http://kariera.mk
Dieta ushtarake për të humbur 4 5kg për 3 ditë

Dieta ushtarake për të humbur 4.5kg për 3 ditë

para 4 dite - Keshilla

Humbja e peshës është diçka që shumica e njerëzve e synojnë. Gjithkush mund të përfitojë nga fitimi i disa muskujve dhe humbja e yndyrës së trupit, jo vetëm në aspektin e estetikës, por edhe për arsye...

Shkencëtarët zbulojnë pse foshnja lëvizë në barkun e nënës

Shkencëtarët zbulojnë pse foshnja lëvizë në barkun e nënës

para 4 dite - Keshilla

Për shumë nëna, ndjenja e lëvizjes së foshnjës në bark është e papërshkrueshme, por përderisa shumica e pranojnë atë si një pjesë normale të shtatzënisë, ka shumë dilema pse ndodh kjo. Por tani shkencëtarët...

Rreziku nga ushqimi fast food

Rreziku nga ushqimi “fast food”

para 4 dite - Keshilla

Gjithashtu, njerëzit që nuk marrin mjaftueshëm antioksidantë, të cilët gjenden në fruta e perime, prodhojnë rruaza të kuqe gjaku të dëmtuara. Këto rruaza mbajnë oksigjen dhe e çojnë nga mushkëritë në indet...

Meshkujt e pasur iu duken më tërheqës femrave

Meshkujt e pasur iu duken më tërheqës femrave

para 2 muajve - Keshilla

Një mashkull iu duket më tërheqës femrave nëse ato mendojnë se ai është i pasur, ka gjetur një studim i ri – por për meshkujt ajo çfarë ka rëndësi është pamja. Studimi sugjeron se femrat janë katër herë...

Maska e duhur për të larguar yndyrën nga lëkura juaj

Maska e duhur për të larguar yndyrën nga lëkura juaj

para 2 muajve - Keshilla

Situata stresuese, mbingarkesë në punë, mungesë gjumi, probleme shëndetësore, të gjitha këto faktorë e dëmtojnë lëkurën në fytyrë duke shkaktuar shfaqje të parakohshme të rrudhave dhe njolla të ndryshme....

Kjo është pesha ideale e trupit sipas gjatësisë

Kjo është pesha ideale e trupit sipas gjatësisë

para 3 muajve - Keshilla

Dëshironi të dini se cila është pesha ideale e trupit tuaj? Atëherë shikoni rezultatet! Rezultatet bazohen në këtë lloj formule: (Gjatësia juaj – 100) – (10% x (Gjatësi – 100) = Pesha. 1- Nese jeni e gjate...

Shenjat e para që tregojnë se jeni shtatzënë

Shenjat e para që tregojnë se jeni shtatzënë

para 3 muajve - Keshilla

Lajmi më i gëzuar dhe më emociounues që mund të merrni ndonjëherë është se jeni shtatzënë. Kohë më parë, konfirmimi i një shtatzënie nuk ishte aq i thjeshtë sa në ditët e sotme. Ose duhet të hamendësonit...

Çfarë të bëni kur nuk mund të mbeteni shtatzënë për herë të dytë

Çfarë të bëni kur nuk mund të mbeteni shtatzënë për herë të dytë

para 4 muajve - Keshilla

Kur një çift fillon të “punojë” për ta krijuar fëmijën e dytë, supozon se kjo gjë do të ndodhë brenda muajit, por jo gjithmonë ndodh kështu. Ka shumë prindër të cilët e kanë më vështirë të mbesin shtatzënë...

Si të përdorni kungullin për të luftuar kolesterolin yndyrnat dhe trigliceridet

Si të përdorni kungullin për të luftuar kolesterolin, yndyrnat dhe trigliceridet

para 4 muajve - Keshilla

Në ditët e sotme, shumë njerëz nuk mendojnë me të vërtetë për efektet e ushqimeve që zakonisht konsumojnë në të gjithë shëndetin e tyre. Për aq kohë sa është e shijshme dhe i kënaq ata, shumë prej tyre...

Ja si të hiqni pesticidet nga frutat dhe perimet

Ja si të hiqni pesticidet nga frutat dhe perimet

para 4 muajve - Keshilla

Të gjithë e dinë se frutat dhe perimet janë ndër ushqimet që konsumohen më së shumti, por përmbajnë pesticide. Pjesa më e madhe e njerëzve i blejnë produktet e tyre në supermarket, duke e ditur sasinë...

Vuani nga kapsllëku Ja mënyrat natyrale për ta trajtuar

Vuani nga kapsllëku? Ja mënyrat natyrale për ta trajtuar

para 4 muajve - Keshilla

Kapsllëku është një kusht shëndetësor shumë i përhapur tek njerëzit. Disa nga faktorët që ndikojnë në kapsllëk janë dieta e varfër ushqimore, mungesa e aktivitetit fizik, konsumimi i ushqimeve të thata,...

Përbërësi i kanellës ndihmon në shkrirjen e dhjamit

Përbërësi i kanellës ndihmon në shkrirjen e dhjamit

para 4 muajve - Keshilla

Shkencëtarët kanë zbuluar që një përbërës në kanellë mund të ndihmoj në shkrirjen e dhjamit. Cinnamaldehyde është një vaj esencial që i jep erzës shijen e dallueshme, si dhe ka treguar tek testimet me...

Me këto pozita gjatë aktit intim mbetesh menjëherë shtatzënë

Me këto pozita gjatë aktit intim, mbetesh menjëherë shtatzënë!

para 4 muajve - Keshilla

Nëse jeni duke kërkuar pozicionet më të mirë seksuale për të mbetur shtatzënë, nuk ka ndonjë studim përfundimtar, por ato vërtetojnë që çdo pozicion është më i mirë nga ndonjë tjetër. Gratë mund të mbeten...

Ekzistojnë pesë lloje diarreje nëse në guacën e WC së vëreni këtë  menjëherë shkoni te mjeku

Ekzistojnë pesë lloje diarreje, nëse në guacën e WC-së vëreni këtë – menjëherë shkoni te mjeku

para 4 muajve - Keshilla

Ashtu siç ekzistojnë tipa shumë të ndryshëm të jashtëqitjes, po ashtu ekziston dallimi edhe te diarreja dhe secila na tregon diçka të veçantë për shëndetin tonë. Prandaj, kur shkoni te mjeku me probleme...

Historia e vajzës me sëmundjen e flokëve që do t u bëjë me lotë

Historia e vajzës me sëmundjen e flokëve që do t’u bëjë me lotë

para 4 muajve - Keshilla

Alopecia është një sëmundje nga e cila bien flokët, që ndodh si rezultat i një sistemi imunitar të personit. Therese Hansson nga Malmo e Suedisë, zbuloi se ajo vuan nga kjo sëmundje që prej moshash 14-vjeçare....

Çfarë ndodh me vaginën me kalimin e moshës

Çfarë ndodh me vaginën me kalimin e moshës

para 4 muajve - Keshilla

Sigurisht me kalimin e moshës mund të vini re shtimin e rrudhave në fytyrë, humbjen e kujtesës, uljen e metabolizmit, por nuk mund të dalloni me lehtësi se çfarë ndodh me vaginën tuaj. Mirëpo ka shumë...

Rregullat që duhet t i dini kur u jepni fëmijëve ilaçe

Rregullat që duhet t’i dini kur u jepni fëmijëve ilaçe

para 4 muajve - Keshilla

Para së gjithash na duhet t’ju bëjmë thirrje të tregoni kujdes me përdorimin e medikamenteve, pra asnjëherë mos merrni iniciativa që nuk rekomandohen nga mjeku ose nëse medikamenti nuk shkruan të kundërtën....

Një herë e përgjithmonë a duhet t i lash dhëmbët çdo natë para se të flesh

Një herë e përgjithmonë: a duhet t’i lash dhëmbët çdo natë para se të flesh?

para 4 muajve - Keshilla

Ka njerëz akoma që pretendojnë se duhet t’i lajnë dhëmbët një herë në ditë dhe shumë prej tyre kanë zgjedhur që kjo herë të jetë në mëngjes. Nëse pyet veten a është zakon i mirë apo i keq i larjes së dhëmbëve...

Ja si ndikon gjumi në trupin tonë

Ja si ndikon gjumi në trupin tonë

para 4 muajve - Keshilla

Gjumi është procesi ku secili nga ne e cilëson si një mundësi e mirë për t’u çlodhur. Gjumi dhe pagjumësia janë dy fenomene të cilët kanë një ndikim të theksuar në mbarëvajtjen e organizmit prandaj është...

Freskon hedh helmet heq 6 kg për 10 ditë Dieta e fortë me jogurt

Freskon, hedh helmet, heq 6 kg për 10 ditë: Dieta e fortë me jogurt!

para 4 muajve - Keshilla

Jogurti është ushqim shumë i përdorshëm dhe i dobishëm, i cili normalizon aktivitetet e organeve për tretje, përmirëson sistemin imun, ndihmon në hedhjen jashtë të helmeve dhe nxit punën e shpejtë të metabolizmit....

Zhytni këmbët në ujë të ftohtë çdo natë për të mirën e shëndetit tuaj

Zhytni këmbët në ujë të ftohtë çdo natë, për të mirën e shëndetit tuaj

para 4 muajve - Keshilla

Zhytja e këmbëve në ujë të akullt stimulon rrjedhjen e gjakut dhe zvogëlon inflamacionin. Kjo shkakton që venat të ngushtohen, heq toksinat nga trupi dhe relakson muskujt. Për ata që bëjnë stërvitje gjatë...

Dobësohuni me molla

Dobësohuni me molla

para 4 muajve - Keshilla

E pasur me fibra, vitaminë C, minerale etj, molla jo rastësisht është fruta më e preferuar nga dietologët. Përpos vlerave ushqyese që ka, molla shërben edhe për dietë. Ajo përmban vetëm 45-60 kalori për...

Mos i harroni asnjëherë Me tri pyetje e kuptoni nëse dikush po pëson sulm në tru

Mos i harroni asnjëherë: Me tri pyetje e kuptoni nëse dikush po pëson sulm në tru

para 4 muajve - Keshilla

Ndonjëherë simptomat e sulmit të trurit janë të vështira për t’u identifikuar. Fatkeqësisht, mungesa e vetëdijesimit shkakton tragjedi të ndryshme Një viktimë e ndonjë sulmi të trurit mund të pësojë dëmtime...

Cili vaj është më i shëndetshëm për fërgim

Cili vaj është më i shëndetshëm për fërgim?

para 4 muajve - Keshilla

Nëse dëshironi që në kuzhinën tuaj të aplikoni risi, ndërkohë që jeni ithtar të ushqimit të shëndetshëm, ja disa këshilla për zgjedhjen e vajrave të përsosura për pjekje, fërgim, përgatitje të rizhotos...

Përfitimet nga kripa e Himalajeve

Përfitimet nga kripa e Himalajeve

para 4 muajve - Keshilla

Në një studim të publikuar në Journal of Herbal Medicine, hulumtuesit kanë dalë në përfundimin se kripa e himalajes së bashku me lëngun e limonit ndihmojnë në trajtimin e dhimbjeve të kokës. Ajo që duhet...

A është ushqimi i shëndetshëm vetëm mit

A është ushqimi i shëndetshëm vetëm mit?

para 4 muajve - Keshilla

Nutricionisti i njohur Renne McGregor thotë se ushqimi i shëndetshëm është vetëm një mit, i cili mund të jetë i dëmshëm për organizmin tonë. Ushqimi i shëndetshëm është bërë i komplikuar për shkak të rekomandimeve...

Përse shërbejnë qeset e vogla të cilat i merrni bashkë me veshjet

Përse shërbejnë qeset e vogla, të cilat i merrni bashkë me veshjet?

para 4 muajve - Keshilla

Qeset me xhel silici mund të kenë përdorim të shumëfishtë, mbase deri tani vetëm i keni hedhur pa e ditur përse shërbejnë. Këto qese të vogla me xhel silici i merrni çdoherë kur blini veshje, këpucë të...

Nga sonte çdo natë flini me çorape Ndikojnë shumë mirë në tërë trupin

Nga sonte, çdo natë flini me çorape: Ndikojnë shumë mirë në tërë trupin!

para 4 muajve - Keshilla

Pos që do t’ju ndihmojnë që më lehtë të flini, çorapet ngrohin këmbët, ndërkaq enët e gjakut në shputa do të zgjerohen, që do t’i bëjnë mirë trurit që të marrë sinjalin që është koha e gjumit. Disa hulumtime...

A prishet cipa e virgjërisë nga përdorimi i tamponit

A prishet cipa e virgjërisë nga përdorimi i tamponit?

para 4 muajve - Keshilla

Atyre që dëgjojnë për herë të parë për tamponin, zakonisht u vijnë në mendje pyetje si: “Ku futet tamponi”, “A mund të ngecet aty”, “A mundet të humbë aty brenda dhe të mos jeni në gjendje ta nxirrni”,...

Largoni dhimbjen e gjunjëve duke përdorur këtë përzierje

Largoni dhimbjen e gjunjëve duke përdorur këtë përzierje

para 4 muajve - Keshilla

Dhimbja e gjunjëve mund të shfaqet paptritur dhe në çdo moshë, për shkak të një sërë faktorësh. E rëndësishme mbi këtë sëmundje është të dihet se kjo nuk trajtohet menjëherë. Megjithatë, ekzistojnë disa...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK