http://kariera.mk
UNBOXING  Alcatel 3V

UNBOXING: Alcatel 3V

më 7.2018 - Krokodili

Pajisja Alcatel 3v është prezantuar zyrtarisht disa muaj më pare dhe ngadalë – ngadalë po e gjen rrugën e saj edhe drejt tregut Helen! Pajisja u dërgua nga kompania Alcetel edhe tek faqja e njohur Myphone.gr...

Big Brother VIP së shpejti

Big Brother VIP së shpejti

më 4.2018 - Krokodili

Së shpejti pritet të startojë spektakli më i ri ‘Big Brother VIP’ në Top Channel. Ky format vjen përsëri nga kompania Endemol. Një format i reaizuar dhe në shumë vende të botës ku ka rezultuar me...

Tashmë samsung galaxy S8 juaj mund të kthehet në një kompjuter personal

më 10.2017 - Krokodili

Samsung galaxy S8 ka vendosur të lancojë më së fundi edhe një risi të re të telefonit i cili ka aftësi të kthehet në një kompjuter me anë të Dex Dock. Sigurisht jo një zëvëndësim i plotë i kompjuterit,...

Kë do të zgjidhnit   Iphone 8 apo Iphone X

Kë do të zgjidhnit? Iphone 8 apo Iphone X

më 9.2017 - Krokodili

Më në fund Apple dha lajmin e lançimit të Iphone 8. Por ndryshe nga herët e tjera tani Apple ka lançuar edhe një celular tjetër.Ky është Iphone X. Kjo gjë  habiti shumë përdoruesit e Apple sepse erdhi...

Robotët e vegjël tërheqin objekte 2000 herë më të rëndë se vetë pesha e tyre

Robotët e vegjël tërheqin objekte 2000 herë më të rëndë se vetë pesha e tyre

më 6.2017 - Krokodili

Inxhinjer nga universiteti Stranford  kanë krijuar disa modele robotësh të quajtur “Micro Tugs” të aftë për të tërhequr dhe për të shtyrë objekte që janë njëqind herë më të rëndë se vetë pesha e tyre ,...

Fosilet japin të dhëna për prejardhjen e njeriut

Fosilet japin të dhëna për prejardhjen e njeriut

më 5.2017 - Krokodili

Ekipi shkencor që në vitin 2015 , zbuloi një të afërm të lashtë me njeriun, thotë se zbulimet e fundit mund të ndryshojnë mënyrën se si e shikojmë evolucionin njerëzor.Gjetjet, të cilat do të publikohen...

Tableti i ri Mi Pad 3

Tableti i ri Mi Pad 3

më 5.2017 - Krokodili

Xiaomi Mi Pas 3 më në fund pritet të vijë në treg.Mi Pad 3 vjen me ekranin prej 7.9 inç që ka rezolucion prej 2048×1536  pikselësh. Procesori fuqizues është MediaTek MT8176 përderisa kapaciteti i RAM memories...

Tani mund të luani Minecraft në Nintendo Switch

Tani mund të luani Minecraft në Nintendo Switch

më 5.2017 - Krokodili

Minecraft mbërrin më në fund tek Nintendo Switch, tani me ndryshime të reja.Prodhuesit e Minecraft po bashkëpunojnë me Nintendo për të shtuar upgrade të rinj në lojë qe priten të jenë me dizajnin Mario.Priten...

Google vjen me një celular të ri   por cili do të jetë ai

Google vjen me një celular të ri , por cili do të jetë ai?

më 5.2017 - Krokodili

Pas  Pixel dhe Pixel XL , Google thuhet se është duke punuar në tre telefona të rinj, njëri prej tyre është: Google Taimen Muajin e kaluar janë kuptuar emrat e këtyre pajisjeve së bashku me faktin që do...

Rilançohet Note 7

Rilançohet Note 7

më 5.2017 - Krokodili

Tableti i shumëpërfolur i Samsung i cili u shua përkohësisht për shkak të zjarrit që shkaktonte me baterinë, Galaxy Note, përkatësisht varianti 7R do të rilançohet në Korenë e Jugut dhe tani duket sikur...

A është i mundur turizmi në Hënë

A është i mundur turizmi në Hënë?

më 5.2017 - Krokodili

Kemi parë shumë herë në filmat fantashkencë njerëz që jetojnë në Hënë, krijojnë pallate të mëdha etj.Tashmë turizmi në Hënë huk është më fantashkencë.Elon Musk i SpaceX ka zbuluar se kompania private e...

Si të zbuloni nëse celulari juaj po përgjohet

Si të zbuloni nëse celulari juaj po përgjohet

më 5.2017 - Krokodili

A ju kandoshur shpesh të mendoni se dikush po ju përgjon me anë të telefonit tuaj ? Ka një mënyrë që të mos ta keni më këtë shqetësim, mjafton të ndiçni hapat në vijim. 1. Shtypeni kodin *#06# në aplikimin...

Wireless i më i mirë në botë

Wireless-i më i mirë në botë

më 5.2017 - Krokodili

Ditën e Mërkurë Linksys prezantoi EA9300 Wireless AC Router , modemin e parë kabllor , njëherazi edhe router CG7500. Modeli EA9300 është një router me tri banda që do të thotë se transmeton sinjal mbi...

Ky procesor ka  superfuqi

Ky procesor ka “superfuqi”

më 5.2017 - Krokodili

Qualcomm ka shfaqur sot dy produkte shtesë në linjën e procesorëve mobil, respektivisht Snapdragon 660 dhe Snapdragon 630. Këto dy pajisje do të pasojnë Snapdragon 653 dhe Snapdragon 626. Snapdragon 660...

Samsung prezanton në Shqipëri Galaxy S8

Samsung prezanton në Shqipëri Galaxy S8

më 5.2017 - Krokodili

Gjenerata e tetë e serisë së smartfonëve, Galaxy S8 dhe S8+ i shtyn në pafundësi kufijtë e ekranit të celularëve tradicionalë, shërbime të lidhura ekosistemi dhe një ndërfaqe inteligjente. Tiranë – 28...

Celulari i ri GFXBench

Celulari i ri GFXBench

më 5.2017 - Krokodili

Lançimi zyrtar i HTC U 11 që do të ndodhë sot, më 11 maj. Tani, pajisja është shfaqur edhe në GFXBench, pas parakalimit në databazën e AnTuTu dhe Geekbench. Në GFXBench, janë bërë të ditura specifikat...

Samsung DeX tani mund të lidhet me kompjuter

Samsung DeX tani mund të lidhet me kompjuter

më 5.2017 - Krokodili

Kjo është zgjidhja e re për telefonët e mundësuar nga Samsung .Samsung ofron experiencë të përmirësuar për aplikacionet Android dhe Windows . Seul, Kore – 29 Mars, 2017 – Samsung Electronics Co., Ltd....

Facebooku shqiptar  Dhelpra

Facebooku shqiptar, Dhelpra

më 5.2017 - Krokodili

Më në fund sapo është lancuar një rrjet social Anonim i pai në Shqipëri, i cili është në formën e aplikacionit për të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës. Ky rrjet mundëson anonimitet total ndaj çdo përdoruesi...

Si të notoni nën ujë me një shpejtësi marramendëse me anë të këtij motori

Si të notoni nën ujë me një shpejtësi marramendëse me anë të këtij motori

më 5.2017 - Krokodili

Kjo pajisje ju ndihmon të notoni po aq shpejt sa Michael Felps. Ajo quhet “x2 Sport” dhe është prodhuar nga Supermarinovation. Dy motorët e vegjël ju tërheqin në ujë, me një shpejtësi prej 6 milje në orë,...

Si të bllokoni iPhonin e dikujt vetëm me një mesazh

Si të bllokoni iPhonin e dikujt vetëm me një mesazh

më 5.2017 - Krokodili

Një gabim në telefonin iPhone, që ka dalë së fundmi, mund ta bllokojë iPhonin tuaj për pak sekonda.Mjafton të hapni këtë link me anë të Safarit në celularin tuaj, i cili do të hapë menjëherë programin...

Instagram Stories ia kalon edhe Snapchat

Instagram Stories ia kalon edhe Snapchat

më 5.2017 - Krokodili

Kloni i Snapchat, Instagram Stories tani është bërë edhe më i madh sesa vet origjinali. Në fakt, tipari brenda aplikacionit të famshëm të fotografive tani është shndërruar në një sukses të jashtëzakonshëm....

Galaxy Tab S3

Galaxy Tab S3

më 5.2017 - Krokodili

Samsung ka njoftuar se do të lançojë produktin në Korenë jugore, më 11 maj. Është e mundur që firma ka shtyer lansimin e këtij produkti në mënyrë strategjike për shkak të debutimit të shumëpritur të Galaxy...

5 faqe ku ju mund të ndërtoni websitin tuaj falas

5 faqe ku ju mund të ndërtoni websitin tuaj falas

më 5.2017 - Krokodili

Tani me rritjen e kërkesës në treg çdo biznes duhet të ketë faqen e tij.Por krijimi i një faqeje webi mund t’ju kushtojë shtrenjtë.Ja 5 website ku ju mund të porosisni apo ta ndërtoni atë shumë lehtë dhe...

Ja roboti që ju ndihmon të gjeni rrugën kur humbisni

Ja roboti që ju ndihmon të gjeni rrugën kur humbisni

më 5.2017 - Krokodili

Ky është një ndër robotët më të zhvilluar në botë megjithëse ekzistojnë me mijëra të tjerë të llojit të tij. Ai është i fundit në linjën e robotëve që është dizenjuar për të ndihmuar klientët. Një nga...

Mausi më i mirë në botë

Mausi më i mirë në botë

më 5.2017 - Krokodili

Përveç laptopit të tij Surface, i cili përdorë sistemin operativ Windows 10 S, Microsoft prezantoi edhe Mausin e ri Arc Mouse, me dizajn të ri dhe në harmoni me linjat e pajisjes më të re të kompanisë....

Windows 10 S

Windows 10 S

më 5.2017 - Krokodili

Microsoft zyrtarisht ka hequr perdet dhe po shfaq për herë të parë Windows 10 S më 2 Maj.Windos 10 S pritet të dalë në treg në Shtator të këtij viti me një çmim që fillon nga $189 deri në $299.Në qoftë...

Lojrat e reja në Messenger

Lojrat e reja në Messenger

më 5.2017 - Krokodili

Facebook ka bërë ndryshime në  Messenger në nëntor të vitit të kaluar, duke vendosur dy lojrat e famshme tani: futboll dhe basketboll.   Dhe që nga atëherë,  vetëm përdoruesit që ndodhen në SHBA mund ti...

Update i ri në Cortana ën e Windows 10

Update i ri në Cortana-ën e Windows 10

më 5.2017 - Krokodili

Vitin e kaluar kur programi Cortana u paraqit për herë të parë pati shumë sukses dhe mundi t’ia kalonte edhe inteligjencës së Siri. Për ata që nuk e dinë Cortana është një program inteligjence artificiale...

Si do të jetë Samsung Galaxy S9

Si do të jetë Samsung Galaxy S9

më 5.2017 - Krokodili

Pas daljes në treg të Samsung Galaxy S8 , Samsung po fillon të mendojë për paraqitjen e Samsung Galaxy S9. Sipas pamjeve të rrjedhura online shihet se gjenerata e re e telefonit premium të Samsung do të...

Facebook po hap një televizion të vetin

Facebook po hap një televizion të vetin

më 5.2017 - Krokodili

Sipas lajmit të Business Insider, rrjeti social Facebook po punon mbi 24 show  për t’i transmetuar në streaming në platformën e tij, për një shikueshmëri globale që tashmë po i afrohet 2 miliardë personave....

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK