http://kariera.mk
Nuk do ta besoni pse Griezmann vesh fanella me mëngë të gjata

Nuk do ta besoni pse Griezmann vesh fanella me mëngë të gjata

para 8 muajve - Kurir

Antoine Griezmann ka bërë të ditur pse veshë vetëm fanella me mëngë të gjata. Sulmuesi i Atletico Madridit, Antoine Griezmann ka bërë të ditur pse vesh fanella me mëngë të gjata, pa marrë parasysh temperaturat...

BE ja BQE ja dhe KB ja së bashku në sanimin e pasojave nga vërshimet

BE-ja, BQE-ja dhe KB-ja së bashku në sanimin e pasojave nga vërshimet

para 8 muajve - Kurir

Bashkimi Evropian dhe Banka Evropiane së bashku me agjencitë e KB-së në vend u përgjigjën në kërkesën e Qeverisë për ndihmë në përballjen me dëmin e shkaktuar nga vërshimet katastrofike. Siç theksohet...

Rroga mesatare në qershor 22 187 denarë

Rroga mesatare në qershor 22.187 denarë

para 8 muajve - Kurir

Rroga mesatare neto mujore e paguar për një punëtor në qershor të këtij viti është 22.187 denarë dhe shënon një rritje prej 0.7 për qind në krahasim me rrogën në qershor të vitit të kaluar, publikoi sot...

KSHZ do ta shqyrtojë Raportin për votuesit e paraqitur në regjistrimet kontestuese

KSHZ do ta shqyrtojë Raportin për votuesit e paraqitur në regjistrimet kontestuese

para 8 muajve - Kurir

Komisioni Shtetëror Zgjedhor sot në seancë duhet që të shqyrtojë dhe miratojë Raportin për zbatimin e procedurës për paraqitjen e qytetarëve regjistrimet e të cilëve në Listën zgjedhore pas verifikimeve...

DMSH e përfundoi angazhimin në rajonet e përmbytura

DMSH e përfundoi angazhimin në rajonet e përmbytura

para 8 muajve - Kurir

Në rajonet e përmbytura gjegjësisht Creshevë, Smillkovcë, Stajkovcë, Bërnjarci, deponinë Haraçinë, Hasanbeg, Kamnik, Stajkovcë, Rruga e Rashtanit dhe Inxhikovë, Drejtoria për mbrojtje dhe shpëtim (DMSH)...

Paguhen kompensimet e rritura sociale në rajonet e përmbytura

Paguhen kompensimet e rritura sociale në rajonet e përmbytura

para 8 muajve - Kurir

Gjashtëqind e pesëdhjetë familje nga rajonet e përmbytura kanë marrë kompensime në para për të drejtat nga fusha e mbrojtjes sociale dhe të fëmijëve i morën kompensimet me 50 për qind rritje, si pjesë...

KLV Nuk bëjmë kontroll mbi FX Lider investitorët të jenë të kujdesshëm

KLV: Nuk bëjmë kontroll mbi FX Lider, investitorët të jenë të kujdesshëm

para 8 muajve - Kurir

Investitorët vendor  të jenë veçanërisht të kujdesshëm gjatë shqyrtimit dhe pranimit të ofertave direkte ose në ueb faqen e FX Lider, duke e pasur parasysh se Komisioni i letrave me vlerë  të RM-së nuk...

Futbollisti i njohur brazilian vdes në stërvitje

Futbollisti i njohur brazilian vdes në stërvitje

para 8 muajve - Kurir

Sulmuesi i njohur Wesley Lopes ka vdekur papritur në fushën e lojës. Gjatë stërvitjes, 35-vjeçari pësoi një atak në zemër ku edhe pas përpjekjeve të mjekëve ai nuk mundi të mbijetonte. Klubi brazilian...

Subvencione shtetërore për punësimin e 100 personave në rrezik social

Subvencione shtetërore për punësimin e 100 personave në rrezik social

para 8 muajve - Kurir

Të gjitha kompanitë private prej sot mund të aplikojnë për risitë që i ofron shteti për punësimin e personave në rrezik social. Këtë vit shteti ka siguruar mjete për punësimin e 100 personave. Për çdo...

FOTO 18 Amerika ia heq krejt marren Kallashit Del 100 për qind nudo

FOTO+18: Amerika ia heq krejt marren Kallashit, Del 100 për qind nudo!

para 8 muajve - Kurir

Valltarja e klubeve të natës, Donjet Kosumi, ka postur në rrejtet sociale një foto që vetëm ajo di ta bëjë. Kallashi shihet tërësisht nudo në një stil mjaft provokues. Komentet e ndjekësve të saj kanë...

Këto pjesë të shkupit nesër pa energji elektrike

Këto pjesë të shkupit nesër pa energji elektrike

para 8 muajve - Kurir

Për shkak të punëve teknike në rrjetin e elektroenergjisë nesër pa energji elektrike do të mbesin një pjesë e shfrytëzuesve në komunën Karposh dhe disa fshatra të Shkupit. Pa mbushje me energji elektrike...

Zv kryeministri Festim Halili ndanë 3 nga paga mujore për fëmijët me autizëm

Zv/kryeministri Festim Halili ndanë 3% nga paga mujore për fëmijët me autizëm

para 8 muajve - Kurir

Në një iniciativë të ngritur nga disa profesorë universitar për të ndihmuar personat me autizëm janë bashkangjitur qindra dashamirës për të ndihmuar këtë shtresë të fëmijëve. Edhe zv/kryeministri i Maqedonisë...

OSBE me 500 vëzhgues do t i ndjekë zgjedhjet në SHBA

OSBE me 500 vëzhgues do t'i ndjekë zgjedhjet në SHBA

para 8 muajve - Kurir

Organizata për siguri evropiane dhe bashkëpunim (OSBE) ka për qëllim që të dërgojë 500 vëzhgues ndërkombëtarë për ndjekjen e zgjedhjeve presidenciale në SHBA, në nëntor, njoftuan sot mediat britanike,...

Analizohet toka në Pellagoni

Analizohet toka në Pellagoni

para 8 muajve - Kurir

Fakulteti bioteknik nga Manastiri e filloi fazën e dytë të realizimit të projektit "Tera-Med", të financuar nga programi IPA për bashkëpunim ndërkufitar mes Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Greqisë....

Turqia ditën e dytë me rradhë granaton caqe të SHI së në Siri

Turqia ditën e dytë me rradhë granaton caqe të SHI-së në Siri

para 8 muajve - Kurir

Forcat turke sot, ditën e dytë me rradhë, granatojnë caqe të Shtetit Islamik në Sirinë veriore, prejse dy granata minahedhëse nga territori sirian goditën një qytet ndërkufitar turk. Ashtu siç publikoi...

Dosja e Shefave XVII Autoriteti i Adem Grabovcit mbi tre komandantë

Dosja e Shefave XVII: Autoriteti i Adem Grabovcit mbi tre komandantë

para 8 muajve - Kurir

Insajderi sjell gjashtë biseda telefonike të Adem Grabovcit. Tri janë me Sylejman Selimin, një me Azem Sylën dhe dy tjera me persona tjerë. Në këto biseda, Grabovci ka autoritet të lartë për të vendosur...

Video rrënqethëse Vajza e vogël siriane po këndonte por bomba ia ndali këngën përgjysmë

Video rrënqethëse: Vajza e vogël siriane po këndonte, por bomba ia ndali këngën përgjysmë

para 8 muajve - Kurir

Ky filmim shqetësues tregon një vajzë siriane duke kënduar e lumtur para kamerës, para se një shpërthim i fuqishëm të ndodhte jashtë shtëpisë së saj. Dhe siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi,...

Këto janë shqiptarët që kanë aplikuar për ad hoc trupin

Këto janë shqiptarët që kanë aplikuar për ‘ad hoc’ trupin

para 8 muajve - Kurir

Ilir Ajdini, Sefer Tahiri, Daut Dauti, Fitim Kryeziu, Besmira Ejupi, Ajet Rexhepi, Lulzim Hamidi dhe Josif Xhoçkov janë kandidatët e paraqitur për të plotësuar vendin bosh të rezervuar për një shqiptar...

Koxias të enjten në Shkup

Koxias të enjten në Shkup

para 8 muajve - Kurir

Perspektiva evropiane e Maqedonisë do të jetë temë kryesore e bisedave të ministrit grek të Punëve të Jashtme, Nikos Koxias, i cili të enjten do ta vizitojë vendin tonë. Shefi i diplomacisë greke në Shkup...

 Rugovasit marrin përgjegjësinë për sulmin në RTK

‘Rugovasit’ marrin përgjegjësinë për sulmin në RTK

para 8 muajve - Kurir

Mbrëmë, me granatë dore, është sulmuar Televizioni Publik i Kosovës, dhe ende nuk dihet si ka ndodhur. Por, është një grup që ka marr përgjegjësinë dhe tregon arsyen pse e ka bërë, raporton lajmi.net Nga...

James dhe Ola Jordan paraqiten seksi si çift

James dhe Ola Jordan paraqiten 'seksi' si çift

para 8 muajve - Kurir

Ata janë paraqitur si partner në një vend vallëzimi për herë të parë 17 vjet më parë. Dhe tani partnerët James dhe Ola Jordan kanë treguar lidhjen e tyre para ambasadorëve të famshëm për Ann Summers. Qifti...

Juristja shqiptare që çmend me linjat e saja trupore

Juristja shqiptare që çmend me linjat e saja trupore!

para 8 muajve - Kurir

E re dhe shumë atraktive, lehtësisht mund të thuhet se është nga ato modele, që të lënë gojëhapur me linjat seksi dhe bukurinë unike. Redona Koci, ka mbaruar studimet e larta për juridik, ndërsa karrierën...

Mustafi nuk është në shitje

Mustafi nuk është në shitje

para 8 muajve - Kurir

Trajneri i Valencias, Pako Ayestaran insiston që Shkodran Mustafi dhe Paco Alcacer nuk janë në shitje gjatë kësaj merkato të transferimeve. Mbrojtësi shqiptar ka qenë duke u kërkuar shumë për transferim...

FBI ja dorëzoi deri te Departamenti i Shtetit rreth 15 000 mejle të Hilari Klintonit

FBI-ja dorëzoi deri te Departamenti i Shtetit rreth 15.000 mejle të Hilari Klintonit

para 8 muajve - Kurir

FBI-ja i dorëzoi Departamentit të amerikan të Shtetit edhe 15.000 mejle nga serveri privat i Hilari Klintonit  të cilin ajo e ka shfrytëzuar derisa ka qenë sekretare e Shtetit. Ministria amerikane e Punëve...

Publikohen pamje të RTK së pas sulmit

Publikohen pamje të RTK-së pas sulmit

para 8 muajve - Kurir

Janë publikuar pamje të objektit të RTK-së pas sulmit. Këto pamje i ka publikuar gazetari i këtij mediumi, Gëzim Bimbashi, në profilin e tij në Facebook. Megjithatë, këto pamje nuk qartësojnë se çfarë...

Në vendkalimet kufitare ndalesa deri në 20 minuta

Në vendkalimet kufitare ndalesa deri në 20 minuta

para 8 muajve - Kurir

Komunikacioni në të gjitha rrugët shtetërore në Maqedoni po zhvillohet pa ndalesa, nëpër rrugë të lagështa. Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimet...

Mbrëmë në Kërçovë u prezantua drama shqiptare me shfaqjen Dashnori

Mbrëmë në Kërçovë u prezantua drama shqiptare me shfaqjen “Dashnori”

para 8 muajve - Kurir

Mbrëmë në Kërçovë në korrnizat e manifestimit "Vala e ngrohtë kulturore 2016", e cila është financuar nga Ministria e Kulturës e RM-së, adhuruesit e artit teatror kishin mundësi ta ndjekin shfaqjen teatrore...

Rreth 26 000 fëmijë pa shoqërim e kanë kaluar kufirin e SHBA së me Meksikën nga fillimi i vitit

Rreth 26.000 fëmijë pa shoqërim e kanë kaluar kufirin e SHBA-së me Meksikën nga fillimi i vitit

para 8 muajve - Kurir

Rreth 26.000 fëmijë pa shoqërim nga shtetet e Amerikës Qendrore kanë hyrë në SHBA në gjysmën e parë të vitit, kumtoi Unicef. Shumica prej tyre janë nga Salvadori, Guatemala dhe Hondurasi ku bëhen shumë...

Fillon pagesa e ndihmës me paradhënie për rajonet e vërshuara

Fillon pagesa e ndihmës me paradhënie për rajonet e vërshuara

para 8 muajve - Kurir

Ministria e Financave informoi se të gjithë qytetarët të cilët i ka evidentuar Komisioni për vlerësimin e dëmeve në rajonet e vërshuara në rajonin e Shkupit dhe të Tetovës do të përfshihen me pagesë për...

Moti sot

Moti sot

para 8 muajve - Kurir

Moti sot në vendin tonë pritet të jetë i ndryshueshëm dhe me reshje të shiut të cilat në intervale do të jenë të rrëmbyeshme të përcellura me bubullima. Temperaturat pritet dukshëm të bien kështu që...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK