http://kariera.mk

SHBA thirrje që në listat zgjedhore të mos ketë persona të inkriminuar

para 11 muajve - Klan Kosova

Erdhi mysafir në Komisionin Qendror Zgjedhor. E nga këtu, ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, pati një mesazh për partitë politike. Ai i porositi ato, që në listat e kandidatëve për deputetë,...

Shtohen thirrjet ndërkombëtare që në lista të mos ketë të korruptuar

para 11 muajve - OraInfo

Pak orë para përmbylljes së afatit ligjor për dorëzimin e listave me kandidatë për deputetë nga partitë politike, janë shtuar thirrjet e ndërkombëtarëve që në listat zgjedhore të mos ketë njerëz të korruptuar...

Shtohen thirrjet ndërkombëtare që në lista të mos ketë të korruptuar

para 11 muajve - Koha.net

Pak orë para përmbylljes së afatit ligjor për dorëzimin e listave me kandidatë për deputetë nga partitë politike, janë shtuar thirrjet e ndërkombëtarëve që në listat zgjedhore të mos ketë njerëz të korruptuar...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Portalb

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor, shkruan REL....

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Mapo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie kërkon që në lista të mos ketë njerëz të akuzuar për korrupsion

para 11 muajve - Koha.net

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Telegrafi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

​Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Ora news

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie ka një mesazh për partitë para se t'i përmbyllin listat e deputetëve

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Politiko

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Edhe BE monitoron zgjedhjet e 11 qershorit

para 11 muajve - Politiko

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova – memorandum ky që do t’i shërbejë monitorimit...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Zeri

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie porositë partitë politike: Mos futni në lista zgjedhore përsonat që ka probleme me ligjin

para 11 muajve - OraInfo

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie: Ne ndihmojmë në monitorimin e zgjedhjeve – s’përkrahim asnjë parti

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie: Ne ndihmojmë në monitorimin e zgjedhjeve – s’përkrahim asnjë parti

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie: Ne ndihmojmë në monitorimin e zgjedhjeve – s’përkrahim asnjë parti

para 11 muajve - Klan Kosova

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, ka deklaruar se vendi i tij është mik i Kosovës dhe dëshiron ta shohë Kosovën duke ecur përpara, por është një mik që nuk përzihet...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Evropa e Lirë

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

BE do të ketë mision vëzhgues për monitorimin e zgjedhjeve në Kosovë

para 11 muajve - Koha.net

Prishtinë, 19 maj – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht Zyrën e BE-së në Kosovë, i cili...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Lajmi.net

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Zgjedhjet, Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë

para 11 muajve - Telegrafi

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe kampanjat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Daka siguron qytetarët dhe partitë zgjedhje demokratike

para 11 muajve - Indeks online

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se tryeza e përbashkët me ambasadorin Amerikan, Greg Delaëie, për sistemin zgjedhor në Kosovë, ka rëndësi për KQZ, për miqësinë më SHBA-në dhe mësimin që mund...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

para 11 muajve - GazetaBlic

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Delawie viziton KQZ-në (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie po viziton KQZ-në. Gjatë ditës KZQ-në e ka vizituar edhe përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, e cila u ka bërë thirrje...

Apostolova ka dy kërkesa ndaj liderëve politikë për zgjedhjet

para 11 muajve - OraInfo

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Lexo

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t'i plotësojnë standardet

para 11 muajve - Gazeta Express

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Ministri i Jashtëm, Hoxhaj nënshkruan marrëveshje me BE-në për monitorimin e zgjedhjeve

para 11 muajve - Zeri

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për qëllim monitorimin...

Apostolova ka dy kërkesa ndaj liderëve politikë për zgjedhjet

para 11 muajve - Koha.net

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

​​Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie: Të korruptuarit mos të kenë vend në lista

para 11 muajve - Tetova Sot

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, gjatë një vizite bërë në Komisionin Qendror Zgjedhor, u bëri thirrje liderëve politikë që në listat e kandidatëve për deputet, të mos përfshijnë njerëz, të...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

para 11 muajve - 10minuta

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - AlbPortali

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me akuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Shenja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Edhe BE monitoron zgjedhjet e 11 qershorit

para 11 muajve - Lajmi.net

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova – memorandum ky që do t’i shërbejë monitorimit...

Kosovë, nënshkruhet memorandum me BE-në për vëzhgimin e zgjedhjeve

para 11 muajve - AlbPortali

Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për...

Kosovë, nënshkruhet memorandum me BE-në për vëzhgimin e zgjedhjeve

para 11 muajve - Shenja

Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në për zgjedhjet parlamentare

para 11 muajve - Telegrafi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së,...

Kosovë, nënshkruhet memorandum me BE-në për vëzhgimin e zgjedhjeve

para 11 muajve - Anadolu Agency

Speciale arkiv PRISHTINË (AA) - Ministri në largim i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e...

Delawie i Prishtinës bën Lu-në e Tiranës me “kriminelët”: në lista zgjedhore jo të korruptuar

para 11 muajve - Te Sheshi

Atë që ambasadori Lu e ka kërkuar në kuadër të zgjedhjeve shqiptare, që në lista mos ketë njerëz të inkriminuar, kolegu i tij Prishtinë,  Greg Delawie, e kërkon për të korruptuarit e mundshëm të cilët...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Koha.net

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Almakos

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie në KQZ, do zgjedhje më standarde ndërkombëtare dhe evropiane (LIVE)

para 11 muajve - Arbresh

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka shprehur gatishmërinë e për të mbështetur procesin zgjedhor në Kosovë, duke pritur proces në përputhje me standardet më të larta ndërkombëtare dhe evropiane....

Daka: Vëzhgimi i zgjedhjeve, i domosdoshëm

para 11 muajve - Arbresh

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka ka thënë se vazhgimi sa më i madh është i domosdoshëm për zgjedhjet e 11 qershorit. Gjatë një konference të përbashkët me ambasadorin amerikan në Kosovë, Greg Delaëie i...

​Delawie: Të korruptuarit mos të kenë vend në lista

para 11 muajve - Gazeta e re

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, gjatë një vizite bërë në Komisionin Qendror Zgjedhor, u bëri thirrje liderëve politikë që në listat e kandidatëve për deputet, të mos përfshijnë njerëz, të...

Edhe BE monitoron zgjedhjet e 11 qershorit

para 11 muajve - Klan Kosova

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka, ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Shefen e Zyrës së Bashkimit Europian në Kosovës, Nataliya Apostolova – memorandum ky që do t’i shërbejë monitorimit...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

para 11 muajve - Infokusi

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

​Delawie: Të korruptuarit mos të kenë vend në lista

para 11 muajve - KosovaPress

“Bëjë thirrje tek të gjithë liderët politik që të zotohen se do të mbajnë zgjedhje të lira nga mashtrimi dhe dhuna politike, të jeni të lirë nga mashtrimi dhe me lista të pastra të kandidatëve, sepse çdo...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

para 11 muajve - Gazeta e re

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

PRISHTINË: KQZ-ja MEMORANDUM ME BE-në PËR VËZHGIMIN E ZGJEDHJEVE

para 11 muajve - TV Art

Apostolova, i ka ftuar partitë politike të zgjedhin kandidatë me standarde Komisioni Qendror Zgjedhor, ka nënshkruar Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë dhe Ministrinë e Punëve të jashtme,...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Gazeta Max

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie: Nuk dua që në lista të shoh njerëz të akuzuar për korrupsion

para 11 muajve - KosovaPress

Ai gjatë një vizite që i ka bërë Komisionin Qendror Zgjedhor ka thënë se nuk dëshiron të shohë në lista njerëz ndaj të cilëve ka aktakuza për korrupsion. Delawie në konferencën e përbashkët për media me...

Delawie ka një mesazh për partitë para se t’i mbyllin listat e kandidatëve

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike që në listat e kandidatëve të tyre për deputetë të mos lejojnë të përfshihen njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - AlbPortali

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Loading... Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë...

Delawie ka një mesazh për partitë para se t’i mbyllin listat e deputetëve

para 11 muajve - Bota Press

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka kërkuar nga subjektet politike, të cilat do t’i paraqesin sot listat e kandidatëve për deputetë, që të mos lejohen që pjesë e tyre të jenë njerëzit me aktakuza...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Shenja

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Ambasadori amerikan ka një kërkesë për zgjedhjet

para 11 muajve - Periskopi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Sovrani

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Delawie: Njerëzit me aktakuzë për korrupsion nuk dua t’i shoh në listat zgjedhore

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie ka përsëritur thirrjen e tij, që në listat zgjedhore mos të ketë njerëz më aktakuza për korrupsion. Ai gjatë një vizite që i ka bërë KQZ-së ka thënë se nuk dëshiron...

Delawie bën thirrje për zgjedhje të lira e demokratike

para 11 muajve - Insajderi

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie u ka bërë thirrje të gjitha subjekteve politike për organizimin e një procesi zgjedhor demokratik, më 11 qershor. “Bëjmë thirrje...

Daka siguron qytetarët dhe partitë për zgjedhje demokratike

para 11 muajve - Sovrani

Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka thënë se tryeza e përbashkët me ambasadorin Amerikan, Greg Delaëie, për sistemin zgjedhor në Kosovë, ka rëndësi për KQZ, për miqësinë më SHBA-në dhe mësimin që mund...

Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë lidhur me zgjedhjet

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do...

Delawie viziton KQZ-në (Drejtpërdrejt)

para 11 muajve - Gazeta e re

​Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie po viziton KQZ-në. Gjatë ditës KZQ-në e ka vizituar edhe përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, e cila u ka bërë thirrje...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

para 11 muajve - Bota Press

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Apostolova thirrje partive: Kandidatët për deputetë t’i plotësojnë standardet

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në për zgjedhjet parlamentare

para 11 muajve - Almakos

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së,...

Hoxhaj nënshkruan marrëveshje me BE-në për monitorimin e zgjedhjeve

para 11 muajve - KosovaLive360

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka nënshkruar në emër të Qeverisë, Memorandumin me Bashkimin Evropian, përkatësisht zyrën e BE-së në Kosovë, i cili ka për qëllim monitorimin...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Klan Kosova

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në për zgjedhjet parlamentare

para 11 muajve - Arbresh

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së, Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së,...

Ambasadori amerikan sot në KQZ!

para 11 muajve - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe...

Apostolova i’u drejtohet partive: Kandidatët për deputetë duhet t’i plotësojnë standardet

para 11 muajve - Sovrani

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Apostolova ka dy kërkesa ndaj liderëve politikë për zgjedhjet

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe fushatat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - OraInfo

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Prishtinë, KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Alsat-M

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Zgjedhjet, Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë

para 11 muajve - Gazeta e re

Përfaqësuesja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova, u ka bërë thirrje të gjithë liderëve politikë që të sigurojnë se zgjedhjet dhe kampanjat zgjedhore do të kryhen në përputhje me...

Zgjedhjet, Apostolova ka dy kërkesa për liderët politikë

para 11 muajve - KosovaPress

Këto komente ajo i bëri pas nënshkrimit të memorandum mirëkuptimit me kryetaren e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valdete Daka dhe ministrin në detyrë të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj. Shefja e misionit...

KQZ memorandume bashkëpunimi me zyrën e BE-së për vëzhgimin e zgjedhjeve

para 11 muajve - Lajmi.net

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan memorandum bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës. Me këtë rast, nënshkruhet edhe...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Indeks online

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - GazetaBlic

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Indeks online

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Ambasadori amerikan sot në KQZ!

para 11 muajve - GazetaBlic

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

para 11 muajve - Gazeta Express

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Kosova nënshkruan dy marrëveshje me BE-në, ja për çfarë bëhet fjalë

para 11 muajve - Periskopi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

para 11 muajve - Indeks online

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Gazeta e re

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandum me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve janë nënshkruar dy memorandume me Zyrën e BE-së në Kosovë. Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së...

Nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - KosovaPress

Memorandumi i parë që është nënshkruar në mes të kryetares së KQZ-së Valdete Daka dhe përfaqësueses së BE-së Natalya Apostolova ka të bëjë për vëzhgimin e zgjedhjeve të parakohshme Ndërsa memorandumi I...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Arbresh

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Infokusi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Arbresh

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

para 11 muajve - Infokusi

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

para 11 muajve - Arbresh

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Periskopi

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Sovrani

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Insajderi

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Gazeta e re

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

Ndërkombëtarët i përgjigjen Thaçit për monitorim të zgjedhjeve

para 11 muajve - Bota Press

Bashkësia ndërkombëtare i është përgjigjur pozitivisht ftesës së presidentit, Hashim Thaçi, për të monitoruar procesin zgjedhor në Kosovë. Në ditën e caktimit të datës për zgjedhjet e parakohshme nacionale...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - Sovrani

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve do të nënshkruhen dy memorandume bashkëpunimi. Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin...

KQZ nënshkruan memorandume bashkëpunimi me BE-në

para 11 muajve - KosovaPress

Fillimisht, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nënshkruan Memorandum Bashkëpunimi me Zyrën e BE-së në Kosovë, për vëzhgimin e zgjedhjeve të Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës. Me këtë rast, nënshkruhet...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Delawie sot në KQZ

para 11 muajve - Insajderi

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori amerikan sot viziton KQZ-në

para 11 muajve - Bota Press

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Delawie sot në KQZ

para 11 muajve - Periskopi

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

Ambasadori Delawie viziton sot KQZ-në

para 11 muajve - Sovrani

Ambasadori SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie do të vizitoj sot Komisionin Qendror të zgjedhjeve. Në njoftimin dërguar mediave nga ana e KQZ-së bëhet me dije se me këtë rast Delawie dhe kryetarja e KQZ-së,...

BE do t’i ndjekë zgjedhjet në Kosovë me 100 vëzhgues

para 11 muajve - Portalb

Bashkimi Evropian do të dërgojë mision prej 100 vëzhguesish për ndjekjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që do të mbahen më 11 qershor. Me unanimitet është miratuar memorandumi i bashkëpunimit...

Demokracia në Veprim me dy mijë vëzhgues

para 11 muajve - Koha.net

Tashmë kur është afruar afati i fundit për dorëzimin e listave të subjekteve politike për deputetët e legjislaturës së ardhshme, janë shtuar edhe zërat që në to të mos përfshihen personat me të kaluar...

Ismet Kryeziu tregon si do t’i monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit

para 11 muajve - Lajmi.net

Ismet Kryeziu, drejtuesi nga Demokracia për Veprim, ka treguar se si organizata e tyre do ta bëj procesin e monitorimit të zgjedhjeve më 11 qershor. “Janë gjashtë organizata pjesë e bordit ekzekutiv të...

Ismet Kryeziu tregon si do t’i monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit

para 11 muajve - Klan Kosova

Ismet Kryeziu, drejtuesi nga Demokracia për Veprim, ka treguar se si organizata e tyre do ta bëj procesin e monitorimit të zgjedhjeve më 11 qershor. “Janë gjashtë organizata pjesë e bordit ekzekutiv të...

Ismet Kryeziu tregon si do t’i monitorojnë zgjedhjet e 11 qershorit

para 11 muajve - Gazeta Fjala

Ismet Kryeziu, drejtuesi nga Demokracia për Veprim, ka treguar se si organizata e tyre do ta bëj procesin e monitorimit të zgjedhjeve më 11 qershor. “Janë gjashtë organizata pjesë e bordit ekzekutiv të...

PRISHTINË: 100 VËZHGUES TË BE-së NË ZGJEDHJET E 11 QERSHORIT

para 11 muajve - TV Art

Konfirmimi nga Shefja e Zyrës së BE-së 100 vëzhgues të BE-së do të vëzhgojnë zgjedhjet parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, këtë e ka bërë të ditur kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Valdete...

Delawie viziton nesër Komisionin Qendror të Zgjedhjeve

para 11 muajve - Arbresh

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, do të vizitojë nesër Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, shkruan arbresh.info. Delaëie dhe kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, do të flasin para gazetarëve. Ngjarja...

DnV lanson fushatën #AsUne, për largimin e të korruptuarve nga politika

para 11 muajve - Telegrafi

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Nis #AsUne – s’do të votoj për të korruptuarit

para 11 muajve - Klan Kosova

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve Demokracia në Veprim është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të 11 qershorit si dhe ka lansuar fushatën vetëdijësuese...

DnV lanson fushatën #AsUne, presion partive politike për largimin e të korruptuarve nga politika

para 11 muajve - Zeri

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Lansohet fushata për mos votim të kandidateve të korruptuar

para 11 muajve - Lajmi.net

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

DnV lanson fushatën #AsUne, presion partive politike për largimin e të korruptuarve nga politika

para 11 muajve - OraInfo

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

para 11 muajve - GazetaBlic

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja...

​“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

para 11 muajve - Indeks online

“Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme.Ai tha se kampanja...

Mos i votoni njerëzit e korruptuar

para 11 muajve - Gazeta Fjala

“Demokracia në Veprim”, kërkon nga qytetarët e Kosovës që të mos i votojnë njerëzit e akuzuar për korrupsion, ndërsa u ka bërë thirrje partive politike që të mos fusin në listat e tyre njerëz të tillë....

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

para 11 muajve - Koha.net

Demokracia në Veprim (DnV), ka lansuar sot zyrtarisht fushatën vetëdijësuese “#AsUnë nuk do të votojë për kandidatë të korruptuar”. Qëllimi i kësaj fushate është të ndikojë tek partitë politike që të mos...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

para 11 muajve - Antpress

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja...

DnV lanson fushatën #AsUne, për largimin e të korruptuarve nga politika

para 11 muajve - Almakos

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

KDI apelon: Mos i votoni kandidatët e korruptuar!

para 11 muajve - Gazeta e re

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Qëllimi i kësaj kampanje u tha të jetë vetëdijesimi i votuesve për proceset zgjedhore dhe të refuzojnë të...

Lansohet fushatë për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

para 11 muajve - KosovaPress

Për monitorim të zgjedhjeve të parakohshme Demokracia në Veprim ka gjithsej 2700 vëzhgues. Mjellma Hapçiu- Alija, nga Demokracia në Veprim, tha se fushata #AsUne e kanë filluar për të rikthyer besimin...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Telegrafi

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet fushata kundër korrupsionit në zgjedhje

para 11 muajve - Illyria

Prishtinë, 18 maj 2017 – Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka lansuar fushatën vetëdijesuese #AsUne, që ka për qëllim vetëdijesimin e qytetarëve që të mos u japin votën kandidatëve të korruptuar....

DnV lanson fushatën #AsUne, presion partive politike për largimin e të korruptuarve nga politika

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Indeks online

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - GazetaBlic

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

DnV lanson fushatën #AsUne

para 11 muajve - KosovaLive360

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” (DnV), është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e Zgjedhjeve të Parakohshme Parlamentare të 11 qershorit...

Nis #AsUne – s’do të votoj për të korruptuarit

para 11 muajve - Periskopi

Koalicioni i organizatave joqeveritare për vëzhgimin e zgjedhjeve Demokracia në Veprim është duke bërë të gjitha përgatitjet për vëzhgimin e zgjedhjeve të 11 qershorit si dhe ka lansuar fushatën vetëdijësuese...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

para 11 muajve - Gazeta e re

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja...

Lansohet fushata #Asune

para 11 muajve - Sovrani

“Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka bërë lansimin e kampanjës vetëdijësuese “AsUne”. Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme.Ai tha se kampanja...

“AsUne” për mosvotimin e kandidatëve të korruptuar

para 11 muajve - KosovaPress

Ismet Kryeziu, ka treguar disa nga aktivitetet që kanë ndërmarrë për zgjedhjet e parakohshme. Ai tha se kampanja tani e filluar ‘AsUne’  ka të bëjë me mos votimin e kandidatëve të korruptuar. Edhe Mjellma...

DnV: Mos votoni kandidatë të korruptuar

para 11 muajve - Insajderi

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim” ka lansuar fushatën vetëdijesuese #AsUne, që ka për qëllim vetëdijesimin e qytetarëve që të mos u japin votën kandidatëve të korruptuar, raporton Ekonomia Online....

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - 10minuta

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Antpress

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Arbresh

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Infokusi

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Almakos

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Zgjedhjet do të monitorohen nga 100 vëzhgues të BE-së

para 11 muajve - Gazeta e re

Komisioni Qendror Zgjedhor ka miratuar një memorandum për vëzhgimin e zgjedhjeve që do të nënshkruhet brenda pak ditësh mes tyre dhe Zyrës së BE-së, transmeton Gazeta e Re. Në memorandum parashihet që...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Gazeta e re

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

DV lanson fushatën kundër listave zgjedhore me kandidatë të korruptuar

para 11 muajve - Sovrani

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Lansohet kampanja kundër të korruptuarve në listat zgjedhore

para 11 muajve - Gazeta Monitor

Koalicioni i OJQ-ve “Demokracia në Veprim”, lanson kampanjën vetëdijësuese #AsUne, e cila ka për qëllim të ndikojë tek partitë politike që të mos përfshijnë në listat zgjedhore kandidatë të përfshirë në...

Në zgjedhjet parlamentare në Kosovë, vëzhgues edhe nga BE-ja

para 11 muajve - Flaka

Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se 100 vëzhgues nga Bashkimi Evropian do të marrin pjesë gjatë zgjedhjeve të 11 qershorit që do të mbahen në Kosovë. Daka tha se këtë konfirmim e ka marrë nga përfaqësuesja...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK