http://kariera.mk
KURRË më nuk do t i HEKUROSNI rrobat Amvisat nga Azia kanë zbuluar një truk të mrekullueshëm

KURRË më nuk do t’i HEKUROSNI rrobat: Amvisat nga Azia kanë zbuluar një truk të mrekullueshëm!

para një ore - Femina

Ndonjëherë nuk është keq të dëgjosh këshillën nga ndonjë shtet tjetër, madje edhe nga kontinenti tjetër! Në të vërtetë, amvisat nga Azia kanë zbuluar një truk që vlen sikur ar, për shkak të të cilit më...

Si ta aplikoni pudrën e lëngshme

Si ta aplikoni pudrën e lëngshme?

para 3 orë - Femina

Ekspertët thonë se produkti kryesor i kozmetikës, te i cili duhet të mbështetemi është baza që përdorim për lëkurë. Kemi disa këshilla që duhet ndjekur gjatë aplikimit të saj për ta bërë lëkurën të duket...

Si ta bëni për vete mashkullin që po ju pëlqen

Si ta bëni për vete mashkullin që po ju pëlqen?

para 4 orë - Femina

Të dini se si të flisni me një djalë mund të bëjë diferencën mes të qenit një femër që u sjell mendjen vërdallë djemve, ose të jeni një vajzë e bezdisshme, e cila nuk merr asnjë vëmendje. Pra, nëse ju...

Xhinset të cilat këtë sezon do të jenë hit absolut

Xhinset të cilat këtë sezon do të jenë hit absolut

para 6 orë - Femina

Ky model i xhinseve me të madhe na është kthyer në modë! A do t’i bartni edhe ju këtë pranverë? Motivet me lule këtë sezon janë imperativ mode, posaçërisht në xhinse, që kemi pasur mundësi t’i shohim edhe...

Shmangeni këtë përbërës nëse nuk dëshironi të zgjoheni gjatë natës për të urinuar

Shmangeni këtë përbërës nëse nuk dëshironi të zgjoheni gjatë natës për të urinuar

para 7 orë - Femina

Nëse nevoja për të urinuar është duke jua ndërprerë gjumin e ëmbël çdo natë, atëherë kura për këtë mund të jetë në ushqimin që e konsumoni gjatë ditës. Në një studim të fundit të kryer nga hulumtues japonezë,...

Pse mashkulli juaj ka qejf t i shikojë femrat tjera

Pse mashkulli juaj ka qejf t’i shikojë femrat tjera?

para 8 orë - Femina

A e keni vërejtur se thuajse secili mashkull e kthen shikimin te ndonjë vajzë e bukur, madje ndonjëherë edhe kur është me partneren e vet, por normalisht fshehtas? A e dini pse ndodh kjo? Secila femër...

Këtë gjë nuk e kemi pritur nga Victoria Beckham

Këtë gjë nuk e kemi pritur nga Victoria Beckham!

para 11 orë - Femina

Kreatorja e modës Victoria Beckham ka lansuar linjën e modës për dama të plota, në të cilën do të jenë madhësitë deri te numri 52 i konfeksionit, përkatësisht XXXL! Për Victoria Beckhamin shpesh kanë thënë...

Dizajnerja Jona Nila vjen me koleksionin e saj të parë Chapter One

Dizajnerja Jona Nila vjen me koleksionin e saj të parë “Chapter One”

para 11 orë - Femina

Jona Nila, dizajnere, ka bërë të ditur për Telegrafin se sapo e ka sjellë koleksion e saj të parë, të emëruar “Chapter One”. Jona, e cila me një mjeshtëri të rrallë i ka dizajnuar fustanet të cilat mund...

Për dhëmbë të shëndetshëm jo gjumit me biberon

Për dhëmbë të shëndetshëm, jo gjumit me biberon

para 23 orë - Femina

Shkaku i prishjes në këtë periudhë të hershme është biberoni. Por parandalimi i tyre është i mundur. Dhëmbët tek të cilët shfaqen njolla ngjyrë kafe, janë shenjë e prishjes së dhëmbëve dhe si rrjedhojë...

Dua të jem single  por me ty

Dua të jem ‘single’, por me ty

para një dite - Femina

Dua që ti të dalësh për birra me shokët, të zgjohesh keq nga stomaku të nesërmen dhe të më kërkosh të vij gjithsesi, sepse do të më përqafosh, do të rrimë përballë e të fërkojmë hundët. Dua të flas në...

Ditët e muajit kur femrat e duan më shumë seksin por që janë të gatshme edhe të tradhtojnë

Ditët e muajit kur femrat e duan më shumë seksin, por që janë të gatshme edhe të tradhtojnë

para një dite - Femina

Femrat lirojnë aromën, së cilës meshkujt nuk mund t’i rezistojnë, por edhe i dredhin më shumë kërdhokullat, këto janë ditët e muajit gjatë të cilave joshen nga meshkujt e pashëm dhe dominues. Gjatë ovulacionit...

Ushqime të pasura me jod në shtatzëni  fëmijë të mirë në drejtshkrim

Ushqime të pasura me jod në shtatzëni – fëmijë të mirë në drejtshkrim

para një dite - Femina

Nga ngrënia e algave të detit, akullores dhe luleshtrydhes gjatë shtatzënisë mund të bëjë që fëmija juaj të jetë i mirë sidomos në drejtshkrim. Sipas një studimi të ri, fëmijët e privuar nga jodi në barkun...

Ky është trendi më i ri i prerjes së flokëve

Ky është trendi më i ri i prerjes së flokëve

para një dite - Femina

Një kohë ka qenë shumë e njohur rruajtja e flokëve vetëm në njërën anë të kokës, por ky trend është rikthyer sërish në modë. Rruajtja e flokëve në pjesën e poshtme të saj ndihmon të krijoni modele dhe...

​Përse është mirë të pini shejk

​Përse është mirë të pini shejk?

para një dite - Femina

Kur përgatitni shejk, ju nuk keni nevojë të vraponi drejtë sirtarëve të kuzhinës për të kërkuar më shumë ushqim. Përderisa akulloret dhe frutat e ngrira sjellin një numër jo shumë të madh përfitimesh ushqimore,...

Foto të mahnitshme të bebeve të porsalindura Foto  16

Foto të mahnitshme të bebeve të porsalindura (Foto, +16)

para një dite - Femina

Se a duhet t’ia tregoni një gjë aq të shenjtë si lindja e fëmijës publikut, është një pyetje tejet e kamotshme dhe nuk është se ka ndonjë përgjigje definitive. Sidoqoftë, fotografitë e mëposhtme janë tejet...

Teknika e frymëmarrjes që ju qetëson kur bëheni nervozë

Teknika e frymëmarrjes që ju qetëson kur bëheni nervozë

para një dite - Femina

Nervoza është fenomen i cili e shoqëron çdo person në ndonjë fazë gjatë ditës, por ka persona të cilët janë më të ngarkuar dhe kanë nivele më të larta të nervozës, prandaj e kanë edhe më të vështirë të...

​Përdorni maskën me kos për fytyrë perfekte

​Përdorni maskën me kos për fytyrë perfekte

para një dite - Femina

Kosi është i përbërë nga shumë vitamina dhe minerale që ushqejnë dhe rigjallërojnë lëkurën. Nëse keni lëkurë problematike dhe me akne, përdorni këtë maskë të mrekullueshme nga ky produkt që ju ndihmon...

Këto janë atlete që çdo vajzë moderne i veshë tani

Këto janë atlete që çdo vajzë moderne i veshë tani

para një dite - Femina

Vetëm disa vjet më parë, ju nuk keni mundur të dilni jashtë pa parë një vajzë që ka veshur Vans slip-on atlete. Por tani ka marka të reja të “tilla” në treg. Ndoshta e keni vënë re nëpër të gjithë Instagramet...

​Përdorni sa më shumë qepë të reja gjatë kësaj stine

​Përdorni sa më shumë qepë të reja gjatë kësaj stine

para një dite - Femina

Pranvera është stina më e preferueshme për përdorimin e qepës së gjelbër, të njohur tek ne si qepët e reja. Ky ushqim i freskët  duhet të jetë gjithmonë i pranishëm në tryezën tuaj, veçanërisht në këtë...

Ushtrimi i ri për figurë të tendosur dhe të skalitur FOTO  GIF

Ushtrimi i ri për figurë të tendosur dhe të skalitur (FOTO + GIF)

para një dite - Femina

Me këtë ushtrim shpejt do të arrini rezultatet e dëshiruara, por edhe do të argëtoheni, transmeton Telegrafi. Gjithashtu njihet edhe si “lateral plan walk” (shëtitje anash me qëndrueshmëri), ajo pos muskujve...

Produktet e qumështit me shumë yndyrë nuk janë shkaktarë të shtimit të peshës dhe kolesterinës madje është e kundërta

Produktet e qumështit me shumë yndyrë nuk janë shkaktarë të shtimit të peshës dhe kolesterinës: madje është e kundërta!

para një dite - Femina

Personat të cilët konsumojnë produkte qumështore me shumë yndyrë kanë peshë më të vogël grupore, përqindje më të ulët të yndyrës trupore, vëllim më të vogël të belit dhe tension të ulët të gjakut. Njerëzit...

Si t ju duken flokët më të gjatë

Si t’ju duken flokët më të gjatë?

para një dite - Femina

Shumica e femrave do të donin të kishin flokë të gjatë, mirëpo këtë dëshirë nuk mund ta plotësojnë për shkak të faktorëve të shumtë. Edhe pse mendoni që kur t’i lidhni flokët gërshet në maje koke, ato...

Tipi estrogjen i femrës

Tipi estrogjen i femrës

para një dite - Femina

Femrat e tipit estrogjen janë shumë femërore, kanë bel të hollë, zakonisht gjinj të mëdhenj, vithe të rrumbullakëta dhe kofshë të plota. Deri në moshën e shtyrë i zbukuron floku i shpeshtë dhe i fortë,...

Tetë gjërat që duhet të dini para se të bëni abort

Tetë gjërat që duhet të dini para se të bëni abort

para 2 dite - Femina

Aborti nuk është zgjidhja më e mirë, por nëse për shumë arsye jeni detyruar dhe keni vendosur të ndërprisni shtatzëninë, atëherë merrni parasysh këto këshilla, që të mos rrezikoni jetën tuaj. 1. Duhet...

Tipi estrogjen i femrës  Telegrafi

Tipi estrogjen i femrës – Telegrafi

para 2 dite - Femina

Femrat e tipit estrogjen janë shumë femërore, kanë bel të hollë, zakonisht gjinj të mëdhenj, vithe të rrumbullakëta dhe kofshë të plota. Deri në moshën e shtyrë i zbukuron floku i shpeshtë dhe i fortë,...

Foshnjat rrezikohen seriozisht nga shtretërit ku flenë

Foshnjat rrezikohen seriozisht nga shtretërit ku flenë

para 2 dite - Femina

Shkencëtarët e Shkollës Universitare Mjekësore të Uashingtonit kanë zbuluar një rrezik serioz që gjendet pikërisht në dhomën e çdo foshnje, e që deri më tani është neglizhuar e nuk është vlerësuar sa duhet...

Ushqimi për çdo pjesë të trupit

Ushqimi për çdo pjesë të trupit

para 2 dite - Femina

Jemi në dimër, buzët fillojnë t’u pëlcasin ngadalë, ndieni lodhje dhe dhimbje në kyçe? Shkak mund të jetë mungesa e materieve të rëndësishme ushqyese, të cilat mund t’i kompensoni me shujtën e radhës....

Ky ndryshim i vogël në dietë ia shëroi kësaj modeleje të gjitha aknet

Ky ndryshim i vogël në dietë, ia shëroi kësaj modeleje të gjitha aknet

para 2 dite - Femina

Të bëhemi të sinqertë: aknet janë të tmerrshme dhe askush nuk i do, e veçanërisht kur ato shfaqen në pjesën e fytyrës. Një problem të tillë me akne e ka pasur edhe 22 vjeçarja Rachel Crawley, modele, por...

 Mashkulli i përsosur me të cilin do të martoheni duhet të jetë kaq i gjatë

‘Mashkulli i përsosur’ me të cilin do të martoheni, duhet të jetë kaq i gjatë

para 2 dite - Femina

“I gjatë, zeshkan dhe i bukur” është përshkrimi më i zakonshëm kur flitet për mashkullin e përsosur për shumicën e femrave. Duke filluar nga meshkujt më seksi të Hollywood-it, siç është George Clooney...

Mos e mashtroni veten jeta është më e mirë kur konsumoni bukë

Mos e mashtroni veten, jeta është më e mirë kur konsumoni bukë

para 2 dite - Femina

Buka është ushqim shumë i zakonshëm dhe shumë i shijshëm, por shumë njerëz ia kanë ‘frikën’. Një studim i kryer së fundmi ka zbuluar se dy të pestat e vajzave të reja nuk konsumojnë bukë vetëm për ta mirëmbajtur...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK