http://kariera.mk

Mot i ftohtë në fundjavë, temperaturat ulen me 8 gradë

më 5.2017 - Sot News

Vendi ynë gjatë të shtunës do të mbetet sërish në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, të cilat do të ndikojnë mot të kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare. Në ekstremin verior do të ketë shira...

Nuk ka plazh në fundjavë, ulen temperaturat

më 5.2017 - Ora news

Kjo fundjavë nuk do të jetë e papërshtatshme për të shkuar në bregdet, pasi do të ketë ulje të temperaturave dhe reshje shiu. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, moti i paqëndrueshëm; paradite me kthjellime...

Si do të jetë moti në fundjavë

më 5.2017 - Klan

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det bëni mirë që të ndryshoni destinacion, pasi fundjava do jetë me reshje shiu. Ditën e shtunë vranësirat do jenë ta pranishme gjatë gjithë kohës dhe në vendet malore...

Vranët dhe shi gjatë fundjavës

më 5.2017 - Klan Kosova

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj fundjave në vendin do të mbajë  mot me vranësira të dendura të shoqëruar me reshje shiu dhe vende-vende  do të krijohen kushte për shkarkime...

Vikendi, mot me vranësira dhe reshje shiu

më 5.2017 - Telegrafi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se ka ndryshuar situata sinoptike dhe si rrjedhojë,  gjatë vikendit, kryesisht pasditen e së shtunës dhe të dielën parashihet të ketë ç’rregullim në...

Vranët dhe shi gjatë fundjavës

më 5.2017 - GazetaBlic

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë kësaj fundjave në vendin do të mbajë mot me vranësira të dendura të shoqëruar me reshje shiu dhe vende-vende do të krijohen kushte për shkarkime...

Parashikimi i motit, e shtunë 20 maj 2017

më 5.2017 - NOA

Vendi ynë do të mbetet sërish në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme të cilat do të ndikojnë mot të kthjellët dhe vranësira të lehta e kalimtare. Në ekstremin verior do të ketë shira të karakterit...

Ky është parashikimi i motit për vikend

më 5.2017 - Gazeta Express

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit që do të mbajë në vikend. Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit, kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën...

Kështu do të jetë moti në vikend

më 5.2017 - OraInfo

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se ka ndryshuar situata sinoptike dhe si rrjedhojë, gjatë vikendit, kryesisht pasditen e së shtunës dhe të dielën parashihet të ketë ç’rregullim në fushat...

Parashikimi i motit për vikend

më 5.2017 - Koha.net

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit që do të mbajë në vikend. Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit , kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën...

Ky është parashikimi i motit për fundjavë

më 5.2017 - Lajmi.net

Moti gjatë dy ditëve të fundjavës do të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje shihu. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, pasditen e së shtunës dhe të dielën parashihet të ketë ç’rregullim në fushat...

Ja çfare moti do të ketë në vikend

më 5.2017 - Indeks online

Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit , kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën e diell parashihet të ketë ç’rregullim në fushat barike, duke kushtëzuar mot me vranësira të dendura...

Mot befasues ditët në vazhdim

më 5.2017 - GazetaBlic

Gjatë ditëve të vikendit do të ketë  reshje shiu njoftojnë nga IHMK, përcjell Gazeta Blic. Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit , kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën e diell parashihet...

Si do të jetë moti në fundjavë

më 5.2017 - Mapo

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det bëni mirë që të ndryshoni destinacion, pasi fundjava do jetë me reshje shiu. Ditën e shtunë vranësirat do jenë ta pranishme gjatë gjithë kohës dhe në vendet malore...

Mot befasues ditët në vazhdim

më 5.2017 - Infokusi

Gjatë ditëve të vikendit do të ketë  reshje shiu njoftojnë nga IHMK. Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit , kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën e diell parashihet të ketë ç’rregullim...

Mot me vranësira dhe reshje shiu në fundjavë

më 5.2017 - Arbresh

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se ka ndryshuar situata sinoptike dhe si rrjedhojë, gjatë vikendit, kryesisht pasditen e së shtunës dhe të dielën parashihet të ketë ç’rregullim në fushat...

Vikendi, mot me vranësira dhe reshje shiu

më 5.2017 - Almakos

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se ka ndryshuar situata sinoptike dhe si rrjedhojë,  gjatë vikendit, kryesisht pasditen e së shtunës dhe të dielën parashihet të ketë ç’rregullim në...

MOTI SOT

më 5.2017 - TV21

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 gradë deri në 10 gradë C, ndërsa ajo e ditës prej 23 deri në 28 gradë. Në...

Ky është parashikimi i motit për vikend

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit që do të mbajë në vikend. Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit, kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën...

Moti tejet befasues për vikend

më 5.2017 - Bota Press

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për parashikimin e motit që do të mbajë në vikend. Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit , kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën...

Ky është moti gjatë ditëve në vikend

më 5.2017 - Sovrani

Ka ndryshuar situata sinoptike, kështu që gjatë vikendit , kryesisht pasditen e së shtunës dhe ditën e diell parashihet të ketë ç’rregullim në fushat barike, duke kushtëzuar mot me vranësira të dendura...

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla

më 5.2017 - Alsat-M

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 23 deri në 28 gradë. Në Shkup...

TEMPERATURAT SOT | Prej 23 deri në 28 gradë

më 5.2017 - Flaka

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 gradë deri në 10 gradë C, ndërsa ajo e ditës prej 23 deri në 28 gradë. Në...

MOTI SOT

më 5.2017 - TV21

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 3 gradë deri në 10 gradë C, ndërsa ajo e ditës prej 23 deri në 28 gradë. Në...

Harrojeni diellin, në fundjavë bëni gati çadrat

më 5.2017 - Opinion

Kapriçot e motit në maj sa vjen e bëhën më të mëdha. Dita e premte do të jetë e mbushur me vranësira në pjesën më të madhe të vendit. Pavarësisht temperaturave të ngrohta, fundjava do të sjellë përsëri...

Moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Portalb

Moti sot në Maqedoni do të jetë i kthjelltë me diell të ngrohtë. Temperaturat do të sillen prej 6 deri më 25 gradë celsius. Edhe në Shkup moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë prej 11 deri më 24 gradë Celsius.

Moti për sot në Kosovë

më 5.2017 - Albeu

Moti gjatë ditës së sotme në Kosovë do të jetë i ngrohtë dhe me diell. Temperaturat do të variojnë nga 7 deri në 15 gradë celsius gjatë pjesës së parë të ditës , ndërsa në kulmin e saj do të variojnë nga...

Moti për sot në Maqedoni

më 5.2017 - Albeu

Moti gjatë ditës së sotme në Maqedoni do të jetë i kthjellët dhe do të mbizotërojë dielli pothuajse gjatë gjithë ditës. Gjatë pasdites në zonat malore mund të ketë reshje të vogla shiu. Temperaturat do...

Moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Indeks.mk

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe me vranësira të vogla në viset malore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 24 gradë, ndërsa gjatë ditës prej 18 deri 28 gradë Celsius.

Moti në Maqedoni kryesisht me diell dhe i ngrohtë

më 5.2017 - Gazeta Express

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe me vranësira të vogla në viset malore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 24 gradë, ndërsa gjatë ditës prej 18 deri 28 gradë Celsius.

Parashikimi i motit, e premte 19 maj 2017

më 5.2017 - Albeu

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë në vendin tone duke bërë që moti të jetë i kthjellët por herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta nëpër territor, më të dukshme në zonat verilindore...

Mot me diell dhe stabil

më 5.2017 - Aktuale

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe me vranësira të vogla në viset malore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 24 gradë, ndërsa gjatë ditës prej 18 deri 28 gradë Celsius.

Moti sot me diell dhe me vranësira të vogla

më 5.2017 - Almakos

19 May Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe më i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej tre deri në 10 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 23 deri në 28 gradë....

Moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Tetova1

Moti sot në Maqedoni do të jetë i kthjelltë me diell të ngrohtë. Temperaturat do të sillen prej 8 deri më 28 gradë celsius. Edhe në Tetovë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë prej 13 deri më 27 gradë Celsius.

Parashikimi i motit, ja si do të jetë koha sot

më 5.2017 - Opozita

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë në vendin tonë duke bërë që moti gjatë ditë së sotme të jetë i kthjellët. Por, herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta nëpër territor, më të...

Parashikimi i motit

më 5.2017 - Almakos

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe me vranësira të vogla në viset malore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 24 gradë, ndërsa gjatë ditës prej 18 deri 28 gradë Celsius.

Parashikimi i motit

më 5.2017 - Shenja

Moti sot në Maqedoni kryesisht do të jetë me diell dhe i ngrohtë, si dhe me vranësira të vogla në viset malore. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 15 deri 24 gradë, ndërsa gjatë ditës prej 18 deri...

Parashikimi i motit, e premte 19 maj 2017

më 5.2017 - NOA

Tiranë, NOA.al- Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë në vendin tone duke bërë që moti të jetë i kthjellët por herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta nëpër territor, më të dukshme...

Parashikimi i motit për sot e nesër, ja si do të jetë moti orët në vijim

më 5.2017 - Opozita

Gjate orëve në vijim, moti parashikohet të jetë i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar zonat malore të cilat përveç kthjellimeve do të kenë vranësira të lehta e kalimtare. Sipas meteorologëve,...

Mot sot me diell dhe vranësira të vogla

më 5.2017 - Alsat-M

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 26 gradë Celsius. Deri të shtunën...

Ky është parashikimi i motit për sot

më 5.2017 - Zeri

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit për sot

më 5.2017 - Gazeta Express

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit 18 Maj 2017

më 5.2017 - Klan

Pjesa më e madhe e territorit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Po ashtu edhe pasditja do të mbetet në ndikimin...

Deri të shtunën mot i ngrohtë, nga e diela reshje të shiut dhe bubullima

më 5.2017 - Tetova Sot

Mot me diell dhe i ngrohtë me rritje të temperaturës ditore do të mbisundojë deri të shtunën, ndërsa valë e re e lagësht me reshje të shiut pritet nga e diela e cila do të krijojë kushte për ulje të sërishme...

MOTI SOT

më 5.2017 - TV21

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët. Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 26 gradë C. Në Shkup dhe rrethinë do të mbizotëroj mot me diell dhe erë të...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

më 5.2017 - Opinion

Dita e sotme do të jetë me mot të kthjellët dhe pa vranësira. Reshjet e shiut duket se i kanë lënë rradhën temperaturave të larta. Temperatura maksimale do të arrijë 27 gradë celcius, ndërsa ajo minimale...

Me diell, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët

më 5.2017 - MRT

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor... Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 26 gradë Celsius. Në Shkup moti...

Në tërë Maqedoninë temperaturat do të sillen prej 7 deri në 24 gradë

më 5.2017 - Flaka

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ngrohtë. Në tërë Maqedoninë temperaturat do të sillen prej 7 deri në 24 gradë celsius. Në Shkup do të kemi mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të sillen prej 8 deri në 22 gradë Celsius

Moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Portalb

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ngrohtë. Në tërë Maqedoninë temperaturat do të sillen prej 7 deri në 24 gradë celsius. Në Shkup do të kemi mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të sillen prej 8 deri në 22 gradë Celsius.

Moti për ditën e sotme në Kosovë

më 5.2017 - Albeu

Moti gjatë ditës së sotme në Kosovë do të jetë i ngrohtë dhe me diell. Temperaturat do të variojnë nga 6 deri në 10 gradë celsius gjatë pjesës së parë të ditës , ndërsa në kulmin e saj do të variojnë nga...

Moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Albeu

Moti gjatë ditës së sotme në Maqedoni do të jetë i ngohtë dhe me diell, ndërsa temperaturat do të variojnë nga 7 deri në 24 gradë celcius. Në Shkup moti do të jetë kryesisht i kthjellët, ndërsa temperaturat...

Ky është parashkimi i motit për sot

më 5.2017 - OraInfo

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Moti sot në Shqipëri

më 5.2017 - Indeks online

Pjesa më e madhe e territorit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Sipas MeteoAlb, po ashtu edhe pasditja do të...

Deri të shtunën mot i ngrohtë, nga e diel reshje të shiut dhe bubullima

më 5.2017 - Republika

Mot me diell dhe i ngrohtë me rritje të temperaturës ditore do të mbisundojë deri të shtunën, ndërsa valë e re e lagësht me reshje të shiut pritet nga e diela e cila do të krijojë kushte për ulje të sërishme...

Parashikimi i motit, e enjte 18 maj 2017

më 5.2017 - Albeu

Pjesa më e madhe e territorit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Sipas MeteoAlb, po ashtu edhe pasditja do të...

Moti sot në vendin tonë

më 5.2017 - Koha.net

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - Indeks online

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - GazetaBlic

ot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Mot sot me diell dhe vranësira të vogla

më 5.2017 - Almakos

18 May Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 26 gradë Celsius. Deri të shtunën...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - 10minuta

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Ja si do të jetë moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Tetova Sot

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ngrohtë. Në tërë Maqedoninë temperaturat do të sillen prej 7 deri në 24 gradë celsius. Në Shkup do të kemi mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të sillen prej 8 deri në 22 gradë Celsius.

Moti sot në Maqedoni

më 5.2017 - Tetova1

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ngrohtë, temperaturat do të sillen prej 7 deri në 24 gradë celsius. Edhe në Tetovë do të kemi mot kryesisht të kthjellët. Temperaturat do të sillen prej 8 deri në 22 gradë Celsius.

Moti

më 5.2017 - Almakos

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 26 gradë Celsius. Në Shkup moti do...

Moti në Shqipëri

më 5.2017 - Arbresh

Pjesa më e madhe e territorit do të dominohet nga moti i kthjellët dhe vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjatë kufirit Lindor. Sipas MeteoAlb, po ashtu edhe pasditja do të...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - Arbresh

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Moti sot në Kosovë

më 5.2017 - Infokusi

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit për sot

më 5.2017 - Sovrani

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - Gazeta e re

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Parashikimi i motit

më 5.2017 - Shenja

Moti në Maqedoni sot do të jetë me diell, me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura do të lëvizë prej 16 deri në 26 gradë Celsius. Në Shkup moti do...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot me kthjellime dhe intervale më të gjata me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet...

Moti mbi vendin tonë

më 5.2017 - KosovaPress

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-10 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi  deri...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

më 5.2017 - Opinion

Dita e sotme do të nisë me diell dhe me temperature të ngrohta. Gjatë pjesës së dytë të ditës, pritet të fillojnë reshjet dhe era e fortë. Zonat malore dhe ato veri-lindore do të jenë nën trysninë e reshjeve...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK