http://kariera.mk
Udhëzoni si të mbajnë higjienën personale Çfarë është e rëndësishme të përvetësojnë fëmijët

Udhëzoni si të mbajnë higjienën personale: Çfarë është e rëndësishme të përvetësojnë fëmijët

para 2 dite - Beba Ime

28.03.2020 - Fëmijët nuk lindin me ndjenjën e përgjegjësisë ndaj pastërtisë së trupit, por është detyrë e prindërve që t’i mësojnë që është me rëndësi të mbajnë higjienën personale, në mënyrë që sa më...

Buka Bakery ju sjell furnizim cilësor të sigurt dhe të vazhdueshëm

Buka Bakery ju sjell furnizim cilësor, të sigurt dhe të vazhdueshëm

para 4 dite - Beba Ime

Të dashur konsumatorë, Përkunder situatës së krijuar nga prania e virusit COVID 19, Buka Bakery garanton që me gjitha kapacitetet e saja do të ketë furnizim të vazhdueshëm, cilësor e të sigurt të Bukëve...

Coronavirusi A duhet t i lini fëmijët tuaj të luajnë me fëmijë të tjerë

Coronavirusi: A duhet t’i lini fëmijët tuaj të luajnë me fëmijë të tjerë?

para 6 dite - Beba Ime

24.03.2020 - Ndërsa gjithnjë e më shumë shkolla po mbyllen nëpër botë, prindërit janë duke “luftuar” me atë që fëmijët e tyre mund dhe nuk mund të bëjnë. A duhet që fëmija juaj të dalë dhe të luajë me...

Si t i ndihmoni fëmijët të përballen me jetën pa shkollë

Si t’i ndihmoni fëmijët të përballen me jetën pa shkollë

para 6 dite - Beba Ime

Remzie Osmani bëhet gjyshe çifti gëzohen me një vajzë

Remzie Osmani bëhet gjyshe, çifti gëzohen me një vajzë

para 6 dite - Beba Ime

16.03.2020 - Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Remzie Osmani, së fundmi është bërë gjyshe. Gëzimin e madh e kanë shprehur çifti i ri, djali i këngëtares, Hamza dhe gruaja e tij Gëzimja, që janë gëzuar...

Pse gratë dhe fëmijët janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi

Pse gratë dhe fëmijët janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi

para 2 jave - Beba Ime

1203.2020 - Sipas një studimi të kryer mbi 44 mijë njerëz nga autoritetet shëndetësore kineze, gratë kanë më pak gjasa të vdesin nga koronavirusi se burrat Studimi i cili analizoi ndikimin te njerëzit...

Tri zakone të një fëmije gjenial

Tri zakone të një fëmije gjenial

para 2 jave - Beba Ime

12.03.02020 - Nëse je prind, me shumë mundësi e di sa të rëndësishme janë vitet e para të jetës për fëmijën. Gjatë këtyre viteve keni mundësinë për të ndikuar në jetën e tyre Ka shumë faktorë që ndikojnë...

Si ta keni në kontroll një mbarëvajtje të shëndetshme dhe të suksesshme të shtatëzanisë

Si ta keni në kontroll një mbarëvajtje të shëndetshme dhe të suksesshme të shtatëzanisë

para 4 jave - Beba Ime

02.03.2020 - Shëndeti i një gruaje është thelbësore për shëndetin e mirë të foshnjës së saj. Gratë që hanë mirë dhe ushtrojnë rregullisht së bashku me kujdes të rregullt prenatal, kanë më pak të ngjarë...

120 euro ose shtrat për fëmijët e posalindur në këtë komunë të Kosovës

120 euro ose shtrat për fëmijët e posalindur në këtë komunë të Kosovës

para 4 jave - Beba Ime

A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë Psikologët përgjigjen

A është e vërtetë që baballarët janë më të lidhur me vajzat dhe mamatë me djemtë? Psikologët përgjigjen!

para 2 muajve - Beba Ime

27.01.2020 - Sipas një studimi të kryer nga një ekip studiuesish finlandeze dhe amerikane mbi fëmijët dhe marrëdhëniet me prindërit, në fakt, gratë kanë një preferencë natyrore për vajzat, ndërsa burrat...

Letra e një nëne Mund të kisha liri por zgjodha të kem fëmijë

Letra e një nëne: Mund të kisha liri, por zgjodha të kem fëmijë

para 2 muajve - Beba Ime

27.01.2020 - E paramendoj ndonjëherë se si do dukesha unë po të mos kisha fëmijë? Do të nxitoja për punë dhe ti kryej të gjitha detyrimet. Do shkoja në drekë me miqtë pa u shqetësuar për asgjë. Ky lloj...

Shenjat treguese që fëmija është i stresuar por nuk e shfaq Mos u tregoni neglizhentë

Shenjat treguese që fëmija është i stresuar por nuk e shfaq; Mos u tregoni neglizhentë

para 2 muajve - Beba Ime

22.01.2020 - Fëmijët janë viktima të stresit si edhe te rriturit, por ai vepron në mënyrë të padukshme. Fëmijët e vuajnë gjithashtu, por nuk dinë si ta shprehin shqetësimin e tyre. Sipas Harold Minden,...

Nënën e kupton vetëm pasi të bëhesh nënë

Nënën e kupton vetëm pasi të bëhesh nënë!

para 2 muajve - Beba Ime

Rituali më i fuqishëm familjar Përrallat para gjumit

Rituali më i fuqishëm familjar? Përrallat para gjumit

para 3 muajve - Beba Ime

15.01.2020 - Thjesht, nuk ka asgjë më të fuqishme se përrallat para gjumit, veçanërisht në këtë kohë të ekraneve. Kur thellohemi në diskutim, nisim të shohim se si përrallat para gjumit janë mënyra e përkryer...

Së shpejti do të marrin rolin e mbretit dhe mbretëreshës por William dhe Kate duan që fëmijët e tyre të jenë me këmbë në tokë

Së shpejti do të marrin rolin e mbretit dhe mbretëreshës, por William dhe Kate duan që fëmijët e tyre të jenë me këmbë në tokë

para 3 muajve - Beba Ime

20.12.2019 - Kate Middleton dhe Princi William janë të vetëdijshëm se fëmijët e tyre kanë një jetë me shumë privilegje, por ata dëshirojnë që t’i mbajnë me këmbë në tokë. Në tetor të gjithë bashkë ata...

 Drita e saj më ndriçoi fort shpirtin  moderatorja bëhet nënë për herë të parë

“Drita e saj më ndriçoi fort shpirtin”, moderatorja bëhet nënë për herë të parë

para 3 muajve - Beba Ime

20.12.2019 - Moderatorja e njohur e sportit, Vilma Masha është bërë nënë për herë të parë. Ajo ka sjellë në jetë një vajzë dhe të dyja gëzojnë shëndet të plotë. Vilma ka publikuar një foto teksa ka kapur...

Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre

Nënat shqiptare vendosin rekordin në Europë, kujdesen më shumë se kudo tjetër për fëmijet e tyre

para 3 muajve - Beba Ime

Përqafojeni sa më shumë fëmijën tuaj Nuk do të qëndrojë gjithmonë i vogël

Përqafojeni sa më shumë fëmijën tuaj! Nuk do të qëndrojë gjithmonë i vogël

para 4 muajve - Beba Ime

09.12.2019 - Deri tani jam mësuar të marr shikime befasie kur mbaj në krah djalin tim. Ajo që nuk do të mësohem kurrë është se pse më shikojnë çuditshëm: ata mendojnë se një fëmijë nuk duhet të jetë aq...

Vetëm pas kësaj moshe fëmijët e kuptojnë rëndësinë e detyrave të shtëpisë  Sipas psikologëve më herët vetëm stresohen

Vetëm pas kësaj moshe, fëmijët e kuptojnë rëndësinë e ‘detyrave të shtëpisë’; Sipas psikologëve më herët vetëm stresohen

para 4 muajve - Beba Ime

09.12.2019 - Pas 25 vitesh studimesh dhe humlumtimesh mbi detyrat e shtëpisë, shkencëtari Harris Coopers doli në përfundimin se detyrat e shtëpisë ndikojnë negativisht në zhvillimin e fëmijëve të ciklit...

Ja përse fëmijët duhet të mësohen që të lexojnë çdo lloj libri

Ja përse fëmijët duhet të mësohen që të lexojnë çdo lloj libri

para 5 muajve - Beba Ime

Pse fëmijët kërkojnë ujë çdoherë para gjumit

Pse fëmijët kërkojnë ujë çdoherë para gjumit?

para 5 muajve - Beba Ime

15.11.2019 - Mund të ndodhë që i keni thënë “natën e mirë” dhe të keni menduar se tashmë fëmija juaj është gati për të fjetur gjumë. Kur në atë moment dëgjoni që ju thërret sërish, pasi ka etje. Shkoni...

Mamia tregon mitet mbi shtatzaninë të cilat janë tërësisht të pasakta

Mamia tregon mitet mbi shtatzaninë të cilat janë tërësisht të pasakta

para 5 muajve - Beba Ime

06.11.2019 - Sipas fjalëve të saj, femrat në shtatzëni nuk bëhen “Kafshë të uritura” Natasha Dastur është mami dhe ligjëruese në Spitalin e Fëmijëve Vestmid, në Sidnej. Vlerësohet që ka ndihmuar në lindje...

Ja pse nënat me tre fëmijë janë më pak të stresuara se ato me një

Ja pse nënat me tre fëmijë janë më pak të stresuara se ato me një

para 5 muajve - Beba Ime

05.11.2019 - Kur shohim tre ose katër fëmijë në një shtëpi, mendimi i parë që na vjen në mend është se si ia bëjnë nënat e tyre? Sa stres mund të kenë ato? Stresi rritet edhe për shkak të faktit se me...

Granit Xhaka vë vajzën në gjumë publikoi foton më të ëmbël

Granit Xhaka vë vajzën në gjumë, publikoi foton më të ëmbël

para 5 muajve - Beba Ime

8 Mësime për jetën që vetëm një nënë e fortë ia mëson të bijës

8 Mësime për jetën, që vetëm një nënë e fortë ia mëson të bijës

para 5 muajve - Beba Ime

28.10.2019 - Marrëdhëniet mes nënës dhe vajzës shpesh kalojnë nëpër ulje dhe ngritje, por dashuria që një nënë ka për krijesën e saj është e pakushtëzuar. Me shembull të mirë, një nënë mund t’i mësojë...

Publikohen pamje ja si e ka dekoruar shtëpinë Leonita për ardhjen e vajzës

Publikohen pamje, ja si e ka dekoruar shtëpinë Leonita për ardhjen e vajzës

para 5 muajve - Beba Ime

18.10.2019 - Leonita publikon pamje nga dekorimi i shtëpisë. Futbollisti i njohur Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij Leonita Lekaj para një jave janë bërë prindër për herë të parë, shkruan “Kosovarja”....

10 Gjërat e papritura që kujdesi i tepruar i prindërve u shkakton fëmijëve

10 Gjërat e papritura që kujdesi i tepruar i prindërve u shkakton fëmijëve

para 6 muajve - Beba Ime

14.10.2019 - Të gjitha nënat shqetësohen për fëmijët e tyre dhe kjo është një gjë normale, por ndonjëherë kujdesi kthehet në ankth dhe kjo çon në çrregullime psikologjike tek nënat, fëmijët dhe tek e gjithë...

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj

Miranda Hashani shfaqet e lumtur pranë fëmijëve të saj

para 6 muajve - Beba Ime

14.10.2019 - Këngëtarja Miranda Hashani është një ndër artistet më të dashura për publikun shqiptar. Miranda me muzikë ka filluar të merret qysh nga mosha pesë vjeçare, kurse tani është e njohur për publikun...

Shenjat e atyre që s kanë pasur dashuri në vegjëli

Shenjat e atyre që s’kanë pasur dashuri në vegjëli!

para 6 muajve - Beba Ime

05.10.2019 - Ka qëndrime, sjellje karakteristike që zbulojnë njerëz që nuk janë dashur si fëmijë. Angela Osvalt, Ph.D argumenton se “fëmijët, përveç ushqimit, veshjeve dhe strehimit, kanë nevojë për diçka...

Shkencëtarët Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj mësoni ndikimet pozitive

Shkencëtarët: Përqafoni sa më shumë fëmijët tuaj, mësoni ndikimet pozitive!

para 6 muajve - Beba Ime

05.10.2019 - Nëse nuk i rezistoni një përqafimi apo përkëdheljes ndaj fëmijës suaj, nuk ju fajësojmë. Era e ëmbël e tyre, lëkura e butë dhe pamja aq engjëllore mund të bëjnë çdo prind të dorëzohet. Shkenca...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK