http://kariera.mk

Shpend Ahmeti, kandidat për deputet i Kuvendit të Kosovës!

më 5.2017 - Zhurnal

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë në mesin e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar vetë Shpend...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës

më 5.2017 - Telegrafi

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka filluar mbledhjen prej orës 18:00 ende është duke vazhduar në finalizimin e listës zgjedhore për kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Anëtarja e Kryesisë...

Në listën e VV-së për deputet edhe nënkryetari i Komunës së Prishtinës

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe nënkryetari, Dardan Sejdiu, do të jenë pjesë e listës së kësaj partie për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur Ameti, i cili...

Shpend Ahmeti në garë për deputetë të Kuvendit

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë në mesin e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar vetë Shpend...

Adem Grabovci tërhiqet nga kandidimi për deputet

më 5.2017 - Zeri

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

Edhe Dardan Sejdiu në listën e Vetëvendosjes për deputet

më 5.2017 - Zeri

Veç kryetarit Shpend Ahmeti, në listën e VV-së për deputet do të jetë edhe nënkryetari Dardan Sejdiu. Këtë e ka bërë të ditur Shpend Ahmeti me një postim në rrjetin social facebook. Ai ka thënë se këtë...

Adem Grabovci tërhiqet nga kandidimi për deputet

më 5.2017 - Gazeta Express

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

Kjo është top-pesëshja e Lëvizjes Vetëvendosje

më 5.2017 - GazetaBlic

Në listën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje pritet të ketë emra të rinj. Ndër ta do të jenë Shpend Ahmeti e Dardan Sejdiu. Indeksonlin iu sjellë top-pesëshen e emrave që do t`i prijnë listës për deputetë...

Adem Grabovci tërhiqet nga kandidimi për deputet

më 5.2017 - Lajmi.net

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e listës së deputetëve? Tregon Avdullah Hoti (VIdeo)

më 5.2017 - Gazeta Express

Kanë mbetur edhe pak orë deri në dorëzimin e listave të deputetëve të partive në Komisionin Qendror Zgjedhor. Lidhja Demokratike, përkatësisht kreu i saj, Isa Mustafa, edhe më tutje nuk ka bërë të ditur...

Shpendi në listë për Deputet

më 5.2017 - Politiko

Kryetari i Prishtinës, Shpendi Ahmeti, do të jetë në listën e Vetëvendosjes për Deputetët e Kosovës, me të cilën do të garohet në zgjedhjet e parakohshme të 11 qershorit. Lajmin e ka bërë të ditur vetë...

Meta jep arsyet pse Basha u tërhoq dhe pranoi marrëveshjen me Ramën

më 5.2017 - Ora news

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka dhene disa arsye që sipas tij përse Lulzim Basha u tërhoq vetem dy dite me parë nga kërkesat  për qeveri teknike dhe pranoi marrëveshjen e arritur me kryeministrin Rama. Në...

LSI: Marrëveshja, garë e barabartë

më 5.2017 - Portalb

Kreu i LSI-së Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, nëse...

Ahmeti e Sejdiu në listën për deputetë të Vetëvendosjes

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe nënkryetari, Dardan Sejdiu, do të jenë pjesë e listës së kësaj partie për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur Ameti, i cili...

Drejtuesit e Prishtinës në Listën e Deputetëve

më 5.2017 - Kallxo

Shpend Ahmeti e Dardan Sejdiu, kryetari dhe nënkryetari i Prishtinës janë në listën e deputetëvë të LVV-së. Me anë të një postimi në Facebook kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti ka konfirmuar se bashkë...

Ekskluzive: Grabovci tërhiqet nga kandidimi për deputet

më 5.2017 - Indeks online

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

Kjo është top-pesëshja e Lëvizjes Vetëvendosje

më 5.2017 - Indeks online

Në listën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje pritet të ketë emra të rinj. Ndër ta do të jenë Shpend Ahmeti e Dardan Sejdiu. Indeksonlin iu sjellë top-pesëshen e emrave që do t`i prijnë listës për deputetë...

Grabovci tërhiqet nga kandidimi për deputet

më 5.2017 - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu kandidojnë për deputetë

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë më dije se ai dhe nënkryetar i Prishtinës së bashku edhe me disa drejtorë të tjerë do të jenë pjesë e listës së Vetëvendosjes për deputetë të Parlamentit të...

Marrëveshja PS-PD, Meta zgjidh dilemën pse Vasili u shkarkua nga detyra si ministër

më 5.2017 - Sot News

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit,  komenton marrëveshjen e fundit politike mes Ramës e Bashës, që e fut opozitën në zgjedhje më 25 qershor. Por i pyetur...

Meta: LSI nuk penalizohet nga marrëveshja, e gatshme për koalicion me çdo parti

më 5.2017 - NOA

Presidenti i sapozgjedhur i vendit, Ilir Meta, i cili më herët ka mbajtur postin e kryetarit të LSI-së i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha dhe mungesën e koalicioneve parazgjedhore....

Edhe Dardan Sejdiu në listën e Vetëvendosjes për deputet

më 5.2017 - Lajmi.net

Veç kryetarit Shpend Ahmeti, në listën e VV-së për deputet do të jetë edhe nënkryetari Dardan Sejdiu. Këtë e ka bërë të ditur Shpend Ahmeti me një postim në rrjetin social facebook. Ai ka thënë se këtë...

Kryetari i LDK, nuk garon për deputet

më 5.2017 - Politiko

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Portalb

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Vetëvendosje në defensivë totale: Shpendi e braktis Komunën për të konkurruar për deputet

më 5.2017 - Gazeta Express

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje me emrat kandidatë për deputetë ende nuk ka përfunduar. Por, njëri nga emrat që gjendet në këtë listë është kryetari i tanishëm i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Vetëvendosje...

Ahmeti: Përveç meje e Sejdiut edhe disa drejtorë në Komunën e Prishtinës, janë kandidatë për deputetë!

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur që ai së bashku me nënkryetarin e kësaj komune, Dardan Sejdiu dhe disa drejtorë të po kësaj komune do të jenë pjesë e listës zgjedhore të...

Shpend Ahmeti konfirmon kandidimin për deputet

më 5.2017 - Indeks online

Para pak minutave Indeksonline ka raportuar ekskluzivisht se ndër kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë të Kosovës është kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Pas publikimit të këtij lajmi është...

Shpend Ahmeti kandidat për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. “Duke ditur rëndësinë e kësaj gare dhe peshën e çdo vote...

Shpend Ahmeti kandidat për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. “Duke ditur rëndësinë e kësaj gare dhe peshën e çdo vote...

Shpend Ahmeti kandidat për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. “Duke ditur rëndësinë e kësaj gare dhe peshën e çdo vote...

Ilir Meta: Nëse opozita do të ishte me këmbë në tokë, kjo krizë do të ishte zgjidhur 1-muaj para

më 5.2017 - Opinion

Ishte kreu i LSI Ilir Meta, aktualisht i zgjedhur President, është shprehur sonte në emisionin “Zonë e Lirë”, që pas marrëveshjes Rama-Basha ndihet i qetë, ai tha se i paqetë ndihej gjatë ngërçit politik....

Ministrat teknikë/ Pse Rama preu vetëm “kokën” e Vasilit nga LSI. Ja si përgjigjet Meta

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- I ftuar në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit, Presidenti i zgjedhur Ilir Meta komenton marrëveshjen e fundit politike mes Ramës e Bashës, që e fut opozitën në zgjedhje më 25 qershor. Por i...

Shpend Ahmeti konfirmon kandidimin për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Para pak minutave Indeksonline ka raportuar ekskluzivisht se ndër kandidatët e Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë të Kosovës është kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti. Pas publikimit të këtij lajmi është...

Ilir Meta: LSI e gatshme për koalicion me çdo parti

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i ftuar në “Zonë  e Lirë” të Arian Canit, ka folur për marrëveshjen e re mes Ramës e Bashës, e cila heq mundësinë për koalicione në zgjedhjet e 18 qershorit. Meta tha se...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës, ende s’ka pakënaqësi

më 5.2017 - Koha.net

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka filluar mbledhjen prej orës 18:00 ende është duke vazhduar në finalizimin e listës zgjedhore për kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Anëtarja e Kryesisë...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka filluar mbledhjen prej orës 18:00 ende është duke vazhduar në finalizimin e listës zgjedhore për kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Anëtarja e Kryesisë...

Flet Nait Hasani, tregon nëse PDK iu hakmor apo e futi sërish në listë!

më 5.2017 - GazetaBlic

Përpos Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës asnjë parti tjetër ende nuk ka bërë publik emrat e kandidatëve të cilët do të jenë kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe deri në ora 00:00 pritet...

Meta: Nëse marrëveshja e 2008 ishte tragjedi, kjo marrëveshje është komedi

më 5.2017 - Opinion

Kryetari ne detyre i Kuvendit dhe Presidenti i zgjedhur Ilir Meta, nga studio e “Zone e Lire”, duke folur për marreveshjen mes Rames dhe Bashes, të cilën shumë e krahasojnë me ate te 2008-ës “Rama-Berisha”,...

Vetëvendosje do të dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 00:00

më 5.2017 - Telegrafi

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 00: 00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Hoti: Mustafa nuk është në listën e LDK-së për deputet

më 5.2017 - Telegrafi

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë vet...

Pakti PS-PD, ironia e Metës: Pse historia nuk përsëritet dy herë njësoj

më 5.2017 - BalkanWeb

Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha në studion e emisionit “Zonë e Lirë”. Teksa e ka krahasuar këtë marrëveshje me rastin e 2008-ës, ai thotë se nëse vite më parë kjo...

Ahmeti dhe Sejdiu kandidatë për deputetë nga Vetëvendosja ?

më 5.2017 - GazetaBlic

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje me emrat kandidatë për deputetë ende nuk ka përfunduar. Sipas burimeve të Indeksonline, ndër pesë kandidatët e parë për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje është...

Meta: S’jemi kundër koalicioneve, por gjykojmë sipas rrethanave

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta i ftuar në “Zonë  e Lirë” të Arian Canit, ka folur për marrëveshjen e re mes Ramës e Bashës, e cila heq mundësinë për koalicione në zgjedhjet e 18 qershorit. Meta tha se...

Shpend Ahmeti kandidat për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. “Duke ditur rëndësinë e kësaj gare dhe peshën e çdo vote...

Video/ Ja çfarë tha Meta për koalicionet

më 5.2017 - Opinion

Presidenti i sapozgjedhur i vendit, Ilir Meta, i cili më herët ka mbajtur postin e kryetarit të LSI-së i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha dhe mungesën e koalicioneve parazgjedhore....

Mustafa nuk është në listën e LDK-së për deputet?

më 5.2017 - Albeu

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa , nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë vet...

Meta ironizon paktin Rama-Basha: Nëse “2008-ta” ishte tragjedi, e sotmja përjetohet si komedi

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka folur këtë të premte në lidhje me paktin Rama Basha. E teksa nuk ishte hera e parë që kjo marrëveshje u krahasua me ndryshimet kushtetuese të 2008-tës, kryetari në detyrë...

Ekskluzive: Ahmeti dhe Sejdiu kandidatë për deputetë nga Vetëvendosja

më 5.2017 - Indeks online

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje ende nuk ka përfunduar. Por sipas burimeve të Indeksonline, ndër pesë kandidatët e parë për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje është pikërisht kryetari I tanishëm...

Ymeri lë të hapur mundësinë që Vetëvendosja të mos i pranojë rezultatet e zgjedhjeve

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Shpend Ahmeti kandidat për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - Indeks online

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje ende nuk ka përfunduar. Por sipas burimeve të Indeksonline, ndër pesë kandidatët e parë për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje është pikërisht kryetari I tanishëm...

Ilir Meta në Zonë e Lirë: LSI nuk penalizohet nga marrëveshja, ka siguri dhe bindje për të dalë forcë e parë

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta po zhvillon një intervistë live në emisionin ZONE E LIRE të Arjan Çanit në TV Klan!

Ymeri: Pranimi i rezultateve të zgjedhjeve varet nga ecuria e tyre

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Ymeri: Pranimi i rezultateve të zgjedhjeve varet nga ecuria e tyre

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Ymeri lë të hapur mundësinë që Vetëvendosja të mos i pranojë rezultatet e zgjedhjeve

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Pallaska ka dy fjalë për koalicionet parazgjedhore!

më 5.2017 - GazetaBlic

Avokati dastid Pallaska ka komentuar koalicionet parazgjedhore. Ai në një shënim në Facebook konsideron se këto koalicione kanë efekte negative për partitë e vogla, raporton Gazeta Blic. Shënimi i plotë:...

YMERI: PRANIMI I REZULTATEVE TË ZGJEDHJEVE VARET NGA ECURIA E TYRE

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Visar Ymeri lë të hapur mundësinë që Vetëvendosja të mos i pranojë rezultatet e zgjedhjeve

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Kundër-efekti i koalicioneve parazgjedhore për partitë e vogla

më 5.2017 - Gazeta Express

Në përpjekje për të arsyetuar koalicionet parazgjedhore me rivalët politikë të deri djeshëm, partitë e vogla u krenuan me sukseset e negociatave të minutave të fundit. AAK tregoi se si ka "gjunjëzuar"...

Asamblistja e Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - Koha.net

Asamblistja e Nismës në Kuvendin Komunal të Malishevës, Beije Sertolli, i është bashkuar Lëvizjes vetëvendosje. Përmes një shkrimi në Facebook, ajo ka shkruar se vendimi që Nisma të hyjë në koalicion me...

Visar Ymeri: Nga vjedhja, u kalua në blerje të votës

më 5.2017 - GazetaBlic

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri në një intervistë të dhënë për RTK-në ka theksuar se ishin edhe njerëzit e VV-së ata të cilët kanë ndikuar që të ketë zgjedhje më të mira më 2014, krahasuar...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën duhet të pritet lista përfundimtare

më 5.2017 - Lajmi.net

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Nait Hasani: nuk e di a jam në listë!

më 5.2017 - GazetaBlic

Përpos Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës asnjë parti tjetër ende nuk ka bërë publik emrat e kandidatëve të cilët do të jenë kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe deri në ora 00:00 pritet...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën duhet të pritet lista përfundimtare

më 5.2017 - Indeks online

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Vetëvendosje do të dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 24:00

më 5.2017 - Koha.net

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 24:00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet.

më 5.2017 - Lajmi.net

Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai. Kurse, për fatin e Vjosa Osmanit, ai ka thënë se duhet të pritet deri në finalizimin e listës sot në orën 24:00. “Jo, zotëri Mustafa nuk është në listë. Unë...

VV! do ta dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 00:00!

më 5.2017 - GazetaBlic

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 00: 00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Arbër Vllahiu aderimi i radhës në AAK

më 5.2017 - Klan Kosova

Suksesi i mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Isa Mustafës, bëri që Ramush Haradianj të thërrasë konferencë për media. Aty, ai doli e tha se në një mënyrë nuk do të bëjë koalicion parazgjedhor me dy...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

Asambleistja e Nismës aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Klan Kosova

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën duhet të pritet lista përfundimtare

më 5.2017 - Gazeta Express

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

PDK ende pa përpilim të listës me emrat e kandidatëve

më 5.2017 - Indeks online

Përpos Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës asnjë parti tjetër ende nuk ka bërë publik emrat e kandidatëve të cilët do të jenë kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe deri në ora 00:00 pritet...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën nuk e di!

më 5.2017 - GazetaBlic

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Telegrafi

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën nuk e di

më 5.2017 - OraInfo

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën nuk e di

më 5.2017 - OraInfo

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - OraInfo

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën nuk e di

më 5.2017 - Zeri

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Lajmi.net

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

Asambleistja e Nismës për Kosovën në Malishevë aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Telegrafi

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Zeri

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti është kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Albeu

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka deklaruar se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të marrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Ministrat të dielën, PD nis punën: Listat i miratojnë të parët demokratët

më 5.2017 - Mapo

E gjithë vëmendja këto ditë është tek Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendës kryeministrit dhe 6 ministrave që ai do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Lekaj flet për Albin Kurtin: VV nuk i bën mirë demokracisë

më 5.2017 - OraInfo

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka folur për kandidatët për Kryeministër, që kandidojnë kundër Ramush Haradinajt, Avdullah Hoti dhe Albin Kurti. Thotë se Hoti është kopje e Isa Mustafës derisa Albin Kurti...

Lekaj flet për Albin Kurtin: VV nuk i bën mirë demokracisë

më 5.2017 - Zeri

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka folur për kandidatët për Kryeministër, që kandidojnë kundër Ramush Haradinajt, Avdullah Hoti dhe Albin Kurti. Thotë se Hoti është kopje e Isa Mustafës derisa Albin Kurti...

Haradinaj afron pranë vetes “ata që do t’ia përgatisin kabinetin qeveritar”

më 5.2017 - OraInfo

I nominuari i koalicionit PDK-AAK, Ramush Haradinaj, ka nisur të mbledhë rreth vetes persona që do ta këshillojnë dhe do ta ndihmojnë në përgatitjen e kabinetet të ardhshëm qeveritar. Gjatë ditës, ai ka...

Isa Mustafa: Agim Kikaj, shembull i personalitetit me veti të larta njerëzore

më 5.2017 - Klan Kosova

Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dhe kryeministri në detyrë, mori pjesë në mbledhjen komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të Agim Kikajt, deputetit të LDK-së dhe ish-kryetarit...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Indeks online

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Ymeri: Pranimi i rezultateve të zgjedhjeve varet nga ecuria e tyre

më 5.2017 - Arbresh

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Pal Lekaj flet për Albin Kurtin: VV nuk i bën mirë demokracisë

më 5.2017 - Lajmi.net

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka folur për kandidatët për Kryeministër, që kandidojnë kundër Ramush Haradinajt, Avdullah Hoti dhe Albin Kurti. Thotë se Hoti është kopje e Isa Mustafës derisa Albin Kurti...

Demarkacioni çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

më 5.2017 - Telegrafi

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, pasi...

​Asambleistja e Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - Indeks online

Asambleistja e Nismës në Kuvendin Komunal të Malishevës, Beije Sertolli, së fundi i është bashkuar Lëvizjes vetëvendosje. Përmes një postimi në Facebook, ajo ka shkruar se vendimi që Nisma të hyjë në koalicion...

Meta: LSI forcë e parë

më 5.2017 - Top Channel

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në...

Pal Lekaj flet për Albin Kurtin: VV nuk i bën mirë demokracisë

më 5.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i AAK’së, Pal Lekaj ka folur për kandidatët për Kryeministër, që kandidojnë kundër Ramush Haradinajt, Avdullah Hoti dhe Albin Kurti. Thotë se Hoti është kopje e Isa Mustafës derisa Albin Kurti...

Lekaj: Në Qeverinë Mustafa kishte afera korruptive

më 5.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se ka mbështetur krijimin e koalicionit parazgjedhor mes partisë ku ai bën pjesë dhe PDK-së e Nisma-s. “Kur e thoni që kemi qenë kritikë, e kemi bërë këtë ndaj...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Haradinaj afron pranë vetes “ata që do t’ia përgatisin kabinetin qeveritar”

më 5.2017 - Koha.net

I nominuari i koalicionit PDK-AAK, Ramush Haradinaj, ka nisur të mbledhë rreth vetes persona që do ta këshillojnë dhe do ta ndihmojnë në përgatitjen e kabinetet të ardhshëm qeveritar. Gjatë ditës, ai ka...

Meta flet për paktin Rama-Basha: Historia nuk përsëritet dy herë

më 5.2017 - Tetova Sot

Presidenti i sapozgjedhur i vendit, Ilir Meta, i cili më herët ka mbajtur postin e kryetarit të LSI-së i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha dhe mungesën e koalicioneve parazgjedhore....

Vetëvendosje do të dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 24.00

më 5.2017 - Antpress

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 24.00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Ahmeti: Do të jem edhe në listë për deputet edhe kryetar i Prishtinës

më 5.2017 - Arbresh

Shpend Ahmeti pasi që ka pranuar se do të jet në lsitë nga VV për deputet, ai ka treguar për portalin Arbresh.info se çfarë do të ndodh me postin e kryetarit Ahmeti ka thënë se do të vazhdoj të jetë edhe...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës

më 5.2017 - Almakos

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka filluar mbledhjen prej orës 18:00 ende është duke vazhduar në finalizimin e listës zgjedhore për kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Anëtarja e Kryesisë...

Në listën e VV-së për deputet edhe nënkryetari i Komunës së Prishtinës

më 5.2017 - Almakos

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe nënkryetari, Dardan Sejdiu, do të jenë pjesë e listës së kësaj partie për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur Ameti, i cili...

Asambleistja e Nismës për Kosovën në Malishevë aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Lajmi.net

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - OraInfo

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

E konfirmon Shpend Ahmeti: Do të jem në listë për deputet

më 5.2017 - Arbresh

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje me emrat kandidatë për deputetë ende nuk ka përfunduar. Në këtë listë dop të jetë i pari i Prishtinës Shpend Ahmeti dhe nënkryetari Dardan Sejdiu. Ahmeti për portalin Arbresh.info...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës

më 5.2017 - Tetova1

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka filluar mbledhjen prej orës 18:00 ende është duke vazhduar në finalizimin e listës zgjedhore për kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Anëtarja e Kryesisë...

Shpend Ahmeti kandidat për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - Lexo

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. “Duke ditur rëndësinë e kësaj gare dhe peshën e çdo vote...

Meta: Nëse opozita do të ishte me këmbë në tokë, kjo krizë do të ishte zgjidhur 1-muaj para

më 5.2017 - Opozita

shte kreu i LSI Ilir Meta, aktualisht i zgjedhur President, është shprehur sonte në emisionin “Zonë e Lirë”, që pas marrëveshjes Rama-Basha ndihet i qetë, ai tha se i paqetë ndihej gjatë ngërçit politik....

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Zeri

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën duhet të pritet lista përfundimtare

më 5.2017 - Tetova Sot

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - GazetaBlic

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Ahmeti dhe Sejdiu kandidatë për deputetë nga Vetëvendosja ?

më 5.2017 - Infokusi

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje me emrat kandidatë për deputetë ende nuk ka përfunduar. Sipas burimeve të Indeksonline, ndër pesë kandidatët e parë për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga Vetëvendosje është...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Shpend Ahmeti, kandidat për deputet i Kuvendit të Kosovës!

më 5.2017 - Almakos

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë në mesin e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar vetë Shpend...

I mërzitur nga pakti Rama-Basha? Ilir Meta: Kjo ishte komedi…

më 5.2017 - Lexo

Kryetari aktual i Kuvendit të Shqipërisë, njëherësh presidenti i zgjedhur Ilir Meta, i ftuar në studion e emisionit “Zonë e Lirë”, i dha përgjigje pyetjes së gazetarit Arian Çani, nëse ishte ai i mërzitur...

VIDEO/ Ja çfarë tha Meta për koalicionet

më 5.2017 - Opozita

Presidenti i sapozgjedhur i vendit, Ilir Meta, i cili më herët ka mbajtur postin e kryetarit të LSI-së i ftuar në ‘Zonë e Lirë’ ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha dhe mungesën e koalicioneve parazgjedhore....

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 00:00

më 5.2017 - Telegrafi

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Zeri

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Lajmi.net

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Zgjedhjet e 25 qershorit/ Rama mbledh nesër deputetët dhe kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Opinion

Kryeministri Edi Rama njëherësh edhe kreu i PS ditën e nesërme do të mbledhë deputetët dhe kandidatët për deputetë. Mbledhja zhvillohet në kuadër të fushatës elektorale, që tashme me marrëveshjen e re...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - OraInfo

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Pal Lekaj shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për humbjen e deputetit të kësaj të fundit, Agim Kikaj. “Familjes Kikaj, qytetarëve të Kosovës,...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Pal Lekaj: Në Qeverinë Mustafa kishte afera korruptive

më 5.2017 - Klan Kosova

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se ka mbështetur krijimin e koalicionit parazgjedhor mes partisë ku ai bën pjesë dhe PDK-së e Nisma-s. “Kur e thoni që kemi qenë kritikë, e kemi bërë këtë ndaj...

Kosovë, pëson atak në zemër ndërron jetë ish- deputeti i LDK

më 5.2017 - Shqiptarja

Ish – deputeti dhe kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokrate të Kosovës (LDK) për zgjedhjet e 11 qershorit Agim Kikaj ka ndërruar jetë ditën e sotme. Mësohet se Kikaj ka pësuar një atak në zemër....

Rama mbledh nesër deputetët dhe kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Ora news

Kryeministri Edi Rama njëherësh edhe kreu i PS ditën e nesërme do të mbledhë deputetët dhe kandidatët për deputetë. Mbledhja zhvillohet në kuadër të fushatës elektorale, që tashme me marrëveshjen e re...

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën duhet të pritet lista përfundimtare

më 5.2017 - Arbresh

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Hoti: Mustafa nuk është në listën e LDK-së për deputet

më 5.2017 - Infokusi

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë vet...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Zeri

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Çfarë do të thotë Ilir Meta sonte në Zonë e Lirë?

më 5.2017 - Sot News

Presidenti  i zgjedhur i vendit Ilir Meta do të jetë i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” të moderatorit Arian Çani. Deklaratat e Metës sonte në emision priten të jenë mjaft interesante, pasi është...

Vetëvendosje do të dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 00:00

më 5.2017 - Almakos

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 00: 00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Hoti: Mustafa nuk është në listën e LDK-së për deputet

më 5.2017 - Almakos

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë vet...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Vetëvendosje do të dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 24.00

më 5.2017 - 10minuta

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 24.00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 24:00

më 5.2017 - GazetaBlic

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Asambleistja e Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - 10minuta

Asambleistja e Nismës në Kuvendin Komunal të Malishevës, Beije Sertolli, i është bashkuar Lëvizjes vetëvendosje. Përmes një shkrimi në Facebook, ajo ka shkruar se vendimi që Nisma të hyjë në koalicion...

NISMA tregon kohën se kur përmbyllet lista e tyre

më 5.2017 - Indeks online

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Frika e LDK-së nga Vjosa Osmani!

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës akoma nuk i ka përfunduar listat me kandidatët e tyre të cilët do të garojnë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Një gjë e tillë pritet të finalizohet brenda pak orësh, kështu...

Prekëse, Agim Veliu s'i ndanë lotët për të ndjerin Agim Kikaj (Foto/Video)

më 5.2017 - Indeks online

Agim Veliu e ka përjetuar rëndë ndarjen nga jeta të mikut të tij të madh, Agim Kikës. Kryetari i Podujevës është prekur fort në ceremoninë e varrimit të ish deputetit të LDK-së. Indeksonline ka siguruar...

Në varrimin e Kikaj edhe zyrtar të PDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Në varrimin e ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj përpos anëtarëve të Lidhjes Demokratikë të pranishëm ishin edhe zyrtar të Partisë Demokratike të Kosovës. Ndër ta edhe deputeti...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Agim Kikaj, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës është varrosur në Lupq të Poshtë. Në varrimin e Kikajt ka marrë pjesë Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, anëtarë të kësaj partie...

Marrëveshja PD-PS, Meta: Jo si ajo e 2008 por me qëllime të ngjashme

më 5.2017 - Ora news

Atë që nuk e tha Petrit Vasili, e nënkuptoi ish-kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta. Marrëveshja mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike nuk është e njëjta me atë të vitit 2008 për...

Prekëse, Agim Veliu s'i ndanë lotët për të ndjerin Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Agim Veliu e ka përjetuar rëndë ndarjen nga jeta të mikut të tij të madh, Agim Kikës. Kryetari i Podujevës është prekur fort në ceremoninë e varrimit të ish deputetit të LDK-së. Indeksonline ka siguruar...

Ministrat të dielën, PD nis punën: Listat i miratojnë të parët demokratët

më 5.2017 - Lexo

E gjithë vëmendja këto ditë është tek Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendës kryeministrit dhe 6 ministrave që ai do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Pas marrëveshjes me Bashën, Rama nis fuqishëm fushatën, shtron darkë me kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Sot News

Pas arritjes së marrëveshjes një ditë më parë me kryeopozitarin Lulzim Basha, ku u vendos që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, dhe kur e ndajnë pak ditë nga hapja zyrtare e fushatës zgjedhore,...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Vazhdon mbledhja Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Partia Demokratike e Kosovës është duke mbajtur një mbledhje, ku pritet që të vendosin se kush do të jetë kandidatë për deputetë nga kjo parti. Takime PDK ka zhvilluar që nga paraditja edhe me partnerët...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikajt

më 5.2017 - Klan Kosova

Ka nisur ceremonia e varrimit të Agim Kikajt, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Vazhdon mbledhja Këshillit të Përgjithshëm të PDK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Partia Demokratike e Kosovës është duke mbajtur një mbledhje, ku pritet që të vendosin se kush do të jetë kandidatë për deputetë nga kjo parti. Takime PDK ka zhvilluar që nga paraditja edhe me partnerët...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka nisur ceremonia e varrimit të Agim Kikajt, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Adem Grabovci tërhiqet nga kandidimi për deputet

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

“Luftë” në LDK, Isa Mustafa nuk e do në listë Vjosa Osmanin

më 5.2017 - Periskopi

Deputetja Vjosa Osmani mund të mbetet jashtë listës së kandidatëve për deputetë në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Kreu i LDK-së vazhdon të jetë kundër që deputetja “rebele” të jetë në listën e kësaj partie....

Ilir Meta në Zonë e Lirë: LSI nuk penalizohet nga marrëveshja, ka siguri dhe bindje për të dalë forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta po zhvillon një intervistë live në emisionin ZONE E LIRE të Arjan Çanit në TV Klan! Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha në studion e emisionit...

Ilir Meta sonte në "Zonë e Lirë", deklaratat e forta që pritet të thotë

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta do të jetë sonte në mbrëmje i ftuar te emisioni “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Kjo është dalja e dytë e tij në një emision televiziv që pas zgjedhjes si President Republike....

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikajt

më 5.2017 - OraInfo

Ka nisur ceremonia e varrimit të Agim Kikajt, deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, njofton Klan Kosova. Në varrimin e të ndjerit po merr pjesë Isa Mustafa, kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës,...

Shpend Ahmeti kandidat për deputetë nga Lëvizja Vetëvendosje

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. “Duke ditur rëndësinë e kësaj gare dhe peshën e çdo vote...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Kreu i Kuvendit intervistë ndryshe sonte në “Zonë e Lirë”

më 5.2017 - Standard

Sot në orën 21.00 Kreu i Kuvendit, z. #Ilir_Meta intervistë live në emisionin ZONE E LIRE të Arjan Çanit në TV Klan!

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Top Channel

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Mes disa zjarreve – Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve

më 5.2017 - Portalb

Marrëveshja Rama-Basha për  zgjidhjen e  krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat  sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre....

Pal Lekaj flet për Albin Kurtin: VV nuk i bën mirë demokracisë

më 5.2017 - Tetova Sot

Nënkryetari i AAK’së, Pal Lekaj ka folur për kandidatët për Kryeministër, që kandidojnë kundër Ramush Haradinajt, Avdullah Hoti dhe Albin Kurti. Thotë se Hoti është kopje e Isa Mustafës derisa Albin Kurti...

Ymeri: Pranimi i rezultateve të zgjedhjeve varet nga ecuria e tyre

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Përfundimtare: Adem Grabovci jashtë listës së PDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Partia Demokratike e Kosovës është në përfundim e sipër të listës me emrat e kandidatëve për deputetë të Kosovës. Njëherësh kjo listë si duket do të ketë ndryshime rrënjësore. Është pikërisht deputeti...

Kjo është top-pesëshja e Lëvizjes Vetëvendosje

më 5.2017 - Bota Press

Në listën e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje pritet të ketë emra të rinj. Ndër ta do të jenë Shpend Ahmeti e Dardan Sejdiu. Indeksonlin iu sjellë top-pesëshen e emrave që do t`i prijnë listës për deputetë...

​Asambleistja e Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - Arbresh

Asambleistja e Nismës në Kuvendin Komunal të Malishevës, Beije Sertolli, së fundi i është bashkuar Lëvizjes vetëvendosje. Përmes një postimi në Facebook, ajo ka shkruar se vendimi që Nisma të hyjë në koalicion...

Shpend Ahmeti e zbulon kush është në listat për deputetë të Vetëvendosjes

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur që ai së bashku me nënkryetarin e kësaj komune, Dardan Sejdiu dhe disa drejtorë të po kësaj komune do të jenë pjesë e listës zgjedhore të...

Shpend Ahmeti dhe Dardan Sjediu në listë për deputetë, tregojnë arsyen

më 5.2017 - Periskopi

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, nënkryetari Dardan Sejdiu dhe disa drejtorë të tjerë do të jenë pjesë e listës së Vetëvendosjes për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ahmeti thotë se Kosova gjendet...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Almakos

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Në listën e VV-së për deputet edhe nënkryetari i Komunës së Prishtinës

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe nënkryetari, Dardan Sejdiu, do të jenë pjesë e listës së kësaj partie për deputetë në zgjedhjet e 11 qershorit. Këtë e ka bërë të ditur Ameti, i cili...

Pas paktit me Bashën, Rama ndez motorët e fushatës, shtron darkë me kandidatët për deputetë

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Pas arritjes së marrëveshjes një ditë më parë me kryeopozitarin Lulzim Basha, ku u vendos që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, dhe kur e ndajnë pak ditë nga hapja zyrtare e fushatës...

Shpend Ahmeti, kandidat për deputet i Kuvendit të Kosovës!

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë në mesin e kandidatëve për deputetë të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar vetë Shpend...

PDK, AKR dhe Vetëvendosje ende s’kanë finalizuar listat!

më 5.2017 - GazetaBlic

Derisa Partia Demokratike e Kosovës po mban mbledhjen e kryesisë për të vendosur lidhur me listën e kandidatëve për deputet, KosovaPress mëson se as Aleanca Kosova e re por as Lëvizja Vetëvendosje nuk...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës

më 5.2017 - Bota Press

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje, e cila ka filluar mbledhjen prej orës 18:00 ende është duke vazhduar në finalizimin e listës zgjedhore për kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës.Anëtarja e Kryesisë...

Shpend Ahmeti kandidat për deputet

më 5.2017 - Insajderi

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosjes për deputetë. Lajmin e ka konfirmuar vet Ahmeti me një postim në facebook. Sipas Ahmetit Lëvizja Vetëvendosje...

Dastid Pallaska zbulon detaje për koalicionet parazgjedhore: kush humbet e fiton!

më 5.2017 - Sovrani

Avokati dastid Pallaska ka komentuar koalicionet parazgjedhore. Ai në një shënim në Facebook konsideron se këto koalicione kanë efekte negative për partitë e vogla. Shënimi i plotë: Kundër-efekti i koalicioneve...

GP Nisma ngushëllon për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK’së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Asambleistja e Nismës për Kosovën në Malishevë aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Almakos

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Shpend Ahmeti dhe Dardan Sejdiu në lisën për deputetë

më 5.2017 - KosovaPress

Këtë e ka bërë të ditur Ahmeti, i cili përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se “kemi vendosur si udhëheqësi komunale të angazhohemi maksimalisht në këtë garë, prandaj edhe unë edhe nënkryetari edhe...

Haxhiu: Jemi në përfundim të listës

më 5.2017 - KosovaPress

Anëtarja e Kryesisë së këtij subjekti, Albulena Haxhiu konfirmoi për KosovaPress se mbledhja është duke vazhduar ende dhe se janë në finalizim të listës me 110 kandidatë. Sipas saj, dorëzimi i kësaj liste...

Meta/ Pakti PS-PD: Pse historia nuk përsëritet dy herë njësoj

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha në studion e emisionit “Zonë e Lirë”. Teksa e ka krahasuar këtë marrëveshje me rastin e 2008-ës, ai thotë se nëse vite më parë kjo...

Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Ymeri: Pranimi i rezultateve të zgjedhjeve varet nga ecuria e tyre

më 5.2017 - Sovrani

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri, ka bërë me dije se pranimi i rezultateve të zgjedhjeve të 11 qershorit varet nga ecuria e tyre. Ai ka theksuar se VV-ja është infrastrukturë e zhvillimit të...

Vetëvendosje tregon se kur do ta dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Sovrani

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 00: 00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

LIVE: Nis ceremonia e varrimit të Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Ka nisur ceremonia e varrimit të deputetit të njohur të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj i cili ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Lajmi për vdekjen e Kikajt ka shokuar të gjithë familjarët,...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Tetova Sot

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Flet Nait Hasani, tregon nëse PDK iu hakmor apo e futi sërish në listë

më 5.2017 - Periskopi

Përpos Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës asnjë parti tjetër ende nuk ka bërë publik emrat e kandidatëve të cilët do të jenë kandidatë për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ndryshe deri në ora 00:00 pritet...

Nis ceremonia e varrimit të Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Deputeti i njohur i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Lajmi për vdekjen e Kikajt ka shokuar të gjithë familjarët, miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij. Vdekja...

Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Mediat: Dalin emrat e kandidatëve të PD për ministra

më 5.2017 - Java News

Caktohen emrat që do të zëvëndësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se lista me emrat e ministrave të rinj është...

Shpend Ahmeti në listën e Vetëvendosjes për deputet?

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, mund të jetë pjesë e listës së Lëvizjes Vetëvendosje për deputetë për zgjedhjet e jashtëzakonshme të 11 qershorit. Gazeta Metro nga burime brenda Vetëvendosjes,...

Meta: LSI forcë e parë

më 5.2017 - Klan Kosova

Kreu i Kuvendit të Shqipërisë,  Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI...

Nisma ngushëllon familjen Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Grupi Parlamentar i deputetëve të Nisma për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Meta: Tani kemi garë dhe qeverinë e besimit që kërkoi LSI. Do të ketë surpriza!

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Ish-kryetari i Partisë Socialiste për Integrim, Ilir Meta në një prononcim të paralajmëruar për mediat u shpreh se marrëveshja e arritur i hapi rrugën garës dhe demokracisë, ndërsa premtoi se këto zgjedhje...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Gazeta Shqip

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Ekskluzive: Edhe Adem ‘shefi’ jashtë listës së PDK-së për deputet?!

më 5.2017 - Bota Press

Ish-shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, me shumë gjasë nuk do të jetë në listën e PDK-së si kandidat për depuetet i kësaj partie në zgjedhjet e 11 qershorit. Burime të sigurta brenda PDK-së,...

Hoti: Mustafa nuk është në listën e LDK-së për deputet

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë vet...

Mësohet kur e dorëzon Vetëvendosje listën e kandidatëve

më 5.2017 - Periskopi

Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje thanë të premten se mbledhja e Kryesisë është duke vazhduar dhe se lista prej 110 kandidatëve për deputetë do të dorëzohet në KQZ në ora 00: 00. Aida Dërguti nga Vetëvendosje...

Çmontohet çadra e opozitës

më 5.2017 - Klan

Tre muaj pasi u vendos në mesin e protestës së parë masive, çadra e opozitës u çmontua mbrëmë pak orë pas marrëveshjes Rama – Basha. Për 90 ditë rresht çadra u bë arenë e betejës politike të opozitës....

Meta: Do të ketë surpriza, ne do të jemi forcë e parë

më 5.2017 - Klan

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta në një dalje publike para gazetarëve, një ditë pas publikimit të marrëveshjes  mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha tha se shqiptarët...

PD-ja pritet të dërgojë Kryeministrit emrat e ministrave

më 5.2017 - Klan

Partia Demokratike pritet t’i dërgojë kryeministrit Rama propozimet e saj për emrin e  zv/kryeministrit, 6 ministrave teknikë dhe krerët e drejtorive për të cilët janë pjesë e marrëveshjes politike të...

Duka: Marrëveshja Rama –Basha na ka penalizuar

më 5.2017 - Klan

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka ka folur në një deklaratat për mediat, pas takimi me kreun e opozitës Lulzim Bashën. Ai tha se marrëveshja Rama- Basha i ka penalizuar dhe nuk e përjashton...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

më 5.2017 - Almakos

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, pasi...

Mblidhet PDK-ja, vendoset për listën zgjedhore

më 5.2017 - Lajmi.net

Më selinë qendrore të PDK-së është mbledhur kryesia e kësaj partie për të vendosur përfundimisht për listën zgjedhore. Gazetari i lajmi.net që gjendet afër selisë së PDK-së, thotë se aty janë parë duke...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Bota Press

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

Avdullah Hoti tregon se a do jetë në listë për deputet Vjosa Osmani

më 5.2017 - Sovrani

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Basha nën presion nga aleatët për listat e zgjedhjeve

më 5.2017 - Ora news

Marrëveshja Rama-Basha për  zgjidhjen e  krizës politike, ka vënë në vështirësi partitë e vogla. Lulzim Basha, po diskuton me aletatët mënyrat  sesi mund të maksimalizohet pjesëmarrja në zgjedhjet e tyre....

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet

më 5.2017 - Insajderi

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Hoti tregon se Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, flet edhe për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - Periskopi

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Hoti: Isa Mustafa nuk është në listën për deputet, për Vjosën nuk e di

më 5.2017 - Bota Press

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti, ka zbuluar se kryeministri në largim, Isa Mustafa, nuk do të jetë në listën e kësaj partie për deputet. Ai ka thënë se bartës i listës do të jetë ai....

Basha qetëson aleatët: Ju vendos në listat e deputetëve të PD

më 5.2017 - Opinion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mblodhi në selinë blu aleatët e opozitës për të diskutuar me ta marrëveshjen e arritur mes tij dhe kryeministrit Rama për zgjedhjet e 25 qershorit. Mësohet...

Meta: Tani ka një qeveri besimi

më 5.2017 - Zhurnal

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Zhurnal

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Agim Vatovci aderon në AAK

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Agim Vatovci nga Shoqata e personave me nevoja të veçanta tashmë është pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Vatovcin në një takim e ka pritur edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj...

Vetëvendosje do të dorëzojë listën e kandidatëve për deputetë në ora 24.00

më 5.2017 - KosovaPress

Aida Dërguti nga Vetëvendosje deklaroi për KosovaPress, se mbledhja e Kryesisë ende nuk ka përfunduar dhe se janë duke diskutuar për çështje teknike. Sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj,...

Avdullah Hoti nuk di për fatin e Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Insajderi

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga koalicioni LDK-AKR dhe Alternativa, Avdullah Hoti ka thënë se ende nuk është vendosur nëse deputetja Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore të koalicionit....

Qeveria e Shqipërisë pret emrat nga Lulzim Basha

më 5.2017 - Koha.net

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave, që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

LDK kujton me dhimbje deputetin e ndjerë, Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Basha takon aleatët rreth zgjedhjeve të 25 qershorit

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar dy takime të veçanta me krerët e partive aleate dhe me ata të PD-së në rrethe, ku mësohet se është diskutuar strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit....

LDK mban mbledhje komemorative për Agim Kikajn

më 5.2017 - Koha.net

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në largim Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Frika e LDK-së nga Vjosa Osmani!

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës akoma nuk i ka përfunduar listat me kandidatët e tyre të cilët do të garojnë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Një gjë e tillë pritet të finalizohet brenda pak orësh, kështu...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 00:00

më 5.2017 - Infokusi

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

​LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Ja kur vendoset për Vjosa Osmanin!

më 5.2017 - GazetaBlic

Deputetja më e votuar femër në legjislaturën e kaluar, Vjosa Osmani vazhdon të jetë temë e “nxehtë” në Lidhjen Demokratike të Kosovës. Gazeta Blic brenda LDK-së ka marrë vesh se ende nuk është vendosur...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta flet për herë të parë: Kjo nuk e dëmton LSI-në, do të kemi surpriza

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit dhe ish- kreu i LSI, Ilir Meta nuk e ka mohuar që marrëveshja Rama-Basha mund të ketë qëllime për të goditur LSI-në. Në një deklaratë të dhënë për mediat jashtë Kryesisë së Kuvendit, Meta...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 00:00

më 5.2017 - Almakos

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Aderime të reja në AAK

më 5.2017 - Sovrani

Këtë të premte Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, i janë bashkuar disa anëtarë të Shoqatës së personave me nevoja të veçanta. Ata të prirë nga Agim Vatovci kanë vendosur t’i bashkohen partisë së Ramush...

LDK 72 kandidatë për deputetë, partnerët 38

më 5.2017 - OraInfo

Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Klan Kosova

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Partia e Drejtësisë ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. “Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur të...

LDK 72 kandidatë për deputetë, partnerët 38

më 5.2017 - Zeri

Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - AlbPortali

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. Loading... “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë...

LSI: Marrëveshja, garë e barabartë

më 5.2017 - Telegrafi

Kreu i LSI-së Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, nëse...

Agim Vatovci aderon në AAK

më 5.2017 - Telegrafi

Agim Vatovci nga Shoqata e personave me nevoja të veçanta tashmë është pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Vatovcin në një takim e ka pritur edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe nënkryetari...

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur të gjithëve,...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Fakti Ditor

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Meta: Marrëveshja Rama-Basha me qëllime të njëjta si në 2008-ën

më 5.2017 - Gazeta Express

​Presidenti Ilir Meta ka pranuar para mediave se marrëveshja e arritur mes Lulzim Bashës dhe Kryeministrit Edi Rama, mund të ketë qëllime të njëjta si marrëveshja Rama-Berisha në 2008-ën. Marrëveshja e...

Ministrat e rinj edhe 48 orë. PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Mapo

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Ilir Meta: Zgjedhjet e lira e të ndershme do të sjellin surpriza

më 5.2017 - Sot News

Kreu i kuvendit Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur të  Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Menjëherë pas takimit me drejtorin e Përgjithshëm të Komisionit Evropian...

Kryemadhi: Një shans për të gjithë, jo për një grusht të vogël njerëzish

më 5.2017 - Top Channel

Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi nëpërmjet një statusi në Facebook thotë se LSI nuk ndalet në rrugën e saj për t’i dhënë shansin të gjithë shqiptarëve jo vetëm një grup njerëzish. Ajo ka postuar një...

Meta: Tani ka një qeveri besimi. Do ketë surpriza në zgjedhje

më 5.2017 - Mapo

Kreu i Kuvendit Ilir Meta tha se sot vendi ka një qeveri besimi dhe se zgjedhjet nuk i garanton marrëveshja, por të gjitha forcat politike që marrin pjesë. “Së pari dua tu siguroj se LSI është sjellë në...

Basha, takim me aleatët në seli

më 5.2017 - Top Channel

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve dhe propozimet për drejtorët e OSHEE, ALUIZNI,...

Vasili: Objektivi i vetëm i LSI, forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit

më 5.2017 - Top Channel

Kreu i LSI Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, nëse...

Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron surpriza në të ardhmen

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i zgjedhur dhe njëkohësisht kreu i Kuvendit, Ilir Meta në një dalje për mediat ditën e sotme ka folur për marrëveshjen e arritur ditën e djeshme mes kreut të PD-së, Lulzim Bashës dhe kryeministri...

LDK i jep lamtumirën e fundit Agim Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Me nderime të larta u varros deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj i cili ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Në varrimin e të ndjerit morën pjesë kreu i LDK-së Isa Mustafa dhe përfaqësues...

Ja kush do jetë shefi i kabinetit të Haradinajt nëse fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Albeu

Nëse koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA del fituese në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 11 qershor në Kosovë, atëhere, shefi i kabinetit të Haradinajt do të jetë Avni Arifi . Ndryshe, Avni...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta nuk e mohon se ka qëllime për të goditur LSI-në

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta nuk e ka mohuar që marrëveshja Rama-Basha mund të ketë qëllime për të goditur LSI-në. Në një deklaratë të dhënë për mediat jashtë Kryesisë së Kuvendit, Meta i pyetur...

Meta: Në zgjedhje do ketë dhe surpriza, tani ka garë dhe demokraci

më 5.2017 - NOA

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka folur për paktin Rama-Basha. Ai ka thënë se LSI nuk është e rrezikuar dhe se në mungesë të tij kanë qenë qytetarët të rrezikuar që do të shkonin në zgjedhje pa opozitë. Meta...

Pas koalicionit me PDK-në edhe një anëtare e Nismës i bashkohet VV-së

më 5.2017 - Insajderi

Asamblistja e Nismës në Kuvendin Komunal të Malishevës, Behije Sertolli, i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Aderimin në Vetëvendosje Sertolli e ka konfirmuar përmes një shkrimi në llogarinë e saj...

Vjosa Osmani pjesë e listës për deputete, por nuk është në 20-shën e parë

më 5.2017 - OraInfo

Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës së koaliconit LDK-AKR-Alternativa. Burime të ORAinfo brenda LDK-së bëjnë të ditur se udhëheqësit e lartë të LDK-së janë pajtuar që Vjosa të jetë pjesë e listës. Mirëpo...

Ilir Meta i jep përgjigje pyetjes nëse do të vazhdojë apo jo marrëveshja PS-LSI

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Ish-kryetari i LSI-së, Ilir Meta nuk i ka shpëtuar interesit të gazetarëve sa i takon të ardhmes së koalicionit me PS. Ai theksoi se tashmë nuk i takon atij të komentojë këtë fakt, pasi në krye...

Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Lajmi.net

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Bota Press

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Marrëveshja Rama-Basha/ Flet Meta: E rëndësishme që u hap Bulevardi, tani kemi surpriza

më 5.2017 - Opinion

Ilir Meta doli para medias për të komentuar marrëveshjen Rama-Basha për të cilën tha se bëri të mundur pjesmarrjen e të gjitha partive në garë. Ai tha me ironi se e rëndësishme është se u hap Bulevardi...

“Vendi s’është as në greminë dhe as në buzë të saj, bulevardi është i lirë”

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Kuvendit, ende në detyrë, Ilir Meta pohoi se tashmë klima politike në vend është shumë e qetë, pasi dy ditë më parë ishte afër greminës. Ai theksoi se tashmë bulevardi është i lirë,...

Situata e partive të vogla, Nard Ndoka bën ‘batuta’ me gazetarët

më 5.2017 - Standard

Kreu i PDK-së, Nard Ndoka ka dalë i qeshur nga takimi me kreun e PD-së, Lulzim Basha në lidhje me situatën e partive të vogla. Ndoka si zakonisht njihet edhe për batutat me gazetarët. Edhe këtë herë nuk...

Zbulohet kush do të jetë shef i kabinetit të Haradinajt nëse i fiton zgjedhjet

më 5.2017 - GazetaBlic

Nëse koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA del fituese në zgjedhjet e parakohshme, shef i kabinetit do të jetë Avni Arifi. Burime të gazetës “zeri.info”, bëjnë të ditur që Avni Arifi do të mbajë postin...

Meta flet për paktin Rama-Basha: Do të ketë surpriza

më 5.2017 - Albeu

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta ka mbajtur një konferencë për shtyp në hyrje në Kuvendit duke përshendetur marrëveshjen Rama-Basha duke paralajmëruar ndërkohë edhe surpriza . "Dua t'ju siguroj që LSI është...

LAJM I FUNDIT/ Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron: Do ketë surpriza

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta komentoi sot marrëveshjen e lidhur mes PS-PD, pas takimit që pati me një delegacion të BE. Ai tha se zgjedhjet ishin në buzë gremine. “Kemi patur një takim...

Lekaj: Në Qeverinë Mustafa kishte afera korruptive

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se ka mbështetur krijimin e koalicionit parazgjedhor mes partisë ku ai bën pjesë dhe PDK-së e Nisma-s. “Kur e thoni që kemi qenë kritikë, e kemi bërë këtë ndaj...

Negocioi tryezën e partive, Agron Duka: Datën 25 qershor e caktoi Rama

më 5.2017 - Standard

leati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla. Ai...

Asambleistja e Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - KosovaPress

Postimi i plotë i Nismës: Të dashur qytetarë, Angazhimi im në jetën politike që nga fillimi ka qenë që të punojmë dhe japim kontributin për të ndryshuar gjendjen jo të mirë politike dhe shoqërore në...

Partitë e vogla e gjejnë veten jashtë pushtetit nga kompromisi PS-PD

më 5.2017 - DialogPlus

Pas tetë vjetësh gjatë të të cilave, partitë e vogla si LSI apo PDIU manovruan mes dy partive të mëdha duke përfituar pushtet disproporcional, marrëveshja mes Ramës dhe Bashës krijoi efektivisht një koalicion...

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Bota Press

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje.Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Demarkacioni, çështje edhe e Qeverisë së ardhshme

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, pasi...

Edhe një aderim në AAK

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Pal Lekaj: Avdullah Hoti, kopje e Isa Mustafës

më 5.2017 - Sovrani

Nënkryetari i AAK-së, Pal Lekaj ka thënë se “Ramush Haradinaj është i guximshëm për të amrrë vendime”. “Në këtë kohë i duhen Kosovës njerëz të guximshëm. As që diskutohet që ne do t’i fitojmë zgjedhjet....

Latif Gashi tregon arsyet e mos-kandidimit për deputetë të PDK-së

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Mbajtja e zgjedhjeve të parakohshme në Kosovë, ka bërë që subjektet politike të mobilizohen për arritjen e koalicioneve parazgjedhore. Koalicioni AAK-NISMA dhe PDK-së, ka bërë bujë të madhe në vend, pasi...

Duka bën llogaritë e PAA, Nard Ndoka bën një batutë

më 5.2017 - Mapo

Pas takimit të kryetarit të PD, Lulzim Basha me aleatët, ku u diskutua që këta të fundit të garojnë me logon e selisë blu, reagoi edhe kreu i PAA, Agron Duka. Ai tha se partia e tij do të tentojë të masë...

Asambleistja e NISMËS aderon në Vetëvendosje

më 5.2017 - Sovrani

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Pakti Rama-Basha, Ndoka thumbon partitë e majta: Ne jemi të mishit

më 5.2017 - Gazeta Express

Aleati i Lulzim Bashësh, Nard Ndoka duket se ka ngelur i pakënaqur nga marrëveshja politike që u arrit ditën e djeshme mes kreut të PD-së dhe kryeministrit Edi Rama. Ndoka thotë se me këtë marrëveshje...

Agron Duka: Basha u detyrua ta pranonte marrëveshjen që dëmton partitë e vogla

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka pas takimit me Bashën dha një deklaratë për mediat. Ai komentoi marrëveshjen Rama-Basha dhe tha se ky pakt dëmton partitë e vogla. Sipas Dukës data e...

Edhe një aderim në AAK

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Duka: Marrëveshja Rama-Basha u bë pikërisht për të mos lejuar koalicionet

më 5.2017 - Opinion

Nuk e fshehin dot zemërimin kryetarët e partive të vogla opozitare teksa dalin nga selia e PD pas një takimi që patën mesditën e sotme me Bashën. Agron Duka tha se partitë e vogla janë dëmtuar shumë nga...

Agron Duka përgjigjet nëse do të jetë në listat e PD-së për deputet

më 5.2017 - Ora news

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste tha se parti që drejton por shqyrton mundësitë për të dalë të vetëm në zgjedhje apo për të mbështetur Partinë Demokratike. Në daljen pas takimit me kreun e PD-së, Basha,...

Zbulohet kush janë kryetarët e partive aleate që do futen në listën e PD-së

më 5.2017 - Albeu

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij u vendos edhe mbi kandidimin e partive opozitare në zgjedhjet e përgjithshme që do të mbahen më 25 qershor. Gjatë mbledhjes...

Negocioi tryezën e partive, Agron Duka: Marrëveshja PS-PD na penalizon, 25 qershorin e caktoi Rama

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla....

Ndoka lëshon "perlën" e radhës pas takimit me Bashën

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Partisë Demokristiane, Nard Ndoka e ka cilësuar problematike për partitë e vogla marrëveshjesn Basha-Rama, ndërkohë që thekson se kreu i demokratëve ishte i detyruar atë që i ofroi kryeministri...

Këta janë aleatët që Basha do vendosë në listat e PD-së (Emrat)

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë mbledhjes së sotme me aleatët e tij vendosi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së. Kryetarët e këtyre partive do e kenë emrin në vende...

Fillon ceremonia e varrimit të Agim Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Ka nisur ceremonia e varrimit të deputetit të njohur të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj i cili ka ndërruar jetë gjatë natës së kaluar. Në varrimin e të ndjerit po marrin pjesë kreu i LDK-së...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Kikaj me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj,...

NISMA po mundohet ta shpëtojë Malishevën, Vetëvendosje e godet pikërisht aty

më 5.2017 - Periskopi

Behie Sertolli, asambleiste e Nismës për Kosovën në Kuvendin Komunal të Malishevës, ka dhënë dorëheqje nga ky subjekt, duke ju bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Këtë njoftim ajo e ka bërë nëpërmjet rrjetit...

Basha, takim me aleatët në seli

më 5.2017 - Klan Kosova

Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve dhe propozimet për drejtorët...

Frika e LDK-së nga Vjosa Osmani

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës akoma nuk i ka përfunduar listat me kandidatët e tyre të cilët do të garojnë për deputet në Kuvendin e Kosovës. Një gjë e tillë pritet të finalizohet brenda pak orësh, kështu...

Nard Ndoka: Marrëveshja e Bashës me Ramën godet partitë e vogla

më 5.2017 - Sot News

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur sot pas mbledhjes me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai tha pas mbledhjes se marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ishte goditje për partitë e vogla, por se tanimë jemi para një...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

më 5.2017 - Standard

Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij, u mor vendimi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së. Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije se u...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - InfoShqip

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Ja kush do të jetë shef i kabinetit të Haradinajt nëse fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Zeri

Nëse koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA del fituese në zgjedhjet e parakohshme, shef i kabinetit do të jetë Avni Arifi. Burime të gazetës “zeri.info”, bëjnë të ditur që Avni Arifi do të mbajë postin...

Nard Ndoka i pakënaqur me marrëveshjen: Dëmton partitë e vogla

më 5.2017 - Albeu

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka reaguar për herë të parë mbi marrëveshjen Rama-Basha. Ai është shprehur i pakënaqur pasi sipas tij marrëveshja mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike...

Ndoka: Ne jemi të mishit. Probleme tek e majta, s’është kohë për ngjala

më 5.2017 - Ora news

Një goditje për partitë e vogla dhe pluralizmin e ka cilësuar aleati i Bashës, Nard Ndoka, marrëveshjen politike PD-PS për zgjedhjet, e cila pamundëson koalicionet parazgjedhore. Duke folur pas takimit...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK-së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj.

Basha i fut emrat e aleatëve në listat e kandidatëve të PD

më 5.2017 - NOA

Marrëveshja e ditës së djeshme mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shkaktoi pakënaqësi në radhët e aleatëve opozitarë, për shkak se bazuar në marrëveshje, në...

“Godet” Nard Ndoka: Ngjalat nuk janë më të përshtatshme, ne aleatët e PD jemi tek mishi

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur pas mbledhjes në selinë blu të partive aleate të PD-së me Lulzim Bashën. Ai tha se ndalimi i koalicioneve është një goditje e pluralizmit por se tanimë jemi para...

Mustafa: Agim Kikaj, shembull i personalitetit me veti të larta njerëzore

më 5.2017 - KosovaLive360

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryeministër i Republikës së Kosovës, Akademik Isa Mustafa, mori pjesë në mbledhjen komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit  të Kuvendit...

Kreu i LSI-së feston ditëlindjen, ja dedikimi special i Monika Kryemadhit

më 5.2017 - Standard

Kreu u Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili feston ditëlindjen. Urimet për të kanë qenë të shumta dhe një ndër ta është edhe dedikimi i nënkryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Ajo i uron ditën...

Edhe një aderim në AAK

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Nard Ndoka: Goditjen partive të vogla ia dha Rama

më 5.2017 - Opinion

Kryetari i PDK Nard Ndoka duke folur nga selia e PD pas një takimi të aleatëve Bashën, tha se marrëveshja Rama-Basha ka qenë goditje e fortë për partitë e vogla. Për këtë ai fajësoi më shumë Ramën. Nard...

Të gjithë partitë opozitare me logon e PD në zgjedhje?

më 5.2017 - Mapo

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, realizoi një takim me aleatët e tij, një ditë pas mbylljes së çadrës së protestës. Pavarësisht presioneve, aleatët u treguan besnikë me Bashën dhe kauzën e...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Pas takimit të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e tij, u mor vendimi që të gjitha partitë opozitare të jenë nën logon e PD-së. Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije...

Basha diskuton me aleatët mundësinë që të mos regjistrohen në zgjedhje

më 5.2017 - Ora news

Pas rreth dy orësh diskutime me aleatët opozitarë, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka diskutuar me ta mundësinë e regjistrimit në zgjedhje vetëm të Partisë Demokratike, ndërsa partitë e vogla të punojnë për...

Basha fut kryetarët e partive aleate në listat e PD për deputet

më 5.2017 - Sot News

Ka përfunduar takimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e koalicionit lidhur me zgjedhjet parlamentare. Temë e diskutimit ka qënë sesi do të përfshihen aleatët e PD-së në zgjedhje,...

Edhe një aderim në AAK

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Marrëveshja Rama-Basha, Meta del në konferencë për shtyp

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave . Kjo dalje për mediat vjen vetëm dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim...

Basha u propozon aleatëve:Dalim bashkë me siglën e PD në zgjedhje

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Kryetari i PD, Lulzim Basha u ka propozuar partive të vogla aleate të garojnë në zgjedhjet parlamentare nën siglën e Partisë Demokratike. Kryedemokrati realizoi sot paradite një takim të gjatë...

LAJM I FUNDIT/ Lulzim Basha fut në listat e PD kryetarët e partive aleate

më 5.2017 - BalkanWeb

Takimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me aleatët e tij ka përfunduar. Burime nga mbledhja për “News24” dhe “BalkanWeb” raportojnë se në mbledhje është diskutuar që partitë opozitare të...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - 10minuta

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

AAK-së i shtohen emra të rinj

më 5.2017 - GazetaBlic

Nënkrytetari i AAK-së, Gazmend Abrashi  ka njoftuar se sot kësaj parti i janë bashkangjitur kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë...

PDK ende nuk e ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Insajderi

Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar edhe një mbledhje ku po marrin pjesë Enver Hoxhaj, Xhavit Haliti, Hajredin Kuçi, Zenun Pajaziti dhe zyrtarë tjerë, raporton lajmi.net...

Ja kush iu bashkua AAK-së

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë  tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Agim Vatovci dhe personat me aftësi ndryshe i bashkohen AAK-së

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarët e tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje...

Ilir Meta thërret konferencë urgjente për shtyp

më 5.2017 - Sot News

Zyra e shtypit e Kuvendit ka njoftuar se Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta do të dalë sot në një dalje publike para mediave në orën 14:00. Ndërkohë, ditën e sotme, kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli në një...

Ilir Meta flet për marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës

më 5.2017 - Arbresh

Presidenti i zgjedhur dhe njëkohësisht kreu i Kuvendit, Ilir Meta në një dalje për mediat ditën e sotme ka folur për marrëveshjen e arritur ditën e djeshme mes kreut të PD-së, Lulzim Bashës dhe kryeministri...

Në varrimin e Kikaj edhe zyrtar të PDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Në varrimin e ish-deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj përpos anëtarëve të Lidhjes Demokratikë të pranishëm ishin edhe zyrtar të Partisë Demokratike të Kosovës. Ndër ta edhe deputeti...

Kreu i Kuvendit njofton daljen urgjente në konferencë për shtyp

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Heshtë LDK në lidhje me Vjosa Osmanin. Ja si do të veproj LDK-ja!

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon heshtjen sa i përket çështjes së listës së kandidatëve për deputet, gjegjësisht nëse Vjosa Osmani do të përfshihet në këtë listë. GazetaBlic ka provuar të flasë...

Partia e Drejtësisë shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Tetova1

Partia e Drejtësisë ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta për vdekjen e anëtarit dhe deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj. “Vdekja e deputetit të Kuvendit të Kosovës na ka prekur të...

Meta lajmëron konferencë për shtyp në 14:00

më 5.2017 - Ora news

Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ka lajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Prononcimi i cili vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë...

Lajmi i fundit/ Kreu i Kuvendit njofton daljen urgjente në konferencë për shtyp

më 5.2017 - Standard

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

LAJM I FUNDIT/ Çfarë do thotë? Ilir Meta thërret me urgjencë një konferencë për shtyp

më 5.2017 - BalkanWeb

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Lista e LDK-së mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!

më 5.2017 - GazetaBlic

Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive...

PDK ende po punon në finalizimin e listës për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) gjatë gjithë ditës sot ka zhvilluar konsulta të brendshme që ta përgatit listën finale për deputetë. Aktualisht në selinë qendrore të kësaj partie është duke u zhvilluar...

Ja kur përmbyllet lista e NISMA-s

më 5.2017 - Periskopi

Subjekti politik Nisma për Kosovën ende nuk ka finalizua listën me kandidatë për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista...

Nisma: Lista e kandidatëve përmbyllet në orën 24:00

më 5.2017 - KosovaPress

Sekretari organizativ i Nisma-s, Enver Hoti për KosovaPress bëri të ditur se lista e kandidatëve përmbyllet sonte në orën 24:00. Ai nuk tregoi se kush janë kandidatët, sepse sipas tij, mund të ketë ndryshime....

Agim Veliu i përlotur gjatë varrimit të Agim Kikajt (Foto/Video)

më 5.2017 - Periskopi

Agim Veliu e ka përjetuar rëndë ndarjen nga jeta të mikut të tij të madh, Agim Kikës. Kryetari i Podujevës është prekur fort në ceremoninë e varrimit të ish deputetit të LDK-së. Indeksonline ka siguruar...

Petrit Vasili: LSI bëri gjithçka që kriza të zgjidhej

më 5.2017 - Sot News

Sot jemi një ditë pas arritjes së marrëveshjes politike. Një marrëveshje, që ka sjellë më shumë qetësi për vendin, por ka siguruar edhe pjesëmarrjen e opozitës në zgjedhjet e 25 qershorit. Dihet botërisht...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Agim Kikaj varroset me lot dhe trishtim nga LDK-ja

më 5.2017 - Sovrani

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

PD-ja pritet të dërgojë Kryeministrit Rama emrat e ministrave

më 5.2017 - Tetova Sot

Partia Demokratike pritet t’i dërgojë kryeministrit Rama propozimet e saj për emrin e  zv/kryeministrit, 6 ministrave teknikë dhe krerët e drejtorive për të cilët janë pjesë e marrëveshjes politike të...

Lot dhe trishtim te LDK-ja, varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Gazeta Express

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Periskopi

Para pak minutave është bërë edhe ceremonia e varrimit të ish-deputetit të Lidhjes Demokraiktt ë Kosovës, Agim Kikaj. Përpos familjarëve dhe miqve të pranishëm ishin edhe bashkëpunëtorët e tij më të afërt....

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Standard

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

Ilir Meta i ftuar sonte në “Zonë e Lirë” me Arjan Çanin ora 21:00

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Ish Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, njëkohësisht dhe Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta do të bëjë daljen e parë të tij pas disa kohësh në emisionin Zonë e Lirë të Arjan Çanit në TV Klan, ora 21:00.

Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Tetova1

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në Aleancë

më 5.2017 - Ina

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Arbër Vllahiu, gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Jahjaga prej sot do të jetë pjesë...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

më 5.2017 - Ina

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

më 5.2017 - OraInfo

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Lista/ Basha “shpërblen” 5 kryetarët e partive aleate, përfshin emrat e tyre në listat e PD-së

më 5.2017 - Lexo

Basha “shpërblen” kryetarët e partive opozitere që e mbështetën përgjatë gjithë kohës që ndenji nëçadrën e protestës në bulevard. Pas zhvillimit të takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha...

PD nis punën për fushatën elektorale

më 5.2017 - Lexo

E gjithë vëmendja është këto ditë te Lulzim Basha. Prej tij priten emrat e zëvendëskryeministrit dhe 6 ministrave që do t’i propozojë Edi Ramës, si dhe emrat e drejtuesve të 6 enteve të tjera qeveritare....

Mos e besoni po deshët, por Petrit Vasili qenka 25 vjeç!

më 5.2017 - Blitz

Kreu i sapozgjedhur i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka festuar një nga ditët më të bukura në jetë, ditëlindjen e tij. Urimin e parë e ka dhënë deputetja Monika Kryemadhi, e cila përmes...

Pakti Rama-Basha, Ndoka thumbon partitë e majta: Ne jemi të mishit

më 5.2017 - Tetova1

Aleati i Lulzim Bashësh, Nard Ndoka duket se ka ngelur i pakënaqur nga marrëveshja politike që u arrit ditën e djeshme mes kreut të PD-së dhe kryeministrit Edi Rama. Ndoka thotë se me këtë marrëveshje...

Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të...

Meta flet pas marrëveshjes Rama-Basha: Sot të gjithë jemi më të qetë dhe më të lehtësuar

më 5.2017 - Lexo

Kreu i Kuvendit Ilir Meta në një prononcim për media ka falenderuar faktorët vendas dhe ndërkombëtarë që morën pjesë në qetësimin e situatës pasi sipas tij vendi ishte në buzë të greminës. I pyetur nëse...

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që do të propozojë PD

më 5.2017 - Ina

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në Aleancë

më 5.2017 - Kallxo

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Arbër Vllahiu, gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Jahjaga prej sot do të jetë pjesë...

Çadra shkrin aleatët e Bashës, futen në siglën e PD-së

më 5.2017 - Te Sheshi

Partitë aleate të PD-së që i qëndruan besnikë protestës së tij 3-mujore nuk do të figurojnë në zgjedhjet e 25 qershorit. Ato do të garojnë në zgjedhje nën siglën e Partisë Demokratike në pamundësi për...

Ja ngushëllimi prekës i Agim Veliut për vdekjen e deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Podujevës, Agim Veliu i ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së nga Podujeva, Agim Kikajt, i cili ndërroi jetë mbrëmë vonë. Veliu në një postim në rrjetin...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

më 5.2017 - GazetaBlic

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Emri i parë i ministrit të marrëveshjes Rama-Basha

më 5.2017 - Opinion

Dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. GSH.al shkruan se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita...

Zbulohet emri i parë i ministrit teknik të propozuar nga opozita, ja kë do të zëvendësojë

më 5.2017 - Gazeta Express

Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë teknik që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al...

Zbulohet emri i parë i qeverisë teknike, do zërë vendin e Nikollës

më 5.2017 - NOA

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH kanë bërë...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Kikaj me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen nga jeta të më të dashurit tuaj,...

QEVERIA TEKNIKE/ Ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit në vend të Lindita Nikollës

më 5.2017 - Opozita

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për Gazeten Shqiptare...

Marrëveshja Rama-Basha/ Flet Meta: E rëndësishme që u hap Bulevardi, tani kemi surpriza

më 5.2017 - Opozita

Ilir Meta doli para medias për të komentuar marrëveshjen Rama-Basha për të cilën tha se bëri të mundur pjesmarrjen e të gjitha partive në garë. Ai tha me ironi se e rëndësishme është se u hap Bulevardi...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Arbresh

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - 10minuta

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Qeveria teknike, ja kush do të jetë ministri i ri i Arsimit

më 5.2017 - Albeu

Pas marrë veshjes PS-PD kanë nisur të dalin dhe emrat e parë që mund të vihen në krye të ministrive. Burime nga PD bëjë me dije se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit...

Zgjedhjet e 25 qershorit, Basha takon krerët e PD-së në rrethe

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar...

Xhafaj takon Ramën në zyrën e kryeministrisë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Një ditë pas marrëveshjes politike mes Ramës dhe Bashës, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka takuar kryeministrin Rama në selinë e qeverisë, ku i pranishëm ka qenë edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë...

Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Zbulohet dita kur Basha do të propozojë emrat për ministra dhe drejtorë

më 5.2017 - Gazeta Express

Ditën e sotme kreu i PD-së Lulzim Basha, ndryshe nga 90 ditë rresht që e niste në çadrën e lirisë, e nisi në një takim me kryetarët e degëve në rrethe dhe më pas është takuar me krerët e partive aleate....

PDK, AKR dhe Vetëvendosje ende s’kanë finalizuar listat

më 5.2017 - KosovaPress

Subjekti politik i Vetëvendosjes pritet që sonte në orën 18:00 të mbajë mbledhjen e kryesisë për finalizimin e listës së kandidatëve për deputet të kësaj partie për zgjedhjet e parakohshme. Edhe Aleanca...

Marrëveshja PS-PD, Ilir Meta paralajmëron: Do ketë surpriza

më 5.2017 - Tetova Sot

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta komentoi sot marrëveshjen e lidhur mes PS-PD, pas takimit që pati me një delegacion të BE. Ai tha se zgjedhjet ishin në buzë gremine. “Kemi patur një takim konstruktiv,...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

më 5.2017 - Lajmi.net

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit  Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Koalicion me PS pas zgjedhjeve? Meta: Pyesni Vasilin. Insistuam në qeveri besimi, tani e kemi

më 5.2017 - Java News

Ish-kryetari i LSI, Ilir Meta ka përshëndetur arritjen e marrëveshjës Rama-Basha. Presidenti i zgjedhur deklaroi se vendi evitoi rënien e zgjedhjeve dhe të demokracisë në humnerë. Meta deklaroi se LSI...

A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili

më 5.2017 - GazetaBlic

Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median...

Kryeministri Mustafa: LDK dhe Kosova humbi një intelektual të mirëfilltë

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në emrin e tij personal dhe të qeverisë shrehu ngushëllimet për ndarjen nga jeta të anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Ai dha vlerësimet më të larta...

Arbër Vllahiu ‘Gjen Shtëpinë’ në AAK

më 5.2017 - Kallxo

Gazetari dhe ish-këshilltari i Presidetes Jahjaga Arbër Vllahiu iu bashkua sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Arbër Vllahiu, gazetari dhe ish-këshilltari i Presidentes Jahjaga prej sot do të jetë pjesë...

LSI: Marrëveshja, garë e barabartë

më 5.2017 - Almakos

Kreu i LSI-së Petrit Vasili, e vlerësoi marrëveshjen politike mes Ramës dhe Bashës edhe pse ajo e largoi nga qeveria dhe posti që mbante. “U arrit të evitohej katastrofa dhe qorrsokaku i rrezikshëm, nëse...

LDK lartëson figurën dhe veprën e Agim Kikajt

më 5.2017 - KosovaPress

Duke folur për jetën dhe veprimtarinë e tij, zyrtarët më të alrtë të LDK-së kanë thënë se Kikaj ishte njëri ndër personalitetet më të shquara që ka pasur kjo parti. Kryeministri në largim dhe njëherësh...

Agim Vatovci aderon në AAK

më 5.2017 - Almakos

Agim Vatovci nga Shoqata e personave me nevoja të veçanta tashmë është pjesë e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Vatovcin në një takim e ka pritur edhe lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj dhe nënkryetari...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Vasili pas marrëveshjes Rama-Basha

më 5.2017 - ABC News

Nje dite pas marreveshjes Rama-Basha, kreu I LSI Petrit Vasili theskoi serish se objektivi i kesaj force politike ne keto zgjedhje mbetet “LSI force e pare”. Vasili saktesoi se LSI nuk ka asnje pergjegjesi...

A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili

më 5.2017 - Albeu

Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median...

A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili

më 5.2017 - Indeks online

Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median...

Agron Duka: Marrëveshja PD-PS dëmton partitë e vogla, por do masim forcat

më 5.2017 - Lexo

Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla. Ai...

Marrëveshja Rama-Basha, pyetjet që s’morën përgjigje nga Vasili

më 5.2017 - Ora news

Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush...

LAJM I FUNDIT/ Qeveria teknike, del emri i parë. Kush do jetë ministri i ri i Arsimit

më 5.2017 - BalkanWeb

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al kanë bërë...

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Indeks online

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore. Burime nga selia blu bëjnë me dije se kreu i opozitës...

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Albeu

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor , PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore. Burime nga selia blu bëjnë me dije se kreu i...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “ E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen...

Të hënën mblidhet Parlamenti, votohet vetting-u dhe ministrat teknikë

më 5.2017 - NOA

Kuvendi do të mblidhet në seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë, ku priten të votohen ngritja e koisioneve të vetting-ut, dhe ndryshinmet e reja në qeveri, pas marrëveshjes Rama-Basha. Votimi i komisioneve...

Duka: Zgjedhjet më 25 qershor i caktoi Rama. Marrëveshja na dëmton, por do masim forcat

më 5.2017 - Java News

Aleati i Lulzim Bashës, kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka në një deklaratat për mediat komentoi situatën aktuale politike, ndërsa theksoi se kjo marrëveshje dëmton partitë e vogla. Ai...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Mapo

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

GP NISMA ngushëllon familjarët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën, iu shpreh ngushëllime të gjithë familjarëve, miqve, e kolegëve të të ndjerit. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Lista e kandidatëve të LDK-së së Gjilanit për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Partitë politike janë ende në procesin e përpilimit të listave për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit të cilat sot duhet t’ia dorëzojnë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Deri më tani, vetëm AAK-ja ka...

Listat e kandidatëve për deputetë Basha takon krerët e PD-së në rrethe

më 5.2017 - Shqiptarja

Ka përfunduar mbledhja e Bashës me krerët e PD-së në rrethe. Kreu i PD-së Basha kërkoi mobilizim të strukturave të PD për fushatën elektorale. Mësohet se Basha ka njohur krerët e PD në rrethe me marrëveshjen...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Basha mbledh krerët e degëve: Ja kur i dorëzojmë emrat për ministra e drejtorë

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës për...

Basha u kërkon krerëve të degëve propozime për ministrat dhe drejtorët

më 5.2017 - Ora news

Të hënë prtitet të zhvillohet seanca parlamentare ku do të votohen ndryshimet në kabinetin qeveritar, ndërsa kreu demokratik Lulzim Basha gjatë një takimi me krerët e degëve të partisë në rrethe, u ka...

A ka më kuptim marrëveshja PS-LSI? Petrit Vasili: Vetëm një çështje ka rëndësi…

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i është përgjigjur interesit të gazetarëve se cili do të jete veprimi i forcës që ai drejton, pas marrëveshjes PS-PD dhe shkarkimit të tij...

Ramush Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Zeri

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Standard

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

Lista e kandidatëve për deputetë të LDK-së nga Gjilani

më 5.2017 - Arbresh

Partitë politike janë ende në procesin e përpilimit të listave për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit të cilat sot duhet t’ia dorëzojnë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve. Deri më tani, vetëm AAK-ja ka...

LSI: Nuk dalim nga qeveria, do dalim forcë e parë

më 5.2017 - Mapo

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha sot se marrëveshja Rama-Basha nuk e demonton në asnjë aspekt LSI-në dhe se kjo parti do të dalë forcë e parë nga zgjedhjet e 25 qershorit....

A do hyjë në koalicion paszgjedhor? Vasili i prerë: LSI ka vetëm një qëllim

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Në konferencën e sotme për shtyp, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha se LSI ka në mendje vetëm që të dalë forcë e parë politike në zgjedhjet e 25 qershorit. I pyetur...

Përfundon takimi i Bashës me aletatët

më 5.2017 - Arbresh

Ka përfunduar takimi mes kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe aleatëve të koalicionit. Ndërkohë mësohet se gjatë kësaj mbledhjeje është diskutuar mundësia e përfshirjes  së aleatëve në listat...

Ministrat e LSI i kalojnë PD-së, ja çfarë thotë Vasili

më 5.2017 - Albeu

Gjatë deklaratës për mediat, kreu i LSI Petrit Vasili ka qënë i prerë në deklarën e sotme për median mbi marrëveshjen PS-PD. Në përgjigje të interesit të mediave për qëndrimin e LSI-së për paktin e arritur...

Vasili: LSI do të jetë forcë e parë, është në të mirë të shqiptarëve

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili doli ditën e sotme një konferencë për mediat ku foli për marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha. Vasili...

Kryemadhi: Motorrët janë ndezur! LSI forcë të parë

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANE -Deputetja dhe nenkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim,  Monika Kryemadhi, deklaroi  se Shqipëria është sot më e qetë dhe se legjitimiteti i zgjedhjeve do ravijëzojë LSI forcë të parë Nëpërmjet...

2017Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Haradinaj tregon strukturën e listës se koalicionit PAN

më 5.2017 - Indeks online

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

A u cenua koalicioni nga Rama? Vasili refuzon përgjigjen: Synimi, që LSI të jetë forcë e parë

më 5.2017 - NOA

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se partia e drejtuar prej tij ofroi gjithçka për të shmangur katastrofën në situatën politike ku ndodhej vendi. Duke komentuar marrëveshjen...

Aleati i Bashës: Marrëveshja dëmton partitë e vogla, por nuk kishte zgjidhje tjetër

më 5.2017 - Java News

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur sot pas mbledhjes me kreun e PD-së, Lulzim Basha. Ai tha pas mbledhjes se marrëveshja mes Ramës dhe Bashës ishte goditje për partitë e vogla. “ Kemi pasur kontakte të...

Analiza e Nard Ndokës: Marrëveshja PD-PS nuk ishte më e mira

më 5.2017 - Lexo

Kreu i PDK-së Nard Ndoka foli pas takimit me kryeopozitarin Lulzim Basha dhe partitë e tjera aleate. Ndoka tha se marrëveshja nuk ishte më e mira që mund të bëhej. Ai thotë se Basha ka qenë në kontakt...

PD nis mobilizimin për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve, më pas aleatët

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës për...

Pas paktit Rama-Basha, Petrit Vasili: LSI do të dalë forcë e parë

më 5.2017 - Sot News

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili doli në një konferencë të paralajmëruar për mediat, ku përshëndeti marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Ndryshe nga dje, Vasili...

LSI, Vasili: Me hyrjen e PD-së në zgjedhje, do kemi garë të vërtetë

më 5.2017 - Standard

Pas marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, kreu i LSI-së Petrit Vasili ka dalë për herë të parë në një konferencë zyrtare për mediat. Sipas tij, hyrja e PD-së në zgjedhje është lajm i mirë dhe zgjedhjet...

Tiranë, PD-ja braktisë çadrën

më 5.2017 - Alsat-M

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Skenari për bashkëqeverisje PD-PS? Ja si e komenton kreu i LSI

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, një skenar nisi të qarkullojë në opinionin publik për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Sot kreu i LSI-së Petrit...

Marrëveshja Rama-Basha, LSI: Ne dalim forcë e parë

më 5.2017 - Albeu

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili në një deklaratë për median reagoi publikisht për marrëveshjen Rama-Basha. Vasili tha sot se marrëveshja nuk e cenon LSI-në edhe pse hyn në zgjedhje pa koalicione si dhe shprehu...

Petrit Vasili: Të gjitha energjitë të përqëndruara tek objektivi, LSI forcë e parë

më 5.2017 - Standard

Petrit Vasil, Kreu i i Lëvizjes Socialiste për Integrim, duke iu përgjigjur interesit të mediave tha se qëllimi kryesorë i LSI është të dalë forcë ë parë nga zgjedhjet. “Debatet e tjera janë të tepërta....

GP NISMA ngushëllon familjarët, miqtë e kolegët e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaLive360

Grupi Parlamentar i deputetëve të NISMA për Kosovën, me dhembje të thellë ka marrë lajmin për vdekjen e deputetit të LDK’së, në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Grupi Parlamentar i NISMA për Kosovën,...

Kuvendi miraton të hënën qeverinë e re. PD ka gati propozimet për deputetë, 3 aleatë në lista…!

më 5.2017 - Gazeta Max

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

E FUNDIT / Përfundon takimi i Bashës me aleatët : Emrat e kryetarëve të partive në listat e PD për deputet

më 5.2017 - Opozita

Përfundon takimi i kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha me aleatët e koalicionit lidhur me zgjedhjet parlamentare. Temë e diskutimit ka qënë sesi do të përfshihen aleatët e PD-së në zgjedhje,...

Marrëveshja Rama, Basha, Kryetari i LSI Vasili: Padrejtësi partive të vogla. Ne nuk cënohemi, dalim forcë e parë

më 5.2017 - Opinion

Kryetari i LSI, Petrit Vasili tha se marrëveshja Rama-Basha ishte pozitive pasi mundëson një garë me bazë të gjerë. Ai tha se kjo marrëveshje ka cenuar partitë e vogla, por kjo nuk cenon LSI, pasi ka ambicie...

Basha fut aleatët në listat e PD dhe propozon që të dalin me të njëjtën logo në zgjedhje

më 5.2017 - Java News

Partitë opozitare ka gjasa të shkojnë në zgjedhjet e 25 qershorit me një logo të përbashkët, atë të PD-së, ndërkohë që kryetarët e partive aleate të Bashës do të kenë një vend të sigurtë në listat e PD...

Propozimi i çuditshëm që Basha u bën aleatëve

më 5.2017 - Lexo

Kryetari i PD, Lulzim Basha u ka propozuar partive të vogla aleate të garojnë në zgjedhjet parlamentare nën siglën e Partisë Demokratike. Kryedemokrati realizoi sot paradite një takim të gjatë me aleatët...

Kryemadhi në FB: Sot Shqipëria është më e qetë

më 5.2017 - ABC News

Nënkryetarja  e LSI-së Monika Kryemadhi është përpjekur te qetesoje mbeshtetesit e LSI pas marreveshjes se arritur nga Rama dhe Basha, kur partite e medha do te mbeten jashte koalicioneve. “Sot Shqipëria...

Marrëveshja PS-PD, Vasili: Ofruam gjithçka që të shmangnim katastrofën, LSI forcë e parë

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një konferencë të paralajmëruar për mediat, teksa përshëndeti marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës,...

Vetëvendosje ngushëllon familjarët për vdekjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Lëvizja Vetëvendosje, shpreh ngushëllime me rastin e ndarjes nga jeta të ish-deputetit të LDK'së, Agim Kikaj, për të gjithë familjarët, miqtë dhe bashkëpunëtorët e tij. “Në këto çaste të dhimbjes dhe momente...

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

më 5.2017 - Zeri

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga koalicioni...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - GazetaBlic

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Arbër Vllahiu aderon në AAK: Këtu e gjeta shtëpinë e duhur

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ai, thotë se AAK është adresa e duhur për t’i dhënë më shumë vendit...

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

më 5.2017 - OraInfo

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga koalicioni...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka mbajtur një mbledhje komemorative me rastin e ndarjes nga jeta të deputetit nga kjo parti Agim Kikaj. Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës,...

Arbër Vllahiu edhe zyrtarisht në AAK

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në këtë parti u zyrtarizua gjatë një konference për media tëAAK-së. Interesante

Çka tha Arbër Vllahiu pas aderimit në AAK?

më 5.2017 - Klan Kosova

Pas aderimit në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, ish-gazetari njëherit ish-këshilltar i Atifiete Jahjagës,  Arbër Vllahiu ka thënë se  se do të japë kontributin e tij për të mirën e vendit. “Ju falënderoj...

Ja kur do të varroset Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, i cili ka ndërruar jetë dje pasmesnate do të varroset sot prej orës 17:00 Ceremonia e varrimit do të varrezat e fshatit Lupç i Poshtëm në Podujevë,...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Arbër Vllahiu aderon në AAK: Këtu e gjeta shtëpinë e duhur

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ai, thotë se  AAK është adresa e duhur për t’i dhënë më shumë vendit...

Basha takon aleatët rreth zgjedhjeve të 25 qershorit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar dy takime të veçanta me krerët e partive aleate dhe me ata të PD-së në rrethe, ku mësohet se është diskutuar strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit Ai...

Pas aderimit në AAK, ja çka thotë Arbër Vllahiu

më 5.2017 - Indeks online

Pas aderimit në AAK, Arbër Vllahiu ka thënë se është nder i madh për të mundësia qe me i kontribu vendit në këto momente. AAK-në ka thënë se e sheh si adresë të duhur për ecur përpara në ndërtimin e vendit....

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Arbër Vllahiu zyrtarisht në AAK, kjo do të jetë përgjegjësia tij e re

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu zyrtarisht i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së dhe kandidati për kryeministër nga koalicioni...

Meta njofton për daljen para mediave në orën 14:00

më 5.2017 - Lexo

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Haradinaj: Vllahiu do të më këshillojë në procese politike për t'i ndihmuar vendit

më 5.2017 - Indeks online

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka prezantuar aderimin më të ri në partinë e tij, ish këshilltarin e ish presidentes, Atifete Jahjaga, Arbë Vllahiu. Haradinaj tha se Arbëri është zgjedhur për t’i ndihmuar...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së/FOTO

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Shoqatës të Personave me Aftësi të Kufizuara, Agim Vatovcin, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Vatofci gjatë aderimit në AAK është takuar me kryetarin e kësaj partie, Ramush...

LSI vijon të investohet në eufori: LSI, forcë e parë në zgjedhje!

më 5.2017 - Te Sheshi

Edhe pse në pozitën e Presidentit, Ilir ka folur si kreu i LSI-së duke shprehur bindjen se (ish)partia e tij do dalë forcë e parë në zgjedhje. “Jam i bindur që LSI do të jetë forcë e parë në zgjedhjet...

Pas paktit me Ramën, Basha takon krerët e rretheve

më 5.2017 - Sot News

Pas marrëveshjes me kryeministrin Edi Rama, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet...

Pas aderimit në AAK, ja çka thotë Arbër Vllahiu

më 5.2017 - Indeks online

Pas aderimit në AAK, Arbër Vllahiu ka thënë se është nder i madh për të mundësia qe me i kontribu vendit në këto momente. AAK-në ka thënë se e sheh si adresë të duhur për ecur përpara në ndërtimin e vendit....

Çfarë do të jetë struktura partiake e listës së koalicionit PDK-AAK-Nisma?

më 5.2017 - Koha.net

Koalicioni më i madh, që do të garojë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë, PDK-AAK-Nisma (PAN), tashmë i cilësuar si “Krahu i luftës” ende nuk e ka bërë publike listën e përbashkët të deputetëve,...

Ilir Meta konferencë për mediat në 14:00. A do flasë për paktin Rama-Basha?

më 5.2017 - Java News

Kreu i Kuvendit ende në detyrë, Ilir Meta ka njoftuar sot një dalje publike para mediave, dy ditë pas marrëveshjes së lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulzim Basha. Zyra e shtypit...

Meta e quan “qeveri besimi” formatin PD-PS dhe paralajmëron befasi

më 5.2017 - Illyria

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste Në një prononcim nga selia e Kuvendit, Meta u shpreh se do të ketë surpriza...

Lirohet bulevardi. Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Top Channel

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Lista e LDK-së mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!?

më 5.2017 - Infokusi

Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive...

Agim Vatofci i bashkohet AAK-së/FOTO

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Shoqatës të Personave me Aftësi të Kufizuara, Agim Vatovcin, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Vatofci gjatë aderimit në AAK është takuar me kryetarin e kësaj partie, Ramush...

Çfarë qëndrimi do të mbajë LSI pas paktit Rama- Basha?

më 5.2017 - Opozita

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka paralajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. ilir-meta-1 Deklarata e tij vjen pak orë pasi kryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha se pavarësisht paktit Rama-...

Pas takimit me Bashën, Agron Duka përgjigjet nëse do të jetë në listat e PD-së për deputet

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste tha se parti që drejton por shqyrton mundësitë për të dalë të vetëm në zgjedhje apo për të mbështetur Partinë Demokratike. Në daljen pas takimit me kreun e PD-së, Basha,...

Deputeti Agim Kikaj përcillet sot në orën 17:00 për në banesën e fundit

më 5.2017 - Albeu

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës të deputetit Agim Kikaj , i cili u nda nga jeta një natë më parë për shkak të një ataku në zemër. Mbledhja...

Zbulohet emri, ja ministri i parë..

më 5.2017 - Gazeta Max

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

LDK 72 kandidatë për deputetë, partnerët 38

më 5.2017 - Bota Press

Nga 110 kandidatë për deputetë në Kuvendin e Kosovës, LDK do të garoj me 72 kandidatë, përderisa partnerët e koalicionit, Aleanca Kosovare e Re(AKR), Alternativa dhe Lëvizja për Drejtësi e Sylejman Qerkezit...

LDK kujton me dhimbje deputetin Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Kryeministri në detyrë Isa Mustafa në emër të Qeverisë së Kosovës, të LDK-së dhe në emrin e tij personal shprehu ngushëllimet me rastin e vdekjes së deputetit Kikaj. Për deputetin Kikaj Mustafa dha vlerësimet...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Mapo

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

Mandatet e deputetëve, qarqet ku përplasen fortë PD, PS, LSI dhe PDIU

më 5.2017 - Albeu

PS dhe PD pritet të dalin më të fituarat nga marrë veshja Rama-Basha, ndërkohë që LSI, PDIU, PAA si edhe partitë e tjera të vogla rikthehen në situatën e zgjedhjeve të vitit 2009 pas marrë veshjes Berisha-Rama...

Ish-këshilltari i Jahjagës, Arbër Vllahiu, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Koha.net

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Ilir Meta e pranon: Qëllimet e marrëveshjes Rama-Basha…

më 5.2017 - Periskopi

Ilir Meta është përpjekur të qetësojë anëtarët e LSI-së, për pasojat që do të vijnë nga marrëveshja Rama-Basha. Por Meta pranoi se goditja e LSI ishte qëllimi i paktit. I pyetur nga gazetarët nëse shihte...

Zbulohet emri i parë i ministrit teknik të propozuar nga opozita, ja kë do të zëvendësojë

më 5.2017 - Infokusi

Pas marrëveshjes së arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e parë teknik që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al...

“Vendi s’është as në greminë dhe as në buzë të saj, bulevardi është i lirë”

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kryetari i Kuvendit, ende në detyrë, Ilir Meta pohoi se tashmë klima politike në vend është shumë e qetë, pasi dy ditë më parë ishte afër greminës. Ai theksoi se tashmë bulevardi është i lirë, duke nënkuptuar...

Varrimi i Agim Kikajt bëhet sot në orën 17:00

më 5.2017 - Zeri

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Kjo mbledhje mbahet në orën 15:00 në Teatrin Kombëtar...

Rama e ?sakrifikoi? për Bashën, Xhafaj i shkon në zyrë

më 5.2017 - Albeu

Ministri i Brendshëm , Fatmir Xhafaj pas marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës ka shkuar në zyrën e kryeministrit ku prej disa minutash po zhvillon një takim. Burime nga kryeministria bëjnë me dije se bashkë...

Fatmir Xhafaj në Kryeministri, takim me task-forcën antikanabis

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Ministri i Brendshëm në detyrë Fatmir Xhafaj ndodhet në Kryeministri në një takim të strukturës së posaçme të krijuar për luftën anti-kanabis. Takimi vjen një ditë pas konfirmimit se Ministria...

Rama-Xhafaj takim një ditë pas marrëveshjes, të hënën ministër teknik

më 5.2017 - NOA

Një ditë pas publikimit të marrëveshjes politike mes Ramës dhe Bashës, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me kreun e qeverisë, në Kryeministri, ku i pranishëm është edhe Drejtori...

Haliti: Ngushëllime të sinqerta familjes Kikaj dhe kryesisë së LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Anëtari i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti me rastin e vdekjës së Agim Kikajt ka ngushëlluar, familjen, kryesinë e LDK-së dhe ish- kryetarin e Grupit Parlamentar të LDK-së, përcjell Gazeta...

TIRANË: SHQIPËRIA SHKON NË ZGJEDHJE E PAPËRÇARË

më 5.2017 - TV Art

Marrëveshja Rama-Basha garanton stabilitet politik dhe ekonomik Kundërshtimet e forta politike në prag të zgjedhjeve parlamentare në Shqipëri kanë marrrë fund pas një marrëveshjeje të arritur në mes të...

Marrëveshja Rama – Basha e shpjeguar për fëmijë

më 5.2017 - Periskopi

1) PD thotë: “Nuk hyj në zgjedhje pa qeveri teknike se dua garanci mos më vidhet vota”; e ndjekin pas disa parti të vogla 2) LSI i mban ison, gjithmonë duke qenë në qeveri me PS-në. 3) PS duron LSI-në,...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Infokusi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Përfundon takimi i Bashës me krerët e PD, ja porositë që ka dhënë

më 5.2017 - Opozita

Ka përfunduar mbledhja 60 minutëshe e kreut të PD-së, Lulzim Basha me krerët e partisë nëpër rrethe. Burime nga selia blu thanë se Basha ka dhënë porositë për krerët që të mobilizohen dhe të nisin fushatën...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Infokusi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Marrëveshja Rama-Basha, caktohen emrat ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita

më 5.2017 - Gazeta Express

Caktohen emrat që do të zëvendësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që kryeministri Edi Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me kreun e PD-së Lulzim Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se...

Rama bën një batutë me Çadrën, Monika qetëson militantët

më 5.2017 - Mapo

Pas paktit Rama-Basha dhe heqjes së cadrës së protestës pas 3 muajsh në bulevard, kryeministri njofton rikthimin e jetës normale. Me një postim ironizues në FB, ai shkruan me pas Vetingut do vijë edhe...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Indeks online

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

U shkarkua nga pakti Rama-Basha, Xhafaj i shkon në zyrë kryeministrit

më 5.2017 - Sot News

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi i tyre vjen një ditë pas arritjes së paktit PD-PS, ku Xhafaj është shkarkuar nga detyra dhe postin e...

Gati lista me emrat e 6 ministrave zv/kryeministrit e 5 drejtorëve teknikë

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Caktohen emrat që do të zëvëndësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se emrat e ministrave të rinj do...

Ndryshimet në qeveri, Xhafaj takim me Ramën dhe Çakon në Kryeministri

më 5.2017 - Sot News

Në kuadër të ndryshimeve në qeveri, Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ndodhet në Kryeministri së bashku edhe me drejtorin e Policisë së Shtetit, Haki Çako ku po zhvillon një takim me Kryeministrin Edi...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Infokusi

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

E FUNDIT / Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Opozita

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Ismet Beqiri ngushëllon familjen e Kikaj

më 5.2017 - GazetaBlic

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes e miqve me rastin e vdekjes të deputetit Agim Kikaj. “Ata që nuk e kanë njohur, me paraqitjet e tij para qytetarëve,...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Meta: Tani kemi qeverinë e besimit. Do ketë surpriza në zgjedhje

më 5.2017 - AlbPress

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e konsideroi qeveri të besimit, marrëveshjen e arritur Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Në një prononcim nga selia e Kuvendit, Meta u shpreh se do të ketë surpriza...

Marrëveshja e plotë e arritur mes dy liderëve

më 5.2017 - Portalb

Selia e Partisë Socialiste dhe ajo e Partisë Demorkatike njëherësh shpërndanë marrëveshjen e hartuar prej liderve dhe ekspertëve të tyre ligjorë në një takim 5-orësh në Pallatin e Kongreseve. Rama ka lëshuar...

Listat/ Basha takohet me aleatët në selinë e PD-së

më 5.2017 - Lexo

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve, propozimet per ministrat teknike dhe propozimet...

Haxhiu: LDK-ja nuk është e interesuar ta rrezikojë PDK-në

më 5.2017 - Telegrafi

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë. Kështu ka deklaruar...

LAJM I FUNDIT/ E zëvendësoi me ministër teknik, Fatmir Xhafaj i shkon në zyrë Ramës

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me Ministrin e Brendshëm në detyrë Fatmir Xhafaj. Takimi vjen një ditë pas konfirmimit se Ministria e Brendshme do të jetë një nga ministritë teknike.

Do të shkarkohet nga detyra, Xhafaj i shkon në zyrë Ramës

më 5.2017 - Gazeta Express

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj edhe pse kishte më pak se dy muaj në detyrë, do të shkarkohet nga ky post si pasojë e paktit që u arrit ditën e djeshme mes kreut të qeverisë Edi Rama dhe kreut të PD-së,...

Pas shkarkimit nga Rama,Xhafaj i shkon në zyrë kryeministrit

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANE -Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi i tyre vjen një ditë pas arritjes së paktit Rama-Basha, ku Xhafaj është shkarkuar nga detyra...

E fundit/ Pas shkarkimit Xhafaj në zyrën e Ramës

më 5.2017 - Opinion

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, ishte një nga zyrëtarët të cilët do të lënë postin pas marrëveshjes Rama – Basha. Mësohet se ditën e sotme, ai po zhvillon një takim në zyrën e kryeministrit Rama....

Mbledhje komemorative për deputetin Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, ndërroi jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. Sot në Teatrin Kombtar po mbahet një mbledhje komemorative për nder të deputetit të ndjerë, shkruan...

Ministri Xhafaj takon Ramën në Kryeministri, shoqërohet nga Çako

më 5.2017 - Ora news

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ndodhet në Kryeministri ku po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. I pranishëm në takim është edhe drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Ende nuk dihen...

Meta: Tani kemi qeverinë e besimit, demokracia është në bulevard

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ndodhet në një prononcim per median. Meta: Tani kemi qeverinë e besimit, demokracia është në bulevard Prononcimi i cili vjen pas konferencës së...

Pas marrëveshjes, reagon Vasili: I kënaqur, tani LSI forcë e parë

më 5.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 maj - Kreu i LSI-së, Petrit Vasili reagoi pak minuta më parë, duke thënë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund. “Jam i kënaqur - thotë Vasili,...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet ‘Vettingu’ dhe qeveria ‘gjysmëteknike’

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet  ditën e hënë në një seancë të jashtëzakonshme, ku do të votohen komisioneve të ‘Vettingut’ dhe ndryshimet e reja në qeveri që erdhën si rezultat i marrëveshjes së arritur...

Marrëveshja PS-PD, Kryemadhi: Tani loja bëhet më e bukur. LSI forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi përmes një statusi të publikuar në faqen e vet zyrtare në Facebook ka komentuar marrëveshjen e fundit Rama-Basha, si një lëvizje që e ka...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Albeu

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Klan Kosova

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Thaçi ngushëllon familjen Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për...

Varrimi i Agim Kikajt bëhet sot në orën 17:00

më 5.2017 - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës do të organizojë mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Kjo mbledhje mbahet në orën 15:00 në Teatrin Kombëtar...

Shehi: Basha nuk na pyeti për marrëveshjen e arritur me Ramën, partitë e vogla penalizohen

më 5.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 maj - Partitë e vogla nuk e kanë pritur mirë marrëveshjen Rama-Basha. Pakti Rama-Basha penalizon partitë e vogla, pasi në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit nuk do të lejohen koalicionet....

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - Zhurnal

Tiranë, 19 maj - Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje,...

Zbulohet kush do të jetë shef i kabinetit të Haradinajt nëse i fiton zgjedhjet

më 5.2017 - Periskopi

Nëse koalicioni parazgjedhor PDK-AAK-NISMA del fituese në zgjedhjet e parakohshme, shef i kabinetit do të jetë Avni Arifi. Burime të gazetës “zeri.info”, bëjnë të ditur që Avni Arifi do të mbajë postin...

Haradinaj me Vllahiun e kam më lehtë

më 5.2017 - 10minuta

Arbër Vllahiut pas aderimit në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës, ka thënë se ka ardhur në adresën e duhur që të ecim drejt zhvillimit ekonomik dhe ndërtimit të vendit. Kurse, Ramush Haradinaj duke vlerësuar...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

Pakti Rama-Basha – Ndoka: Ne jemi të mishit. Probleme tek e majta, s’është kohë për ngjala

më 5.2017 - AlbPress

jë goditje për partitë e vogla dhe pluralizmin e ka cilësuar aleati i Bashës, Nard Ndoka, marrëveshjen politike PD-PS për zgjedhjet, e cila pamundëson koalicionet parazgjedhore. Duke folur pas takimit...

Pakti për zgjedhjet: Çfarë fituan Rama dhe Basha

më 5.2017 - Mapo

Zbardhet marrëveshja mes kryeministrit dhe kreut të opozitës/ Zgjedhjet më 25 qershor, por PD merr zv.kryeministrin, 6 ministra teknikë dhe katër drejtori që sigurojnë mospërdorjen e administratës në fushatë...

Mustafa për deputetin Kikaj: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes...

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull i sjelljës

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Zhurnal

Prishtinë, 19 maj - Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot...

Edhe një aderim në AAK

më 5.2017 - Gazeta Liria

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci, dhe pjesëtar tjerë të kësaj kategorie, i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Agron Duka: Partitë e vogla duhet të bëjë mirë llogaritë në zgjedhje

më 5.2017 - AlbPress

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, u shpreh pas takimit të partive aleate me kreun demokrat Lulzim Basha, se marrëveshja e arritur dëmton partitë e vogla. “Mu bë qujfi që marrëveshja...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora 11:00....

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Portalb

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Vettingu dhe ndryshimet në qeveri, Kuvendi në seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë

më 5.2017 - Sot News

Kuvendi i Shqipërisë është caktuar të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme ditën e hënë të javës së ardhshme. Motivi i kësaj mbledhjeje është votimi i Komisionit të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri.Sipas...

Agron Duka: Basha u detyrua ta pranonte marrëveshjen. U goditëm ne partitë e vogla

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i PAA-së, Agron Duka nuk ka qenë shumë i kënaqur me kushtet e marrëveshjes Basha-Rama. Duka tha pas takimit me Bashën se ai po sheh mundësitë që të garojë edhe i vetëm në zgjedhje. Kreu i PAA-së tha...

Haxhiu: LDK-ja nuk është e interesuar ta rrezikojë PDK-në

më 5.2017 - Lajmi.net

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë. Kështu ka deklaruar...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Marrëveshja Rama-Basha, reagon nr.II i LSI: I shërben një grushti të vogël

më 5.2017 - Opinion

LSI duhet të jetë e pakënaqur me marrëveshjen Rama-Basha, pasi zgjedhjet u shtynë vetëm me një javë duke mos u krijuar mundësia për regjistrimin e koalicioneve parazgjedhore. Por këtë pakënaqësi LSI e...

Vdes Deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Kallxo

Deputeti i LDK-së nga legjislatura e kaluar, Agim Kikaj, ka vdekur papritur mbrëmë. Lajmin për vdekjen e Kikajt e ka konfirmuar partia e tij, LDK, e cila për ditën e sotme ka organizuar një mbledhje komemorative...

Kjo është marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Periskopi

Eshtë shpërndarë marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja u shpërnda nga Partia Demokratike. MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe...

“Godet” Nard Ndoka: Ngjalat nuk janë të përshtatshme, tani jemi tek mishi

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kreu i PDK-së Nard Ndoka ka folur pas mbledhjes në selinë blu të partive aleate të PD-së me Lulzim Bashën. Ai tha se ndalimi i koalicioneve është një goditje e pluralizmit por se tanimë jemi para një fakti....

Propozimet për ministrat teknikë dhe listat e deputetëve, Basha mbledh aleatët

më 5.2017 - Java News

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar me krerët e partive aleate mesditën e së premtes. Basha po diskuton me aleatët për listat e deputetëve, propozimet per ministrat teknike dhe propozimet...

Marrëveshja eliminon të vegjlit, ja sa deputetë marrin PS, PD e LSI

më 5.2017 - Mapo

Në bazë të rezultateve të 2013-s dhe me situatën aktuale ku secila parti konkurron më vete, PS arrin të marrë 71 deri në 72 deputetë, PD merr 51 deri në 53, LSI 14 deri në 15, PDIU 1 dhe PAA 1 Marrëveshja...

AAK-ja realizon edhe një transfer: Gazetari Arbër Vllahiu, i bashkohet Ramushit

më 5.2017 - Te Sheshi

Aleanca e Ramush Haradinajt edhe sot ka realizuar një transfer. Bëhet fjalë për gazetarin Arbër Vllahiu, ish-zëdhënësin e ish-presidentes Atifete Jahjaga. Vllahiu, i cili u prezantua në një konferencë...

Agim Vatovci i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - KosovaPress

Këtë grup të aderuar në AAK, i ka pritur vetë lideri i partisë Ramush Haradinaj dhe nënkryetari Gazmend Abrashi. “Bashkë me liderin, Ramush Haradinaj, e mirëpritëm në familjen tonë të madhe aderimin e...

Agim Vatovci dhe disa pjestarë tjerë i bashkohen AAK-së

më 5.2017 - Insajderi

Kryetari i Shoqatës së Personave me nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci, dhe pjesëtar tjerë të kësaj kategorie, i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të Ramush Haradinajt...

Ministrat teknik/ A do të jetë Ardian Marashi ministri i ri i Arsimit?

më 5.2017 - Java News

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive. Kështu, burime për GSH.al kanë bërë...

A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili

më 5.2017 - Infokusi

Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median...

EMRAT/ Kush janë kryetarët e partive aleate që Basha do i fusë në listat e PD

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije se u vendos që kryetarët e partive parlamentare do të kenë të sigurtë emrin në listat e kandidatëve për deputetë. Lista e kryetarëve të partive parlamentare...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00 në Tetarin Kombëtar...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Ora news

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Monika Kryemadhi: Motorët janë ndezur, LSI forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Express

Pas paktit Rama – Basha duket se të gjitha forcat politike janë futur në një garë të fortë për zgjedhjet e 25 qershorit. Zv. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shkruan se sot Shqipëria është më e qetë...

Mustafa ngushëllon për vdekjen e ish-deputetit Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka ngushëlluar për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Mustafa ka shkruar në Facebook, se Kika ishte shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit në...

Veliu i tronditur me vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i komunës së Podujevës, Agim Veliu ka shprehur ngushëllime për vdekjen e anëtarit të kësaj partie, Agim Kikaj Veliu është shprehur i tronditur me humbjen e Kikës duke e quajtur mikë e bashkudhëtar,...

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

President i Kosovës, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen dhe anëtarët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, pas vdekjes së deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Edhe një aderim në AAK

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

AAK-së i shtohen emra të rinj

më 5.2017 - Periskopi

Nënkrytetari i AAK-së, Gazmend Abrashi  ka njoftuar se sot kësaj parti i janë bashkangjitur kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë tjerë...

PD me aleatet: Në zgjedhje mos u regjistroni, do hyni me listat tona

më 5.2017 - AlbPress

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është takuar me drejtues të partive aleate, me të cilët ka diskutuar mbi strategjinë për zgjedhjet e 25 Qershorit. Në tryezë është hedhur idea që disa nga partitë...

“Marrëveshja”, Kryemadhi: Tani loja bëhet më e bukur, motorët janë ndezur

më 5.2017 - NOA

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi një ditë pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha thotë se sot Shqipëria...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - OraInfo

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

“Mundësoi garë të barabartë, u evitua kaosi”

më 5.2017 - Lexo

Kreu i LSI-së Petrit Vasili vlerëson marrëveshjen Rama-Basha duke thënë se ka mundësuar një garë elektorale të barabartë që të gjithë të shkojnë të qetë në zgjedhje. Vasili thotë se është me rëndësi që...

Kryeparlamentari Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Klan Kosova

Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Podujevë ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-në për vdekjen e ish-deputetit nga radhët e këtij subjekti politik, Agim Kikaj. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin...

Mustafa për vdekjen e Kikajt: Humbëm një njeri të dashur e respektuar

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës njëherit kryeministër në largim, Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen e veprimtarit  të shquar të kësaj partie,  Agim Kikaj, i cili ndërroi jetë mbrëmë pas mesnate....

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, do t`i bashkohet sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në këtë parti do të zyrtarizohet gjatë një konference për media...

”Rama nuk iu pyeti, a do t’i tërheqë LSI-ja MINISTRAT?”, përgjigjet Petrit Vasili

më 5.2017 - Opozita

Kreu i LSI-së ishte një nga ministrat e shkarkuar falë marrëveshjes që u arrit dje mes Ramës dhe Bashës. Shumë e kanë interpretuar këtë marrëveshje si një koalicion me bazë të gjerë PD-PS për të nxjerrë...

Kryemadhi sfidon Ramën e Bashën: Motorët e LSI janë ndezur!

më 5.2017 - Albeu

Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi me anë të një statusi në Facebook ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha dhe heqjen e çadrës nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Kryemadhi shkruan se tani e sheh “lojën”...

PD bën gati listën e ministrave dhe drejtorëve teknikë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

PD ka bërë gati listën me 6 ministrat, zëvendëskryeministrin, 3 drejtorët teknikë, kreun e KQZ dhe Avokatin e Popullit. Burime nga PD thanë për lapsi.al se lista me emrat do t’i dërgohet kryeministrit...

Kryemadhi: Motorët e fushatës janë ndezur, tani loja bëhet më e bukur

më 5.2017 - Sot News

Nënkryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi përmes një postimi në "Facebook" ka njoftuar se motorët e fushatës janë ndezur. Kryemadhi shkruan se pas paktit të arritur loja do të bëhet më e bukur, pasi të gjithë...

PD nis përgatitjet për zgjedhjet dhe listat, Basha takon krerët e degëve. Më pas do mbledhë aleatët

më 5.2017 - Java News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - GazetaBlic

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Mustafa: Kikaj, shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Mustafa ka thënë se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Mesazhi i Kryemadhit për zgjedhjet: LSI ka ndezur motorrët

më 5.2017 - Opinion

Menjëherë pas publikimit të marrëveshjes së plotë mes Ramës dhe Bashës, ka ardhur edhe reagimi i Monika Kryemadhit, një nga figurat më të rëndësishme të LSI-së. Ajo ka postuar këtë mëngjes, një fotografi...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Almakos

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Ja kush iu bashkua AAK-së

më 5.2017 - Sovrani

Kryetari i Shoqatës së Personave me hendikep dhe nevoja të veçanta në Kosovë, Agim Vatovci dhe pjesëtarë  tjerë të kësaj kategorie i janë bashkuar sot Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, në mbështetje të...

Meta lajmëron konferencë për shtyp në 14:00

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Presidenti i zgjedhur, njëherësh kreu i Kuvendit Ilir Meta ka lajmëruar një konferencë për shtyp në orën 14:00. Prononcimi i cili vjen pas konferencës së kreut të LSI-Petrit Vasili, do të mbahet jashtë...

Kryemadhi sfidon Ramën e Bashën: Motorët e LSI janë ndezur!

më 5.2017 - Indeks online

Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi me anë të një statusi në Facebook ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha dhe heqjen e çadrës nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit”. Kryemadhi shkruan se tani e sheh “lojën”...

LSI fsheh frikën nga marrëveshja Rama-Basha, Vasili: Do dalim të parët

më 5.2017 - Te Sheshi

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk ka më mundësi të hyjë në koalicion me PS-në në zgjedhje pas marrëveshjes Rama-Basha dhe do të duhet të masë forcat e saj në elektorat e vetme. Por kreu i ri kësaj partie...

Aderime të reja në AAK

më 5.2017 - Bota Press

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, në një komunikatë për media ka njoftuar se sot kësaj parti i janë bashkuar edhe një grup i shoqatës së personave me hendikep dhe nevoja të veçanta, transmeton Botapress.info....

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Zeri

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të...

Presidenti shpreh ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi përmes Facebookut ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. "U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Deputetët/ PD ka gati propozimet. Gjashtë aleatët do jenë në listat e demokratëve?

më 5.2017 - Standard

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Haxhiu: LDK-ja nuk është e interesuar ta rrezikojë PDK-në

më 5.2017 - OraInfo

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë. Kështu ka deklaruar...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Indeks online

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. "U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Lirohet bulevardi. Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Lajmi.net

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish- gazetari dhe ish-këshilltari i presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Zyrtarizimi i tij do të behët në selinë qendrore të AAK-së, në një konferencë...

LDK i hakmerret edhe një deputeti, nuk e fut në listë për deputet

më 5.2017 - Periskopi

Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë edhe emrat e partive...

LSI, Vasili: Me hyrjen e PD-së në zgjedhje, do kemi garë të vërtetë

më 5.2017 - Opozita

Pas marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, kreu i LSI-së Petrit Vasili ka dalë për herë të parë në një konferencë zyrtare për mediat. Sipas tij, hyrja e PD-së në zgjedhje është lajm i mirë dhe zgjedhjet...

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - Gazeta Express

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Almakos

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit...

Bulevardi pa çadër, rikthehet qarkullimi normal i mjeteve

më 5.2017 - Ora news

Çmontohet çadra e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Çmontimi nisi në orën 21:30 të mbrëmjen  së të enjtes (18 maj 2017), 90 ditë pasi opozita nisi protestën për situatën e kriminalitetit dhe...

Të hënën votohet qeveria teknike, ja kush janë 3 aleatët që Basha i fut në zgjedhje

më 5.2017 - Albeu

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës , Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Marrëveshja Rama-Basha e cila u realizua...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Almakos

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet qeveria teknike. Gati propozimet për deputetë

më 5.2017 - Standard

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Presidenti Thaçi ka shkruar në FB pas vdekjes së Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për vdekjen e ish deputetit, Agim Kikaj. HTH

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti, Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Basha takon krerët e PD në rrethe, më pas do mbledhë aleatët

më 5.2017 - Lexo

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

MARREVESHJA/ Vasili: Tani garë reale mes LSI- PS- PD. Do dalim forcë e parë. Koalicionet pas zgjedhjeve

më 5.2017 - Java News

Kryetari i LSI Petrit Vasili deklaroi pak minuta më parë se marrëveshja tashmë qartazi ka prodhuar një garë reale mes LSI, PD dhe PS. Nisur nga kjo Vasili u shpreh se në këtë garë reale LSI ka objektivin...

Haziri refuzon të tregojë nëse Vjosa Osmani është pjesë e listës

më 5.2017 - Insajderi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Kryemadhi: Një shans për të gjithë, jo për një grusht të vogël njerëzish

më 5.2017 - Illyria

Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi nëpërmjet një statusi në Facebook thotë se LSI nuk ndalet në rrugën e saj për t’i dhënë shansin të gjithë shqiptarëve jo vetëm një grup njerëzish. Ajo ka postuar një...

Pas marrëveshjes Rama-Basha/Vasili: Jemi ne betejë për të dalë të parët…

më 5.2017 - AlbPress

Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush...

Marrëveshja Rama-Basha, Monika Kryemadhi: Tani ‘loja’ bëhet më e bukur, motorët e LSI janë ndezur

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi e sheh ‘lojën’ më të bukur pas marrëveshjes Rama-Basha dhe krijimit të një qeverie teknike. Ndryshe nga kreu i LSI Petrit Vasili që shprehu rezerva për shkak...

Kryemadhi: LSI nuk ndalet në rrugën e saj për t’iu dhënë shansin të gjithë shqiptarëve

më 5.2017 - Standard

Nen/Kryetarja e LSI-se, Monika Kryemadhi me ane te nje statusi ne rrjetin social Facebook, shkruan se, sot sot Shqipëria është më e qetë! Statusi i Kryemadhit ne Facebook: Mirëmëngjes miq! ☀️ Sot Shqipëria...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Basha i kërkon bazës propozime për ministrat dhe drejtorët

më 5.2017 - Illyria

Kreu demokratik Lulzim Basha gjatë një takimi me krerët e degëve të partisë në rrethe, u ka kërkuar që të propozojnë deri të dielën emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë. Takimi ka përfunduar rreth...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - OraInfo

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Kurti: Jam i gatshëm për debat me Haradinajn e Hotin

më 5.2017 - Java News

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë në Interkativ të KTV-së ka thënë se është i gatshëm për debat publik me kundërkandidatët për kryeministër Ramush Haradinajn...

Hazirin e bën nervoz pyetja se a do të jetë në listë Vjosa Osmani

më 5.2017 - Periskopi

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri nuk tregon nëse deputetja e këtij subjekti, Vjosa Osmani do të jetë pjesë e listës zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Emri i kësaj të fundit...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Koha.net

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Zeri

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë subjekt politik.

Arbër Vlllahiu aderon në AAK në cilësinë e këshilltarit të Ramush Haradinajt

më 5.2017 - Arbresh

Ish-gazetari dhe njëherësh ish-këshilltari i  ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot ka aderuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tha me këtë rast se ndihet...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

më 5.2017 - Periskopi

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit  Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

E FUNDIT/ Caktohen emrat ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita, pritet përgjigja e Ramës

më 5.2017 - Opozita

Burime nga PD, bejne te ditur per 360 grade.al se jane caktuar emrat e rinj te ministrave dhe drejtorëve teknikë. Emrat teknikë PD ia ka bërë me dije kryeministrit Rama. Emrat e rinj do të miratohen në...

Ish-këshilltari i Jahjagës aderon në AAK

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu iu është bashkuar AAK’së. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim për media e dërguar nga Zyra e AAK’së. Njoftimi thotë se Vlladiu do të prononcohet...

Pas marrëveshjes, reagon Vasili: I kënaqur, tani LSI forcë e parë

më 5.2017 - Indeks.mk

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili reagoi pak minuta më parë, duke thënë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund. “Jam i kënaqur - thotë Vasili, - edhe që opozita...

Basha takon krerët e PD në rrethe, më pas do mbledhë aleatët

më 5.2017 - Java News

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

Arber Vllahiu zyrtarisht aderon në AAK

më 5.2017 - Infokusi

Arbër Vllahiu, ish- këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, para disa minutash ka aderuar zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Në konferencën për media kryetari i Aleancës për...

Gati propozimet e PD për deputetë, kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në lista

më 5.2017 - BalkanWeb

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Indeks online

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Ndahet nga jeta deputeti Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks.mk

Është ndarë nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj. Ai humbi jetën si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta...

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull i sjelljës

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Arbër Vllahiu aderon në AAK!

më 5.2017 - GazetaBlic

Në një noftim të shkurtër për media, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar që Arbër Vllahiu do t’i bashkohet AAK-së. Në komunikatën për media njoftohet që sot ky Aderim do të bëhet në ambientet...

Veseli ngushëllon familjen e Agim Kikajt dhe LDK-në për vdekjen e tij

më 5.2017 - Arbresh

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u ka shprehur ngjushëllime familjes, miqve dhe kolegëve të LDK-së për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj, shkruan arbresh.info. “Me pikëllim e mora lajmin për...

Çmontohet pas 90 ditësh ?Çadra e lirisë?, nis qarkullimi i mjeteve

më 5.2017 - Albeu

Ditën e sotme bulevardi “Dëshmorët e Kombit” është zgjuar pa “çadrën e lirisë” e cila qëndroi aty bashkë me demokratët për 3 muaj. Çmontimi i saj erdhi pas marrëveshjes Rama-Basha, pasi tashmë ajo e përmbushi...

Ja sa kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Arritja e marrëveshjes PS-PD, Meta takim kokë më kokë me Berishën, PDIU shpërthen në akuza

më 5.2017 - Sot News

Marrëveshja Rama-Basha, për hyrjen e Partisë Demokratike në zgjedhje, e arritur në fshehtësi mesnatën e së mërkurës, ka sjellë dje një takim Meta-Berisha. Para publikimit dhe zyrtarizimit të marrëveshjes,...

Mund të kaloni lirisht, Çadra e protestës nuk është më

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANE- Plot 90 ditë nga hapja në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, çadra e protestës e shqiptuar nga demokratët si Çadra e Lirisë apo Sheshi i Lirisë,nuk egziston më. Çmontimi i saj u bë dje gjatë mesnatës,...

Mustafa pas vdekjes së Kikajt: Ishte shembull i sjelljes, gjithherë rrezatonte dashuri

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllimet e tij pas vdekjes së anëtarit e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mustafa, në Facebook ka shkruar se Agimi...

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull në LDK

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - Zeri

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Arbresh

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Zgjedhjet e 25 qershorit, Basha takon aleatët në selinë e PD

më 5.2017 - 24 ore

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar dy takime të veçanta me krerët e partive aleate dhe me ata të PD-së në rrethe, ku mësohet se është diskutuar strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit....

Lista e LDK-së….mungojnë Vjosa Osmani e Arben Gashi!

më 5.2017 - Bota Press

Botapress, 19 maj – Pritje të shpalljes së listës përfundimtare të LDK-së, në selinë e LDK-së është mbledhur edhe njëherë komisionit që do të merret me harmonizimin e listës përfundimtare duke përfshirë...

Mediu: Marrëveshja të sigurojë një proces zgjedhor të ndershëm, data nuk ka shumë rëndësi

më 5.2017 - Sot News

Kreu republikan, Fatmir Mediu, përgëzoi dyshen Rama-Basha për arritjen e marrëveshjes për hyrjen e opozitës në zgjedhje. Mediu theksoi se nuk ka rëndësi data e zgjedhjeve, por të garantohet një proces...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Indeks online

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Shehi: Basha nuk na pyeti për marrëveshjen e arritur me Ramën, partitë e vogla penalizohen

më 5.2017 - Sot News

Partitë e vogla nuk e kanë pritur mirë marrëveshjen Rama-Basha. Pakti Rama-Basha penalizon partitë e vogla, pasi në zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit nuk do të lejohen koalicionet. Aleatët e djathtë...

Gecaj: U prehsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

Mustafa shpreh dhembje të thellë për vdekjen e Agim Kikës: Ishte shembull në LDK

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Marrëveshja, Vasili: Gara tani është e barabartë; LSI forcë e parë

më 5.2017 - 24 ore

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një deklaratë për mediat u shpreh i bindur se LSI do të dalë forcë e parë në zgjedhjet e 25 qershorit, në një garë që sipas tij tashmë do të...

Rama e “sakrifikoi” për Bashën, Xhafaj i shkon në zyrë

më 5.2017 - Lajm

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj pas marrëveshjes mes Ramës dhe Bashës ka shkuar në zyrën e kryeministrit ku prej disa minutash po zhvillon një takim. Burime nga kryeministria bëjnë me dije se bashkë...

Mona zgjohet supersticioze: LSI del forcë e parë

më 5.2017 - Lexo

Pas paktit Rama – Basha duket se të gjitha forcat politike janë futur në një garë të fortë për zgjedhjet e 25 qershorit. Zv. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shkruan se sot Shqipëria është më e qetë...

Kaq kandidatë për deputetë do t’i kenë AKR e Alternativa në listën e LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit ka nënshkruar para disa ditësh koalicion parazgjedhor me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Alternativën. Sipas burimeve të Indeksonline, listës se përbashkët do...

Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Indeks online

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Ndahet nga jeta deputeti Agim Kikaj

më 5.2017 - Albeu

Është ndarë nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj . Ai humbi jetën si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta...

Mustafa ngushëllon për vdekjen e ish-deputetit Kika

më 5.2017 - Koha.net

Kryeministri në largim, Isa Mustafa, ka ngushëlluar për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kika. Mustafa ka shkruar në Facebook, se Kika ishte shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Haxhiu: LDK-ja nuk është e interesuar ta rrezikojë PDK-në

më 5.2017 - Zeri

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë. Kështu ka deklaruar...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Infokusi

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Ismet Beqiri ngushëllon familjen e Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes e miqve me rastin e vdekjes të deputetit Agim Kikaj. “Ata që nuk e kanë njohur, me paraqitjet e tij para qytetarëve,...

Gecaj: U prefsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

Marrëveshja, sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Lajm

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - 10minuta

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook pas vdekjes së deputetit të LDK-së Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Nisma lë jashtë liste ish-deputeten, Limaj i 4-ti në koalicionin ‘PAN’

më 5.2017 - Bota Press

Nisma për Kosovën nuk do të përfshijë në listën e kandidatëve ish-deputeten e legjislaturës së fundit  Shukrie Bytyqi. Kjo parti e cila në koalicionin PDK-AAK-NISMA (PAN), do të ketë në listë 14 kandidatë...

Në seancë të jashtëzakonshme të hënën votohet “Vetting”-u dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Illyria

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme  të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

Xhafaj takon Ramën në zyrën e kryeministrisë

më 5.2017 - 24 ore

Një ditë pas marrëveshjes politike mes Ramës dhe Bashës, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka takuar kryeministrin Rama në selinë e qeverisë, ku i pranishëm ka qenë edhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë...

Veseli ngushëllon familjen e ish-deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - KosovaLive360

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin për...

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që do të propozojë PD

më 5.2017 - Lajme.al

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Pas shkarkimit, Xhafaj dhe Çako shkojnë në zyrën e Edi Ramës

më 5.2017 - Opozita

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është një nga të shkarkuarit me marrëveshjen Rama-Basha dhe menjëherë pas kthimit nga Italia ka shkuar në zyrën e kryeministrit. Xhafa i ka shkuar Edi Ramës në zyrë...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Zeri

Ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar...

Isa Mustafa i pikëlluar për vdekjen e Agim Kikës

më 5.2017 - GazetaBlic

Vjen edhe Ngushëllimi i Kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa për vdekjen e Agim Kikës. Në vijim postimi i Mustafës: Të dashur miq, Me dhembje të thellë mora lajmin për vdekjen e papritur të veprimtarit tonë...

Zgjedhjet shtyhen më 25 qershor, partitë do garojnë pa koalicione, “të vegjlit” më të dëmtuarit

më 5.2017 - Sot News

Në bazë të marrëveshjes së arritur ndërmjet palëve politike mazhorancë dhe opozitë, ndryshon përfundimisht data e zgjedhjeve parlamentare. Me dakordësi Rama-Basha kanë konfirmuar 25 qershorin si datën...

Zyrtarët e BE reagojnë për marrëveshjen, ja mesazhet e McAllister, Fleckenstein dhe Kukan

më 5.2017 - Sot News

Faktori ndërkombëtar ka përshëndetur ditën e djeshme arritje e marrëveshjes politike ndërmjet opozitës dhe mazhorancës. Nëpërmjet deklaratave të tyre ndërkombëtarët bëjnë apel për zgjedhje të lira edhe...

Ambasadorët e OSBE dhe SHBA përshëndesin marrëveshjen: Të lumtur dhe frymëzues për zgjedhje të lira e të ndershme

më 5.2017 - Sot News

Delegacioni i OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha, pas më shumë se 3 orësh negociata kokë më kokë mbrëmjen e mërkurës...

Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Arbër Vllahiu i bashkangjitet AAK-së

më 5.2017 - KosovaLive360

Këshilltari i ish presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu është bashkangjitur Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimin e Vllahiut e ka bërë të ditur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Haradinaj ka thënë...

Ambasadorët e OSBE dhe SHBA përshëndesin marrëveshjen: Të lumtur dhe frymëzues për zgjedhje të lira e të ndershme

më 5.2017 - Sot News

Delegacioni i OSBE-së në Tiranë ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së, Lulzim Basha, pas më shumë se 3 orësh negociata kokë më kokë mbrëmjen e mërkurës...

Ministri Xhafaj shkon në zyrën e kryeministrit Rama

më 5.2017 - Java News

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i shoqëruar nga Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako ndodhen në kryeministri ku po zhvillojnë një takim me Ramën. Takimi vjen një ditë pas zbardhjes së marrëveshjes...

Fatmir Xhafaj takim me Ramën në Kryeministri

më 5.2017 - Lexo

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama. Takimi i tyre vjen një ditë pas arritjes së paktit Rama-Basha, ku Xhafaj është shkarkuar nga detyra dhe postin...

Hiqet "çadra e lirisë" para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Sot News

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm "çadra e lirisë" në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që pritet të propozohet nga PD

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike. Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë...

Basha kërkon nga partia propozimet për ministra e drejtorë

më 5.2017 - Te Sheshi

Ditën e hënë do të mblidhet Kuvendi për të votuar ndryshimet në qeveri pas marrëveshjes mes mazhorancës dhe opozitës, por PD është en papregatitur për emrat teknikë që do të propozojë si ministra të rinj...

Kosovë, ndahet nga jeta deputeti i LDK

më 5.2017 - NOA

Ndahet nga jeta deputeti i LDK-së në Kosovë, Agim Kikaj. Ai gjeti vdekjen si pasojë e një infarkti në zemër, në moshën 54- vjeçare. Këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta...

A ka një skenar për bashkëqeverisje PS-PD? Ja si e komenton Vasili

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Pas marrëveshjes Rama-Basha për hyrjen e opozitës në zgjedhje, figura politike e kanë komentuar marrëveshjen si skenar për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve mes PS-së dhe PD-së. Në një deklaratë për median...

PD nis përgatitjet për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Lajme.al

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me krerët e PD-së në rrethe. Mësohet se në fokus të takimit është strategjia e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit. Basha ka informuar krerët...

Vasili: Objektivi i vetëm i LSI, forcë e parë më 25 qershor

më 5.2017 - Lajme.al

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili deklaroi në një konferencë për shtyp se e vetmja pikë nga marrëveshja Rama-Basha ku është fokusuar LSI janë një datë zgjedhjesh dhe të gjithë ‘lojtarët...

Bulliqi: Me dhimbje të thellë e mora lajmin për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në legjislaturën e fundit, Shpejtim Bulliqi ka thënë se me dhimbje të thellë e ka marrë lajmin për vdekjen e kolegut të tij, Agim Kikaj. Bulliqi i ka shprehur...

Marrëveshja e 18 majit e shpjeguar për fëmijë dhe si e “hëngrën” partitë e vogla…

më 5.2017 - Java News

Nga Endri Xhafo 1) PD thotë: “Nuk hyj në zgjedhje pa qeveri teknike se dua garanci mos më vidhet vota”; e ndjekin pas disa parti të vogla. 2) LSI i mban ison, gjithmonë duke qenë në qeveri me PS-në. 3)...

Vasili: Prevalon qëllimi që LSI të jetë forcë e parë

më 5.2017 - Illyria

Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush...

Veseli ngushëllon familjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Sovrani

Kryetari i PDK’së, Kadri Veseli, ka dërguar një telegram ngushëllimi, me rastin e vdekjes së ish-deputetit Agim Kikaj. Në telegram thuhet: “E nderuar familje Kikaj, Me hidhërim pranova lajmin për ndarjen...

Haxhiu: LDK-ja nuk është e interesuar ta rrezikojë PDK-në

më 5.2017 - Infokusi

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë.Kështu ka deklaruar...

Të hënën votohet qeveria teknike, ja kush janë 3 aleatët që Basha i fut në zgjedhje

më 5.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Detyrojnë jetimin të lypë, policia arreston një burrë dhe një grua 1 hour ago U vendos! Zgjedhjet më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes 17 hours ago Ndërkombëtarët reagojnë...

Marrëveshja Rama-Basha, pyetjet që s’morën përgjigje nga Vasili

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Një ditë pas firmosjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD-së Lulzim Basha, LSI e quan të qartë situatën politike ndërsa PD, PS, dhe LSI do të jenë në fushë të mejdanit kush...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Zgjedhjet më 25 qershor, Basha takon krerët e degëve

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Me firmosjen e marrëveshjes PS-PD e cila vendosi që zgjedhjet e përgjithshme të mbahen më 25 qershor, PD është mobilizuar dhe ka nisur fushatën zgjedhore. Burime nga selia blu bëjnë me dije se kreu i opozitës...

A do t’i ndryshojnë listat e kandidatëve PS e LSI?

më 5.2017 - Periskopi

Marrëveshja Rama – Basha ka rihapur procesin e regjistrimit të partive në KQZ, bashkë me listat e kandidatëve për deputetë. PS dhe LSI i kanë dorëzuar listat e kandidatëve të tyre. Por llogaritë i kanë...

Kjo ishte intervista e fundit e deputetit të LDK-së që vdiq mbrëmë

më 5.2017 - GazetaBlic

Mbrëmë ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Burime të mediumeve të ndryshme kanë thënë se Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, shkruan Periskopi. Kikaj ishte mjaft...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - GazetaBlic

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të konfirmuara por edhe...

Çadra nuk u hoq! Edhe protestuesit janë ende aty

më 5.2017 - Blitz

Pas arritjes së marrëveshjes mes liderit demokrat Basha dhe kryeministrit Rama në bazë të paketës McAllister, në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është lëvizur nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” edhe...

A do hyjë në koalicion paszgjedhor? Vasili i prerë: LSI ka vetëm një qëllim

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Në konferencën e sotme për shtyp, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili tha se LSI ka në mendje vetëm që të dalë forcë e parë politike në zgjedhjet e 25 qershorit. I pyetur nga gazetarët...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Pozita që do të mbajë Arbër Vllahiu në AAK

më 5.2017 - Insajderi

Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës i është bashkuar gazetari dhe këshilltari i ish presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu. Kjo u bë e ditur gjatë një konference për media ku kryetari i AAK-së, Ramush...

Vetëvendosje pa koalicione, “nuk i tradhtojmë qytetarët”

më 5.2017 - Sovrani

Vetëvendosje thotë të jetë subjekti i vetëm që nuk i ka tradhtuar qytetarët, andaj ka vendosur të jetë e vetme në garën për të qeverisur vendin, raporton KTV. Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një...

Kosov: Vazhdon aderimi i gazetarëve nëpër parti, ja cili gazetar i bashkangjitet AAK-së

më 5.2017 - Lajm

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora 11:00....

PD nis mobilizimin për zgjedhjet, Basha takon krerët e degëve, më pas aleatët

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Pas miratimit të marrëveshjes me Partinë Socialiste, nga e cila siguroi dhe 6 Ministri teknike, Partia Demokratike ka ndezur ‘motorët’ dhe ka mobilizuar strukturat e saj për nisjen e fushatës për zgjedhjet...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

David McAllister i kënaqur me Shqipërinë

më 5.2017 - Illyria

Europarlamentari David McAllister përshëndeti arritjen e ujdisë mes kryeministrit Rama e kreut të opozitës, Basha. Edhe agjencia gjermane e lajmeve, dpa shkruan mbi dhënien fund të krizës politike në Shqipëri....

Haradinaj tregon strukturën e listës së koalicionit

më 5.2017 - Sovrani

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Haxhiu: LDK-ja nuk është e interesuar ta rrezikojë PDK-në

më 5.2017 - Almakos

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë. Kështu ka deklaruar...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Gazeta Max

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Lirohet bulevardi, pas 3 muajsh largohet çadra e opozitës

më 5.2017 - Blitz

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është larguar nga bulevardi qëndror “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, çadra e opozitës e cila qëndronte aty prej më tepër se 3 muajsh. Kjo çadër u kthye në simbol të...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Zyrtare: Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Sovrani

Ish-gazetari Arbër Vllahiu ka zyrtarizuar edhe sot përmes një konference për media aderimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Ai thotë se AAK-ja është adresa e duhur për t’i dhënë më shumë vendit...

Pakti politik,bilanci,ja çfarë fituan dhe humbën Rama dhe Basha

më 5.2017 - Shqiptarja

Me zbardhjen e pikave të marrëveshjes Rama-Basha, ka një bilanc të qartë sa i takon lëshimeve, ofrimeve dhe tërheqjeve të palëve në raport me pozicionet e mëparshme. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

 Osmani e shokuar me lajmin për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, është ndier e shokuar nga lajmi për ndarjen nga jeta e kolegut të saj Agim Kikaj. Osmani e ka vlerësuar Kikajn...

Pakti politik,bilanci,çfarë fituan dhe humbën Rama e Basha

më 5.2017 - Lexo

Me zbardhjen e pikave të marrëveshjes Rama-Basha, ka një bilanc të qartë sa i takon lëshimeve, ofrimeve dhe tërheqjeve të palëve në raport me pozicionet e mëparshme. Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Sot edhe zyrtarisht në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka aderuar gazetari i njohur, Arbër Vllahiu. Ai në konferencën e mbajtur për media ka theksuar se është nder për të që të mund të kontribuoj...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së

më 5.2017 - InfoShqip

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, pasuar nga Ahmet Isufi, Pal...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Lajm

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

Marrëveshja PS-PD, Vasili: Ofruam gjithçka që të shmangnim katastrofën, LSI forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili në një konferencë të paralajmëruar për mediat, teksa përshëndeti marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Max

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PD) Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim...

Arbër Vllahiu edhe zyrtarisht në AAK

më 5.2017 - Gazeta Liria

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në këtë parti u zyrtarizua gjatë një konference për media tëAAK-së....

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Arbresh

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me...

Pas 90 ditësh - Bulevardi pa çadër, rikthehet qarkullimi normal i mjeteve

më 5.2017 - InfoShqip

Çmontimi nisi në orën 21:30 të mbrëmjen së të enjtes (18 maj 2017), 90 ditë pasi opozita nisi protestën për situatën e kriminalitetit dhe drogës në Shqipëri. Mëngjesin e sotëm në bulevard ka nisur qarkullimi...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook:

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - Gazeta e re

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se radhitja në listën e koalicionit PDK-AAK-Nisma, nis me PDK-në, ku Kadri Veseli është bartës i listës, vazhdon me Nismën për Kosovën...

Hiqet ‘çadra e lirisë’, nis qarkullimi i mjeteve në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas 90 ditësh, mëngjesi i sotëm në bulevardin “Dëshmorët e Kombit’ ka qenë ndryshe, pasi aty mungonte ‘çadra e lirisë’, e cila për gati 3 muaj qëndroi përballë Kryeministrisë. ‘BalkanWeb’ mëson...

Haradinaj me Vllahiun e kam më lehtë

më 5.2017 - KosovaPress

Kurse, Ramush Haradinaj duke vlerësuar kontributin e Vllahiut, ka thënë se që nga sot do ta ketë më lehtë për temat e ndryshëm pasi do ta ketë afër Arbërin. “Kemi menduar që dobia e Arberi është te këshillimi,...

Lirohet bulevardi, largohet pas 3 muajsh çadra e opozitës

më 5.2017 - Blitz

Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme është larguar nga bulevardi qëndror “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, çadra e opozitës e cila qëndronte aty prej më tepër se 3 muajsh. Kjo çadër u kthye në simbol të...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - AlbPortali

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit...

Tiranë, PD-ja braktisë çadrën

më 5.2017 - AlbPortali

Loading... Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00,...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka shprehu ngushëllime me rastin e vdekjes së anëtarit të LDK-së, Agim Kikaj. Thaçi ka ngushëlluar, familjen miqtë dhe koleget në Lidhjen Demokratike të...

Tiranë, PD-ja braktisë çadrën

më 5.2017 - Fakti Ditor

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Marrëveshja Rama-Basha, caktohen emrat e ministrave dhe drejtorëve teknikë nga opozita

më 5.2017 - AlbPress

Caktohen emrat që do të zëvendësojnë postet ministrore dhe drejtorëve që kryeministri Edi Rama lëshoi në bazë të marrëveshjes me kreun e PD-së Lulzim Bashën. Burime për Shqiptarja.com bëjnë të ditur se...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Shqiperi Lirohet bulevardi. Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Infokusi

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Shenja

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS, raporton TCH. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit...

Haradinaj: Lista e AAK-së nuk ndryshon

më 5.2017 - KosovaPress

Ai  tha se AAK ka listën më 40 kandidatë për deputet, Nisma për Kosovën listën me 15 kandidatë, ndërsa, PDK një listë me 55 kandidatë. “Janë njerëz që janë punëtor, njerëz që kanë kontribuar për vendin...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe Lidhjen Demokratike të Kosovës për ndarjen nga jeta e deputetit Agim Kikaj. Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e...

Tregon Ramushi, ja çfarë roli do të ketë Arbër Vllahiu në AAK

më 5.2017 - Periskopi

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i është bashkuar zyrtarisht Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës-AAK. Ai thotë se këtë gjë e sheh si  ‘mundësi për t’i kontribuar vendit’. ‘ Jemi njerëz që e vlerësojmë subjektin...

Arbër Vlllahiu aderon në AAK në cilësinë e këshilltarit të Ramush Haradinajt

më 5.2017 - Bota Press

Ish-gazetari dhe njëherësh ish-këshilltari i  ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot ka aderuar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tha me këtë rast se ndihet...

Kronika-Opozita fiton kauzën për zgjedhje të lira, arrihet marrëveshja politike Basha-Rama

më 5.2017 - Gazeta 55

Pas 5 orësh, kreu Lulzim Basha dhe Edi Rama kanë përfunduar takimin e radhës kokë më kokë në Pallatin e Kongreseve për modalitetet e paktit. Nga kjo paketë, kreu Lulzim Basha arriti të fitoj kauzën e tij...

ZGJEDHJET 2017/ PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - Opozita

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Reagimet e miqve dhe partnerëve/SHBA: Bravo shqiptarëve, udhëheqësve dhe ndërkombëtarëve për marrëveshjen

më 5.2017 - Gazeta 55

Marrëveshja konsensuale që është finalizuar ditën e djeshme midis kryeministrit Rama dhe kreut të opozitës Basha është përshëndetur nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë, e cila në një njoftim për mediat përgëzon...

Arbër Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Almakos

Ish-gazetari Arbër Vllahiu prite që sot në orët e paradites t’i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Lidhur me aderimin e tij në AAK, kjo parti do të ketë edhe një konferencë për media në ora 11:00.

Kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në lista

më 5.2017 - Lexo

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Marrëveshja/ Kryemadhi: Tani ‘loja’ bëhet më e bukur

më 5.2017 - Java News

Deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi e sheh ‘lojën’ më të bukur pas marrëveshjes Rama-Basha dhe krijimit të një qeverie teknike. Ndryshe nga kreu i LSI Petrit Vasili që shprehu rezerva për shkak të ndalimit...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Infokusi

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Veseli ngushëllon familjen e Agim Kikajt dhe LDK-në për vdekjen e tij

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli u ka shprehur ngjushëllime familjes, miqve dhe kolegëve të LDK-së për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. “Me pikëllim e mora lajmin për ndarje nga jeta të...

Vdes deputeti i parlamentit të Kosovës

më 5.2017 - Tetova Sot

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës nga Podujeva ka vdekur, raporton lajmi.net Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë aktivistët e kësaj partie në rrjetet sociale. Ai më herët ka qenë edhe nënkryetar...

FOTOT/Pas 3 muajsh çmontohet çadra, bulevardi u rikthehet qytetarëve

më 5.2017 - Java News

Plot 90 ditë nga hapja në Bulevardin Dëshmorët e Kombit, çadra e protestës e shqiptuar nga demokratët si Çadra e Lirisë apo Sheshi i Lirisë,nuk egziston më. Çmontimi i saj u bë dje gjatë mesnatës, ndërsa...

Kush janë tre aleatët që Basha do i fusë në listat për deputet

më 5.2017 - Java News

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Kuvendi miraton të hënën qeverinë e re. PD ka gati propozimet për deputetë, 3 aleatë në lista…!

më 5.2017 - Lexo

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Thaçi ngushëllon familjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Arbresh

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj me rastin e vdekjes së tij, shkruan arbresh.info. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen...

Veseli ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Ngushëllimi i Veselit: Me pikëllim e mora lajmin për ndarje nga jeta të deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj. U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në LDK për vdekjen e Agim...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake në Kosovë?

më 5.2017 - Gazeta 55

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Ndërron jetë ish deputeti i LDK-së, Agim Kikaj, Mustafa: ishte shembull për të gjithë

më 5.2017 - Te Sheshi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, ka ndërruar jetë mbrëmë pas mesnatës. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e LDK-së, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar...

Çmontohet pas 90 ditësh “Çadra e lirisë”

më 5.2017 - Klan

Pas 90 ditësh është çmontuar edhe çadra e protestës së opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Përpara mbylljes së protestës së opozitës kreu i PD-së Lulzim Basha shkoi edhe një herë në çadër ku u...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - 10minuta

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - 10minuta

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me...

Marrëveshja: Sa deputetë marrin PS, PD, LSI, PDIU dhe PAA

më 5.2017 - Gazeta e re

Marrëveshja e djeshme mes Ramës dhe Bashës cilësohet si akti i dytë i paktit kundër partive të vogla, pasi atij mes Ramës dhe Berishës në prillin e vitit 2008. Në formën se si është bërë marrëveshja si...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - 10minuta

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Infokusi

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Ministri Xhafaj takon Ramën në Kryeministri, shoqërohet nga Çako

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ndodhet në Kryeministri ku po zhvillon një takim me kryeministrin Edi Rama. I pranishëm në takim është edhe drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako. Ende nuk dihen...

Pesë gazetarët që iu bashkuan politikës

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Aderimeve në politikë, që po behën ditëve të fundit, nuk kanë mundur t’i rezistojnë as gazetarët e Kosovës. Tashmë disa nga ta kanë braktisur këtë zanat dhe janë rreshtuar krah subjekteve politike. Arbana...

Të hënën mblidhet Kuvendi për Qeverinë e re

më 5.2017 - Periskopi

Pas arritjes së një marrëveshje me Ramës dhe Bashës, pritet që opozita të fitojë gati gjysmën e qeverisjes dhe për votimin e saj pritet që kreu i Kuvendit, Ilir Meta të thërrasë ditën e hënë seancën e...

Ismet Beqiri ngushëllon familjen Kikaj

më 5.2017 - Periskopi

Anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Ismet Beqiri i ka shprehur ngushëllime familjes e miqve me rastin e vdekjes të deputetit Agim Kikaj. “Ata që nuk e kanë njohur, me paraqitjet e tij para qytetarëve,...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra e opozitës në Shqipëri

më 5.2017 - Insajderi

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Seancë e jashtëzakonshme – Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - AlbPress

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së anëtarit të kësaj partie, Agim Kikaj. Mustafa e ka cilësuar Kikajn si shembull i sjelljes, komunikimit...

Hoti: Agimi ishte patriot e njeri i guximshëm

më 5.2017 - Arbresh

Kandidati për kryeministër nga koalicioni LDK-AKR ka ngushëlluar familjen e deputetit Kikaj, shkruan arbresh.info. “Me dhimbje të thellë pranova lajmin për vdekjen e papritur të veprimtarit të shquar të...

Thaçi: Ngushëllime familjes e kolegëve të LDK-së, për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - KosovaLive360

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në faqen e tij në Facebook ka shprehur ngushëllime familjes me rastin e vdekjes së ish deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Gazeta e re

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

Gecaj: U prehsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

PD bën gati propozimet për deputetë, ja aleatët që fut në lista

më 5.2017 - AlbPress

Bisedimet për më se tetë orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha përgjatë dy ditëve përfunduan dje me një marrëveshje të gjerë politike. Përmes kësaj marrëveshjeje, opozita...

Marrëveshja/Xhafaj e Çako në zyrën e Ramës për…

më 5.2017 - AlbPress

Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Haki Çako. Takimi vjen një ditë pas zyrtarizmit të marrëveshjes mes...

Hiqet “çadra e lirisë” para Kryeministrisë, nis qarkullimi i mjeteve në bulevard

më 5.2017 - Arbresh

Pas gati tre muajsh para Kryeministrisë është hequr mëngjesin e sotëm “çadra e lirisë” në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protestuesit e lanë çadrën mbrëmjen e djeshme, ndërsa ishte kryetari i Partisë...

Kryemadhi pas marrëveshjes: Tani loja bëhet më e bukur, LSI do jetë forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Ditën e sotme deputetja e LSI-së Monika Kryemadhi e ka nisur më një postim në rrjetin social Facebook. Ai e ka quajtur si ‘lojën’ më të bukur fazën pas marrëveshjes Rama-Basha dhe krijimit të një qeverie...

Mustafa për deputetin Kikaj: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Gazeta Max

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes...

Mustafa: Gjithherë rrezatonte dashuri ndaj njerëzve e thërriste të jemi bashkë

më 5.2017 - KosovaLive360

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me rastin e vdekjes së anëtarit të ish deputetit të LDK-së, Agim Kikaj ka shprehur ngushëllim familjes, miqve e bashkëveprimtarëve dhe qytetarëve të Kosovës. “Të dashur miq,...

Vjosa Osmani: Kika ishte një nga njerëzit më pozitiv që kam njohur

më 5.2017 - Periskopi

Vjosa Osmani ka shkruar se Agim Kika ishte një nga njerëzit më të sjellshëm e pozitiv që ka njohur. Në një postim në Facebook, ish-deputetja e LDK’së ka thënë se nuk do ‘t’i harrojë kurrë bisedat me të’....

Kryeministri Mustafa ngushëllon familjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Kryeministri në largim Isa Mustafa ka ngushëlluar familjen Kikaj pas vdekjes së papritur të deputetit nga radhët e LDK-së, shkruan arbresh.info. Agim Kikaj ndërroi jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër, lajmin...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Antpress

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar për lajmin e vdekjes së njeriut shumë të ndershëm dhe intelektual deputetit...

Pas 3 muajsh, çmontohet çadra

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Në orën 02:35 minuta të mëngjesit asgjë nuk kishte mbetur më në bulevard nga çadra, që për 90 ditë u kthye në kryeqendrën e demokratëve nga e gjithë Shqipëria. Çmontimi nisi pas orës 22:00, kur kreu i...

FOTOT/ Pas 3 muajsh PD çmonton çadrën para Kryeministrisë

më 5.2017 - Java News

Pas fjalës së fundit të Lulzim Bashës ku deklaroi mbylljen çadra u boshatis, pasi të gjithë u larguan. Ndërsa në orën 22:30 nisi edhe çmontimi i çadrës. Fillimisht po hiqen stolat dhe tavolinat, ndërsa...

Monika Kryemadhi: Motorët janë ndezur, LSI forcë e parë

më 5.2017 - AlbPress

Pas paktit Rama – Basha duket se të gjitha forcat politike janë futur në një garë të fortë për zgjedhjet e 25 qershorit. Zv. Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shkruan se sot Shqipëria është më e qetë...

Presidenti Thaçi ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Max

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi u ka shprehur ngushëllime familjes Kika, Lidhjes Demokratike të Kosovës për vdekjen e deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i Thaçit në Facebook: “U shpreh...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. Mbledhja komemorative mbahet në orën 15:00 në Teatrin Kombëtar...

Vjosa Osmani ngushllon familjen Kikaj : U prehtë në paqe shpirti i tij

më 5.2017 - Bota Press

Ish deputetja Vjosa Osmani ka ngushlluar familjën dhe miqtë e Agim Kikajt, pas vdekjes së tij. Përmes një postimi në Facebook, Osmani thotë që ndihet e shokuar pas marrjës së lajmit për vdekjen e mikut...

I ndjeri Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së

më 5.2017 - Arbresh

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Kjo ishte intervista e fundit e deputetit të LDK-së që vdiq mbrëmë

më 5.2017 - Infokusi

Mbrëmë ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Burime të mediumeve të ndryshme kanë thënë se Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, shkruan Periskopi. Kikaj ishte mjaft...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - Infokusi

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të konfirmuara por edhe...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Bota Press

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj, ndërroi jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. LDK në një komunikatë për media njofton se sot në orën 15:00 do të mbajë një mbledhje komemorative...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nderë të Agim Kikajt

më 5.2017 - Insajderi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj ka ndërruar jetë mbrëmë pas një sulmi në zemër. Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ishte në gjendje të mirë shëndetësore pasi të...

LDK mbanë mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

LDK organizon mbledhje komemorative për nder të Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Max

Lidhja Demokratike e Kosovës organizon mbledhje komemorative për nder të jetës dhe veprës së Agim Kikajt, i cili u nda nga jeta një natë më parë. LDK njofton se mbledhja komemorative mbahet në ora 15:00...

Të hënën mblidhet Kuvendi, votohet vettingu dhe ndryshimet në qeveri

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet në një seancë të jashtëzakonshme të hënën e javës së ardhshme për votimin e Komisioneve të vettingut dhe ndryshimeve në qeveri. Në bazë të marrëveshjes së gjerë të...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Gazeta Max

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka shkruar në Facebook pas vdekjes së deputetit të LDK-së Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve...

Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Thaçi i shpreh ngushëllime familjen Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Shkaktari i vdekjes se tij mësohet të jetë infarkti në zemër. Kikaj ka lindur më 10 shkurt 1963. Ai kishte të përfunduar Fakultetin Juridik dhe atë të Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe. Ishte pjesë e Këshillit...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - Gazeta e re

Dega e PDK-së në Podujevë me anë të një komunikate ka ngushëlluar familjen Kikaj dhe LDK-së për vdekjen e deputetit Agim Kikaj, mbrëmë pas mesnate. “Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme...

Ish-këshilltari i Jahjagës, i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Aderimin e tij në partinë e Ramush Haradinajt e ka konfirmuar vetë AAK-ja,...

Presidenti Thaçi shpreh ngushëllime për vdekjen e Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka shprehur ngushëllime me rastin e vdekjes së ish deputetit, Agim Kikaj nga LDK. “U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Arbër Vllahiu aderon sot në AAK

më 5.2017 - Gazeta Max

Aderimin e Vllahiut e ka konfirmuar edhe AAK-ja përmes një komunikate për media. Sipas AAK-së, kryetari i partisë. Ramush Haradinaj do të mbaj konferencë sot në ora 11 për ta zyrtarizuar aderimin e ri...

Presidenti ngushëllon LDK-në për vdekjen e deputetit Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për vdekjen e ish deputetit, Agim Kikaj. HTH Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga...

PDK e Podujevës ngushëllon familjen Kikaj dhe LDK-në

më 5.2017 - KosovaPress

“Me pikëllim të thellë morëm lajmin e vdekjes së parakohshme të ish deputetit të kësaj legjislature, Agim Kikaj, i cili punoi shumë për kauzën dhe çështjen e të mirës së vendit, andaj Kryesia e PDK-së,...

Ish-këshilltari i Jahjagës aderon në AAK

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ish-këshilltari i Presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu i është bashkuar AAK-së. Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet...

Reagon Thaçi pas vdekjes së ish-deputetit të LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Presidenti Thaçi ka shkruar në FB pas vdekjes së ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës...

Haxhiu tregon se pse dështoi bashkëpunimi me LDK-në

më 5.2017 - Gazeta e re

Ditëve të fundit u përfol shumë për një bashkëpunim të mundshëm mes Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, që do t’i dërgonte këto subjekte me një listë të përbashkët në zgjedhje. Mirëpo,...

Edhe një gazetar aderon në parti politike

më 5.2017 - Insajderi

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës sa ishte presidente e Kosovës, Arbër Vllahiu, sot do t’i bashkohet AAK-së. Kjo është bërë e ditur nga një njoftim për media e dërguar nga Zyra e AAK-së....

Albulena Haxhiu: Ja pse koalicioni me LDK-në është i pamundur

më 5.2017 - Periskopi

Fajtore se pse nuk është arritur bashkëpunimi parazgjedhor mes LVV-së dhe LDK-së është kjo e fundit, pasi që në takimin e fundit nuk kanë treguar gatishmëri për një bashkëpunim të tillë. Kështu ka deklaruar...

Thaçi i shpreh ngushëllime familjes dhe LDK-së për vdekjen e Agim Kikajt

më 5.2017 - Sovrani

Presidenti Thaçi ka shkruar në FB pas vdekjes së Agim Kikaj. Ky është postimi i plotë i tij: U shpreh ngushëllime familjes, miqve dhe kolegëve në Lidhjen Demokratike të Kosovës për vdekjen e ish deputetit,...

Hoti: Agimi ishte patriot e njeri i guximshëm

më 5.2017 - Bota Press

Mbrëmë në orët e vona ndërrojë jetë ish deputeti i LDK-së, Agim Kikaj, shkruan Botapress.info Lajmi për vdekjen e tij ka tronditur të gjithë. Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Max

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Gazeta e re

Ish-gazetari Arbër Vllahiu sot i bashkohet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me...

Ish-gazetari e këshilltari i Atifete Jahjagës shkon te partia e Ramush Haradinajt

më 5.2017 - Periskopi

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë subjekt politik.

Arbër Vllahiu sot aderon në AAK?

më 5.2017 - Sovrani

Ish-këshilltari i presidentes së kaluar, Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu sot do të aderoj në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Sipas burimeve të Indeksonline, Vllahiu do të aderoj sot në ora 11 në këtë...

Sonte në ora 00:00 përfundon afati i dorëzimit të Listave zgjedhore të Partive!

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Sonte është afati i fundit kur Partitë politike kanë kufirin kohor për t’i dorëzuar listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 Qershor raporton Gazeta Blic. Derisa dje ka patur shumë mbledhje, lajme të...

Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - KosovaPress

Aderimi i tij në partinë e Ramush Haradinajt do të bëhet sot në selinë e AAK-së në orën 11:00. Sipas një njoftimi nga AAK me këtë rast do te ketë prononcim për media, ku do të flasë edhe kryetari Haradinaj./KosovaPress/...

Arber Vllahiu i bashkohet AAK-së

më 5.2017 - Bota Press

Ish-këshilltari i presidentes Jahjaga dhe gazetari I njohur Arbër Vllahiu do t’I bashkohet AAK-së ka bërë të ditur AAK përmes një kumtese për medie, përcjellë Botapress.

Mustafa: Agim Kikaj ishte shembull në LDK

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook ka shprehur dhimbjen e thellë për vdekjen e veprimtarit të LDK-së Agim Kikaj. Mustafa ka thënë, se Agimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit...

Mustafa ngushëllon familjen e ish-deputetit Kika

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Kryeministri i Kosovës në detyrë, Isa Mustafa, e ka ngushëlluar familjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kika, i cili vdiq mbrëmë, pas një sulmi në zemër. Mustafa, në një postim...

Isa Mustafa, ndjehet i pikëlluar për vdekjen e deputetit Agim Kikajt

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i LDK-së dhe kryeministri në detyrë Isa Musta është shprehur i pikëlluar për vdekjen e hershme të deputetit të LDK-së Agim Kikajt. Mustafa përmes një postimi në Facebook ka ngushëlluar familjen...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Mustafa i shpreh ngushllime familjes së deputetit Agim Kikaj

më 5.2017 - Sovrani

Isa Mustafa është shprehur i pikëlluar me rastin e vdekjes së deputetit Agim Kikaj mbrëmë pas mesnate. Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin...

Kryeministri e ngushëllon veten për vdekjen e deputetit

më 5.2017 - Gazeta e re

Pas vdekjes së deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës Agim Kikaj, ngushëllime ka shprehur kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, transmeton Gazeta e Re. Ai ka thënë se me dhembje e ka marrë lajmin për...

Vdes deputeti i LDK’së Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Pas një sulmi në zemër ka vdekur deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj. Kikaj ka vdekur në moshën 54 vjeçare pas një sulmi në zemër. Deputeti Agim Kikaj ka lindur me 10 shkurt të vitit...

Gecaj: U prefsh në paqe Agim Kikaj

më 5.2017 - Periskopi

Bajram Gecaj ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj. Gecaj ka thënë, se Kikaj ishte aktivist shumëvjeçar i LDK-së, patrioti dhe atdhetari i dëshmuar me kohë, njeriu i...

Mustafa: Humbëm një njeri të dashur dhe të respektuar

më 5.2017 - KosovaPress

Kryetari i LDK-së tha se Agim Kikaj ishte shembull i sjelljes , komunikimit dhe artikulimit në Kuvendin e Kosovës dhe kudo që ishte. Statusi i Mustafës në Facebook: Të dashur miq,  Me dhembje të thellë...

Mustafa pas vdekjes së Kikajt: Ishte shembull i sjelljes, gjithherë rrezatonte dashuri

më 5.2017 - Periskopi

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka shprehur ngushëllimet e tij pas vdekjes së anëtarit e ish-deputetit të LDK-së, Agim Kikaj në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Mustafa, në Facebook ka shkruar se Agimi...

Agim Kikaj do të kandidonte sërish për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Periskopi

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një lajm tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të...

Çfarë po ndodh në PD? Protestuesit e çadrës mësyjnë në selinë e partisë

më 5.2017 - Gazeta e re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ftuar protestuesit e çadrës së lirisë në selinë e PD-së pas mbylljes së saj. Kështu, në sallën ku bëhen mbledhjet e grupit janë ulur qytetarët që qëndruan për 3 muaj në çadër....

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta e re

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Meta: Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Situata në të cilën u zhvilluan bisedimet dhe mënyra se si u arrit marrëveshja PD-PS për të rënë dakord për datën e zgjedhjeve u komentua edhe nga kreu i Kuvendit Ilir Meta, njëherësh Presidenti i zgjedhur....

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - KosovaPress

Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e pikëlluar për lajmin e vdekjes së njeriut shumë të ndershëm dhe intelektual deputetit...

Rama ministra politikë, Basha ministra teknikë

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

PS-PD firmosin paktin, Rama dorëzon 7 ministra dhe 5 drejtori Negociatat e gjata Rama-Basha prodhojnë marrëveshjen politike. Opozita do të propozojë edhe kreun e KQZ-së dhe Avokatin e Popullit. Të gjitha...

E papritur: Vdes deputeti i njohur i LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës është shokuar pak ditë para zgjedhjeve. Deputeti i njohur i kësaj partie, Agim Kikaj ka vdekur papritmas. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar një nga familjarët e të ndjerit....

Vdiq deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Illyria

Prishtinë, 19 maj 2017 – Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur mbrëmë, rreth mesnatës. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, të cilët kanë bërë...

Sot afati i fundit për partitë që t’i dorëzojnë listat për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Sonte është afati i fundit që partitë politike t’i dorëzojnë listat zgjedhore për zgjedhjet e datës 11 qershor. Është kjo e premte dita kur koalicionet parazgjedhore rreth PDK-AAK-NISMA, LDK-AKR dhe VV...

Bulliqi: Me dhimbje të thellë e mora lajmin për vdekjen e Kikajt

më 5.2017 - Periskopi

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës në legjislaturën e fundit, Shpejtim Bulliqi ka thënë se me dhimbje të thellë e ka marrë lajmin për vdekjen e kolegut të tij, Agim Kikaj. Bulliqi i ka shprehur...

Kjo ishte intervista e fundit e deputetit të LDK-së që vdiq mbrëmë

më 5.2017 - Periskopi

Mbrëmë ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj. Burime të mediumeve të ndryshme kanë thënë se Kikaj ka vdekur si pasojë e një sulmi në zemër, shkruan Periskopi. Kikaj ishte mjaft...

Kosovë/ Ndahet nga jeta deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - BalkanWeb

KOSOVË- Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka ndërruar jetë. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse mediat në Kosovë raportojnë se Kikaj ka pësuar...

Infarkti, ishte shkaktari i vdekjes së Agim Kikajt

më 5.2017 - Periskopi

Ish- deputeti i LDK-së, Agim Kikaj  ka ndërruar jetë mbrëmë në orët e vona. Merret vesh se deri te vdekja e tij ka ardhur për shkak të një sulmi në zemër, infarktit. “Kikaj kishte një sulm në zemër, i...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së

më 5.2017 - OraInfo

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Agim Kikaj ishte pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit

më 5.2017 - Klan Kosova

Lidhja Demokratike e Kosovës në mesnatë ka marrë një tragjik, pas vdekjes së anëtarit dhe ish-deputetit, Agim Kikaj. Kikaj ka ndërruar jetë si pasojë e një sulmi në zemër. Ai ka qenë në gjendje të mirë...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Sonte në orët e vona ka vdekur deputeti i LDK-së në legjislaturën e fundit, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Sipas familjarëve Agim Kikaj ka vdekur nga një infarkt në zemër. Kikaj ka lindur më 10 shkurt 1963...

Ndërron jetë ish-deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Telegrafi

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Lajmi.net

Deputeti i LDK-së në Kuvendin e Kosovës nga Podujeva ka vdekur, raporton lajmi.net Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë aktivistët e kësaj partie në rrjetet sociale. Ai më herët ka qenë edhe nënkryetar...

E papritur: Vdes deputeti i njohur i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Indeks online

Lidhja Demokratike e Kosovës është shokuar pak ditë para zgjedhjeve. Deputeti i njohur i kësaj partie, Agim Kikaj ka vdekur papritmas. Lajmin për Indeksonline e ka konfirmuar një nga familjarët e të ndjerit....

LAJMI I FUNDIT: Ndërron jetë ish deputeti i LDK’së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka ndërruar jetë sonte pas mesnatës Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë e...

Infarkti, ishte shkaktari i vdekjes së Agim Kikajt?

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish- deputeti i LDK-së, Agim Kikaj para pak çastesh ka ndërruar jetë. Merret vesh se deri te vdekja e tij ka ardhur për shkak të një sulmi në zemër- infarktit. “Kikaj kishte një sulm në zemër, i cili ishte...

Ndërron jetë ish-deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Klan Kosova

Pak më parë ka ndërruar jetë ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Kikaj. Kikaj ka qenë pjesë e legjislaturës së fundit të Kuvendit të Kosovës, njofton Klan Kosova. Sipas informacioneve të...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Koha.net

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër....

Shala: Isa Mustafa e sabotoi luftën e UÇK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka goditur kryeministrin në detyrë të vendit, Isa Mustafa, duke thënë se ai e kishte sabotuar luftën e Ushtrisë Çlirimtare...

Çmontimi i çadrës monitorohet nga shefat madhorë të policisë

më 5.2017 - Shqiptarja

Pas arritjes së marrveshjes mes Qeverisë dhe Opozitës për hyrjen e kësaj të fundit në parlament dhe në zgjedhje, ka filluar dhe çmontimi i çadrës e cila qëndronte para kryeministrisë prej më shumë se tre...

Shala: Isa Mustafa e sabotoi luftën e UÇK-së

më 5.2017 - Lajmi.net

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka goditur kryeministrin në detyrë të vendit, Isa Mustafa, duke thënë se ai e kishte sabotuar luftën e Ushtrisë Çlirimtare...

Shala: Isa Mustafa e sabotoi luftën e UÇK'së

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka goditur kryeministrin në detyrë të vendit, Isa Mustafa, duke thënë se ai e kishte sabotuar luftën e Ushtrisë Çlirimtare...

Demarkacioni, faktor përcaktues i funksionimit të koalicioneve

më 5.2017 - Flaka

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Republikë dhe drejtësi e re; marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Flaka

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

LSI, shkëndijat e para? Meta: Pakti? U njoha nga media

më 5.2017 - Flaka

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ishte...

Partia Fjala garon me 110 kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Koha.net

Kryesia e Partisë Fjala, në mbledhjen që e mbajti sonte, më 18 maj, përfundoi përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, që do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit, njoftoi kjo parti. Lista përbëhet nga...

Bulliqi: Unë dhe Salihaj jemi jashtë listës

më 5.2017 - Telegrafi

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se jashtë është...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera: Të vegjlit vështirë se do të hyjnë në Kuvend

më 5.2017 - Telegrafi

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Komuniteti ndërkombëtar përshëndet marrëveshjen Rama – Basha

më 5.2017 - RTSH

Komuniteti ndërkombëtar ka reaguar menjëhere pas lideri socialist Rama dhe ai demokrat Basha konfirmuan marrëveshjen mes tyre. David McAllister, i cili incioi paketën, e ka pritur atë me mjaftë gëzim....

Bulliqi: Unë dhe Salihaj jemi jashtë listës, Vjosa Osmani në listë rezervë

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie si kandidat për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se jashtë është lënë edhe kolegu...

Partia Fjala përfundon listën me kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Klan Kosova

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Fjala që u mbajt sonte përfundoi përzgjedhja e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Lista përbëhet nga 110 kandidatë...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera

më 5.2017 - Indeks online

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Partia FJALA përfundon listën me kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë FJALA që u mbajt sonte me datë 18.05.2017, përfundoi përzgjedhja e kandidatëve për deputet që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Përmes një njoftimi...

Partia Fjala përfundon listën me kandidatë për deputetë

më 5.2017 - GazetaBlic

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Fjala që u mbajt sonte përfundoi përzgjedhja e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Lista përbëhet nga 110 kandidatë...

Ky është vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - Zhurnal

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Ndërron jetë deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Almakos

Ka vdekur sonte deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj. Lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë këshilltarja për media e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Netja Bejta. “Jam shumë...

Bulliqi: Unë dhe Adem Salihaj jemi jashtë listës, Vjosa Osmani në listë rezervë

më 5.2017 - Lajmi.net

Ashtu siç raportoi më herët lajmi.net, ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se...

LSI, shkëndijat e para? Meta: Pakti? U njoha nga media

më 5.2017 - Top Channel

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ishte...

Pas marrëveshjes, reagon Vasili: I kënaqur, tani LSI forcë e parë

më 5.2017 - Top Channel

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili reagoi pak minuta më parë, duke thënë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund. “Jam i kënaqur - thotë Vasili, - edhe që opozita...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Infokusi

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër....

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK'së për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK'së për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK’së për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Vdes deputeti i LDK-së, Agim Kikaj

më 5.2017 - Arbresh

Deputeti i LDK-së në legjislaturën që sapo ka përfunduar, Agim Kikaj ka vdekur sonte. Lajmin për vdekjen e tij e kanë konfirmuar familjarët, kurse KTV-ja merr vesh se Kikaj ka pësuar infarkt në zemër....

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Aktuale

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

Flet Shpejtim Bulliqi: Si m’u hakmor Agim Veliu

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, nuk e ka përfshirë në listë për kandidatë për deputet, Shpejtim Bulliqin, ish deputet i kësja partie në legjislaturen e kaluar. Kjo pasi emri i tij nuk është propozuar...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Aktuale

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Reagon LDK, prisni zyrtarisht emrat e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend, shkruan lajmi.net....

Demarkacioni, faktor përcaktues i funksionimit të koalicioneve

më 5.2017 - OraInfo

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Vasili tregon shkakun se përse u zhvillua takimi kokë më kokë Rama- Basha

më 5.2017 - Gazeta Express

Kreu i LSI-së Petrit Vasili ka treguar me detaje takimin e djeshëm të thirrur nga dy krerët e PAA-së e PR, Duka e Mediu dhe sesi pas kësaj tryeze Rama kërkoi takimin kokë më kokë me Lulzim Bashën. I ftuar...

Partia Fjala garon me 110 kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Kryesia e Partisë Fjala, në mbledhjen që e mbajti sonte, më 18 maj, përfundoi përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë, që do të garojnë në zgjedhjet e 11 qershorit, njoftoi kjo parti. Lista përbëhet nga...

Protestuesit 'pushtojnë' selinë e PD, Basha: Jeni në shtëpinë tuaj

më 5.2017 - Shqiptarja

Pas mbylljes së çadrës dhe fjalës së fundit të kryetarit, protestuesit e kanë shoqëruar Bashën deri në selinë e PD, ndërsa janë ngjitur në katin e dytë ku zhvillon mbledhjet grupi i PD. Basha i ka pritur,...

Ky është vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - OraInfo

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Politiko

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

Basha mbyll zyrtarisht ‘çadrën’ para Kryeministrisë: Koha e maskarenjve iku

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka mbajtur fjalën e fundit ditën e sotme në ‘çadrën e lirisë’, pas 3 muajsh e vendosur para Kryeministrisë. Kështu, zyrtarisht, pas marrëveshjes së ditën së sotme mes kryeministrit...

EKSKLUZIVE: Shpejtim Bulliqi i shpallë “luftë” Agim Veliut, pas largimit të tij nga lista zgjedhore e LDK-së!

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka vendosur që ta përjashtojë nga lista e kandidatëve për deputet të Kuvendit të Kosovës, ish-deputetin nga radhët e kësaj partie Shpejtim Bulliqi i cili i takon Legjistraturës...

Lutfi Haziri shpjegon kush dhe pse mbeti jashtë listës për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës së...

Marrëveshja Rama-Basha, reagon Vasili: I kënaqur, tani LSI forcë e parë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili reagoi në lidhje me marrëveshjen Rama-Bash, duke thënë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund. Gjithashtu, Vasili tha se LSI...

‘Veteranët’ e PDK-së shpresojnë se do të futen në listat për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Partia Demokratike e Kosovës nesër do të publikojë listën me kandidatët për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Zyrtari i lartë i kësaj partie, Elmi Reçica në një bisedë për Indeksonline ka thënë se pretendon...

Demarkacioni, faktor përcaktues i funksionimit të koalicioneve

më 5.2017 - Gazeta Express

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Veliu nuk bënë të ditur kandidatët e LDK-së për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

E konfirmon Bulliqi: S`jam në listë të LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

LDK-ja nuk e ka përfshirë në listë të deputetëve, ish-deputetin e zëshëm Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka bërë të ditur vet Bulliqi për “Indeksonline”. I pyetur nëse është përfshirë në listë, Bulliqi është...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Top Channel: Meta nuk u njoftua për largimin e Vasilit

më 5.2017 - Mapo

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ishte...

Aleati i Bashës: Marrëveshja zhduk partitë e vogla

më 5.2017 - Klan Kosova

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët e vegjël të të dyja partive. Pas ironisë dhe mërzisë nga LSI në kampin opozitar ka zëra që shprehin hapur pakënaqësinë e tyre. Kryetari...

Shpejtim Bulliqi dhe Adem Salihaj përfundimisht jashtë listës së LDK-së

më 5.2017 - Lajmi.net

Shpejtim Bulliqi, deputeti më i zhurmshëm rreth çështjes së demarkacionit nga LDK, nuk do të jetë në listën e emrave të kandidatëve për deputetë. Bulliqin fillimisht nuk e propozoi dega e LDK-së në Podujevë...

LDK nesër vendos për listën definitive për kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Telegrafi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka përfunduar mbledhjen ku është diskutuar për listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka dhënë detaje nëse janë përjashtuar ose jo nga...

Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Zeri

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - GazetaBlic

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Nga LDK mohojnë se Vjosa Osmani nuk është në listë

më 5.2017 - Klan Kosova

Më parë Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka mbajtur mbledhje ku më pas është thënë se në listën për deputetë mungon emri i gruas më të votuar në vend –Vjosa Osmanit. Por burime të Klan Kosova brenda LDK-së...

Vjosa Osmani, Shpejtim Bulliqi, Adem Salihaj e Valon Murtezaj jashtë listës së LDK-së

më 5.2017 - Klan Kosova

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Hoti: Nesër finalizohet lista – do të jetë listë e fitores

më 5.2017 - Klan Kosova

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I dominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Avdullah Hoti flet për listën e deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Avdullah Hoti, i nominuar për kryeministër nga LDK-ja ka garantuar se nesër do të del lista e deputetëve. Ai ka deklaruar se kjo listë do të jetë listë e fitores. “Uniteti ynë ka bërë bashkë kundërshtarët....

Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Koha.net

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Shala: Isa Mustafa e sabotoi luftën e UÇK’së

më 5.2017 - Tetova Sot

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës për Kosovën, Haxhi Shala, ka goditur kryeministrin në detyrë të vendit, Isa Mustafa, duke thënë se ai e kishte sabotuar luftën e Ushtrisë Çlirimtare...

Çadra e opozitës boshatiset, çmontimi nis në orët e vona të darkës

më 5.2017 - Gazeta Express

Çadra e opozitës është boshatisur pas 90 ditësh qëndrimi në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. E ngritur në 18 shkurt, Çadra e opozitës, e cilësuar nga Basha dhe demokratët si Çadra e Lirisë ka përfunduar...

FOTO/ Boshatiset çadra e PD, nis çmontimi në 23:00

më 5.2017 - Sot News

Pas fjalës së Lulzim Bashës në çadrën e PD-së, pas arritjes së marrëveshjes Rama-Basha, PD vendosi ta boshatisë çadrën. Çadra ndenji në sheshin përballë Kryeministrisë për 90 ditë me radhë që prej 18 shkurtit....

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Koha.net

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Ky është vendimi i LDK-së për Vjosa Osmanin

më 5.2017 - Lajmi.net

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Albin Kurti e godet rëndë Avdullah Hotin!

më 5.2017 - GazetaBlic

Kandidati për Kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e ka quajtur kandidatin e LDK-së kandidat të dorës se dytë apo tretë shkruan Gazeta Blic. Ish lideri i Vetëvendosjes...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Telegrafi

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, pasuar nga Ahmet Isufi, Pal...

Kurti i gatshëm për debat publik me Haradinajn e Hotin

më 5.2017 - Koha.net

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë në Interkativ të KTV-së ka thënë se është i gatshëm për debat publik me kundërkandidatët për kryeministër Ramush Haradinajn...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera

më 5.2017 - Arbresh

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake në Kosovë?

më 5.2017 - Koha.net

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

A do të jetë Vjosa Osmani në listën e LDK-së për deputete?

më 5.2017 - Lajmi.net

LDK nuk ka vendos ende nëse Vjosa Osmani do te jetë në listën e kandidatëve për deputete nga radhët e kësaj partie, thonë burimet e lajmi.net. Sipas burimeve të njëjta, ka mbet të bisedohet edhe nesër...

Lutfi Haziri: Ish-deputetët që nuk janë propozuar nga degët e LDK-së, nuk do të jenë pjesë e listës zgjedhore!

më 5.2017 - GazetaBlic

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deptutetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

FOTO/ Boshatiset çadra, do të nisë çmontimin sonte në 23:00

më 5.2017 - Shqiptarja

Pas fjalës së fundit të Lulzim Bashës ku deklaroi mbylljen çadra u boshatis, pasi të gjithë u larguan. Burime për Report Tv pohojnë se çadra do të nisë që të çmontohet pas orës 23:00 të mbrëmjes së sotme....

Flet Arbër Vllahiu, tregon nëse do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma

më 5.2017 - GazetaBlic

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë në...

Lista finalizohet nesër

më 5.2017 - Politiko

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK’së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I nominuari për Kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti, ka thënë se në...

Albin Kurti: Qeveria ime, qeveri e profesionistëve

më 5.2017 - OraInfo

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar se si do të jetë qeveria e tij kur ai të zgjidhet kryeministër. Kurti, në një intervistë për Interaktiv, ka thënë se një Qeveri...

Në listën e LDK-së janë të gjithë ish-deputetët, përveç Bulliqit?

më 5.2017 - Telegrafi

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e sotme të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Kjo është lista me 40 kandidatë për deputetë e AAK-së, 12 janë femra

më 5.2017 - Te Sheshi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka publikuar listën për deputetë të Kuvendit të Kosovës, të cilët do garojnë në listë të përbashkët me PDK-në, NISMA-n dhe disa parti më të vogla. Listës i prin kreu i...

Albin Kurti: Qeveria ime, qeveri e profesionistëve

më 5.2017 - Zeri

Kandidati për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka treguar se si do të jetë qeveria e tij kur ai të zgjidhet kryeministër. Kurti, në një intervistë për Interaktiv, ka thënë se një Qeveri...

Pse Lumir Abdixhiku iu bashkua LDK-së?

më 5.2017 - Lajmi.net

Por kjo ka mundësi të ndodhë vetëm pas zgjedhjeve, pasi bisedimet për koalion parazgjedhor dështuan. Mirëpo, LDK-ja pati sukses ta merr në parti Lumir Abdixhikun, drejtorin e Riinvestit. I posardhuri në...

U vendos! Zgjedhjet më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - Top Channel

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

​Bulliqi, Osmani dhe Salihaj nuk janë në listën e LDK-së

më 5.2017 - Indeks online

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Hoti: Lista Zgjedhore e LDK-së u miratua në mënyrë unanime

më 5.2017 - Zeri

Drejtues të Lidhjes Demokratike thonë se lista e kandidatëve të kësaj partie është miratuar në mënyrë unanime nga Këshilli Drejtues, me vetëm dy vota kundër dhe një abstenim. Këshilli, po ashtu, ka miratuar...

Ymeri tregon arsyet përse VV-ja nuk bashkëpunoi me LDK-në

më 5.2017 - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirmuar se gjatë dy ditëve të fundit, kanë pasur shumë kërkesa për marrëveshje me LDK-në, por sipas tij kjo parti nuk ishte e interesuar që të luftonte...

Partia Fjala përfundon listën me kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Infokusi

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Fjala që u mbajt sonte përfundoi përzgjedhja e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Lista përbëhet nga 110 kandidatë...

Vjosa Osmani, Shpejtim Bulliqi e Adem Salihaj jashtë listës së LDK-së?

më 5.2017 - OraInfo

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Të përjashtuarit e LDK’së

më 5.2017 - Politiko

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Takimi maratonë 5 orë Rama-Basha që solli finalizimin e marrëveshjes

më 5.2017 - Shqiptarja

Edi Rama dhe Lulzim Basha zhvilluan një takim maratonë prej pesë orësh me dyer të mbyllura në ambientet e Pallatit të Kongreseve këtë të enjte, për detajimin e pikave të marrëveshjes së arritur një natë...

Vjosa Osmani, Shpejtim Bulliqi e Adem Salihaj jashtë listës së LDK-së?

më 5.2017 - Zeri

Shpejtim Bulliqi nuk do të jetë pjesë e listës së kandidatëve për deputetë të LDK-së. Bulliqi nuk ka pranuar të prononcohet për media pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së por vetëm ka bërë...

Zbardhen detajet e reja nga Këshilli i Përgjithshëm: Ja si po “eliminohen” kundërshtarët e Mustafës

më 5.2017 - GazetaBlic

(E plotësuar) Burime të Gazetës Blic thonë se ka pasur propozime që edhe njëherë kryesia të diskutojë për emrin e Vjosa Osmanit, nëse do të jetë në listë apo jo. “Çështja e Vjosa Osmanit ka mbetur e paqartë....

Hoti: Nesër finalizohet lista – do të jetë listë e fitores

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I dominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Sejdiu s’është më President Nderi i LDK’së

më 5.2017 - OraInfo

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Albini për Kryeministër

më 5.2017 - Politiko

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për Kryeministër. Këtë për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje.Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Lajmi i Fundit: Vdes ish-deputeti I LDK-së Agim Kikaj

më 5.2017 - Bota Press

Burime të Botapress-it kanë lajmëruar që para pak qastesh ka vdekur ish-deputeti I LDK-se Agim Kikaj. Ende nuk dihen detaje të vdekjes së deputetit të LDK-së Botapress do t’iu informojë rreth kësaj ngjarjë...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Indeks online

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Telegrafi

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Flet Arbër Vllahiu, tregon nëse do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë në...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - OraInfo

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Partia FJALA përfundon listën me kandidat për deputet

më 5.2017 - Tetova Sot

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë FJALA që u mbajt sonte me datë 18.05.2017, përfundoj përzgjedhja e kandidatëve për deputet që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Lista përbëhet...

David McAllister, i kënaqur me pajtimin e arritur në Shqipëri

më 5.2017 - Telegrafi

Europarlamentari David McAllister, përshëndeti arritjen e ujdisë mes kryeministrit të Shqipërisë, EdiRama, e kreut të opozitës, Lulzim Basha. Zëvendëspresidenti i Partive Popullore Evropiane, iniciatori...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Zeri

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Marrëveshja politike, Basha-Rama do takohen në mënyrë periodike

më 5.2017 - Gazeta Express

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

Basha në orën 21:00 sërish në ‘Çadrën e Lirisë’

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, do të jetë sërish i pranishëm në orën 21:00 në Çadrën e Lirisë, për të mbajtur një tjetër fjalim para simpatizantëve dhe protestuesve. Kjo do të jetë hera e dytë e Bashës...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera: Të vegjlit vështirë se do të hyjnë në Kuvend

më 5.2017 - Almakos

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Bulliqi: Unë dhe Salihaj jemi jashtë listës

më 5.2017 - Almakos

Ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se jashtë është...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - OraInfo

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Vasili: I kënaqur me marrëveshjen, shpresoj që PD të arrijë standardet në zgjedhje

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe njëkohësisht ministër i Drejtësisë në detyrë Petrit Vasili ka shkruar një status në rrjetin social “Facebook”. Ai ka përshëndetur marrëveshjen e arritur...

Pse Lumir Abdixhiku iu bashkua LDK-së?

më 5.2017 - Klan Kosova

Program të përbashkët mund të kenë edhe LDK e VV. Por kjo ka mundësi të ndodhë vetëm pas zgjedhjeve, pasi bisedimet për koalion parazgjedhor dështuan. Mirëpo, LDK-ja pati sukses ta merr në parti Lumir...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë

më 5.2017 - Klan Kosova

Aleanca për Ardhëmërinë e Kosovës ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë. Më poshtë shihni emrat e kësaj liste që Klan Kosova e ka siguruar e prihen nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, për të...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Ymeri tregon pse nuk arritën marrëveshje me LDK

më 5.2017 - Klan Kosova

Lëvizja Vetëvendosje e LDK,  nuk do të kenë listë të përbashkët zgjedhjet e 11 qershorit. Negociatat në mes këtyre dy partive dështuan. Kryetari i Vetëvendosjes Visar Ymeri, në konferencë për media të...

Dokumenti/ Zbulohet marrëveshja e plotë mes PD – PS

më 5.2017 - Klan

MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e demokracisë...

Zgjedhje në Qershor, çfarë përmban marrëveshja politike

më 5.2017 - Klan

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë publikuar sot marrëveshjen e arritur një natë më parë, mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Sipas kësaj marrëveshjeje, Presidenti dekreton...

Petrit Vasili ironizon PD: Shpresoj që në 7 ditë të luftojë krimin

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar në “Facebook” për marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Vasili shprehet i kënaqur për arritjen e marrëveshjes,...

LAJMI I FUNDIT: Vjosa Osmani, Fatmir Rexhepi, Hatim Baxhaku e Adem Salihaj përjashtohen nga lista zgejdhore?!

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka marrë një vendim befasues. Të gjithë “rebelët” e partisë që e kundërshtuan Demarkacionin me Malin e Zi, qeverinë me PDK-në dhe nuk e votuan Isa Mustafën për kryeministër...

Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Rama-Basha

më 5.2017 - Opinion

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Tiranë, Rama dhe Basha arrijnë marrëveshje

më 5.2017 - MRT

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha... Kryeministri shqiptar, Edi Rama, dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha, kanë arritur marrëveshje, që nënkupton se opozita do të marrë pjesë...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë

më 5.2017 - Zeri

Aleanca për Ardhëmërinë e Kosovës ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë. Më poshtë shihni emrat e kësaj liste që Klan Kosova e ka siguruar e prihen nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, për të...

Sejdiu heq dorë nga President Nderi i LDK'së

më 5.2017 - Gazeta Express

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

VIDEO-FOTO/ Çmontohet ‘Çadra’, Basha me simpatizantët në selinë e PD-së

më 5.2017 - Opozita

Pas fjalimit përmbyllës në ‘Çadrën e Lirisë’, kreu i opozitës Lulzim Basha ka falënderuar të gjithë qëndrestarët, të cilët sipas tij i dhanë fitoren dhe e bënë reale ëndrrën e të gjithë qytetarëve shqiptarë,...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon rëndë LSI, PDIU dhe partitë e vogla

më 5.2017 - Shqiptarja

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës përpos ministrave, zv.kryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve teknikë, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne zgjedhje....

Çmontohet ‘Çadra’, Basha me simpatizantët në selinë e PD-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas fjalimit përmbyllës në ‘Çadrën e Lirisë’, kreu i opozitës Lulzim Basha ka falënderuar të gjithë qëndrestarët, të cilët sipas tij i dhanë fitoren dhe e bënë reale ëndrrën e të gjithë qytetarëve shqiptarë,...

LAJM I FUNDIT/ Burime nga PD: Çmontimi i çadrës nis brenda mesnatës së sotme

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Indeks online

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Zeri

​ Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Indeks online

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

LDK, të gjithë ish deputetët në listë përveç Bulliqit

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme, të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Vasili thumbon Bashën

më 5.2017 - ABC News

Lëvizja Socialiste për Integrim e ka komentuar me tone ironike arritjen e marrëveshjes mes Ramës e Bashës. Në një postim të shkurtër në FB, kryetari Petrit Vasili ka shprehur kënaqësinë për arritjen e...

Largohet nga posti i Ministrit të Drejtësisë, reagon për herë të parë kreu i LSI Petrit Vasili

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar për herë të parë në lidhje me marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës, e cila e prek atë si personin që mban postin e Ministrit të Drejtësisë, karrige që...

LDK, të gjithë ish deputetët në listë përveç Bulliqit

më 5.2017 - Zeri

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës në mbledhjen e sotme, të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Sejdiu heq dorë nga President Nderi i LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - OraInfo

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Vasili: U çlirova nga burokracitë!

më 5.2017 - Mapo

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka komentuar marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Përmes rrjetit te tij social, Vasili shkruan se vlerëson këtë marrëveshje dhe...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Zeri

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Sejdiu heq dorë nga President Nderi i LDK-së

më 5.2017 - Koha.net

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Vasili: Shpresoj që PD të realizojë objektivat me shtyrjen 7 ditë të zgjedhjeve

më 5.2017 - Ora news

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili duke shprehur kënaqësinë për arritjen e marrëveshjes, thotë se shpreson që Partia Demokratike të arrijë objektivat e saj e saj për standarde të zgjedhjeve duke i shtyrë ato...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - AlbPortali

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

U bë “kurban” i marrëveshjes Rama-Basha, ja si reagon kreu i LSI Petrit Vasili

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reguar në Facebook për marrëveshjen e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Vasili shprehet i kënaqur...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Gazeta Express

​ Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Marrëveshja Rama-Basha, reagon Vasili: I lumtur për marrëveshjen që luftova deri në fund

më 5.2017 - Standard

Jam i kenaqur qe me ne fund u arrit marreveshja qe luftova deri ne fund. Jam i kenaqur edhe qe opozita do te mare pjese ne zgjedhje. Clirimi nga detyrimet burokratike me jep gjithe kohen qe t’i dedikohem...

Vasili ironi me paktin: Shpresoj që PD për 7 ditë të luftojë krimin

më 5.2017 - Shqiptarja

Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka përshëndetur marrëveshjen e arritur mes Ramës dhe Bashës. Ai shprehet se jam i kënaqur që opozita do të marrë pjesë në zgjedhje, ndërsa referuar shkarkimit nga posti i...

Bulliqi nuk është në listë për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Ish -deputeti Shpejtim Bulliqi nuk është i ka përfshirë në listë të deputetëve. Këshilli i LDK-së nuk e ka përfshirë në këtë listë. Këtë e ka konfirmuar vet Bulliqi për duke thënë se nuk është në listë./Arbresh.info

LDK kërkon të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj!

më 5.2017 - GazetaBlic

LDK ka kërkuar që të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj për deputetë, pasi akoma asgjë nuk është përmbyllur. Sot gjatë ditës “Gazeta Blic” ka raportuar duke u thirrur në burime brenda LDK-së...

LDK’ja ende s’e ka përgatitur listën për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. “Këshilli...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Klan Kosova

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK-së

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve...

Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Basha-Rama

më 5.2017 - Mapo

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Shqipëri: Zgjedhjet do të mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Fakti Ditor

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe regjistrimin e partive të opozitës dhe...

LDK kërkon të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj, ende s’ka përfunduar puna

më 5.2017 - Koha.net

LDK ka kërkuar që të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj për deputetë, pasi akoma asgjë nuk është përmbyllur. Sot gjatë ditës disa media spekuluan se Vjosa Osmani dhe Shpejtim Bulliqi janë lënë...

LDK'ja ende s'e ka përgatitur listën për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. "Këshilli...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - GazetaBlic

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës “Gazeta Blic” ka raportuar duke...

Avdullah Hoti flet për listën e deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Avdullah Hoti, i nominuar për kryeministër nga LDK-ja ka garantuar se nesër do të del lista e deputetëve. Ai ka deklaruar se kjo listë do të jetë listë e fitores. “Uniteti ynë ka bërë bashkë kundërshtarët....

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - GazetaBlic

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Shqipëri: Zgjedhjet shtyhen më 25 qershor

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, nga 18 në 25 qershor dhe rregjistrimin e partive të opozitës...

Shefja e kabinetit të Shpend Ahmetit, kandidate për deputete

më 5.2017 - Telegrafi

Fitore Pacolli – shefja e kabinetit të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit – pritet që të largohet nga kjo pozitë. Kjo për faktin se ajo do të jetë kandidate për deputete të Kuvendit të Kosovës, nga...

Aleati: Basha s'na pyeti për paktin, partitë e vogla rrezikojnë zhdukjen

më 5.2017 - Gazeta Express

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Koha.net

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Zhurnal

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar për kryeministër, Albin Kurtin. Këtë për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Portalb

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar për kryeministër, Albin Kurtin. Këtë për Radion Evropa e Lirë , e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Zbulohet arsyeja pse Avni Arifi hoqi dorë nga kandidatit për deputet

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi pak më parë (rreth orës 19) ka deklaruar se është tërhequr nga lista e AAK-së për deputet. Arifi në arsyetimin e tij tha se po tërhiqet nga gara për...

David McAllister, i kënaqur me pajtimin e arritur në Shqipëri

më 5.2017 - Arbresh

Europarlamentari David McAllister, përshëndeti arritjen e ujdisë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, e kreut të opozitës, Lulzim Basha. Zëvendëspresidenti i Partive Popullore Evropiane, iniciatori...

Arifi i AAK-së tregon se pse u tërhoq nga lista për deputet

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi ka treguar se ishte pjesë e listës për deputet nga kjo parti, por që më pas është tërhequr. Këtë vendim siç ka thënë Arifi e kanë marrë bashkë me kolegët...

Pakti PS-PD, Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë zhdukjen

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes deklaroi se nga pakti PS-PD partitë e vogla rrezikojnë të zhduken. "Mendoj që data e zgjedhjeve bazuar edhe te...

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë në të ardhmen, me PDK’në jo

më 5.2017 - OraInfo

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”, ka thënë...

Shala ia kthen Hotit: Vetëm LDK-AKR e kthen Kosovën në vitet e 90-ta

më 5.2017 - GazetaBlic

Anëtari i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala i ka reaguar Avdullah Hotit, kandidatit për kryeministër nga LDK-ja. Ky i fundit ka deklaruar se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta kthejë Kosovën 17 vite pas. Kurse,...

Gongu ka rënë për Ilir Metën

më 5.2017 - Mapo

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Marrëveshja Rama-Basha penalizon partitë tjera

më 5.2017 - Sovrani

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, përpos ministrave, zëvendëskryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne...

Shala ia kthen Hotit: Vetëm LDK-AKR e kthen Kosovën në vitet e 90-ta

më 5.2017 - Indeks online

Anëtari i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala i ka reaguar Avdullah Hotit, kandidatit për kryeministër nga LDK-ja. Ky i fundit ka deklaruar se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta kthejë Kosovën 17 vite pas. Kurse,...

Zbulohet arsyeja pse Avni Arifi hoqi dorë nga kandidatit për deputet

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi pak më parë (rreth orës 19) ka deklaruar se është tërhequr nga lista e AAK-së për deputet. Arifi në arsyetimin e tij tha se po tërhiqet nga gara për...

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK’së

më 5.2017 - OraInfo

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve...

Aleati: Basha s'na pyeti për paktin Partitë e vogla rrezikojnë zhdukjen

më 5.2017 - Shqiptarja

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Avni Arifi tërheq kandidaturën për deputet në radhët e AAK-së

më 5.2017 - Koha.net

Anëtari i Kryesisë dhe kryetari i Degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka konfirmuar se nuk do të jetë kandidat në listën zgjedhore të AAK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Ai ka thënë se këtë vendim...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Zeri

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Lexo

Nga Dritan Hila* Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Partia Fjala përfundon listën me kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Liria

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Fjala që u mbajt sonte përfundoi përzgjedhja e kandidatëve për deputetë që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Lista përbëhet nga 110 kandidatë...

Partia FJALA përfundon listën me kandidatë për deputetë

më 5.2017 - Bota Press

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë FJALA që u mbajt sonte me datë 18.05.2017, përfundoi përzgjedhja e kandidatëve për deputet që do të garojnë në zgjedhjet e përgjithshme të 11 Qershorit. Përmes një njoftimi...

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK-së

më 5.2017 - Zeri

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve...

Vetëvendosje pa koalicione, “nuk i tradhtojmë qytetarët”

më 5.2017 - OraInfo

Vetëvendosje thotë të jetë subjekti i vetëm që nuk i ka tradhtuar qytetarët, andaj ka vendosur të jetë e vetme në garën për të qeverisur vendin, raporton KTV. Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një...

Konfirmohet: Bulliqi e Salihaj jashtë listës së LDK’së për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Liria

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Infokusi

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Pajtohen PD-PS: Mbaron kriza, zgjedhjet shtyhen në 25 qershor

më 5.2017 - Illyria

Ndryshime në institucione dhe reforma të përbashkëta. Ilirian Agolli Marrëveshja mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha shtyn një javë datën e zgjedhjeve, nga 18 në...

Gongu ka rënë për Ilir Metën

më 5.2017 - Ora news

Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme; nuk bëhet...

Zgjedhjet në Shqipëri më 25 qershor, publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - Alsat-M

U deshën më pak se 24 orë dhe dy raunde takimesh disaorëshe kokë më kokë mes kreut të PS-së Edi Rama dhe atij të PD-së Lulzim Basha që të arrihej në një marrëveshje mes dy palëve. Ashtu siç të dy deklaruan...

Ekskluzive: Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë të Kuvendit

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca Për Ardhmërinë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka përfunduar listat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Indeksonline ka siguruar 12 emrat e parë që do t’i prijnë listës së partisë së...

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK'së

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve...

Vetëvendosje pa koalicione, “nuk i tradhtojmë qytetarët”

më 5.2017 - Koha.net

Vetëvendosje thotë të jetë subjekti i vetëm që nuk i ka tradhtuar qytetarët, andaj ka vendosur të jetë e vetme në garën për të qeverisur vendin, raporton KTV. Lideri i Vetëvendosjes, Visar Ymeri, në një...

Flet Arbër Vllahiu, pas lajmit për aderim në PDK-AAK-NISMA

më 5.2017 - Periskopi

Pas raportimin të Klan Kosovës se gazetari dhe ish-këshilltari i ish-presidentes Atifete Jahjaga, Arbër Vllahiu, do t’i bashkohet koalicionit PDK-AAK-Nisma, ai tregon për të vërtetën nëse do të hyjë në...

Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Opozita

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë në të ardhmen, me PDK'në jo

më 5.2017 - Gazeta Express

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”, ka thënë...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - GazetaBlic

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - OraInfo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Marrëveshja politike, Basha-Rama do takohen në mënyrë periodike

më 5.2017 - Tetova Sot

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

Arifi i AAK-së tregon se pse u tërhoq nga lista për deputet

më 5.2017 - Lajmi.net

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi ka treguar se ishte pjesë e listës për deputet nga kjo parti, por që më pas është tërhequr. Këtë vendim siç ka thënë Arifi e kanë marrë bashkë me kolegët...

Shala ia kthen Hotit: Vetëm LDK-AKR e kthen Kosovën në vitet e 90-ta

më 5.2017 - Fakti Ditor

Anëtari i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala i ka reaguar Avdullah Hotit, kandidatit për kryeministër nga LDK-ja. Ky i fundit ka deklaruar se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta kthejë Kosovën 17 vite pas. Kurse,...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Telegrafi

Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar si kandidat për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Kështu është vendosur në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje....

U vendos! Zgjedhjet në Shqipëri më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - Portalb

U deshën më pak se 24 orë dhe dy raunde takimesh disaorëshe kokë më kokë mes Ramës dhe Bashës që të arrihej në një marrëveshje mes dy palëve. Ashtu siç të dy deklaruan pas mesnatës, pakti i arritur në...

Agim Veliu nuk tregon nëse Osmani e Bulliqi janë pjesë e listës për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Basha sonte sërish në çadër, çmontimi nis në mesnatë

më 5.2017 - Lexo

Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno Bozdo për...

Basha sonte sërish në çadër, çmontimi nis në mesnatë

më 5.2017 - Java News

Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno Bozdo për...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Top Channel

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen

më 5.2017 - Top Channel

Ndërsa Rama dhe Basha vijonin takimin në Pallatin e Kongreseve, një tjetër takim po zhvillohej paralelisht në një godinë jo shumë larg tyre. Bëhet fjalë për një takim mes presidentit të zgjedhur Ilir Meta...

Qe’palla! Ka marrëveshje! Ballë për ballë për 3 orë në dhomën ku u “ngjiz” pakti

më 5.2017 - Top Channel

Ora 20:00 e së të mërkurës i bëri bashkë për herë të katërt në 1 muaj 2 rivalët politikë. Fillimisht u takuan shkarazi në hyrjen e kryesisë së Kuvendit, ku nuk munguan edhe batutat. Rama: Erdha unë Basha:...

Avni Arifaj tërhiqet nga kandidimi për deputet të Kosovës

më 5.2017 - GazetaBlic

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifaj i cili kishte bërë të ditur kandidaturën e tij për deputet të Kosovës, sot u tërhiq  nga kandidimi. Kështu ka njoftuar vetë Arifi përmes një shënimi...

Arifaj paralajmëroi kandidimin për deputet por tërhiqet në fund

më 5.2017 - Indeks online

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifaj kishte bërë të ditur kandidaturën e tij për deputet të Kosovës. Por Arifaj ka bërë të ditur se sot kanë për tërheqjen e e tij nga gara në konsultim...

Shefja e Kabinetit të Shpendit në garë për deputete

më 5.2017 - OraInfo

Kabineti i kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pritet t’i largohet një zyrtare. Mirëpo, e gjitha kjo bëhet fjalë për garën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme që do të mbahen me 11 qershor. Indeksonline...

Avni Arifi s’është kandidat për deputetë

më 5.2017 - Politiko

Avni Arifi e kishte shpallur kandidaturën për deputet. Por sapo njoftoi se nuk do të jetë kandidat për deputet. “Ndonëse e kam shpallur kandidaturën për deputet sot në konsulltim me kryetarin Haradinaj...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Opozita

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Kjo është lista për deputetë e AAK-së

më 5.2017 - Infokusi

Telegrafi ka siguruar listën e kandidatëve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Listës i prin kreu i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, pasuar nga Ahmet Isufi, Pal...

Shefja e Kabinetit të Shpendit në garë për deputete

më 5.2017 - Indeks online

Kabineti i kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pritet t’i largohet një zyrtare. Mirëpo, e gjitha kjo bëhet fjalë për garën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme që do të mbahen me 11 qershor. Indeksonline...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Java News

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Bulliqi: Unë dhe Adem Salihaj jemi jashtë listës, Vjosa Osmani në listë rezervë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ashtu siç raportoi më herët lajmi.net, ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Tetova1

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Pakti Rama-Basha, vjen goditja e parë e fortë për Ilir Metën

më 5.2017 - Albeu

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta shkoi në zyrën e Berishës pa deklaratës publike mes dy liderëve Basha dhe Rama dje pas mesnate se kishin arritur në një marrëveshje. Duket se shqetësimi i Metës nuk paska...

Vendimi Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione. Si penalizohet LSI, PDIU dhe aleatët e vegjël

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANË- Një nga pikat e marrëveshjes mes Ramës e Bashës që partitë të hyjnë secila në zgjedhje ka shkaktuar pakënaqësi tek aleatët më të vegjël. Pika e dytë e marrëveshjes thotë: “Regjistrimi i menjëhershëm...

Muhaxheri: Koalicioni PDK-AAK- Nisma është koalicion i panikut

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Komunës së Pejës, njëherësh pjesë e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Gazmend Muhaxheri, ka theksuar se koalicioni “LDK-AKR-Alternativa, do të jetë fitues i zgjedhjeve të 11...

Fillon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku dhe do të vendos përfundimisht se kush do të jenë kandidatët e kësaj partie për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ekziston...

Shpejtim Bulliqi tregon a është në listë të LDK-së Vjosa Osmani

më 5.2017 - Bota Press

Ashtu siç raportoi më herët Botapress, ish-deputeti dhe anëtari i LDK-së, Shpejtim Bulliqi nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Bulliqi e ka thënë këtë për klankosova.tv, duke shtuar se...

Gazmend Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

më 5.2017 - Klan Kosova

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Këshilli Drejtues dhe Kryesia e AAK-së mbështet koalicionin me PDK-në

më 5.2017 - Klan Kosova

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë mbajtur mbledhje gjatë ditës, ku i është dhënë mbështetje e fuqishme kryetarit të këtij subjekti, Ramush Haradinaj në nominimin për kryeministër. Po ashtu pas...

Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar për kryeministër, Albin Kurtin. Këtë për Radion Evropa e Lirë, e ka konfirmuar Tinka Kurti, nga kjo lëvizje. Lëvizja Vetëvendosje është partia...

Shqipëri: Zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - Zëri i Amerikës

Marrëveshja e arritur mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha parashikon shtyrjen me një javë të datës së zgjedhjeve, në 25 qershor dhe rregjistrimin e partive të opozitës brenda...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Zeri

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

Tre muaj qëndresë, çadra e PD do mbyllet sonte në orën 19:30

më 5.2017 - Shqiptarja

Sot në mbrëmje pritet që të mbyllet çadra e Partisë Demokratike, që është ngritur prej 90 ditësh në bulevardin para Kryeministrisë. Në orën 19:30 në çadër do të flasë Lulzim Basha, ndërsa parashikohet...

LDK nesër vendos për listën definitive për kandidatët për deputetë

më 5.2017 - Almakos

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka përfunduar mbledhjen ku është diskutuar për listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka dhënë detaje nëse janë përjashtuar ose jo nga...

Marrëveshja PD-PS – Zgjedhjet më 25 qershor, PD merr zv/kryeministrin e 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Antpress

Bisedimet për më se tre orë midis kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Bashën natën midis 17 dhe 18 majit, kanë përfunduar me një marrëveshje të gjerë midis tyre, detajet e të cilës u kontretizuan...

Edhe Adem Salihaj jashtë listës së deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Ish-deputeti dhe anëtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shpejtim Bulliqi, nuk është pjesë e listës së kësaj partie për deputet. Lajmin e ka bërë të ditur Bulliqi për Klan Kosova, duke shtuar se jashtë...

Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Rama-Basha

më 5.2017 - Opozita

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Në orën 19:00 Basha pritet të mbyllë çadrën

më 5.2017 - Ora news

Në orën 19:00 kreu i PD, Lulzim Basha pritet të mbajë fjalimin e fundit në çadrën e ngritur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” Çadra pritet të mbyllet pas tre muajsh, që kur u ngrit në 18 shkurt, me kauzën...

Tre muaj qëndresë, çadra e PD-së mbyllet sot në orën 19:00

më 5.2017 - Indeks online

Pas tre muajsh qëndresë çadra e PD-së do të mbyllet sot pasdite. Burime brenda PD-së konfirmojnë se me arritjen e marrëveshjes Basha-Rama merr fund edhe ngujimi në çadër. Kreu i PD-së, Lulzim Basha pritet...

Basha shkon në “Çadrën e Lirisë” për të njoftuar simpatizantët për marrëveshjen e arritur

më 5.2017 - Standard

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë në orën 19:00 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot pritet...

Sonte prej orës 20:00, intervista me Albin Kurtin

më 5.2017 - Koha.net

I nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti është i ftuar sonte në një tjetër edicion special të emisionit Interaktiv, prej orës 20:00. Pse do të hyjë e vetme Vetëvendosje në këto...

Hoti: Lista LDK-AKR-Alternativa do të jetë fituese e zgjedhjeve të 11 qershorit

më 5.2017 - Arbresh

Këshilli Drejtues i LDK-së me unanimitet të plotë i dha mbështetjen Avdulla Hotit që të jetë kandidatë për kryeministër. Hoti ka thënë se është tejet i lumtur që iu dha besimi për këtë. “Sot LDK është...

AAK votë unanime koalicionit me PDK’në

më 5.2017 - Politiko

Ramush Haradinaj merr mbështetjen e strukturava të patisë së tij për kandidaturën e tij për Kryeministër dhe koalicionin me PDK’në. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush...

Shpejtim Bulliqi i shpallë “luftë” Agim Veliut, pas largimit të tij nga lista zgjedhore e LDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, ka vendosur që ta përjashtojë nga lista e kandidatëve për deputet të Kuvendit të Kosovës, ish-deputetin nga radhët e kësaj partie Shpejtim Bulliqi i cili i takon Legjistraturës...

ZYRTARE: Vetëvendosje nominon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Klan Kosova

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje, ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër për zgjedhjet e 11 qershorit. “Dija, guximi, vendosmëria dhe të qenit i pakorruptueshëm, e bëjnë Albin Kurtin...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Telegrafi

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

Vasili ironizon PD: Uroj që në 7 ditë të siguroni standarde e luftoni drogën

më 5.2017 - Opozita

Kryetari i LSI Petrit Vasili ka reaguar për marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për zgjidhjen e krizës politike. Në një status në Facebook, Vasili ironizon shtyrjen me 1 javë të zgjedhjeve, pra...

Sonte prej orës 20, intervista me Albin Kurtin

më 5.2017 - Koha.net

I nominuari për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti është i ftuar sonte në një tjetër edicion special të emisionit Interaktiv, prej orës 20:00. Pse do të hyjë e vetme Vetëvendosje në këto...

LDK-ja ende s’e ka përgatitur listën për deputetë

më 5.2017 - Tetova Sot

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. “Këshilli...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Infokusi

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Zyrtare: Adem Salihaj nuk do të jetë në listën për deputetë të LDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Botapress, 18 Maj LDK-ja nesër përfundimisht do të shpallë listën e kanditatëve të saj me deputetë, shkruan Botapress. Por burime të Botapress bëjnë të ditur se deputetët e  “rebeluar” Adem Salihaj dhe...

Basha shkon në Çadrën e Lirisë në orën 19:00

më 5.2017 - Mapo

K ryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë në orën 19:00 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot pritet...

Marrëveshja Rama-Basha, ja data kur do zhvillohen zgjedhjet e Kavajës

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pak minuta më parë dy partitë kryesore në vend, Partia Socialsite dhe Partia Demokratike zbardhën marrëveshjen e arritur pak pas mesnate mes Ramës e Bashës në bazë të paketës “Mc Allister+”, ndërsa...

Pas paktit me Ramën, Basha në Çadrën e Lirisë

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë në orën 19:00 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot pritet...

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

më 5.2017 - Telegrafi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i Kosovës,...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Almakos

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Gazmend Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

më 5.2017 - Lajmi.net

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Ilir Meta, i humburi i madh!

më 5.2017 - Lajme.al

Nga Dritan Hila Nëse ka ndonjë të humbur nga zhvillimet e sotme, ky është Ilir Meta. Njeriu i cili investoi më shumë për këto ndryshime, papritmas shikon se partia e tij trajtohet si çdo partiçkë e zakonshme;...

Marrëveshja largon kryetarin e LSI, ikën edhe Fatmir Xhafaj

më 5.2017 - Shqiptarja

Marrëveshja Rama-Basha k a prekur edhe kryetarin e LSI, Petrit Vasili, pasi posti që ai mbante në qeveri, i ministrit të Drejtësisë është pjesë e paketës që zgjidhi ngërçin politik. Tashmë ministri i ri...

Republikë dhe drejtësi e re/ Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Lexo

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

Implementimi i marrëveshjes, Rama dhe Basha do të zhvillojnë takime periodike

më 5.2017 - Java News

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuar, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 maj 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë se...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Politiko

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Si iu hakmor Agim Veliu, ish deputetit Shpejtim Bulliqi?

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, nuk e ka përfshirë në listë për kandidatë për deputet, Shpejtim Bulliqin, ish deputet i kësja partie në legjislaturen e kaluar. Kjo pasi emri i tij nuk është propozuar...

Publikohet marrëveshja Rama-Basha. Zgjedhjet me 25 qershor

më 5.2017 - ABC News

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike janë koordinuar edhe për orën e saktë të përcjelljes në media të marrëveshjes politike të 18 Majit mes Edi Ramës e Luzlim Bashës. Në dokumentin 4 faqesh bie në...

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

më 5.2017 - Portalb

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme....

LAJMI I FUNDIT: Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

LDK merr vendim skandaloz: Vjosa Osmani dhe 4 ish- deputetë përjashtohen nga Lista Zgjedhore?

më 5.2017 - GazetaBlic

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që t’i përjashtojë nga lista për deputetë të Kuvendit të Kosovës, pesë ish-deputetët nga radhët e kësaj partie që i takojnë Legjislaturës së VIII-të. Kështu thonë për...

Gazmend Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

më 5.2017 - GazetaBlic

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Albin Kurti Zyrtarisht Kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Kallxo

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar ish-liderin e partisë, Albin Kurtin, kandidat për kryeministër të Kosovës. “Dija, guximi, vendosmëria dhe të qenit i pakorruptueshëm, e bëjnë...

Marrëveshja/ Si e goditi Rama dhe Basha kreun e LSI-së, çfarë vendosën

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE – Marrëveshja e arritur mes kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama duket se ka prekur edhe Lëvizjen Socialiste për Integrim, konkretisht kreun e kësaj force politike,...

Marrëveshja, zgjedhjet më 25 qershor, zv/kryeministri e 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike kanë zbardhur marrëveshjen që arritën gjatë takimi që zgjati 3 orë, në lidhje me zgjedhjet e ardhshme. Në një deklaratë të përbashkët, dy partitë më të mëdha në vend,...

Në listën e LDK-së janë të gjithë ish-deputetët, përveç Bulliqit?

më 5.2017 - Almakos

Këshilli i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e sotme të thirrur për të caktuar listën e kandidatëve për deputetë, nuk ka rrezikuar me përjashtim të deputetëve të padëgjueshëm...

Rama pranon lëshimin e madh: E filluam me një “McAllister+” dhe e mbaruam me një...

më 5.2017 - Gazeta Express

PS ka përmbyllur mbledhjen e saj urgjente në selinë rozë, ku kryeministri ka informuar deputetët dhe ministrat e tij për marrëveshjen e arritur me opozitën. Në dalje të mbledhjes, kryeministri Edi Rama...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Lajmi.net

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

Deri nesër vendoset për Vjosa Osmanin, Kryesia ka në dorë ‘fatin’ e saj

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka mbajtur m mbledhje ku është diskutuar për kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. Pas kësaj mbledhje nuk u dhanë...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - OraInfo

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

E Fundit/ Tre muaj protestë, “Çadra e Lirisë” mbyllet në orën 19:00

më 5.2017 - Opinion

Partia Demokratike pas zyrtarizmit të marrëveshjes me mazhorancën ka vendosur të mbyllë në orën 19:00 “Çadrën e Lirisë”. Mazhoranca dhe opozita kanë arritur marrëveshjen politike, pas 3 muajve protestë...

LAJMI I FUNDIT: Vjosa Osmani, Fatmir Rexhepi, Hatim Baxhaku e Adem Salihaj përjashtohen nga lista zgejdhore!

më 5.2017 - Infokusi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka marrë një vendim befasues. Të gjithë “rebelët” e partisë që e kundërshtuan Demarkacionin me Malin e Zi, qeverinë me PDK-në dhe nuk e votuan Isa Mustafën për kryeministër...

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

më 5.2017 - OraInfo

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - InfoShqip

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Marrëveshja PD-PS, zv/kryeministri dhe 6 ministra i jepen opozitës

më 5.2017 - Sot News

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha parashikon ndër të tjera dhënien e 7 posteve teknike në qeveri për opozitën. QEVERIA 1. Zv.Kryeministër,...

Pakti PS-PD/ Krerët e dy institucioneve të pavarura që Rama ia “dorëzoi” Bashës

më 5.2017 - Standard

Pas arritjes së marrëveshjes mes kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e ngërçit politik, dy forcat politike kanë zbardhur detaje të marrëveshjes. Ndër të tjera palët...

Publikohen detajet e Marrëveshjes, zgjedhjet në Shqipëri më 25 qershor

më 5.2017 - Koha.net

U deshën më pak se 24 orë dhe dy raunde takimesh disaorëshe kokë më kokë mes Ramës dhe Bashës që të arrihej në një marrëveshje mes dy palëve. Ashtu siç të dy deklaruan pas mesnatës, pakti i arritur në...

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

më 5.2017 - Zeri

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Basha merr 6 ministri dhe 5 super drejtora, çfarë plani ka Edi Rama?!

më 5.2017 - Albeu

Me marrëveshjen e Rama-Basha duket qartazi që opozita ka marrë mjaft pushtet duke bërë që të shtrohet pyetja: Çfarë plani ka Rama në kokë?! Sipas marrëveshjes, opozita do të ketë të drejtën e propozimit...

Ja se kur shqiptarët do të bëjnë zgjedhje me votim dhe numërim elektronik

më 5.2017 - Gazeta Express

Në marrëveshjen mes palëve është arritur dhe një konsensus përsa i përket futjes së votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhje. Nëse palët politike i qëndrojmë këtij angazhimi që kanë shprehur në marrëveshjen...

Marrëveshja/ Rama i “dorëzon” Bashës krerët e dy institucioneve të pavarura

më 5.2017 - Sot News

Pas arritjes së marrëveshjes mes kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e ngërçit politik, dy forcat politike kanë zbardhur detaje të marrëveshjes. Ndër të tjera palët...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Arbresh

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

‘Veteranët’ e PDK-së shpresojnë se do të futen në listat për deputetë

më 5.2017 - Sovrani

Partia Demokratike e Kosovës nesër do të publikojë listën me kandidatët për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Zyrtari i lartë i kësaj partie, Elmi Reçica në një bisedë për Indeksonline ka thënë se pretendon...

Marrëveshja/ Vasili “thumbon” Bashën: Shpresoj që PD t’i arrijë objektivat për 7 ditë

më 5.2017 - Lexo

Kreu i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar me ironi ndaj paktit PD-PS për shtyrjen me vetëm 7 ditë të zgjedhjeve parlamentare. Kështu, në një reagim në FB, ministri i Drejtësisë, i cili do të lërë postin...

Pakti Rama-Basha, zgjedhjet në 25 qershor, ikën gjysma e Qeverisë

më 5.2017 - NOA

Më në fund zbardhet e plotë marrëveshja. Ja çfarë vendosën Rama dhe Basha Kryesocialisti Edi Rama dhe shefi i opozitës, Lulzim Basha dërguan në mënyrë të njëkohshme në redaksitë e medieve, marrëveshjen...

Zgjidhet marrëveshja Rama-Basha, zgjedhjet në 25 qershor

më 5.2017 - Sot News

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor. Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike...

Publikohet marrëveshja Rama- Basha, zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - RTSH

Partia Demokratike, ka bërë publike marrëveshjen e arritur mes kryeministrit dhe kryetari të PS Edi Rama dhe kreut të PD Lulzim Basha të arritur më 18 maj. Marrëveshja parashikon shtyrjen e zgjedhjeve...

I aderuari në Nismë para disa ditëve, sot kaloi në Vetëvendosje

më 5.2017 - Telegrafi

Avni Tafili, i cili kishte aderuar ditë më parë në Nismën për Kosovën, ka braktisur këtë subjekt politik pas koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës. Ndërsa sot Tafili zyrtarizoi aderimin e ri në...

Demarkacioni, faktor përcaktues i funksionimit të koalicioneve

më 5.2017 - Sovrani

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Pakti PS-PD/ Krerët e dy institucioneve të pavarura që Rama ia “dorëzoi” Bashës

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Pas arritjes së marrëveshjes mes kreut të opozitës, Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama për zgjidhjen e ngërçit politik, dy forcat politike kanë zbardhur detaje të marrëveshjes. Ndër të tjera...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Indeks online

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Zbardhet marrëveshja e plotë Rama-Basha, ja çfarë i kalon opozitës

më 5.2017 - Sot News

Është zbardhur marrëveshja e arritur mes kyreministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha, pas orëve të shumta diskutime bazuar në paketën McAllister+. Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat...

Organet drejtuese të AAK-së mbështesin koalicionin me PDK-në

më 5.2017 - Zeri

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë miratuar unanimisht marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK dhe aprovon listën për deputetë

më 5.2017 - Lajmi.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas nje debati më Kryesinë dhe Këshillin Drejtues ka kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Lajmi.net

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Marrëveshja, zgjedhjet më 25 qershor, zv/kryeministi e 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Opinion

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor. Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Molliqaj e çon në qiell Albin Kurtin

më 5.2017 - Gazeta Express

Sekretari Organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj sapo ka bërë një postim ku ka treguar se Albin Kurti është i nominuari për kandidat për kryeministër nga Vetëvendosje. Dardan Molliqaj, përmes...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Express

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës, Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të...

Meta nuk u njoftua për largimin e Vasilit

më 5.2017 - Lajme.al

Ilir Meta i shkoi në zyrë ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë së enjtes, kur Rama dhe Basha ishin ende duke detajuar në Pallatin e Kongreseve marrëveshjen e arritur, por që deri në ato momente nuk ishte...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - OraInfo

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës gjatë mbajtjes së një mbledhjeve të Kryesisë dhe Këshillit Drejtues kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu me këtë rast organet...

Kurti i gatshëm për debat publik me Haradinajn e Hotin

më 5.2017 - Bota Press

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti në një intervistë në Interkativ të KTV-së ka thënë se është i gatshëm për debat publik me kundërkandidatët për kryeministër Ramush Haradinajn...

Marrëveshja Rama-Basha: Zv/kryeministri dhe 6 ministritë që i jepen opozitës

më 5.2017 - BalkanWeb

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të Partisë Demokratike Lulzim Basha parashikon ndër të tjera dhënien e 7 posteve teknike në qeveri për opozitën. POSTET E OFRUARA OPOZITËS...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Almakos

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Rama dhe Basha publikojnë marrëveshjen që ranë dakord

më 5.2017 - NOA

Më poshtë gjeni marrëveshjen e plotë që dërguan në redaksi njëherësh zyra e PS dhe ajo e PD: MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falënderimin për Shtetet...

Zyrtare/ Detajet e marrëveshjes Rama- Basha, zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - NOA

Partia Demokratike dhe ajo Socialiste kanë dalë me një deklaratë të përbashkët lidhur me marrëveshjen e arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas një takimi...

Zbardhet marëveshja Rama – Basha, zgjedhjet më 25 qershor. 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Standard

Është publikuar teksti i plotë i marrëveshjes mes Partisë Socialiste dhe Partisë Demokratike. Zgjedhjet parlamentare do të zhvillohen më 25 qersho MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje...

Organet drejtuese të AAK-së mbështesin koalicionin me PDK-në

më 5.2017 - Koha.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka njoftuar se Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së kanë miratuar unanimisht marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Po ashtu organet më të larta të...

David McAllister, i kënaqur me pajtimin e arritur në Shqipëri

më 5.2017 - Almakos

Europarlamentari David McAllister, përshëndeti arritjen e ujdisë mes kryeministrit të Shqipërisë, EdiRama, e kreut të opozitës, Lulzim Basha. Zëvendëspresidenti i Partive Popullore Evropiane, iniciatori...

Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - Zeri

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër. Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook. “Dija,...

LSI ironizon Bashën: Shpresojmë që për 7 ditë t’i realizosh objektivat

më 5.2017 - Java News

Kreu i LSI, Petrit Vasili, ka thyer heshtjen mbrëmjen e sotme duke komentuar marrëveshjen e arritur mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramë. Ai ka ironizuar Partinë Demokratike duke u shprehur se me shtyrjen e...

Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Bota Press

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Albin Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - InfoShqip

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër. Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook. “Dija,...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - Zhurnal

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

PS-ja dhe PD-ja arrijnë marrëveshje, pranojnë “Mekalister plus”

më 5.2017 - Alsat-M

Mbyllet pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kryetarit te PD-së Lulzim Basha për të detajuar marrëveshjen e dakordësuar mbrëmjen e djeshme në kryesinë e Kuvendit. Duket...

Marrëveshja PD-PS, zgjedhjet më 25 qershor, 6 ministra teknikë

më 5.2017 - Ora news

Partia Demokratike ka shpërndarë për mediat marrëveshjen e arritur më 18 maj me Partinë Socialiste. Sipas marrëveshjes, zgjedhjet do të zhvillohen më 25 qershor. Sipas marrëveshjes së arritur, Partia Demokratike...

Zbardhet marrëveshja mes Ramës dhe Bashës, data e zgjedhjeve dhe ikin 6 ministra

më 5.2017 - Gazeta Express

Partia Demokratike ka zbardhur marrëveshjen e arritur mbrëmjen e djeshme mes kryeministrit EdI Rama dhe liderit të opozitës Lulzim Basha. Marrëveshja e Plotë Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen...

Kurti zyrtarisht kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - Koha.net

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka nominuar Albin Kurtin për kryeministër. Lajmin e ka zyrtarizuar sekretari organizativ i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj, në një postim në Facebook. “Dija,...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Indeks online

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës gjatë mbajtjes së një mbledhjeve të Kryesisë dhe Këshillit Drejtues kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu me këtë rast organet...

Situata politike, PS mbledh me urgjencë Kryesinë

më 5.2017 - Sot News

Partia Socialiste ka ka mbledhur Kryesinë e kësaj partie. Mbledhja ka në fokus marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës, për detajimin e së cilës për 5 orë vijuan diskutimet në Pallatin e Kongreseve...

Meta për Berishën: Është vlerë kombëtare e pazëvendësueshme

më 5.2017 - Standard

Njihet publikisht miqësia dhe respekti i Ilir Metës për ish-kryeministrin Berisha, liderin historik të partisë së parë opozitare në Shqipëri. Presidenti i zgjedhur Meta e përmend sa herë dhe kurdo që Berisha...

E konfirmuar: Bulliqi nuk është në listë zgjedhore të LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

LDK-ja nuk e ka përfshirë në listë të deputetëve, ish-deputetin e zëshëm Shpejtim Bulliqi. Këtë e ka bërë të ditur vet Bulliqi për “Indeksonline”. I pyetur nëse është përfshirë në listë, Bulliqi është...

Ky është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës.

më 5.2017 - GazetaBlic

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj përmes një shënimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se LVV e ka marrë në vendim të rëndësishëm. LVV kanë nominuar Albin Kurtin kandidat...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë!

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj, raporton GazetaBlic.com Poashtu organet më të larta...

Reagon Dashamir Shehi: Basha nuk na pyeti për paktin me Ramën

më 5.2017 - Lexo

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

ZYRTARE/ Zbardhet marrëveshja PD-PS

më 5.2017 - Opinion

Kjo është Marrëveshja finale e arritur pas dy takimeve Rama Basha: Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin...

Albin Kurti e “godet” rëndë Avdullah Hotin!

më 5.2017 - Periskopi

Kandidati për Kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e ka quajtur kandidatin e LDK-së kandidat të dorës se dytë apo tretë shkruan Gazeta Blic. Ish lideri i Vetëvendosjes...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Indeks online

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje është zyrtarizuar përfundimisht...

Ymeri tregon arsyet përse VV-ja nuk bashkëpunoi me LDK-në

më 5.2017 - Portalb

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirmuar se gjatë dy ditëve të fundit, kanë pasur shumë kërkesa për marrëveshje me LDK-në, por sipas tij kjo parti nuk ishte e interesuar që të luftonte...

E fundit: Vjosa Osmani është në listën për deputete

më 5.2017 - Sovrani

Përkundër raportimeve se mund të lihet jashtë listës, KTV-ja merr vesh se Vjosa Osmani do të jetë në listën e LDK-së për deputete. Burimet kanë thënë për televizionin se të gjithë ata që janë propozuar...

Dalin pamjet, ja ku qëndruan bashkë për më shumë se 3 orë Rama dhe Basha

më 5.2017 - Gazeta Express

Ora 20:00 e së të mërkurës i bëri bashkë për herë të katërt në 1 muaj 2 rivalët politikë. Fillimisht u takuan shkarazi në hyrjen e kryesisë së Kuvendit, ku nuk munguan edhe batutat. Rama: Erdha unë Basha:...

Veliu nuk bënë të ditur kandidatët e LDK-së për deputetë

më 5.2017 - KosovaPress

Veliu ka theksuar se në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës u aprovua kandidati i LDK-së për kryeministër, që sipas tij u bë me unanimitet, pastaj vendimi për koalicionet...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Infokusi

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës “Gazeta Blic” ka raportuar duke...

Vendimi në takimin Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione

më 5.2017 - Lajmi.net

Edi Rama dhe Lulzim Basha janë kujdesur që nga takimi prej 5 orësh në Pallatin e Kongreseve të mos dalin informacione, por vendimi se zgjedhjet do të mbahen në datën 25 Qershor, është i konfirmuar tashmë....

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Lexo

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar përfundimisht...

Marrëveshja/ Dalja vetëm në zgjedhje penalizon rëndë LSI, PDIU dhe partitë e vogla

më 5.2017 - Lexo

Marrëveshja mes Ramës dhe Bashës përpos ministrave, zv.kryeministrit, drejtorëve dhe krerëve të disa institucioneve teknikë, ka dhe një pike që bën fjalë për regjistrimin e partive politike ne zgjedhje....

Lutfi Haziri shpjegon kush dhe pse mbeti jashtë listës për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deputetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës së...

Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen

më 5.2017 - Lajmi.net

Ndërsa Rama dhe Basha vijonin takimin në Pallatin e Kongreseve, një tjetër takim po zhvillohej paralelisht në një godinë jo shumë larg tyre. Bëhet fjalë për një takim mes presidentit të zgjedhur Ilir Meta...

Zbulohet arsyeja pse Avni Arifi hoqi dorë nga kandidatit për deputet

më 5.2017 - Infokusi

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi pak më parë (rreth orës 19) ka deklaruar se është tërhequr nga lista e AAK-së për deputet. Arifi në arsyetimin e tij tha se po tërhiqet nga gara për...

Reagon Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Basha-Rama

më 5.2017 - Java News

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Avdullah Hoti flet për listën e deputetëve të LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Avdullah Hoti, i nominuar për kryeministër nga LDK-ja ka garantuar se nesër do të del lista e deputetëve. Ai ka deklaruar se kjo listë do të jetë listë e fitores. “Uniteti ynë ka bërë bashkë kundërshtarët....

E thotë edhe Lutfi Haziri: Të gjithë ish-deputetët e Legjislaturës së kaluar do të jenë në listë…

më 5.2017 - Bota Press

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të kësaj partie ka thënë se të gjithë ish-deptutetët e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së që i takojnë Legjistraturës...

LDK me vendim peng për Osmanin, ajo drejt VV’së

më 5.2017 - Bota Press

Në mbledhjen e Këshillit Drejtues të LDK’së ku u caktuan personat që do të futen në listën zgjedhore për zgjedhjet e 11 qershorit, vendimi për Vjosa Osmanin është lënë peng. Gazeta Metro nga burime brenda...

Bisedimet e djeshme, Ndoka: Rama e hodhi fajin tek amerikanët, tha që paketa amerikane nuk është diskutuar fare

më 5.2017 - Standard

Deputeti dhe kryetari i PDK Nard Ndoka ka treguar se çfarë ndodhi dje në tryezën mes partive politike në Kryesinë e Kuvendit që zgjati 2 orë, para se të ndodhte takimi kokë më kokë Rama-Basha. I ftuar...

Shala ia kthen Hotit: Vetëm LDK-AKR e kthen Kosovën në vitet e 90-ta

më 5.2017 - Infokusi

Anëtari i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala i ka reaguar Avdullah Hotit, kandidatit për kryeministër nga LDK-ja. Ky i fundit ka deklaruar se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta kthejë Kosovën 17 vite pas. Kurse,...

Fatmir Sejdiu sqaron çfarë ndodhi brenda mbledhjes së Këshillit të LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së as që e ftoi në mbledhje Fatmir Sejdiun, ai shkoi u ngrit në këmbë tha se nuk do pranonte të ishte në listë për deputet, dha dorëheqje të parevokueshme nga pozita e Kryetarit...

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

më 5.2017 - Indeks online

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme....

Pakti Rama-Basha, zbulohet data e re e zgjedhjeve në Shqipëri

më 5.2017 - Gazeta Express

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Një muaj pas aderimit në Nismë, Tafili kalon te Vetëvendosje

më 5.2017 - GazetaBlic

Avni Tafili është anëtari më i ri i Vetëvendosjes. Ky aderim i tij vjen vetëm një muaj pasi kishte kaluar te Nisma për Kosovën nga Partia e Drejtësisë në Kaçanik. Një vendim të tillë, Tafili e kishte paralajmëruar...

Nard Ndoka tregon çfarë tha Rama dje kur kërkoi takimin me Bashën

më 5.2017 - Mapo

Deputeti dhe kryetari i PDK-së, Nard Ndoka, ka treguar se çfarë ndodhi dje në tryezën mes partive politike në Kryesinë e Kuvendit që zgjati 2 orë, para se të ndodhte takimi kokë më kokë Rama-Basha. I ftuar...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

Ja kur do të zbardhet marrëveshja e plotë e arritur mes Ramës dhe Bashës

më 5.2017 - BalkanWeb

Marrëveshja e plotë e arritur mes kryeministrit, Edi Rama dhe liderit të opozitës, Lulëzim Basha pritet që të zbardhet menjëherë pas mbledhjes së dy forumeve kryesore të PD-së dhe PS-së. “BalkanWeb” mëson...

Reagon edhe Petrit Vasili për marrëveshjen “Rama-Basha”

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Edhe pse marrëveshja Rama-Basha i ka shkaktuar disa “dëme” pasi shumë ndryshime pritet të ndodhin në qeveri, kryetari i LSI-së, Petrit Vasili është shprehur i kënaqur për arritjen e kësaj marrëveshjeje....

Marrëveshja që sjell tërmet në skenën politike

më 5.2017 - Lajme.al

Në të njëjtën minutë, të sinkronizuara, selitë e PS dhe PD shpërndanë marrëveshjen politike të 18 majit 2017, me propozimin e PD dhe të pranuar nga PS. Edi Rama dhe Lulzim Basha pas takimit për më shumë...

Kjo është lista e kandidatëve të AAK-së për deputetë (Dokument)

më 5.2017 - KosovaPress

Edhe pse AAK nuk ka bërë publike këtë listë, KosovaPress ka siguruar listën e kandidatëve të AAK-së, në të cilën janë lideri i saj Ramush Haradinaj, Ahmet Isufi, Pal Lekaj, Gazmend Abrashi, Blerim Kuçi,...

Vendimi në takimin Rama-Basha, në zgjedhje pa koalicione

më 5.2017 - Standard

Edi Rama dhe Lulzim Basha janë kujdesur që nga takimi prej 5 orësh në Pallatin e Kongreseve të mos dalin informacione, por vendimi se zgjedhjet do të mbahen në datën 25 Qershor, është i konfirmuar tashmë....

Hoti: PDK-AAK-Nisma është krijuar ta kthej Kosovën 17 vjet prapa

më 5.2017 - GazetaBlic

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Këtë deklaratë Hoti e ka thënë në një...

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK-së

më 5.2017 - Almakos

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve...

Fleckenstein: Mirë për Shqipërinë

më 5.2017 - Top Channel

Pas McAllister, edhe eurodeputeti Knut Fleckenstein, i cili ka qënë mjaft aktiv në negociatat për një marrëveshje ka uruar arritjet nga takimi Rama-Basha. "Urime! Mirë për Shqipërinë! Marrëveshje për zgjedhjet....

McAllister përshëndet marrëveshjen Rama-Basha

më 5.2017 - Top Channel

Hartuesi i paketës së marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, David McAllister i quan të suksesshme përpjekjet e BE dhe SHBA për ti dhënë fund krizës politike në Shqipëri. "Me gëzim të madh, kjo...

Hoti tenton të bëhet karizmatik, godet koalicionin PDK-AAK-NISMA

më 5.2017 - Ina

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Këtë deklaratë Hoti e ka thënë në një...

Marrëveshja Rama-Basha, takime për detajet

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha u takuan sërish sot, këtë herë, ashtu sic dhe kishin paralajmëruar, për të detajuar marrëveshjen e arritur pas mesnatës së mbrëmshme....

Nard Ndoka rrëfen “sekretet” e takimit të djeshëm PS-PD

më 5.2017 - Sot News

Kreu i PDK Nard Ndoka, një prej pjesëmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot “sekretet” e takimit me dyer të mbyllura. Sipas Ndokës, marrëveshja...

Hoti: PDK-AAK-Nisma është krijuar ta kthej Kosovën 17 vjet prapa

më 5.2017 - GazetaBlic

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Këtë deklaratë Hoti e ka thënë në një...

Pse Lumir Abdixhiku iu bashkua LDK-së?

më 5.2017 - Bota Press

Por kjo ka mundësi të ndodhë vetëm pas zgjedhjeve, pasi bisedimet për koalion parazgjedhor dështuan. Mirëpo, LDK-ja pati sukses ta merr në parti Lumir Abdixhikun, drejtorin e Riinvestit. I posardhuri në...

Hoti: Nesër finalizohet lista e kandidatëve të koalicionit

më 5.2017 - Insajderi

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti. I dominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Një muaj pas aderimit në Nismë, Tafili kalon te Vetëvendosje

më 5.2017 - Koha.net

Avni Tafili është anëtari më i ri i Vetëvendosjes. Ky aderim i tij vjen vetëm një muaj pasi kishte kaluar te Nisma për Kosovën nga Partia e Drejtësisë në Kaçanik. Një vendim të tillë, Tafili e kishte paralajmëruar...

Hoti: Nesër finalizohet lista – do të jetë listë e fitores

më 5.2017 - Bota Press

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, ku është përpiluar lista me kandidatët për deputetë nga kjo parti.I nominuari për kryeministër nga kjo parti, Avdullah Hoti ka thënë se në...

Dashamir Shehi: Partitë e vogla rrezikojnë të zhduken nga pakti Rama-Basha

më 5.2017 - AlbPress

Marrëveshja Rama-Basha duket se nuk ka lënë shumë të kënaqur aleatët, pasi në zgjedhje nuk do të shkohet me koalicione. Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi në një intervistë telefonike për Report Tv pas marrëveshjes...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Infokusi

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Detajet e marrëveshjes, Basha mbledh pasdite Kryesinë e PD

më 5.2017 - Shqiptarja

Kryetari i PD, Lulzim Basha në orën 17:00 do të mbledhë Kryesinë e partisë për të njoftuar detajet e arritjes së marrëveshjes me kryeministrin Rama. Mbledhja e Kryesisë së PD vjen pas arritjes së marrëveshjes...

Agim Veliu: Në listë janë edhe ish-deputetët, ka edhe të tjerë…

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së ka përfunduar mbledhjen ku është diskutuar për listën e kandidatëve për deputetë. Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu, nuk ka dhënë detaje nëse janë përjashtuar ose jo nga...

Hoti: PDK-AAK-Nisma është krijuar ta kthej Kosovën 17 vjet prapa

më 5.2017 - Lajmi.net

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Këtë deklaratë Hoti e ka thënë në një...

Vendosi LDK-ja, ka gati listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Periskopi

Drejtues të Lidhjes Demokratike thonë se lista e kandidatëve të kësaj partie është miratuar në mënyrë unanime nga Këshilli Drejtues, me vetëm dy vota kundër dhe një abstenim. Këshilli, po ashtu, ka miratuar...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet

më 5.2017 - Arbresh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Çadra do të çmontohet brenda mesnatës së sotme…

më 5.2017 - AlbPress

Pas takimit me protestuesit tek çadra rreth orës 19:30, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do jetë sërish tek çadra në orën 21:30 të mbrëmjes së sotme. Njoftimi është bërë me dije nga Eno Bozdo për...

Shefja e kabinetit të Shpend Ahmetit, kandidate për deputete

më 5.2017 - Almakos

Fitore Pacolli – shefja e kabinetit të kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit – pritet që të largohet nga kjo pozitë. Kjo për faktin se ajo do të jetë kandidate për deputete të Kuvendit të Kosovës, nga...

Avni Arifaj tërhiqet nga kandidimi për deputet të Kosovës

më 5.2017 - Infokusi

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifaj është tërhiqur nga kandidimi për deputet të Kosovës. Kështu ka njoftuar vetë Arifi përmes një shënimi në profilin e tij në Facebook. Shënimi i plotë:...

LDK-ja i len jashtë listës këta deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Pas mbledhjes së Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, nënkryetari i kësaj partie Agim Veliu, nuk u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve se a janë në listën për deputetë ish deputetët që kanë kundërshtuar...

Ilir Meta pas takimit me ish-kryeministrin Berisha

më 5.2017 - ABC News

Ndërkohë që kryemnistri Edi Rama dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha dikutonin për pikat e marrëveshjes së arritur, ish-kryemnistri Berisha ka pritur në zyrën e tij kryetarin e kuvendit Ilir...

Prapaskenat e takimit Rama-Basha, zgjedhjet më 25 qershor

më 5.2017 - Albeu

Edi Rama dhe Lulzim Basha kane negociuar secilën prej 20 pikave të paketës amerikane për zgjidhjen e krizës per me shume se 5 ore ne Pallatin e Kongreseve. Ka përfunduar takimi i sotëm mes kryeministrit...

Hoti tenton të bëhet karizmatik, godet koalicionin PDK-AAK-NISMA

më 5.2017 - Gazeta Express

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Këtë deklaratë Hoti e ka thënë në një...

Marrëveshja Rama-Basha, zgjedhjet parlamentare më 25 qershor

më 5.2017 - Anadolu Agency

Speciale arkiv TIRANË (AA) – Pas negociatave të realizuara mes kryeministrit të Shqipërisë, dhe njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste, Edi Rama dhe kreut të opozitës, njëkohësisht kryetar i Partisë...

Vasili ironizon marreveshjen Rama-Basha:Shtyrja e zgjedhjeve me 7 dite, uroj qe te plotesohen standardet

më 5.2017 - AlbPress

Kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me arritjen e marrëveshjes Rama-Basha Ai thotë se është i kënaqur që më në fund u arrit marrëveshja për të cilën luftoi deri në fund. Gjithashtu Vasili deklaron...

Fatmir Sejdiu heq dorë nga ky post i LDK-së

më 5.2017 - Bota Press

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Basha shkon në Çadrën e Lirisë

më 5.2017 - Opozita

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të shkojë rreth orës 19:30 në çadrën e protestës ku do të njoftojë protestuesit dhe simpatizantët për marrëveshjen që arriti me Kryeministrin Edi Rama Sot...

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë, por jo me PDK-në

më 5.2017 - Tetova Sot

Gazmend Muhaxheri ngavë Lidhja Demokratike e Kososes, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Fillon mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

më 5.2017 - Infokusi

Ka filluar mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ku dhe do të vendos përfundimisht se kush do të jenë kandidatët e kësaj partie për deputetë të Kuvendit të Kosovës. Ekziston...

Albin Kurti, kandidat i Vetëvendosjes për kryeministër

më 5.2017 - 10minuta

Këshilli i Përgjithshëm i Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar Albin Kurtin për kryeministër në zgjedhjet e 11 qershorit. Vendimi është marrë në mbledhjen e këtij këshilli, ka bërë të ditur sekretari i...

Reagim metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Sot gjatë ditës u raportua se LDK ka vendosur...

Ndoka: "Ju tregoj 'sekretet'e tryezës dje me Ramën"

më 5.2017 - Shqiptarja

Nard Ndoka, një prej pjesëmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas kreut te PDK, Ndoka, marrëveshja...

Bulliqi, Osmani dhe Salihaj nuk janë në listën e LDK-së

më 5.2017 - KosovaPress

Mos përfshirja e tyre në listën zgjedhore të LDK-së për zgjedhjet e përgjithshme, është bërë me arsyetimin se nuk kanë respektuar vendimet e kryesisë së partisë. Por në paraqitjen për media, Agim Veliu...

Anëtari i Nismës i bashkohet Vetëvendosjes

më 5.2017 - Lajmi.net

Avni Tafili i cili javë më parë i është bashkuar Nismës për Kosovën, ka braktisur këtë parti dhe ka kaluar në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net zëdhënësi i Vetëvendosjes, Shkodran...

Arbër Vllahiu kyçet në politikë

më 5.2017 - Periskopi

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Aleanca për Ardhëmërinë e Kosovës ka finalizuar listën e kandidatëve për deputetë. Më poshtë shihni emrat e kësaj liste që Klan Kosova e ka siguruar e prihen nga kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, për të...

“Paketa McAllister” parashikon 16 korrikun për zgjedhjet, Mediu: Të na arsyetohet data tjetër

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, insiston se data e zgjedhjeve duhet të jetë ajo që parashikon paketa McAllister, 16 korriku. Komentet e tij Mediu i bëri pas takimit me ish-kryeministrin Sali...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Lajmi.net

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

SHENIM/ Meta-Berisha ose vizita urgjente e një presidenti në zyrën private të një deputeti

më 5.2017 - Albeu

Nga Albeu.com Ilir Meta e ka kërkuar me ngulm një marrëveshje Rama - Basha madje duke vënë të mirën e vendit para çdo interesi tjetër sipas tij. Shpesh ai ishte ofruar për të vënë në shërbim të kësaj marrëveshjeje...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Tetova1

Eshtë shpërndarë marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja u shpërnda nga Partia Demokratike. MARRËVESHJE POLITIKE 18 MAJ 2017 Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe...

Marrëveshja, përfundon takim 5-orësh me Ramën, Basha: Shpejt publike për mediat

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Është mbyllur pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-së, Lulzim Basha në Pallatin e  Kongreseve, ku dy liderët kanë detajuar marrëveshjen e arritur mbrëmjen e djeshme...

Marrëveshja Rama-Basha, PS mbledh urgjentisht kryesinë

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste ka njoftuar një mbledhje urgjente të kryesisë së saj. Mbledhja është njoftuar se do të mbahet në orën 17:00 selinë rozë. Në këtë  takim pritet që lideri i  PS-së të prezntojë marrëveshjen...

Meta: I lumtur që u arrit marrëveshja; Berisha është dobësia ime

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Pas takimit me Berishën, kreu i Kuvendi Ilir Meta tha për mediat se është shumë i lumtur që më në fund ka një marrëveshje. Meta theksoi se ka qenë vetë ai që ka ndërmjetësuar për të arritur një marrëveshje....

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Zgjedhjet, Nard Ndoka: 25 qershori data e mundshme

më 5.2017 - Sot News

Kreu i PDK Nard Ndoka, një prej pjesmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilës  buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas Ndokës, marrëveshja...

Hyrja e PD në zgjedhje, sa rrezikohet mandati i Ramës, Ruçit dhe n/kryetarit të LSI

më 5.2017 - Standard

Arritja e një marrëveshje mes Ramës dhe Bashës që i jep fund krizës politike në vend dhe njëherazi i hap rrugën hyrjes së opozitës në zgjedhje ka ngritur pikëpyetje sa i takon fitores së mandatit të deputetit...

LDK kërkon nga mediat që të mos spekulohet me largimin e kandidatëve të saj

më 5.2017 - KosovaPress

“Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. LDK-ja do ta njoftojë...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Anëtari më i ri i Nismës braktis këtë parti për Vetëvendosjen

më 5.2017 - OraInfo

Anëtari më i ri i VV-së është ish-anëtari i Nismas, e më parë edhe kryetar dege i PD-së në Kaccanik, Avni Tafili. Tafili ditë më parë braktisi Nismën për Kosovën pasi kjo e fundit bëri koalicion me Partinë...

PS mbledh Kryesinë në 17:00

më 5.2017 - Sot News

Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Takimi do të zhvillohet në orën 17:00. Mbledhja ka në fokus marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës, për detajimin...

David McAllister i kënaqur me Shqipërinë

më 5.2017 - Indeks online

Europarlamentari David McCallister përshëndeti arritjen e ujdisë mes kryeministrit Rama e kreut të opozitës, Basha. Edhe agjencia gjermane e lajmeve, dpa shkruan mbi dhënien fund të krizës politike në...

Shtyhen zgjedhjet?

më 5.2017 - RTSH

Burime të ndryshme mediatike bëjnë të ditur se zgjedhjet parlamentare të parashikuara për t’u mbajtur më 18 qershor, mund të shtyhen. Data e re mendohet të jetë 25 qershori. Sipas këtyre burimeve kjo është...

Tre muaj nën shesh, çadra e PD-së mbyllet sot në orën 19:00

më 5.2017 - Lexo

Pas tre muajsh çadra e PD-së do të mbyllet sot pasdite. Burime brenda PD-së konfirmojnë se me arritjen e marrëveshjes Basha-Rama merr fund edhe ngujimi në çadër. Kreu i PD-së, Lulzim Basha pritet që të...

Kurti nuk përjashton koalicionin me LDK-në

më 5.2017 - Insajderi

I nominuari i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij ka ftuar Lidhjen Demokratike të Kosovës t’i bashkohet në listën zgjedhore për Kuvendin e Kosovës. Por, sipas...

LDK merrë vendim skandaloz: Vjosa Osmani dhe 4 ish- deputetë përjashtohen nga Lista Zgjedhore?

më 5.2017 - Infokusi

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që t’i përjashtojë nga lista për deputetë të Kuvendit të Kosovës, pesë ish-deputetët nga radhët e kësaj partie që i takojnë Legjislaturës së VIII-të. Kështu thonë për...

Edhe PS mbledh Kryesinë në 17:00

më 5.2017 - Sot News

Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Takimi do të zhvillohet në orën 17:00. Mbledhja ka në fokus marrëveshjen e dakordësuar mes Ramës dhe Bashës, për detajimin...

Fatmir Sejdiu heq dorë nga ky post i LDK-së

më 5.2017 - Sovrani

Ish-presidenti i vendit, Fatmir Sejdiu, ka braktisur mbledhjen e sotme të Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së dhe ka hequr dorë nga posti i Presidentit të Nderit të LDK-së. Ai nuk do të garojë as për deputet...

Zgjedhjet do të mbahen me 25 qershor

më 5.2017 - Arbresh

Në marrëveshjen mes palëve është arritur dhe një konsensus përsa i përket futjes së votimit dhe numërimit elektronik në zgjedhje. Nëse palët politike i qëndrojmë këtij angazhimi që kanë shprehur në marrëveshjen...

Lajm ekskluziv: Isa Mustafa propozon Vjosa Osmanin që të jetë në listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Bota Press

Deputetja më e votuar femër jo vetëm në LDK, Vjosa Osmani është në listën e kandidatëve për deputetë. Kështu bën të ditur një burim i Botapress-it nga mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, njofton...

Përfundimisht Vjosa Osmani jashtë listës së LDK-së

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. Nga brenda mbledhjes,...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Mbyllet pas 5 orësh takimi Rama-Basha, mbajnë sekret detajet që u folën

më 5.2017 - Albeu

Ka përfunduar para pak minutash takimi kokë më kokë i kreut të qeverisë Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha në Pallatin e Kongreseve . Në dalje ata kanë shmangur mediat duke mbajtur sekret përmbajtjen...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Sovrani

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Hoti: Koalicioni PDK-AAK-NISMA po tenton ta kthejë Kosovën 17 vjet prapa

më 5.2017 - Telegrafi

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Hoti, në një debat me të rinjtë ka thënë...

Takimi Rama-Basha/ A do të mbahen zgjedhjet në 25 qershor?

më 5.2017 - Sot News

Pas takimit 5 orësh të kryeministrit Edi Rama me kreun e opozitës Lulzim Basha burimet bënë me dije se data më e mundshme për zgjedhjet është 25 qershori. Më parë u folën si data mes 9 dhe 16 korrikut....

Përfundon pas 5 orësh takimi Rama –Basha

më 5.2017 - GazetaBlic

Ka përfunduar pas 5 orësh takimi i radhës mes kryeministrit Edi Rasma dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi erdhi menjëherë pas atij të djeshmit, i cili përfundoi në orët e para të mëngjesit me lajmin...

Meta pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime

më 5.2017 - Albeu

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta e ka përshëndetur marrëveshjen Rama-Basha pasi doli nga takimi me ish-kryeministrin Berisha pak minuta më parë. Në në deklaratë për mediat, Meta theksoi se ishte i lumtur...

Mbyllet pas 5 orësh takimi Rama-Basha

më 5.2017 - Sot News

Mbyllet pas më shumë se 5 orësh takimi mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-se Lulzim Basha që u mbajt në Pallatin e  Kongreseve për të detajuar marrëveshjen e dakordësuar mbrëmjen e djeshme...

Basha merr 6 ministri dhe 5 super drejtora, çfarë plani ka Edi Rama?!

më 5.2017 - InfoShqip

Me marrëveshjen e Rama-Basha duket qartazi që opozita ka marrë mjaft pushtet duke bërë që të shtrohet pyetja: Çfarë plani ka Rama në kokë?! Sipas marrëveshjes, opozita do të ketë të drejtën e propozimit...

Tërhiqet nga gara për deputet, Avni Arifi i AAK-së

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës. Ky vendim për tërheqje nga gara, sipas tij, ka ardhur pas disa konsultimeve...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Arbresh

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Muhaxheri: Koalicioni PDK-AAK- Nisma është koalicion i panikut

më 5.2017 - Almakos

Kryetari i Komunës së Pejës, njëherësh pjesë e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Gazmend Muhaxheri, ka theksuar se koalicioni “LDK-AKR-Alternativa, do të jetë fitues i zgjedhjeve të 11...

Përfundon takimi mes Ramës dhe kreut të PD, Basha: Shumë shpejt do keni përgjigje

më 5.2017 - NOA

Ka përfunduar pas afro pesë orësh takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryeopozitarit Lulzim Basha. Takimi i mbajtur mes tyre në Pallatin e Kongreseve përfundoi në orën 15.20, ndërkohë që në dalje të...

A e rrezikon koalicioni PDK-AAK-Nisma, koalicionin LVV-AAK në Prishtinë

më 5.2017 - Zeri

Lëvizja Vetëvendosje dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, janë në koalicion të përbashkët në Komunë e Prishtinës. VV dhe AAK kishin lidhur këtë koalicion në kohën kur kishin synime të përbashkëta për...

Pas takimit me Berishën, Meta: Kam qënë imponues i marrëveshjes së bashku me Idrizin

më 5.2017 - Sot News

Kreu i parlamentit Ilir Meta menjëherë pas takimit me ish kryeministrin Sali Berisha deklaroi për mediat se: “Nuk kam qenë ndërmjetësuesi por imponuesi i kësaj marrëveshjeje së bashku me LSI-në, PDIU e...

Përfundon pas 5 orësh takimi Rama –Basha

më 5.2017 - Gazeta Express

Ka përfunduar pas 5 orësh takimi i radhës mes kryeministrit Edi Rasma dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi erdhi menjëherë pas atij të djeshmit, i cili përfundoi në orët e para të mëngjesit me lajmin...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

Rama: E filluam me një ‘’McAllister plus’’ dhe e mbaruam me një “Big MC”

më 5.2017 - Java News

Pas mbledhjes së kryesisë së PS, ku deputetët u njohen me detajet e marrëveshjes së arritur mes Bashës dhe Ramës, kryeministri ka deklaruar se “e filluam me një ‘McAllister plus’ dhe e mbaruam me një “Big...

Arbër Vllahiu pjesë e koalicionit PDK, AAK, NISMA

më 5.2017 - Bota Press

Ish-gazetari dhe ish-këshilltari i Atifete Jahjagës, Arbër Vllahiu, pritet t’i bashkohet koalicionit PDK, AAK, NISMA. Kështu mëson Klan Kosova nga burime të saja të afërta me këtë koalicion. Aderimi pritet...

Meta flet për herë të parë pas marrëveshjes Rama-Meta

më 5.2017 - Klan Kosova

“Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje. Ishte ëndrra ime të kishim një marrëveshje. Shpresoj që çdo gjë e paktit Rama-Basha të bëhet publike”. Keshtu eshte shprehur presidenti i zgjedhur i Shqipërisë,...

Zgjedhjet më 25 qershor. Rama-Basha detajojnë marrëveshjen

më 5.2017 - Klan Kosova

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime të Top Channel si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të...

Hoti: Koalicioni PDK-AAK-NISMA, koalicion i natës

më 5.2017 - Klan Kosova

Kandidati i LDK-së për kryeministër të Kosovës ka thënë se nuk do të lejojnë që ata që e kanë kapur shtetin 17 vjet të bëjnë këtë kapje edhe pas 11 qershorit. Gjatë fjalimit të tij të parë si i nominuar...

Meta pas takimit me Berishën: Marrëveshja të bëhet publike

më 5.2017 - Mapo

Ka përfunduar rreth orës 15:00 takimi mes Ilir Metës dhe Sali Berishës në zyrën e këtij të fundit. I pyetur për marrëveshjen e arritur, Meta tha: “ Jam shumë i lumtur që ka pasur një marrëveshje. Kjo ka...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - KosovaLive360

Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar si kandidat për kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Albin Kurtin. Kështu është vendosur në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje....

Mik i ngushtë i të dyve, kush ishte i "treti" në takimin Meta-Berisha

më 5.2017 - Albeu

Ish-kryeministri Berisha dhe presidenti i zgjedhur Ilir Meta u takuan për gjysmë orë pas marrëveshjes Rama-Basha gjatë natës së mbrëmshme. Mësohet se në takimin Meta-Berisha ka qenë edhe një person i tretë....

Ilir Meta flet për herë të parë për marrveshjen Rama – Basha dhe takimin me Berishën

më 5.2017 - Standard

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka bërë një deklaratë për gazetarët pas takimit me ish-kryeministrin Berisha. “Ka patur një marrëveshje,e kjo ka qenë ëndrra ime, ky ka qenë kontributi im.”

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Arbresh

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK dhe aprovon listën për deputetë

më 5.2017 - Tetova Sot

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës pas nje debati më Kryesinë dhe Këshillin Drejtues ka kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje...

Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në 25 qershor! Partia Demokratike futet në zgjedhje!

më 5.2017 - Blitz

Zyra e shtypit e Partisë Demokratike ka bërë të ditur pasditen e sotme se është rënë dakord për një datë të re zgjedhjesh: në 25 qershor. Sipas marrëveshjes mes dy palëve, është vendosur edhe krijimi i një...

Marrëveshja/ Ja kush janë 6 Ministritë teknike në paktin Rama-Basha

më 5.2017 - Lexo

Me marrëveshjen politike Rama-Basha, janë zbuluar tashmë 6 ministritë që do të kenë ministër teknik, pra të propozuar nga PD por që do të duhet të gjejë edhe miratimin e PS. B. QEVERIA 1. Zv.Kryeministër,...

Sejdiu: LDK është dashur të lidhë koalicione parimore

më 5.2017 - Insajderi

Ish-presidenti i Kosovës dhe LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka thënë se partia e tij është dashur që të lidhë koalicione “parimore” dhe jo koalicione “që nuk sjellin kualitete të veçanta”. “Tash është çështje...

Mediu për zgjedhjet: Paketa Mc Allister propozoi 16 korrikun

më 5.2017 - ABC News

Burimet pranë partive politike kanë përfolur 25 qershorin si datën e zgjedhjeve. Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i pyetur mbi këtë mundësi, u shpreh se paketa Mcallister propozon datën 16 korrik,...

Marrëveshja e plotë mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Almakos

Është shpërndarë marrëveshja e plotë mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, dhe kreut të opozitës shqiptare, Lulzim Basha. Marrëveshja u bë publike për media nga Partia Demokratike. Detajet janë si...

LDK ende nuk e ka të gatshme listën zgjedhore të deputetëve

më 5.2017 - Sovrani

Lidhja Demokratike e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për media, duke njoftuar se ende nuk e ka përpiluar listën përfundimtare të kandidatëve të saj për deputetë për zgjedhjet e 11 qershorit. “Këshilli...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Sovrani

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit. Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Ilir Meta flet pas takimit me Berishën: Ai është dobësia ime, për marrëveshjen jam informuar nga media

më 5.2017 - Gazeta Express

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kreu i LSI-së, Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me ish- kryeministrin Sali Berisha. Në një prononcim të shkurtër për mediat Meta u shpreh se shpresonte që çdo...

AAK miraton me votë unanime marrëveshjen e koalicionit me PDK-në

më 5.2017 - Almakos

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka miratuar marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. “Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishëm për Ramush Haradinaj – Kryeministër i Kosovës,...

PD mbledh kryesinë në 17:00

më 5.2017 - Sot News

Partia Demokratikë mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë e PD-së në orën 17:00. Edhe Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Ndërkohë Rama e Basha vijojnë takimin...

Meta: I lumtur për marrëveshjen Rama- Basha, unë imponuesi i saj

më 5.2017 - NOA

Ish- kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta, shprehet i lumtur për arritjen e marrëveshjes për daljen nga kriza politike, mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të partisë Demokratike,...

Zbardhet e plotë marrëveshja mes PS e PD. Ja dokumenti i plotë

më 5.2017 - Tetova Sot

Zbardhet marrëveshja politike mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. Marrëveshja është negociuar që mbrëmjen e djeshme dhe është përfunduar mesditën e sotme pak pas orës 15:00. Mësohet se gjithçka është arritur...

Ja Ministritë që ka marrë Partia Demokratike dhe postet e tjera

më 5.2017 - Tetova Sot

Tashmë është zyrtare që më 25 qershor do të zhvillohen zgjedhjet në bazë të marrëveshjes Rama-Basha që u arrit gjatë negociatave të sotme orej 5 orë. Kështu, në bazë të kësaj pakete Partia Demokratike...

Hoti: Koalicioni PDK-AAK-NISMA po tenton ta kthejë Kosovën 17 vjet prapa

më 5.2017 - OraInfo

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Hoti, në një debat me të rinjtë ka thënë...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

LDK ka një brengë, reagon edhe pse janë brenda mbledhjes

më 5.2017 - Periskopi

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. “LDK-ja do ta njoftojë...

Fjalimi i Albin Kurtit, pas nominimit për kryeministër

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli i Përgjithshëm i Vetëvendosje, i ka dhënë besimin Albin Kurtit duke e dominuar atë për kryeministër të Kosovës për zgjedhjet e 11 qershorit.Kurti ka mbajtur një fjalim para anëtarëve të Këshillit...

Ky është reagimi metaforik i Vjosa Osmanit

më 5.2017 - Sovrani

Vjosa Osmani, ish-deputete e LDK-së, ka dhënë një reagim metaforik pas raportimeve se nuk do të jetë pjesë e listës së LDK-së për zgjedhjet e 11 qershorit. Koha.net ka provuar të kontaktojë me Osmanin,...

LAJM I FUNDIT/ Ilir Meta reagon për herë të parë për marrëveshjen Rama-Basha, ç’thotë për takimin me Berishën

më 5.2017 - BalkanWeb

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta ka bërë një deklaratë për gazetarët pas takimit me ish-kryeministrin Berisha. “Ka patur një marrëveshje,e kjo ka qenë ëndrra ime, ky ka qenë kontributi im.” vijon…

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Arbresh

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës thotë se pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës, Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të...

Mediu flet pas marrëveshjes

më 5.2017 - RTSH

Kur flasin të mëdhenjtë, të vegjlit heshtin! Por ndryshe ndodh në politiken shqiptare! Partitë e vogla u bënë jo vetëm iniciatore të mbledhjes së tryezes së forcave politike, por edhe pagëzuese të marrëveshjes...

PS dhe PD njoftojnë sot deputetët për marrëveshjen e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Partia Socialiste dhe ajo Demokratike pritet që sot të mbledhë dy mbledhje të rëndësishme të strukturave të tyre. Dhe për koeçidencë në të njëjtën orë, pikërisht në 17:00. Mësohet se PS do të mbledhë kryesinë...

Meta takon Berishën: Ai, dobësia ime! Të bëhet publike marrëveshja

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Ilir Meta, Presidenti i zgjedhur nga maxhoranca ka komentuar marrëveshjen Rama-Basha. Në një komunikim me mediat pas takimit me Berishën, Meta u shpreh se, “Shpresojmë që marrëveshja të bëhet publike...

Hoti: Koalicioni PDK-AAK-NISMA po tenton ta kthejë Kosovën 17 vjet prapa

më 5.2017 - Zeri

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Hoti, në një debat me të rinjtë ka thënë...

LDK kërkon të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj, ende s’ka përfunduar puna

më 5.2017 - Gazeta Monitor

LDK ka kërkuar që të mos spekulohet për listën e kandidatëve të saj për deputetë, pasi akoma asgjë nuk është përmbyllur. Sot gjatë ditës disa media spekuluan se Vjosa Osmani dhe Shpejtim Bulliqi janë lënë...

Vetëvendosje zyrtarizon Albin Kurtin si kandidat për Kryeministër

më 5.2017 - Tetova Sot

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar përfundimisht...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë

më 5.2017 - Fakti Ditor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës gjatë mbajtjes së një mbledhjeve të Kryesisë dhe Këshillit Drejtues kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu me këtë rast organet...

Lajmi i fundit: Mblidhet Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, miratohet lista e kandidatëve për deputetë!

më 5.2017 - Bota Press

Këshilli Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës është duke mbajtur mbledhjen në të cilën po diskutohen kandidatët e propozuar nga degët dhe kriteret për përfaqësim në Kuvend. LDK-ja do ta njoftojë...

Shala ia kthen Hotit: Vetëm LDK-AKR e kthen Kosovën në vitet e 90-ta

më 5.2017 - Bota Press

Anëtari i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala i ka reaguar Avdullah Hotit, kandidatit për kryeministër nga LDK-ja. Ky i fundit ka deklaruar se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta kthejë Kosovën 17 vite pas.Kurse,...

Meta flet për marrëveshjen: uroj ta bëjnë publike shpejt. Berisha dobësia ime

më 5.2017 - Opinion

Presidenti i zgjedhur Ilir Meta i është përgjigjur interesit të medias, teksa dilte nga ‘Aba center’ ku pati një takim me Sali Berishën. Meta: Jam i lumtur për këtë marrëveshje që e kam mësuar nga mediat...

Zbulohet arsyeja pse Avni Arifi hoqi dorë nga kandidatit për deputet

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi pak më parë (rreth orës 19) ka deklaruar se është tërhequr nga lista e AAK-së për deputet. Arifi në arsyetimin e tij tha se po tërhiqet nga gara për...

Vetëvendosje nominoi Albin Kurtin për kryeministër

më 5.2017 - Arbresh

Në prag të zgjedhjeve të 11 qershorit janë vendosur edhe emrat kandidatë për kryeministër të vendit. Në mbledhjen e mbajtur të Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje ka zyrtarizuar përfundimisht...

PD njofton mbledhjen e kryesisë në orën 17:00

më 5.2017 - Ora news

Partia Demokratikë mbledh grupin parlamentar dhe Kryesinë e PD-së në orën 17:00. Edhe Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Ndërkohë Rama e Basha vijojnë takimin...

Ja Ministritë që ka marrë Partia Demokratike dhe postet e tjera

më 5.2017 - Opozita

Tashmë është zyrtare që më 25 qershor do të zhvillohen zgjedhjet në bazë të marrëveshjes Rama-Basha që u arrit gjatë negociatave të sotme orej 5 orë. Kështu, në bazë të kësaj pakete Partia Demokratike...

U vendos! Zgjedhjet më 25 qershor; publikohen detajet e marrëveshjes

më 5.2017 - ElbasaniPlus

Artikuj të ngjashëm Ndërkombëtarët reagojnë pas marrëveshjes Rama-Basha. Ja çfarë kanë thënë 5 hours ago I akuzuar për vrasje dhe trafik të madh droge, arrestohet shqiptari në Greqi 6 hours ago E zë korenti...

Zyrtare: Zbardhet marrëveshja PD-PS

më 5.2017 - InfoShqip

Kjo është Marrëveshja finale e arritur pas dy takimeve Rama Basha: Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin...

Fleckenstein: Urime për marrëveshjen! Mirë për Shqipërinë!

më 5.2017 - Mapo

Pas McAllister, edhe eurodeputeti Knut Fleckenstein, i cili ka qënë mjaft aktiv në negociatat për një marrëveshje ka uruar arritjet nga takimi Rama-Basha. Fleckenstein, raportuesi për Shqipërinë në PE,...

Flet një negociatorët e tryezës së partive: Çfarë më tha mbrëmë Basha pas arritjes së marrëveshjes

më 5.2017 - Standard

reu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë për gazetarët zbuloi një “sekret” siç e quajti ai, që Basha i kishte thënë  për marrëveshjen e arritur me Ramën. “Jam takuar fare shkurt dje me...

Kjo është arsyeja se pse Avni Arifi hoqi dorë nga kandidatit për deputet

më 5.2017 - Sovrani

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi pak më parë (rreth orës 19) ka deklaruar se është tërhequr nga lista e AAK-së për deputet. Arifi në arsyetimin e tij tha se po tërhiqet nga gara për...

Mediu: Çfarë më tha Basha pas marrëveshjes me Ramën

më 5.2017 - Sot News

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë dhënë drejtëpërsëdrejti deklaroi se çfarë kishte komunikuar me Bashën pas arritjes së marrëveshjes me Ramën. “Jam takuar fare shkurt dje me Bashën,...

Publikohet marrëveshja Rama-Basha/ Zgjedhjet mbahen më 25 Qershor, ja si do ndryshojë qeveria

më 5.2017 - Lexo

Zbardhet marrëveshja e arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kreut të PD Lulzim Basha. Redaksa Lexo.al ka siguruar një kopje të marrëveshjes politikes mes mazhorancës dhe opozitës ku theksohet se data...

Ymeri: Garojmë të vetëm, LDK s’ishte e interesuar ta largoj klanin Pronto

më 5.2017 - 10minuta

Lëvizja Vetëvendosje përfundimisht do të garojë e vetme në zgjedhjet e 11 qershorit. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri tha se në këto zgjedhje e vetmja alternativë për të ndryshuar gjendjen...

Vazhdon ‘vardisja’ e LDK-së ndaj Vetëvendosjes, Muhaxheri flet për listën e deputetëve

më 5.2017 - Periskopi

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”. Muhaxheri...

Ky është kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër të Kosovës.

më 5.2017 - Infokusi

Sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje Dardan Molliqaj përmes një shënimi në profilin e tij në Facebook ka njoftuar se LVV e ka marrë në vendim të rëndësishëm. LVV kanë nominuar Albin Kurtin kandidat...

Ymeri: Nuk e diskutuam me LDK-në pozitën e kryeministrit

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri, ka thënë se kanë pasur kërkesa të vazhdueshme për marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës (LDK). Ai në një konferencë për media ka thënë se “po...

Shala – Hotit: Vetëm LDK-AKR e kthen Kosovën në vitet e 90-ta

më 5.2017 - Sovrani

Anëtari i Nismës për Kosovën, Haxhi Shala i ka reaguar Avdullah Hotit, kandidatit për kryeministër nga LDK-ja. Ky i fundit ka deklaruar se koalicioni PDK-AAK-Nisma do ta kthejë Kosovën 17 vite pas. Kurse,...

Lajmi i fundit / Zbardhet marrëveshja e firmosur mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës

më 5.2017 - Java News

Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e demokracisë dhe shtetit të së drejtës në...

Hoti: Koalicioni PDK-AAK -Nisma nuk ka ide për t’ju shërbyer qytetarëve

më 5.2017 - Lajmi.net

Kandidati për kryeministër i koalicionit LDK-AKR, Avdullah Hoti ka thënë se koalicioni PDK-AAK-NISMA  është koalicion i frikës dhe nuk ide se si të punojë në shërbim të qytetarëve. Hoti gjatë fjalimit...

Avni Arifi tërheq kandidaturën për deputet

më 5.2017 - Insajderi

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Avni Arifi, ka tërhequr kandidaturën e tij për t’u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Ai përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, thotë se vendimin e ka marrë pas...

AAK miraton marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe aprovon listën e kandidatëve për deputetë!

më 5.2017 - Infokusi

Kryesia dhe Këshilli Drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Poashtu organet më të larta të AAK-së, kanë aprovuar...

Rama mbledh Kryesinë e PS-së në orën 17:00

më 5.2017 - Mapo

Partia Socialiste ka thirrur në një mbledhje urgjente Kryesinë e kësaj partie. Takimi do të zhvillohet në orën 17:00. Mbledhja mendohet të ketë në fokus marrëveshjen e arritur mes mazhorancës dhe opozitës,...

AAK miratoi marrëveshjen e koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj

më 5.2017 - KosovaLive360

Pas një debati konstruktiv dhe një mbështetje të fuqishmë për Ramush Haradinaj – kryeministër i Kosovës, kryesia dhe këshilli drejtues i AAK-së, në mbledhje të ndara, sot me votë unanime kanë miratuar...

Mbyllet zyrtarisht çadra pas 3 muajsh

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Pas tre muajsh qëndresë çadra e PD-së u mbyll sot me nisjen e fjales se kreut te PD-se, Lulzim Bashes. Ai tha sot pas arritjes se marreveshjes se tashme demokratet mashtrojne drejt fitores.

Arritja e marrëveshjes/ Pas Metës, Berisha pret në zyrë Mediun

më 5.2017 - Sot News

Pas takimit me presidentin e zgjedhur Ilir Meta, ish kryeministri Sali Berisha ka pritur në zyrën e tij kreun e partisë Republikane Fatmir Mediu. Makina e kryerepublikanit është parë të parkojë poshtë...

Dalin pamjet, ja ku qëndruan bashkë për më shumë se 3 orë Rama dhe Basha

më 5.2017 - Arbresh

Ora 20:00 e së të mërkurës i bëri bashkë për herë të katërt në 1 muaj 2 rivalët politikë. Fillimisht u takuan shkarazi në hyrjen e kryesisë së Kuvendit, ku nuk munguan edhe batutat. Rama: Erdha unë Basha:...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë të Kuvendit (Lista)

më 5.2017 - Gazeta e re

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka përfunduar listat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Indeksonline ka siguruar disa emra që do t’i prijnë listës së partisë së Haradinajt....

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë të Kuvendit

më 5.2017 - Sovrani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka përfunduar listat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Indeksonline ka siguruar disa emra që do t’i prijnë listës së partisë së Haradinajt....

Mediu: Basha i përgjegjshëm për negociatat, marrëveshja e qëndrueshme

më 5.2017 - NOA

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu, takoi sot ish- Kryeministrin Sali Berisha, vetëm pak minuta pasi në zyrën e ish- liderit demokrat ishte kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, i cili është edhe Presidenti...

Zbardhja e marrëveshjes, Rama dhe Basha mbledhin kryesitë e partive

më 5.2017 - Java News

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një mbledhje urgjente të kryesisë së PS, pas arritjes së marrëveshjes me kryetarin e PD, Lulzim Basha. Mbledhja e kryesisë është njoftuar për në orën 17:00, ku Rama do...

A i prish demarkacioni koalicionet partiake?

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Çështja e Marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, që u shndërrua në problemin qendror në Kuvendin e Kosovës, për më shumë se dy vjet, do të mund të vazhdojë ta përcaktojë edhe më tej skenën...

Avni Arifi tërhiqet nga kandidatura për deputet nga AAK-ja. Ja pse!

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Avni Arifi ndonëse ditë më par kishte shpallur kandidaturën për deputet, ai sot është tërhequr. Këtë e ka bërë të ditur vet Arifi me anë të një statusi...

Avni Arifi nuk do të jetë në listën e deputetëve të AAK-së

më 5.2017 - Gazeta e re

Anëtari i Kryesisë dhe kryetari i Degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi, përmes një statusi në Facebook, ka njoftuar se nuk do të jetë kandidat në listën zgjedhore të AAK-së për zgjedhjet e 11 qershorit....

Negociatat/ Palët politike ende asnjë datë për mbajtjen e zgjedhjeve

më 5.2017 - Mapo

Negociatat për paketën “McAllister+” po vijojnë mes dy forcave të mëdha politike dhe tashmë mbetet vetëm përcaktimi i detajeve. Por gjithsesi ende nuk është përcaktuar saktë data e zgjedhjeve të ardhshme...

Ambasada e SHBA: Presim zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive

më 5.2017 - Top Channel

Ambasada amerikane ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes dy liderëve politikë, Edi Rama dhe Lulzim Basha, duke pritur tashmë zgjedhjet me pjesëmarrjen e të gjitha partive politike. “Bravo popullit...

OSBE: Urime qeverisë dhe opozitës për marrëveshjen

më 5.2017 - Top Channel

Prezenca e OSBE-së në Tiranë ka qënë e para ndër reagimet zyrtare të ndërkombëtarëve lidhur me marrëveshjen e arritur mes plaëve pas mesnate. Në një postim në Twitter prezenca shkruan: “Urime qeverisë...

Kukan: Një lajm i mirë nga Shqipëria

më 5.2017 - Top Channel

Eurodeputeti Eduard Kukan e quan një lajm të mirë nga Shqipëria marrëveshjen mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës. “Shumë i lumtur të shohë lajme të mira nga Shqipëria këtë mëngjes, pasi kryeministri Rama dhe...

Ymeri: Nuk kemi folur me LDK-në për postin e kryeministrit

më 5.2017 - Albeu

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri , gjatë një konference për shtyp, ka thënë se kanë pasur kërkesa të vazhdueshme për marrëveshje me Lidhjen Demokratike të Kosovës / "Po ta kishin hallin për...

Këta janë kandidatët e AAK-së për deputetë të Kuvendit

më 5.2017 - Periskopi

Aleanca Për Ardhmërinë e Kosovës në mbledhjen e mbajtur sot ka përfunduar listat për deputet në zgjedhjet e 11 qershorit. Indeksonline ka siguruar 12 emrat e parë që do t’i prijnë listës së partisë së...

I aderuari në Nismë para disa ditëve, sot kaloi në Vetëvendosje

më 5.2017 - Infokusi

Avni Tafili, i cili kishte aderuar ditë më parë në Nismën për Kosovën, ka braktisur këtë subjekt politik pas koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës. Ndërsa sot Tafili zyrtarizoi aderimin e ri në...

Avni Arifi tërhiqet nga kandidatura për deputet nga AAK-ja

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Anëtari i kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Avni Arifi ndonëse ditë më par kishte shpallur kandidaturën për deputet, ai sot është tërhequr. Këtë e ka bërë të ditur vet Arifi me anë të një statusi...

Bisedimet Rama-Basha, Mediu: Ja kur parashikohet të jetë data e zgjedhjeve

më 5.2017 - Sot News

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një prononcim direkt për mediat, ka sqaruar se paketa McAllister parashikon datën 16 korrik. “Në Paketën që ne kemi pranuar data e zgjedhjeve ka qënë 16...

Mediu: McAllister parashikon 16 korrikun, çdo datë tjetër do arsyetim

më 5.2017 - Ora news

E ndërsa po përflitet 25 qershori si datë e mundshme për mbajtjen e zgjedhjeve, kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu thotë se paketa McAllister që kanë pranuar parashikon 15 korrikun dhe çdo datë tjetër...

Pakti Rama-Basha, zbulohet data e re e zgjedhjeve në Shqipëri

më 5.2017 - Tetova Sot

Data 25 qershor konfirmohet nga disa burime si data e zgjedhjeve, një nga kërkesat kryesore të Ramës që të mos shtyheshin përtej qershorit. Palët kanë filluar të ndajnë se cilën pjesë të shtetit do të...

Halil Matoshi në listën e AAK-së për deputet, mësoni dhe emrat tjerë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) sot ka mbajtur mbledhje me Kryesinë dhe Këshillin Drejtues që kanë miratuar Marrëveshjen e Koalicionit me PDK-në dhe partnerët e saj. Gjithashtu, në këtë takim është...

Muhaxheri: Me Vetëvendosjen mund të bashkëpunojmë në të ardhmen, me PDK’në jo

më 5.2017 - Bota Press

Gazmend Muhaxheri nga Lidhja Demokratike e Kosovës ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje e kanë lënë një mundësi të hapur bashkëpunimi për të ardhmen. “Negociata nuk dështuan, ishin të vonuara”, ka thënë...

Arifi i AAK-së tregon se pse u tërhoq nga lista për deputet

më 5.2017 - Bota Press

Kryetari i degës së AAK-së në Prishtinë, Avni Arifi ka treguar se ishte pjesë e listës për deputet nga kjo parti, por që më pas është tërhequr. Këtë vendim siç ka thënë Arifi e kanë marrë bashkë me kolegët...

Përfundon takimi, Basha thërret në mbledhje urgjente aleatët

më 5.2017 - Albeu

Ka përfunduar takimi mes kryeopozitarit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. Ky takim ka nisur që në orën 10:00 dhe u zhvillua në Pallatin e Kongreseve. Ashtu siç u deklaruar edhe ne orët e para të...

Mediu zbulon prapaskenat: Ja çfarë më tha Basha para marrëveshjes

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu në një deklaratë për median ka zbuluar se çfarë i ka thënë kreu i PD Lulzim Basha një ditë m pareë për marrëveshjen e arritur me kryeministrin Rama. “Jam takuar...

Ymeri: VV po përgatitet të hyjë e vetme në zgjedhje

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Visar Ymeri ka theksuar se zgjedhjet e 11 qershorit janë më të rëndësishmet, të mbajtura në periudhën e pasluftës. Ai në një konferencë për media ka thënë se këto...

Përfundon takimi, Basha thërret në mbledhje urgjente aleatët

më 5.2017 - Indeks online

Ka përfunduar takimi mes kryeopozitarit Lulzim Basha dhe kryeministrit Edi Rama. Ky takim ka nisur që në orën 10:00 dhe u zhvillua në Pallatin e Kongreseve. Ashtu siç u deklaruar edhe ne orët e para të...

Flet njëri nga negociatorët e tryezës së partive: Ç’më tha Basha mbrëmë pas arritjes së marrëveshjes

më 5.2017 - BalkanWeb

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu në një deklaratë për gazetarët zbuloi një “sekret” siç e quajti ai, që Basha i kishte thënë  për marrëveshjen e arritur me Ramën. “Jam takuar fare shkurt dje me...

"Ju tregoj ‘sekretet’ e tryezës së djeshme me Ramën dhe Bashën"

më 5.2017 - Gazeta Express

Nard Ndoka, një prej pjesmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas kreut te PDK, Ndoka, marrëveshja...

Negociatat/ Rama takim kokë më kokë me Bashën në Pallatin e Kongreseve

më 5.2017 - Sot News

Marrëveshja mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, duket se ka shkaktuar lëvizje të shumta. Kryeministri Edi Rama dhe Kreu i PD-së Lulzim Basha, janë duke zhvilluar një takim prej 4 orësh në takim së bashku në Pallatin e Kongreseve.

I aderuari në Nismë para disa ditëve, sot kaloi në Vetëvendosje

më 5.2017 - Almakos

Avni Tafili, i cili kishte aderuar ditë më parë në Nismën për Kosovën, ka braktisur këtë subjekt politik pas koalicionit me Partinë Demokratike të Kosovës. Ndërsa sot Tafili zyrtarizoi aderimin e ri në...

Fleckenstein: Urime Shqipëri, marrëveshje për zgjedhjet

më 5.2017 - NOA

Raporteri i Parlamentit Evropian për Shqipërinë, Knut Fleckenstein përshëndet marrëveshjen e arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. “Urime! Mirë për Shqipërinë!...

Mediu flet rreth negociatave/ Basha ka përgjegjësinë maksimale

më 5.2017 - Opinion

Fatmir Mediu i pranishëm në zyrën e Berishës, pas takimit mes Ilir Metës dhe Sali Berishës. Teksa pritej që nga dera të dilte Ilir Meta ka qënë Mediu ai që foli për kamerat. Ai tregoi se të vetmet negoiciata...

Fillojnë ‘sakrificat’ në AAK, shumë njerëz largohen nga lista për deputet

më 5.2017 - Periskopi

Avni Arfii nga AAK bënë të ditur se nuk do të jetë pjesë e listës në garën për deputetet të Kuvendit të Kosovës. Arifi tregon se pas konsultimin me Ramush Haradinaj është marrë ky vendim. Nuk duhet harruar...

Mediu: Negociatat po i bëjnë Rama dhe Basha, jo Berisha

më 5.2017 - BalkanWeb

TIRANE- Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu pohoi sot se rolin kryesor për negociatat PS-PD i luan Rama dhe Basha dhe jo ish-lideri i demokratëve, Sali Berisha. “Negociatat nuk po i bën as bëra as...

Pas marrëveshjes Rama-Basha, Partia Socialiste mbledh sot Kryesinë

më 5.2017 - Sot News

Një mbledhje urgjente  me Kryesinë është thirrur sot nga Partia Socialiste pak orë pas marrëveshjes PS-PD dhe vijimit të takimeve për detajimin e kontratës së re maxhorancë-opozitë. Mbledhja do të zhvillohet në orën 17:00.

Avni Arifi nuk do të jetë në listën e deputetëve të AAK-së

më 5.2017 - KosovaPress

Postimi i Arifit: Të dashur miq, Ndonëse e kam shpallur kandidaturën për deputet sot në konsulltim me kryetarin Haradinaj dhe kolegët tjerë nga partia vendosëm që të tërhiqem nga gara dhe të marrë...

Haxhi Shala i kundërpërgjigjet Avdullah Hotit: Isa Mustafa nuk ishte në Kosovë kur vendi luftonte për mbijetesë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Anëtari i Nismas për Kosovën Haxhi Shala, i është kundërpërgjigjur Avdullah Hotit meqë rast ka thënë se koalicioni LDK-AKR po dëshiron ta kthen Kosovën e viteve 97’ dhe 98’. Shala me anë të një statusi...

McAllister përshëndet marrëveshjen Rama-Basha

më 5.2017 - Klan Kosova

Hartuesi i paketës së marrëveshjes mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kryeopozitarit, Lulzim Basha, David McAllister i quan të suksesshme përpjekjet e BE dhe SHBA për t`i dhënë fund krizës politike...

Ymeri tregon arsyet përse VV-ja nuk bashkëpunoi me LDK-në

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka konfirmuar se gjatë dy ditëve të fundit, kanë pasur shumë kërkesa për marrëveshje me LDK-në, por sipas tij kjo parti nuk ishte e interesuar që të luftonte...

Pas takimit me Metën, Fatmir Mediu i shkon në zyrë Berishës

më 5.2017 - Albeu

Paralelisht me takimin Rama Basha në Pallatin e Kongreseve, Sali Berisha po zhvillon disa takime të rëndësishme në zyrën e tij. Pasi përfundoi takimin me kryeparlamentarin Ilir Meta, zyrën e ish-kryeministrit...

Avni Arifaj tregon se a do të kandidojë për deputet

më 5.2017 - Sovrani

Anëtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Avni Arifaj kishte bërë të ditur kandidaturën e tij për deputet të Kosovës. Por Arifaj ka bërë të ditur se sot kanë për tërheqjen e e tij nga gara në konsultim...

Zbardhet konkretizimi i marrëveshjes Rama-Basha, zgjedhjet mbahen më 25 qershor

më 5.2017 - Republika

Partia Socialiste ka zbardhur marrëveshjen e plotë të arritur mes kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. ATSH-ja e ka publikuar  të plotë  deklaratën me pikat konkrete të...

Pas Metës një personazh tjetër i njohur mbërrin në zyrën e Berishës!

më 5.2017 - Gazeta Express

Mesditën e sotme kryeparlamentari Ilir Meta zhvilloi një takim në zyrën e ish-kryeministrit Berisha. Ky takim erdhi vetëm disa orë pas arritjes së marrëveshjes mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të...

Adem Salihaj s'e di nëse partia do ta kandidojë për deputet

më 5.2017 - Zeri

Lidhja Demokratike e Kosovës mund t’i ndëshkojë deputetët kundërshtues të subjektit të tyre, duke mos i futur ata në listat zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Kështu të paktën është duke u raportuar...

Marrëveshja PS-PD, ja si reagon negociatori David McAllister

më 5.2017 - Sot News

Paketa e kompromisit mban emrin Deputeti gjerman i CDU David McAllister, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale duke përshëndetur krerët në Shqipëri për marrëveshjen e arritur për zgjidhjen e...

Salihaj s’e di nëse partia do ta kandidojë për deputet

më 5.2017 - Lajmi.net

Lidhja Demokratike e Kosovës mund t’i ndëshkojë deputetët kundërshtues të subjektit të tyre, duke mos i futur ata në listat zgjedhore në zgjedhjet e 11 qershorit. Kështu të paktën është duke u raportuar...

Pas paktit mes Ramës dhe Bashës, Meta i shkon në zyrë Berishës

më 5.2017 - Sot News

Ndërkohë që kreu i PD Lulzim Basha dhe kryeministri Rama po zhvillojnë një takim prej më shumë se dy orësh, në Pallatin e Kongreseve, lëvizje vihen re edhe nga presidenti i zgjedhur Ilir Meta. Mësohet...

Ymeri: Po Përgatitemi të Garojmë të Vetëm

më 5.2017 - Kallxo

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje nuk e përjashtoi krejtësisht mundësinë e bashkëpunimit me LDK-në pas zgjedhjeve. Zgjedhjet e 11 qershorit janë zgjedhjet më të rëndësishme të mbajtura ndonjëherë në Republikën...

Hoti tenton të bëhet karizmatik, godet koalicionin PDK-AAK-NISMA

më 5.2017 - Tetova Sot

Kandidati i koalicionit LDK-AKR për kryeministër, Avdullah Hoti, ka thënë se koalicioni i krijuar PDK-AAK-NISMA është krijuar për ta kthyer Kosovën 17 vjet prapa. Këtë deklaratë Hoti e ka thënë në një...

Shefja e Kabinetit të Shpend Ahmetit në garë për deputete

më 5.2017 - Periskopi

Kabineti i kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetit, pritet t’i largohet një zyrtare. Mirëpo, e gjitha kjo bëhet fjalë për garën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme që do të mbahen me 11 qershor. Indeksonline...

Fleckenstein: Të lumtur që kontribuam për marrëveshjen për zgjedhjet

më 5.2017 - Ora news

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian Knut Fleckenstein, ka përshëndetur marrëveshjen Rama-Basha për zgjedhjet. Në një postim në twitter, teksa përcjell urimet për këtë hap të klasës politike...

Marrëveshja, Fleckenstein: Mirë për Shqipërinë! Të lumtur që kontribuuam

më 5.2017 - BalkanWeb

Raportuesi për Shqipërinë ne Parlamentin Europian, eurodeputeti Knut Fleckenstein ka përshëndetur sot marrëveshjen e lidhur mes kreut të qeverisë, Edi Rama dhe kryedemokratit Lulzim Basha. Me anë të një...

Përfundon pas 5 orësh takimi Rama – Basha

më 5.2017 - Tetova Sot

Ka përfunduar pas 5 orësh takimi i radhës mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës Lulzim Basha. Takimi erdhi menjëherë pas atij të djeshmit, i cili përfundoi në orët e para të mëngjesit me lajmin...

Marrëveshja, Rama thërret me  urgjencë Kryesinë e PS në 17:00

më 5.2017 - Shqiptarja

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një mbledhje urgjente të kryesisë së PS, pas arritjes së marrëveshjes me kryetarin e PD, Lulzim Basha. Mbledhja e kryesisë së PS është njoftuar për në orën 17:00. Njoftimi...

Nard Ndoka: Ju tregoj 'sekretet' e tryezës dje me Ramën

më 5.2017 - Shqiptarja

TIRANË -Nard Ndoka, një prej pjesmarrësve në tryezën 2 orëshe të partive pas së cilësoi buroi dhe marrëveshja Rama-Basha rrëfen sot ‘sekretet’ e takimit me dyer të mbyllura. Sipas Ndokës, marrëveshja e...

Partia Socialiste thërret në mbledhje urgjente aleatët/ Çfarë po ndodh?

më 5.2017 - Opinion

Ditët e fundit ngjarjet politike në vend, po marrin kthesa të papritura. Takime të njëpasnjëshme dhe shumë pak detaje. Mësohet se Partia Sociliste sot në orën 17:00 ka thërritur në një takim urgjent aleatët...

Kukan: Të lumtur për lajmet e mira nga Shqipëria