http://kariera.mk
Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi

Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm Lani dhëmbët me vaj kokosi kjo është teknika më e re dhe më e thjeshtë për zbardhjen e dhëmbëve. Kjo teknikë ishte sekret i indianëve të lashtë...

Lëkurë e butë dhe me shkëlqim  Ja maska ideale e natës

Lëkurë e butë dhe me shkëlqim? Ja maska ideale e natës

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Lëkura po shndërrohet gjithmonë e më shumë në një problem, e kjo edhe si pasojë e pluhrave dhe ajrit të rënduar. Shumë e thatë apo shumë e yndyrosur, duhet ta pranojmë se fytyra ka nevojë të vazhdueshme...

Patate dhe kos  dieta që ju ndihmon të humbni 5 kg në tre ditë

Patate dhe kos, dieta që ju ndihmon të humbni 5 kg në tre ditë

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe do humbisni 5 kg. Gjatë kësaj diete do hani patate...

Seksi dhe gjumi  çelësat e lumturisë

Seksi dhe gjumi, çelësat e lumturisë

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Studimi i ri nga Qendra Kombëtare Britanike për Hulumtime Sociale tregon se seksi dhe gjumi janë më të rëndësishmit për lumturinë dhe mirëqenien, dhe se paratë nuk kanë të bëjnë fare me lumturinë. Studimi,...

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të gjelbër e të verdhë. Askush nuk do të donte të kalonte nëpër të gjitha...

5 gjërat që mendojnë meshkujt menjëherë pas seksit

5 gjërat që mendojnë meshkujt menjëherë pas seksit

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Mesa duket ekspertët  kanë veçuar disa gjëra  se çfarë mendojnë meshkujt pasi kryejnë marrëdhënie seksuale. Sipas tyre  janë 5 gjëra kryesore që dominojnë. Ndoshta ndonjë mendim tjetër edhe mund t’ju ketë...

Sekreti për një gjumë të përsosur

Sekreti për një gjumë të përsosur

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Të lexoni libër, të keni dy jastëk dhe të strukeni në anën e djathtë e përmirëson gjumin tuaj të shëndetshëm. Shkoni në shtrat saktësisht në orën 22:39 pasi keni veshur pizhame. Zbulimi i ri është bërë...

Ja çfarë duhet të dini para se të shkoni tek gjinekologu

Ja çfarë duhet të dini para se të shkoni tek gjinekologu

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Kur shkojmë në një takim tek gjinekologu gjithmonë kemi disa shqetësime që kalojnë në kokën tonë. Sepse në fund të fundit jemi femra dhe është mëse normale. Për t’ju qetësuar sot në këtë artikull do ju...

Si ta keni higjienën të përsosur, sipas shkencës

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Kur është fjala për rutinën tuaj ditore higjienike – duke filluar nga pastrimi i dhëmbëve e deri te dushi i mbrëmjes – ju mendoni se i keni të gjitha gjërat nën kontroll. Por do të befasoheni nga ato që...

Maska natyrale që zhduk qimet e fytyrës

më 12.2018 - Sekrete Bukurie

Një nga problemet estetike më të mëdha për shumicën e grave janë qimet e fytyrës dhe shumë prej tyre shkojnë edhe në gjëra ekstreme, duke shpenzuar mijëra para në heqjen e tyre efektive. Ndër metodat më...

Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi

Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm Lani dhëmbët me vaj kokosi kjo është teknika më e re dhe më e thjeshtë për zbardhjen e dhëmbëve. Kjo teknikë ishte sekret i indianëve të lashtë...

Lëkurë e butë dhe me shkëlqim  Ja maska ideale e natës

Lëkurë e butë dhe me shkëlqim? Ja maska ideale e natës

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Lëkura po shndërrohet gjithmonë e më shumë në një problem, e kjo edhe si pasojë e pluhrave dhe ajrit të rënduar. Shumë e thatë apo shumë e yndyrosur, duhet ta pranojmë se fytyra ka nevojë të vazhdueshme...

Patate dhe kos  dieta që ju ndihmon të humbni 5 kg në tre ditë

Patate dhe kos, dieta që ju ndihmon të humbni 5 kg në tre ditë

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Zgjedhja perfekte nëse doni të humbisni 5 kg këtë fundjavë. Duke provuar këtë dietë me patate ju do të ndiheni më pak të uritur. Dieta zgjat 3 ditë dhe do humbisni 5 kg. Gjatë kësaj diete do hani patate...

Seksi dhe gjumi  çelësat e lumturisë

Seksi dhe gjumi, çelësat e lumturisë

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Studimi i ri nga Qendra Kombëtare Britanike për Hulumtime Sociale tregon se seksi dhe gjumi janë më të rëndësishmit për lumturinë dhe mirëqenien, dhe se paratë nuk kanë të bëjnë fare me lumturinë. Studimi,...

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj

Përzieni vazelinën me këtë përbërës dhe shikoni se çfarë do të ndodhë me lëkurën tuaj

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Dëmtimi i enëve të gjakut për gjithëfarë arsyesh na lë me shenja në lëkurë që brenda 7 ditëve ndryshojnë ngjyrë nga vjollcë, në të gjelbër e të verdhë. Askush nuk do të donte të kalonte nëpër të gjitha...

5 gjërat që mendojnë meshkujt menjëherë pas seksit

5 gjërat që mendojnë meshkujt menjëherë pas seksit

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Mesa duket ekspertët  kanë veçuar disa gjëra  se çfarë mendojnë meshkujt pasi kryejnë marrëdhënie seksuale. Sipas tyre  janë 5 gjëra kryesore që dominojnë. Ndoshta ndonjë mendim tjetër edhe mund t’ju ketë...

Sekreti për një gjumë të përsosur

Sekreti për një gjumë të përsosur

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Të lexoni libër, të keni dy jastëk dhe të strukeni në anën e djathtë e përmirëson gjumin tuaj të shëndetshëm. Shkoni në shtrat saktësisht në orën 22:39 pasi keni veshur pizhame. Zbulimi i ri është bërë...

Ja çfarë duhet të dini para se të shkoni tek gjinekologu

Ja çfarë duhet të dini para se të shkoni tek gjinekologu

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Kur shkojmë në një takim tek gjinekologu gjithmonë kemi disa shqetësime që kalojnë në kokën tonë. Sepse në fund të fundit jemi femra dhe është mëse normale. Për t’ju qetësuar sot në këtë artikull do ju...

Si ta keni higjienën të përsosur, sipas shkencës

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Kur është fjala për rutinën tuaj ditore higjienike – duke filluar nga pastrimi i dhëmbëve e deri te dushi i mbrëmjes – ju mendoni se i keni të gjitha gjërat nën kontroll. Por do të befasoheni nga ato që...

Maska natyrale që zhduk qimet e fytyrës

më 9.2018 - Sekrete Bukurie

Një nga problemet estetike më të mëdha për shumicën e grave janë qimet e fytyrës dhe shumë prej tyre shkojnë edhe në gjëra ekstreme, duke shpenzuar mijëra para në heqjen e tyre efektive. Ndër metodat më...

Uji i trëndafilit  rituali antik i bukurisë

Uji i trëndafilit, rituali antik i bukurisë

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

I përdorur në Indi dhe në vendet arabe si ilaç bazë për të rinuar lëkurën, për ritet fetare dhe për përgatitjen e ushqimeve, uji i trëndafilit është ende aktual dhe i kërkuar për cilësitë kundër rrudhave,...

Ashpërsia e prindërve nuk është virtyt

Ashpërsia e prindërve nuk është virtyt

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Fëmija shpesh sillet “keq” dhe kjo mund të mos jetë pasojë e edukimit të keq, por vetëm pjesë përbërëse e rritjes së tij. Prindërit shpesh harrojnë që ekzistojnë dallime të mëdha në mes asaj se çka bën...

Kujdesuni për dhëmbët  fytyrën dhe flokun me banane

Kujdesuni për dhëmbët, fytyrën dhe flokun me banane

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Përdorimin e bananes e gjejmë në forma nga më të ndryshmet, ndërsa përdoret si një maskë për fytyrën, zbardhues dhëmbësh, si dhe një terapi për rënien e flokëve. Lëvorja e bananes përdoret si shkëlqyes...

Kremrat e diellit nuk janë aq të sigurtë  shkaktojnë kancer të lëkurës

Kremrat e diellit nuk janë aq të sigurtë, shkaktojnë kancer të lëkurës

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Kremrat e diellit që përdoren më së shumti në sezonin e verës prej rrezeve të forta nuk janë aq të sigurtë pasi mund të shkaktojnë kancer të lëkurës. Sipas një studimi të bërë në Britani vihet re se njerëzit...

4 shenjat e kancerit të zorrës që asnjë femër nuk duhet t i injoroj

4 shenjat e kancerit të zorrës që asnjë femër nuk duhet t’i injoroj

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Të gjithë e dimë që parandalimi është hapi i parë në mbrojtjen kundër sëmundjeve si kanceri. Prandaj dëgjojmë shpesh rekomandime të tipit bëni kontrolle të herëpashershme të gjirit ose kontrolloni nishanet...

Sekreti për flokë të përsosur  Balsami para shampos

Sekreti për flokë të përsosur? Balsami para shampos!

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Një trend i ri, i quajtur “përmbysja e larjes së flokëve”, përbën një metodë revolucionare në mënyrën sesi duken flokët, pa nevojën e përdorimit të produkteve të shtrenjta profesionale. Çfarë duhet bërë?...

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani 4 bajame në ditë

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse hani 4 bajame në ditë

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Gjërat e shijshme jo gjithmonë janë të shëndetshme dhe e anasjellta. Ky është edhe rasti i bajameve. Ato përmbajnë shumë vitamina dhe elementë të tjerë që ju ndihmojnë të jeni të shëndetshëm dhe të bukur...

Shëroni diabetin me ndihmën e këtyre ilaçeve

Shëroni diabetin me ndihmën e këtyre ilaçeve

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Nëse gjithmonë ndiheni të etur, urinoni shpesh, nuk shikoni mirë me sy, merrni frymë shpejt, ndoshta keni nivel të lartë të sheqerit në gjak. Lexoni çfarë duhet të hani në ato momente, në vend se të vraponi...

Hithrat janë kundër anemisë

Hithrat janë kundër anemisë

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Nëse vuani nga pagjakësia, keni probleme me pagjumësinë, ju mundojnë të thatit, këtu janë hithrat. Kjo bimë shëruese është e pasur me vitamina A, B, D, E dhe K, hekur, kalcium, kalium, zink, magnez. Ndihmon...

Hiqni njollat dhe shenjat nga lëkura me këtë krem

Hiqni njollat dhe shenjat nga lëkura me këtë krem

më 6.2017 - Sekrete Bukurie

Njollat janë rezultat i ndalimit të kontinuitetit të lëkurës që shfaqet si pasojë e operacionit, plagëve, të djegurave. Prania e shenjave për dikë paraqet problem estetik dhe kërkon miliona tretmanë për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK