http://kariera.mk
Rekomandimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë një lajm i mirë

Rekomandimi për hapjen e negociatave për Shqipërinë një lajm i mirë

para 7 muajve - Gazeta 55

Dega e Partise Demokratike në Britani pershendet vendimin e sotem të Komisionit European për ti rekomanduar Keshillit të Ministrave të BE, qe do të mblidhet në Qershor 2018, hapjen e nagociatave per antaresimin...

Shterpësia e kumbullave të kuqe

Shterpësia e kumbullave të kuqe

para 7 muajve - Gazeta 55

Çdo dite qe kalon përballemi me shterpësinë mendore për zhvillimin e qytetit dhe zonave rurale. Unë bashke me stafin tim po evidentojmë dhe informojmë për situatën e rende te krijuar nga oligarkët e rinj...

Përkthyesi i shquar i Nikolla Sudar nderohet me titullin “Fisnikëria e Tiranës”

para 7 muajve - Gazeta 55

Kur miku im Nikolla Sudar, me atë modestinë e tij proverbiale, më njoftoi se vepra dhe jeta e tij do nderohej këtu në Tiranë, kalimthi më erdhi ndërmend diçka nga krijimtaria biografike e shkrimtarit më...

Arrin në 116 mijë e 685 numri i pemëve të mbjella në Bashkinë Kamëz

Arrin në 116 mijë e 685 numri i pemëve të mbjella në Bashkinë Kamëz

para 7 muajve - Gazeta 55

Bashkëpunimi i Bashkisë me BKT, shtohet numri i pemëve të mbjella në qytetin e Kamzës dhe konkretisht përgjatë rrugës “Bujar Lako” në Zall-Mner. Mbjellja e pemëve në këtë rrugë u bë e mundur nga Banka...

I emëruari i Librazhdit Kastriot Gurra kryebashkiaku i përrallave

I emëruari i Librazhdit Kastriot Gurra, kryebashkiaku i përrallave!

para 7 muajve - Gazeta 55

E çuditshme si i emëruari i Taulantit, flet për te drejtat qe gëzojnë banoret si veshmbathje, ushqim, banese, kujdesin shëndetësor, shërbimet sociale dhe arsimimin dhe këmbëngul se vetëm kështu zhvillohet...

Kopshti Kamza e Re me kaldajë fal bashkëpunimit të Bashkisë Kamëz me Universitetin Bujqësor

Kopshti “Kamza e Re” me kaldajë, fal bashkëpunimit të Bashkisë Kamëz me Universitetin Bujqësor

para 7 muajve - Gazeta 55

Një bashkëpunim i ngushtë institucional i Bashkisë Kamëz me pedagogët e Universitetit Bujqësor Tiranë bëri të mundur vendosjen e një kaldaje ngrohjeje për fëmijët e kopshtit “Kamza e Re”. Ky fryt bashkëpunimi...

KLSH NIK Auditimi suprem publik i Kosovës dhe Kuvajtit së bashku nën moton e INTOSAI t

KLSH, NIK, Auditimi suprem publik i Kosovës dhe Kuvajtit së bashku nën moton e INTOSAI-t

para 7 muajve - Gazeta 55

I nderuar President Al-Sarawi, të nderuar z. Kutila dhe z. Osmani, të nderuar pjesëmarrës!. Të bashkuar dhe të frymëzuar nga moto e INTOSAI-t “Experentia mutua Omnibus prodest (Nga eksperienca e përbashkët...

TAP Fillon Asfaltimin e 8 5 km Rrugë në Fier

TAP Fillon Asfaltimin e 8.5 km Rrugë në Fier

para 7 muajve - Gazeta 55

Në Prill 2018, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) ka filluar në Bashkinë e Fierit asfaltimin e një segmenti rrugor shumë të amortizuar, i cili përdoret nga banorët e më shumë se 14 fshatrave. Përveç banorëve...

Doktor Mhill Gecaj zgjidhet kryetar i Shoqatës Nikaj Mërtur

Doktor Mhill Gecaj zgjidhet kryetar i Shoqatës Nikaj-Mërtur

para 7 muajve - Gazeta 55

Nikaj-Mërturi i Kosovës nderi e krenaria e shqiptarizmës Shoqata Nikaj-Mërturi nën drejtimin e kryetarit Gjin Niklekaj zhvilloi zgjedhjet për strukturën e re drejtuese para pak ditësh. Në fjalën e tij...

Kastriot Boriçi doktori okulist që mund t i besosh dritën e syve

Kastriot Boriçi, doktori okulist që mund t’i besosh dritën e syve

para 7 muajve - Gazeta 55

Mjeku dhe administratori i Klinikës Evropiane të Syve, një histori suksesi Kur u zhvendosëm me mjediset e reja të redaksisë së gazetës nga Rruga e Dibrës për te rruga “Medar Shtylla”, Qendra e Biznesit,...

Edi Rama mbjell furtunë në Kukës

para 7 muajve - Gazeta 55

Shteti nuk njoftoi se u plagosën 120 kuksianë në protestën e organizuar nga kuksianët për kundërshtimin e taksës për kalim në Udhën e Kombit. Ministri i brendshëm që me ligësi i quajti barbarë dhe kryeministri...

Oligarkët, koncesion Shqipërinë, Rilindja-PS … por ka ende shpresë

para 7 muajve - Gazeta 55

Ky mesazh vjen edhe sot nga kjo ditë e shënuar dhe e bekuar e Ringjalljes. E MIRA me siguri do të triumfojë ndaj së KEQES, sado e madhe të duket ajo, sepse njerëzimi është i prirur të lëvizë gjithnjë e...

Luftë verbale me Rusinë për Sergej Skripal, por kush është ai?

para 7 muajve - Gazeta 55

Kush është Sergej Skripal, agjenti i helmuar me gaz nervor që e ka ftohur keq marrëdhënien jo vetëm mes Britanisë së Madhe e Rusisë, por edhe perëndimit e Kremlinit? Kur e pse ndodhi kalimi i tij tek britanikët?...

“Serbisë nuk intereson Asociacioni, por ndryshimi kufijve”

para 7 muajve - Gazeta 55

Fillimi i fazës së re të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë që po zhvillohet në Bruksel me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, duhet të përfundojë me njohje reciproke, ndërsa Serbia t’i zbatojë marrëveshjet...

 Together for Life me mbështetjen e Ambasadës së Hollandës trajnim për gazetarinë investigative

“Together for Life” me mbështetjen e Ambasadës së Hollandës, trajnim për gazetarinë investigative

para 7 muajve - Gazeta 55

Shoqata “Together for Life” me mbështetjen e Ambasadës së Mbretërisë së Vendeve të Ulëta (Embassy of the Netherlands in Albania) organizoi dje një trajnim me gazetarët lidhur me korrupsionin në shëndetësi...

TAP nis fushatë për sigurinë rrugore ne vend

TAP nis fushatë për sigurinë rrugore ne vend

para 7 muajve - Gazeta 55

Tiranë, Shqipëri. Gjatë muajit Mars, Gazsjellësi Trans Adriatik (TAP) në bashkëpunim me Policinë Rrugore dhe Drejtoritë Arsimore Rajonale nisi një tjetër fushatë ndërgjegjësimi mbi sigurinë rrugore. “Jeta...

PD në Britani të Madhe kundër taksës për Rrugën e Kombit Naim Hasani Ndan shqiptarët Rama të ik

PD në Britani të Madhe kundër taksës për Rrugën e Kombit, Naim Hasani: Ndan shqiptarët, Rama të ik

para 7 muajve - Gazeta 55

Dega e Partisë Demokratike në Britani po ndjek më shqetësim të thelle zhvillimet e fundit në Shqipëri, pas protestës se banorëve të zonës se Kukësit, kundër taksës së imponuar ndaj shqiptarëve në të dy...

Kryebashkiaku i Tropojës Besnik Dushaj Mbeshtes protesten e banorevem të lirohen të arrestuarit

Kryebashkiaku i Tropojës Besnik Dushaj: Mbeshtes protesten e banorevem, të lirohen të arrestuarit

para 7 muajve - Gazeta 55

Kryetari i Bashkisë së Tropojës, Besnik Dushaj, mbështet protestën e banorëve për heqjen e taksës në Rrugën e Kombit, dhe kërkon lirimin e të arrestuarve. Ai thotë se banorët e qarkut të Kukësit janë më...

Departamenti i Performancës në KLSH zhvillon një leksion të hapur në Universitetin e Durrësit Aleksandër Moisiu

Departamenti i Performancës në KLSH zhvillon një leksion të hapur  në Universitetin e Durrësit “Aleksandër Moisiu”

para 7 muajve - Gazeta 55

Më datë 27 Mars, me ftesë të Dekanes së Fakultetit të Biznesit të Universitetit të Durrësit “Aleksandër Moisu”, Prof. As. Dr. Azeta Tartaraj, u organizua aktiviteti me temë “Auditimi i performancës dhe...

Dega e PD në Britani vijon takimet me shqiptarët dhe ringritjen e fuqishme

Dega e PD, në Britani vijon takimet me shqiptarët dhe ringritjen e fuqishme

para 8 muajve - Gazeta 55

Të pranishmit në takimin e zonës Barnet për ngritjen e grupseksionit në këtë zonë të North London shprehën shqetësimin madhor për degradimin tërësor të situatës politike dhe ekonomike në Shqipëri dhe numrin...

Mbi 40 rektorë të universiteteve ballkanike dhe studiues shkencorë ishin pjesë e punimeve te konferencës së UT

Mbi 40 rektorë të universiteteve ballkanike dhe studiues shkencorë ishin pjesë e punimeve te konferencës së UT

para 8 muajve - Gazeta 55

Universiteti i Tetovës, si udhëheqës i Presidencës së Asociacionit të Universiteteve Ballkanike për vitin akademik 2017-2018, gjatë dy ditëve, përkatësisht më 30 – 31 mars 2018,  organizoi konferencën...

Dr Deni Porej është emëruar drejtor i WWF Adria

Dr. Deni Porej është emëruar drejtor i WWF Adria

para 8 muajve - Gazeta 55

Dr. Deni Porej është drejtori i ri i WWF Adria, organizatës botërore për mbrojtjen e natyrës. WWF Adria është zyre regjionale me seli në Zagreb, dhe pos në Kroaci, organizata vepron edhe në Shqipëri, Kosovë,...

Gëzuar 1 Prillin z Kryeministër

Gëzuar 1 Prillin, z. Kryeministër!

para 8 muajve - Gazeta 55

Të gjithë ata që e kujtojnë, më 19 tetor të vitit 2012 z.Edi Rama, gjatë Asamblesë së Përgjithshme të Partisë Socialiste, tha se fushata elektorale e Partisë Socialiste do të niste, prej janarit të vitit...

Në Universitetin e Tetovës u mbajt Konferenca IV shkencore e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

Në Universitetin e Tetovës u mbajt Konferenca IV shkencore e Asociacionit të Universiteteve Ballkanike

para 8 muajve - Gazeta 55

Tema kryesore që u trajtua në konferencë ishte “Bashkëpunimi midis universiteteve dhe bashkëjetesa kulturore – një premisë për një platformë të qëndrueshme në të gjithë Ballkanin”. President i Asociacionit...

U mbajt Tetovë edicioni i dytë i Manifestimit Letrar Ndërkombëtar Shtigje poetike

U mbajt Tetovë edicioni i dytë i Manifestimit Letrar Ndërkombëtar “Shtigje poetike’’

para 8 muajve - Gazeta 55

Tetovë, 22 mars – Shoqata për kulturë dhe art “Tradita”, përkatësisht Klubi letrar “Metafora”, më 21 mars – Ditën Botërore të Poezisë e organizoi edicionin e dytë të manifestimit letrar ndërkombëtar “Shtigje...

Bashkia Kamëz kap shifrën e 105 874 mijë pemëve dekorative të mbjella në territorin e saj

Bashkia Kamëz kap shifrën e 105.874 mijë pemëve dekorative të mbjella në territorin e saj

para 8 muajve - Gazeta 55

Bashkia Kamëz kap shifrën e 105.874 pemëve dekorativë të mbjella në territorin e saj. Kjo shifër sigurisht përbën një vlerësim për kujdesin që Bashkia i ka kushtuar mjedisit, krahas urbanizimit dhe shërbimeve...

Kamëz dhe Paskuqan ja zonat ku do të ndërhyjë Bashkia për ndërtimin e kanalizimeve të ujerave të ndotura KUN

Kamëz dhe Paskuqan, ja zonat ku do të ndërhyjë Bashkia për ndërtimin e kanalizimeve të ujerave të ndotura (KUN)

para 8 muajve - Gazeta 55

10 vitet e fundit Kamza ka pësuar ndryshime rrënjësore në infrastrukturën rrugore si dhe në Paskuqan prej vitit 2015, ky realitet është i prekshëm. Bashkia e drejtuar nga kryebashkiaku Xhelal Mziu ka mundur...

Rruga drejt një ferme

Rruga drejt një ferme

para 8 muajve - Gazeta 55

Me një shtrirje të gjerë në rrethin e Fierit  është i mirënjohuri  FED invest me tetë degët e tij në këtë rajon, që tashmë propozon shërbime pagesash, jep më shumë kredi dhe më shumë depozita. Ka shumë...

Presidenti Trump Dënim me vdekje për narko trafikantët

Presidenti Trump: Dënim me vdekje për narko-trafikantët

para 8 muajve - Gazeta 55

Plani i Presidentit amerikan Donald Trump për të luftuar krizën e varësisë nga opioidet në vend kërkon dënime më të ashpra për trafikantët e drogës. Natyrisht, në Shqipëri nuk mund të flasim për denim...

Meta në simpoziumin  Imam Aliu midis traditës dhe modernitetit  Për bektashinjtë tanë Shqipëria ngelet mbi gjithçka

Meta në simpoziumin: “Imam Aliu midis traditës dhe modernitetit”: Për bektashinjtë tanë Shqipëria ngelet mbi gjithçka!

para 8 muajve - Gazeta 55

Sipas Presidentit të Republikës Bektashizmi përfaqëson një besim tradicional, dije dhe kulturë të konsoliduar në Shqipëri ku mes tyre Meta përmendi Naim e Sami Frashërin, Gjysh Ali Gjirokastrën, Abdyl...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK