http://kariera.mk
Investigimi i BOOM  Në QSUT nuk jepet kupon tatimor

Investigimi i ‘BOOM’: Në QSUT nuk jepet kupon tatimor

para 15 orë - Gazeta 55

Emisioni investigative “BOOM”në RTV Ora News ka bërë një vëzhgim në QSUT për të parë nëse jepen kupona tatimor për disa shërbime që merren me pagesë. Vëzhgimi është bërë në dhjetor të 2016 dhe pacientet...

Mes shqiptarëve në Shtëpinë e Lirisë  çadrën e protestës dhe qëndresës

Mes shqiptarëve në “Shtëpinë e Lirisë”, çadrën e protestës dhe qëndresës

para një dite - Gazeta 55

Në Parlamentin e qytetarëve për Votën e Lirë Në 20 vitet e fundit (si gazetar) kam ndjekur nga afër, në terren protestat, e organizuara nga shoqëria civile dhe forcat politike. Protesta madhështore e...

Media belge Ja si tutori dhe vrasësi Mark Frroku i lidhur me pushtetin po mbrohet nga gjykatat e Tiranës

Media belge: Ja si tutori dhe vrasësi Mark Frroku, i lidhur me pushtetin, po mbrohet nga gjykatat e Tiranës

para një dite - Gazeta 55

Procesi gjyqësor i hapur në Tiranë për vrasjen e ndodhur në Bruksel në vitin 1999, ka si të pandehur edhe ish deputetin e mazhorancës, Mark Frroku. Në pretencën e saj, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar dy...

Protesta mbërrin në çdo shtëpi

Protesta mbërrin në çdo shtëpi

para një dite - Gazeta 55

Propaganda e qeverisë s’po e mbulon dot më diellin me shoshë. Edhe në Kuvend, Edi Rama e kishte të vështirë të luante pjesën e një Shqipërie normale dhe të mirë-qeverisshme. Tashmë kriza shfaqet kudo dhe...

Denoncimi Durrësi si Palmira projekti Veliera do të thotë 3 mln euro në xhepat e Ramës

Denoncimi/Durrësi si Palmira, projekti ‘Veliera’ do të thotë 3 mln euro në xhepat e Ramës

para një dite - Gazeta 55

Ish-kryeministri Berisha: “Unë ju them këtu se Gjushi është një mafioz që nxin 24 karat. Ky mafioz lokal në atë zonë nuk do guxonte të priste qoftë edhe një degë peme pa urdhrin e këtij kryebanditi që...

Estradat e kryetarit të bashkisë nuk kanë të sosur Veliaj ose lejfen aboneja

Estradat e kryetarit të bashkisë nuk kanë të sosur/Veliaj ose lejfen aboneja

para një dite - Gazeta 55

Çfarë aboneje i tregoi Erioni fatorinos te linja e re urbane, kur akoma ajo nuk është përfshirë në abonentë e përveçme apo të përgjithshme të Tiranës? Në estradën e përditshme që kryetari i Bashkisë së...

Dita e dytë Banorët e Zharrëzës në këmbë drejt Tiranës për t u përballur me qeverinë Rama

Dita e dytë/Banorët e Zharrëzës në këmbë drejt Tiranës për t’u përballur me qeverinë Rama

para një dite - Gazeta 55

Vazhdon greva e urisë e banorëve të fshatit Zharrëz në Fier, i cili pak ditë më parë ndjeu lëkundje të forta për shkak të shpërthimeve që kompanitë bëjnë  në puset e naftës. Banorët e Zharrëz akuzojnë...

Vëzhgimi Evropiani Fleckenstein takoi në Shqipëri degët e Sorosit duke i paraqitur si shoqëri civile

Vëzhgimi/“Evropiani” Fleckenstein takoi në Shqipëri degët e Sorosit, duke i paraqitur si “shoqëri civile”

para një dite - Gazeta 55

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Knut Fleckenstein në vizitën në Tiranë i kushtoi një rëndësi mjaft të madhe edhe takimeve me shoqërinë civile. Ky takim me OJQ i Fleckenstein, vulos më...

Bomba e Kreut të Antimafias italiane Në 2016 n u trefishua droga e kultivuar në Shqipëri

Bomba e Kreut të Antimafias italiane: Në 2016-n u trefishua droga e kultivuar në Shqipëri

para një dite - Gazeta 55

Italia s’duron dot më, nis hetim ndërkombëtar për kanabisin e Edi Ramës dhe dërgon një supervizor pranë autoriteteve shqiptare. Kreu i antimafias italiane, Franko Roberti, tha dje në Tiranë se përgjatë...

Basha Korrigjojmë 7 ligjet dhe votojmë vettingun pas krijimit të Qeverisë teknike

Basha: Korrigjojmë 7 ligjet dhe votojmë vettingun, pas krijimit të Qeverisë teknike  

para një dite - Gazeta 55

Kreu i PD, Luzim Basha iu përgjigj akuzave të mazhoracës se opozita po kërkon të bllokojë vettingun. Në parlamentin e improvizuar në çadrën e protestës, Basha tha se dënglat e tyre si beson askush, ndërsa...

Alarmi Ambasadori i OSBE Zgjedhjet e Shqipërisë mund të blihen me 2 mld euro para të pista që qarkullojnë nga droga

Alarmi/Ambasadori i OSBE: Zgjedhjet e Shqipërisë mund të blihen me 2 mld euro para të pista që qarkullojnë nga droga  

para një dite - Gazeta 55

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt deklaroi se në Shqipëri qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista, të cilat sipas tij mund të përdoren për të blerë deputetë dhe vota në zgjedhjet...

Ish kryeministri Berisha Hetim për mafian e Sorosit në Shqipëri po falsifikohet sistemi i drejtësisë

Ish-kryeministri Berisha: Hetim për mafian e Sorosit, në Shqipëri po falsifikohet sistemi i drejtësisë

para një dite - Gazeta 55

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar denoncimet ndaj asaj që e cilëson mafia sorosiane. Nga çadra e protestës, Berisha denoncoi skandalin e fundit të mafias së Xhorxh Soros, duke akuzuar se po falsifikohet...

Kronika ndërkombëtare Në pikëpyetje fati i Mosulit pas mposhtjes së IS isit

Kronika ndërkombëtare/Në pikëpyetje fati i Mosulit pas mposhtjes së IS-isit

para një dite - Gazeta 55

Beteja për Mosulin ka qenë e përgjakshme dhe e avashtë si për ushtarët irakianë ashtu edhe për civilët. Që kur forcat irakiane nisën një betejë për të rimarrë qytetin tetorin e kaluar, që ishte dhe fortesa...

Zyrtari i lartë i Brukselit nuk i lë zgjidhje Serbisë S ka plan B normalizoni marrëdhëniet me Kosovën

Zyrtari i lartë i Brukselit nuk i lë zgjidhje Serbisë: S’ka plan B, normalizoni marrëdhëniet me Kosovën

para një dite - Gazeta 55

Drejtori i Përgjithshëm për Zgjerim i Komisionit Europian, Christian Danielson, ka thënë se për Serbinë “nuk ekziston plan B”, dhe se normalizimi i marrëdhënieve me Kosovën është i rëndësishëm Drejtori...

Anëtarësimi i Malit të Zi në Nato dhe ratifikimi i marrëveshjes

Anëtarësimi i Malit të Zi në Nato dhe ratifikimi i marrëveshjes

para një dite - Gazeta 55

Ministri i Jashtëm i Malit të Zi, Srgjan Darmanoviç tha se vendi i tij ka marrë garanci se senati amerikan do ta ratifikojë anëtarësimin e Malit të Zi në NATO. Sipas ministrit të jashtëm, Mali i Zi pret...

Papa Françesku Rabinit Abraham Skorka Në Torah gjejmë dashurinë e Zotit

Papa Françesku Rabinit Abraham Skorka: Në Torah gjejmë dashurinë e Zotit

para një dite - Gazeta 55

Një takim rreth Torah, rreth dhuratës së Zotit, zbulesës së Tij, Fjalës së Tij. Papa Françesku me këto fjalë, priti dje një delegacion të përfaqësuesve hebraikë të një Shtëpie Botuese, udhëhequr nga Rabini...

Në Maqedoni, BDI dhe LSDM lajmërojnë se janë pranë marrëveshjes për qeverinë

para një dite - Gazeta 55

Zyrtarë të Bashkimit Demokratik për Integrim bëjnë të ditur se propozimi i hartuar nga partitë shqiptare për përdorimin e gjuhës shqipe është harmonizuar me Partinë Social Demokrate të Maqedonisë. Marrëveshja...

Eurodeputetët duhet të shqetësohen për deputetët e inkriminuar, jo për fasadën e parlamentarizmit  

para një dite - Gazeta 55

Replikë në distancë me eurodeputetin Knut Flekcenstein I nderuar eurodeputet, unë që po replikoj në distancë me ju, jam një ish-ushtarak i lartë në Ushtrinë Shqiptare, por edhe një mik i popullit gjerman....

Gjermania s’mban më, miraton rregulloren për dëbime të shpejta të azilkërkuesve

para një dite - Gazeta 55

Në fund, kabineti federal nuk e zbuti pozicionin e tij. Megjithë protestat e veprimtarëve të të drejtave të njeriut dhe kundërshtimeve të opozitës ai e miratoi paketën e masave, që do të çojë në dëbime...

Sa hektarë tokë do t’i kushtojnë Kosovës njohjet nga shtetet fqinje?

para një dite - Gazeta 55

Është pothuajse e pa mundur të gjesh një deklaratë të qeveritarëve të Kosovës që kur kërkojnë nga deputetët e Kuvendit të Kosovës ratifikimin e versionit aktual për demarkim të kufirit mes Kosovës dhe...

Protesta në shesh Rama në kafaz

Protesta në shesh, Rama në kafaz

para 2 dite - Gazeta 55

Në shesh qëndresa e protestuesve po e nxjerr edhe më qesharak një kryeministër që po tregon përditë se është i papërgjegjshëm. Edi Rama është mbyllur në kafazin e ortakërisë me krimin dhe shqetësimet e...

Ditari i protestës Rezistenca popullore sinjali që fundi i Ramës është pranë

Ditari i protestës/Rezistenca popullore, sinjali që fundi i Ramës është pranë  

para 2 dite - Gazeta 55

Ora shënon 7:30 minuta. Një mëngjes pakëz i freskët ky i sotmi, por rrezet e para na lajmërojnë për ditë me diell e të ngrohtë. Është e mërkurë, kemi hyrë në ditën e pestë të rezistencës qytetare në ‘çadrën...

Basha me studentët Kërkesa për zgjedhje të lira s mund të negociohet  Republika e krimit po merr fund

Basha me studentët: Kërkesa për zgjedhje të lira s’mund të negociohet, ‘Republika e krimit’ po merr fund  

para 2 dite - Gazeta 55

Në ditën e pestë të protestës nga çadra e vendosur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’, kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu drejtua studentëve duke thënë se ‘Republika e krimit’ po merr fund dhe se vendi...

Ish kryeministri Berisha i përgjigjet Flekenshtajn Ja provat që Sorosi po dëmton demokracinë në Shqipëri

Ish-kryeministri Berisha i përgjigjet Flekenshtajn: Ja provat që Sorosi po dëmton demokracinë në Shqipëri  

para 2 dite - Gazeta 55

Mediat zbardhin një dokument konfidencial ku Xhorxh Soros u rekomandon ojq-ve të tij në Bruksel që për çështje të BE-së të bashkëpunojnë me Knut Flekenshtajn, pasi ai është një njeri i tij i besuar Ish-kryeministri...

Grevistët dhe banorët e Zharrëzës nisin në këmbë Marshimin e Drejtësisë drejt Tiranës

Grevistët dhe banorët e Zharrëzës nisin në këmbë “Marshimin e Drejtësisë” drejt Tiranës

para 2 dite - Gazeta 55

Fshati Zharrëz është pjesë e Fushës së Myzeqesë, prej nga prodhohen edhe sasitë më të mëdha të produkteve bujqësore në vend, ndaj problemi i atyre grevistëve që po zhvillojnë një marshim historik shumë...

Pse protestojmë dhe një përgjigje Ahmetajt për taksën e sheshtë

Pse protestojmë dhe një përgjigje Ahmetajt për taksën e sheshtë

para 2 dite - Gazeta 55

Qeveria teknike nuk është utopi por shans për të shmangur atë që mund të vijë si pasojë e zgjedhjeve të manipuluara dhe në mungesë lirie. Ato që e kuptojnë këtë, kanë frikë dhe në mungesë alternativash...

AmCham Amnistitë dekurajojnë bizneset e ndershme

AmCham: Amnistitë dekurajojnë bizneset e ndershme

para 2 dite - Gazeta 55

Dhoma Amerikane e Tregtisë zhvilloi Forumin e Biznesit, ku e pranishme ishte Drejtorja e Përgjithshme e Tatimeve, Vasilika Vjero. Gjatë fjalës së saj, Vjero theksoi se Tatimet po angazhohen që të bazohen...

Ministri Vasili përsërit shqetësimin publik për Bordin e ONM së  Presim reflektim

Ministri Vasili përsërit shqetësimin publik për Bordin e ONM-së: “Presim reflektim”  

para 2 dite - Gazeta 55

Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili tha se Lëvizja Socialiste për Integrim nuk tërhiqet nga qëndrimi për Bordin e ONM-së. Në një deklaratë për media, ministri Vasili theksoi se presin reflektim lidhur...

Amnesty International 20 mijë shqiptarë kanë aplikuar për azil në BE gjatë 2016 2017

Amnesty International: 20 mijë shqiptarë kanë aplikuar për azil në BE gjatë 2016-2017

para 2 dite - Gazeta 55

Amnesty International në raportin për të drejtat e njeriut për vitin 2016-2017 e rendit Shqipërinë në vendin e 62, duke e shoqëruar raportimin për vendin tonë me një sërë shqetësimesh dhe problemesh. Një...

Kronika Dibër sekuestrohen 138 kg kanabis në një shtëpi të pa banuar

Kronika-Dibër, sekuestrohen 138 kg kanabis në një shtëpi të pa banuar

para 2 dite - Gazeta 55

Në kulmin e tensioneve politike në vend, ku opozita proteston për të rikthyer në vend dinjitetin e shqiptarëve e për të garantuar lirinë e zgjedhjeve të 18 qershorit, duket se e vetmja gjë që funksionon...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK