http://kariera.mk

Dhoma e Përfaqësuesve informohet për rolin e prokurorit të posaçëm

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Ligjvënësi republikan Darrell Issa thotë se është i kënaqur që ish drejtori i FBI-së, Robert Mueller do të ketë hapësirën e duhur për të ndjekur të gjitha drejtimet ndërsa drejton një hetim të pavarur...

Dhoma e Përfaqësuesve informohet për rolin e prokurorit të posaçëm

para 11 muajve - Arbresh

Ligjvënësi republikan Darrell Issa thotë se është i kënaqur që ish drejtori i FBI-së, Robert Mueller do të ketë hapësirën e duhur për të ndjekur të gjitha drejtimet ndërsa drejton një hetim të pavarur...

Trump sulmon ashpër emërimin e një prokurori të posaçëm

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Presidenti i SHBA Donald Trump e sulmoi ashpër emërimin e një prokurori të posaçëm për të hetuar marrëveshjet e mundshme midis ekipit të fushatës së tij zgjedhore dhe rusëve, në përpjekjet e tyre për të...

Fushata e Trumpit ka pasur "18 kontakte të pazbuluara" me Rusinë

para 11 muajve - Zhurnal

Uashington, 19 maj - Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - Portalb

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Michael Flynn në qendër të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurt se është...

Agjentët e kundërzbulimit të FBI-së as nuk falin as nuk harrojnë

para 11 muajve - Bota.al

Nga David Gomez Presidenti Donald Trump nuk ishte thjesht i kënaqur me shkarkimin e James Comey nga pozicioni i tij si drejtor i FBI-së. Ai gjithashtu sulmoi besueshmërinë, kompetencën dhe integritetin...

Michael Flynn në qendër të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - 24 ore

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurt se është...

Regjistrimi tronditës i senatorit republikan: “Trump është paguar nga Putini”

para 11 muajve - BalkanWeb

“Mendoj se Putini paguan Trumpin”. Një frazë tronditëse e thënë në qershor 2016, në mesin e fushatës elektorale, nga udhëheqësi i shumicës republikane në Capitol, Kevin McCarthy, sipas asaj që shkruan...

Del regjistrimi tronditës. Senatori republikan: “Trump është paguar nga Putini”

para 11 muajve - Opozita

“Mendoj se Putini paguan Trumpin”: një frazë tronditëse e thënë në qershor 2016, në mesin e fushatës elektorale, nga udhëheqësi i shumicës republikane në Capitol, Kevin McCarthy, sipas asaj që shkruan...

Trump mohon t’i ketë ndërhyrë Comey në hetim: Prokurori special dëmton vendin

para 11 muajve - Indeks.mk

Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi në mbrëmje se, emërimi i një këshilltari të posaçëm hetimor ndaj lidhjeve të pretenduara mes fushatës së tij presidenciale dhe ndërhyrjes kibernetike të Rusisë,...

Michael Flynn në qender të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Ora news

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurtë se është...

Trump: Hetimi i FBI në lidhje me Rusinë ‘i dhemb SHBA-së tmerrësisht’

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti Donald Trump ka thënë se vendimi për të caktuar një këshilltar të posaçëm për të mbikqyrur hetimin mbi ndikimin rus në zgjedhjen e tij po dëmton Amerikën “tmerrësisht”. Duke folur në një konferencë...

Sërish telashe për Trump. Dyshime se paguhet nga Putin

para 11 muajve - Klan

“ Mendoj se Trump paguhet nga Putin ”. Deklarata shokuese është bërë në qershor të 2016-ës, në mes të fushatës presidenciale, nga kryetari i grupit republikan në Dhomën e Përfaqësuesve, Kevin McCarthy....

Rrjedhin incizimet tronditëse të republikanëve: Mendoj se Putini paguan dy persona në mesin tonë!

para 11 muajve - Almakos

Ministria amerikane e Drejtësisë, të mërkurën ka njoftuar se ish-drejtori i FBI-së, Robert Mueller, është emëruar si prokuror special në hetimin lidhur me “përpjekjet e Qeverisë ruse për të ndikuar në...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - Lexo

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Trump mohon t’i ketë ndërhyrë Comey në hetim: Prokurori special dëmton vendin

para 11 muajve - Top Channel

Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi në mbrëmje se, emërimi i një këshilltari të posaçëm hetimor ndaj lidhjeve të pretenduara mes fushatës së tij presidenciale dhe ndërhyrjes kibernetike të Rusisë,...

Rrjedhin incizimet tronditëse të republikanëve: Mendoj se Putini paguan dy persona në mesin tonë!

para 11 muajve - AlbPortali

Ministria amerikane e Drejtësisë, të mërkurën ka njoftuar se ish-drejtori i FBI-së, Robert Mueller, është emëruar si prokuror special në hetimin lidhur me “përpjekjet e Qeverisë ruse për të ndikuar në...

Rrjedhin incizimet tronditëse të republikanëve: Mendoj se Putini paguan dy persona në mesin tonë!

para 11 muajve - Shenja

Ministria amerikane e Drejtësisë, të mërkurën ka njoftuar se ish-drejtori i FBI-së, Robert Mueller, është emëruar si prokuror special në hetimin lidhur me “përpjekjet e Qeverisë ruse për të ndikuar në...

Rrjedhin incizimet tronditëse të republikanëve: Mendoj se Putini paguan dy persona në mesin tonë

para 11 muajve - Periskopi

Ministria amerikane e Drejtësisë, të mërkurën ka njoftuar se ish-drejtori i FBI-së, Robert Mueller, është emëruar si prokuror special në hetimin lidhur me “përpjekjet e Qeverisë ruse për të ndikuar në...

Rrjedhin incizimet tronditëse të republikanëve: Mendoj se Putini paguan dy persona në mesin tonë!

para 11 muajve - Telegrafi

Ministria amerikane e Drejtësisë, të mërkurën ka njoftuar se ish-drejtori i FBI-së, Robert Mueller, është emëruar si prokuror special në hetimin lidhur me “përpjekjet e Qeverisë ruse për të ndikuar në...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - Telegrafi

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - Indeks online

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Telegrafi

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey, të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritike...

Michael Flynn në qender të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Zhurnal

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurtë se është...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Portalb

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey, të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritike...

Trump për hetimet: Gjah shtrigash

para 11 muajve - Portalb

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar vendimin për t’u caktuar një Këshill Special për mbikëqyrjen e hetimeve mbi ndikimin rus në zgjedhjen e tij. “Ky është gjahu më i madh i shtrigave i një...

A mund të paditet Presidenti Trump për pengim të drejtësisë?

para 11 muajve - Gazeta Express

Gazeta “The New York Times” njoftoi të martën se Presidenti Donald Trump i kishte kërkuar ish-drejtorit të FBI-së që të “ndalte” hetimin e ish-këshilltarit të Sigurisë Kombetare Mike Flynn, dhe që në atë...

Michael Flynn në qender të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurtë se është...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse ka penguar drejtësinë

para 11 muajve - Lajme.al

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey, të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritike...

A mund të paditet Trump për pengim të drejtësisë?

para 11 muajve - Koha.net

Gazeta “The New York Times” njoftoi të martën se Presidenti Donald Trump i kishte kërkuar ish-drejtorit të FBI-së që të “ndalte” hetimin e ish-këshilltarit të Sigurisë Kombetare Mike Flynn, dhe që në atë...

Trump mohon t’i ketë ndërhyrë Comey në hetim

para 11 muajve - Arbresh

Presidenti amerikan Donald Trump paralajmëroi në mbrëmje se, emërimi i një këshilltari të posaçëm hetimor ndaj lidhjeve të pretenduara mes fushatës së tij presidenciale dhe ndërhyrjes kibernetike të Rusisë,...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - Arbresh

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - Tetova1

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Michael Flynn në qender të hetimit mbi përfshirjen e Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Arbresh

Gjenerali në pension Michael Flynn, një mbështetës politik i fortë i zgjedhjes së Donald Trumpit president dhe këshilltari i tij i parë për sigurinë kombëtare për 24 ditë, tashmë është e sigurtë se është...

A mund të paditet Presidenti Trump për pengim të drejtësisë?

para 11 muajve - Tetova Sot

Gazeta “The New York Times” njoftoi të martën se Presidenti Donald Trump i kishte kërkuar ish-drejtorit të FBI-së që të “ndalte” hetimin e ish-këshilltarit të Sigurisë Kombetare Mike Flynn, dhe që në atë...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Lajmi.net

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey, të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritike...

Trump për hetimet: Gjah shtrigash

para 11 muajve - Almakos

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar vendimin për t’u caktuar një Këshill Special për mbikëqyrjen e hetimeve mbi ndikimin rus në zgjedhjen e tij. “Ky është gjahu më i madh i shtrigave i një...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - Sovrani

Ish-senatori dhe kandidati demokrat për zëvendës president në kohën kur Al Gore udhëhoqi kampanjën presidenciale, Joe Lieberman është favorit për postin e drejtorit të FBI-së, njofton CNN duke iu referuar...

Trump për hetimet: Gjah shtrigash

para 11 muajve - Klan Kosova

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar vendimin për t’u caktuar një Këshill Special për mbikëqyrjen e hetimeve mbi ndikimin rus në zgjedhjen e tij. “Ky është “gjahu më i madh i shtrigave i një...

Robert Mueller, prokuror i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Lexo

Ish drejtori i FBI-së Robert Mueller u emërua prokuror i posaçëm për të mbikqyrur hetimin për ndërhyrje të mundshme të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës. Kjo vjen pas një jave të mbushur me...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Tetova1

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey, të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritike...

Trump: Po pësoj gjuetinë e shtrigave më të madhe në historinë e SHBA

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti amerikan, Donald Trump duke komentuar zhvillimet e fundit ka thënë se është viktimë e gjuestisë së shtrigave më të madhe në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ndërsa lideri I republikanëve në...

Trump: Po pësoj gjuetinë e shtrigave më të madhe në historinë e SHBA

para 11 muajve - ABC News

Presidenti amerikan, Donald Trump duke komentuar zhvillimet e fundit ka thënë se është viktimë e gjuestisë së shtrigave më të madhe në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ndërsa lideri I republikanëve në...

Agjentët e kundërzbulimit të FBI-së as nuk falin as nuk harrojnë

para 11 muajve - Lexo

Nga David Gomez/ Presidenti Donald Trump nuk ishte thjesht i kënaqur me shkarkimin e James Comey nga pozicioni i tij si drejtor i FBI-së. Ai gjithashtu sulmoi besueshmërinë, kompetencën dhe integritetin...

Lieberman, drejtor i ardhshëm i FBI-së?

para 11 muajve - KosovaPress

Lieberman ka biseduar me presidentin e SHBA-ve Donald Trump të mërkurën. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright...

Robert Mueller, prokuror i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Ish drejtori i FBI-së Robert Mueller u emërua prokuror i posaçëm për të mbikqyrur hetimin për ndërhyrje të mundshme të Rusisë në zgjedhjet presidenciale të 2016-ës. Kjo vjen pas një jave të mbushur me...

ShBA - ndikimi në zgjedhje, ish-shefi i FBI-së merr në dorë çështjen e Rusisë

para 11 muajve - MRT

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikëqyrur hetimin e ndërhyrjes.... Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikëqyrur hetimin e ndërhyrjes së...

Trump për hetimet: Gjah shtrigash

para 11 muajve - AlbPortali

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar vendimin për t’u caktuar një Këshill Special për mbikëqyrjen e hetimeve mbi ndikimin rus në zgjedhjen e tij. Loading... “Ky është gjahu më i madh i shtrigave...

Trump për hetimet: Gjah shtrigash

para 11 muajve - Shenja

Presidenti amerikan, Donald Trump, e ka kritikuar vendimin për t’u caktuar një Këshill Special për mbikëqyrjen e hetimeve mbi ndikimin rus në zgjedhjen e tij. “Ky është gjahu më i madh i shtrigave i një...

Trump: Po pësoj gjuetinë e shtrigave më të madhe në historinë e SHBA-ve

para 11 muajve - Lexo

Presidenti amerikan, Donald Trump duke komentuar zhvillimet e fundit ka thënë se është viktimë e gjuestisë së shtrigave më të madhe në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ndërsa lideri I republikanëve në...

A mund të paditet Presidenti Trump për pengim të drejtësisë?

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Gazeta “The New York Times” njoftoi të martën se Presidenti Donald Trump i kishte kërkuar ish-drejtorit të FBI-së që të “ndalte” hetimin e ish-këshilltarit të Sigurisë Kombetare Mike Flynn, dhe që në atë...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Top Channel

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritikë...

Ish-shefi i FBI emërohet Prokuror i Posaçëm për hetimin e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet e SHBA

para 11 muajve - BalkanWeb

SHBA – Ish-shefi i FBI, Robert Mueller, është emëruar Prokuror i Posaçëm për të drejtuar hetimin rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet amerikane dhe lidhjet e saj të mundshme në fushatën e Donald Trump....

Trump dënon “gjuetinë e shtrigave” pas emërimit të këshilltarit të posaçëm

para 11 muajve - Lajmi.net

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shkruar në Twitter se është duke u përballur me “gjuetinë më të madhe të shtrigave ndaj një poltikani” në historinë e SHBA-së. Komenti i Trumpit vjen...

SHBA, FBI heton lidhjet e dyshuara të fushatës së Trump me Rusinë

para 11 muajve - Alsat-M

Autoritetet amerikane kanë caktuar ish-drejtuesin e FBI-së, Robert Mueller, për të hetuar mbi lidhjet e dyshuara të fushatës së Trump me Rusinë. Veprimi vjen në kohën kur presioni mbi presidentin aktual...

Emërimi i prokurorit special, Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - BalkanWeb

SHBA- Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është...

18 kontakte të pazbuluara me Rusinë gjatë fushatës së Trump

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Trump dënon "gjuetinë e shtrigave” pas emërimit të këshilltarit të posaçëm

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka shkruar në Twitter se është duke u përballur me “gjuetinë më të madhe të shtrigave ndaj një poltikani” në historinë e SHBA-së. Komenti i Trumpit vjen...

Administrata e Trumpit në “luhatje”, Presidenti mund te shkoj në interpelance

para 11 muajve - Indeks online

Oferta e presidentit rus, Vladimir Putin për të zbardhur takimin e Donald Trump me Sergey Lavrov, vjen ndërsa publikohen raportet se presidenti amerikan u përpoq të ndikonte në një hetim për raportet e...

Përgjimet, republikani McCarthy: Trump i paguar nga Putin

para 11 muajve - Shqiptarja

Ndërsa zërat për shkarkimin e Donald Trump shtohen Eashington Post publikon një tjetër artikull kompromentues i cili bazohet mbi disa përgjime. E përditshmja shkruan se një muaj para se Trump të fitonte...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - TV Koha

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - Koha.net

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - Indeks online

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Bashkëpunimi mes stafit të Tramp dhe Rusisë

para 11 muajve - ABC News

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - Telegrafi

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

SHBA, emërohet prokuror i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Opozita

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

18 kontakte të pazbuluara me Rusinë gjatë fushatës së Trump

para 11 muajve - Insajderi

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

SHBA, emërohet prokuror i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Tetova Sot

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - Tetova Sot

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Del regjistrimi tronditës. Senatori republikan: “Trump është paguar nga Putini”

para 11 muajve - Lexo

“Mendoj se Putini paguan Trumpin”: një frazë tronditëse e thënë në qershor 2016, në mesin e fushatës elektorale, nga udhëheqësi i shumicës republikane në Capitol, Kevin McCarthy, sipas asaj që shkruan...

Trump: Gjuetia më e madhe politike ndaj shtrigave në historinë amerikane

para 11 muajve - GazetaBlic

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, të enjten në Twitter, ka reaguar ashpër ndaj hetimeve federale për pohimet mbi koordinimin ndërmjet Rusisë dhe kampanjës së tij në zgjedhjet e kaluara presidenciale...

Del regjistrimi tronditës. Senatori republikan: “Trump është paguar nga Putini”

para 11 muajve - Bota.al

“Mendoj se Putini paguan Trumpin”: një frazë tronditëse e thënë në qershor 2016, në mesin e fushatës elektorale, nga udhëheqësi i shumicës republikane në Capitol, Kevin McCarthy, sipas asaj që shkruan...

Emërimi i prokurorit special, Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - Opozita

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Trump nën presion - Hetimet thellohen

para 11 muajve - Zhurnal

Ministria amerikane e Drejtësisë emëroi ish-kreun e FBI-së, Robert Mueller si prokuror special për të zbardhur çështjen, se sa i përfshirë ka qenë Kremlini në fushatën zgjedhore amerikane, dhe se çfarë...

Caktohet prokuror i posaçëm për të hetuar lidhjet mes Trump dhe Rusisë

para 11 muajve - Illyria

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

SHBA – Ndikimi në zgjedhje, ish-shefi i FBI merr në dorë çështjen e Rusisë

para 11 muajve - TV Koha

Autoritetet amerikane kanë caktuar ish-drejtuesin e FBI-së, Robert Mueller, për të hetuar mbi lidhjet e dyshuara të fushatës së Trump me Rusinë. Veprimi vjen në një kohë kur presioni mbi liderin aktual...

Fushata e Trumpit ka pasur "18 kontakte të pazbuluara" me Rusinë

para 11 muajve - Indeks online

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - Java News

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - Lajmi.net

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

UASHINGTON: IMPLIKIMI RUS NË FUSHATËN ZGJEDHORE – THELLOHEN HETIMET

para 11 muajve - TV Art

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Fushata e Trumpit ka pasur "18 kontakte të pazbuluara" me Rusinë

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Trump nën presion - Hetimet thellohen

para 11 muajve - DW

A ka qenë e implikuar qeveria ruse në fushatën zgjedhore të SHBA-së dhe a ka përfituar Donald Trump prej kësaj? Presioni mbi presidentin po rritet gjithnjë e më shumë. Ministria amerikane e Drejtësisë...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Almakos

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritikë...

Trump: Gjuetia më e madhe politike ndaj shtrigave në historinë amerikane

para 11 muajve - Tetova1

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, të enjten në Twitter, ka reaguar ashpër ndaj hetimeve federale për pohimet mbi koordinimin ndërmjet Rusisë dhe kampanjës së tij në zgjedhjet e kaluara presidenciale...

Paul Ryan: Trump i ka kërkuar Comey që t’i braktis hetimet për Flynn

para 11 muajve - Arbresh

Paul Ryan raporton që presidenti Trump i ka kërkuar Comey që t’i braktis hetimet për Flynn, transmeton arbresh.info. “Kemi nevojë për fakte. Është e qartë se ka disa njerëz atje që duan ta dëmtojnë presidentin...

Zbulohen detaje nga kontaktet që Trump kishte me rusët gjatë zgjedhjeve

para 11 muajve - Gazeta Express

Michael Flynn dhe këshilltarë të tjerë të fushatës së Donald Trumpit kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe kanë pasur lidhje me Kremlinin përmes të paktën 18 telefonatave dhe mesazheve elektronike...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - Lajm

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

SHBA - Ndikimi në zgjedhje, ish-shefi i FBI merr në dorë çështjen e Rusisë

para 11 muajve - MRT

Autoritetet amerikane kanë caktuar ish-drejtuesin e FBI-së, Robert Mueller, për të hetuar mbi lidhjet e dyshuara të fushatës së Trump me Rusinë... Veprimi vjen në një kohë kur presioni mbi liderin aktual...

FBI shokon administratën Trump, zbulohen 18 kontakte të tij që kishte me rusët

para 11 muajve - Indeks online

Michael Flynn dhe këshilltarët e tjerë të fushatës së Donald Trump ishin në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë me lidhjet e Kremlinit në të paktën 18 thirrje dhe email gjatë shtatë muajve të fundit...

Ky njeri do t`i hetojë lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Klan Kosova

Ish-shefi i FBI-së, Robert Mueller  është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - Gazeta e re

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Ky njeri do t`i hetojë lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - GazetaBlic

Ish-shefi i FBI-së, Robert Mueller është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigas

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti amerikan, Donald Trump e cilësoi sot si gjueti shtrigash emërimin e një prokurori special në hetimin mbi lidhjet e dyshuara mes anëtarëve të ekipit të tij të fushatës dhe Rusisë. “Është gjuetia...

Trump: Hetimet për lidhjet me Rusinë janë gjueti shtrigash

para 11 muajve - KosovaPress

“Është gjuetia më e madhe e shtrigave që shënjestron një politikan në historinë amerikane!”, shkruan në profilin e tij “Twitter”, Donald Trump. Donald Trump ka akuzuar gjithashtu fushatën e Hillary Clinton...

“Unë mendoj se Trump dhe Rohrabacher paguhen nga Putini”

para 11 muajve - Mapo

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikëqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - Tetova1

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - Top Channel

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - AlbPortali

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritikë...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - Shenja

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritikë...

Shkarkimi i Trump? Një opsion nëse akuzohet për pengim të drejtësisë

para 11 muajve - 24 ore

Furtuna që shkaktuan raportet se Donald Trump i ka kërkuar ish-shefit të FBI-së, James Comey të heqë dorë nga hetimi i ish-këshilltarit të Sigurisë Kombëtare, Michael Flynn, i përshkallëzoi zërat kritikë...

Lidhjet e Trump me Rusinë, rikthehet ish drejtori i FBI-së për të mbikqyrur hetimet

para 11 muajve - Opinion

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet një prokuror special

para 11 muajve - Telegrafi

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikëqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Ndikimi në zgjedhje, ish-shefi i FBI merr në dorë çështjen e Rusisë

para 11 muajve - Ora news

Autoritetet amerikane kanë caktuar ish-drejtuesin e FBI-së, Robert Mueller, për të hetuar mbi lidhjet e dyshuara të fushatës së Trump me Rusinë. Veprimi vjen në një kohë kur presioni mbi liderin aktual...

SHBA: Emërohet prokuror i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Ora news

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

Trump: Gjuetia më e madhe politike ndaj shtrigave në historinë amerikane

para 11 muajve - KosovaPress

“Kjo është gjuetia më e madhe individuale ndaj shtrigave mbi ndonjë politikan në historinë amerikane”, shkruan Trump në rrjetin social Twitter. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve...

“Russiagate”, hetimet në duar të një ish-shefi të FBI-së

para 11 muajve - Gazeta Shqip

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - Indeks online

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - MRT

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump... Sipas Departamentit...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Flaka

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Pas shkarkimit të drejtorit të FBI, kërkohet dorëheqja e Trump

para 11 muajve - Indeks online

Ditë më parë presidenti i Amerikës, Donald Trump, mori vendimin për shkarkimin e James Comey nga pozita e drejtorit të FBI. Mirëpo, kjo gjë ka nxitur reagime të shumta në mbar botën, pasi kjo po konsiderohet...

Kërkohet nisja e procedurës për shkarkimin e Trumpit

para 11 muajve - Gazeta Express

Kongresmeni demokrat, Al Green, ka kërkuar që të niset procedura për shkarkimin e presidentit Trump, shkaku i mënyrës së trajtimit prej tij të drejtorit të FBI-së, James Comey, duke e akuzuar për pengim...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Gazeta Express

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Fushata e Trumpit ka pasur “18 kontakte të pazbuluara” me Rusinë

para 11 muajve - Insajderi

Agjencia e lajmeve Reuters raportoi se këshilltarë të fushatës zgjedhore të presidentit amerikan, Donald Trump, kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe të tjerë në Kremlin në së paku 18 thirrje dhe mesazhe...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - Indeks online

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump Sipas Departamentit...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Koha.net

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Zeri

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan, Donald...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - GazetaBlic

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Lajmi.net

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller , si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit...

Në Kongres kërkohet nisja e procedurës për shkarkimin e Trumpit

para 11 muajve - Koha.net

Kongresmeni demokrat, Al Green, ka kërkuar që të niset procedura për shkarkimin e presidentit Trump, shkaku i mënyrës së trajtimit prej tij të drejtorit të FBI-së, James Comey, duke e akuzuar për pengim...

Zbulohen detaje nga kontaktet që Trump kishte me rusët gjatë zgjedhjeve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Michael Flynn dhe këshilltarë të tjerë të fushatës së Donald Trumpit kanë qenë në kontakt me zyrtarët rusë dhe kanë pasur lidhje me Kremlinin përmes të paktën 18 telefonatave dhe mesazheve elektronike...

Ish -shefi i FBI-së do të udhëheqë hetimin mbi Rusinë

para 11 muajve - Gazeta e re

Një ish -shef i FBI-së është emëruar këshilltar i posaçëm për të mbikëqyrur hetimin mbi ndërhyrjet e supozuara të Rusisë në zgjedhje dhe çdo lidhje e mundshme të fushatës së Trump. Në emërimin e Robert...

Ish -shefi i FBI-së do të udhëheqë hetimin mbi Rusinë

para 11 muajve - KosovaPress

Në emërimin e Robert Mueller, zëvendës avokati i përgjithshëm tha se ishte në interes të publikut që të kishte një të huaj. Emërimi u miratua  nga politikanët nga të dyja palët. Thirrjet për një hetim...

SHBA/ Ish- drejtori i FBI-së në krye të hetimeve për lidhjet e Trump-it me Rusinë

para 11 muajve - Java News

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller , si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - Almakos

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet një prokuror special

para 11 muajve - Lajm

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikëqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Ky njeri do t`i hetojë lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Periskopi

Ish-shefi i FBI-së, Robert Mueller  është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas...

Kërkohet nisja e procedurës për shkarkimin e Trumpit

para 11 muajve - Infokusi

Kongresmeni demokrat, Al Green, ka kërkuar që të niset procedura për shkarkimin e presidentit Trump, shkaku i mënyrës së trajtimit prej tij të drejtorit të FBI-së, James Comey, duke e akuzuar për pengim...

SHBA - Ndikimi në zgjedhje, ish-shefi i FBI merr në dorë çështjen e Rusisë

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Autoritetet amerikane kanë caktuar ish-drejtuesin e FBI-së, Robert Mueller, për të hetuar mbi lidhjet e dyshuara të fushatës së Trump me Rusinë. Veprimi vjen në një kohë kur presioni mbi liderin aktual...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - AlbPortali

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

SHBA: Emërohet prokuror i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Gazeta Telegraf

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si prokuror të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të fushatës...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - Shenja

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Një ish-drejtor i FBI-së është emëruar këshilltar special për të mbikqyrur hetimin e ndërhyrjes së pretenduar ruse në zgjedhjet amerikane dhe çdo lidhje të mundshme me fushatën Trump. Sipas Departamentit...

Hetimi për Rusinë, në SHBA emërohet prokuror special

para 11 muajve - KosovaPress

Sipas Departamentit Amerikan të Drejtësisë, caktimi në këtë detyrë i ish-shefit të Byrosë së Hetimeve, Robert Mueller, është në interesin e publikut, pasi bëhet fjalë për një person jashtë skenës politike....

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Ish-shefi i FBI-së heton lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Insajderi

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

Ish shefi i FBI-së udhëheq hetimet për lidhjet e dyshuara Trump-Rusi

para 11 muajve - Sovrani

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi ish-drejtorin e FBI-së, Robert Mueller, si këshilltar të posaçëm për mbikëqyrjen e hetimeve për marrëveshje të mundshme midis bashkëpunëtorëve të presidentit amerikan,...

SHBA, Ish shefi i FBI, Robert Mueller emërohet për të kryer hetimin e Rusisë

para 11 muajve - Shqiptarja

Ish-shefi i FBI-së, Robert Mueller, është emëruar si prokuror i posaçëm për të mbikqyrur një hetim në ndërhyrjen e pretenduar të Rusisë në zgjedhjet amerikane. Zëvendës Prokurori i Përgjithshëm Rod Rosenstein...

SHBA: Emërohet këshilltar i posaçëm për çështjen e ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhje

para 11 muajve - Zëri i Amerikës

Departamenti amerikan i Drejtësisë emëroi të mërkurën ish-drejtorin e FBI-së Robert Mueller si këshilltar të posaçëm për të mbikqyrur hetimet rreth bashkëpunimit të mundshëm midis Rusisë dhe ekipit të...

Trump në telashe, dëgjohen zërat për kallëzim

para 11 muajve - Top Channel

Oferta e presidentit rus, Vladimir Putin për të zbardhur takimin e Donald Trump me Sergey Lavrov, vjen ndërsa publikohen raportet se presidenti amerikan u përpoq të ndikonte në një hetim për raportet e...

Trump si Nixon? Kërkohet shkarkimi i Presidentit

para 11 muajve - Top Channel

Ka qarkulluar shpesh nëpër media, por Kongresmeni i Teksasit, Al Green bëhet i pari ligjvënës amerikan që kërkon zyrtarisht shkarkimin e Presidentit Donald Trump. Green bëri publike kërkesën e tij gjatë...

Shefi i republikanëve kërkon fakte për akuzat ndaj Trumpit

para 11 muajve - Gazeta Express

Shefi republikan i Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan kërkoi sot prova përballë akuzave kundër Donald Trumë se po pengonte drejtësinë. “Ne kemi nevojë për fakte”, deklaroi ai pas një mbledhje të grupit....

Shefi i republikanëve kërkon fakte për akuzat ndaj Trumpit

para 11 muajve - Tetova Sot

Shefi republikan i Dhomës së Përfaqësuesve, Paul Ryan kërkoi sot prova përballë akuzave kundër Donald Trumë se po pengonte drejtësinë. “Ne kemi nevojë për fakte”, deklaroi ai pas një mbledhje të grupit....

Comey ftohet të dëshmojë para Komitetit të Senatit për çështje të inteligjencës

para 11 muajve - Lexo

Këshilli i Senatit amerikan për çështje të inteligjencës njoftoi të mërkurën, se ka ftuar shefin e shkarkuar të FBI-së James Comey që të dëshmojë në seancat e hapura dhe të mbyllura të këtij trupi, me...

Trump: Presidenti kriminal?

para 11 muajve - Lexo

Nga Richard W. Painter & Norman L. Eisen/ Pas zbulimeve të 24 orëve të fundit, duket se sjellja e Presidentit Trump rreth shkarkimit të Drejtorit të F.B.I. James Comey, mund ta ketë kaluar vijën e kriminalitetit....

Trump duhet të shkarkohet. Ja pse

para 11 muajve - Lexo

Nga Laurence H. Tribe/ Ka ardhur koha që Kongresi të fillojë një hetim për shkarkimin e Presidentit Donald Trump për pengimin e drejtësisë. Mekanizmi i shkakrimit ishte krijuar si një mekanizëm i fundit...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK