http://kariera.mk
Zejnullahu Fakulteti i Edukimit fajtori kryesor për gjendjen e arsimit

Zejnullahu: Fakulteti i Edukimit, fajtori kryesor për gjendjen e arsimit

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Ish-rektori i Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu, ka thënë se gjendja në arsimin e Kosovës nuk është tronditëse. “Nuk është e mjerueshme, por është e...

Zyrtare VMRO 51 deputetë LSDM 49 deputetë

Zyrtare: VMRO 51 deputetë, LSDM 49 deputetë

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka publikuar rezulatet e para të zgjedhjeve të së dielës, në të cilat VMRO DPMNE-ja ka fituar 51 deputetë apo dy më shumë se LSDM-ja...

Guterres bën betimin si Sekretar i përgjithshëm i OKB së

Guterres bën betimin si Sekretar i përgjithshëm i OKB-së

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Portugezi António Guterres bëri betimin të hënën si sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, duke u bërë sekretari i nëntë me radhë në këtë detyrë. “OKB-ja...

Ronaldo fiton Topin e Artë

Ronaldo fiton “Topin e Artë”

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + “Topi i Artë 2016” shkoi ashtu siç pritej për Cristiano Ronaldon, futbollisti më i mirë në planet sipas “France Football”. Lojtari që i dha jetë suksesit të Realit...

Kabinetit të Mustafës i shtohen edhe dy këshilltarë

Kabinetit të Mustafës i shtohen edhe dy këshilltarë

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Kabinetit të Kryeministrit të Republikës së Kosovës, i janë bashkuar dy këshilltarë të rinj. Mybera Mustafa është emëruar në postin e këshilltares politike për çështje...

Tiranë dënohet me 14 vite burg Artan Marku për vrasje

Tiranë, dënohet me 14 vite burg Artan Marku për vrasje

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Gjykata e Tiranës ka shpallur fajtor dhe e ka dënuar me 14 vite burgim Artan Markun, i cili u shpall fajtor për vrasjen e Arben Kaninës. Ngjarja në fjalë ka ndodhur...

15 vite burg po hodhe vajra në det

15 vite burg po hodhe vajra në det

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Kodi penal është hartuar që në vitin 1995. Ligjet që kemi njësuar, flasin qartazi që ndotësi duhet të paguajë, por institucionet ligjzbatuese hasin vështirësinë e vakumit...

Rreth 20 mijë raste të privatizimit presin zgjidhje

Rreth 20 mijë raste të privatizimit presin zgjidhje

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim përfaqësuesit e Agjencisë Kosovare të Privatizimit dhe të Dhomës së Posaçme të Gjykatës Supreme e...

Shqipëria dhe FMN Financat dhe Ekonomia reale

Shqipëria dhe FMN: Financat dhe Ekonomia reale

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Studiuesit e ekonomisë shqiptare pohojnë se ndryshimi i formës së bashkëpunimit midis qeverisë me Fondin Monetar Ndërkombëtar është një shenjë e qëndureshmërisë së...

Derbit që nuk duhet ti humbisni këtë javë

Derbit që nuk duhet ti humbisni këtë javë

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Ky vikend që po vjen do të jetë shumë i pasur me sfida futbollistike, derbi të shumë do na shoqërojnë gjatë vikendit të 3 dhe 4 dhjetorit. Fans të futbollit leni të...

Dita botërore e AIDS në Shqipëri 120 raste të reja

Dita botërore e AIDS, në Shqipëri 120 raste të reja

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Zyrtarisht në Shqipëri regjistrohen 984 persona të infektuar me HIV/AIDS, por dyshohet se kjo shifër është edhe më e lartë, deri në mbi 1400 të prekur. Për herë të...

Gjithnjë e më shumë turq duan azil në Gjermani

Gjithnjë e më shumë turq duan azil në Gjermani

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Sa më shumë që në Turqi presidenti Erdogan vepron kundër atyre që mendojnë ndryshe, aq më shumë rritet në Gjermani numri i turqve që kërkojnë azil. DW sjell fatin e...

 Çmenduria e Manchester United 200 milionë euro për Neymar

“Çmenduria” e Manchester United, 200 milionë euro për Neymar

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Neymar rinovoi kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021. Megjithatë, spekulimet për të ardhmen e tij vazhdojnë. Ajo që flet këtë radhë për brazilianin është “Daily...

Obama për marijuanën Të trajtohet si cigarja e alkooli

Obama për marijuanën: Të trajtohet si cigarja e alkooli

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Sipas presidentit në largim të Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, përdorimi i marijuanës duhet të trajtohet si ai i cigareve apo alkoolit. Në intervistën e fundit...

Kosova merr 78 milionë euro nga BE ja

Kosova merr 78 milionë euro nga BE-ja

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Pas miratimit të Ligjit për Marrëveshjen Financiare për IPA 2015 ndërmjet Kosovës dhe Bashkimit Evropian, Kosova ka përfituar 78 milionë euro. “Këto para do të përdoren...

Thaçi vlerësoi punën e Kryqit të Kuq Ndërkombëtar

Thaçi vlerësoi punën e Kryqit të Kuq Ndërkombëtar

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot shefin e Misionit të Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq (KNKK) në Kosovë, Agim Gashin, i cili e informoi...

Kryeparlamentari çeçen Dyqanet  vullnetarisht nuk shesin alkool

Kryeparlamentari çeçen: Dyqanet, “vullnetarisht” nuk shesin alkool

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Kryetari i parlamentit çeçen, Magomed Daudov ka thënë se të gjitha dyqanet në rajonin rus të Kaukazit verior, “vullnetarisht” refuzojnë të shesin alkool pas një aksidenti...

Delawie mbështetë institucionet në luftimin e ekstremizmit

Delawie mbështetë institucionet në luftimin e ekstremizmit

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie. Të dy biseduan për gjendjen...

Në Shkup prezantohet fotografia bashkëkohore turke

Në Shkup prezantohet fotografia bashkëkohore turke

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Në galerinë ”Çifte Hamam” do të hapet sonte ekspozita ”Fotografia bashkëkohore turke: 10 autorë – 10 motive”, kurator i së cilës është fotografi i njohur turk, Tuna...

Rihanna takohet me Princin Harry

Rihanna takohet me Princin Harry

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Me rastin e 50 vjetorit të pavarësisë së Barbadosit, Princi Harry ishte për vizitë në këtë shtet me rastin e kësaj feste. Nuk mund të mungonte as këngëtarja e famshme...

Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

Singapori njeh pavarësinë e Kosovës

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Ministri i Punëve të Jashtme , Enver Hoxhaj ka konfirmuar se Singapori është shteti më i ri që e njeh pavarësinë e Kosovës. Ky është postimi i plotë i ministrit Hoxhaj:...

Kaloi kufirin ilegalisht arrestohet shtetasi nga Shqipëria

Kaloi kufirin ilegalisht, arrestohet shtetasi nga Shqipëria

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Policia e Kosovës ka njoftuar se është arrestuar një person shtetas i Shqipërisë i cili në mënyrë të kundërligjshme ka kaluar kufirin, në pikën kufitare Qafa e Prushit...

Djaloshi nga Kosova pjesë e Real Madrid

Djaloshi nga Kosova pjesë e Real Madrid

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Futbollisti me prejardhje nga Kosova, por i lindur në Francë, Edi Kuka, i është nënshtruar të dielën provave me skuadrën e Real Madridit. Ai ishte shumë i emocionuar...

VIP at më të ndjekur të Instagram

VIP-at më të ndjekur të Instagram

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Teksa 2016 ka qënë një vit interesant në përgjithësi, ka qenë një vit i mirë për rrjetet sociale. Dhe tashmë që jemi në fund të këtij viti, Instagram tregon se sa herë...

Prishtinë Vjedhet vetura

Prishtinë: Vjedhet vetura

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Policia e Kosovës ka njoftuar se në Lagjen Kalabri, Prishtinë është vjedhur një veturë. Viktima femër K-Shqiptare ka raportuar se të dyshuar të panjohur i kanë vjedhur...

Nga çfarë vuante Kanye West që u shtrua në spital

Nga çfarë vuante Kanye West që u shtrua në spital

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Reperi u dërgua në spital javën e kaluar Ndërkohë përfaqesues të reperit nuk kanë pranuar të komentojnë lidhur me gjendjen shëndetësore të tij, apo daljen nga spitali....

 El Clasico ja sekretet e Ronaldos dhe Messit

“El Clasico” ja sekretet e Ronaldos dhe Messit

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Janë padyshim dy futbollistët më të mirë në botë dhe tashmë janë bërë edhe objekt studimesh. Messi dominon në aspektin e driblimit, ndërsa luzitani është ai që gjuan...

KQZ mirëpret letrën e ambasadorëve për monitorim të zgjedhjeve

KQZ mirëpret letrën e ambasadorëve për monitorim të zgjedhjeve

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e vlerëson të nevojshme të njoftojë se ka pranuar kërkesën nga Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar i akredituar në Kosovë, shkelqësia...

Athinë Plagosen gjashtë persona pas një shpërthimi në një Fast Food

Athinë: Plagosen gjashtë persona pas një shpërthimi në një “Fast Food”

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Pas një shpërthimi në një “fast food” në sheshin “Viktoria”, në qendër të Athinës, janë plagosur 6 persona dhe një tjetër raportohet i zhdukur . Sipas informacioneve...

Vetting u Rama PD i trembet Berisha Konsensusi kushti real për negociatat

Vetting-u, Rama: PD i trembet. Berisha: Konsensusi, kushti real për negociatat

më 12.2016 - infoGLOBI

Shpërndaje Facebook Twitter Google + Çështja e Vetting-ut ka zbritur në seancën e kësaj të enjteje në Parlament, me kryeministrin Rama që ka akuzuar opozitën për bllokim të qëllimshëm të ligjit. “Që ju...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK