http://kariera.mk
E pabesueshme por ky djalë u dobësua për 27 kg për më shumë së një muaj

E pabesueshme, por ky djalë u dobësua për 27 kg për më shumë së një muaj!

para 3 orë - Keshilla

Pesha po vazhdon të jetë njëri prej problemeve të shumta edhe të Kosovës Ushqimet e shpejta, pijet më sheqer dhe dieta të tjera po shkaktojnë që edhe të rinj të fitojnë peshë shumë shpejt. I tillë ishte...

Nëse e shihni këtë vizë të bardhë te mishi i pulës mos gaboni ta fusni në gojë

Nëse e shihni këtë vizë të bardhë te mishi i pulës, mos gaboni ta fusni në gojë!

para 3 orë - Keshilla

Gjithnjë e më shumë gjokse pulash tani kanë ‘vija të bardha’. Trupi njerëzor konsumon mish më shumë se kurrë, sepse mishi i pulës është një burim i njohur i proteinave. Ato janë shirita të yndyrës që shfaqen...

E thotë shkenca dhe Kurani Çfarë thonë njerëzit 72 orë para se të vdesin

E thotë shkenca dhe Kurani: Çfarë thonë njerëzit 72 orë para se të vdesin!

para 3 orë - Keshilla

Pak para se të vdesin, njerëzit parandiejnë se janë duke shkuar diku nga kjo botë, ndiejnë se do të udhëtojnë. Disa madje i shohin të afërmit e tyre të cilët moti kanë vdekur, sikur kanë ardhur me i marrë...

Doni të humbisni peshë shpejt Dietologët sugjerojnë vetëm këto ushqime

Doni të humbisni peshë shpejt? Dietologët sugjerojnë vetëm këto ushqime!

para një dite - Keshilla

Një dietë e ekuilibruar është komponenti kryesor i një jetese të shëndetshme. A është e mundur të shijoni ushqimin dhe të mos shtoni në peshë? Me sa duket, po! Këtë na e thonë vetë dietologët. Parimet...

Zgjidhni njërin sy dhe mësoni sekretet që fsheh personaliteti juaj

Zgjidhni njërin sy dhe mësoni sekretet që fsheh personaliteti juaj!

para një dite - Keshilla

Jeni gati për një test që do të zbulojë shumë sa i përket anëve të errëta të përsonalitetit tuaj? Fillimisht zgjidhni në mënyrë preferenciale njërin nga nëntë sytë në foton mësipër… Nëse zgjedhja juaj...

Këto momente të sikletshme nuk i evitoni dot në seks

Këto momente të sikletshme nuk i evitoni dot në seks!

para një dite - Keshilla

Me siguri keni provuar t’ju ndodhin incidente apo situata të sikletshme, për të cilat keni preferuar të mos diskutoni, madje as me partnerin tuaj. Por, mos u mërzisni. Na kanë ndodhur të gjithëve. Nuk...

Prekëse Qeni shtyn pronarin në karrocë pasi aksidenti e la atë të paralizuar

Prekëse: Qeni shtyn pronarin në karrocë, pasi aksidenti e la atë të paralizuar!

para 2 dite - Keshilla

Danilo Alarcon, 45 vjeç, ishte duke u shëtitur poshtë një rruge në Filipine me karrocën e tij, përderisa qeni i tij Digong e shtynte atë përpara me hundën e tij. Ai është shtatë muajsh dhe është me Danilon...

A duhet të vendosim vaj ulliri në lëkurë

A duhet të vendosim vaj ulliri në lëkurë?

para 2 dite - Keshilla

Vaji i ullirit, pavarësisht nga potenciali i frikshëm për të bllokuar poret, ka disa përfitime: Ai ka përmbajtje të lartë skualine, një vaj që imiton shtresën natyrale të lëkurës, kështu që e ajo i bën...

Silleni si fëmijë Shkenca e ka një shpjegim për ju

Silleni si fëmijë? Shkenca e ka një shpjegim për ju!

para 2 dite - Keshilla

Është e lehtë të kapesh në lakun e pafund të të pyeturit veten nëse jeni aty ku duhet në moshën aktuale. Në moshën 12 vjeçare, prisja se do të kisha një shtëpi, një karrierë dhe një familje deri në moshën...

Një orë para se të shkoni në gjumë përzieni bananen me kanellë Pini çdo mbrëmje ja se ç do të ndodhë

Një orë para se të shkoni në gjumë, përzieni bananen me kanellë: Pini çdo mbrëmje, ja se ç’do të ndodhë!

para 3 dite - Keshilla

Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije. Gjumi i mirë është thelbësor për funksionimin e duhur të të gjithë trupit, si dhe për mirëqenien dhe shëndetin...

Provoni pozën e maces garanton kulmimin më të fuqishëm edhe të mashkullit edhe të femrës

Provoni pozën e maces, garanton kulmimin më të fuqishëm edhe të mashkullit edhe të femrës!

para 3 dite - Keshilla

Edhe pse mbase te ne nuk është temë tabu, orgazma femërore edhe sot e kësaj dite konsiderohet mister. Jo vetëm për meshkujt, por edhe për femrat, të cilat trupin e tyre nuk e njohin mjaftueshëm dhe nuk...

Varësia e prindërve nga telefonat ndikon në sjelljet e fëmijëve

Varësia e prindërve nga telefonat ndikon në sjelljet e fëmijëve!

para 3 dite - Keshilla

Për sjellje të këqija të fëmijëve mund të fajësohen prindërit të cilët kanë varësi ndaj telefonave të tyre mobilë tregojnë studimet. Shkencëtarët kanë zbuluar një trend midis përdorimit të tepruar të pajisjeve...

Ky anglez ua kalon vushtrriasve i pi 300 çaja në ditë

Ky anglez ua kalon vushtrriasve, i pi 300 çaja në ditë!

para 4 dite - Keshilla

Të gjithë jeni në dijeni për efektin qetësues që japin çajat në momente kur gjendeni në stres. Ato përveç që rregullojnë gjumin, ndihmojnë të luftoni dhe urinë nervore. Por në Mbretërinë e Bashkuar, gjendet...

Këto janë 4 llojet e çifteve ju ku bëni pjesë

Këto janë 4 llojet e çifteve, ju ku bëni pjesë?

para 4 dite - Keshilla

Shkencëtarët nga Universiteti i Ilinoisit zhvilluan një eksperiment mbi 376 çifte të dashuruara. Ata u përpoqën të kuptonin se si ndjenjat e njerëzve ndryshojnë me kalimin e kohës dhe vëzhguan çdo çift...

Njeriu i dytë më i mençuri në botë thotë se këto ilaçe truri e kanë bërë më të zgjuar

Njeriu i dytë më i mençuri në botë thotë se këto “ilaçe truri” e kanë bërë më të zgjuar

para 4 dite - Keshilla

Rick Rosner, është njeriu i dytë më i zgjuar në botë, por ditën e tij e fillon duke gëlltitur rreth 50 tableta. Tabletat Omega 3 me vaj peshku i përdor për të kontrolluar yndyrën e tepërt, një aspirinë...

Bota kërcënohet nga një virus i rrallë seksual ja çfarë paralajmërohet

Bota kërcënohet nga një virus i rrallë seksual, ja çfarë paralajmërohet!

para 5 dite - Keshilla

Shoqata Britanike për Shëndetin Seksual dhe HIV ka paralajmëruar përhapjen e një infeksioni të rrallë që transmetohet në rrugë seksuale. Bëhet fjalë për bakterin Mycoplasma Genitalium, që mund të shkaktojë...

Gjithçka për operacionet në hundë flet doktori Zgjim Limani

Gjithçka për operacionet në hundë, flet doktori Zgjim Limani!

para 5 dite - Keshilla

Vendimi i një personi të interesuar për të bërë një ndërhyrje rinoplastike, apo ndërhyrje estetike të hundës, është një çështje jo e lehtë për personin që dëshiron t’i bëjë këto ndërhyrje. Paragjykimet...

Pse meshkujt duhet të hanë sa më shumë fruta të thata

Pse meshkujt duhet të hanë sa më shumë fruta të thata?

para 5 dite - Keshilla

Rezultatet e një studimi treguan se konsumimi i rregullt i frutave të thata përmirëson spermën tek meshkujt Burrat që konsumuan rreth dy grushta fruta të thata mikse (bajame, arra dhe lajthi) përditë për...

Kujdes Heqja e qimeve nga hunda mund të na lë të vdekur në vend

Kujdes! Heqja e qimeve nga hunda mund të na lë të vdekur në vend!

para 6 dite - Keshilla

Duket se disa gjëra të cilat në përditshmëri nuk u kushtojmë aspak vëmendje nga ana shëndetësore, mund të rezultojnë fatale për ne. Shpesh mjekët janë shprehur se të depiluarit në pjesë të caktuara në...

Nëse të dhemb ky dhëmb ke probleme me këtë organ

Nëse të dhemb ky dhëmb, ke probleme me këtë organ!

para 6 dite - Keshilla

A e dini se dhimbja më e vogël e dhëmbëve, mund të jetë shenjë e një problemi në trupin tuaj? Siç duket, ekziston një lidhje e fortë mes gjendjes së dhëmbëve dhe gjendjes së organeve të brendshme të trupit....

Këto 9 komplimentet që vajzat adhurojnë të dëgjojnë

Këto 9 komplimentet që vajzat adhurojnë të dëgjojnë!

para 6 dite - Keshilla

Shumë meshkuj mendojnë se e rëndësishme është të bësh komplimente dhe nuk ka rëndësi se për çfarë apo si. Por çuditërisht ja cilat janë 9 komplimentet që vajzat duan të dëgjojnë nga meshkujt: 9- Buzët...

Ajri i kondicionuar si ta përdorim dhe të shmangim dhimbjen e fytit

Ajri i kondicionuar, si ta përdorim dhe të shmangim dhimbjen e fytit!

para 6 dite - Keshilla

Ndryshimet e temperaturës (duke kaluar nga i nxehti jashtë te nxehtësia brenda) mund të bëjnë një tendosje në rrugët e frymëmarrjes, veçanërisht nëse ato tashmë kanë disa probleme: zgjidhja e vetme është...

Vajzë apo djalë Zbulo se çfarë gjinie është bebi juaj pa shkuar tek mjeku testi 100 përqind i saktë

Vajzë apo djalë? Zbulo se çfarë gjinie është bebi juaj pa shkuar tek mjeku, testi 100 përqind i saktë!

para 6 dite - Keshilla

Në përgjithësi, gratë shtatzëna shtojnë në peshë, por vendi ku shkojnë kilet e tepërta mund të përcaktojë nëse prisni djalë apo vajzë. Nëse shtoni në zonën e ijeve dhe kofshëve, atëherë mund të jetë vajzë;...

A janë të rrezikshme puçrrat e kuqe në trup Ja çfarë thonë ekspertët

A janë të rrezikshme puçrrat e kuqe në trup? Ja çfarë thonë ekspertët!

para një jave - Keshilla

Këto puçrra të vogla të kuqe janë goxha problem i shpeshtë, por nuk është bash e parrezikshme se a është fjala për sukrep, skuqje apo puçrra. Ja përgjigjja. Këto puçrra, puçërrza apo sido që t’i quani,...

Përfitimet shëndetësore nga qershitë

Përfitimet shëndetësore nga qershitë

para një jave - Keshilla

Duke pasur parasysh që kanë pak kalori, dhe shumë veti shëndetësore mos hiqni dorë nga qershitë, por duhet të jenë të freskëta dhe të pjekura mirë. Më poshtë po rendisim disa nga benefitet e këtij fruti....

40 për qind e kancereve ndërlidhen me mbipeshën

40 për qind e kancereve ndërlidhen me mbipeshën!

para një jave - Keshilla

Pesha e tepërt nuk është e keqe vetëm për zemrën tuaj – por gjithashtu jua rritë rreziqet për zhvillimin e kancerit. Në fakt, 40 për qind e të gjitha llojeve të kancerit janë të ndërlidhura me mbipeshën...

Për rritje të koncentrimit përdorni këto ushqime

Për rritje të koncentrimit përdorni këto ushqime!

para një jave - Keshilla

Në qoftë se ju pret ditë e rëndësishme në punë, apo thjesht natën nuk e keni pasur të mirë, këto produkte ushqimor do të bëjnë të ‘vloni’ nga energjia. Ujë Salmon Vezë Çaj Portokall Çokolata e zezë Spinaq...

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

para një jave - Keshilla

Shumë shpejt kjo do të jetë e mundur pasi shkencëtarët kanë krijuar një test gjaku i cili mund të na tregojë sa kohë na ka mbetur për të jetuar. Studimi është një nga kërkimet e shumta që po bëhen në botë...

Mos e bleni më Me këta tre përbërës mund të përgatisni viagra natyrale në kushte shtëpije

Mos e bleni më: Me këta tre përbërës mund të përgatisni viagra natyrale në kushte shtëpije!

para një jave - Keshilla

A e dini se mund të përgatisni viagra në kushte shtëpie. Krejt çka ju duhet janë tre përbërës që të gjithë i kemi më shtëpitë tona. Një nga përbërësit më të shëndetshëm në botë është shalqiri. Kështu,...

Shëtitja në park i zvogëlon rreziqet e sëmundjeve të zemrës

Shëtitja në park i zvogëlon rreziqet e sëmundjeve të zemrës!

para një jave - Keshilla

Një studim ka zbuluar se shëtitjet në park janë të mira për ju sepse shpenzimi i kohës në natyrë e përmirëson shëndetin në periudhë afatgjate. Sipas tyre, largimi nga xhungla e jetës urbane për t’u shëtitur...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK