http://kariera.mk
Bejta Barazia gjinore vetëm me liri barazi demokraci dhe drejtësi të vërtetë

Bejta: Barazia gjinore vetëm me liri, barazi, demokraci dhe drejtësi të vërtetë

para 4 dite - Radio Vala

Gostivar, me 22 Qershor – 2017 Grupacioni i grave afariste të Odës së Maqedonisë Veri – Perëndimore në koordinim me Shoqatën e grave “Women 4 Women”, nga Prishtina e Republikës së Kosovës, të enjten realizuan...

Arsim Hyseni FC Kosova i bëri reklamë të bukur futbollit Shqiptar në Zvicër faleminderit të gjithëve për mbështetjen

Arsim Hyseni, FC Kosova i bëri reklamë të bukur futbollit Shqiptar në Zvicër, faleminderit të gjithëve për mbështetjen

para një jave - Radio Vala

Cyrih, me 18 Qershor 2017 Suksesin e arritur me FC Kosovën e Cyrihut, ngritjen në Ligen e Parë të Zvicrës, kryetari Arsim Hyseni e vlerëson si Reklamë të bukur për futbollin në Zvicër, e sidomos për futbollin...

Ia dolëm FC Kosova e Cyihut ngritët në Ligen e Parë të Zvicrës suksesi më i madh i një ekipi Shqiptar

Ia dolëm, FC Kosova e Cyihut ngritët në Ligen e Parë të Zvicrës, suksesi më i madh i një ekipi Shqiptar

para një jave - Radio Vala

Cyrih, me 17 Qershor 2017 Me gjithë se ishte një ndeshje tepër e vështirë dhe me shumë kthesa, FC Kosova e Cyrihut në fund e bëri punën e gjithë sezonit, arriti ta përmbys rezultatin dhe të ngritët në...

FC Diaspora e Jurës e mbyll sezonin në vendin e katërt Xhakqaj Ishte një sezon pozitiv

FC Diaspora e Jurës e mbyll sezonin në vendin e katërt, Xhakqaj: Ishte një sezon pozitiv

para një jave - Radio Vala

Delemont/Jura, me 17 Qershor 2017 FC Diaspora, klubi vetëm Shqiptar i futbollit në Kanton Jura në Zvicër, ka mbyllur sezonin në vendin e katër në Ligen e 3-të, Grupi i 7-të të Rajonit Bern/Jura, transmetojnë...

Kryetari i Gostivarit Bejta merr pjesë në Iftarin e organizuar nga Sh K A Jahi Hasani

Kryetari i Gostivarit Bejta merr pjesë në Iftarin e organizuar nga Sh.K.A “Jahi Hasani”

para një jave - Radio Vala

Nevzat Bejta keyetar i Komunës së Gostivarit Me ftesë të kryesisë dhe anëtarëve të Shoqërisë Kulturore Artistike – SHKA “Jahi Hasani”, sonte isha i ftuar në iftarin e organizuar me anëtarët e kësaj shoqërie....

Me 24 Qershor në St Gallen zhvillohet Kupa e Unionit në Futboll Thaçi jemi gati për këtë ngjarje të madhe

Me 24 Qershor në St. Gallen zhvillohet Kupa e Unionit në Futboll, Thaçi jemi gati për këtë ngjarje të madhe

para një jave - Radio Vala

Bernë, me 16 Qershor 2017 Për herë të tretë, në javën e parafundit të muajit Qershor gjegjësisht me 24 Qershor, në Lindje të Zvicrës do të tubohen klubet më të mira shqiptare për të luajtur në Kupën e...

Të Shtunën në Bernë shënohet 24 vjetori i hapjes së Shkollës Shqipe në Ostermundigen

Të Shtunën në Bernë shënohet 24 vjetori i hapjes së Shkollës Shqipe në Ostermundigen

para një jave - Radio Vala

Një Manifestim me tre ngjarje të rëndësishme të Shtunën do të mbahet në kryeqendrën e Zvicrës në Bernë. Do të shënohet 24 vjetori i hapjes së Shkollës Shqipe në Ostermundigen, Festa e Semimaturës dhe Festa...

Megjithatë nuk jetojmë në demokraci

Megjithatë, nuk jetojmë në demokraci!

para një jave - Radio Vala

Shkruan: Sefer Selimi Fjala DEMOKRACI në vendet e Ballkanit është kthyer në retorikë boshe politike dhe jo vetëm. Ajo shërben edhe si zhargon i çdo politikani sa herë që kërkon të thirret në legjitimitetin...

Arsim Hyseni Kryetari i FC Kosovës së Cyrihut Ju ftoj masovikisht ta mbështesim klubin në ndeshjen ku sigurojmë ngritjen në Ligen e Parë të Zvicrës

Arsim Hyseni, Kryetari i FC Kosovës së Cyrihut: Ju ftoj masovikisht ta mbështesim klubin në ndeshjen ku sigurojmë ngritjen në Ligen e Parë të Zvicrës

para një jave - Radio Vala

Cyrih, me 15 Qershor 2017 Kur kanë ngelur vetëm edhe dy ditë deri te ndeshja që ka vlerën e një finaleje për FC Kosovën e Cyrihut, kryetari i saj Arsim Hyseni, në një prononcim për Radio Valën,  fton bashkëatdhetarët...

19 Mësimdhënës gostivaras marrin Vendime pune në kohë të pa caktuar

19 Mësimdhënës gostivaras marrin Vendime pune në kohë të pa caktuar

para një jave - Radio Vala

Sot, prej punës së tyre të përkushtuar, 19 mësimdhënës e punonjës në shkolla fillore dhe të mesme merituan transformimin e vendit të punës nga koha e caktuar në kohë të pacaktuar.Në një ceremoni solemne...

FC Kosova e Cyrihut një ndeshje larg ngritjes në Ligen e Parë të Zvicrës

FC Kosova e Cyrihut një ndeshje larg ngritjes në Ligen e Parë të Zvicrës

para një jave - Radio Vala

Cyrih, me 14 Qershor 2017 Nëse do të veçohej ndonjë ngjarje e madhe sportive këtë fundjavë për Shqiptarët në Zvicër, padyshim se do të jetë ndeshja e fundit e FC Kosovës së Cyrihut, që është në prag të...

Puna e Gazetarit të Radio Vales Kasam Selimi e Verifikuar Ndërkombëtarisht mund të Akreditohet në ngjarjet e UEFA s

Puna e Gazetarit të Radio Vales, Kasam Selimi, e Verifikuar Ndërkombëtarisht, mund të Akreditohet në ngjarjet e UEFA-s

para një jave - Radio Vala

Bernë, me 12 QERSHOR 2017 Themeluesi dhe Gazetari i Dritares Informative, RADIOVALA, Kasam Selimit i është verifikuar statusi si Gazetar i Sportit nga UEFA, Federata Evropiane e Futbollit. Selimi ditë...

Shiret Elezi do të jetë Zëvendësministre e Financave të Maqedonisë

Shiret Elezi do të jetë Zëvendësministre e Financave të Maqedonisë

para një jave - Radio Vala

Gostivar, me 12 Qershor 2017 Ish Ministrja e Vetëqeverisjes Lokale, z. Shiret Elezi do të jetë Zëvendësministre e Financave në Qeverinë e re të Maqedonisë. Shiret Elezi është Doktore e shkencave ekonomike...

Bejta për Xhaminë e re në Debresh Ndërtimi i objekteve fetare një vlerë e madhe për shoqërinë tonë

Bejta për Xhaminë e re në Debresh: Ndërtimi i objekteve fetare një vlerë e madhe për shoqërinë tonë

para 2 jave - Radio Vala

Gostivar, me 12 Qershor – 2017 Me organizimin e një ceremonie solemne të dielën në fshatin Debresh u inaugurua objekti i Xhamisë së re “Rabia”, e ndërtuar me kontributin e banorëve të fshatit. I pranishëm...

Sulejmani Për shkak të mospërdorimit të Gjuhës Shqipe pezulloj aktivitetin në Shoqatën e Gazetarëve

Sulejmani: Për shkak të mospërdorimit të Gjuhës Shqipe pezulloj aktivitetin në Shoqatën e Gazetarëve

para 2 jave - Radio Vala

Tetovë, me 12 Qershor 2017 TË NDERUAR KOLEGË GAZETARË! Ju e dini se dy vite më parë, shkaku i një “përplasje” me kreun e SHGM-së , unë pezullova të gjitha aktivitetet e mia në këtë shoqatë, dhe pas takimit...

Lëshohet në përdorim Xhamia e re në fshatin Debresh të Gostivarit

Lëshohet në përdorim Xhamia e re në fshatin Debresh të Gostivarit

para 2 jave - Radio Vala

u shtrua iftar kolektiv i organizuar nga Komuna Ejup në bashkëpunim me Komunën e Gostivarit

u shtrua iftar kolektiv i organizuar nga Komuna Ejup në bashkëpunim me Komunën e Gostivarit

para 2 jave - Radio Vala

Nevzat Bejta, Kryetar i komunës së Gostivarit Në hapësirat e Bashkësisë Fetare Islame përballë Qendrës për Kulturë në Gostivar, u shtrua iftar kolektiv i organizuar nga Komuna Ejup në bashkëpunim me Komunën...

Zyrtarizohet akti i binjakëzimit të Komunës së Gostivarit dhe Komunës Ejup të Stambollit

Zyrtarizohet akti i binjakëzimit të Komunës së Gostivarit dhe Komunës Ejup të Stambollit

para 2 jave - Radio Vala

Nevzat Bejta, kryetar i komunës së Gostivarit Përmes një ceremonie solemne të mbajtur në sallën e Këshillit Komunal zyrtarizuam aktin e binjakëzimit të Komunës së Gostivarit dhe Komunës Ejup të Stambollit....

Bejta Bashkë me Komunën Ejup nga Stambolli do ta ndërtojmë Kanalizimin në Banjicë të Epërme

Bejta: Bashkë me Komunën Ejup nga Stambolli do ta ndërtojmë Kanalizimin në Banjicë të Epërme

para 2 jave - Radio Vala

Nevzat Bejta, kryetar i komunës së Gostivarit. Sonte bashkë me Kryetarin e Komunës Ejup të Stambollit, z. Remzi Ajdin vizituam fshatin Banjicë e Epërme dhe takuam banorët e këtij lokaliteti. Me kënaqësi...

Njëzet e tre vite Dritë për Myslimanët nga Xhamia e Emmen it në Lucern të Zvcirës

Njëzet e tre vite Dritë për Myslimanët nga Xhamia e Emmen-it në Lucern të Zvcirës

para 2 jave - Radio Vala

Emmen/Lucern, me 9 Qershor 2017 Pas njëzet e tre viteve ekzistim, pas shumë përpjekjeve dhe iniciativave, komuniteti Mysliman Shqiptar në komunën e Emmenbryken-it në Kantonin e Lucernit në Zvicër, kanë...

Njëzet e tre vite Dritë për Myslimanët nga Xhamia e Emmen it në Lucern të Zvcirës

Njëzet e tre vite Dritë për Myslimanët nga Xhamia e Emmen-it në Lucern të Zvcirës

para 2 jave - Radio Vala

Emmen/Lucern, me 9 Qershor 2017 Pas njëzet e tre viteve ekzistim, pas shumë përpjekjeve dhe iniciativave, komuniteti Mysliman Shqiptar në komunën e Emmenbryken-it në Kantonin e Lucernit në Zvicër, kanë...

Ministri Saliji takon përfaqësuesit e Odës së noterëve të Republikës së Maqedonisë

Ministri Saliji takon përfaqësuesit e Odës së noterëve të Republikës së Maqedonisë

para 2 jave - Radio Vala

Sot, Ministri i drejtësisë z. Bilen Saliji, realizoi takimin e parë me Kryetarin e Odës së noterëve të Republikës së Maqedonisë, Vasil Kuzmanoski, nënkryetarin Naxhi Zeqiri dhe përfaqësues tjerë të Odës...

Zyrtarizohet iniciativa për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën Ejup të StambollitZyrtarizohet iniciativa për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën Ejup të Stambollit

Zyrtarizohet iniciativa për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën Ejup të StambollitZyrtarizohet iniciativa për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën Ejup të Stambollit

para 2 jave - Radio Vala

Gostivar, me 9 Qershor – 2017 Vendim për vëllazërim të Komunës së Gostivarit me Komunën e Ejupit (Stamboll) të Republikës së Turqisë ishte vendimi i parë i aprovuar nga shumica e këshilltarëve në seancën...

Ministri Fazliu me delegacionin e ministrisë për administrim dhe zhvillim territorial të Armenisë

Ministri Fazliu me delegacionin e ministrisë për administrim dhe zhvillim territorial të Armenisë

para 2 jave - Radio Vala

Ministri për vetëqeverisje lokale Suhejl Fazliu, sot realizoi një takim me delegacionin e Ministrisë për administrim territorial dhe zhvillim të Armenisë. Delegacioni armen ishte i interesuar për modelin...

Ministri Saliji takon Ambasadorin Bejli bisedojnë për reformat që duhet të ndërmerren nga ana e Qeverisë

Ministri Saliji takon Ambasadorin Bejli, bisedojnë për reformat që duhet të ndërmerren nga ana e Qeverisë

para 2 jave - Radio Vala

Ministri i drejtësisë z. Bilen Saliji priti në takim zyrtar ambasadorin e Shteteve të Bashkuara te Amerikës, ekselencën e tij Xhes Bejlin. Gjatë takimit të realizuar në Ministrinë e drejtësisë ministri...

Grupi i fëmijëve të rritur në tre çerdhet Gëzimi fëmijëror kanë përmbyllur vitin

Grupi i fëmijëve të rritur në tre çerdhet “Gëzimi fëmijëror” kanë përmbyllur vitin

para 2 jave - Radio Vala

Me shfaqen e prezantuar në Qendrën për Kulturë në Gostivar, grupi i fëmijëve të rritur në tre çerdhet e Institutit Nacional Çerdhja për Fëmijë “Gëzimi fëmijëror”, ka përmbyllur vitin dhe nga muaj Shtator...

Ministri i Shëndetësisë Taravari Pacientët e mi nuk do t i le pa kontrolluar njëherë në javë do të jem me ta

Ministri i Shëndetësisë, Taravari: Pacientët e mi nuk do t’i le pa kontrolluar, njëherë në javë do të jem me ta

para 2 jave - Radio Vala

Gostivar, me 7 Qershor 2017 Ministri i Shëndetësisë, Arben Taravari thotë se përkundër dinamikës së që ka marr jeta e tij, ai nuk do të lejë anësh edhe kujdesin ndaj shëndetit dhe pacientit. Ai thotë se...

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Kryeministri Zaev dhe Zëvendëskryeministri Lika vizituan Tetovën

Delegacioni qeveritar i kryesuar nga Kryeministri Zaev dhe Zëvendëskryeministri Lika vizituan Tetovën

para 2 jave - Radio Vala

Tetovë, me 6 Qershor 2017 Delegacioni qeveritar në përbërje me Kryeministrin Zoran Zaev, zv.Kryeministrin Hazbi Lika dhe me anëtarë tjerë të kabinetit qeveritar sot pasdite vizituan Tetovën dhe më pas...

Intervistë për Radio Vala Nevzat Bejta Në këtë qeverisje shqiptarët të bëhen të barabartë me maqedonasit

Intervistë për Radio Vala: Nevzat Bejta: Në këtë qeverisje shqiptarët të bëhen të barabartë me maqedonasit

para një muaji - Radio Vala

Në Intervistën Ekskluzive për Dritaren Informative Radio Vala, kryetari i deritanishëm i komunës së Gostivarit, njëherit edhe Nënkryetar i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Nevzat Bejta flet për mandatin...

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi në #Clickplus: Flamuri Kombëtar do të jetë në zyrën time në suaza të Ligjit Shkup, me 2 Maj 2017

para një muaji - Radio Vala

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK