http://kariera.mk
Samsung Electronics bën të ditur në një konferencë për shtyp shkakun e incidenteve të Galaxy Note 7

Samsung Electronics bën të ditur në një konferencë për shtyp shkakun e incidenteve të Galaxy Note 7

para një dite - InfoAlbania

Ekipi i Lidershipit të Samsung dhe Ekspertët e Pavarur diskutojnë hetimet dhe Rrugën Përpara… Seul, 23 Janar 2017 – Në një konferencë për shtyp të mbajtur në Seul, Kore, pas disa muajsh hetime, Samsung...

Kondicionerët Wind FreeTM të Samsung debutojnë në Europë

Kondicionerët Wind-FreeTM të Samsung debutojnë në Europë

para 4 dite - InfoAlbania

Kondicioneri fitues i çmimit Wind-Free TM  premton ambiente të rehatshme shtëpie me teknologjinë për të eliminuar ajrin e drejtpërdrejtë dhe reduktuar përdorimin e energjisë. Tiranë – 20 Janar 2017 –...

Proçesorët Exynos të Samsung janë përzgjedhur për të Revolucionarizuar Gjeneratën e Ardhshme të Infotainment Brenda Makinave Audi

Proçesorët Exynos të Samsung janë përzgjedhur për të Revolucionarizuar Gjeneratën e Ardhshme të Infotainment Brenda Makinave Audi

para 6 dite - InfoAlbania

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri botëror i teknologjisë së avancuar gjysmë-përçuese, lançoi sot pjesëmarrjen e tij në Programin e Gjysmë-Përçuesve Progresiv të Audi (PSCP) si një partner që mundëson...

Siguri në drejtimin e makinës falë realitetit virtual

Siguri në drejtimin e makinës falë realitetit virtual

para 6 dite - InfoAlbania

ÖAMTC Fahrtechnik (Teknikat e drejtimit) dhe Samsung po shfrytëzojnë eksperiencën e tyre në përgatitjen për parandalimin e aksidenteve të mundshme me ndihmën e aplikacionit VR. Tiranë, 18 Janar 2017 –...

Ministri Dervishaj inspektim në autostradën Tiranë Durrës

Ministri Dervishaj inspektim në autostradën Tiranë-Durrës

para një jave - InfoAlbania

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka zhvilluar një inspektim në autostradën Tiranë- Durrës, për të parë nga afër gjendjen e kalueshmërisë. Ministri tha se gjatë orëve të natës...

Situata në akset kombëtare datë 12 01 2017

Situata në akset kombëtare, datë 12.01.2017

para një jave - InfoAlbania

Nga komunikimi me specialistët e Drejtorive të Rajoneve, situata në akset kombëtare, paraqitet si më poshtë: Në Rajonin Verior Shkodër : Kalueshmëria e akseve në këtë Rajon po shkon drejt përmirësimit....

Raporti i konferencës Migracioni dhe Diaspora Ngushtimi i hendekut mes Kërkimit dhe Politikave

Raporti i konferencës “Migracioni dhe Diaspora: Ngushtimi i hendekut mes Kërkimit dhe Politikave”

para një jave - InfoAlbania

Qëllimi i konferencës ishte për të sjellë së bashku dijetarët, sipërmarrësit, shoqërinë civile dhe krijuesit e politikave që kanë të bëjnë me çështjet e migracionit, që të kuptohen gjerësisht, nga Shqipëria,...

Situata në akset kombëtare datë 10 01 2017

Situata në akset kombëtare, datë 10/01/2017

para 2 jave - InfoAlbania

Ministria e Transportit nga komunikimi me specialistët e Drejtorive të Rajoneve, informon se situata në akset kombëtare paraqitet si më poshtë: Në Rajonin Verior Shkodër: Në akset e këtij Rajoni vazhdon...

Samsung Electronics merr me shumë se 120 çmime për Risinë në Dizajn dhe Teknologji në Consumer Electronic Show 2017

Samsung Electronics merr me shumë se 120 çmime për Risinë në Dizajn dhe Teknologji në Consumer Electronic Show 2017

para 2 jave - InfoAlbania

Fitorja në 2017 përshin 34 Çmime Inovacioni në CES dhe më shumë se 80 tituj kryesorë të CES Tiranë – 9 Janar, 2017 – Samsung Electronics njoftoi se ka fituar më shumë se 120 çmime në Consumer Electronics...

Daydreaming  Ëndrrat me sy hapur çfarë thotë shkenca

Daydreaming – Ëndrrat me sy hapur, çfarë thotë shkenca?

para 2 jave - InfoAlbania

Nuk ka asnjë dyshim, pushimi është një nevojë fizike, por ne nuk duhet të anashkalojmë faktin se kjo është gjithashtu një gjendje e mendjes. Jeta është plot tensione. Mijëra mendime qarkullojnë në mendjet...

Situata e akseve nacionale

Situata e akseve nacionale

para 2 jave - InfoAlbania

QARKU Tiranë Gjatë natës ka patur rreshje bore. Në akset e Dajtit qarkullimi kryhet me zinxhirë duke filluar që nga Lanabregasi. Po punohet për pastrimin dhe hedhjen e kripës, për shkak të pranisë së akullit...

Samsung forcon veshjet inovative me aplikacionin e fitnesit Under Armour

Samsung forcon veshjet inovative me aplikacionin e fitnesit Under Armour

para 2 jave - InfoAlbania

Samsung Gear Fit2, Gear S2 dhe S3 Gear do të mbështesin aplikacionin e fitnesit Under Armour. Tiranë – 6 Janar, 2017 – Samsung Electronics Co. Ltd. sot zbuloi një bashkëpunim me Under Armour, marka e...

Samsung Electronics arrin vendin e parë për konsumatorët në CES 2017 me inovacione që përmirësojnë mënyrën se si njerëzit jetojnë punojnë dhe luajnë

Samsung Electronics arrin vendin e parë për konsumatorët në CES 2017 me inovacione që përmirësojnë mënyrën se si njerëzit jetojnë, punojnë dhe luajnë

para 2 jave - InfoAlbania

Tiranë – 5 Janar 2017 – Në konferencën e tij për shtyp në CES 2017, Samsung Electronics Co, Ltd, zbuloi vizionin e tij për vitin 2017 dhe si është duke arritur vendin e parë me një gamë të gjerë të risive...

Samsung prezanton Galaxy A elegant praktik dhe të fuqishëm

Samsung prezanton Galaxy A elegant, praktik dhe të fuqishëm  

para 2 jave - InfoAlbania

E disponueshme në Europë në dy versione – 5.2 inch A5 dhe 4.7 inch A3 – seria më e re e Galaxy A kombinon dizajnin e mrekullueshëm, një kamera zmadhuese, si dhe disa karakteristika që do e bëjnë jetën...

Samsung dhe YouTube Zgjerojnë Ofrimin e Përmbajtjes Globale HDR në të gjithë Televizorët Quantum dot 2016

Samsung dhe YouTube Zgjerojnë Ofrimin e Përmbajtjes Globale HDR në të gjithë Televizorët Quantum dot 2016

para një muaji - InfoAlbania

Samsung Electronics sot njoftoi se do të mbështesë Playback-un global HDR të YouTube për herë të parë në televizion, përmes një versioni të zgjeruar të aplikacionit YouTube. Aplikacioni i YouTube është...

Rregullat e reja të liçensimit për operatorët e linjave ndërqytetase të pasagjerëve

Rregullat e reja të liçensimit për operatorët e linjave ndërqytetase të pasagjerëve

para një muaji - InfoAlbania

Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës bën me dije se të gjithë operatorët e transportit në linjat e rregullta të transportit ndërqytetës, të cilët disponojnë një liçencë të vlefshme dhe janë aktive...

50 cudite e Shqiperise dhe shqipetareve

50 cudite e Shqiperise dhe shqipetareve

para një muaji - InfoAlbania

1. Shqiperia kufizohet me popullsi shqiptare Me ndarjen e kufijve qe u bene ne vitin 1913, ne Konferencen e Ambasadoreve ne Londer, Shqiperia mbeti i vetmi vend ne bote qe kufizohet me popullsine e vet....

Buletini i ARRSH për situatën e kalueshmërisë në akset kombëtare

Buletini i ARRSH për situatën e kalueshmërisë në akset kombëtare

para një muaji - InfoAlbania

Ministri i Transportit Sokol Dervishaj ka urdhëruar ARRSH dhe drejtoritë rajonale të jenë në gadishmëri maksimale gjatë këtyre ditëve. Në Rajonin Verior Shkodër: Për shkak të temperaturave të ulëta ka...

Këtë fundvit bëhu Babagjyshi i një dëshire fëminore

Këtë fundvit, bëhu Babagjyshi i një dëshire fëminore!

para një muaji - InfoAlbania

Letrat e fëmijëve drejtuar Babagjyshit çdo fundvit nuk kanë se si të mbesin pa përgjigje. Këtë zgjidhje synon të sjellë këtë fundvit, projekti i Babagjyshit Sekret ; një nismë sipërmarrjeje e konceptuar...

Transformimi i hapësirave gjeografike nën ndikimin e proceseve migratore

Transformimi i hapësirave gjeografike nën ndikimin e proceseve migratore

para një muaji - InfoAlbania

Konferenca Shkencore Ndërkombëtare “Migrimi dhe Hapësira Gjeografike: Faktorë, Ndërveprime, Sfida” është konferenca e IX në traditën e atyre të organizuara nga Departamenti i Gjeografisë në Universitetin...

Del online Revista Dhjetor 2016 produkt i Business Magazine Albania

Del online Revista Dhjetor 2016, produkt i Business Magazine Albania

para një muaji - InfoAlbania

Që nga Tetori atmosfera e biznesit dhe sipërmarrjes ka qenë tepër aktive. Aktivitete startup-esh, takime me menaxherë produkti, kompeticione idesh, samite, konferenca dixhitale të marketingut apo inovacionit...

Organizohet Konferenca Shkencore Ndërkombëtare Migrimi dhe Hapësira Gjeografike

Organizohet Konferenca Shkencore Ndërkombëtare “Migrimi dhe Hapësira Gjeografike”

para një muaji - InfoAlbania

Konferenca Shkencore Ndërkombëtare “Migrimi dhe Hapësira Gjeografike: Faktorë, Ndërveprime, Sfida” është konferenca e IX në traditën e atyre të organizuara nga Departamenti i Gjeografisë në Universitetin...

Organizohet Konferenca Shkencore Ndërkombëtare Migrimi dhe Hapësira Gjeografike

Organizohet Konferenca Shkencore Ndërkombëtare “Migrimi dhe Hapësira Gjeografike”

para një muaji - InfoAlbania

Konferenca Shkencore Ndërkombëtare “Migrimi dhe Hapësira Gjeografike: Faktorë, Ndërveprime, Sfida” është konferenca e IX në traditën e atyre të organizuara nga Departamenti i Gjeografisë në Universitetin...

Shtypi i Dites Faqet e para te gazetave kryesore 2 Dhjetor 2016

Shtypi i Dites. Faqet e para te gazetave kryesore, 2 Dhjetor 2016

para një muaji - InfoAlbania

Ju njohim me faqet e para te gazetave te dites se sotme, 2 Dhjetor

Skedina e dites 2 Dhjetor  Lottosport Mobile

Skedina e dites, 2 Dhjetor – Lottosport Mobile!

para një muaji - InfoAlbania

Futboll – Parashikimi i dites – 2 Dhjetor Skedina e dites eshte e pergatitur nga specialistet dhe profesionistet e stafit te Livebast.com, portali i pare dhe i vetem shqiptar per parashikimet sportive....

Tomorri  Cdo derbi eshte nje histori me vete Luhet per fanellen

Tomorri: “Cdo derbi eshte nje histori me vete. Luhet per fanellen”

para një muaji - InfoAlbania

Lidhur me artikullin: Partizani zyrtarizon Genci Tomorri si drejtor te pergjithshem Karusel ne pankinat e trajnereve te Kategorise Superiore Per drejtorin e klubit Partizani, Genc Tomorri, fakti qe kete...

Zinedine Zidane eshte rekordmeni i Real Madrid

Zinedine Zidane eshte rekordmeni i Real Madrid

para një muaji - InfoAlbania

Lidhur me artikullin: Ancelotti ‘keshillon’ Zidane. “Kujdes nga Aguero” Carlo Ancelotti , tregon pasardhesin e tij te Reali Figo: “Ne kohen time kishte futbolliste me te mire se Messi dhe CR7” Zidane:...

United kualifikohet per ne gjysmefinale Te rinjte e Arsenal turperohen nga Southampton

United kualifikohet per ne gjysmefinale. Te rinjte e Arsenal turperohen nga Southampton

para një muaji - InfoAlbania

Southampton, Manchester United, Liverpool dhe Hull City jane kater ekipet gjysmefinaliste ne Kupen e Liges se Anglise dhe do te luajne gjysmefinalet ne “Wembley” ne muajin janar. Southampton eliminoi Arsenal...

Ribery  I lumtur per rinovimin Jam ne shtepine time Lahm Eshte i duhuri per drejtor sportiv

Ribery: “I lumtur per rinovimin. Jam ne shtepine time. Lahm? Eshte i duhuri per drejtor sportiv”

para një muaji - InfoAlbania

Lidhur me artikullin: Bayern ka gjetur zevendesues per Ribery. Eshte talenti i Gjermanise Beckenbauer: "Ribery eshte i pakopjueshem" Lufte gjelash. Ribery: “Griezmann nuk eshte i klasit Boteror” Milioneret...

Mirel Josa  Kerkoj fitoren nga skuadra ime Do te jete spektakel

Mirel Josa: “Kerkoj fitoren nga skuadra ime. Do te jete spektakel”

para një muaji - InfoAlbania

Lidhur me artikullin: Derbi i kryeqytetit ndryshon programin e Superiores Derbi i kryeqytetit. Cmimet e biletave te dyfishuara, por Partizani do te rimbursoje tifozet Derbi i kryeqytetit. Partizani eshte...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK