http://kariera.mk
Valët e detit nxjerrin në breg kokainë të pastër në vlerë të 60 milionë eurove

Valët e detit nxjerrin në breg kokainë të pastër në vlerë të 60 milionë eurove

para 15 orë - PortaliOnline

Javët e fundit, dallgët e detit kanë nxjerrë në brigjet franceze rreth 760 kg kokainë të ndara në pako, me vlerë rreth 60 milionë euro. Pakot janë shfaqur në plazhe të ndryshme, jo shumë pranë, dhe policia...

Osmani Vuçiq me mendje konspiracioniste mjeshtër i propagandës

Osmani: Vuçiq me mendje konspiracioniste, mjeshtër i propagandës

para 15 orë - PortaliOnline

Nënkryetarja e LDK-së, e kandidatja e kësaj partie për kryeministre, Vjosa Osmani i ka reaguar presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq që deklaroi se vendimi për anulim të votave të Serbisë ishte lojë...

Sandër Lleshaj flet rreth rolit të tij në operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës

Sandër Lleshaj flet rreth rolit të tij në operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës

para 15 orë - PortaliOnline

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i është përgjigjur pyetjeve rreth rolit të tij në operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës. Në emision “Opinion”, Lleshaj tregoi pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej...

Bundesligë Futbollisti rrëzon pa dashje trajnerin e kundërshtarit plas sherri masiv

Bundesligë: Futbollisti rrëzon pa dashje trajnerin e kundërshtarit, plas sherri masiv

para 20 orë - PortaliOnline

Një episod i pazakontë ndodhi në ndeshjen e Bundesligës Frieburg-Eintracht Frankfurt 1-0. Në minutën e 6-të shtesë, futbollisti i Eintrachtit, David Abraham, në përpjekje për të shfrytëzuar sekondat e...

Horoskopi sot

Horoskopi sot

para 20 orë - PortaliOnline

Dashi Parashikohet një situatë premtuese, edhe pse ka shumë gjëra që doni që ti kapërceni. Nëse dikush do ua harxhojë kohën kot, mund të acaroheni. Jeni shumë të besueshëm në këtë periudhë si në dashuri...

Aksident me dy viktima makina fluturon dhe përfundon në katin e dytë të shtëpisë

Aksident me dy viktima, makina “fluturon” dhe përfundon në katin e dytë të shtëpisë

para një dite - PortaliOnline

Pamjet janë të frikshme dhe tregojnë një makinë që pas “fluturimit” përfundoi brenda një apartamenti në katin e dytë të një pallati në New Jersey. Për fat të keq nga kjo ngjarje humbën jetën dy të rinj,...

Përfaqësuesi i LVV në KQZ Vendimet e sotme të PZAP it veç ligjore e juridike nuk janë

Përfaqësuesi i LVV në KQZ: Vendimet e sotme të PZAP-it veç ligjore e juridike nuk janë

para një dite - PortaliOnline

Anëtari i KQZ-së nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Adnan Rrustemi ka reaguar pas vendimit të PZAP-it, që të rinumërohen rreth 1 mijë e 500 vendvotime, duke thënë se vendimet e sotme të këtij institucioni...

Lista Serbe e quan dhunë politike anulimin e votave nga Serbia nga PZAP

Lista Serbe e quan dhunë politike, anulimin e votave nga Serbia nga PZAP

para një dite - PortaliOnline

Lista Serbe, ka reaguar pas vendimit të PZAP-it për të përjashtuar nga rezultatet votat e ardhura nga Serbia. Në një komunikatë Lista Serbe i kujton publikut se i njëjti panel ankesash tashmë ka refuzuar...

Challandes E rëndësishme të mbesim të njëjtë të mos ndryshojmë në dy ndeshjet përcaktuese

Challandes: E rëndësishme të mbesim të njëjtë, të mos ndryshojmë në dy ndeshjet përcaktuese

para një dite - PortaliOnline

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes është paraqitur sot në konferencë për media në prag të fillimit të përgatitjeve për dy ndeshjet e fundit kualifikuese për Euro 2020, kundër Çekisë,...

Ja kush janë dy anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese që u votuan nga Kuvendi i Shqipërisë

Ja kush janë dy anëtaret e reja të Gjykatës Kushtetuese që u votuan nga Kuvendi i Shqipërisë

para një dite - PortaliOnline

Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji janë dy anëtaret e zgjedhura nga Kuvendi për Gjykatën Kushtetuese. Ato u zgjodhën me 105 vota duke çuar në pesë numrin e anëtarëve në Gjykatën Kushtetuese. Po cilat janë...

Kuvendi i Shqipërisë plotëson vakancat në Kushtetuese marrin votat Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji

Kuvendi i Shqipërisë plotëson vakancat në Kushtetuese, marrin votat Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji

para një dite - PortaliOnline

Elsa Toska dhe Fiona Papajorgji janë anëtaret më të reja të Gjykatës Kushtetuese, duke marrë votat e Kuvendit. Ato morën nga 105 vota pro nga deputetët e pranishëm në Kuvend, teksa u nevojiteshin vetëm...

Aksidenti ku humbën jetën dy vajza 17 vjeçare ka tronditur bashkëmoshatarët e tyre

Aksidenti ku humbën jetën dy vajza 17-vjeçare, ka tronditur bashkëmoshatarët e tyre

para një dite - PortaliOnline

Aksidenti në fundjavë, në fshatin Bërzhitë të Tiranës, ku humbën jetën dy vajza 17-vjeçare, ka tronditur edhe bashkëmoshatarët e tyre. Ata e pranojnë se kur dëgjonin lajmet, se si një ditëlindje përfundoi...

Vajza nga Tirana martohet me djalin që e kishte paditur për përndjekje

Vajza nga Tirana martohet me djalin që e kishte paditur për përndjekje

para një dite - PortaliOnline

Një gjyq i pazakontë është zhvilluar në gjykatën e Tiranës, ku personi i akuzuar për përndjekje dhe pala e dëmtuar janë martuar në sallën e gjykimit. Dy të rinj që ishin përfshirë në një konflikt gjyqësor...

Milani është shumë pranë marrëveshjes me Granit Xhakën

Milani është shumë pranë marrëveshjes me Granit Xhakën

para një dite - PortaliOnline

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zvicerane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në Milano. Milani është shumë pranë marrëveshjes me Xhakën, i cili...

Vetëvendosja humbësja më e madhe nëse Supremja e vërteton vendimin e PZAP it

Vetëvendosja humbësja më e madhe nëse Supremja e vërteton vendimin e PZAP-it

para një dite - PortaliOnline

Njohësi i çështjeve zgjedhore, Albert Krasniqi, ka shkruar se në rast se vendimi që u mor sot në PZAP për votat nga Serbia dhe rinumërimin e 1472 vendvotimeve, do të ndryshojnë edhe numrat që partitë politike...

Për vendimin e PZAP it vendosë Gjykata Supreme

Për vendimin e PZAP-it vendosë Gjykata Supreme

para një dite - PortaliOnline

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është deklaruar se ka pranuar vendimet e PZAP-it rreth votave nga Serbia dhe rinumërimin e votave, raporton Gazeta Express. “Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar vendimet...

Zvicerani abuzoi seksualisht me kafshët u zbulua kur demi xheloz e plagosi

Zvicerani abuzoi seksualisht me kafshët, u zbulua kur demi “xheloz” e plagosi

para një dite - PortaliOnline

Një fermer 30-vjeçar zviceran, me nofkën “Andreas F.”, abuzoi seksualisht me kafshë në fermën e prindërve të tij në Thurgau të Zvicrës. Delet, lopët, viçat, dhitë, derrat, nuk u kursyen nga 30-vjeçari,...

PZAP vendosë Votat nga Serbia hedhen poshtë plus rinumërohen votat në 1472 vendvotime

PZAP vendosë: Votat nga Serbia hedhen poshtë, plus rinumërohen votat në 1472 vendvotime

para një dite - PortaliOnline

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa – PZAP-i, ka vendosur për të gjitha ankesat e paraqitura nga subjektet politike dhe kandidatët për deputetë të cilët janë paraqitur pas shpalljes së rezultateve...

Lumi i kuq një nga atraksionet e Perusë

Lumi i kuq, një nga atraksionet e Perusë

para një dite - PortaliOnline

Një nga atraksionet në Peru është Pukamajo Palkamajo, i njohur si Lumi i Kuq. Ky lum i pazakontë është i vendosur në zonën e Cusco-s, dhe mund të shihet vetëm në sezonin me shi. Meqenëse zona është plot...

Prindërit prishtinas kërkojnë të ndërpriten ekskursionet e nxënësve në Shqipëri

Prindërit prishtinas kërkojnë të ndërpriten ekskursionet e nxënësve në Shqipëri

para një dite - PortaliOnline

Këshilli i Prindërve i Komunës së Prishtinës, ka publikuar një raport në lidhje me ekskursionet e nxënësve të shkollave të mesme të Prishtinës në Shqipëri. Në bazë të të dhënëve të këtij raporti, ata kanë...

Arrestohen 3 të dyshuar për vjedhje të rëndë në Malishevë

Arrestohen 3 të dyshuar për “vjedhje të rëndë” në Malishevë

para një dite - PortaliOnline

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë ka njoftuar sot se Stacioni policor në Malishevë, dje në orën 02:15 ka pranuar informacion lidhur me një rast vjedhjeje të rëndë të ndodhur në një dyqan në rrugën...

Mësuesja rreh brutalisht nxënësen me aftësi të kufizuara

Mësuesja rreh brutalisht nxënësen me aftësi të kufizuara

para një dite - PortaliOnline

Rreh brutalisht një nxënëse me aftësi të kufizuara. 32-vjeçarja amerikane Tiffani Shadell Lankford, u filmua teksa rrihte nxënësen 16-vjeçare. Nga pamjet shihet gruaja e cila qëllon me grushte në fytyrë...

Pasi i vdiq gruaja shtatzënë shqiptari akuzon publikisht babain e tij për aksidentin

Pasi i vdiq gruaja shtatzënë, shqiptari akuzon publikisht babain e tij për aksidentin

para një dite - PortaliOnline

Aksidenti i rëndë që ka ndodhur në 21 Gusht të vitit të kaluar në aksin Levan-Fier ka përfshirë 3 automjete. Si pasojë ka mbetur e vdekur bashkëshortja 8-muajshe shtatzënë e Erionit. Mjeti me të cilin...

Deputeti i LVV së Rexhep Selimi është ftuar nga Specialja si i dyshuar

Deputeti i LVV-së, Rexhep Selimi është ftuar nga Specialja, si i dyshuar

para 2 dite - PortaliOnline

Deputeti i LVV, ish anëtari i SHP të UÇK-së, Rexhep Selimi është ftuar nga Gjykata Speciale. Kjo gjë u bë e ditur nga vetë Selimi, i cili deklaroi se është i ftuar në cilësinë e të dyshuarit. Selimi tha...

Rusi që pretendon raportuesin e KE së për Kosovën kishte plagosur dhe ishte plagosur në Kosovë

Rusi që pretendon raportuesin e KE-së për Kosovën, kishte plagosur dhe ishte plagosur në Kosovë

para 3 dite - PortaliOnline

Këshilli i Evropës do ta zgjedhë më 15 nëntor raportuesin për Kosovën. Kandidat për këtë detyrë është edhe anëtari i Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës Aleksey Kondratyev (origjinal: Алексей...

Kjo është femra më e mençur në botë por jeton në anonimitet të plotë

Kjo është femra më e mençur në botë, por jeton në anonimitet të plotë

para 3 dite - PortaliOnline

Ajo nuk paraqitet në publik, shkruan kolumne, angazhohet në hobi tipik dhe pothuajse askush nuk e di se kush është. Marilyn vos Savant lindi si Marilyn Mach por nuk e mbajti mbiemrin e babait të saj për...

Volejbollistet nga Klina i gjunjëzuan gjakovaret në vendin e tyre dhe atë 3 0

Volejbollistet nga Klina i gjunjëzuan gjakovaret në vendin e tyre dhe atë 3:0

para 3 dite - PortaliOnline

Klubi i Volejbollit të Femrave “Dukagjini” nga Klina e ka mposhtur si mysafir ekipin e femrave të klubit “Vëllaznimit” në Gjakovë. Në kulmin e emocioneve, klubi KVF Dukagjini shënoi fitore si mysafir kundër...

Isa Mustafa kundër Mini Schengenit ballkanik e quan Mini Jugosllavi e bartësit e saj mini jugosllav

Isa Mustafa kundër Mini-Schengenit ballkanik, e quan Mini-Jugosllavi e bartësit e saj mini-jugosllav

para 3 dite - PortaliOnline

Ditën e sotme, samiti i Ohrit, i ashtuquajturi Mini-Schengeni Ballkanik, ka bërë bashkë treshen politike Edi Rama, homologun e tij maqedonas Zoran Zaev dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. E kundër...

Lexoni për krejt problemet që i ka evidencuar policia në 24 orëshin e fundit

Lexoni për krejt problemet që i ka evidencuar policia në 24 orëshin e fundit

para 3 dite - PortaliOnline

Drejtoria Rajonale Prishtinë INCIDENTET KRIMINALE TENTIM VRASJE Rr. Rinia, Prishtinë 09.11.2019-02:00. Raportohet se pas një mosmarrëveshje në mes të dy grupeve meshkuj K/Shqiptar,  lëndime trupore kanë...

Tre të vdekur në 24 orë në aksidente Policia e Kosovës kërkon kujdes të shtuar

Tre të vdekur në 24 orë në aksidente, Policia e Kosovës kërkon kujdes të shtuar

para 3 dite - PortaliOnline

Policia e Kosovës ka njoftuar sot se bazuar në statistika vetëm gjatë 24 orëve të kaluara tre (3) persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve rrugore, ku sipas informacioneve fillestare shkaktarë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK