http://kariera.mk

Ahmeti, Kasami dhe Sela do të fitojnë nëntë resore

më 5.2017 - Gazeta Express

Blloku i partive shqiptare në Maqedoni mund që të fitojnë maksimum nëntë vende në qeverinë Zaev, transmeton Gazeta Express, duke iu referuar burimeve nga Dnevnik-online. Këto burime bëjnë me dije se për...

Bisedimet e para për formimin e qeverisë, çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - BalkanWeb

MAQEDONI -Pas marrjes së mandatit nga presidenti i vendit, kreu i LSDM, Zoran Zaev ka zhvilluar gjatë ditës së sotme një takim me kreun e BDI, Ali Ahmeti. Por mesa duket takimi i parë mes tyre që zgjati...

Zaev takoi Ahmetin për qeverinë e re

më 5.2017 - Ora news

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Fillojnë negociatat për Qeverinë re, Zaevi dhe Ahmeti nisin dakordimin për Qeverinë

më 5.2017 - MRT

Mandatori, Zoran Zaev, filloi bisedimet për formimin e Qeverisë së re me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin.... Mandatori, Zoran Zaev, filloi bisedimet për formimin e Qeverisë së re me kreun e BDI-së, Ali Ahmetin....

Bisedimet për Qeverinë, Zaev takon Ahmetin

më 5.2017 - Klan Kosova

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Besa merr ftesën nga Zaev: Po në qeveri, por jo me ata që hetohen nga PSP

më 5.2017 - MRT

Edhe Lëvizja Besa ka marrë ftesë zyrtare nga LSDM.... Edhe Lëvizja Besa ka marrë ftesë zyrtare nga LSDM për të biseduar rreth mundësive që të kyçet në Qeverinë e re. Nga Lëvizja Besa mbeten në qëndrimin...

Bisedimet për Qeverinë, Zaev takon Ahmetin

më 5.2017 - GazetaBlic

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - OraInfo

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Zeri

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

10 MINUTA – BISEDIMET PËR FORMIMIN E QEVERISË

më 5.2017 - TV21

Negociatat për qeverinë e re tashmë kanë nisur intenzivisht. Sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev në selinë e tij po zhvillon takim me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti kur priten të hramonizohen qëndrimet rreth...

Lëvizja BESA: Angazhohemi për të qenë pjesë e Qeverisë

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj -­ Lëvizja Besa edhe zyrtarishtë ka marrë ftesë nga selia "blu" e Zoran Zaevit për të biseduar rreth mundësive që edhe kjo forcë poltike të kyçet në Qeverinë e re reformatore, transmeton...

Përfundojnë bisedimet e para për qeverinë, ja çfarë vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Albeu

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për mediat. “Në periudhën...

Shilegov: “Jemi një hap më afër për fillimin e formimit të Qeverisë së re”

më 5.2017 - Flaka

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

më 5.2017 - Alsat-M

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Shilegov: Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim

më 5.2017 - TV Koha

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Shilegov: Qytetarët Qeverinë do ta ndjejnë të vetën

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj - Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-­së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve....

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Ina

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Koha.net

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

NISËN BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, FILLIMISHT PARIMET, MË PAS PËRZGJEDHJET KADROVIKE

më 5.2017 - TV21

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

2 orë takim kokë më kokë, Zaev-Ahmeti diskutojnë për qeverinë e re

më 5.2017 - Java News

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Indeks online

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

NISIN NEGOCIATAT PËR QEVERI, BDI AMBICIOZE, “AMINI” TEK AHMETI?!

më 5.2017 - TV21

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - Telegrafi

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Aktuale

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM

më 5.2017 - Portalb

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata, për media megjithatë sipas...

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës. Petre Shilegov , zyrtar i...

Përfundojnë bisedimet e para për qeverinë

më 5.2017 - Arbresh

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për mediat. “Në periudhën...

Ja kombinatorikat e mundshme për ndarjet e posteve ministrore

më 5.2017 - Gazeta Express

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev, transmeton...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaev’it

më 5.2017 - Arbresh

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - Lajmi.net

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Përfunduan bisedimet e para për Qeverinë, ja çka vendosën Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - InfoShqip

Asgjë konkrete nga takimi i parë mes Ahmetit dhe Zaev, pasi ky i fundit e mori edhe zyrtarisht mandatin. Pas dy orëve bisedime, Ahmeti u largua nga selia e LSDM-së pa u prononcuar për media. “Në periudhën...

Shilegov: Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim

më 5.2017 - Tetova Sot

Ka filluar procesi i bisedimeve për formim të Qeverisë së re, takimi i liderëve është në vijim, theksoi sot zëdhënësi i LSDM-së Petre Shilegov, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarëve. Pas përfundimit...

Bisedimet për Qeverinë, Zaevi takoi Ahmetin

më 5.2017 - Almakos

19 May Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë....

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Sapo ka përfunduar takimi mes liderëve të BDI-së dhe LSDM-së, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev. Gazetarët u përpoqën të marin deklaratë dhe informata nga kreu i BDI-së, Ali Ahmeti mirëpo ky i...

Formimi i Qeverisë, përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Portalb

14.30 Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, i pyetur nga gazetarët se çfarë u vendos për resorët, ai refuozoi të flas për këtë...

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

më 5.2017 - Lexo

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës. Petre Shilegov, zyrtar i...

Ahmeti nuk komenton takimin me Zaevin

më 5.2017 - Flaka

Ka përfunduar takimi ndërmejt Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Por pas takimit kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim(BDI), Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai refuozoi të...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Bota Press

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Arbresh

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Flaka

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Aktuale

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Shqiptarët me tetë ministri në Qeverinë e Zoran Zaevit

më 5.2017 - Periskopi

Ka përfunduar takimi i parë mes Zoran Zaevit dhe Ali Ahmetit të cilët po diskutojnë për formulimin e qeverisë. Takimi zgjati me orë të tëra sot në selinë  e SDSM-së, shkruajnë mediet atje, përcjellë arbresh....

Ahmeti mbërin në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 Maj Zhurnal.mk - Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sapo ka arritur në selinë e LSDM-së ku pritet të realizojë një takim me liderin e LSDM-së, transmeton Zhurnal. Në këtë takim pritet që të diskutohet...

SHKUP: FILLUAN BISEDIMET PËR FORMIMIN E QEVERISË NË MES BDI-SË DHE LSDM-SË

më 5.2017 - TV Art

Partitë që i kanë dhënë nënshkrimet do jenë pjesë e bisedimeve Duam të ndryshojmë edhe logjikën e të menduarit. Nuk janë të rëndësishme resorët. Shumë me rëndësi është që ajo qeveri të funksion për nevojat...

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media

më 5.2017 - Albeu

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov , ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Zaev dhe Ahmeti u takuan për të folur për krijimin...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Aktuale

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Bisedimet për Qeverinë, Zaev takon Ahmetin

më 5.2017 - Gazeta Fjala

Takimi i parë mes kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev dhe atij të BDI-së Ali Ahmeti, pas marrjes së mandatit për formimin e Qeverisë, përfundoi pa detaje për mediat mbi çështjet që janë vënë në tavolinë. Në...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Aktuale

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

BEFASON AHMETI | Lëvizja Besa kontakton drejtëpërdrejtë me palën maqedonase

më 5.2017 - Flaka

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere sa kanë...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Tetova Sot

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Takimi Ahmeti-Zaev, ja çfarë thonë nga LSDM-ja

më 5.2017 - Fakti Ditor

Parimet e bashkëpunimit, Qeverisë Reformuese, por dhe integrimit në BE dhe NATO ishin temat e takimit të sotëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. “Në periudhën e ardhshme...

Përfundon takimi Zaev-Ahmeti, nuk bisedohet për flamurin dhe gjuhën shqipe

më 5.2017 - InfoShqip

Pas dy orëve e më shumë ka zgjatur takimi mes mandatarit Zoran Zaev edhe kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në selinë e LSDM-së, por asnjëri nuk kanë dhënë deklarata për atë se çfarë kanë biseduar. Ahmeti edhe...

Ahmeti mbërin në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - TV Koha

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sapo ka arritur në selinë e LSDM-së ku pritet të realizojë një takim me liderin e LSDM-së, Në këtë takim pritet që të diskutohet për formimin e qeverisë së re, por ka gjasa...

Shkup, brenda 10 ditësh kabineti i ri qeveritar,Zaev bisedime me shqiptarët

më 5.2017 - Shqiptarja

Maqedonia pritet të ketë një qeveri të re. Vetëm pak ditë pasi kreu i shtetit Ivanov mandatoi kreun e LSDM Zoran Zaev , kjo forcë politike e cila është në koalicion me partitë shqiptare kanë nisur lëvizjet...

Analisti Hani: Partitë të kenë synim barazinë me komunitetin maqedonas dhe jo postet

më 5.2017 - Almakos

Sot liderët respektiv të dy partive, BDI dhe LSDM,   janë takuar për të diskutuar për formimin e qeverisë se re të R. së Maqedonisë. Në një deklaratë për mediat, Petre Shilegov, nga LSDM, tha se  bisedimet...

Ali Ahmeti shkon vetë te Zoran Zaevi në takim | FOTO

më 5.2017 - Flaka

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Asgjë konkrete nga akimi i parë LSDM- BDI

më 5.2017 - Lajm

Sot është mbajtur takim mes kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, njofton Portalb.mk . Pas takimit krerët e partive nuk kanë dhënë deklarata për media. Megjithatë sipas...

Ka filluar takimi Ahmeti-Zaev, bisedohet për ndarjen e resorerve

më 5.2017 - Gazeta Express

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - GazetaBlic

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev . Ashtu siç kemi raportuar...

Ahmeti në takim me Zaevin, filluan bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Portalb

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Almakos

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Abazi (Ali Ahmeti) lut Zaevin-Zaevi lut Bilalllin, ka dallim

më 5.2017 - Tetova1

Menjëherë pas marrjes së mandatit për formimin e qeverisë së re, të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, deputeti i BDI-së, Artan Grubi në llogarinë e tij në Facebook ka nxjerr një fotografi të liderit të BDI-së,...

Ahmeti takon Zaevin për qeverinë e re

më 5.2017 - Aktuale

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin e BDI-së. Takimi mbahet në selinë...

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - Sovrani

Mandatari për formimin e qeverisë së Maqedonisë, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kreu i BDI-së Ali Ahmeti diskutuan të premten për parimet e bashkëpunimit, reformave qeveritare dhe hyrjen në BE dhe NATO....

Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM-së, fillojnë bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë Zoran Zaev, i cili është mandatar për formimin e qeverisë së re, ka filluar takimin me kreun e BRI-së, Ali Ahmetin , për kabinetin e ardhshëm qeveritar. Takimi...

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

më 5.2017 - Tetova1

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të njoftohet përmes një kumtese.

PO FLITET | Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Flaka

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Zaev përgatit kabinetin e tij përpara krijimi të qeverisë së re në Maqedoni

më 5.2017 - DialogPlus

Lideri i Social Demokratëve, Zoran Zaev po peshon emrat e mirënjohur të partisë së tij për të përcaktuar ministrat e rinj, megjithëse ai mund të përfshijë edhe shumë aktivistë të shoqërisë civile në kabinetin...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Ina

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Antpress

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Antpress

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

NISIN NEGOCIATAT PËR QEVERI, BDI AMBICIOZE, “AMINI” TEK AHMETI?!

më 5.2017 - TV21

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Ahmeti shkoi tek Zaevi, ja çka po bisedohet?!

më 5.2017 - Ina

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Ahmeti doli nga selia e LSDM-së, a u arrit marrëveshje për qeveri?

më 5.2017 - Lajm

Pas dy orëve e gjysëm ka përfunduar takimi mes liderëve të LSDM-së, Zoran Zaev dhe atij të BDI-së, Ali Ahmeti. Pasi doli nga selia e LSDM-së, Ahmeti nuk deshit të komentojë, por tha se opinioni do të njoftohet përmes një kumtese.

Zaev- Ahmeti diskutojnë për koalicionin qeverisës

më 5.2017 - KosovaPress

Kjo është bërë e ditur nga partia e Zaev, pas takimit të parë zyrtar për formimin e koalicionit qeveritar, i cili zgjati dy orë e gjysmë. Pas takimit në selinë e LSDM-së, dy liderët nuk kanë dhënë detaje...

Zaev bisedon me Ahmetin për formimin e Qeverisë së re

më 5.2017 - Insajderi

Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Maqedonisë, Zoran Zaev ka biseduar me liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmetin për formimin e koalicionit qeverisës. Petre Shilegov, zyrtar i...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Tetova Sot

Pas dy ore e gjysëm, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Ahmeti mysafir te Zaevi në Shkup

më 5.2017 - Flaka

Në selinë e LSDM-së po mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve dhe ministrit. Sipas Kushtetutës...

Qeveria e re, Ahmeti rrëfen takimet me Zaevin

më 5.2017 - Albeu

Kreu i BDI-së Ali Ahmeti , i cili ka qenë i ftuar në "Zig-zag" ka rrëfyer se ka zhvilluar një seri takimesh me kreun e LSDM-së, Zoran Zaevin , duke shtuar se deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Tetova Sot

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Zaev takohet me Ahmetin

më 5.2017 - AlbPortali

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare. Pas...

Zaev takohet me Ahmetin

më 5.2017 - Shenja

Mandatari Zoran Zaev ka filluar sot bisedimet edhe me BDI-në për formimin e Qeverisë së re. Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti arriti sot në selinë e LSDM-së, për të diskutuar ndarjen e posteve qeveritare. Pas...

Shilegov deklaratë për mediat para LSDM-së

më 5.2017 - Tetova Sot

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resurseve,...

Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media

më 5.2017 - Tetova1

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Zaev dhe kreun e BDI-së, Ali Ahmetin. Zaev dhe Ahmeti u takuan për të folur për krijimin...

Shilegov deklarate per mediat para LSDM-se

më 5.2017 - Almakos

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resurseve,...

Ali Ahmeti kërkon nga Zoran Zaev që të mos i hakmerret VMRO-së?!

më 5.2017 - Almakos

Ahmeti tha se ka, biseduar edhe me Zaevin që të japin porosi “jo frikësuese për opozitën” Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin,...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Tetova Sot

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Shilegov zbulon se cilat parti do të jenë pjesë e qeverisë!

më 5.2017 - InfoShqip

Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov përderisa po vijonte takimi mes Zaev dhe Ahmetit ku po diskutohej për përbërjen e qeverisë së re, ka deklaruar  se mandatari Zoran Zaev do të bisedojë me të gjitha oartitë...

Ja çka është më me rëndësi për Petre Shilegovin

më 5.2017 - Lajm

Nuk është me rëndësi ndarja e resoreve dhe bartësit, me rëndësi është ndryshimi i sistemit. Kështu ka deklaruar para medieve zëdhënësi i LSDM-sw, Petre Shilegov, shkruan gazeta Lajm. “Për LSDM është me...

FILLOJNË BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, TAKIM AHMETI – ZAEV

më 5.2017 - TV21

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re nga Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve...

Ahmeti kërkon nga Zaev që të mos i hakmerret VMRO-së?!

më 5.2017 - Tetova1

Ahmeti tha se ka, biseduar edhe me  Zaevin që të japin porosi “jo frikësuese për opozitën” Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin,...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ahmeti kërkon nga Zaev që të mos i hakmerret VMRO-së?!

më 5.2017 - Lajm

Ahmeti tha se ka, biseduar edhe me  Zaevin që të japin porosi “jo frikësuese për opozitën” Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin,...

Zaev takim me elitën politike shqiptare, brenda 10 ditësh formon qeverinë

më 5.2017 - Lexo

Maqedonia pritet të ketë një qeveri të re. Vetëm pak ditë pasi kreu i shtetit Ivanov mandatoi kreun e LSDM Zoran Zaev , kjo forcë politike e cila është në koalicion me partitë shqiptare kanë nisur lëvizjet...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Periskopi

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Ina

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

Ja për çfarë u bisedua në takimin Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Shenja

Nga LSDM nëpërmjet një komunikate për media kanë njoftuar mbi takimin që u zhvillua sot në mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderin e BDI-së, Ali Ahmeti. Në komunikatë thuhet se në takim është biseduar...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - AlbPortali

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Loading......

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Infokusi

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev . Ashtu siç kemi raportuar...

Ja kombinatorikat e mundshme për kabinetin e ri qeveritar

më 5.2017 - Fakti Ditor

Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska, Ljupco Nikolovski, dhe Edmond Ademi, siç mëson TV21 janë pothuajse të konfirmuar për kabinetin e ardhshëm të Zoran Zaev. Në takimin...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - AlbPortali

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Loading... Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe...

Ahmeti në takim me Zaevin, po zhvillohen bisedimet për qeverinë re

më 5.2017 - Tetova1

Lideri i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - InfoShqip

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ka filluar takimi Zaev-Ahmeti

më 5.2017 - Lajm

Sot në ora 12.30 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Në  bisedime marrin pjesë edhe liderët e dy partive, Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev. Ashtu siç kemi raportuar...

Ahmeti takon Zaevin për qeverinë e re

më 5.2017 - Tetova Sot

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev  i cili është mandatar për formimin e Qeverisë së re, sot në ora 12.30 ka filluar bisedimet për kabinetin e ardhshëm qeveritar me liderin e BDI-së. Takimi mbahet në selinë...

EKSLUZIVE/Ahmeti i shkon në konak Zaevit, ja kush pritet të jenë ministrat e rinj

më 5.2017 - InfoShqip

LSDM duket se ka vendosur se kush do të jenë pjesë e kabinetit të ardhshëm qeveritar nga radhët e saj, ndër emrat që përmenden janë: Radmila Shekerinska, Dragan Tevdovski, Oliver Spasovski, Mila Carevska,...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Alsat-M

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë pasi...

Lëvizja Besa konteston legjitimitetin e Talat Xhaferit

më 5.2017 - Republika

Kastriot Rexhepi i Lëvizjes BESA gjatë emisionit Analiza në Tv24 tregoi se egzistojnë dilema se a ka pasur shumicë  gjatë zgjedhje së Talat Xhaferit si kryeparlamentar. Ai më tej tha se dilema e radhës mbetet...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Fakti Ditor

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - Ina

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - TV Koha

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Përfundoi takimi Ahmeti-Zaev

më 5.2017 - Gazeta Max

Pas dy ore e gjysem, ka përfunduar takimi midis Ali Ahmetit dhe Zoran Zaev. Kreu i BDI-se, Ali Ahmeti edhe pse pyetur nga gazetarët se si janë ndarë resorët, ai tha se opinioni per takimin dhe rrjedhen...

Shilegov flet për formimin e qeverisë së re

më 5.2017 - Gazeta Max

Petre Shilegov , para selise se LSDM-se , dha deklarate per mediat. Ai tha se bisedimet per formimin e qeverise do te vazhdojne ne menyre intensive. Sipas tij, nuk eshte me rendesi ndarja e resoreve, por...

Presidenti maqedonas Ivanov këmbëngul

më 5.2017 - ABC News

Amnisti për dhunuesit e deputetëve në parlamentin e Maqedonisë. ëstë kjo kërkesa e përsëritur e presidentit të vendit Ivanov, duke pretenduar se vetëm në këtë mënyrë do të mund të mbizotëronte paqja. Presidenti...

Qeveria e re, BDI takon sot përfaqësuesit e LSDM-së

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev , mori para pak ditësh mandatin për formimin e qeverisë së re, ndërsa tashmë pritet që partitë politike të zhvillojnë takimet për marrëveshjen...

A jeni marrë vesh për kulaçin qeverisës? Ja çka thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Portalb

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere sa kanë...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Aktuale

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Sot fillojnë bisedimet LSDM-BDI për Qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

FILLOJNË BISEDIMET PËR QEVERINË E RE, TAKIM AHMETI – ZAEV

më 5.2017 - TV21

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re nga Presidenti i shtetit Gjorge Ivanov, Kryetari i LSDM-së Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve...

BDI sot takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 19 maj - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Sot do jetë takimi mes BDI-së dhe LSDM-së dhe besoj...

Analistë dhe përfaqësues të mazhorancës në Maqedoni: Jo amnistisë së Ivanovit për huliganët që rrahën deputetët

më 5.2017 - Te Sheshi

Mazhoranca e re në Maqedoni, por edhe disa analistë dhe njohës të zhvillimeve politike në vend, kanë dënuar qëndrimin e presidentit Gjeorgje Ivanov për të amnistuar huliganët që rrahën deputetët. Ivanov...

Zaevi sot ka një informacion të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Lajm

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së

më 5.2017 - InfoShqip

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Telegrafi

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Ahmeti pritet të takohet me Zaevin

më 5.2017 - Portalb

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Almakos

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve...

Kundërshtohet ideja e Ivanovit për amnestimin e dhunës në Kuvend

më 5.2017 - Flaka

Pjesëmarrësit në aktet e dhunshme më 27 prill në Kuvend duhet të nxirren përpara drejtësisë dhe assesi nuk duhet të mendohet për amnistimin e tyre, thonë njohësit e çështjeve juridike duke komentuar deklaratën...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - Antpress

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Antpress

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Tetova1

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

"Kundër amnestisë së Ivanovit, sulmuesit të marrin dënimin"

më 5.2017 - Albeu

Pjesëmarrësit në aktet e dhunshme më 27 prill në Kuvend duhet të dalin përpara drejtësisë dhe assesi nuk duhet të mendohet për amnistimin e tyre, thonë njohësit e çështjeve juridike duke komentuar deklaratën...

Ja cilat ministri do i ndajnë Zaevi, Ahmeti, Kasami dhe Sela?!

më 5.2017 - InfoShqip

LSDM ka në cak disa nga ministritë kyçe për të qeverisur, ndërsa për BDI ka ndarë ato ministri, që deri tani i ka pasur edhe gjatë qeverisjes me VMRO-DPMNE. Nga LSDM theksojnë për INA se janë disa opsione...

Zaevi ka një lajm të keq për Ali Ahmetin

më 5.2017 - Periskopi

Në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet rreth formimit...

Ja emrat e ministrave të sigurt të LSDM-së (Emrat dhe Fotografitë)

më 5.2017 - Lajm

Oliver Spasovski do të jetë ministër i ri i punëve të brendshme. Dragan tevdovski do të jetë ministër i financave, Jovan Despotovski do të jetë ministër për transport dhe lidhje ose për shoqëri informatike...

AHMETI: Kemi kontakte me Aleancën. Përpjekje që sa më shpejtë të formohet qeveria

më 5.2017 - Indeks.mk

Numri një i BDI-së Ali Ahmeti thekson se ka kontakte me Aleancën shqiptare, “kemi pasur kontakte në vazhdimësi dhe nuk shoh ndonjë probem në dikasteret dhe ndarjes së tyre”. “Kurse sa i takon Lëvizjes...

Këto mund të jenë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Tetova Sot

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Tetova Sot

Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë pasi...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - AlbPortali

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Loading... Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen...

Qeveria e re, takohen sot BDI-ja dhe LSDM-ja

më 5.2017 - Almakos

19 May Gjatë ditës së sotme pritet të takohen përfaqësues të LSDM-së dhe BDI-së për të diskutuar rreth formimit të qeverisë së re. Takimet e përfaqësuesve të shumicës parlamentare u intensifikuan menjëherë...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Ina

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

A jeni marrë vesh për kulaçin qeverisës? Ja çka thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Lajm

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere sa kanë...

Qeveria e re, Ahmeti takon Zaevin në selinë e LSDM

më 5.2017 - Gazeta Max

Alsat-M, mëson se në ora 12.00 në selinë e LSDM-së në Shkup ka filluar takimi mes përfaqësuesve të LSDM-së dhe BDI-së. Ashtu siç kemi raportuar edhe më herët gjatë takimit pritet të diskutohen modalitetet...

Takim Zaev-Ahmeti, në selinë e LSDM-së

më 5.2017 - Shenja

Pasdite në orën 12:30 në selinë e LSDM-së do të mbahet takimi mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe liderit të BDI-së, Ali Ahmeti. Në takim pritet që Ahmeti dhe Zaev të diskutojnë për ndarjen e resorëve...

Në Maqedoni kundërshtohet amnistia e Ivanovit

më 5.2017 - Java News

Presidenti Gjorgje Ivanov pas ndarjes së mandatit kreut të LSDM-së, Zoran Zaev, në një emision televiziv e ka hedhur idenë për amnisti të dhunuesve të 27 prillit në Parlament, me qëllim të siç është shprehur,...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja, kalkulimet kanë filluar për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - InfoShqip

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Qeveria e re: Ahmeti pret takim me Zaevin

më 5.2017 - Lajm

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Lajm

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Almakos

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Ahmeti pritet të takohet me Zaevin

më 5.2017 - Almakos

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se sot pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, sot do jetë takimi mes BDI-së dhe...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Fakti Ditor

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

A jeni marrë vesh për kulaçin qeverisës? Ja çka thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë tutje në Zig- zag në Art Chanell ka thënë se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere sa...

A jeni marrë vesh për kulaçin qeverisës? Ja çka thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Fakti Ditor

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë tutje në Zig- zag në Art Chanell ka thënë se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere sa...

Këto janë ministrat e Zaevit

më 5.2017 - Antpress

Mandatari për formimin e Qeverisë së re, lideri socialdemokrat Zoran Zaev po ekipon kabinetin e tij të ardhshëm qeveritar. Ai fillimisht ka përcaktuar një pjesë të emrave për ministra, por duke marrë besimin...

Ahmeti: Përpjekje që sa më shpejtë të formohet qeveria

më 5.2017 - Republika

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë në emisionin Zig- zag në Art Chanell se ka pasur një varg takimesh me Zaevin dhe se po bëhen përpjekjet që sa më shpejtë të formohet qeveria e re. “Me rëndësi është...

Takohet Zaevi me Ahmetin

më 5.2017 - Periskopi

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Sot takohen BDI-ja dhe LSDM-ja,për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Gazeta Max

Ashtu siç paralajëmroi edhe kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, sot pritet të realizohet takim ndërmjet partisë së tij dhe LSDM-së, në tentimin për të formuar qeverinë e re, pas mandatimit të Zoran Zaevit,...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - AlbPortali

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev, pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Loading... Sot është paralajmëruar...

Sot takohen Zaev dhe Ahmeti

më 5.2017 - Shenja

Pasi e mori mandatin për formimin e Qeverisë së re, Zoran Zaev pritet që të filloj bisedimet me partitë politike shqiptare për ndarjen e posteve në kabinetin e ri qeveritar. Sot është paralajmëruar se...

Kundër amnistisë që paralajmëroi Ivanovi

më 5.2017 - Gazeta e re

Kundër amnistisë që paralajmëroi Ivanovi Shkup, 18 maj – Presidenti Gjorgje Ivanov pas ndarjes së mandatit kreut të LSDM-së, Zoran Zaev, në një emision televiziv e ka hedhur idenë për amnisti të dhunuesve...

Profesori Kadriu: Kërkesa për amnistim të sulmuesve të Kuvendit, absurde

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj - Profesori universitar Bekim Kadriu në emisionin ''Rruga drejt.." duke folur mbi kërkesën e presidentit Ivanov për amnesti të sulmuesve të parlamentit ka thënë se kjo gjë është absurde,...

Kundërshtohet amnistia e paralajmëruar nga Ivanovi

më 5.2017 - Koha.net

Presidenti Gjorgje Ivanov pas ndarjes së mandatit kreut të LSDM-së, Zoran Zaev, në një emision televiziv e ka hedhur idenë për amnisti të dhunuesve të 27 prillit në Parlament, me qëllim të siç është shprehur,...

Kundërshtohet ideja e Ivanovit për amnestimin e dhunës në Kuvend

më 5.2017 - Portalb

Pjesëmarrësit në aktet e dhunshme më 27 prill në Kuvend duhet të nxirren përpara drejtësisë dhe assesi nuk duhet të mendohet për amnistimin e tyre, thonë njohësit e çështjeve juridike duke komentuar deklaratën...

Ja për çfarë janë marrë vesh deri më tani Ahmeti me Zaevin

më 5.2017 - Albeu

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar në intervistën në “Zig- zag” në Art Chanell se ka pas një varg takimesh me Zaevin , dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere...

Ahmeti: Ja çka deri tani jemi marrë vesh me Zaevin dhe raportet me Selën

më 5.2017 - Ina

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar në intervistën në “Zig- zag” në Art Chanell se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere...

Ivanov dhe garancat e mandatarit Zaev

më 5.2017 - Ina

Nga Mehmet LATIFI/ Zoran Zaev e mori mandatin dhe ate me një “huxhum” duke e detyruar presidentin Gjorgji Ivanov që vazhdimisht përsëriste se nuk ia jep mandatin Zoran Zaevit. Mirëpo, “tvrdokorni patrioti”...

AHMETI: Kemi kontakte me Aleancën. Përpjekje që sa më shpejtë të formohet qeveria

më 5.2017 - Aktuale

Numri një i BDI-së Ali Ahmeti thekson se ka kontakte me Aleancën shqiptare, “kemi pasur kontakte në vazhdimësi dhe nuk shoh ndonjë probem në dikasteret dhe ndarjes së tyre”. “Kurse sa i takon Lëvizjes...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Portalb

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Kundërshtohet amnistia e paralajmëruar nga Ivanovi

më 5.2017 - Arbresh

Presidenti Gjorgje Ivanov pas ndarjes së mandatit kreut të LSDM-së, Zoran Zaev, në një emision televiziv e ka hedhur idenë për amnisti të dhunuesve të 27 prillit në Parlament, me qëllim të siç është shprehur,...

A jeni marrë vesh për kulaçin qeverisës? Ja çka thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Aktuale

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka thënë tutje në Zig- zag në Art Chanell ka thënë se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere sa...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Telegrafi

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj...

Nesër fillojnë bisedimet për qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Albeu

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër. Mandatari Zoran Zaev, së pari ka ën plan të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj me liderët tjerë...

Ahmeti: I kthehemi normalitetit, por Qeveria e re nuk do ta ketë të lehtë

më 5.2017 - Flaka

“Unë kam biseduar edhe me zotin Zoran Zaev se ne nuk duhet të japin porosi frikësuese për opizitën, jo mesazhe se do të burgosim sot ose nesër, pasi Zaevit i duhet të jetë stabil si kryeministër. Ne nuk...

AHMETI: Nuk do të japim porosi frikësuese për opozitën

më 5.2017 - Aktuale

Unë kam, biseduar edhe me z. Zaev që ne do të japim porosi jo frikësuese për opozitën, sepse duhet një stabilitet i qëndrueshëm dhe qeverisja të jetë e sukseshme dhe nuk mund të gjykojmë se kush është...

Amnestia për "huliganët e parlamenti" mund të jetë marrveshje me qevrinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 Maj - Propozimi i Presidentit Ivanov për një amnesti për huliganët që kryjen dhunë dhe sulmuan brutalishtë deputet në Parlament më 27 Prill, mund të jetë një marrëvshje e fshehtë midis "qeverisë...

Ka filluar të formohet kabineti i ri qeveritarë

më 5.2017 - Flaka

Kulaçi i resorëve nga nesër fillon të pritet. Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti nesër do të ulën për ti ndarë resorët dhe propozojnë e emrat të cilët do të udhëheqin ministritë, transmeton FLAKA. Pritshmëritë...

Ahmeti: Ja çka deri tani jemi marrë vesh me Zaevin dhe raportet me Selën

më 5.2017 - InfoShqip

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar në intervistën në “Zig- zag” në Art Chanell se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere...

LSDM: Do formojmë qeverinë e re për 10 ditë

më 5.2017 - ABC News

LSDM shprehet se do të nxitojë me procesin e formimit të qeverisë së re të Maqedonisë. Por Lëvizja BESA kusht për hyrjen në kabinet ka vendosur ndërrimin e kryetarit të kuvendit. Lidhja Socialdemokrate...

Stojanovski: Me amenstimin që kërkon Ivanovi mund të përsëritet dhuna në Parlament

më 5.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Shoqatës për të Drejtën Penale dhe Kriminologji, profesori Tërpe Stojanovski, pas propozimit të presidentit Ivanov për amnistimin e të të akuzuarve për protestat e dhunshme në parlament, tha...

LSDM: Qeveria e re, brenda dhjetë ditësh

më 5.2017 - MRT

LSDM-ja e Zoran Zaevit edhe sot ka përsëritur qëndrimin e mandatarit.... LSDM-ja e Zoran Zaevit edhe sot ka përsëritur qëndrimin e mandatarit se në afat prej dhjetë ditësh do të jetë gjithçka gati për...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - InfoShqip

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Ja për çfarë janë marrë vesh deri më tani Ahmeti me Zaevin

më 5.2017 - Tetova1

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar në intervistën në “Zig- zag” në Art Chanell se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere...

Stojanovski: Me amnistinë që kërkon Ivanovi mund të përsëritet sulmi në Kuvend

më 5.2017 - Telegrafi

Kryetari i Shoqatës për të drejtën penale dhe kriminologji, Tërpe Stojanovski, pas propozimit të presidentit Ivanov të amnistohen sulmuesit e deputetëve dhe gazetarëve në Kuvend më 27 prill, thotë se kjo...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Arbresh

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj me liderët tjerë...

Kundërshtohet ideja e Ivanovit për amnestimin e dhunës në Kuvend

më 5.2017 - Tetova1

Pjesëmarrësit në aktet e dhunshme më 27 prill në Kuvend duhet të nxirren përpara drejtësisë dhe assesi nuk duhet të mendohet për amnistimin e tyre, thonë njohësit e çështjeve juridike duke komentuar deklaratën...

Ahmeti: Ja çka deri tani jemi marrë vesh me Zaevin dhe raportet me Selën

më 5.2017 - Antpress

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar në intervistën në “Zig- zag” në Art Chanell se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere...

Ahmeti: Ja çka deri tani jemi marrë vesh me Zaevin dhe raportet me Selën

më 5.2017 - Tetova Sot

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti ka theksuar në intervistën në “Zig- zag” në Art Chanell se ka pas një varg takimesh me Zaevin, dhe siç shtoi, “deri tani në parim shqiptarët do kenë numerikisht po aq dikastere...

A do të jetë Lëvizja Besa pjesë e Qeverisë, ja çfarë thotë Rexhepi

më 5.2017 - InfoShqip

Qeveria e re është e detyruar dhe ka borxh qytetarëve që t’i rikthej demokracinë dhe t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve, theksoi anëtari i kryesisë së Lëvizjes Besa, Kastrion Rexhepi në...

Zendeli: Amnistimi i dhunuesve në Kuvend mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re

më 5.2017 - Telegrafi

Profesoresha universitare Arta Bilalli-Zendeli thekson se kërkesa e presidentit Ivanov për amnisti të sulmuesve të deputetëve në Kuvend, mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re. Sipas saj, presidenti...

Analisti Bekim Kadriu: Kërkesa për amnistim të sulmuesve të Kuvendit, absurde”

më 5.2017 - Almakos

Analisti Bekim Kadriu, I ftuar në emisionin ” Rruga drejt” tha se kërkesa e Ivanovit për amnistimin e sulmuesve te Kuvendit është absurde. Kadriu tha se edhe perkundër faktit se presidenti kërkesen e tij...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - Ina

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Kastriot Rexhepi: Qeveria e ardhshme duhet t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve

më 5.2017 - Almakos

Anëtari i kryesisë së Lëvizjes BESA, Kastriot Rexhepi, i ftuar në TV24, tha se Qeveria e ardhshme është e obliguar dhe ka borxh që t’i rikthej institucionet në shërbim të qytetarëve. Ai tha se partizimi...

Zendeli: “Amnistimi i dhunuesve në Kuvend dyshohet të jetë marrëveshje me qeverinë e re”

më 5.2017 - Flaka

Profesoresha universitare Arta Bilalli-Zendeli thekson se kërkesa e presidentit Ivanov për amnisti të sulmuesve të deputetëve në Kuvend, mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re. Sipas saj, presidenti...

Zendeli: Amnistimi i dhunuesve në Kuvend mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re

më 5.2017 - Ina

Profesoresha universitare Arta Bilalli-Zendeli thekson se kërkesa e presidentit Ivanov për amnisti të sulmuesve të deputetëve në Kuvend, mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re. Sipas saj, presidenti...

Amnistimi i huliganëve mund të jetë marrëveshje me qeverinë, thotë profesoresha Zendeli

më 5.2017 - TV Koha

Profesoresha universitare Arta Bilalli-Zendeli thekson se kërkesa e presidentit Ivanov për amnisti të sulmuesve të deputetëve në Kuvend, mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re. Sipas saj, presidenti...

Nesër takohen BDI dhe LSDM, qeveria bëhet shpejt thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - TV Koha

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Amnistimi i huliganëve mund të jetë marrëveshje me qeverinë, thotë profesoresha Zendeli

më 5.2017 - Gazeta Express

Profesoresha universitare Arta Bilalli-Zendeli thekson se kërkesa e presidentit Ivanov për amnisti të sulmuesve të deputetëve në Kuvend, mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re. Sipas saj, presidenti...

Ahmeti: Nuk do të japim porosi frikësuese për opozitën

më 5.2017 - Tetova Sot

Unë kam, biseduar edhe me z. Zaev që ne do të japim porosi jo frikësuese për opozitën, sepse duhet një stabilitet i qëndrueshëm dhe qeverisja të jetë e sukseshme dhe nuk mund të gjykojmë se kush është...

LSDM-ja shpreson në formimin e qeverisë së re brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Flaka

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Nesër takohen BDI dhe LSDM, qeveria bëhet shpejtë thotë Ali Ahmeti

më 5.2017 - Gazeta Express

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Ahmeti: Kemi kontakte me Aleancën. Përpjekje që sa më shpejtë të formohet qeveria

më 5.2017 - Gazeta Max

Numri një i BDI-së Ali Ahmeti thekson se ka kontakte me Aleancën shqiptare, “kemi pasur kontakte në vazhdimësi dhe nuk shoh ndonjë probem në dikasteret dhe ndarjes së tyre”. “Kurse sa i takon Lëvizjes...

Nesër do të fillojnë bisedimet për qeverinë e re

më 5.2017 - Antpress

Bisedimet për programin dhe përmbajtjen e qeverisë zyrtarisht do të fillojnë nesër, njofton TV Telma. Mandatari Zoran Zaev së pari planifikon të takohet me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, ndërsa pastaj...

​Ivanov kërkon të amnistohen dhunuesit e deputetëve

më 5.2017 - Indeks online

Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend....

Besa vë kushte për bashkimin me qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - DialogPlus

Partia etnike shqiptare Besa tha se vendimi për t'iu bashkuar qeverisë së Social Demokratëve do të merret vetëm pasi kabineti i ri të tregojë se nuk do të përfshijë ministra të dyshuar për korrupsion....

AHMETI PËR TV21: NESËR TAKIM LSDM – BDI, QEVERIA BËHET SHPEJTË

më 5.2017 - TV21

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

AHMETI: QEVERI SË SHPEJTI, KASAMI KËRKON GARANCI DHE AFATE

më 5.2017 - TV21

Lëvizja Besa është e interesuar që të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Ina

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

SA “PLATFORMË” KA NË GARANCËN E ZAEVIT, VMRO: “ZHGËNJIMI PËR QYTETARËT OSE PARTITË SHQIPTARE”

më 5.2017 - TV21

Për të marr mandatin, Zoran Zaevi i garantoi presidentit Ivanov se asnjë dokument apo platformë nuk do të kushtëzoj formimin e qeverisë së re. Deklarata u nënshkrua në emër të shumicës parlamentare një...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Lajm

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Po kurdiset qeveria e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 Maj Zhurnal - Nga partitë nuk bëjnë të ditur shumë detaje për rrjedhën e bisedimeve për përbërjen e qeverisë së re. Nga LSDM-ja mbeten optimistë se një gjë e tillë do të jetë gati për 10 ditë,...

Detaje të reja për Qeverinë e re, ja plani i Zaevit?!

më 5.2017 - Tetova1

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Ina

Më 6 qershor skadon afati ligjor deri kur mandatari Zoran Zaev duhet që të arrijë marrëveshje për koalicionin qeverisës. Optimizmi në LSDM akoma po vazhdon dhe mbeten në njoftimin se marrëveshja mund të...

“Rruga drejt…” – Çfarë ndodhi me “Deklaratën” e partive shqiptare, është apo jo pjesë e qeverisë?

më 5.2017 - Alsat-M

Më në fund Maqedonia fitoi mandatarin për formimin e qeverisë së re. Pas më shumë se tre muajsh nga formimi i shumicës së re parlamentare, presidenti Gjorge Ivanov dorëzoi mandatin në duart e kreut të...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Ina

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Zaev, bisedime me shqiptarët

më 5.2017 - Top Channel

Zoran Zaev ka nisur pa humbur kohë bisedimet për krijimin e koalicionit qeverisës, pasi Presidenti Gjorgj Ivanov u bind më në fund t’i dorëzonte mandatin e krijimit të ekzekutivit. Sipas liderit social-demokrat,...

Kundërshtohet ideja e Ivanovit për amnestimin e dhunës në Kuvend

më 5.2017 - Lajmi.net

Pjesëmarrësit në aktet e dhunshme më 27 prill në Kuvend duhet të nxirren përpara drejtësisë dhe assesi nuk duhet të mendohet për amnistimin e tyre, thonë njohësit e çështjeve juridike duke komentuar deklaratën...

Kush do të jetë në “qëndisjet” e përbërjes së re të qeverisë Zaev?

më 5.2017 - TV Koha

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Socialdemokratët paralajmërojnë formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Alsat-M

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

A po "qëndiset" përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Gazeta Express

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Ahmeti: Qeveri së shpejti. Kasami kërkon garanca dhe afate konkrete

më 5.2017 - Almakos

Lëvizja Besa mund të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme reformuese, por kryetari i kësaj partie, Bilall Kasami, kërkon garanci dhe afate të sakta për përmbushjen e obligimeve që do të jenë pjesë e programit...

Ivanov kërkon të amnistohen sulmuesit e deputetëve

më 5.2017 - Klan Kosova

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend....

Ivanov kërkon të amnistohen dhunuesit e deputetëve

më 5.2017 - Alsat-M

Presidenti Gjorge Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend. Në intervistën...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj - Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - TV Koha

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

“Qeveria e re formohet brenda 10 ditëve”

më 5.2017 - Lajmi.net

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Lexo

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Aktuale

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

”Zaev do ta ketë të vështirë ta formojë qeverinë e re”

më 5.2017 - Telegrafi

Pas pesë muajsh pritje për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë së re në Maqedoni, kryetari Gjorge Ivanov, dje e mandatoi Zoran Zaevin si mandatarin dhe pretendin kryesor për kryeministër për...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Gazeta Express

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Xhaferi njoftot deputetët; Zaev është mandatar

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

Zaev, bisedime me shqiptarët për qeverinë e re

më 5.2017 - Mapo

Zoran Zaev ka nisur pa humbur kohë bisedimet për krijimin e koalicionit qeverisës, pasi Presidenti Gjorgj Ivanov u bind më në fund t’i dorëzonte mandatin e krijimit të ekzekutivit. Sipas liderit social-demokrat,...

Xhaferi i njoftoi deputetët se Zaev është propozuar për mandatar

më 5.2017 - Portalb

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, thonë për Fokus nga Kuvendi,...

ZAEV SHQELMON PLATFORMËN SHQIPTARE!

më 5.2017 - Ina

Më në fund pas shumë hezitimeve Presidenti Ivanov, i jep mandatin e shumëpritur kandidatit për kryeministër Zoran Zaevit.Me të marrë mandatin për kryeministër properëndimori dhe “proshqiptari”Zaev, bëri...

Përçahet BDI ende pa nisur bisedimet

më 5.2017 - Gazeta Liria

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore në përzgjedhjen...

Xhaferi njoftot deputetët; Zaev është mandatar

më 5.2017 - Aktuale

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

Partitë shqiptare: Nuk heqim dorë nga platforma e nënshkruar më 7 janar

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj, Zhurnal.mk - Pas më shumë se tre muajsh nga formimi i shumicës së re parlamentare, Presidenti Gjorge Ivanov dje dorëzoi mandatin për formimin e Qeverisë në duart e kreut të LSDM-së Zoran...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Telegrafi

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

PA NISUR BISEDIMET, NISËN PËRÇARJET NË BDI

më 5.2017 - Fakti Ditor

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Lajmi.net

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

Zendeli: Amnistimi i dhunuesve në Kuvend mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re

më 5.2017 - Fakti Ditor

Profesoresha universitare Arta Bilalli-Zendeli thekson se kërkesa e presidentit Ivanov për amnisti të sulmuesve të deputetëve në Kuvend, mund të jetë marrëveshje me qeverinë e re. Sipas saj, presidenti...

Kundërshtohet ideja e Ivanovit për amnestimin e dhunës në Kuvend

më 5.2017 - Evropa e Lirë

Pjesëmarrësit në aktet e dhunshme më 27 prill në Kuvend duhet të nxirren përpara drejtësisë dhe assesi nuk duhet të mendohet për amnistimin e tyre, thonë njohësit e çështjeve juridike duke komentuar deklaratën...

Zaev shqelmon Platformën shqiptare!

më 5.2017 - Tetova Sot

Nga Medai Shaholli Më në fund pas shumë hezitimeve Presidenti Ivanov, i jep mandatin e shumëpritur kandidatit për kryeministër Zoran Zaevit. Me të marrë mandatin për kryeministër properëndimori dhe “proshqiptari”Zaev,...

“BDI-ja u mblodh në një fshat të Tetovës dhe ra dakord të zhvillojë negociata me Nikolla Gruevskin”

më 5.2017 - TV Koha

Zoran Zaev mori më 17 maj mandatin e kryeministrit fiks 5 muaj pasi Nikolla Gruevski arriti të dalë parti e parë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, por totalisht pa numrat për formimin e qeverisë së re./ LajmPress5/...

​ Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Indeks online

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Ahmeti: Nesër takim me LSDM-në për Qeverinë e re të Maqedonisë

më 5.2017 - Portalb

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, njofton Portalb.mk. “Akoma nuk ka bisedime,...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Lajm

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti paralajmëron takimin me LSDM-në për Qeverinë e re

më 5.2017 - TV Koha

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti , ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. "Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Almakos

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahemti tregon kur fillojnë takimet me Zaevin për qeverin e re

më 5.2017 - Ina

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti paralajmëron takimin me LSDM-në për Qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Express

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë, transmeton Gazeta Express. “Akoma nuk ka bisedime,...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Tetova1

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

”Zaev do ta ketë të vështirë ta formojë Qeverinë e re”

më 5.2017 - Lajm

Pas pesë muajsh pritje për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë së re në Maqedoni, kryetari Gjorge Ivanov, dje e mandatoi Zoran Zaevin si mandatarin dhe pretendin kryesor për kryeministër për...

A po “qëndiset” përbërja e re e qeverisë Zaev?

më 5.2017 - Lajm

Nga ana e partive nuk ka akoma njohuri rreth detajeve të disedimeve për përbërjen e qeverisë së re, dersa nga LSDM mbretëron një optimizëm se një gjë e tillë do të jetë gati mbrnda dhjetë ditësh, siç edhe...

Ahmeti: Nesër takimi BDI – LSDM për Qeverinë e re

më 5.2017 - Aktuale

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

LSDM paralajmëron formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Tetova Sot

Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim do...

Ahmeti prononcohet për takimin me Zaevin rreth negociatave për qeverinë

më 5.2017 - Flaka

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shumë shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë...

Ivanov kërkon të amnistohen dhunuesit e deputetëve

më 5.2017 - KosovaPress

Në deklaratën e parë pasi i dorëzoi mandatin Zaevit, presidenti tha se paqja në vend mund të mbizotërojë vetëm duke falur personat e lartë përmendur. “Nëse ka gatishmëri nga Parlamenti, posaçërisht nga...

Xhaferi njofton deputetët: Zaev është mandatar

më 5.2017 - Lajm

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

Xhaferi njoftot deputetët; Zaev është mandatar

më 5.2017 - Lajm

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

“Rruga drejt…” – Çfarë ndodhi me “Deklaratën” e partive shqiptare, është apo jo pjesë e qeverisë?

më 5.2017 - Almakos

18 May Më në fund Maqedonia fitoi mandatarin për formimin e qeverisë së re. Pas më shumë se tre muajsh nga formimi i shumicës së re parlamentare, presidenti Gjorge Ivanov dorëzoi mandatin në duart e kreut...

Socialdemokratët paralajmërojnë formimin e Qeverisë brenda 10 ditëve

më 5.2017 - Almakos

18 May Një ditë pasi Zoran Zaev mori mandatin, në partinë e tij thonë se programi dhe kabineti qeveritar në afat prej dhjetë ditësh do të dorëzohen në Kuvend. Nga LSDM paralajmëruan se Zaev ditët në vijim...

SHBA dhe BE do “BESA”-n në qeveri: Zijadin Sela, krahu i djathtë i Zaev

më 5.2017 - Te Sheshi

Zoran Zaev ka këmbëngulur që Zijadin Selën do ta ketë si krahun e tij të djathtë në qeverinë e Maqedonisë. Kjo ka qenë risia më e freskët mbi zhvillimet në Maqedoni dhe që është shpërndarë në ambjentet...

”Zaev do ta ketë të vështirë ta formojë qeverinë e re”

më 5.2017 - Infokusi

Pas pesë muajsh pritje për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë së re në Maqedoni, kryetari Gjorge Ivanov, dje e mandatoi Zoran Zaevin si mandatarin dhe pretendin kryesor për kryeministër për...

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

më 5.2017 - Telegrafi

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus, përcjell Telegrafi Maqedoni. Ai tha se PSP...

Garanca që i është dërguar Ivanovit nuk do të thotë që partitë shqiptare kanë reteruar nga platforma, thonë analistët

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 18 maj - Njohësit e rrethanave politike në vend në deklaratat e tyre për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal theksojnë se garancat që Zaev ia dha Ivanovit nuk nënkupton reterim të partive politike shqiptare...

Ivanov kërkon të amnistohen dhunuesit e deputetëve

më 5.2017 - Almakos

18 May Presidenti Gjorge Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend. Në...

Xhaferi njofton deputetët; Zaev është mandatar

më 5.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, sot ka dërguar njoftim te të gjithë deputetët se lideri i LSDM-së Zoran Zaev, është propozuar për mandatar për krijimin e Qeverisë së re”, njoftojnë nga kuvendi. Që...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Arbresh

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

Zaev shqelmon Platformën shqiptare!

më 5.2017 - Lajm

Medai Shaholli Më në fund pas shumë hezitimeve Presidenti Ivanov, i jep mandatin e shumëpritur kandidatit për kryeministër Zoran Zaevit.Me të marrë mandatin për kryeministër properëndimori dhe “proshqiptari”Zaev,...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Lajm

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet në ditën e nesërme. ”Ende nuk...

Zaev i akuzuar për “Ryshfeti”, Kasami: Nuk hym në qeveri me njerëz të akuzuar

më 5.2017 - Indeks.mk

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale...

Zaev merr një hap të rëndësishëm me partitë shqiptare

më 5.2017 - Periskopi

Zoran Zaev ka nisur pa humbur kohë bisedimet për krijimin e koalicionit qeverisës, pasi Presidenti Gjorgj Ivanov u bind më në fund t’i dorëzonte mandatin e krijimit të ekzekutivit. Sipas liderit social-demokrat,...

Pa nisur bisedimet, nisën përçarjet në BDI

më 5.2017 - Shenja

Përplasje në BDI për postet qeveritare kanë shpërthyer ende pa filluar bisedimet për këtë çështje, raporton SHENJA. Brenda kësaj partie janë paraqitur disa grupe të cilat pretendojnë të kenë fjalën kryesore...

Ahmeti mban nesër takim me LSDM-në për qeverinë e re

më 5.2017 - Gazeta Max

Kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë se nesër pritet të takohet me përfaqësues të LSDM-së për të formuar qeverinë e re. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi mes BDI-së...

Zaev: Në fund të muajit kemi qeveri të re

më 5.2017 - Albeu

Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev , ka thënë për "Kurir" se marrja e mandatit nga presidenti Ivanov është fillimi i fundit të krizës politike. Zaev gjithashtu ka lajmëruar se do...

Ahemti tregon kur fillojnë takimet me Zaevin për qeverin e re

më 5.2017 - Tetova1

Në një deklaratë për TV21, lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është shprehur optimist se Qeveria e re e Maqedonisë do të formohet shpejtë. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Fakti Ditor

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Presidenti i Maqedonisë trondit me këtë kërkesë për dhunuesit e Parlamentit

më 5.2017 - Periskopi

Presidenti Gjorge Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend. Në intervistën...

Zaev: Dëshiroj bashkëpunim me opozitën e ardhshme

më 5.2017 - Flaka

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

“Rruga drejt…” – Çfarë ndodhi me “Deklaratën” e partive shqiptare, është apo jo pjesë e qeverisë?

më 5.2017 - Fakti Ditor

Më në fund Maqedonia fitoi mandatarin për formimin e qeverisë së re. Pas më shumë se tre muajsh nga formimi i shumicës së re parlamentare, presidenti Gjorge Ivanov dorëzoi mandatin në duart e kreut të...

Ivanov kërkon të amnistohen dhunuesit e deputetëve

më 5.2017 - AlbPortali

Loading... Presidenti Gjorge Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend....

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Almakos

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Antpress

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ahmeti: Nesër takohemi me LSDM-në

më 5.2017 - Tetova Sot

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti sot deklaroi se ende nuk ka asgjë në lidhje me qeverinë e re, por nesër pritet që të takohemi me LSDM-në. “Akoma nuk ka bisedime, nesër do jetë takimi...

Ivanov kërkon të amnistohen dhunuesit e deputetëve

më 5.2017 - Fakti Ditor

Presidenti Gjorge Ivanov me tone kërcënuese i bën me dije shumicës parlamentare se e njëjta duhet të ketë parasysh faktin për faljen e personave të dyshuar për dhunën e 27 prillit në Kuvend. Në intervistën...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Ahmeti: Qeveri të re mund të ketë shpejtë

më 5.2017 - Gazeta Monitor

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti, ka deklaruar për TV21 se mund të ketë shumë shpejtë qeveri të re, përcjell Telegrafi Maqedoni. Sipas tij, takimi me LSDM-në do të realizohet...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

më 5.2017 - Ina

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ai...

Kasami: Nuk do të marrim pjesë në qeveri me njerëz që janë nën hetim të PSP-së

më 5.2017 - Lajm

Ne nuk do të marrim pjesë në një qeveri me njerëz që janë nën hetim nga ana e PSP, tha mbrëmë kryetari i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami në emisionin Click Plus. Ai tha se PSP duhet të ndjek penalisht të gjitha...

Zaev i akuzuar për “Ryshfeti”, Kasami: Nuk hym në qeveri me njerëz të akuzuar

më 5.2017 - Tetova Sot

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale...

“BDI-ja u mblodh në një fshat të Tetovës dhe ra dakord të zhvillojë negociata me Nikolla Gruevskin”

më 5.2017 - Lajm

Zoran Zaev mori më 17 maj mandatin e kryeministrit fiks 5 muaj pasi Nikolla Gruevski arriti të dalë parti e parë në zgjedhjet e 11 dhjetorit, por totalisht pa numrat për formimin e qeverisë së re. VRMO-ja...

Ivanov kërkon amnisti për dhunuesit e Kuvendit

më 5.2017 - 10minuta

Presidenti i Maqedonisë, George Ivanov në një intervistë për televizionin “Kanal 5” inicioi një mundësi për amnisti të të dyshuarve dhe akuzuarve lidhur me ngjarjet në Kuvend mbrëmjen e 27 prillit. Ivanov...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - Almakos

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

më 5.2017 - InfoShqip

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ai...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - Tetova1

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Zbrapsja e turpshme e “Kryetarit të hekurt”

më 5.2017 - Lajm

Vebi Bexheti Aventura primitive e Kryetarit kukëll, sot përfundoi në mënyrën më të turpshme. Premtimi i tij para organizatorëve të protestës banditeske, që më 27 prill mori edhe përmasë terroriste, se...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - GazetaBlic

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - InfoShqip

kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - Ina

kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Zaev mori mandatin, ja çfarë paralajmëron tani

më 5.2017 - Periskopi

“Dhënia e mandatit është fillimi i fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshme do të tentojë që të formojë qeverinë...

Shqiptarët e “dorëzuan” Platformën, Ivanovi dorëzoi mandatin

më 5.2017 - Lajm

Njohësit e rrethanave politike në vend në deklaratat e tyre për gazetën Lajm theksojnë reterimin e partive politike shqiptare sa i përket Platformës së përbashkët, të cilën e nënshkruan pas zgjedhjeve...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - AlbPortali

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Loading... Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - Fakti Ditor

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Kasami: BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së

më 5.2017 - Tetova1

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus të Tv21 ka thënë se Lëvizja BESA nuk do të lejojë të amnestohet Ali Ahmeti, sepse ai ishte pjesë e regjimit të VMRO-së, kështu sipas tij ai...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - AlbPortali

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Loading... Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë...

Zaev: Mandati është fillimi i fundit të krizës politike

më 5.2017 - Shenja

“Dhënia e mandatit është fillimi I fundit të krizës politike”, ka thënë për gazetën serbe Kurir, lideri i LSDM-së, Zoran Zaev. Ai ka thënë se në dhjetë ditët e ardhshëm do të tentojë që të formojë qeverinë...

Zaev do në Qeveri partitë shqiptare pas marrjes së mandatit nga Ivanov

më 5.2017 - Gazeta 55

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov ia ka dorëzuar mandatin për formimin e Qeverisë së re, liderit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev, pasi ka marrë, siç tha, garancitë e kërkuara për ruajtjen...

Ja kushtet e Lëvizjes BESA për pjesëmarrje në Qeverinë e Zaevit

më 5.2017 - Antpress

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është i ftuar në emisionin Click Plus të TV21, ku ka përmendur se sot në selinë e BESËS, ia ka bërë të qartë parakushtet e BESËS për mundësinë e përfshirjes në qeverisje,...

Zbrapsja e turpshme e “Kryetarit të hekurt”

më 5.2017 - Tetova Sot

Vebi Bexheti Aventura primitive e Kryetarit kukëll, sot përfundoi në mënyrën më të turpshme. Premtimi i tij para organizatorëve të protestës banditeske, që më 27 prill mori edhe përmasë terroriste, se...

Kasami: Në asnjë moment nuk është pranuar që partitë shqiptare të heqin dorë nga Platforma Shqiptare

më 5.2017 - Republika

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se BESA nuk do të tërhiqet në asnjë moment nga Deklarata e përbashkët e partive shqiptare në Maqedoni. Çfarë garanca dërgoi Zaevi tek...

Ivanov: Partitë shqiptare i kanë lënë pas dore shqiptarët në Maqedoni

më 5.2017 - Republika

Partitë e reja shqiptare janë dëshmi se diçka nuk është në rregull me përfaqësimin e shqiptarëve, e dëshmi është edhe ajo se LSDM fitoi mjaftë vota në këto zgjedhje nga shqiptarët e Maqedonisë. Kështu...

Kasami: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Republika

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria Speciale...

ZBRAPSJA E TURPSHME E "KRYETARIT TË HEKURT"

më 5.2017 - Zhurnal

Vebi Bexheti Lajm i lidhur Gara mes nacionalizmit rural dhe atij progresiv Me koalicione, fiton veç Kosova dhe qytetaria, kurse humbin partitë politike! Ah, ky morali në politikë, ose: Telenovela Kosovare?!...

Jo amnesti për huliganët që përgjakën Parlamentin, tempullin e demokracisë

më 5.2017 - Zhurnal

Shkup, 17 Maj - Presidenti Gjorgje Ivanov në intervistën e tij të fundit në Kanal 5 ku ka folur për aktualitetin politik në vend dhe mandatimin e Zoran Zaevit për keyeministër të Maqedonisë, kë thenë se:...

Kasami i Besës: Nuk marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Ina

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sonte në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria...

BESA e sheh veten opozitë?!

më 5.2017 - Aktuale

Madje, Bilall Kasami nga Lëvizja Besa ka thënë se edhe të qëndruarit në opozitë do të ketë efekt pozitiv dhe do e nxjerr Lëvizjen Besa fitues në zgjedhjet lokale?! “Nuk e vlerësoj si vendimtare të qenërit...

Kasami: S’marrim pjesë në Qeveri me persona të inkriminuar

më 5.2017 - Lajm

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami sonte në emisionin Click Plus tha se në asnjë moment nuk do të marrin pjesë bashkë në Qeveri me persona të inkriminuar dhe të cilët janë nën hetim nga Prokuroria...

Të gjitha zhvillimet e sotme në Maqedoni nga KTV

më 5.2017 - Koha.net

Tri javë pas trazirave që pasuan me zgjedhjen e Talat Xhaferit, kryetar i Kuvendit të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka marrë mandatin për krijimin e Qeverisë nga presidenti Gjorgje Ivanov,raporton KTV. Pas marrjes...

Ivanovi pranon t’i japë mandatin Zoran Zaevit për të formuar qeverinë

më 5.2017 - Koha.net

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov sot në orën 12:00 do t’ia dorëzojë mandatin për përbërje të qeverisë liderit të LSDM-së, Zoran Zaev, informojnë nga kabineti i presidentit të Republikës...

Maqedoni: Kriza qeveritare zbret edhe në pushtetin lokal

më 5.2017 - Gazeta 55

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev ende nuk ka vendosur se kur do t’ia dërgojë garancitë e kërkuara presidentit, Gjorge Ivanov, që të mund ta marrë mandatin për formimin e Qeverisë së re. LSDM thotë se teksti...

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK