garë. Rouhani është një klerik  i moderuar, 68 vjeçar, i cili negocioi një marrëveshje...

Iran, sot mbahen zgjedhjet presidenciale dhe lokale

para 8 muajve - AlbPortali

Në Iran ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet e 12-ta presidenciale dhe zgjedhjet e 5-ta lokale, raporton Anadolu Agency (AA). Loading... Procesi i votimit i cili ka nisur në orën 08.00 me orën lokale,...

Zgjedhjet në Iran, Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - Lexo

Rreth 54 milionë iranianë do të kenë mundësi të votojnë sot, në zgjedhjet presidenciale të vendit. Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë,...

Iran, sot mbahen zgjedhjet presidenciale dhe lokale

para 8 muajve - Shenja

Në Iran ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet e 12-ta presidenciale dhe zgjedhjet e 5-ta lokale, raporton Anadolu Agency (AA). Procesi i votimit i cili ka nisur në orën 08.00 me orën lokale, ndërsa...

Iran: Dilema në zgjedhje – angazhim me perëndimin apo izolim

para 8 muajve - Gazeta Monitor

Në Iran sot po mbahen zgjedhjet presidenciale në të cilat do të vendoset për rizgjedhjen e presidentit aktual, i cili synon angazhim me perëndimin, apo të kandidatit që do ta kthente Iranin në izolim dhe...

Zgjedhjet në Iran, Rouhani kërkon mandatin e dytë

para 8 muajve - Top Channel

Rreth 54 milionë iranianë do të kenë mundësi të votojnë sot, në zgjedhjet presidenciale të vendit. Presidenti aktual, Hassan Rouhani do të garojë për një mandat të dytë, kundër tre kandidatëve të tjerë,...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - Telegrafi

Iranianët votojnë të premten për të mbështetur apo jo një mandat të dytë të presidentit të moderuar, Hassan Rohani dhe politikën e tij për hapjen ndaj botës, që ngjalli shpresë sot në një pjesë të elektoratit...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - Indeks online

Iranianët votojnë të premten për të mbështetur apo jo një mandat të dytë të presidentit të moderuar, Hassan Rohani dhe politikën e tij për hapjen ndaj botës, që ngjalli shpresë sot në një pjesë të elektoratit...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - GazetaBlic

Iranianët votojnë të premten për të mbështetur apo jo një mandat të dytë të presidentit të moderuar, Hassan Rohani dhe politikën e tij për hapjen ndaj botës, që ngjalli shpresë sot në një pjesë të elektoratit...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - Tetova1

Iranianët votojnë të premten për të mbështetur apo jo një mandat të dytë të presidentit të moderuar, Hassan Rohani dhe politikën e tij për hapjen ndaj botës, që ngjalli shpresë sot në një pjesë të elektoratit...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - Arbresh

Iranianët votojnë të premten për të mbështetur apo jo një mandat të dytë të presidentit të moderuar, Hassan Rohani dhe politikën e tij për hapjen ndaj botës, që ngjalli shpresë sot në një pjesë të elektoratit...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - Gazeta e re

Iranianët votojnë të premten për të mbështetur apo jo një mandat të dytë të presidentit të moderuar, Hassan Rohani dhe politikën e tij për hapjen ndaj botës, që ngjalli shpresë sot në një pjesë të elektoratit...

Të premten votohet për president të Iranit

para 8 muajve - KosovaPress

Politika e Rohanit, është kundërshtuar nga kundërshtari i tij kryesor, konservatori Ebrahim Raissi, krahu i djathtë i liderit suprem, ajatollahut Ali Khamenei. Ky proces zgjedhor po shënohet në një klimë...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK