http://kariera.mk
Këto janë mënyrat e vetme që afrojnë fëmijët me kulturën e punës ja si t i shpëtoni nga dembelizmi

Këto janë mënyrat e vetme që afrojnë fëmijët me kulturën e punës, ja si t’i shpëtoni nga dembelizmi

para një dite - Beba Ime

21.05.2019 - Asnjë prind nuk do ta ketë fëmijën dembel. Por t’i bësh fëmijët ta duan dhe vlerësojnë punën mund të jetë e vështirë. Për fat të keq bisedat e prindërve për të nxitur fëmijët të punojnë vërtiten...

Rafiqe Tërnava bëhet nënë ia lë një emër interesant djalit

Rafiqe Tërnava bëhet nënë, ia lë një emër interesant djalit

para një dite - Beba Ime

21.05.2019 - Këshilltarja e Ministrisë së Jashtme të Kosovës, Rafiqe Tërnava është bërë nënë, ku ka sjell në jetë një djalë. Rafiqe Tërnava, vajza e kreut të Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava...

Pasi ta shihni këtë foto gjithmonë do t i lidhni fëmijët në maksikozë

Pasi ta shihni këtë foto, gjithmonë do t’i lidhni fëmijët në ‘maksikozë’

para 5 dite - Beba Ime

17.05.2019 - Një nënë nga Pensilvania postoi një foto të makinës së saj Honda CRV në gjendje të tmerrshme pas aksidentit që pati në fillim të kësaj jave së bashku me dy djemtë e saj të vegjël, transmeton...

Mesazhi i burrit që humbi gruan nga depresioni pas lindjes

Mesazhi i burrit që humbi gruan nga depresioni pas lindjes

para 5 dite - Beba Ime

17.05.2019 - Ndonjëherë historitë më të vështira për t’u treguar janë ato të cilat mund të kenë një rëndësi të jashtëzakonshme për t’u ndarë me të tjerët. Steven D’Achille mund të flasë për këtë. Babai...

Nëna lërini fëmijët të bëjnë rrëmujë në shtëpi ja se ç thonë psikologët

Nëna lërini fëmijët të bëjnë rrëmujë në shtëpi, ja se ç’thonë psikologët

para një jave - Beba Ime

15.05.2019 - Kohërat moderne definohen nga kultura e imazhit: filozofia e shfaqjes detyron secilin prej nesh t’ju përmbahet ideve të përsosmërisë, nga e cila nuk arrijmë të shkëputim veten. Ne duhet të...

Lind djali mbretëror

Lind djali mbretëror

para 2 jave - Beba Ime

08.05.2019 - Dukesha e Sussex ka sjellë në jetë djalin e saj të parë me Princ Harry. Princ Harry që njoftoi për lindjen e fëmijës tha se ata ishin shumë falënderues për mbështjetjen që i dhanë njerëzit...

Prindër kujdes kur i dërgoni fëmijët në pishinat me topa  shkenca sapo e zbuloi që janë tejet të rrezikshëm

Prindër kujdes kur i dërgoni fëmijët në “pishinat me topa” – shkenca sapo e zbuloi që janë tejet të rrezikshëm

para 3 jave - Beba Ime

30.04.2019 - Pishinat me topa, që janë aq të famshëm e aq të dëshirueshëm për fëmijët, janë të mbushura me baktere të cilat shkaktojnë sëmundje, ka zbuluar një studim i ri. Kërkuesit nga Universiteti i...

Shtatë muaj shtatzënë dhe në koncert ja kur e pret lindjen Rona Nishliu

Shtatë muaj shtatzënë dhe në koncert, ja kur e pret lindjen Rona Nishliu

para 3 jave - Beba Ime

30.04.2019 - Teksa lançoi albumin e saj më të ri, këngëtarja Rona Nishliu dha në kopertinën e tij lajmin e bukur se do të bëhet nënë për herë të parë. Ajo i dedikoi një shkrim të veçantë fëmijës që do...

Gjira bëhet nënë

Gjira bëhet nënë!

para 3 jave - Beba Ime

29.04.2019 - Gjira Kajtazi është bërë nënë. Artistja solli në jetë fëmijën e saj të parë, djalin të cilit ia la emrin Maël. Gjira postoi një fotografi në Instagram, të momentit kur ajo mori në krahë foshnjën,...

Diellza Kolgeci bëhet nënë

Diellza Kolgeci bëhet nënë

para 3 jave - Beba Ime

29.042.2019 - Ish-Missi Diellza Kolgeci është bërë nënë për herë të parë. Lindja ka ndodhur pas mesnatës në një prej spitaleve private të kryeqytetit. Lajmin e ka konfirmuar mikesha e ngushtë e Diellzës,...

Gjira bëhet nënë del fotoja e parë e djalit

Gjira bëhet nënë, del fotoja e parë e djalit

para 3 jave - Beba Ime

29.04.2019 - Gjira Kajtazi është bërë nënë. Artistja solli në jetë fëmijën e saj të parë, djalin të cilit ia la emrin Maël. Gjira postoi një fotografi në Instagram, të momentit kur ajo mori në krahë foshnjën,...

Shkenca thotë Fëmijët e dytë sillen më keq

Shkenca thotë “Fëmijët e dytë sillen më keq”!

para 3 jave - Beba Ime

Kroi është vetëm 1 vjeç por gjuhën angleze ka filluar ta mësojë që tani me babi Albanin

Kroi është vetëm 1 vjeç, por gjuhën angleze ka filluar ta mësojë që tani me babi Albanin

para 3 jave - Beba Ime

Kroi Art është më i vogli në familjen Dudushi dhe sigurisht që gjithë vëmendja i dedikohet vetëm atij. Gjatë ditës Bieta dhe Albani janë të angazhuar me punë, por mbrëmjen ja kushtojnë vetëm vogëlushit....

A mund të bëhet djali synet menjëherë pas lindjes ja çfarë thotë pediatri

A mund të bëhet djali synet menjëherë pas lindjes, ja çfarë thotë pediatri

para 3 jave - Beba Ime

26.04.2019 - Bërja e menjëhershme syneti e djalit, apo procesi i cirkumcizionit menjëherë pas lindjes, merr dritën e gjelbër mjekësore, pra pranohet nga pediatrit. Megjithatë, ekspertët rekomandojnë të...

Almeda ngre shtanga në ditët e fundit të shtatzënisë dhe duhet parë për ta besuar

Almeda ngre shtanga në ditët e fundit të shtatzënisë dhe duhet parë për ta besuar

para 3 jave - Beba Ime

Ish-miss-i shqiptar Almeda Abazi është në ditët e fundit të shtatzënisë dhe nga momenti në moment pritet të lindë vogëlushin e saj që së bashku me bashkëshortin, aktorin turk Tolgahan Say??man kanë vendosur...

QKUK Shpëtohet fëmija dy kikirikë i kishin bllokuar mushkërinë

QKUK: Shpëtohet fëmija, dy kikirikë i kishin bllokuar mushkërinë

para një muaji - Beba Ime

22.04.2019 - Mjekët në QKUK kanë shpëtuar një fëmijë, i cili ishte në rrezik për jetë, pasi dy kikirikë i kishin bllokuar tërësisht mushkërinë e djathtë, njofton kumtesa nga QKUK, transmeton Koha.net....

A preken nga stresi fëmijët e vegjël

A preken nga stresi fëmijët e vegjël?

para një muaji - Beba Ime

22.04.2019 - Universiteti i Kembrixhit dhe universiteti i Berlinit, kanë kryer sëbashku një studim në fëmijë të moshës 11- deri 20 muaj, pikërisht për të zbuluar e njohur këtë shqetësim. Ekipi i shkencëtarëve...

Si të mësojmë fëmijën të mos përdorë më pelenat metoda 3 ditore që po çudit nënat e reja

Si të mësojmë fëmijën të mos përdorë më pelenat, metoda 3 ditore që po çudit nënat e reja

para një muaji - Beba Ime

15.04.2019 - Sipas mjekëve pediatër, shumë fëmijë janë gati të fillojnë të mësojnë kontrollin e jashtëqitjes dhe urinimit, midis moshës 2-4 vjeç, por nuk duhet të harroni se fëmijët ndryshojnë nga njëri-tjetri....

Si të reagojmë kur fëmijët grinden

Si të reagojmë kur fëmijët grinden?

para një muaji - Beba Ime

09.04.2019 - Kur planifikojmë të lindim fëmijën e dytë, të gjithë presim që fëmijët tanë të duhen ndërmjet vete dhe të shoqërohen mirë. Ose së paku që do të ketë moment kur të mos grinden, por edhe kur...

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit

Pamje nga festa e datëlindjes së djalit të Adelina Ismailit

para një muaji - Beba Ime

08.04.2019 - Uliks Krasniqi ka mbushur 2 vjet. Për këtë rast prindërit i kishin përgatitur atij një festë luksoze. I vogli u pa i lumtur shumë, derisa prindërit krenarë nëpërmjet rrjeteve sociale e kanë...

Baballarët kanë ndikimin më të madh në jetën e vajzave

Baballarët kanë ndikimin më të madh në jetën e vajzave

para një muaji - Beba Ime

Doktorët paralajmërojnë Fortnite po ndikon si droga tek fëmijët

Doktorët paralajmërojnë, Fortnite po ndikon si droga tek fëmijët

para një muaji - Beba Ime

Nëntë infermiere nga i njëjti spital shtatzënë në të njëjtën kohë

Nëntë infermiere nga i njëjti spital, shtatzënë në të njëjtën kohë

para një muaji - Beba Ime

28.03.2019 - Nëntë infermiere në një spital në Maine, janë në pritje të një fëmije, të cilat do të lindin në të njëjtën kohë. Infermieret në Qendrën Mjekësore në Maine të Portland, do të sjellin në jetë...

Shenjat e autizmit te bebet muaj pas muaji

Shenjat e autizmit te bebet muaj pas muaji

para një muaji - Beba Ime

27.03.2019 - Mëposhtë mund të gjeni një përshkrim të shenjave të autizmit tek bebet muaj pas muaji: NE MOSHEN 3 MUAJSH Nuk reagon ndaj zhurmave te larta Nuk ndjek me sy objektet qe levizin Nuk kap dhe...

Prindër fëmija dembel NUK ekziston 19 këshilla si t i nxisim për lexim dhe punë

Prindër, fëmija dembel NUK ekziston! 19 këshilla si t’i nxisim për lexim dhe “punë”

para 2 muajve - Beba Ime

22.03.2019 - A mendoni dhe ju se ka fëmijë dembel? A mendoni dhe ju se fëmijët do të duhet që të jenë të vetë motivuar për të lexuar më shumë, për të rregulluar dhomën e tyre vet dhe për të bërë detyrat...

18 arsye pse nanat që rrijnë në shtëpi e ndjejnë se po çmenden

18 arsye pse nanat që “rrijnë” në shtëpi e ndjejnë se po çmenden!

para 2 muajve - Beba Ime

Ushqimi i duhur për të forcuar imunitetin e bebeve

Ushqimi i duhur për të forcuar imunitetin e bebeve

para 2 muajve - Beba Ime

20.03.2019 - Foshnja mund të marrë ftohje dhe kollë lehtë sepse sistemi i imunitetit te foshnjat nuk është ende aq i fortë. Sado që do të donit t’i parandaloni sëmundjet te foshnjat, fatkeqësisht sistemi...

7 simptomat që duhet të njohë çdo prind për fëmijën e tij

7 simptomat që duhet të njohë çdo prind për fëmijën e tij

para 2 muajve - Beba Ime

20.03.2019 - Shpeshherë prindërit e rinj gjenden të papërgatitur kur bëhet fjalë për mirëkujdesjen e fëmijëve, më konkretisht lidhur me kujdesin shëndetësor të tyre. Mungesa e informacionit, por edhe të...

Shoqeve të mia që kishin fëmijë para meje Më vjen keq që nuk e kam ditur

Shoqeve të mia që kishin fëmijë para meje: Më vjen keq që nuk e kam ditur!

para 2 muajve - Beba Ime

18.03.2019 - Asnjëherë nuk jam ndjerë më e dashur se ditët, javët e muajt pasi lindi vajza ime e vockël. Kam ndjerë dashuri të pakusht nga të gjithë njerëzit në jetën time, por dashuria që e kam marrë...

Disiplinë do të thotë ta mësosh jo ta ndëshkosh fëmijën

Disiplinë do të thotë ta mësosh, jo ta ndëshkosh fëmijën!

para 2 muajve - Beba Ime

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK