http://kariera.mk

Spanja publikon listën, dominon Reali

më 5.2017 - Indeks online

Trajneri i Spanjës ka publikuar listën me futbollistët që do të luajnë në dy ndeshjet e ardhshme. Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër...

Fillojnë “ngacmimet” e Mourinhos ndaj Ajaxit

më 5.2017 - Koha.net

Finalja e Europa Leagues, ndërmjet Manchester United dhe Ajaxit, do të zhvillohet 24 maj në Stokoholm. Por trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka filluar të ngacmojë qysh qysh tashmë kundërshtarin...

Ja pse Mourinho është “njëshi”, shikojeni këtë veprim të pabesueshëm të tij

më 5.2017 - OraInfo

Manchester United të dielën në ‘Old Trafford’ zhvillon ndeshjen e fundit të këtij edicioni në Premierligë, përballë Crystal Palace. Duke ditur se gjitha forcat i kanë përqendruar në finalen e Europa League...

Ja pse Mourinho është “njëshi”, shikojeni këtë veprim të pabesueshëm të tij

më 5.2017 - Lajmi.net

Manchester United të dielën në ‘Old Trafford’ zhvillon ndeshjen e fundit të këtij edicioni në Premierligë, përballë Crystal Palace. Duke ditur se gjitha forcat i kanë përqendruar në finalen e Europa League...

Kaka ?zbulon? se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Albeu

Në një intervistë për Goal, ish mesfushori i Real Madridit, Kaka , ka folur për shumë gjëra, gjithashtu edhe për trajnerin aktual të “Los Blancos”, Zinedine Zidane . Kaka ka treguar se Zidane ka dhënë...

​Ronaldo akuzon kundërshtarët: Keni marrë para nga Barcelona

më 5.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola kundër Celta. Ai ka akuzuar lojtarët e Celta se kanë marrë premi nga Barcelona për të shënuar fitore. Në këtë mënyrë “stimulimi” në Spanjë është i ndaluar. Cristiano...

“Zidane i ka impresionuar të gjithë”

më 5.2017 - Telegrafi

Leite Kaka ka folur për karrierën e Zinedine Zidanes si trajner, duke thënë se e ka impresionuar. Ai në sezonin e parë në Ligën e Kampionëve e fitoi këtë garë, ndërsa këtë sezon është afër dy trofeve....

Ronaldo lojtarit të Celta Vigo-s: A keni marrë shumë para?

më 5.2017 - BalkanWeb

Të mërkurën Real Madrid fitoi një ndeshje deçizive në “La Liga-s” kundër Celta Vigo-s e cila i dha kreun e renditjes duke u larguar +3 nga Barcelona. Sfida e prapambetur në transfertë me Celta-n pavarësisht...

Kaka i befasuar me Zidanin, tregon kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Gazeta Express

Kaka është i befasuar me suksesin e Zinedine Zidane te Real Madridi, derisa beson se Los Blancos do ta fitojnë për herë të 12 Ligën e Kampionëve. Në një intervistë për Goal, ish mesfushori i Real Madridit,...

Trajneri i Spanjës publikon listën, Reali dominon me shumicë dërrmuese

më 5.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Spanjës ka publikuar listën me futbollistët që do të luajnë në dy ndeshjet e ardhshme. Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër...

Spanja publikon listën për ndeshjet e qershorit

më 5.2017 - Antpress

Trajneri i Spanjës ka publikuar listën me futbollistët që do të luajnë në dy ndeshjet e ardhshme. Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër...

Pesë lojtarët e Malagas që mund ta lënë pa titull Real Madridin

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madridi është një hap larg titullit të kampionit të Spanjës “Los Blancos” kanë nevojë vetëm edhe për një pikë që të shpallen kampion të La Ligas për sezonin 2016/17 dhe këtë pikë do të kërkojnë të...

Kaka i befasuar nga Zidane

më 5.2017 - Lajmi.net

Leite Kaka që është njëri ndër transferimet më të shtrenjta në histori të Real Madridit, ka mbetur i befasuar me punën që po bën te kjo skuadër Zinedine Zidane. Zidane që ka qenë një legjendë e kësaj skuadre...

Kaka i befasuar nga Zidane

më 5.2017 - OraInfo

Leite Kaka që është njëri ndër transferimet më të shtrenjta në histori të Real Madridit, ka mbetur i befasuar me punën që po bën te kjo skuadër Zinedine Zidane. Zidane që ka qenë një legjendë e kësaj skuadre...

Pjanic: Jemi në ekip “vrasësish”, një makineri lufte!

më 5.2017 - Telesport

Pasi ka marrë trofeun e Kupës së Italisë, të dielën, Juventus do të përpiqet të mbyllë edhe çështjen e titullit kampion në Serie A, kundër Crotone. “Ishte një kënaqësi e madhe për ne, që erdhi në fund...

Ja pse Mourinho është “njëshi”, shikojeni këtë veprim të pabesueshëm të tij

më 5.2017 - Tetova Sot

Manchester United të dielën në ‘Old Trafford’ zhvillon ndeshjen e fundit të këtij edicioni në Premierligë, përballë Crystal Palace. Duke ditur se gjitha forcat i kanë përqendruar në finalen e Europa League...

“Shpresoj të shënoj ndaj Realit dhe Barcelona ta fitojë titullin në La Liga”

më 5.2017 - GazetaBlic

Sandro Ramirez do të jetë një nga protagonistët e xhiros së fundit të La Ligas. Sulmuesi i Malagas, Sandro ka premtuar se do të mundohet të shënojë gol kundër Real Madridit. Në këtë formë dëshiron ta ndihmojë...

Mourinho: Ajax nuk duhet të ishte në finalen e Europa League

më 5.2017 - Telesport

Jose Mourinho ka thënë se Ajax nuk ka të drejtë të luajë në finalen e Europa League, në prag të ndeshjes finale që Manchester United do të luajë të mërkurën kundër holandezëve në Stokholm të Suedisë. Kundërshtarët...

“Jam rritur shumë te Juventusi fal trajnerit”

më 5.2017 - Telegrafi

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic, ka thënë se Massimiliano Allegri i ka ndihmuar të rritet. Boshnjaku është bashkuar me Bianconerët nga Roma verën e kaluar dhe është afër të fitojë tre trofe. “Juve,...

“Shpresoj të shënoj dhe t’i dhuroj titullin Barçës”

më 5.2017 - Telesport

Lufta për titull në la Liga do të mbyllet këtë fundjavë. Pas fitores 4-1 të marrë kundër Celta Vigo, Real Madrid do të paraqitet në javën e 38-të të kampionatit me një avantazh prej tri pikësh ndaj Barcelona-s...

Ronaldo akuzon kundërshtarët: Keni marrë para nga Barça!

më 5.2017 - 10minuta

Cristiano Ronaldo ka shënuar dy gola kundër Celta. Ai ka akuzuar lojtarët e Celta se kanë marrë premi nga Barcelona për të shënuar fitore. Në këtë mënyrë “stimulimi” në Spanjë është i ndaluar. Cristiano...

Dashuri apo urrejtje – Real Madridi në ndeshjen e titullit përballë trajnerit dhe pesë lojtarëve të tyre që nuk iu dhanë hapësirë

më 5.2017 - Telegrafi

Real Madridi do të luajë kundër Malagas ndeshjen vendimtare për titull. Mbretërit kanë tri pikë më shumë se Barcelona dhe vetëm një barazim iu kryen punë për tu stolisur me titullin e 33-të në histori....

Reali, dy ndeshje për të shkruar historinë

më 5.2017 - GazetaBlic

Skuadra e Real Madrid është duke bërë një sezon madhështor pasi janë një hap larg fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe kanë arritur finalen e Champions përballë skuadrës së Juventusit. Galaktikët...

Spanja publikon listën, dominojnë futbollistët e Realit

më 5.2017 - Sovrani

Trajneri i Spanjës ka publikuar listën me futbollistët që do të luajnë në dy ndeshjet e ardhshme. Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër...

“Zidane i ka impresionuar të gjithë”

më 5.2017 - Almakos

Leite Kaka ka folur për karrierën e Zinedine Zidanes si trajner, duke thënë se e ka impresionuar. Ai në sezonin e parë në Ligën e Kampionëve e fitoi këtë garë, ndërsa këtë sezon është afër dy trofeve....

Mourinho: Ajaxi nuk duhet të jetë në Ligën e Evropës

më 5.2017 - Telegrafi

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, nuk beson se si një skuadër si Ajaxi është në këtë garë. Dy skuadrat do të luajnë të mërkurën në finalen e Ligës së Evropës në stadiumin e Stokholmit. “Ata...

Formacioni i Real Madridit kundër Malagas, lajm i keq për Zidane

më 5.2017 - OraInfo

Dë dielën në orën 20:00 Malaga do të presë skuadrën e Real Madridit në ndeshjen që do të përcaktohet skuadra kampione në La Liga. Të besuarit e Zinedine Zidanes do t’i mjaftojë vetëm 1 pikë për tu shpallur...

Spanja publikon listën për ndeshjet e qershorit

më 5.2017 - KosovaPress

Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër Kolumbisë dhe ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Botëror 2018 kundër Maqedonisë. Real Madrid...

Kaka i befasuar me Zidanin, tregon kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Tetova Sot

Kaka është i befasuar me suksesin e Zinedine Zidane te Real Madridi, derisa beson se Los Blancos do ta fitojnë për herë të 12 Ligën e Kampionëve. Në një intervistë për Goal, ish mesfushori i Real Madridit,...

⚽️Pesë lojtarët e Malagas që mund ta lënë pa titull Real Madridin

më 5.2017 - Infokusi

Real Madridi është një hap larg titullit të kampionit të Spanjës. “Los Blancos” kanë nevojë vetëm edhe për një pikë që të shpallen kampion të La Ligas për sezonin 2016/17 dhe këtë pikë do të kërkojnë të...

Këto do të jenë fanellat e Barçës për edicionin e ri

më 5.2017 - Klan Kosova

Katalunasit raportohet se do të veshin këtë dizajn fanellash edicionin e ardhshëm, disa nga të cilat dallohen fort nga ato që kanë veshur këtë edicion Fanellat e Barcelonës për edicionin 2017-18 kanë dalë...

Mourinho me kritika të ashpra për UEFA

më 5.2017 - Klan Kosova

Shefi i pankinës së Djajve të Kuq ka thënë se Ajax pas eliminimit nga Liga e Kampionëve duhet të shkonte në shtëpi, jo të luante në Ligën e Europës Jose Mourinho ka shpërthyer në kritika ndaj shtëpisë...

Mourinho kritikon UEFA-n: Ajaxi nuk duhet të luaj në finale të EL

më 5.2017 - Lajmi.net

Jose Mourinho ka vendosur të kritikojë UEFA-n për mënyrën e organizimit të garave. Trajneri i Manchester United, në konferencë për shtyp ka deklaruar se skuadra e Ajaxit nuk duhet të luaj në finale të...

Mourinho godet ashpër Ajaxin: Nuk duhet të luajë në finale

më 5.2017 - GazetaBlic

Jose Mourinho ka befasuar të gjithë, kur ka thënë se UEFA nuk është dashur të lejoj Ajaxin të luaj në Europa League. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se UEFA e ka gabim që lejon ekipet...

Shpërthen Mourinho, ‘sulmon’ rëndë Ajaxin

më 5.2017 - OraInfo

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se UEFA e ka gabim që lejon ekipet e Ligës së Kampionëve të luajnë në Europa League. Portugezi beson se Ajax pas eliminimit është dashur të shkonte...

Zbulohen fanellat e Barcelonës për edicionin e ri

më 5.2017 - Lajmi.net

Fanellat e Barcelonës për edicionin e ardhshëm jam zbuluar. Është gazeta ‘Sport’ që ka arritur të zbulojë fotografi se si do të duken fanellat e Barcelonës në edicionin e ri. Fanella kryesore, ka ngjyrat...

Reali afër titullit, formacioni për ndeshjen e fundit në La Liga

më 5.2017 - GazetaBlic

“Goal.com” ka parashikuar formacionin e Real Madridit në ndeshjen e fundit të La Ligës kundër Malagas. Ekipit të Zinedine Zidane i nevojitet vetëm edhe një pikë për titullin e kampionit.

Reali, dy ndeshje për të shkruar historinë

më 5.2017 - Zhurnal

Loading... Skuadra e Real Madrid është duke bërë një sezon madhështor pasi janë një hap larg fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe kanë arritur finalen e Champions përballë skuadrës së Juventusit....

Shpërthen Mourinho: Ajax nuk është dashur të lejohet të luaj në finale të Europa League

më 5.2017 - Gazeta Express

Jose Mourinho ka befasuar të gjithë, kur ka thënë se UEFA nuk është dashur të lejoj Ajaxin të luaj në Europa League Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se UEFA e ka gabim që lejon ekipet...

Real Madrid në ndeshjen e fundit luan kundër 5 ish-madrilenëve

më 5.2017 - Tetova Sot

Reali ka 3 pikë më shumë se Barcelona dhe vetëm një barazim i mbaron punë për të ngritur titullin e 33-të në histori. Skuadra e Malgas udhëhiqet nga dyshja Michel dhe Mandia që të dy ish trajner të Castillas....

Formacioni i Realit për ndeshjen e fundit kundër Malagas

më 5.2017 - Lajmi.net

"Goal.com" ka parashikuar formacionin e Real Madridit në ndeshjen e fundit të La Ligës kundër Malagas. Ekipit të Zinedine Zidane i nevojitet vetëm edhe një pikë për titullin e kampionit. Parashikoni ndeshje...

Ish sulmuesi i Barças: Shpresoj të shënojë ndaj Realit dhe Barcelona ta fitoj titullin në La Liga

më 5.2017 - Tetova Sot

Sandro Ramirez do të jetë një nga protagonistët e xhiros së fundit të La Ligas. Sulmuesi i Malagas, Sandro ka premtuar se do të mundohet të shënojë gol kundër Real Madridit. Në këtë formë dëshiron ta ndihmojë...

Reali, dy ndeshje për të shkruar historinë

më 5.2017 - Alsat-M

Skuadra e Real Madrid është duke bërë një sezon madhështor pasi janë një hap larg fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe kanë arritur finalen e Champions përballë skuadrës së Juventusit. Galaktikët...

“Jam rritur shumë te Juventusi fal trajnerit”

më 5.2017 - Almakos

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic, ka thënë se Massimiliano Allegri i ka ndihmuar të rritet. Boshnjaku është bashkuar me Bianconerët nga Roma verën e kaluar dhe është afër të fitojë tre trofe. “Juve,...

Reali, dy ndeshje për të shkruar historinë

më 5.2017 - Tetova Sot

Skuadra e Real Madrid është duke bërë një sezon madhështor pasi janë një hap larg fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe kanë arritur finalen e Champions përballë skuadrës së Juventusit. Galaktikët...

Dashuri apo urrejtje – Real Madridi në ndeshjen e titullit përballë trajnerit dhe pesë lojtarëve të tyre që nuk iu dhanë hapësirë

më 5.2017 - Almakos

Real Madridi do të luajë kundër Malagas ndeshjen vendimtare për titull. Mbretërit kanë tri pikë më shumë se Barcelona dhe vetëm një barazim iu kryen punë për tu stolisur me titullin e 33-të në histori....

Kaka i befasuar me Zidanin, tregon kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Sovrani

Kaka është i befasuar me suksesin e Zinedine Zidane te Real Madridi, derisa beson se Los Blancos do ta fitojnë për herë të 12 Ligën e Kampionëve. Në një intervistë për Goal, ish mesfushori i Real Madridit,...

Ronaldo akuzon kundërshtarët: Keni marrë para nga Barça!

më 5.2017 - KosovaPress

Ai ka akuzuar lojtarët e Celta se kanë marrë premi nga Barcelona për të shënuar fitore. Në këtë mënyrë “stimulimi” në Spanjë është i ndaluar. Cristiano Ronaldo ishte brilant të mërkurën duke shënuar dy...

Buffon me rekordin më të çuditshëm

më 5.2017 - Alsat-M

Skuadra e Juventusit ka fituar trofeun e 12-të në historinë e Kupës së Italisë në futboll. Madje, për më tepër, askush tjetër nuk e ka fituar 3 herë radhazi, siç ka bërë “Zonja e vjetër” në këto 3 vite....

Thumbon Ajax-in

më 5.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se UEFA e ka gabim që lejon ekipet e Champions League të luajnë në Europa League. “Ajax është skuadër e Champions League, ata kanë ardhur nga Champions...

Real Madrid në ndeshjen e fundit luan kundër 5 ish-madrilenëve

më 5.2017 - Sovrani

Reali ka 3 pikë më shumë se Barcelona dhe vetëm një barazim i mbaron punë për të ngritur titullin e 33-të në histori. Skuadra e Malgas udhëhiqet nga dyshja Michel dhe Mandia që të dy ish trajner të Castillas....

16 lojtarë të Realit nuk e kanë fituar kurrë La Ligan, tetë po

më 5.2017 - Lajm

Real Madridit i duhet vetëm edhe në pikë që të fitojë titullin e La Ligas, të parin pas pesë viteve Ky edicion pritet të jetë i veçantë për 16 lojtarë të Real Madridit, nëse arrijnë të fitojnë titullin...

Spanja publikon listën – me risi

më 5.2017 - Klan Kosova

Anësori i Real Madrid, Marco Asensio, është risia e listës së Spanjës për dy ndeshjet e radhës, ndaj Kolumbisë dhe Maqedonisë Trajneri i Spanjës, Julien Lopetegui, ka publikuar listën e lojtarëve që janë...

Ancelotti: Juventus duhet ta fitojë Champions sivjet

më 5.2017 - Klan Kosova

Ish-trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti, ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions League. Strategu italian ka shprehur hapur dëshirën e madhe që trofeu...

Spanja publikon listën për ndeshjen kundër Maqedonisë

më 5.2017 - Alsat-M

Kombëtarja e Spanjës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare. Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve të ftuar në ndeshjen...

⚽️Shpërthen Mourinho: Ajax nuk është dashur të lejohet të luajë në finale të Europa League

më 5.2017 - Infokusi

Jose Mourinho ka befasuar të gjithë, kur ka thënë se UEFA nuk është dashur të lejojë Ajaxin të luajë në Europa League. Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se UEFA e ka gabim që lejon...

​Xavi: Reali e fiton titullin në La Ligareali

më 5.2017 - 10minuta

Legjenda e Barcelonës nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri më shumë...

​Xavi: Reali e fiton titullin në La Liga

më 5.2017 - Telegrafi

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

Këta janë lojtarët e Real Madridit që nuk e kanë fituar kurrë La Ligan

më 5.2017 - GazetaBlic

Ky edicion pritet të jetë i veçantë për 16 lojtarë të Real Madridit, nëse arrijnë të fitojnë titullin e La Ligas. Skuadra madrilene ndeshjen e fundit do ta luaj në udhëtim ndaj Malagas dhe i duhet të paktën...

Mourinho: Ajaxi nuk duhet të jetë në Ligën e Evropës

më 5.2017 - Almakos

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, nuk beson se si një skuadër si Ajaxi është në këtë garë. Dy skuadrat do të luajnë të mërkurën në finalen e Ligës së Evropës në stadiumin e Stokholmit. “Ata...

Mourinho zgjedh formacionin e xhirios së fundit në Premierligë

më 5.2017 - Lajmi.net

Man Utd takohet me Crystal Palace dhe sipas "Goal.com", ky do të jetë formacioni i përzgjedhur nga Jose Mourinho për ndeshjen e xhiros së fundit në Premierligë. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni...

Mourinho zgjedh formacionin e xhirios së fundit në Premierligë

më 5.2017 - Lajmi.net

Man Utd takohet me Crystal Palace dhe sipas "Goal.com", ky do të jetë formacioni i përzgjedhur nga Jose Mourinho për ndeshjen e xhiros së fundit në Premierligë. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni...

​16 lojtarë të Realit nuk e kanë fituar kurrë La Ligan, tetë po

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madridit i duhet vetëm edhe në pikë që të fitojë titullin e La Ligas, të parin pas pesë viteve Ky edicion pritet të jetë i veçantë për 16 lojtarë të Real Madridit, nëse arrijnë të fitojnë titullin...

Zbulohen fanellat e Barcelonës për edicionin e ri

më 5.2017 - Tetova Sot

Fanellat e Barcelonës për edicionin e ardhshëm jam zbuluar. Është gazeta ‘Sport’ që ka arritur të zbulojë fotografi se si do të duken fanellat e Barcelonës në edicionin e ri. Fanella kryesore, ka ngjyrat...

Këtë nuk e priste askush, Ancelotti: Ja kush e fiton Champions Leaguen

më 5.2017 - GazetaBlic

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions Leagues. Në një intervistë për “Corriere della Sera”, trajneri aktual...

LISTA/ Spanja publikon listën e lojtarëve, ja befasia

më 5.2017 - Albeu

Trajneri i Spanjës, Julien Lopetegui ka publikuar listën e lojtarëve që janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme, miqësoren kundër Kolumbisë dhe ndeshjen kualifikuese për Kupën e Botës 2018 kundër Maqedonisë....

Ancelotti: Ja kush e fiton Champions Leaguen

më 5.2017 - Albeu

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions Leagues . Në një intervistë për “Corriere della Sera”, trajneri aktual...

Këtë nuk e priste askush, Ancelotti: Ja kush e fiton Champions Leaguen

më 5.2017 - OraInfo

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions Leagues. Në një intervistë për “Corriere della Sera”, trajneri aktual...

Pjanic lëvdon shumë ndikimin pozitiv të Allegrit

më 5.2017 - Periskopi

Mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic, ka thënë se Massimiliano Allegri i ka ndihmuar të rritet. Boshnjaku është bashkuar me Bianconerët nga Roma verën e kaluar dhe është afër të fitojë tre trofe. “Juve,...

Ndodh edhe kështu/Nëse Reali fiton me Malagan duhet të paguajë 1 milion euro!

më 5.2017 - Java News

Real Madrid të dielën do të ketë ndeshjen e fundit në kuadër të këtij edicioni të La Ligas ndaj Malagas, ndeshje kjo më e rëndësishmja. Skuadra e Real Madridit është shumë pranë që të fitojë titullin e...

“Makineria e rëndë”. Ronaldo, 13 gola në një muaj

më 5.2017 - Portalb

Cristiano Ronaldo, që do të jetë i pranishëm në finalen e madhe të Champions League, muajin tjetër në Kardif, është versioni më i mirë ndonjëherë i “bomberit” portugez të konvertuar në një shënues race,...

Spanja publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme, dominojnë futbollistët e Realit

më 5.2017 - Telegrafi

Kombëtarja e Spanjës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare. Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve të ftuar në ndeshjen...

⚽️Xavi: Ja cila skuadër e fiton titullin në La Liga

më 5.2017 - Infokusi

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

Spanja publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme, dominojnë futbollistët e Realit

më 5.2017 - Ina

Kombëtarja e Spanjës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare. Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve të ftuar në ndeshjen...

Formacioni i Realit për ndeshjen e fundit kundër Malagas

më 5.2017 - Infokusi

“Goal.com” ka parashikuar formacionin e Real Madridit në ndeshjen e fundit të La Ligës kundër Malagas. Ekipit të Zinedine Zidane i nevojitet vetëm edhe një pikë për titullin e kampionit.

Formacioni i Realit për ndeshjen e fundit kundër Malagas

më 5.2017 - Tetova Sot

“Goal.com” ka parashikuar formacionin e Real Madridit në ndeshjen e fundit të La Ligës kundër Malagas. Ekipit të Zinedine Zidane i nevojitet vetëm edhe një pikë për titullin e kampionit.

Këto do të jenë fanellat e Barçës për edicionin e ri

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Katalunasit raportohet se do të veshin këtë dizajn fanellash edicionin e ardhshëm, disa nga të cilat dallohen fort nga ato që kanë veshur këtë edicion Fanellat e Barcelonës për edicionin 2017-18 kanë dalë...

Morinho ka kritika të ashpëra për Ajaxin

më 5.2017 - Gazeta e re

Traineri i Manchester United, Jose Mourniho ka folur për finale e Ligës së Evropës, që zhvillohet ndërmjet Ajaxit dhe Manchester Unitedit, me 24 maj. Mou ka thënë se holandezët janë skuadër e Ligës së...

Marco Asensio, risia e Lopeteguit për kombëtaren e Spanjës

më 5.2017 - Telesport

Trajneri i kombëtares spanjolle të futbollit, Julen Lopetegui, ka zbuluar emrat e lojtarëve, që do të grumbullojë për dy ndeshjet e qershorit, kualifikuesen ndaj Maqedonisë (11 qershor) dhe miqësoren kundër...

Lista e Spanjës: Real Madrid – Barcelona 6:5

më 5.2017 - Lajmi.net

Përzgjedhësi i Spanjës, Julien Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve, të cilët janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndaj Kolumbisë dhe Maqedonisë. Real Madrid ka më së shumti përfaqësues,...

Spanja publikon listën, më shumë lojtarë të Realit se Barcelonës

më 5.2017 - Gazeta Express

​Julien Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve, të cilët janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme Përzgjedhësi i Spanjës, Julien Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve, të cilët...

Zidane drejt një rekordi, që asnjë nga trajnerët e Realit në 59 vitet e fundit se ka kapur

më 5.2017 - Java News

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të edicionit, ku në rast fitoreve do të fitonte dy titujt më të rëndësishëm La Ligën dhe Ligën e Kampionëve. Trajneri francez, Zinedine Zidane për 17 muaj mund...

Mourinho: Ajaxi nuk duhet të jetë në finale të EL

më 5.2017 - Periskopi

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, nuk beson se si një skuadër si Ajaxi është në këtë garë. Dy skuadrat do të luajnë të mërkurën në finalen e Ligës së Evropës në stadiumin e Stokholmit. “Ata...

Mourinho me kritika të ashpra për UEFA

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Shefi i pankinës së Djajve të Kuq ka thënë se Ajax pas eliminimit nga Liga e Kampionëve duhet të shkonte në shtëpi, jo të luante në Ligën e Europës Jose Mourinho ka shpërthyer në kritika ndaj shtëpisë...

LAJMI I FUNDIT: Ja fanellat e Barcelonës për vitin e ardhsh

më 5.2017 - Sovrani

Fanellat e Barcelonës për edicionin e ardhshëm jam zbuluar. Është gazeta ‘Sport’ që ka arritur të zbulojë fotografi se si do të duken fanellat e Barcelonës në edicionin e ri. Fanella kryesore, ka ngjyrat...

Mourinho zgjedh formacionin e xhirios së fundit në Premierligë

më 5.2017 - Infokusi

Man Utd takohet me Crystal Palace dhe sipas “Goal.com”, ky do të jetë formacioni i përzgjedhur nga Jose Mourinho për ndeshjen e xhiros së fundit në Premierligë.

Xavi: Ja cila skuadër e fiton titullin në La Liga

më 5.2017 - Sovrani

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

Ronaldo akuzon kundërshtarët: Sa para keni marrë?

më 5.2017 - Newsport

Real Madrid fitoi me rezultatin 1-4 në fushën e Celta Vigos mbrëmjen e të mërkurës . Ajo që u vu re ishte se ndeshja ka qenë shumë e tensionuar dhe kjo shihet qartë nga fakti që edhe Cristiano Ronaldo...

Këtë nuk e priste askush, Ancelotti: Ja kush e fiton Champions Leaguen

më 5.2017 - Infokusi

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions Leagues. Në një intervistë për “Corriere della Sera”, trajneri aktual...

Shpërthen Mourinho: Ajax nuk është dashur të lejohet të luaj në finale të Europa League

më 5.2017 - Bota Press

Jose Mourinho ka befasuar të gjithë, kur ka thënë se UEFA nuk është dashur të lejoj Ajaxin të luaj në Europa League Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho insiston se UEFA e ka gabim që lejon ekipet...

Mourinho vjen me një ide të ‘çmendur’ rreth Ligës së Kampionëve dhe Europa Leagues

më 5.2017 - Sovrani

Manchester United dhe Ajaxi do të përballen në finalen e Europa Leagues. Trajneri i ‘Djajve të Kuq’, Jose Mourinho ka lëshuar një deklaratë shumë interesante para zhvillimit të kësaj ndeshje duke thënë...

Finalja e Champions League, Ancelotti: Ja kush e fiton…

më 5.2017 - Java News

Trajneri i njohur italian, Carlo Ancelotti ka deklaruar për “Corriere della Sera” se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions League Ish-trajneri i Real Madrit, aktualisht trajneri i Bajernit të...

Ancelotti: Ja kush e fiton Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Lexo

Trajneri i njohur italian, Carlo Ancelotti ka deklaruar për “Corriere della Sera” se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions League Ish-trajneri i Real Madrit, aktualisht trajneri i Bajernit të...

Reali afër titullit, formacioni për ndeshjen e fundit në La Liga

më 5.2017 - Periskopi

“Goal.com” ka parashikuar formacionin e Real Madridit në ndeshjen e fundit të La Ligës kundër Malagas. Ekipit të Zinedine Zidane i nevojitet vetëm edhe një pikë për titullin e kampionit.

​Xavi: Reali e fiton titullin në La Liga

më 5.2017 - Almakos

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

​Xavi: Reali e fiton titullin në La Liga

më 5.2017 - Tetova1

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

Xavi harron Barçën, përkrahë Realin për La Liga

më 5.2017 - Insajderi

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

Ancelotti: Juventus – Real Madrid, ky futbollist e meriton ta fitojë finalen

më 5.2017 - Lajmi.net

Carlo Ancelotti ka parashikuar duelin mes Juventusit dhe Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve. Carlo Ancelotti ka thënë se Gianluigi Buffon e meriton ta fitojë Ligën e Kampionëve. Trajneri i...

Legjenda Xavi Hernandez: Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon

më 5.2017 - Shqiptarja

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Spanja publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme, dominojnë futbollistët e Realit

më 5.2017 - Arbresh

Kombëtarja e Spanjës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare. Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve të ftuar në ndeshjen...

⚽️ Real Madrid – Barcelona 6:5

më 5.2017 - Infokusi

Përzgjedhësi i Spanjës, Julien Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve, të cilët janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndaj Kolumbisë dhe Maqedonisë. Real Madrid ka më së shumti përfaqësues,...

Spanja publikon listën për dy ndeshjet e ardhshme, dominojnë futbollistët e Realit

më 5.2017 - Almakos

Kombëtarja e Spanjës ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndërkombëtare. Trajneri i Spanjës, Julen Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve të ftuar në ndeshjen...

Finalistët e Chapions, 27 nga 30 të fituara, Alves, njeriu i finaleve

më 5.2017 - Shqiptarja

Dani Alves njeriu i finaleve. Mbrojtësi i Juventusit i transferuar me parametra zero tek bardhezinjtë, mund të konsiderohet një super goditje nga ana e drejtuesve të klubit Torinez. Deciziv me golin e...

Griezmann “shpall” Juventusin kampione të Champions League dhe Buffon fituesin e “Topit të Artë”

më 5.2017 - Newsport

Sulmuesi francez Antoine Griezmann, u intervistua nga “The Larguero”, ku nënvizoi se skuadra e tij, Atletico Madrid, e ka përmbushur objektivin me praninë në gjysmëfinale të Championsit. I pyetur se kë...

​Zidane mund të arrijë atë që nuk e kanë arritur trajnerët e Realit në 59 vitet e fundit

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të edicionit, ku në rast fitoreve do të fitonte dy titujt më të rëndësishëm La Ligën dhe Ligën e Kampionëve Trajneri francez, Zinedine Zidane për 17 muaj mund...

20 ekipet e futbollit që kurrë nuk kanë luajtur në ligën e dytë

më 5.2017 - Lajmi.net

Kjo nuk ka ndodhur vetëm me 20 skuadra në Evropë, ku prej skuadrave të mëdha janë Real Madrid, Barcelona, Inter dhe Ajax. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Xavi harron Barçën, përkrahë Realin për La Liga

më 5.2017 - Periskopi

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

Shikoni formacionin e Mourinhos për ndeshjen e fundit në Premier League

më 5.2017 - Sovrani

Manchester United ndeshjen e fundit të sezonit 2016/17 në Premier League e zhvillon kundër Crystal Palace. Trajneri Jose Mourinho pritet që këtë ndeshje t’a luaj me formacionin e më poshtëm. /Sovrani....

​16 lojtarë të Realit nuk e kanë fituar kurrë La Ligan, tetë po

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Real Madridit i duhet vetëm edhe në pikë që të fitojë titullin e La Ligas, të parin pas pesë viteve Ky edicion pritet të jetë i veçantë për 16 lojtarë të Real Madridit, nëse arrijnë të fitojnë titullin...

Lojtarët e Real Madridit që nuk e kanë fituar kurrë La Ligan

më 5.2017 - Sovrani

Ky edicion pritet të jetë i veçantë për 16 lojtarë të Real Madridit, nëse arrijnë të fitojnë titullin e La Ligas. Skuadra madrilene ndeshjen e fundit do ta luaj në udhëtim ndaj Malagas dhe i duhet të paktën...

Realin e pret ferri të dielen, ky ish super sulmues i Barcelonës tani luan tek Malaga

më 5.2017 - GazetaBlic

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të këtij edicioni, ndaj Malagas në La Liga dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve Skuadra e Zinedine Zidane ka mundësi të artë, që në dy ndeshjet e mbetura të...

Xavi ‘shokon’ tifozët e Barcelonës me deklaratën e fundit

më 5.2017 - Sovrani

Legjenda e Barcelonës, Xavi, nuk pret nga Reali që të gabojë në xhiron e fundit. Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri...

⚽️ 20 ekipet e futbollit që kurrë nuk kanë luajtur në ligën e dytë

më 5.2017 - Infokusi

Kjo nuk ka ndodhur vetëm me 20 skuadra në Evropë, ku prej skuadrave të mëdha janë Real Madrid, Barcelona, Inter dhe Ajax. Etiketa: Barcelona Real Madrid

⚽️Ancelotti: Juventus – Real Madrid, ky futbollist e meriton ta fitojë finalen

më 5.2017 - Infokusi

Carlo Ancelotti ka parashikuar duelin mes Juventusit dhe Real Madridit në finalen e Ligës së Kampionëve. Carlo Ancelotti ka thënë se Gianluigi Buffon e meriton ta fitojë Ligën e Kampionëve. Trajneri i...

Barcelona shpreson se dy ish lojtarët e saj do t’ia shkatërrojnë sezonin Realit

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të këtij edicioni, ndaj Malagas në La Liga dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve Skuadra e Zinedine Zidane ka mundësi të artë, që në dy ndeshjet e mbetura të...

Zidane ka mundësinë e artë për të vendosur rekord te Reali

më 5.2017 - Lexo

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të edicionit, ku në rast fitoreve do të fitonte dy titujt më të rëndësishëm La Ligën dhe Ligën e Kampionëve. Trajneri francez, Zinedine Zidane për 17 muaj mund...

​Griezmann bën tifo për Juven në finale

më 5.2017 - 10minuta

Sulmuesi i Atletico Madrid pret që rivali i tyre Real Madrid të humbasë në finalen e Ligës së Kampionëve. Antonie Griezmann beson se skuadra e Juventusit do të mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës...

​Nëse Reali mposht Malagan duhet t’i paguaj 1 milionë euro

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madrid të dielën do të ketë ndeshjen e fundit në kuadër të këtij edicioni të La Ligas ndaj Malagas, ndeshje kjo më e rëndësishmja Skuadra e Real Madridit është shumë pranë që të firojë titullin e...

Lista e Kombëtares së Spanjës për dy ndeshjet e radhës

më 5.2017 - Sovrani

Përzgjedhësi i Spanjës, Julien Lopetegui ka publikuar listën prej 25 futbollistëve, të cilët janë ftuar për dy ndeshjet e ardhshme ndaj Kolumbisë dhe Maqedonisë. Real Madrid ka më së shumti përfaqësues,...

Xavi: Reali e fiton titullin në La Liga

më 5.2017 - KosovaPress

Kur ka mbetur vetëm edhe një javë deri në përfundim të sezonit në La Liga, Real Madridi kryeson tabelën me 90 pikë, tri më shumë se Barcelona. ‘Los Blancos’ udhëtojnë drejt Malagas këtë të diel dhe një...

Ronaldo paralajmëron Juven

më 5.2017 - Lajm

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

Ksavi i bindur: Topin e Artë për këtë sezon e meriton Xhixhi Bufon

më 5.2017 - Sot News

Rivaliteti midis Kristiano Ronaldos dhe Lionel Mesit gjatë viteve të fundit është unikal në historinë e futbollit botëror për nga kohëzgjatja dhe numri i trofeve të fituar si lojtari më i mirë në botë....

Mediat italiane ngrenë “në qiell” Strakoshën: Zbuliomi i madh i sezonit

më 5.2017 - Sot News

Mediat italiane i kanë thurur elozhe portierit të Kombëtares Shqiptare, Thomas Strakosha, pas paraqitjes së tij fantastike në finalen e Kupës së Italisë midis Lacio e Juventusit fituar nga “Zonja e Vjetër”...

Ekipi kundërshtar fiton 1 milion euro nëse Real Madrid shpallet kampion i La Ligës

më 5.2017 - Lajmi.net

Si pjesë e marrëveshjes për transferimin e Iscos më 2013, Malaga do të fitojë 1 milion euro nëse Real Madrid shpallet kampion i La Ligës, raporton e përditshmja sportive madrilene "AS". Në xhiron e fundit...

Zidane mund t’a bëjë atë qe se ka bërë askush në 59 vitet e fundit tek Reali

më 5.2017 - Sovrani

Trajneri francez, Zinedine Zidane për 17 muaj mund të arrijë atë që nuk e kanë arritur trajnerët e Real Madridit në 59 vitet e fundit. Skuadra e tij është vetëm dy ndeshje larg dy titujve më të rëndësishëm,...

Barcelona shpreson se dy ish lojtarët e saj do t’ia shkatërrojnë sezonin Realit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Real Madrid ka edhe dy ndeshje deri në fund të këtij edicioni, ndaj Malagas në La Liga dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve Skuadra e Zinedine Zidane ka mundësi të artë, që në dy ndeshjet e mbetura të...

Ish sulmuesi i Barças, tash i Malagas: Shpresoj të shënojë ndaj Realit dhe Barcelona ta fitoj titullin në La Liga

më 5.2017 - Telegrafi

Sandro Ramirez do të jetë një nga protagonistët e xhiros së fundit të La Ligas. Sulmuesi i Malagas, Sandro ka premtuar se do të mundohet të shënojë gol kundër Real Madridit. Në këtë formë dëshiron ta ndihmojë...

Sulmuesi i Malagas: Kjo skuadër do ta fitojë titullin kampion në La Liga

më 5.2017 - Lajmi.net

Sandro Ramirez pret që ta gëzojë ish-skuadrën e tij, Barcelonën. Sulmuesi që tashmë luan te Malaga, ka premtuar që do të japë gjithçka për t’i shënuar Real Madridit dhe për ta mposhtur atë, në mënyrë që...

Girezmann: Ky lojtar do ta fitoj Topin e Artë

më 5.2017 - OraInfo

Antoine Griezmann ka zbuluar se kush do ta fitoj Topin e Artë. Sulmuesi i Atletiko Madridit ka thënë se me plotë meritë e meriton Gianluigi Buffon çmimin e lojtarit më të mirë në botë. “Juventusi duhet...

Ronaldo, lojtarit të Celtas: Keni pranuar para

më 5.2017 - Telegrafi

Ajo çfarë bëri Ronaldo mbrëmë, ka qenë temë diskutimi në gjitha mediat botërore. Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes,...

Sulmuesi i Malagas: Kjo skuadër do ta fitojë titullin kampion në La Liga

më 5.2017 - Infokusi

Sandro Ramirez pret që ta gëzojë ish-skuadrën e tij, Barcelonën. Sulmuesi që tashmë luan te Malaga, ka premtuar që do të japë gjithçka për t’i shënuar Real Madridit dhe për ta mposhtur atë, në mënyrë që...

Ish sulmuesi i Barças, tash i Malagas: Shpresoj të shënojë ndaj Realit dhe Barcelona ta fitoj titullin në La Liga

më 5.2017 - Almakos

Sandro Ramirez do të jetë një nga protagonistët e xhiros së fundit të La Ligas. Sulmuesi i Malagas, Sandro ka premtuar se do të mundohet të shënojë gol kundër Real Madridit. Në këtë formë dëshiron ta ndihmojë...

Ronaldo akuzon lojtarët e Celta Vigos: Keni marrë shumë para?

më 5.2017 - Ora news

Ndeshja mes Realit të Madridit dhe Celta Vigos mbrëmjen e djeshme ka qënë mjaft e tensionuar. Kjo gjë mund të shihet qartë dhe nga gjesti që Cristiano Ronaldo ka bërë gjatë lojës në drejtim të lojtarëve...

“Makineria e rëndë”. Ronaldo, 13 gola në një muaj

më 5.2017 - Top Channel

Cristiano Ronaldo, që do të jetë i pranishëm në finalen e madhe të Champions League, muajin tjetër në Kardif, është versioni më i mirë ndonjëherë i “bomberit” portugez të konvertuar në një shënues race....

Finalja e Championsit, Juventus gjen një “aleat” të ri

më 5.2017 - Top Channel

Antoine Griezmann shndërrohet në aleatin e Juventusit në finalen e Champions League. Sulmuesi francez nuk e fshehu se, në finalen e Kardifit, ai do të mbështesë pikërisht “Zonjën e vjetër”, për të cilën...

Griezmann: Juve fiton Championsin, Buffon merr “Topin e artë”

më 5.2017 - Flaka

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, në një intervistë të dhënë për media nënvizoi se skuadra e tij e ka përmbushur objektivin me praninë në gjysmëfinale të Championsit. A e patë ndeshjen...

Griezmann: Ky futbollist do ta fitoj Topin e Artë

më 5.2017 - Indeks online

Futbollisti francez, Antoine Griezmann mendon se Gigi Buffon është kandidati potencial për ta fituar çmimin e Topit të Artë, transmeton IndeksOnline. Sulmuesi i Atletico Madridit ishte i nominuar në treshën...

Ronaldo i drejtohet lojtarit të Celltas: Keni pranuar para

më 5.2017 - GazetaBlic

Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes. Para kësaj sfide, u raportua se Barcelona është e gatshme t’iu japë premi lojtarëve...

Fotofakt / Ronaldo akuzon futbollistët e Celta Vigo

më 5.2017 - Telesport

Ndonëse trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane refuzoi të komentojë në lidhje me thashethemet sipas të cilave Celta Vigo ka marrë një ‘Valixhe’, efektivisht një çantë plot me para për ndeshjen kundër...

Ronaldo shokon Spanjën, i drejtohet lojtarit të Celtas me fjalë shokuese

më 5.2017 - OraInfo

Ajo çfarë bëri Ronaldo mbrëmë, ka qenë temë diskutimi në gjitha mediat botërore. Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes....

Ronaldo shokon Spanjën, i drejtohet lojtarit të Celtas: Keni pranuar para

më 5.2017 - Gazeta Express

Ajo çfarë bëri Ronaldo mbrëmë, ka qenë temë diskutimi në gjitha mediat botërore. Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes,...

Nuk ndodh vetëm në Shqipëri, Ronaldo trondit Botën me këtë veprim

më 5.2017 - Presheva Jone

Cristiano Ronaldo nuk ishte aspak i qetë në ndeshjen ndaj Celta Vigos. Portugezi ka akuzuar futbolistët e Ceta Vigos se po luftojnë në fushë për Barcelonën sepse do të merrnin premio për fitore. Ai pati...

Ky është heroi i Manchester United për këtë sezon

më 5.2017 - OraInfo

Sergio Romero është shndërruar në një hero tek Manchester United. Portieri i dytë i “Djajve të Kuq” ka thënë se atë nuk e ka njohur askush deri sa ka arritur Jose Mourinho në “Old Trafford”. “Unë kam qenë...

Shikoni se pse i akuzon Ronaldo lojtarët e Celtës gjatë ndeshjes

më 5.2017 - Klan Kosova

Cristiano Ronaldo shënoi dy gola mbrëmë në fitoren e rëndësishme prej 1:4 të Real Madridit ndaj Celta Vigos. Në një moment gjatë ndeshjes, Ronaldo akuzon lojtarët e Celta Vigos se kanë pranuar një çantë...

“Dua që Barcelona t’a fitoj titullin”

më 5.2017 - Sovrani

Sulmuesi që tashmë luan te Malaga, ka premtuar që do të japë gjithçka për t’i shënuar Real Madridit dhe për ta mposhtur atë, në mënyrë që Barcelona ta fitojë titullin. “Uroj që të jetë një ditë ëndrrash....

Ronaldo akuzoi rëndë lojtarët e Celta Vigos, ja çfarë iu tha për Barcelonën!

më 5.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo nuk ishte aspak i qetë në ndeshjen ndaj Celta Vigos. Portugezi ka akuzuar futbolistët e Ceta Vigos se po luftojnë në fushë për Barcelonën sepse do të merrnin premio për fitore. Ai pati...

Antoine Griezmann gjen lojtarin që do fitoj ‘Topin e Artë’

më 5.2017 - Tetova Sot

Futbollisti francez, Antoine Griezmann mendon se Gigi Buffon është kandidati potencial për ta fituar çmimin e Topit të Artë, Sulmuesi i Atletico Madridit ishte i nominuar në treshën e më të mirëve, ku...

Ky është rekordi i çuditshëm i Gianluigi Buffon

më 5.2017 - GazetaBlic

Ëndrra e tij ka qenë prej vitesh ngritja e kupës “veshëgjatë” të kompeticionit më madhor për klube në kontinentin e vjetër, por gjithsesi, çdo trofe i ngritur është i mirëpritur nga kushdo që merr pjesë...

Ish sulmuesi i Barças, tash i Malagas: Shpresoj të shënojë ndaj Realit dhe Barcelona ta fitoj titullin në La Liga

më 5.2017 - Periskopi

Sandro Ramirez do të jetë një nga protagonistët e xhiros së fundit të La Ligas. Sulmuesi i Malagas, Sandro ka premtuar se do të mundohet të shënojë gol kundër Real Madridit. Në këtë formë dëshiron ta ndihmojë...

Lazio humbi ndaj Juves, shikoni reagimin e tifozit

më 5.2017 - Lajmi.net

Tifozët e Romës kanë nisur të tallen me reagimin përlotës të një tifozi të Lazios, gjatë finales së Kupës ndaj Italisë. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një...

Juve, rekordi i çuditshëm i Gianluigi Buffon

më 5.2017 - Top Channel

Ëndrra e tij ka qenë prej vitesh ngritja e kupës “veshëgjatë” të kompeticionit më madhor për klube në kontinentin e vjetër, por gjithsesi, çdo trofe i ngritur është i mirëpritur nga kushdo që merr pjesë...

Xavi: Buffon duhet ta fitojë Topin e Artë

më 5.2017 - Telegrafi

Xavi ka folur rreth Ligës së Kampionëve dhe Topit të Artë, ku ka shprehur dëshirë që këta trofe të fitohen nga Juventusi dhe Gianluigi Buffon. Mesfushori spanjoll është i fundit që ka folur për finalen...

Xavi shpreson që Juventusi ta fitoj Ligën e Kampionëve për hir të Buffonit

më 5.2017 - Arbresh

Legjenda spanjolle, Xavi dëshiron që “Zonja e Vjetër” të triumfoj ndaj Real Madridit në Cardiff, por jo për shkak të afinitetit të tij me gjigantin katalunas. Kur Xavi, i cili fitoi katër herë Ligën e...

Ronaldo, lojtarit të Celtas: Keni pranuar para

më 5.2017 - Tetova1

Ajo çfarë bëri Ronaldo mbrëmë, ka qenë temë diskutimi në gjitha mediat botërore. Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes,...

Ronaldo, lojtarit të Celtas: Keni pranuar para

më 5.2017 - Almakos

Ajo çfarë bëri Ronaldo mbrëmë, ka qenë temë diskutimi në gjitha mediat botërore. Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes,...

CeltaVigo-Real, a shikuan lojtarët e Barcelonës ndeshjen?

më 5.2017 - OraInfo

Real Madridi ka marrë tri pikë të vlefshme mbrëmë ndaj Celta Vigos, një sfidë ku katalanasit shpresonin se rivalët do të rrëshqasin. Lojtarët e Barcelonës nuk kanë qenë aspak të qetë gjatë kohës kur Real...

A e shikuan ndeshjen e Realit lojtarët e Barcelonës?

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madridi ka marrë tri pikë të vlefshme mbrëmë ndaj Celta Vigos, një sfidë ku katalanasit shpresonin se rivalët do të rrëshqasin. Lojtarët e Barcelonës nuk kanë qenë aspak të qetë gjatë kohës kur Real...

Marchisio paralajmëron Realin

më 5.2017 - Gazeta Express

Marchisio ëndërron tripletën me Juventusin Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, ka thënë se “Zonjës së Vjetër” nuk i lejohen më gabimet. Këto komente i bëri menjëherë pas Kupës së Italisë, ku Juve...

Ronaldo, lojtarit të Celtas: Keni pranuar para

më 5.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo sërish është bërë temë e debateve të mediave botërore sportive. Por, kësaj radhe futbollisti i madrilenëve nuk u bë temë e shënimeve të dy golave kundër Celta Vigos në fitoren 4-1, por...

Para finales Juve – Real, Ronaldo vjen me deklaratë ‘bombë’

më 5.2017 - OraInfo

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

Mourinho paralajmëron tifozët e United

më 5.2017 - Telesport

United do të presë Crystal Palace në ndeshjen e fundit të kampionatit të dielën, tre ditë përpara se të luajë në finalen e Europa League. Fitorja ndaj Ajax në Stockholm të mërkurën do t’i mundësonte ekipit...

Malaga ska interes ta ndalë Real Madridin

më 5.2017 - Zhurnal

Loading... A do të bëjë qëndresë Malaga ndaj Real Madridit në fundjavë, kur madrilenët mund të fitojnë titullin minimumi me barazim? Padiskutim që jo! Mos u surprizoni, sepse gjithçka lidhet me një fakt...

Nuk ndodh vetëm në Shqipëri, Ronaldo trondit Botën me këtë veprim

më 5.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo nuk ishte aspak i qetë në ndeshjen ndaj Celta Vigos. Portugezi ka akuzuar futbolistët e Ceta Vigos se po luftojnë në fushë për Barcelonën sepse do të merrnin premio për fitore. Ai pati...

Man. United, De Gea mungon në finalen e Europa League

më 5.2017 - Flaka

Një lajm i keq për Jose Mourinhon. Sikur të mos mjaftonte mungesa e Zlatan Ibrahimovic, trajneri portugez humbet një tjetër lojtar të rëndësishëm për finalen e Europa League kundër Ajaxit . Bëhet fjalë...

Dani Alves, njeriu i finaleve 27 të fituara nga 30 të luajtura

më 5.2017 - Flaka

Dani Alves njeriu i finaleve. Mbrojtësi i Juventusit i transferuar me parametra zero tek bardhezinjtë, mund të konsiderohet një super goditje nga ana e drejtuesve të klubit Torinez. Deciziv me golin e...

⚽️Lazio humbi ndaj Juves, shikoni reagimin e tifozit

më 5.2017 - Infokusi

Tifozët e Romës kanë nisur të tallen me reagimin përlotës të një tifozi të Lazios, gjatë finales së Kupës ndaj Italisë. Etiketa: Juventus lazio

Ronaldo paralajmëron Juven, 13 gola në 4 javë

më 5.2017 - Flaka

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

Vëmendja e gjitha te Malaga, kërcënojnë Real Madridin

më 5.2017 - Gazeta Express

E gjithë vëmendja është te ndeshja Malaga – Real Madrid, ndeshje e cila do të vendosë titullin në La Liga. Real Madridi është tre pikë para Barcelonës dhe kanë nevojë për një pikë që të shpallen kampion...

⚽️Ronaldo akuzoi rëndë lojtarët e Celta Vigos, ja çfarë iu tha për Barcelonën!

më 5.2017 - Infokusi

Cristiano Ronaldo nuk ishte aspak i qetë në ndeshjen ndaj Celta Vigos. Portugezi ka akuzuar futbolistët e Ceta Vigos se po luftojnë në fushë për Barcelonën sepse do të merrnin premio për fitore. Ai pati...

Legjenda Xavi: “Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon”

më 5.2017 - Flaka

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Pritja spektakolare e Strakoshës ndaj Higuain bën xhiron në mediat italiane (FOTO LAJM)

më 5.2017 - Albeu

Thomas Strakoshën ka bërë një super paraqitje mbrëmë në finalen e Kupës së Italisë duke marrë vlerësimet e të gjithëve. Portieri i kombëtares mori ditën e djeshme një vlerësim mjaft të rëndësishëm nga...

Tifozi i Lacios shpërthen në lot pas humbjes ndaj Juventusit

më 5.2017 - Tetova Sot

Tifozët e Romës kanë nisur të tallen me reagimin përlotës të një tifozi të Lazios, gjatë finales së Kupës ndaj Italisë.

⚽️ A e shikuan ndeshjen e Realit lojtarët e Barcelonës?

më 5.2017 - Infokusi

Real Madridi ka marrë tri pikë të vlefshme mbrëmë ndaj Celta Vigos, një sfidë ku katalanasit shpresonin se rivalët do të rrëshqasin. Lojtarët e Barcelonës nuk kanë qenë aspak të qetë gjatë kohës kur Real...

Gigi Buffon vendosi një rekord të çuditshëm mbrëmjen e kaluar

më 5.2017 - Arbresh

Derisa Juventusi po ngrinte lartë trofeun e Kupës së Italisë për të dymbëdhjetën herë në historinë e klubit mbrëmjen e kaluar, një numër rekordesh u thyen nga “Bianconerët”, një nga vet klubi dhe një tjetër...

Xavi “tradhton” Messin: Topin e Artë e meriton Buffon

më 5.2017 - Ora news

Ish-lojtari dhe legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur në lidhje me finalen e Champions League mes Juventusit dhe Realit të Madridit si dhe për cmimin “Topi i Artë”. Në një intervistë për të përditshmen...

Juventus fiton Kupën, Stakosha hero i Lacios

më 5.2017 - Alsat-M

Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Ligën e kampionëve....

Juve, rekordi i çuditshëm i Gianluigi Buffon

më 5.2017 - Insajderi

Ëndrra e tij ka qenë prej vitesh ngritja e kupës “veshëgjatë” të kompeticionit më madhor për klube në kontinentin e vjetër, por gjithsesi, çdo trofe i ngritur është i mirëpritur nga kushdo që merr pjesë...

Xavi: Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon

më 5.2017 - Lexo

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Malaga ka 600.000 arsye për të mundur Real Madrid-in

më 5.2017 - Telesport

Malaga e Michel, ish-lojtarit të Real Madrid-it do të presë “Los Blancos” në ndeshjen e fundit të La Liga-s. Një takim i vendosur nën hijet dyshimit nga ata që e cilësojnë trajnerin aktual të Malaga-s...

Lajm i keq për Mourinhon, lëndohet ylli i skuadrës para finales me Ajaxin

më 5.2017 - Indeks online

Jose Mourinho po përballet me një seri lëndimesh para ndeshjes finale të Europa Ligës kundër Ajax. Trajneri portugez, përveç që e ka të sigurt mungesën e Ibrahimovic dhe në dyshim është pjesëmarrja e Eric...

⚽️Malaga ka 600.000 arsye për të mundur Real Madrid-in

më 5.2017 - Infokusi

Malaga e Michel, ish-lojtarit të Real Madrid-it do të presë “Los Blancos” në ndeshjen e fundit të La Liga-s. Një takim i vendosur nën hijet dyshimit nga ata që e cilësojnë trajnerin aktual të Malaga-s...

Ronaldo i drejtohet lojtarit të Celltas: Keni pranuar para

më 5.2017 - Sovrani

Nuk është për dy golat që shënoi në fitoren prej 4:1 ndaj Celta Vigos, por bisedën që kishte me një lojtar gjatë ndeshjes. Para kësaj sfide, u raportua se Barcelona është e gatshme t’iu japë premi lojtarëve...

A e shikuan ndeshjen e Realit lojtarët e Barcelonës?

më 5.2017 - Tetova Sot

Real Madridi ka marrë tri pikë të vlefshme mbrëmë ndaj Celta Vigos, një sfidë ku katalanasit shpresonin se rivalët do të rrëshqasin. Lojtarët e Barcelonës nuk kanë qenë aspak të qetë gjatë kohës kur Real...

Ky ekip në La Liga do të festojë nëse Real Madrid del kampion!

më 5.2017 - Portalb

Real Madrid nëse fiton titullin e La Ligës do të derdh në arkat e Malagas plot 1 milion euro. E gjithë kjo për shkak të një klauzole të Iscos në vitin 2013, sipas të cilës Malaga do të përfitoj nga 1 milion...

Xavi parashikon finalen e Champions-it dhe “Topin e Artë”

më 5.2017 - Telesport

Xavi Hernandez ka marrë pjesë në një ceremoni inauguruese të një stadium në funksion të “Qatar 2022”. Aty ka folur për spanjollen “AS”, duke shqyrtuar edhe se çfarë pret në këtë finale sezonale: “Është...

Casemiro: E meritojmë triumfin në La Liga

më 5.2017 - Klan Kosova

Skuadra nga Santiago Bernabeu mund ta fitojë titullin e parë të ligës në pesë vjetët e fundit, nëse arrin të triumfojë në përballjen e kësaj fundjave Real Madrid e meriton të shpallet kampion i La Ligës...

Xavi: Buffon meriton Championsin dhe "Topin e Artë"

më 5.2017 - Albeu

Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e Champions League , Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një përballje interesante, ku shanset janë...

Ronaldo lëvdon Zinedine Zidanen teksa Reali i afrohet titullit

më 5.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo ka përshëndetur menaxhmentin e Zinedine Zidanes pasi skuadra iu afrua më shumë se kurrë titullit me fitore prej 4-1 në udhëtmi te Celta Vigo. Reali arriti të bëj një hap të madh pasi...

Marchisio paralajmëron Realin

më 5.2017 - Tetova Sot

Marchisio ëndërron tripletën me Juventusin Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, ka thënë se “Zonjës së Vjetër” nuk i lejohen më gabimet. Këto komente i bëri menjëherë pas Kupës së Italisë, ku Juve...

​Reali arrin të thyej rekordin e vet në La Liga

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madrid në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Celta Vigos ka thyer një rekord të madh në La Liga Skuadra e Zinedine Zidane ka vazhduar me paraqitje të mira në udhëtim në kuadër të La Ligas, pas fitores 4:1...

⚽️ Malaga kërcënon Real Madridin

më 5.2017 - Infokusi

E gjithë vëmendja është te ndeshja Malaga – Real Madrid, ndeshje e cila do të vendosë titullin në La Liga. Real Madridi është tre pikë para Barcelonës dhe kanë nevojë për një pikë që të shpallen kampion...

“Buffoni duhet ta fitojë Topin e Artë para Ronaldos”

më 5.2017 - GazetaBlic

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Janë 600 mijë arsye se pse Malaga duhet ta mposht Real Madridin

më 5.2017 - Telegrafi

Kur Real Madrid do të udhëtojë të dielën në La Roselada, për Malagan kjo ndeshje është më shumë se krenari, pasi bëhet fjalë për pozitën e 11-të që kushton plotë 600 mijë euro ekstra. Me 46 pikë, skuadra...

Xavi: Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon

më 5.2017 - SuperSport

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Vëmendja e gjitha te Malaga, kërcënojnë Real Madridin

më 5.2017 - Tetova Sot

E gjithë vëmendja është te ndeshja Malaga – Real Madrid, ndeshje e cila do të vendosë titullin në La Liga. Real Madridi është tre pikë para Barcelonës dhe kanë nevojë për një pikë që të shpallen kampion...

Ronaldo paralajmëron Juven

më 5.2017 - Tetova Sot

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

Xavi favorizon Buffonin

më 5.2017 - Tetova Sot

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Strakosha bëhet hero, edhe Higuain i shtrëngoi dorën

më 5.2017 - Tetova Sot

Thomas Strakoshën e pret një e ardhme e bukur përpara, pasi portieri shqiptar i Lazios vazhdon të bëjë paraqitje fantastike, të cilat janë vlerësuar në kor edhe nga media italiane, sidomos pas finales...

“Ylli” i Juventus i bindur për suksesin: Pas trofeut të parë, nuk na lejohen gabimet

më 5.2017 - Newsport

Klaudio Markizio ka folur pas triumfit kundër Lacios, ku Juventus arriti të fitonte Kupën e Italisë. Lojtari bardhezi është shprehur mjaft i lumtur për këtë trofe teksa ka deklaruar për Sky: “Jemi duke...

Kujdes Juve, është Cristiano Ronaldo më i mirë i të gjitha kohërave

më 5.2017 - Telesport

Juventus përgatitu! Cristiano Ronaldo me të cilin do të përballet më 3 qershor në finalen e Ligës së Kampioneve në Kardif është në versionin më të mirë të tij të të gjitha kohërave. Pas një fillimi sezoni...

Xavi: Buffon – Ronaldo, ky duhet të jetë fitues i “Topit të Artë”

më 5.2017 - Lajmi.net

Xavi ka dhënë mendimin e tij. Xavi shpreson se ky të jetë titulli i për Gianluigi Buffon, që po ashtu shpreson se do ta fitojë Topin e Artë. “Juventus është skuadër shumë e fortë dhe këtë e treguan duke...

CR7: Jam njëri, edhe unë mund të dështoj

më 5.2017 - Tetova Sot

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1-4. Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha...

Bonucci: Na zgjoi humbja nga Roma

më 5.2017 - Tetova Sot

Leonardo Bonucci ka thënë se humbja nga Roma e ka zgjuar Juventusin për të rigjetur formën për ta mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë. Dani Alves dhe vet qendërmbrojtësi italian ishin golashënues...

​Ronaldo apo Buffon? Xavi tregon kush e meriton Topin e Artë

më 5.2017 - Gazeta Express

Xavi Hernandez beson se Gianluigi Buffon e meriton titullin e Ligës së Kampionëve dhe Topin e Artë Legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez beson se Juventus dhe Real Madrid kanë mundësi të barabarta në finale...

Zidane: Nuk duhet të nënvlerësojmë Malagan

më 5.2017 - Tetova Sot

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos. Tekniku francez ka thënë se Malaga nuk duhet nënvlerësuar pasi ata luajnë futboll të bukur. “Kemi edhe një ndeshje, por...

Mungesa e David de Geas, tërhoqi vëmendjen

më 5.2017 - Tetova Sot

Mungesa e David de Gea në ndeshjet e fundit të Manchester United tërhoqi vëmendjen, edhe pse Jose Mourinho shpjegoi median për portierin spanjoll. Trajneri i “Djajve të Kuq” tha se lojtari nuk do të luajë...

Juve fitoi Kupën e Italisë, Gigi Buffon 3 trofe radhazi në zero minuta lojë

më 5.2017 - NOA

Në stadiumin “Olimpico” të Romës Juventus ka fituar Kupën e Italisë për herën e dymbëdhjetë. Askush nuk e ka fituar kaq shumë këtë trofe dhe askush nuk ka arritur ta fitojë për tre vite radhazi, siç ka...

​Real apo Barcelona? Xavi tregon kush do ta fitojë La Ligan

më 5.2017 - Gazeta Express

Xavi ka thënë se Barcelona mund ta ketë shumë të vështirë që ta fitojë La Ligan Legjenda e Barcelonës, Xavi beson se Real Madrid ka shanse shumë të mira që ta fitojë këtë edicion titullin e La Ligas. A...

Real madrid do të paguaj 1 milion euro Malagën, nëse humb nga mbretërit

më 5.2017 - InfoShqip

Real Madridi do të paguaj plot 1 milion euro Malagën nëse në ndeshjen e fundit të kampionatit spanjoll humb ose barazon me “mbretërit” në shtëpi, shkruan InfoShqip. Këto para do të vijnë si bonus e shitjes...

De Gea mungon në finale

më 5.2017 - Telegrafi

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka marrë një tjetër lajm të keq para ndeshjes finale në Ligën e Evropës, pasi David De Gea do të mungojë kundër Ajaxit. Përveç suedezit Zlatan Ibrahimoviç,...

Ronaldo paralajmëron Juven, 13 gola në 4 javë

më 5.2017 - Zhurnal

Loading... Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën...

Buffon vendos rekordin më të çuditshëm në historinë e futbollit

më 5.2017 - Telesport

Në stadiumin “Olimpico” të Romës Juventus ka fituar Kupën e Italisë për herën e dymbëdhjetë. Askush nuk e ka fituar kaq shumë këtë trofe dhe askush nuk ka arritur ta fitojë për tre vite radhazi, siç ka...

Griezmann: Buffon duhet ta fitoj “Topin e Artë”

më 5.2017 - Arbresh

Antoine Griezmann beson se Juventusi do të mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve dhe Gianluigi Buffon duhet të fitoj çmimin “Topi i Artë” para Cristiano Ronaldos. “Juve do të fitoj Ligën...

Griezman: Simeone qëndron gjatë këtu. Juventus fiton ‘Champions-in’ ndërsa Buffon ‘Topin e Artë’.

më 5.2017 - BalkanWeb

Antuan Griezman vitet e fundit ka bërë diferencën me At. Madrid dhe jo më kot, pavarësisht se vetë francezi e mohon, ekipet më të mëdha europiane do vërsulen për të siguruar shërbimet e lojtarit në merkaton...

Ronaldo në super formë para finales

më 5.2017 - Sovrani

Ylli portugez ka ndezur motorët në javët e fundit të sezonit. E nisi sezonin me probleme dhe nuk shënonte ashtu siç ishte mësuar. Por Cristiano Ronaldo ka gjetur formën e tij më të mirë atëherë kur i duhet...

Allegri: Tash ta fitojmë titullin e Serie A

më 5.2017 - Tetova Sot

Massimiliano Allegri i ka falënderuar lojtarët e Juventusit pas triumfit të tretë radhazi në Coppa Italia. Zonja e Vjetër e mposhti Lazion me rezultat 2-0 me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit, të...

Griezmann parashikon fituesin

më 5.2017 - Zeri

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann mendon se Juventusi do të triumfojë në Ligën e Kampionëve, ndërsa portieri i kësaj skuadre, Gianluigi Buffon do ta fitojë “Topin e Artë“, shkruan zeri.info....

Mourinho: Ky yll i madh nuk do të luajë më për Unitedin

më 5.2017 - GazetaBlic

Lajm shumë i keq për Manchester United. David de Gea nuk do të luajë më për Manchester United gjatë këtij sezoni, ka konfirmuar Jose Mourinho. “Ndeshja e parë parasezonale do të jetë ndaj La Galaxy. Joel...

Ronaldo më i mirë që kemi parë ndonjëherë, tremb Juven me 13 gola

më 5.2017 - Albeu

Juventus përgatitu: Cristiano Ronaldon që do të kesh përballë me 3 qershor në finalen e Championsit në Cardiff, do të kesh përballë Ronaldon më të mirë në histori. Ylli portugez është duke udhëhequr Realin...

Marchisio paralajmëron Realin

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Marchisio ëndërron tripletën me Juventusin Mesfushori i Juventusit, Claudio Marchisio, ka thënë se “Zonjës së Vjetër” nuk i lejohen më gabimet. Këto komente i bëri menjëherë pas Kupës së Italisë, ku Juve...

Ronaldo “kërcënon” Juven, 13 gola në 4 javë

më 5.2017 - Insajderi

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Kardif mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

Vëmendja e gjitha te Malaga, kërcënojnë Real Madridin

më 5.2017 - Sovrani

E gjithë vëmendja është te ndeshja Malaga – Real Madrid, ndeshje e cila do të vendosë titullin në La Liga. Real Madridi është tre pikë para Barcelonës dhe kanë nevojë për një pikë që të shpallen kampion...

Mourinho: Ky yll i madh nuk do të luajë më në Man Utd

më 5.2017 - Aktuale

Lajm shumë i keq për Manchester United. David de Gea nuk do të luajë më për Manchester United gjatë këtij sezoni, ka konfirmuar Jose Mourinho. “Ndeshja e parë parasezonale do të jetë ndaj La Galaxy. Joel...

⚽️ Xavi: Buffon – Ronaldo, ky duhet të jetë fitues i “Topit të Artë”

më 5.2017 - Infokusi

Legjenda Xavi ka dhënë mendimin e tij. Xavi shpreson se ky të jetë titulli i për Gianluigi Buffon, që po ashtu shpreson se do ta fitojë Topin e Artë. “Juventus është skuadër shumë e fortë dhe këtë e treguan...

Kupa e Italisë / Mediat vlerësojnë Strakoshën si më të mirin te Lazio

më 5.2017 - Telesport

Lazio nuk ia ka dalë të fitojë finalen e Kupës së Italisë, sepse Juventusi mbetet një pengesë e pakapërcyeshme edhe në Europë, jo më në Itali. Bardhezinjtë e Allegrit kanë festuar trofeun e parë sezonal,...

Manchester United ekipi që ka barazuar më së shumti në Evropë

më 5.2017 - Gazeta e re

Mbrëmë Manchester United barazoj pa gola 0-0, si mysafir ndaj Southampon, në kuadër të Premierligës. Barazimi i mbrëmshëm për Djajtë e Kuq, ishte i 15-ti për ekipin e Mourinhos. Në vendin e dytë me 14...

Ronaldo paralajmëron Juven, 13 gola në 4 javë

më 5.2017 - SuperSport

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet  në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

Ronaldo ka këto fjalë pas fitores që mund ta sjell titullin

më 5.2017 - Portalb

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1:4. Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha...

Ironi e fatit, zbulohet arsyeja pse Malaga mund të tolerojë ndaj Realit

më 5.2017 - Albeu

Ironi e fatit apo rastësi, por Reali me shumë mundësi do të festojë titullin kampion të dielën në mbrëmje. Malaga , kundërshtari i radhës nuk duket se do të jetë shumë i impenjuar, pasi në fakt përfiton...

De Gea mungon në finale

më 5.2017 - Zeri

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka marrë një tjetër lajm të keq para ndeshjes finale në Ligën e Evropës, në të cilën takohet me Ajaxin, shkruan zeri.info. Përveç suedezit Zlatan Ibrahimoviç,...

Griezmann: Juventus – Real Madrid, ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Lajmi.net

Antoine Griezmann ka parashikuar finalen e Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Real Madridit. Antoine Griezmann beson se Juventus do ta mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve. “Juventus...

Vëmendja e gjitha te Malaga, kërcënojnë Real Madridin

më 5.2017 - Gazeta Monitor

E gjithë vëmendja është te ndeshja Malaga – Real Madrid, ndeshje e cila do të vendosë titullin në La Liga. Real Madridi është tre pikë para Barcelonës dhe kanë nevojë për një pikë që të shpallen kampion...

Futbollisti i vetëm i Real Madridit që nuk e festoi fitoren ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - Lajmi.net

James Rodriguez nuk ishte në disponim për ta festuar fitoren e Real Madridit ndaj Celta Vigos. Mesfushori kolumbian pritet të largohet nga klubi pas përfundimit të këtij sezoni. Ky ishte postimi i thjeshtë...

27 nga 30 të fituara, Alves, njeriu i finaleve

më 5.2017 - SuperSport

Dani Alves njeriu i finaleve. Mbrojtësi i Juventusit i transferuar me parametra zero tek bardhezinjtë, mund të konsiderohet një super goditje nga ana e drejtuesve të klubit Torinez. Deciziv me golin e...

⚽️Malaga – Real Madrid, e pabesueshme por e vërtetë!

më 5.2017 - Infokusi

Real Madrid nëse fiton titullin e La Ligës do të derdh në arkat e Malagas plot 1 milion euro. E gjithë kjo për shkak të një klauzole të Iscos në vitin 2013, sipas të cilës Malaga do të përfitoj nga 1 milion...

Tronditet United, një tjetër yll humbet finalen e Europa League

më 5.2017 - Albeu

Nuk kanë fund lajmet e këqija për Jose Mourinhon nga infermieria. Pas mungesës së madhe të Zlatan Ibrahimovic, trajneri portugez humbet një tjetër lojtar të rëndësishëm për finalen e Europa League kundër...

Ronaldo në super formë para finales

më 5.2017 - KosovaPress

E nisi sezonin me probleme dhe nuk shënonte ashtu siç ishte mësuar. Por Cristiano Ronaldo ka gjetur formën e tij më të mirë atëherë kur i duhet më së shumti Realit dhe vetëm në katër javët e fundit, fituesi...

Kalendari/ Ja kur zhvillohet ndeshja e fundit e Realit dhe Barcelonës në La Liga

më 5.2017 - OraInfo

Pas fitores 4-1 në transfertë përballë Celta Vigos, Real Madrid është më pranë se kurrë titullit kampion në La Liga. Tashmë skuadrës të drejtuar nga Zinedine Zidane javën e fundit i mjafton vetëm 1 pikë...

⚽️ Griezmann: Juventus – Real Madrid, ky ekip do ta fitojë Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Infokusi

Antoine Griezmann ka parashikuar finalen e Ligës së Kampionëve mes Juventusit dhe Real Madridit. Antoine Griezmann beson se Juventus do ta mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve. “Juventus...

Strakosha bën mrekullira, mediat italiane dhe Higuain vlerësime maksimale për portierin shqiptar

më 5.2017 - BalkanWeb

Finalja e Kupës së Italisë ishte ‘vitrina’ më e bukur për Thomas Strakoshën pasi paraqitjet fantastike të tij kanë sjellë vlerësime mbresëlënëse i brenda dhe jashtë fushe. Në përfundim të takimit nuk kishte...

Edhe nëse mposhtet nga Malaga, Real Madrid mund të jetë kampion i La Ligas

më 5.2017 - GazetaBlic

Reali mund të shpallet kampion në ndeshjen e fundit të sezonit, edhe nëse nuk arrin një barazim ose fitore. Edhe nëse mposhtet nga Malaga në xhiron e fundit, Real Madrid prapë do të jetë kampion i ri i...

Griezmann: Juventusi fiton Ligën e Kampionëve dhe Buffon do ta fitoj Topin e Artë

më 5.2017 - Gazeta e re

Sulmuesi francez i Atletico Madridit, Antoine Grizezmann ka thënë një intervistë për “The Larguero”, transmeton në shqip Gazeta e Re. Francezi ka thënë se Ateltico Madrid i ka përmbushur objektivat e klubit...

A do të jetë Ronaldo heroi i finales?

më 5.2017 - GazetaBlic

UEFA ka parashikuar se Cristiano Ronaldo mund të jetë sërish heroi në finalen e Ligës së Kampionëve. Ronaldo mbrëmë realizoi dy gola ndaj Celta Vigos, në fitoren e thellë prej 4:1 të Real Madridit, për...

Nuk pritej, Xavi: Ja kush e fiton ‘Topin e Artë’

më 5.2017 - AlbPortali

Loading... Legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez beson se Juventus dhe Real Madrid kanë mundësi të barabarta në finalen e Champions Leagues. Në një intervistë për të përditshmen spanjolle “AS”, mesfushori...

Griezmann: Juve fiton Champions-in, Buffon merr “Topin e Artë”

më 5.2017 - Telesport

Sulmuesi francez “roijblanco”, Antoine Griezmann, u intervistua nga “The Larguero”, ku nënvizoi se skuadra e tij, Atletico Madrid, e ka përmbushur objektivin me praninë në gjysmëfinale të Championsit....

Nuk pritej, Xavi: Ja kush e fiton ‘Topin e Artë’

më 5.2017 - Fakti Ditor

Legjenda e Barcelonës, Xavi Hernandez beson se Juventus dhe Real Madrid kanë mundësi të barabarta në finalen e Champions Leagues. Në një intervistë për të përditshmen spanjolle “AS”, mesfushori spanjoll...

Dështoi keq, ja çfarë thotë Ronaldo për rastin e humbur ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - Aktuale

Cristiano Ronaldo nuk brengoset për rastin e humbur. Cristiano Ronaldo humbi një rast ideal në duelin ndaj Real Madridit dhe Celta Vigos. Kjo nuk e shqetëson Ronaldon, i cili thotë se është njeri dhe gjëra...

Strakosha i zhgënjyer për humbjen me Juven

më 5.2017 - SuperSport

Pësoi 2 gola por ky fakt nuk e pengoi të shpallej lojtari më i mirë në fushë për Lazion, në një finale Kupe dhe mbi të gjitha përballë një skuadre si Juventusi që mund të konsiderohet pa frikë edhe si...

Man. United, De Gea humbet finalen e Europa League

më 5.2017 - SuperSport

Një lajm i keq për Jose Mourinhon. Sikur të mos mjaftonte mungesa e Zlatan Ibrahimovic, trajneri portugez humbet një tjetër lojtar të rëndësishëm për finalen e Europa League kundër Ajaxit. Bëhet fjalë...

Xavi: Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon

më 5.2017 - Insajderi

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Janë 600 mijë arsye se pse Malaga duhet ta mposht Real Madridin

më 5.2017 - Almakos

Kur Real Madrid do të udhëtojë të dielën në La Roselada, për Malagan kjo ndeshje është më shumë se krenari, pasi bëhet fjalë për pozitën e 11-të që kushton plotë 600 mijë euro ekstra. Me 46 pikë, skuadra...

Griezmann… Juventusi fiton ligen e championve

më 5.2017 - Infokusi

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann mendon se Juventusi do të triumfojë në Ligën e Kampionëve, ndërsa portieri i kësaj skuadre, Gianluigi Buffon do ta fitojë “Topin e Artë“, shkruan zeri.info....

Reali i Madridit vetëm 1 pikë larg titullit në Spanjë

më 5.2017 - ABC News

Reali arriti një fitore shumë të rëndësishme në fushën e Seltës në ligën spanjolle. Formacioni madrilen është tani pranë titullit kampion Tani duhet vetëm një pikë. Fare pak për një skuadër si Reali që...

Allegri "i pangopur": Tani të fitojmë kampionatin!

më 5.2017 - Albeu

Massimiliano Allegri po shkruan historinë me Juventusin, teksa mbrëmë fitoi për herë të tretë radhazi Kupën e Italisë, si asnjë skuadër tjetër në historinë e futbollit italian. Trajneri livornez ka folur...

De Gea mungon në finale

më 5.2017 - Almakos

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka marrë një tjetër lajm të keq para ndeshjes finale në Ligën e Evropës, pasi David De Gea do të mungojë kundër Ajaxit. Përveç suedezit Zlatan Ibrahimoviç,...

⚽️Nëse Reali shpallet kampion në La Liga, ja sa milionë euro do t’i fitojë Malaga

më 5.2017 - Infokusi

Malaga do të fitojë plotë 1 milionë euro në rast se Reali shpallet kampion në La Liga. Madrilenët janë shumë afër titullit të La Ligas, pas fitores në udhëtim te Celta Vigo, kurse tani i nevojitet vetëm...

Griezmann bën tifo për Juven në finale

më 5.2017 - KosovaPress

Antonie Griezmann beson se skuadra e Juventusit do të mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve. Në një intervistë për Cadena Ser, reprezentuesi francez ka shtuar se në rast të triumfit të...

Thoma Strakosha fiton finalen e tij në Kupë

më 5.2017 - ABC News

Tomas Strakosha shkëlqeu në finalen e Kupës së Italisë. Portieri I kombëtares shqiptare ishte më I miri në fushë për skuadrën e tij, Lacion Finalja ishte e tija. Nuk fitoi dot Kupën, Thoma Strakosha, por...

Nëse Reali shpallet kampion në La Liga, ja sa milionë euro do t’i fitojë Malaga

më 5.2017 - GazetaBlic

Malaga do të fitojë plotë 1 milionë euro në rast se Reali shpallet kampion në La Liga. Madrilenët janë shumë afër titullit të La Ligas, pas fitores në udhëtim te Celta Vigo, kurse tani i nevojitet vetëm...

Strakosha bëhet hero, edhe Higuain i shtrëngoi dorën

më 5.2017 - Arbresh

Thomas Strakoshën e pret një e ardhme e bukur përpara, pasi portieri shqiptar i Lazios vazhdon të bëjë paraqitje fantastike, të cilat janë vlerësuar në kor edhe nga media italiane, sidomos pas finales...

De Gea e mbyll sezonin, Mourinho flet për të ardhmen e tij

më 5.2017 - Telesport

Mungesa e David de Gea në ndeshjet e fundit të Manchester United tërhoqi vëmendjen, edhe pse Jose Mourinho shpjegoi median për portierin spanjoll. Trajneri i “Djajve të Kuq” tha se lojtari nuk do të luajë...

Xavi: Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon

më 5.2017 - Sovrani

Topi i Artë duhet të shkojë për Buffon. Ish-mesfushori i Barcelonës, Xavi Hernandez ka shprehur opinionin e tij në lidhje me finalen e  Champions League, Juventus-Real Madrid. 37-vjecari parashikon një...

Shkëlqeu ndaj Celta Vigos, Zidane me fjalë të mëdha për Ronaldon

më 5.2017 - GazetaBlic

Zinedine Zidane nuk ka kursyer lëvdatat për Cristiano Ronaldo pasi Real Madrid mposhti Celta Vigo të mërkurën mbrëma, duke iu afruar në një pikë titullit të La Ligës. Asi portugez u bë të mërkurën golashënuesi...

Cristiano Ronaldo e then edhe një rekord historik

më 5.2017 - Zhurnal

Loading... Pas golit të parë të shënuar sot ndaj Celta Vigos, Ronaldo e theu edhe një rekord Ai shënoi në minutën e dhjetë për të kaluar Jimmy Greavesin, duke u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha...

Giremzann befason: Ja kush e fiton Championsin dhe "Topin e Artë"

më 5.2017 - Albeu

Sulmuesi i Atletico Madridit , Antonie Griezmann beson se skuadra e Juventusit do të mposhtë Real Madridin në finalen e madhe të Champions Leagues. Në një intervistë për “Cadena Ser”, sulmuesi francez...

1 pikë larg titullit, Zidane: Ndaj Malagas, më e vështira…

më 5.2017 - Telesport

Zinedine Zidane u shfaq para mediave pas fitores (1-4) në “Balaídos”. Një fitore që e lë Real Madridin vetëm një pikë larg sigurimit të titullit kampion, por trajneri francez nuk zhbilancohet, është ende...

Nëse Reali fiton titullin, Malaga fiton 1 milion euro

më 5.2017 - Indeks online

Real Madrid nëse fiton titullin e La Ligës do të derdh në arkat e Malagas plot 1 milion euro. E gjithë kjo për shkak të një klauzole të Iscos në vitin 2013, sipas të cilës Malaga do të përfitoj nga 1 milion...

Real apo Barcelona? Xavi tregon kush do ta fitojë La Ligan

më 5.2017 - Sovrani

Xavi ka thënë se Barcelona mund ta ketë shumë të vështirë që ta fitojë La Ligan Legjenda e Barcelonës, Xavi beson se Real Madrid ka shanse shumë të mira që ta fitojë këtë edicion titullin e La Ligas. A...

Zidane nuk kursen lëvdatat për Ronaldo

më 5.2017 - Klan Kosova

Asi portugez u bë të mërkurën golashënuesi më i mirë në historinë e pesë ligave kryesore europiane, ndërsa mori lëvdata të shumta nga trajneri i tij Zinedine Zidane nuk ka kursyer lëvdatat për Cristiano...

Zidane me fjalë të mëdha për Ronaldon

më 5.2017 - Ina

Zinedien Zidane ka lavdëruar yllin e skuadrës Cristiano Ronaldo, pas formës që po kalon Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se është shumë i kënaqur me punën që po bën Cristiano Ronaldo...

Real Madrid kalon Seltan, madrilenët më pranë titullit

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Reali i Madridit kalon edhe pengesën e parafundit për t’u afruar gjithnjë e më shumë me titullin e 33-të në historinë e klubit. Në Balaidos, Los Blancos triumfuan me shifrat e thella 1-4 përballë Selta...

Janë 600 mijë arsye se pse Malaga duhet ta mposht Real Madridin

më 5.2017 - Sovrani

Kur Real Madrid do të udhëtojë të dielën në La Roselada, për Malagan kjo ndeshje është më shumë se krenari, pasi bëhet fjalë për pozitën e 11-të që kushton plotë 600 mijë euro ekstra. Me 46 pikë, skuadra...

Gazeta e Barcelonës zbulon skandalin e ndeshjes Celta Vigo – Real Madrid

më 5.2017 - Aktuale

“Mundo Deportivo” e ka quajtur skandaloze ndarjen e drejtësisë nga Martinez Munuera në ndeshjen mes Celta Vigos dhe Real Madridit.

Allegri shënjestron tripletën: Tani e ka radhën titulli në Seria A

më 5.2017 - Telesport

Massimiliano Allegri e ka udhëhequr Juventusin e tij drejt triumfit në finalen e Kupës së Italisë, që e fitoi mbrëmë 2-0 kundër Lazios. Lidhur me atë që ndodhi në “Olimpico”, trajneri bardhezi tha: “Ne...

De Gea mungon në finale

më 5.2017 - Sovrani

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, ka marrë një tjetër lajm të keq para ndeshjes finale në Ligën e Evropës, pasi David De Gea do të mungojë kundër Ajaxit Përveç suedezit Zlatan Ibrahimoviç,...

Pamjet që dëshmojnë se Ronaldo është njeri: Shikojeni huqjen ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - GazetaBlic

Cristiano Ronaldo mbrëmë ka bërë një nga huqjet më të mëdha në karrierë. Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, bëri një huqje të pabesueshme mbrëmë në takimin me Celta Vigon, përcjellë Gazeta Blic Portugezi...

“Juventusi e fiton Ligën e Kampionëve, Buffon Topin e Artë”

më 5.2017 - GazetaBlic

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka zgjedhur Juventusin që të mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve. Gjigantët italianë të Juventusit do të takojnë kampionin aktual të...

Allegri e feston me të bijën triumfin në Kupën e Italisë (fotot)

më 5.2017 - Telesport

Juventusi triumfoi në finale e Kupës së Italisë, me rezultatin 2-0 ndaj Lazios, në “Olimpico” të Romës. Ky ishte trofeu i parë sezonal për bardhezinjtë, të cilët mbeten skuadra e vetme në Europë, që lufton...

Ronaldo lëvdon Zinedine Zidanen teksa Reali i afrohet titullit

më 5.2017 - Telegrafi

Cristiano Ronaldo ka përshëndetur menaxhmentin e Zinedine Zidanes pasi skuadra iu afrua më shumë se kurrë titullit me fitore prej 4-1 në udhëtmi te Celta Vigo. Reali arriti të bëj një hap të madh pasi...

Griezmann: Juventusi e fiton Ligën e Kampionëve, Buffon Topin e Artë

më 5.2017 - Telegrafi

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka zgjedhur Juventusin që të mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve. Gjigantët italianë të Juventusit do të takojnë kampionin aktual të...

Dështoi keq, ja çfarë thotë Ronaldo për rastin e humbur ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - Lajmi.net

Cristiano Ronaldo nuk brengoset për rastin e humbur. Cristiano Ronaldo humbi një rast ideal në duelin ndaj Real Madridit dhe Celta Vigos. Kjo nuk e shqetëson Ronaldon, i cili thotë se është njeri dhe gjëra...

Celta – Real, notat e lojtarëve

më 5.2017 - Klan Kosova

Real Madridi mundi Celta Vigon 4:1, për të dalë në vendin e parë në tabelë dhe për t’iu afruar në vetëm një pikë titullit të La Ligës Real Madrid fitoi përballjen e mbetur të La Ligës për t’u afruar edhe...

Mourinho: Ky yll i madh nuk do të luajë më për Unitedin

më 5.2017 - Periskopi

Lajm shumë i keq për Manchester United. David de Gea nuk do të luajë më për Manchester United gjatë këtij sezoni, ka konfirmuar Jose Mourinho. “Ndeshja e parë parasezonale do të jetë ndaj La Galaxy. Joel...

Ky është transferimi i parë i Manchesterit për sezonin e ardhshëm

më 5.2017 - Indeks online

Një nga qendërmbrojtësit më të mirë të Premier League pritet të jetë blerja e parë e Manchester United për sezonin tjetër. Ai pritet t’i bashkohet Djajve për 30 milionë euro dhe është vetëm 24 vjeç. Keane...

Mourinho: Ky yll i madh nuk do të luajë më në Man Utd

më 5.2017 - Zeri

Lajm shumë i keq për Manchester United. David de Gea nuk do të luajë më për Manchester United gjatë këtij sezoni, ka konfirmuar Jose Mourinho. “Ndeshja e parë parasezonale do të jetë ndaj La Galaxy. Joel...

Zidane e qon në ‘hava’ Ronaldon

më 5.2017 - OraInfo

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se është shumë i kënaqur me punën që po bën Cristiano Ronaldo në ndeshjet e fundit. Ai tha se portugezi është në formë të lartë fizike dhe këtë e tregojë...

Mourinho: Ky yll i madh nuk do të luajë më në Man Utd

më 5.2017 - Lajmi.net

Lajm shumë i keq për Manchester United. David de Gea nuk do të luajë më për Manchester United gjatë këtij sezoni, ka konfirmuar Jose Mourinho. “Ndeshja e parë parasezonale do të jetë ndaj La Galaxy. Joel...

“Ronaldo po ju bën dhurat titujt Real Madridit”

më 5.2017 - Sovrani

Zinedine Zidane ishte I etur të luante në Celta Vigo në shkurt pavarësisht kushteve. Megjithatë, loja u shty dhe Cristiano Ronaldo kishte një natë fantastike ku shënoi dy herë, transmeton Sovrani.ifno...

​Zidane me fjalë të mëdha për Ronaldon

më 5.2017 - Gazeta Express

Zinedien Zidane ka lavdëruar yllin e skuadrës Cristiano Ronaldo, pas formës që po kalon Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka thënë se është shumë i kënaqur me punën që po bën Cristiano Ronaldo...

Ronaldo paralajmëron Juven, 13 gola në 4 javë

më 5.2017 - Sovrani

Juventusi është i paralajmëruar. Kur mbeten edhe pak javë nga finalja e Championsit që do të luhet në Cardiff mes bardhezinjëve dhe Realit të Madridit, Los Blancos mund të krenohen me formën e mrekullueshme...

​Mourinho e konfirmon: De Gea nuk luan më për Unitedin

më 5.2017 - Gazeta Express

Jose Mourinho e ka konfirmuar se David de Gea nuk do të luaj më këtë edicion për Manchester Unitedin Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se portieri spanjoll nuk do të luaj asnjë ndeshje...

Strakosha bën mrekullira, mediat italiane dhe Higuain vlerësime maksimale për portierin shqiptar

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Finalja e Kupës së Italisë ishte ‘vitrina’ më e bukur për Thomas Strakoshën pasi paraqitjet fantastike të tij kanë sjellë vlerësime mbresëlënëse i brenda dhe jashtë fushe. Në përfundim të takimit nuk kishte...

27 nga 30 të fituara, Alves, njeriu i finaleve

më 5.2017 - Sovrani

Dani Alves njeriu i finaleve. Mbrojtësi i Juventusit i transferuar me parametra zero tek bardhezinjtë, mund të konsiderohet një super goditje nga ana e drejtuesve të klubit Torinez. Deciziv me golin e...

Filloi rruga drejt tripletës: Juventus e fitoi Kupën

më 5.2017 - Lajm

Juventus, Juventus dhe sërish Juventus. Për të tretin vit radhazi Kupa e Italisë është pronë e bardhezinjëve të Massimiliano Allegrit që me suksesin ndaj Lazios në “Olimpico” të Romës, fituan trofeun e...

​Dështoi të shënonte nga afërsia, shikon çfarë thotë Ronaldo

më 5.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo ka thënë se edhe ai është njeri dhe i ndodh që të mos shënoi edhe nga afërsia Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi dy gola shumë të bukur në fitoren 4:1 ndaj Celta Vigos...

​”Juventus e fiton Championsin”

më 5.2017 - OraInfo

Antonie Griezmann beson se Juventus do ta mposht Real Madridin në finale të Ligës së Kampionëve dhe Gianluigi Buffon do ta mposht Cristiano Ronaldon për Topin e Artë. Sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie...

Ky ekip në La Liga do të festojë nëse Real Madrid del kampion!

më 5.2017 - Arbresh

Real Madrid nëse fiton titullin e La Ligës do të derdh në arkat e Malagas plot 1 milion euro. E gjithë kjo për shkak të një klauzole të Iscos në vitin 2013, sipas të cilës Malaga do të përfitoj nga 1 milion...

Pas kupës, Allegri synon Scudetton

më 5.2017 - KosovaPress

Massimiliano Allegri ka arritur që të bëjë një punë të mrekullueshme me Juventusin këto vite, duke e udhëhequr skuadrën drejt shumë trofeve. Pas triumfit në finalen Kupës së Italisë ndaj Lazios, Allegri...

​‘Juventus e fiton Championsin, Buffon e fiton Topin e Artë’

më 5.2017 - Gazeta Express

Antonie Griezmann beson se Juventus do ta mposht Real Madridin në finale të Ligës së Kampionëve dhe Gianluigi Buffon do ta mposht Cristiano Ronaldon për Topin e Artë Sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie...

VIDEO/Bie dhe Celta, Reali pranë titullit

më 5.2017 - Lajm

Reali i Madridit kalon edhe pengesën e parafundit për t’u afruar gjithnjë e më shumë me titullin e 33-të në historinë e klubit. Në Balaidos, Los Blancos triumfuan me shifrat e thella 1-4 përballë Celta...

Juventus fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Klan

Me kampionatin thuajse të sigurtë, Juventus ngriti Kupën e Italisë, pas fitores në Olimpico të Romës ndaj Lazios. Bardhezinjtë shënuan dy herë në portën e Strakoshës. Goli i parë, u realizua nga Dani Alvesh,...

Allegri pas Kupës së Italisë: Tashmë e ka radhën titulli

më 5.2017 - Arbresh

Massimiliano Allegri i ka falënderuar lojtarët e Juventusit pas triumfit të tretë radhazi në Coppa Italia. Zonja e Vjetër e mposhti Lazion me rezultat 2-0 me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit, të...

Reali me “njërën dorë” te titulli në La Liga

më 5.2017 - Infokusi

Reali i Madridit ka kaluar edhe pengesën e parafundit drejt titullit kampion në La Liga. Madrilenët kanë fituar në 1-4 në transfertë ndaj Celta Vigo-s në një ndeshje që nuk e vunë për asnjë moment në diskutim....

Edhe nëse mposhtet nga Malaga, Real Madrid mund të jetë kampion i La Ligës

më 5.2017 - Lajmi.net

Edhe nëse mposhtet nga Malaga në xhiron e fundit, Real Madrid prapë do të jetë kampion i ri i La Ligës nëse Barcelona barazon ose humb nga Eibar. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime,...

Griezmann: Juventusi e fiton Ligën e Kampionëve, Buffon Topin e Artë

më 5.2017 - Almakos

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, ka zgjedhur Juventusin që të mposhtë Real Madridin në finalen e Ligës së Kampionëve. Gjigantët italianë të Juventusit do të takojnë kampionin aktual të...

Ronaldo lëvdon Zinedine Zidanen teksa Reali i afrohet titullit

më 5.2017 - Almakos

Cristiano Ronaldo ka përshëndetur menaxhmentin e Zinedine Zidanes pasi skuadra iu afrua më shumë se kurrë titullit me fitore prej 4-1 në udhëtmi te Celta Vigo. Reali arriti të bëj një hap të madh pasi...

Juventus fiton Kupën e Italisë, shpreson tripletë titujsh këtë sezon

më 5.2017 - Java News

Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Champions....

Ronaldo i thurë lavde Zidanes teksa Reali i afrohet titujve

më 5.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo ka përshëndetur menaxhmentin e Zinedine Zidanes pasi skuadra iu afrua më shumë se kurrë titullit me fitore prej 4-1 në udhëtmi te Celta Vigo. Reali arriti të bëj një hap të madh pasi...

Mourinho kryen trnsferimin e parë tek United

më 5.2017 - Sovrani

Një nga qendërmbrojtësit më të mirë të Premier League pritet të jetë blerja e parë e Manchester United për sezonin tjetër. Ai pritet t’i bashkohet Djajve për 30 milionë euro dhe është vetëm 24 vjeç. Keane...

Ronaldo e vendos edhe një rekord tjetër për gola

më 5.2017 - Java News

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka vendosur edhe një rekord me golin e shënuar nga Celta Vigo. Ai shënoi në minutën e dhjetë dje ndaj Celta Vigos për të kaluar Jimmy Greavesin, për t’u bërë golashënuesi...

Ronaldo ka këto fjalë pas fitores që mund ta sjell titullin

më 5.2017 - Arbresh

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1:4. Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha...

Malaga përfiton 1 milion Euro nëse Reali fiton titullin, ja arsyeja…

më 5.2017 - Sovrani

Ndeshja e fundit në kampionat mes Malagës dhe Real Madridit pritet do t’a vendos qështjen e titullit mes Reali dhe Barcelonës. Skuadra nga Rosaleda në rast të humbjes dhe në këtë rast ‘Los Blancos’ do...

Reali shkatërron Celta Vigon dhe del në vendin e parë

më 5.2017 - Lexo

Real Madridi del në vendin e parë në La Liga. Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll. “Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo...

Juventus fiton Kupën e Italisë, i hapë rrugë tripletës

më 5.2017 - Lexo

Juventus është fitues i Kupës së Italisë për edicionin 2016/17. Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”. Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo...

Griezmann: Juventusi do ta fitoj Ligën e Kampionëve

më 5.2017 - Insajderi

Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann, është i bindur se Real Madridi do të dështoj të fitoj Ligën e Kampionëve këtë vit. Sipas sulmuesit francez në finalen e Ligës së Kampionëve, Juventusi do...

Strakosha, krenaria e vetme e Lacios në finalen ndaj Juventusit

më 5.2017 - Te Sheshi

Humbja e Lacios ndaj Juventusit në finalen e Kupës së Italisë mund të kishte qenë më e thellë, e shumë më e shpejtë, nëse do të kishin munguar pritjet e portierit 22-vjeçar shqiptar. Thomas Strakosha bëri...

Juve fiton Kupën e Italisë, bardhezinjtë mposhtin Lazion në finale

më 5.2017 - Gazeta Telegraf

Skuadra e Juventusit ka hedhur hapin e parë në kërkimin e tripletës këtë sezon duke fituar Kupën e Italisë. Bardhezinjtë mposhtën në finale Lazion me rezultatin e pastër 2-0. Ekipi i Allegrit bëri një...

Allegri: Tash ta fitojmë titullin e Serie A

më 5.2017 - Periskopi

Massimiliano Allegri i ka falënderuar lojtarët e Juventusit pas triumfit të tretë radhazi në Coppa Italia. Zonja e Vjetër e mposhti Lazion me rezultat 2-0 me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit, të...

Mourinho merr një vendim të çuditshëm për De Gean

më 5.2017 - Sovrani

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka thënë se portieri spanjoll nuk do të luaj asnjë ndeshje këtë edicion. Por, i tha se De Gea është më i miri në botë dhe shpreso se do të mbetet në United...

Allegri: Tani radhën e ka kampionati

më 5.2017 - Sovrani

Trajneri i Juventusit,Massimiliano Allegri është ndar shumë i kënaqur me triumfin e skuadrës së tij ndaj Lazios në finalen e Kupës së Italisë. ‘Bianconerër’ kështu arritën synimin e parë në rrugën për...

Zidane ka një porosi para derbit me Malagan

më 5.2017 - Periskopi

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos. Tekniku francez ka thënë se Malaga nuk duhet nënvlerësuar pasi ata luajnë futboll të bukur. “Kemi edhe një ndeshje, por...

Zidane bënë thirrje për kujdes maksimal ndaj Malagës

më 5.2017 - Sovrani

Real Madridit me fitoren e mbrëmshme ndaj Cellta Vigos tashmë mban pozitën e parë me tre pikë më shumë se Barcelona kur ka mbetur vetëm edhe një ndeshje deri në fund të kampionatit. ‘Los Blancos’ luajnë...

Ja çfarë deklaroi Ronaldo pas fitores

më 5.2017 - AlbPortali

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1:4. Loading... Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu...

Juventus, Monako, Real i Madridit: e mërkura foli për to

më 5.2017 - Te Sheshi

Juventusi ka fituar për të të tretën herë radhazi Kupën e Italisë, duke mposhtur në finale Lacion. Mbrëmja e së mërkurës ka treguar edhe një herë për mbizotërimin e Juventusit në futbollin italian, jo...

Ja çfarë deklaroi Ronaldo pas fitores

më 5.2017 - Shenja

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1:4. Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha...

Dështoi të shënonte nga afërsia, shikon çfarë thotë Ronaldo

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Cristiano Ronaldo ka thënë se edhe ai është njeri dhe i ndodh që të mos shënoi edhe nga afërsia Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo mbrëmë shënoi dy gola shumë të bukur në fitoren 4:1 ndaj Celta Vigos...

Ronaldo dhe ky rekord i pabesueshëm i tij

më 5.2017 - Sovrani

Katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, ka vazhduar me formën e mirë në La Liga. Me dy golat që shënoi ndaj Celta Vigos, Ronaldo është bërë golashënuesi më i mirë në histori të top pesë...

‘Juventus e fiton Championsin, Buffon e fiton Topin e Artë’

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Antonie Griezmann beson se Juventus do ta mposht Real Madridin në finale të Ligës së Kampionëve dhe Gianluigi Buffon do ta mposht Cristiano Ronaldon për Topin e Artë. Sulmuesi i Atletico Madridit, Antonie...

Zidane: Nuk duhet të nënvlerësojmë Malagan

më 5.2017 - Insajderi

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos. Tekniku francez ka thënë se Malaga nuk duhet nënvlerësuar pasi ata luajnë futboll të bukur. “Kemi edhe një ndeshje, por...

Juventus fitues i Kupës së Italisë

më 5.2017 - Gazeta e re

Juventusi është shpallur fitues i Kupës së Italisë, për të tretën herë radhazi, shkruan Gazeta e Re. Juventusi kaloi në epërsi në minutën e 12-të me Dani Alvesin. Në minutën e 24-të e dyfishoi epërsinë...

Southampton – Manchester United mbaron pa gola

më 5.2017 - Gazeta e re

Southamptoni dhe Manchester United kanë barazuar pa gola 0-0. Rastin më të mirë për të kaluar në epërsi e pati Gabiadini në minutën e gjashtë për Southamptonin ku e humbi penalltinë. Pjesa e dytë ishte e balancuar.

Reali dyfishon epërsinë ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - Gazeta e re

Real Madridi ka dyfishuar epërsinë ndaj Celta Vigos, me Cristiano Ronaldon në minutën e 48-të.

Juventus fiton Kupën e Italisë, Strakosha i pafat

më 5.2017 - Top Channel

Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Champions....

Zidane: Nuk duhet të nënvlerësojmë Malagan

më 5.2017 - Telegrafi

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos. Tekniku francez ka thënë se Malaga nuk duhet nënvlerësuar pasi ata luajnë futboll të bukur. “Kemi edhe një ndeshje, por...

Bonucci: Na zgjoi humbja nga Roma

më 5.2017 - Telegrafi

Leonardo Bonucci ka thënë se humbja nga Roma e ka zgjuar Juventusin për të rigjetur formën për ta mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë. Dani Alves dhe vet qendërmbrojtësi italian ishin golashënues...

Juventus mposht Lazio-n 2:0, fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Mapo

Juventus është fitues i Kupës së Italisë për 2016-2017. Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”. Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit....

Real Madrid triumfon 4-1 kundër Selta Vigo. 1 pikë larg titullit kampion

më 5.2017 - Shqiptarja

Real Madrid ka fituar me rezultatin e thellë 4-1 kundër Selta Vigo dhe i është afruar titullit kampion. Ronaldo ka shënuar që në minutën e 10 dhe i ka dhënë siguri skuadrës së madrilenëve të cilët kanë...

Reali me “njërën dorë” te titulli në La Liga

më 5.2017 - Top Channel

Reali i Madridit ka kaluar edhe pengesën e parafundit drejt titullit kampion në La Liga. Madrilenët kanë fituar në 1-4 në transfertë ndaj Celta Vigo-s në një ndeshje që nuk e vunë për asnjë moment në diskutim....

‘Reali’ mposht ‘Celta Vigon’ dhe del në vendin e parë

më 5.2017 - Mapo

Real Madridi del në vendin e parë në La Liga. Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll. “Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo...

CR7: Jam njëri, edhe unë mund të dështoj

më 5.2017 - Telegrafi

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1-4. Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha...

Allegri: Tash ta fitojmë titullin e Serie A

më 5.2017 - Telegrafi

Massimiliano Allegri i ka falënderuar lojtarët e Juventusit pas triumfit të tretë radhazi në Coppa Italia. Zonja e Vjetër e mposhti Lazion me rezultat 2-0 me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit, të...

Celta Vigo 1-4 Real Madrid: Notat e lojtarëve

më 5.2017 - Telegrafi

Real Madrid ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e 37 të La Ligas. Madrilenët triumfuan kundër Celta Vigos me rezultat 4-1, ku Cristiano Ronaldo ka realizuar dy gola. Por, vlerësimin më të lartë...

Southampton 0-0 Manchester United: Notat e lojtarëve

më 5.2017 - Telegrafi

United ka barazuar pa gola kundër Southamptonit. Megjithëse te dyja skuadrat e kërkuar rrugën e golit, takimi përfundoi 0-0. Vlerësimin më të lartë në takim e mori portieri i Djajve të Kuq, Sergio Romeo,...

Juventus 2-0 Lazio: Vlerësimet e lojtarëve, paraqitje mbresëlënëse e Strakoshës

më 5.2017 - Telegrafi

Juventusi e ka rrëmbyer trofeun e parë sezonal duke triumfuar kundër Lazios në finale të Kupës së Italisë. Golashënuesi Dani Alves është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes (9.0), ndërsa prapa tij...

A e bën kjo statistikë Ronaldon më të mirin në histori? E pabesueshme çfarë rekordi ka thyer

më 5.2017 - Gazeta Express

Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në histori të top pesë ligave evropiane Me dy golat që shënoi ndaj Celta Vigos, katër herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, është bërë golashënuesi...

Juventus fiton Kupën e Italisë, Strakosha i pafat

më 5.2017 - Flaka

Juventus fitoi trofeun e parë të një sezoni të cilin shpreson se do ta kurorëzojë në mënyrë historike me një tripletë titujsh, që ka shanse të kompletohet brenda një muaji në Serie A dhe në Champions....

Reali me “njërën dorë” te titulli në La Liga

më 5.2017 - Flaka

Reali i Madridit ka kaluar edhe pengesën e parafundit drejt titullit kampion në La Liga. Madrilenët kanë fituar në 1-4 në transfertë ndaj Celta Vigo-s në një ndeshje që nuk e vunë për asnjë moment në diskutim....

Festa e çmendur e Juventusit (Foto/Video)

më 5.2017 - Gazeta Express

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë për herë të tretë me radhë dhe të 12 në histori të klubit “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për...

Juve hedh hapin e parë në kërkim të tripletës

më 5.2017 - Telegrafi

Juventusi e ka mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë në Stadio Olimpico (2-0) për ta fituar trofeun e parë të këtij sezoni. Bianconerët bënë një paraqitje mbresëlënëse në gjysmën e parë, në të...

Real Madrid kalon Celtan, madrilenët më pranë titullit

më 5.2017 - SuperSport

Reali i Madridit kalon edhe pengesën e parafundit për t’u afruar gjithnjë e më shumë me titullin e 33-të në historinë e klubit. Në Balaidos, Los Blancos triumfuan me shifrat e thella 1-4 përballë Celta...

Juventusi fiton Kupën e Italisë për të tretin vit radhazi

më 5.2017 - Gazeta Shqip

Juventusi nuk përmbahet, por vazhdon gjuetinë ndaj “Tripletës”. Bardhezinjtë kanë fituar 2-0 kundër Lacios në finalen e Kupës së Italisë dhe tani janë dy trofe larg një arritjeje që do të ishte historike...

VIDEO/ Juventus fiton Kupën e Italisë, Strakosha në super performancë

më 5.2017 - BalkanWeb

Ëndrra e Juventusit për të fituar “Triplete” në këtë sezon mbetet konkrete, pasi ekipi i Alegrit ka hedhur sot hapin e parë, duke ngritur lart Kupën e Italisë. Bardhezinjtë kanë mundur në finale 2-0 Lacion...

Kundërshtarët e mbetur të Realit e Barcelonës, ja kur zhvillohet xhiro e fundit

më 5.2017 - Gazeta Express

Malaga – Real Madrid, Barcelona – Eibar, këto ndeshje do të zhvillohen me 21 maj nga ora 20:00 Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan...

Juventus-Lazio, shikoni notën e Strakoshës

më 5.2017 - Lajmi.net

Juventusi fitoi Kupën e Italisë duke e mundur Lazion 2:0 në finale. Më poshtë i keni notat e futbollistëve, ku paraqitje pozitive bëri Tomas Strakosha. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra...

Notat e lojtarëve: Lazio – Juventus

më 5.2017 - GazetaBlic

Juventusi e ka mposhtur Lazion, për të fituar trofeun e parë të këtij edicioni. Juventus triumfoi me rezultat të pastër 2:0 ndaj Lazios, me golat e shënuar nga Leonardo Bonucci dhe Dani Alves. Më poshtë...

Kupa e Italisë është e Juves, Lazio “bie” në “Olimpico”

më 5.2017 - SuperSport

Juventus, Juventus dhe sërish Juventus. Për të tretin vit radhazi Kupa e Italisë është pronë e bardhezinjëve të Massimiliano Allegrit që me suksesin ndaj Lazios në “Olimpico” të Romës, fituan trofeun e...

Manchester United barazon me Southamptonin

më 5.2017 - Telegrafi

Manchester United nuk ka mundur të triumfojë në xhiron e 37 të Ligës Premier. United barazoi si mysafirë i Southamptonit duke luajtur pa gola 0-0. Rastin më të mirë te vendasit e pati Manolo Gabbiadini,...

Celta – Real, kjo është nota e Ronaldos

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Juventus – Lazio, kjo është nota e Strakoshës

më 5.2017 - Gazeta Express

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë, në një ndeshje ku Thomas Strakosha bëri paraqitje fantastike, pavarësisht dy golave që pranoi. “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë,...

Juventus fiton Kupën e Italisë, Strakosha pritje fantastike në finale

më 5.2017 - NOA

Skuadra e Juventusit fiton “Kupën e Italisë” pas triumfit përballë Lazios me rezultatin 2-0. Takimi u zhvillua mbrëmjen e sotme në stadiumin “Olimpico” të Romës, ku bardhezinjtë e zgjidhën rezultatin që...

Celta me të kuq i shënon Realit

më 5.2017 - Klan Kosova

Iago Aspas i Celta Vigos u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë në minutën e 62-të, por kjo nuk e ndaloi Celtën që ta ngushtonte epërsinë ndaj Realit në 1:3, njofton Klan Kosova. Guidetti në minutën e...

Mbretërit një pikë larg titullit

më 5.2017 - Klan Kosova

Real Marid ka zhvilluar ndeshjen e mbetur në La Liga kundër Celta Vigos meqë rast ka arritur fitore me rezultat 1:4, njofton Klan Kosova. Golat për mbretërit i shënuan Ronaldo (10’, 48’), Benzema (70’)...

United dështon të fitojë

më 5.2017 - Klan Kosova

Manchester United ka barazuar si mysafir i Southampton në ndeshjen e vlefshme për Premier Ligë. Rezultati përfundimtar ishte 0:0, edhe pasi që nikoqirët humbën një mundësi të artë për ta fituar ndeshjen...

Barazim pa gola mes Southampton-it e Man. United

më 5.2017 - SuperSport

Emocione të mëdha dhe shumë raste në “St Mary”, për një barazim pa gola mes Southampton-it dhe Manchester United në sfidën e prapambetur për javën e 28-të të Premier Leagues angleze. “Shenjtorët” dhe “Djajtë...

Juve fiton Kupën e Italisë, bardhezinjtë mposhtin Lazion në finale

më 5.2017 - Ora news

Skuadra e Juventusit ka hedhur hapin e parë në kërkimin e tripletës këtë sezon duke fituar Kupën e Italisë. Bardhezinjtë mposhtën në finale Lazion me rezultatin e pastër 2-0. Ekipi i Allegrit bëri një...

Juve hedh hapin e parë në kërkim të tripletës

më 5.2017 - Aktuale

Juventusi e ka mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë në Stadio Olimpico (2-0) për ta fituar trofeun e parë të këtij sezoni. Bianconerët bënë një paraqitje mbresëlënëse në gjysmën e parë, në të...

Celta Vigo-Real Madrid, notat e futbollistëve

më 5.2017 - Lajmi.net

Real Madridi mundi Celta Vigon 4:1, për të dalë në vendin e parë në tabelë. Më poshtë i keni notat e futbollistëve. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Notat e lojtarëve: Celta Vigo – Real Madrid, kjo është nota e Ronaldos

më 5.2017 - GazetaBlic

Real Madridi është shumë afër titullit kampion të La Ligas. Reali tani është vetëm një pikë larg titullit kampion në Spanjë, pas fitores së madhe në udhëtim te Celta Vigo, përcjellë Gazeta Blic Cristiano...

E fundit/ Juventus fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Opinion

Juventus është fitues i Kupës së Italisë për 2016-2017. Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”. Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit....

Reali një pikë larg titullit

më 5.2017 - Albeu

Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur me Celta Vigon duke fituar 4:1. Cristiano Ronaldo (10’ e 48’), Benzema (70’)...

Juventusi nuk ndalet, fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Albeu

Juventus ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për këtë sezon, që synojnë tripletën. Dy golat Juve i shënoi në pjesën e parë, përmes dy mbrojtësve, Daniel...

Ronaldo vendos edhe një rekord

më 5.2017 - Politiko

Ai shënoi në minutën e dhjetë sonte ndaj Celta Vigos për të kaluar Jimmy Greavesin, për t’u bërë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave në top pesë ligat evropiane, transmeton Koha.net. Goal raporton...

Unitedi barazon me Southamptonin

më 5.2017 - Politiko

“Djajtë e Kuq” barazuan me rezultat 0-0, raporton Koha.net. Rastin më të mirë për të shënuar gol në këtë përballje e pati sulmuesi i Southamptonit, Gabbiadini, i cili nuk u tregua i saktë nga pika e bardhë...

Reali mposht Celta Vigon dhe del në vendin e parë

më 5.2017 - Opinion

Real Madridi del në vendin e parë në La Liga. Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll. “Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo...

Njeriu i finaleve dhe Bonucci i dhurojnë Kupën Juventus-it

më 5.2017 - Telesport

Juventus vazhdon ndjekjen ndaj “Tripletës”. Bardhezinjtë kanë fituar 2-0 kundër Lazio-s në finalen e Kupës së Italisë dhe tani janë dy trofe larg një arritjeje që do të ishte historike për klubin bardhezi....

Juventusi e "shkeli" Italinë, tash ia mësyn Evropës

më 5.2017 - Indeks online

Juventusi ka fituar Kupën e Italisë, ku në finale mposhti Lazion me rezultat 2-0. Golat për Zonjën e Vjetër i shënoi Dani Alves në minutën e 12-të dhe Leonardo Bonuci në minutën e 25-të. Ky është titulli...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Gazeta Express

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për këtë sezon, që synojnë tripletën, shkruan Gazeta Express....

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Koha.net

Juventusi ka fituar Kupën e Italisë pasi ka mposhtur 2 me 0 Lazion në finale. Dani Alves dhe Leonardo Bonucci shënuan golat për triumfin e “Zonjës së Vjetër”. Ky është titulli i parë i Juventusit sivjet....

Juventus fiton Kupën e Italisë, i hapë rrugë tripletës

më 5.2017 - Lajmi.net

Juventus është fitues i Kupës së Italisë për edicionin 2016/17. Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”. Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo...

Juventusi, kampion i Kupës së Italisë

më 5.2017 - OraInfo

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për këtë sezon, që synojnë tripletën. Dy golat Juve i shënoi...

Reali një pikë larg titullit

më 5.2017 - Politiko

Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur me Celta Vigon duke fituar 4:1, shkruan Gazeta Express. Cristiano Ronaldo...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Politiko

“Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për këtë sezon, që synojnë tripletën, shkruan Gazeta Express. Dy golat Juve i shënoi në pjesën e...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Zeri

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë pasi e mposhti Lazion sonte në stadiumin Olimpico 2:0 në finale, shkruan zeri.info. Golat për Bianconeri i kanë shënuar Daniel Alves në minutën e 12-të dhe Leonardo...

Reali fiton dhe i afrohet titullit

më 5.2017 - Zeri

Real Madridi e ka fituar lojën e mbetur ndaj Celta Vigos me rezultat 4:1, për t’iu afruar edhe më shumë titullit të kampionit në La Liga. Cristiano Ronaldo ka realizuar dy gola për Los Blancos, ndërsa...

Reali e shpartallon Celtën, 90 minuta e ndajnë nga titulli

më 5.2017 - Indeks online

Real Madrid ka mposhtur Celta Vigon me rezultat 4-1 në ndeshjen e mbetur të xhiros së 21-të të La Ligës. Golat për skuadrën e Zidane i shënuan dy Cristiano Ronaldo (10’ dhe 48’), Karim Benzema (70’) dhe...

Reali “finalen” e mbetur, shumë afër titullit

më 5.2017 - Gazeta Express

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Reali, një pikë larg titullit

më 5.2017 - Koha.net

Real Madridi ka fituar 1 me 4 ndaj Celta Vigos dhe i është afruar titullit të kampionit në Spanjë në vetëm një pikë. Cristiano Ronaldo me dy gola dhe Karim Benzema e Toni Kroos me nga një tjetër ndihmuan...

Real “prek” titullin me “poker”, dopieta kthen Ronaldo-n në “mit”

më 5.2017 - Telesport

Real Madrid ka shfrytëzuar më së miri ndeshjen e prapambetur ndaj Celta Vigo duke fituar në fushën e tyre me rezultatin 4:1 me golat e Ronaldo (2), Benzema dhe Kroos ndërsa për vendasit golin e vetëm e...

Celta Vigo-Real Madrid, edhe një gol

më 5.2017 - Lajmi.net

Toni Kroos ngritë epërsinë e Real Madridit ndaj Celta Vigos në 4:1. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Reali shkatërron Celta Vigon dhe del në vendin e parë

më 5.2017 - Lajmi.net

Real Madridi del në vendin e parë në La Liga. Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll. “Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo...

Real Madridi ka vetëm edhe një ‘finale’ para se ta fitoj titullin

më 5.2017 - OraInfo

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Tabela e La Ligas pas fitores së Realit

më 5.2017 - Lajmi.net

Real Madridi ka dalë në vendin e parë të La Ligas me 90 pikë, tri më shumë se Barcelona që mbetet e dyta. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë një iPhone 7 dhe Samsung Galaxy S6

Southamptoni ndal Manchester Unitedin

më 5.2017 - Albeu

Manchester United ka regjistruar ndeshjen e pestë pa fitore në Premierligë (tri barazime, dy humbje), të cilët u ndalen nga Southamptoni me një barazim 0:0, ndeshje kjo që ishte e mbetur. Dyja ekipet kishin...

Southampton-Man Utd, rezultat i padëshiruar

më 5.2017 - Lajmi.net

Southampton dhe Manchester United kanë ndarë pikët. Sfida e zhvilluar mes dy skuadrave u mbyll pa fitues, 0:0. Mundësinë më të mirë në ndeshje e kishte Manolo Gabbiadini i vendësve, por penalltinë e tij...

Southamptoni shumë i fort për Manchester United

më 5.2017 - OraInfo

Southamptoni ka barazuar pa gola me Manchester Unitedin në stadiumin “St. Mary’s” Manchester United ka regjistruar ndeshjen e pestë pa fitore në Premierligë (tri barazime, dy humbje), të cilët u ndalen...

Southampton – Manchester United përfundon me rezultat befasues

më 5.2017 - GazetaBlic

Southampton dhe Manchester United kanë ndarë pikët. Sfida e zhvilluar mes dy skuadrave u mbyll pa fitues, 0:0. Mundësinë më të mirë në ndeshje e kishte Manolo Gabbiadini i vendësve, por penalltinë e tij...

Edhe Southamptoni ndali Manchester Unitedin

më 5.2017 - Gazeta Express

Southamptoni ka barazuar pa gola me Manchester Unitedin në stadiumin “St. Mary's” Manchester United ka regjistruar ndeshjen e pestë pa fitore në Premierligë (tri barazime, dy humbje), të cilët u ndalen...

Unitedi ndan pikët me Southamptonin

më 5.2017 - Koha.net

Manchester Unitedi nuk ka arritur të marrë pikët e plota në udhëtim te Southamptoni. “Djajtë e Kuq” barazuan me rezultat 0-0, raporton Koha.net. Rastin më të mirë për të shënuar gol në këtë përballje e...

Dëshpëron në Premierligë, shpresë në Europa Ligë

më 5.2017 - Indeks online

Manchester United ka barazuar me Southamptonin pa gola në ndeshjen e xhiros së parafundit të Premierligës. Rastin më të mirë në ndeshje e pati Southampton në minutën e gjashtë, kur nga penalltia Gabiadini...

Southampton – Man Utd, ndeshja mbyllet kështu

më 5.2017 - Zeri

Dueli ndërmjet Southamptonit dhe Manchester Unitedit nuk ka sjellë gola, shkruan zeri.info. Skuadrat kanë barazuar 0:0, në ndeshjen që sapo përfundoi. Vendësit e kishin një mundësi të artë të shënonin...

Mes Southampton dhe Manchester United fiton “mërzia”!!!

më 5.2017 - Telesport

Manchester United ka barazuar 0-0 në fushën e Southampton në ndeshjen e parafundit për të dyja skuadrat në Premier League. Vendasit patën më shumë mundësi për shënim, ndërsa miqtë, që lanë pushim një pjesë...

Edhe dy gola në ndeshjen Celta Vigo – Real Madrid

më 5.2017 - Zeri

Janë shënuar edhe dy gola në ndeshjen ndërmjet Celta Vigos dhe Real Madridit, shkruan zeri.info. John Guidetti ka shënuar për Celta Vigon, duke e ngushtuar rezultatin në 1:2 në minutën e 69-të, derisa...

Celta Vigo-Real Madrid, dy gola të shpejtë

më 5.2017 - Lajmi.net

John Guidetti ka ngushtuar epërsinë e Real Madridit ndaj Celta Vigos, por Reali ka shënuar përsëri me Karim Benzeman për 1:3. Parashikoni ndeshje të futbollit dhe fitoni dhjetëra shpërblime, duke përfshirë...

Cleta Vigo – Real Madrid, shënohen dy gola drithërues

më 5.2017 - OraInfo

Celta Vigo e ka ngushtuar epërsinë e Real Madridit me golin e shënuar nga Guidetti, por madrilenët e kanë shënuar edhe golin e tretë me anë të Benzemas. Për më shumë shikoni videon./ORAinfo/ LEXO PO ASHTU:...

Ka karton të kuq në ndeshjen Celta – Real

më 5.2017 - Gazeta Express

Celta Vigo ka mbetur me një lojtar më pak ndaj Realit Real Madridi është duke fituar 3:1 ndaj Celta Vigos, me dy golat e Cristiano Ronaldos e një Benzemas, shkruan Gazeta Express. Nga minuta e 62’të, Celta...

Ronaldo çon Realin drejt titullit, shënon ndaj Vigos

më 5.2017 - Klan Kosova

Real Madrid po avancon 0:1 si mysafir i Celta Vigos në ndeshjen e vet të parafundit në kampionatin spanjoll, njofton Klan Kosova. Golin e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 11-të. Këtë gol mund ta ndiqni...

Ronaldo shënon golin e dytë ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - Klan Kosova

Real Madrid po avancon 0:2 ndaj Celta Vigos në ndeshjen e parafundit në La Liga. Ronaldo shënoi edhe golin e tij të dytë në ndeshje në minutën e 48-të, njofton Klan Kosova. Golin mund ta ndiqni më poshtë:

Zidane: Nuk duhet të nënvlerësojmë Malagan

më 5.2017 - Almakos

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidane, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos. Tekniku francez ka thënë se Malaga nuk duhet nënvlerësuar pasi ata luajnë futboll të bukur. “Kemi edhe një ndeshje, por...

Allegri: Tash ta fitojmë titullin e Serie A

më 5.2017 - Almakos

Massimiliano Allegri i ka falënderuar lojtarët e Juventusit pas triumfit të tretë radhazi në Coppa Italia. Zonja e Vjetër e mposhti Lazion me rezultat 2-0 me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit, të...

Bonucci: Na zgjoi humbja nga Roma

më 5.2017 - Almakos

Leonardo Bonucci ka thënë se humbja nga Roma e ka zgjuar Juventusin për të rigjetur formën për ta mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë. Dani Alves dhe vet qendërmbrojtësi italian ishin golashënues...

Allegri: Tash ta fitojmë titullin e Serie A

më 5.2017 - Tetova1

Massimiliano Allegri i ka falënderuar lojtarët e Juventusit pas triumfit të tretë radhazi në Coppa Italia. Zonja e Vjetër e mposhti Lazion me rezultat 2-0 me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit, të...

Celta Vigo 1-4 Real Madrid: Notat e lojtarëve

më 5.2017 - Almakos

Real Madrid ka shënuar fitore të rëndësishme në xhiron e 37 të La Ligas. Madrilenët triumfuan kundër Celta Vigos me rezultat 4-1, ku Cristiano Ronaldo ka realizuar dy gola. Por, vlerësimin më të lartë...

Juventus 2-0 Lazio: Vlerësimet e lojtarëve, paraqitje mbresëlënëse e Strakoshës

më 5.2017 - Almakos

Juventusi e ka rrëmbyer trofeun e parë sezonal duke triumfuar kundër Lazios në finale të Kupës së Italisë. Golashënuesi Dani Alves është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes (9.0), ndërsa prapa tij...

Notat e lojtarëve: Juventus 2:0 Lazio

më 5.2017 - Arbresh

Juventusi ka siguruar Kupën e Italisë pas fitores 2 me 0 ndaj Lazios. “Zonja e Vjetër” siguroi trofeun e parë të këtij sezoni derisa vazhdon shpresat për të siguruar tripletën këtë edicion, shkruan portali...

Notat e lojtarëve: Celta Vigo 1:4 Real Madrid

më 5.2017 - Arbresh

Real Madridi bëri një hap të madh drejt titullit në La Liga pas fitores 1 me 4 ndaj Celta Vigos. ‘Los Blancos’ siguruan kreun me fitore në udhëtim duke qëndruar tani me vetëm një pikë larg titullit të...

Juventus – Lazio, kjo është nota e Strakoshës

më 5.2017 - Tetova Sot

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë, në një ndeshje ku Thomas Strakosha bëri paraqitje fantastike, pavarësisht dy golave që pranoi. “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë,...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Tetova1

Juventusi e ka mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë në Stadio Olimpico (2-0) për ta fituar trofeun e parë të këtij sezoni. Bianconerët bënë një paraqitje mbresëlënëse në gjysmën e parë, në të...

Juve hedh hapin e parë në kërkim të tripletës

më 5.2017 - Almakos

Juventusi e ka mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë në Stadio Olimpico (2-0) për ta fituar trofeun e parë të këtij sezoni. Bianconerët bënë një paraqitje mbresëlënëse në gjysmën e parë, në të...

Kupa e Italisë i takon sërish Juventusit

më 5.2017 - Arbresh

“Zonja e Vjetur” ka siguruar Kupën e Italisë për të katërtin vit radhazi. Juventusi ka mposhtur në finale Lazion me rezultat 2 me 0 duke siguruar sërish Kupën e Italisë si pjesa e parë e tripletës historike...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Tetova Sot

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për këtë sezon, që synojnë tripletën, shkruan Gazeta Express....

Juventus fiton Kupën e Italisë, i hapë rrugë tripletës

më 5.2017 - Infokusi

Juventus është fitues i Kupës së Italisë për edicionin 2016/17. Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”. Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo...

Reali fiton “finalen” e mbetur, një pikë larg titullit

më 5.2017 - Tetova Sot

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Reali, një pikë larg titullit të 33 të kampionit në La Liga

më 5.2017 - Infokusi

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Manchester United barazon me Southamptonin

më 5.2017 - Almakos

Manchester United nuk ka mundur të triumfojë në xhiron e 37 të Ligës Premier. United barazoi si mysafirë i Southamptonit duke luajtur pa gola 0-0. Rastin më të mirë te vendasit e pati Manolo Gabbiadini,...

Man Utd ndahet baras ndaj Southamptonit

më 5.2017 - Arbresh

“Djajtë e Kuq” kanë siguruar vetëm një pikë në udhëtim te Southampton në ndeshjen e xhiros së 28 në Premierë Ligë. Manchester United barazoi 0 me 0 ndaj Southamptonit në takimin e zhvilluar si mysafirë...

Southampton-Man Utd, rezultat i padëshiruar

më 5.2017 - Infokusi

Southampton dhe Manchester United kanë ndarë pikët. Sfida e zhvilluar mes dy skuadrave u mbyll pa fitues, 0:0. Mundësinë më të mirë në ndeshje e kishte Manolo Gabbiadini i vendësve, por penalltinë e tij...

Manchester United barazon me Southamptonin

më 5.2017 - Tetova1

United barazoi si mysafirë i Southamptonit duke luajtur pa gola 0-0. Rastin më të mirë te vendasit e pati Manolo Gabbiadini, kur në minutën e gjashtë të takimit nuk realizoi nga pika e bardhë. Pjesa e...

Reali shënon golin e tretë, Celta Vigo ngushton rezultatin

më 5.2017 - Tetova Sot

John Guidetti ka ngushtuar epërsinë e Real Madridit ndaj Celta Vigos, por Reali ka shënuar përsëri me Karim Benzeman për 1:3. John Guidetti Goal HD – Celta Vigo 1-2 Real… by footyscore

Edhe Southamptoni ndali Manchester Unitedin

më 5.2017 - Tetova Sot

Southamptoni ka barazuar pa gola me Manchester Unitedin në stadiumin “St. Mary’s” Manchester United ka regjistruar ndeshjen e pestë pa fitore në Premierligë (tri barazime, dy humbje), të cilët u ndalen...

Ka karton të kuq në ndeshjen Celta – Real

më 5.2017 - Tetova Sot

Celta Vigo ka mbetur me një lojtar më pak ndaj Realit Real Madridi është duke fituar 2:1 ndaj Celta Vigos, me dy golat e Cristiano Ronaldos, shkruan Gazeta Express. Nga minuta e 62’të, Celta po luan me...

Ronaldo shënon golin e dytë për Realin

më 5.2017 - Tetova Sot

Cristiano Ronaldo shënon edhe golin e dytë ndaj Celta Vigos. 0:2.

VIDEO/ Juventus pasi ka siguruar titullin, fiton edhe Kupën e Italisë

më 5.2017 - AlbPortali

Loading... Juventusi ka fituar Kupën e Italisë, ku në finale mposhti Lazion me rezultat 2-0. Golat për Zonjën e Vjetër i shënoi Dani Alves në minutën e 12-të dhe Leonardo Bonuci në minutën e 25-të. Ky...

Reali mposht Celta Vigon dhe del në vendin e parë

më 5.2017 - AlbPress

Real Madridi del në vendin e parë në La Liga. Madrilienët e kanë shkatërruar Celta Vigon, në ndeshjen e mbetur të kampionatit spanjoll. “Los Blancos” fituan me rezultat të thellë, 4:1, ku Cristiano Ronaldo...

Juventus fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - AlbPress

Juventus është fitues i Kupës së Italisë për 2016-2017. Zonja e Vjetër fitoi finalen e madhe kundër Lazios në “Olimpico”. Bardhezinjtë mposhtën kryeqytetasit 2:0, me golat e Dani Alves dhe Leonardo Bonuccit....

Juventus 2-0 Lazio: Vlerësimet e lojtarëve, paraqitje mbresëlënëse e Strakoshës

më 5.2017 - Periskopi

Juventusi e ka rrëmbyer trofeun e parë sezonal duke triumfuar kundër Lazios në finale të Kupës së Italisë. Golashënuesi Dani Alves është vlerësuar si lojtari më i mirë i ndeshjes (9.0), ndërsa prapa tij...

Reali lë prapa Barcelonën, madrilenët 1 pikë larg titullit

më 5.2017 - Newsport

Real Madrid ka mundur me rezultatin 4-1 Selta Vigon, duke marrë në këtë mënyrë kryesimin në La Liga. Skuadra e Zidan i është afruar më shumë titullit kampion, pas kësaj fitoreje të marrë në këtë ndeshje...

Kundërshtarët e mbetur të Realit e Barcelonës, ja kur zhvillohet xhiro e fundit

më 5.2017 - Sovrani

Malaga – Real Madrid, Barcelona – Eibar, këto ndeshje do të zhvillohen me 21 maj nga ora 20:00. Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan...

Celta Vigo – Real Madrid, ja notat e lojtarëve

më 5.2017 - Sovrani

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga. Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

VIDEO/ Juventus pasi ka siguruar titullin, fiton edhe Kupën e Italisë

më 5.2017 - Fakti Ditor

Juventusi ka fituar Kupën e Italisë, ku në finale mposhti Lazion me rezultat 2-0. Golat për Zonjën e Vjetër i shënoi Dani Alves në minutën e 12-të dhe Leonardo Bonuci në minutën e 25-të. Ky është titulli...

Juventus – Lazio, ja notat e lojtarëve

më 5.2017 - Sovrani

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë, në një ndeshje ku Thomas Strakosha bëri paraqitje fantastike, pavarësisht dy golave që pranoi. “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë,...

Ronaldo vjen me një deklaratë ‘bombastike’ pas fitorës ndaj Celta Vigos

më 5.2017 - Sovrani

Super sulmuesi i Real Madridit, Ronaldo ka folur pas fitorës shumë të rëndësishme ndaj Celta Vigos, përcjell sovrani.info Kjo fitore i shërben shumë Realit, pasi në ndeshjen ndaj Malagas që zhvillohet...

Juve hedh hapin e parë në kërkim të tripletës

më 5.2017 - Periskopi

Juventusi e ka mposhtur Lazion në finale të Kupës së Italisë në Stadio Olimpico (2-0) për ta fituar trofeun e parë të këtij sezoni. Bianconerët bënë një paraqitje mbresëlënëse në gjysmën e parë, në të...

Juventusi fiton Kupën e Italisë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Juventusi e ka fituar Kupën e Italisë “Zonja e Vjetër” e ka mposhtur 2:0 Lazion në finale të Kupës së Italisë, për ta rrëmbyer trofeun e parë për këtë sezon, që synojnë tripletën, shkruan Gazeta Express....

Juve me trofeun e Kupës nis misionin për tripetën

më 5.2017 - KosovaPress

‘Zonja e Vjetër’ e ka fituar Kupën e Italisë, pasi që sonte në ‘Olimpico’ të Romës, mundi Lazion, me rezultat 2-0, në finalen e madh te kësaj gare masovike në Itali, raporton KosovaPress. Dani Alves (12’)...

VIDEO/ Juventus fiton Kupën e Italisë, Lacio e vogël përballë “Zonjës së Vjetër”

më 5.2017 - Newsport

Juventus është fitues i Kupës së Italisë. Bardhezinjtë mundën në finale Lacion me rezultatin 2-0. Të besuarit e Alegrit zhvilluan një 90 minutësh të mirë, teksa e vulosën fatin e takimit që në pjesën e...

Juventusi fiton Kupën i Italisë, por ja çfarë rekordi ka thyer

më 5.2017 - Sovrani

uventusi e ka fituar Kupën e Italisë pasi e mposhti Lazion sonte në stadiumin Olimpico 2:0 në finale, shkruan zeri.info. Golat për Bianconeri i kanë shënuar Daniel Alves në minutën e 12-të dhe Leonardo...

Reali fiton “finalen” e mbetur, një pikë larg titullit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Reali fiton ndeshjen e mbetur, fituesi i La Ligas do të vendoset të dielën

më 5.2017 - Sovrani

Real Madridi e ka mposhtur 4:1 Celta Vigon, për të marrin kryesimin në La Liga. Real Madridi i Zinedine Zidane i është afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur...

Manchester United barazon me Southamptonin

më 5.2017 - Periskopi

Manchester United nuk ka mundur të triumfojë në xhiron e 37 të Ligës Premier. United barazoi si mysafirë i Southamptonit duke luajtur pa gola 0-0. Rastin më të mirë te vendasit e pati Manolo Gabbiadini,...

Mbyllet takimi Southampton – Manchester United, ja rezultati

më 5.2017 - Sovrani

Southamptoni ka barazuar pa gola me Manchester Unitedin në stadiumin “St. Mary’s” Manchester United ka regjistruar ndeshjen e pestë pa fitore në Premierligë (tri barazime, dy humbje), të cilët u ndalen...

Karton i kuq në takimin Celta Vigo – Real Madrid

më 5.2017 - Sovrani

Celta Vigo ka mbetur me një lojtar më pak ndaj Realit Real Madridi është duke fituar 3:1 ndaj Celta Vigos, me dy golat e Cristiano Ronaldos e një Benzemas. Nga minuta e 62’të, Celta po luan me një lojtar...

Celta shënon ndaj Realit, por…

më 5.2017 - Sovrani

Dy gola të shpejtë janë shënuar në takimin Celta Vigo – Real Madrid. Së pari Celta Vigo e ngushtoi epërsinë në 1-2, kurse pas 1 minuti, ishte Benzema i cili e ndali festën e vendasve, për të dërguar rezultatin...

Ronaldo nuk ndalet, shënon golin e dytë

më 5.2017 - Periskopi

Cristiano Ronaldo ka shënuar për epërsinë 2:0 të Real Madridit përballë Celta Vigos, në minutën e 48 të takimit.

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK