http://kariera.mk
KF Labinoti rikthehet fuqishëm në futbollin e Zvicrës fitore e thellë në ndeshjen e parë

KF Labinoti rikthehet fuqishëm në futbollin e Zvicrës, fitore e thellë në ndeshjen e parë

para 4 orë - Radio Vala

Aarbon, me 19 Gusht 2017 Pushimin prej një sezoni e ka shfrytëzuar si duket për së miri ekipi i KF Labinotit, klubit shqiptar që garon në Ligën e 5-të të Zvicrës Lindore. Ndeshjen e parë të Kampionatit,...

Alma Pollozhani fiton vendin e dytë me Zvicrën në Kampionatin Botëror të Karatesë në Irlandë

Alma Pollozhani fiton vendin e dytë me Zvicrën në Kampionatin Botëror të Karatesë në Irlandë

para 5 orë - Radio Vala

Irlandë, me 18 Gusht 2017 Karateistja shqiptare në Zvicër, Alma Pollozhani ka arritur ta fitoj vendin e dytë në Kampionatin Botëror të Karatesë Tradicionale të mbajtur në Limerick të Irlandës me 18 Gusht,...

Krenare Sulejmani Avokatja e ardhshme shqiptare në Zvicër

Krenare Sulejmani, Avokatja e ardhshme shqiptare në Zvicër

para 7 orë - Radio Vala

Luzernë, me 20 Gusht 2017 Pasi i ka kryer edhe Studimet e Magjistraturës në Drejtësi në Universitetin e Luzern-ës, Krenare Sulejmani me prejardhje nga fshati Llojan i Kumanovës, brenda pak muaj do ta përfundoj...

Mbrojtësi i ri gostivaras Neki Haziri i bashkohet FC Kosovës së Cyrihut në Zvicër

Mbrojtësi i ri gostivaras, Neki Haziri i bashkohet FC Kosovës së Cyrihut në Zvicër

para 16 orë - Radio Vala

Cyrih, me 19 Gusht 2017 Klubi i Futbollit Gostivari, nga Shkolla e futbollit ka nxjerrë edhe një talent të radhës. Pas Roni Sinanit dhe Imran Fetait të cilët iu bashkëngjiten KF Shkëndisë së Tetovës, së...

Albertoz Murtaj Të Dielën presim fitore para publikut të FC Prishtinës në Bernë

Albertoz Murtaj: Të Dielën presim fitore para publikut të FC Prishtinës në Bernë

para një dite - Radio Vala

Bernë, me 18 Gusht 2017 FC Prishtina Bern të Premten në mbrëmje në Stadiumin Bodenweid në Bernë ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes së ditës së Diel, ndaj FC Dornach. Atmosfera është e mirë...

KF Labinoti për herë të parë me klub të vetin garon në Zvicër

KF Labinoti, për herë të parë me klub të vetin garon në Zvicër

para një dite - Radio Vala

St. Gallen, me 19 Gusht 2017 Edhe pse për 21 vjet KF Labinoti, është emër i njohur në futbollin shqiptar në Zvicër, mirëpo asnjëherë ky klub nuk ka luajtur me klubin e vet. Deri para dy sezonesh KF Labinoti...

FC Kosova e Cyrihut të Dielën kundër AC Bellinzona kërkon fitoren e tretë në Kampionat

FC Kosova e Cyrihut të Dielën kundër AC Bellinzona kërkon fitoren e tretë në Kampionat

para një dite - Radio Vala

Cyrih, me 18 Gusht 2017 Pas dy fitoreve të radhazi në Kampionat, në Ligën e Parë, FC Kosova e Cyrihut të Dielën në javën e 3-të do të kërkon të shënon fitoren e radhës. Kundërshtar i FC Kosovës, do të...

Edhe 11 ekipe shqiptare këtë fundjavë e fillojnë sezonin futbollistik në Zvicër

Edhe 11 ekipe shqiptare këtë fundjavë e fillojnë sezonin futbollistik në Zvicër

para 2 dite - Radio Vala

Bernë, me 18 Gusht 2017 Sezoni i ri futbollistik 2017/18 këtë fundjavë fillon edhe për njëmbëdhjetë ekipe shqiptare të futbollit që garojnë në liga të ndryshme të Zvicrës, shkruajnë Radio Vala dhe Albsport.ch....

Momenti i Shpalosjes së Flamurit të madh Kombëtar Shqiptar në ndeshjen Milan  Shkëndija

Momenti i Shpalosjes së Flamurit të madh Kombëtar Shqiptar në ndeshjen Milan – Shkëndija

para 2 dite - Radio Vala

Milano, me 17 Gusht 2017 Grupi i Tifozëve Ballistët, kanë shpalosur një Flamur të madh Kombëtar Shqiptar, në ndeshjen e PlayOff-it të Europa Ligë, midis AC Milan dhe KF Shkëndija.

Shkëndija humb bindshëm ndeshjen e parë me Milanin në San Siro

Shkëndija humb bindshëm ndeshjen e parë me Milanin në San Siro

para 3 dite - Radio Vala

Milano, me 17 Gusht 2017 Shkëndija ka humbur bindshëm ndeshjen e parë me Milanin në San Siro në kuadër të play offit të UEFA Europa League. Skuadra “kuqezi” që në San Siro u paraqit me fanella të bardha...

Gazetari Bashkim Sulejmani do të Raportoj për Radio Valën nga ndeshja AC Milan  KF Shkëndija

Gazetari, Bashkim Sulejmani do të Raportoj për Radio Valën nga ndeshja AC Milan – KF Shkëndija

para 3 dite - Radio Vala

Milano, me 17 Gusht 2017 Gazetari i mirënjohur, Bashkim Sulejmani do të raportoj Drejtëpërdrejtë nga Stadiumi San Siro, ekskluzivisht për Dritaren Informative Radio Vala, nga ndeshja e PlayOff-it të UEFA...

ADIDAS i i teston këpucët te ekipi i FC Prishtina Bern

ADIDAS-i i teston këpucët te ekipi i FC Prishtina Bern

para 3 dite - Radio Vala

Bernë, me 16 Gusht 2017 Firma e mirënjohur e veshmbathjeve sportive ADIDAS, të Mërkurën ka qenë mysafir te Klubi Shqiptar i futbollit në Bern, te FC Prishtina, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch....

FC Iliria rikthimin në Ligën e 2 të të Solothurn it e filloi me humbje

FC Iliria rikthimin në Ligën e 2-të të Solothurn-it e filloi me humbje

para 3 dite - Radio Vala

Solothurn, me 16 Gusht 2017 Rikthimin në Ligën e Dytë të Solothurn-it, FC Iliria e ka bërë me humbje. Në javën e parë, Ish fituesi i Kupës së Solothurn-it, FC Iliria është mundur me rezultat 3:4 nga FC...

FC Kosova për tre minuta e mposhti ekipin e dytë të FC St Gallen it Bushati shënon dy herë

FC Kosova për tre minuta e mposhti ekipin e dytë të FC St. Gallen-it, Bushati shënon dy herë

para 3 dite - Radio Vala

St. Gallen, me 16 Gusht 2017 FC Kosova e Cyrihut, sezonin e ri 2017/18 e ka filluar shumë mirë. Kjo duket edhe nga rezultatet e arritura deri më tani. Prej tre ndeshjeve të zhvilluara brenda 10 ditësh,...

Montella zgjedh 20 futbollistët për ndeshjen ndaj Shkëndisë së Tetovës

Montella zgjedh 20 futbollistët për ndeshjen ndaj Shkëndisë së Tetovës

para 3 dite - Radio Vala

Milano, me 16 Gusht 2017 Trajneri i Milan-it, Vincenzo Montella ka përzgjedhur 20 futbollistët për ndeshjen ndaj Shkëndisë së Tetovës. PORTIER: A. Donnarumma, G. Donnarumma, Storari MBROJTËS: Abate, Antonelli,...

KF Gostivari fituese ndaj mysafirëve nga Dubai Masfout Sport Club

KF Gostivari fituese ndaj mysafirëve nga Dubai, Masfout Sport Club

para 3 dite - Radio Vala

Gostivar, me 16 Gusht 2017 Klubi Futbollistik Gostivari ka fituar në miqësoren e fundit para sezonit të ri, ndaj ekipit nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Masfout Sport Club (Dubai). Gostivarasit e kanë mbyllur...

Sonte ndeshja historike për Shkëndijën e Tetovës ndaj Milan it në San Siro

Sonte ndeshja historike për Shkëndijën e Tetovës ndaj Milan-it në San Siro

para 3 dite - Radio Vala

San Siro/Milano, me 17 Gusht 2017 Sot me fillim në ora 20:45, në San Siro, do të zhvillohet ndeshja e parë e PlayOff-it midis AC Milan-it dhe KF Shkëndisë. Kjo është një ndeshje historike si për vet klubin,...

Futbollistët e Shkëndijës realizojnë stërvitjen e parë në Stadiumin legjendar San Siro në Milano

Futbollistët e Shkëndijës realizojnë stërvitjen e parë në Stadiumin legjendar, San Siro në Milano

para 4 dite - Radio Vala

Milano, me 16 Gusht 2017 Futbollistët e Shkëndijës kanë shkelur për herë të parë në stadiumin legjendar San Siro, ku kanë realizuar përgatitjet e fundit para ndeshjes së parë të play offit të UEFA Europa...

Futbollistët e Shkëndijës realizojnë stërvitjen e parë në Stadiumin legjendar San Siro në Milano

Futbollistët e Shkëndijës realizojnë stërvitjen e parë në Stadiumin legjendar, San Siro në Milano

para 4 dite - Radio Vala

Milano, me 16 Gusht 2017 Futbollistët e Shkëndijës kanë shkelur për herë të parë në stadiumin legjendar San Siro, ku kanë realizuar përgatitjet e fundit para ndeshjes së parë të play offit të UEFA Europa...

KF Shqiponjat e Bernës nisin furishëm Raip Sherifi shënon tre gola

KF Shqiponjat e Bernës nisin furishëm, Raip Sherifi shënon tre gola

para 4 dite - Radio Vala

Langenthal, me 16 Gusht 2017 Fillim të mbarë në sezonin e ri futbollistik 2017/18 ka bërë edhe klubi tjetër shqiptar, KF Shqiponjat nga Langenthal-i i Kanton Bernës. Në lojën e parë KF Shqiponja ka fituar...

FC Ilirida Bern bindshëm fiton në ndeshjen e parë të sezonit

FC Ilirida Bern bindshëm fiton në ndeshjen e parë të sezonit

para 5 dite - Radio Vala

Bernë, me 14 Gusht 2017 FC Ilirida, klubi shqiptar nga Berna e ka nisur Kampionatin në Ligën e 3-të të Rajonit Bern/Jura me një fitore bindëse 5:1, ndaj ekipit të FC Bern a, transmetojnë Radio Vala dhe...

FC Prishtina kthehet me një pikë të vlefshme në Bernë trajneri Murtaj i kënaqur me lojën

FC Prishtina kthehet me një pikë të vlefshme në Bernë, trajneri Murtaj i kënaqur me lojën

para 5 dite - Radio Vala

Alschwil, me 14 Gusht 2017 Sezoni i dytë për FC Prishtina Bern në Ligën e Dytë Ndërrajonale (Interregional) në Zvicër, ka nisur me një barazim pa gola, në ndeshjen e zhvilluar në Allschwil, transmetojnë...

FC Besa St Gallen me 25 Gusht do zhvilloje ndeshjen e parë të sezonit të ri

FC Besa St. Gallen me 25 Gusht do zhvilloje ndeshjen e parë të sezonit të ri

para 6 dite - Radio Vala

St. Gallen, me 14 Gusht 2017 FC Besa e St. Gallen-it, sezonin e ri futbollistik do ta nis me 25 Gusht 2017, në ndeshjen si mysafir ndaj FC Rheinack 1, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Ndeshja e...

FC Besa Biel Bienne siguron një pikë në hapje të sezonit të ri

FC Besa Biel/Bienne siguron një pikë në hapje të sezonit të ri

para 6 dite - Radio Vala

Biel/Bienne, me 12 Gusht 2017 Një Penallti e vonshme, pesë minuta para përfundimit të ndeshjes e realizuar nga Kapiteni, Nodi Yildirim i ka dhënë një pikë në fillim të Kampionatit të ri, ekipit të FC Besës...

FC Dardania e Lozanës fillon me humbje në Kampionatin e ri

FC Dardania e Lozanës fillon me humbje në Kampionatin e ri

para 6 dite - Radio Vala

Lozanë, me 12 Gusht 2017 Fillimi i Kampionatit të ri në Ligën e Dytë Ndërrajonale (Grupi i 2-të), për FC Dardaninë e Lozanës ka nisur me humbje. Ekipi shqiptar është mundur minimalisht 2:1 nga FC La Tour/Le...

Sukses historik i FC Kosovës së Cyrihut kualifikohet në Raundin e 2 të të Kupës së Zvicrës

Sukses historik i FC Kosovës së Cyrihut, kualifikohet në Raundin e 2-të të Kupës së Zvicrës

para 7 dite - Radio Vala

Neuchatel, me 13 Gusht 2017 Debutimin historik në Xhiron kryesore të Kupës së Zvicrës në Futboll, FC Kosova e Cyrihut e ka shpërbleyer edhe me një tjetër sukses historik, duke u kualifikuar në Xhiron e...

Talenti Shqiptar Valon Fazliu edhe tre vite te Grasshopper Club Zurich

Talenti Shqiptar, Valon Fazliu edhe tre vite te Grasshopper Club Zurich

para një jave - Radio Vala

Cyrih, me 13 Gusht 2017 Ekipi Grasshopper Club Zurich, ka zgjatur Kontratën edhe për tre vite, deri në vitin 2020, me futbollistin shqiptar, Valon Fazliu, transmetojnë Radio Vala dhe Albsport.ch. Mesfushori...

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka të nominuar për dy çmimet vjetore në Zvicër

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka të nominuar për dy çmimet vjetore në Zvicër

para një jave - Radio Vala

Bernë, me 13 Gusht 2017 Federata Zvicerane e Futbollit (SFV) është këtë vit do të nderoj protagonistët, futbollistët dhe futbollistet më të suksesshëm të Zvicrës, golat më të bukur. Për dy nga dhjetë çmimet...

Kryetari i Gostivarit Bejta bashkë me banorët në ora 4 30 të mëngjesit lokalizojnë Zjarrin në Çegran

Kryetari i Gostivarit, Bejta bashkë me banorët në ora 4:30 të mëngjesit lokalizojnë Zjarrin në Çegran

para një jave - Radio Vala

Çegran, me 13 Gusht 2017 Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ndodhët në terren në këto orët të para të mëngjesit, bashkë me banorët e fshatit Çegran, për ta lokalizuar Zjarrin që gjatë mbrëmjes...

Kryetari i Gostivarit Bejta bashkë me banorët në ora 4 30 të mëngjesit lokalizojnë Zjarrin në Çegran

Kryetari i Gostivarit, Bejta bashkë me banorët në ora 4:30 të mëngjesit lokalizojnë Zjarrin në Çegran

para një jave - Radio Vala

Çegran, me 13 Gusht 2017 Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta ndodhët në terren në këto orët të para të mëngjesit, bashkë me banorët e fshatit Çegran, për ta lokalizuar Zjarrin që gjatë mbrëmjes...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK