http://kariera.mk

VH-80 lazeri i parë në botë që mat në distancë

para 13 orë - Krokodili

Ёshtë e vërtetë, VH-80 është matësi i parë i dyanshëm në botë. Na lejoni tju tregojmë se cdo të thotë kjo,ҫfarë ndryshimesh ka dhe sa fantastik që VH-80 është. Çfarë është VH-80? VH-80 është një pajisje...

Ora 3 e Apple e cila ju mundëson të bëni telefonata nga kyÇi i dorës

Ora 3 e Apple e cila ju mundëson të bëni telefonata nga kyÇi i dorës

para 16 orë - Krokodili

Orat e Apple janë orat inteligjente më të shitura që janë realizuar ndonjëherë. dhe natyrisht që është një produkt fantastik, por ka gjithmonë hapsira për përmirsime. Por cfarë ekzaktësisht do të realizojë...

Mikrodroni pilivesё ёshtё mё i sigurt e mё i qёndrueshёm se rivalёt e tij

Mikrodroni pilivesё ёshtё mё i sigurt e mё i qёndrueshёm se rivalёt e tij

para një dite - Krokodili

Ky mikrodron huazon nga njё prej grabitqarёve vёzhgues mё efikas sё natyrёs, pёr tu bёrё njё nga dronet mё tё efektshёm  teknologjik. Nёse jeni njё kompani e quajtur Animal Dynamics dhe jeni duke kёrkuar...

Tri mёnyrat pёr tё printuar nga Ipadi juaj

Tri mёnyrat pёr tё printuar nga Ipadi juaj

para një dite - Krokodili

Nёse jeni njё nga njerzit e shumtё tё cilёt pёrdorin Ipad-in e tyre pёr punё, ju me siguri do tё ju jetё dashur tё printoni dicka.  Fatmirёsisht printeri i tanishёm i Ipad ёshtё mё mirё se ҫmund tё ishte....

Pse nuk duhet ta blini samsung galaxy S8 kёtё vit

Pse nuk duhet ta blini samsung galaxy S8 kёtё vit

para 3 dite - Krokodili

Sё shpejti Samsung hedh nё treg risinё e tij, Samsung Galaxy S8 por mesa duket jo tё gjithё po e presin  me padurim atё. Njё nga klientёt e tij Sean Hollister duket se ka hequr dorё prej Samsung. Ai tregon...

Tabelat Toyota tё cilat ndihmojnё nё pastrimin e ajrit

Tabelat Toyota tё cilat ndihmojnё nё pastrimin e ajrit

para 3 dite - Krokodili

Automjetet me karburant  hidrogjeni siҫ ёshtё Mirai janё njё hap mё shumё drejt sё ardhmes sё automjeteve me prodhim nё masё pёr nevojёn urgjente tё mjedisit, dhe fushata e tabelave e organizuar pёr kёtё...

GjithÇka qё duhet tё dini rreth Ipad it tё ri nga Apple

GjithÇka qё duhet tё dini rreth Ipad-it tё ri nga Apple

para 4 dite - Krokodili

Apple  tashmё ka lanҫuar Ipad-in e tij tё ri. Nuk ka ndonjё emёr tё zbukuruar apo ndonjё numёr qё vjen nё rritje si Iphone 6, 6s,7 etj por ёshtё quajtur thjesht ‘Ipad’. Firma Copertino ёshtё konsoliduar...

Syzet inteligjente qё kemi ёndёrruar gjithmonё

Syzet inteligjente qё kemi ёndёrruar gjithmonё!

para 4 dite - Krokodili

Njihuni me Vue, “syzet inteligjente tё padukshme”. Po! kёto syze inteligjente nuk kanё asnjё dallim tё dukshёm nga syzet e zakonshme, por pёrsa i pёrket funksionit ato nuk mund tё jenё kurrё tё zakonshme....

EmoFix pajisja e cila ju mundёson tё realizoni selfie pa prekur telefonin tuaj

EmoFix, pajisja e cila ju mundёson tё realizoni selfie pa prekur telefonin tuaj

para 4 dite - Krokodili

Selfie! Tё gjithve ne na pёlqen tё bёjmё selfie e video tё ndryshme, por tё arrish tё bёsh selfie e video tё mira jo gjithmon ёshtё e lehtё. Por tani mos humbni asnjё moment magjik, dhe pёrmirёsoni eksperiencat...

Tashmë ju mund të vendosni video si foton e profilit tuaj në facebook

para 4 dite - Krokodili

Eshtë koha që të hiqni seriozisht dorë nga loja e shumë përdorur Selfie! Disa hapa larg nga makineria e bërjes së selfie i cili është telefoni juaj inteligjent, ju tashmë nuk keni pse të torturoni më kohështrirjen...

Iphone 6 6s dhe SE tashmë në një ҫmim më të lirë në Indi

Iphone 6, 6s dhe SE tashmë në një ҫmim më të lirë në Indi

para 5 dite - Krokodili

Sipas raporteve të muajit të fundit në lidhje me Apple e cila  përgatitet për prodhimin e Iphone SE në Indi, revista Wall Street raporton se komapnia është duke shtuar modelet e saj 6 dhe 6s në formacion...

Zbuloni ju të parët se kush do të jenë 51 figurat e reja emoji këtë vit

Zbuloni ju të parët se kush do të jenë 51 figurat e reja emoji këtë vit

para 5 dite - Krokodili

Së shpejti ju do të jeni të gatshëm të entuziazmoheni me dinozaurët, njerëzit me mjekërr,ushqimet e ndryshme vetëm përmes përdorimit të emoji. Emojipedia kohët e fundit krijoi një emoji të mundshëm vetëm...

Facebook shton opsionet mention dhe reaction në grupin e bisedave ne Messenger

Facebook shton opsionet “mention” dhe “reaction” në grupin e bisedave ne Messenger

para 6 dite - Krokodili

Facebook është duke i bërë grupet e  bisedave në messenger gjithmonë e më të plotësuara dhe tani mund të përdorni reagime gjatë bisedave në grup si dhe të etiketoni njerëz të veҫantë duke përdorur emailin...

Apple vjen në treg me Iphone SE

Apple vjen në treg me Iphone SE

para 6 dite - Krokodili

Apple  sjell në treg telefonin inteligjent 4 inҫ  SE. Duket i ngjashëm me Iphone 5s por programet e brendshme janë të Iphone 6s, duke përfshirë një A9 proҫesor, kamer 12 megapiksel. Përsa i përket dizajnit...

Laptopi Acer R13 bateria e te cilit zgjat 13 orë e 2 minuta

Laptopi Acer R13 bateria e te cilit zgjat 13 orë e 2 minuta

para një jave - Krokodili

Acer  R13 është  pak i shtrenjtë si chromebook , duke filluar 400$ por është me ҫmim të përktyer me të gjitha karakteristikat që ofron. Ёshtë një laptop i konvertueshëm me prekje në ekran dhe me një rretullim...

Pajisja që ju nevojitet për të shndërruar Ipad tuaj në një laptop

Pajisja që ju nevojitet për të shndërruar Ipad tuaj në një laptop

para një jave - Krokodili

Të transformosh tabletin në një laptop sjell përfitime të mëdha, sepse që të dyja pajisjet janë të rëndësishme në rendësinë e tyre. Një tablet është e hollë e lehtë dhe ju mund ta mbani atë në cantë kur...

Google sjell Android O e ardhshëm për të shpëtuar baterinë e telefonit tuaj

Google sjell ‘Android O’ e ardhshëm për të shpëtuar baterinë e telefonit tuaj

para një jave - Krokodili

Apple arrin të ketë vëmendjen e të gjithëve, por android mbetet sistemi operativ më i madh në botë. Ju do ta gjeni atë kudo, që do të thotë se absolutisht punon me pajisje të ҫdo lloj madhësie. Tani që...

Google ka ndërtuar rrjete teknologjike nervore një pajisje e cila mbron zemrën tuaj

Google ka ndërtuar rrjete teknologjike nervore, një pajisje e cila mbron zemrën tuaj

para një jave - Krokodili

Shumë njerëz vdesin nga sëmundje të zemrës dhe goditje në tru çdo vit. Kardia ofron mënyrën më të lehtë për të dalluar që në fillim dridhjet artiale të mundshme, dhe redukton rrezikun, kështu që ju të...

Tashmë Iphone 7 vjen në ngjyrë të kuqe

Tashmë Iphone 7 vjen në ngjyrë të kuqe

para një jave - Krokodili

Në disa mëngjese, jo ҫdo mengjes, ju zgjoheni me nje lajm për Iphone e ri. Surpriz! Ky është një nga ata mëngjeset. E ndërkohë që Iphone 7  i sotshëm përpos gjërave dhe risive të reja tashmë ka shtuar...

Austronautët sfidojnë gravitetin në hënë falë MIT këpucëve inteligjente

Austronautët sfidojnë gravitetin në hënë falë MIT, këpucëve inteligjente

para një jave - Krokodili

Nëse ju ndonjëherë keni parë ose keni veshur një kostum hapsire në një shëtitje në hënë ose diku tjetër, e dini sesa e vështirë është  për të lëvizur dhe për të ecur si me kufizimet e vetë kostumit ashtu...

Samsung Galaxy S8 do të vijë me tre ngjyra të reja

Samsung Galaxy S8 do të vijë me tre ngjyra të reja

para një jave - Krokodili

Lajme të reja kanë ardhur nga  llogaria twetter e Evan Blass,Këtë herë Evan ndau me ne disa pasqyrime të reja të Samsung Galaxy S8 në jo një as dy por plot tre ngjyra të ndryshme. Ёshtë e vështirë të shohësh...

Pajisja teknologjike e cila pastron qenin tuaj pa bërë aspak rremujë

Pajisja teknologjike e cila pastron qenin tuaj pa bërë aspak rremujë!

para një jave - Krokodili

Nëse pastrimi i qenit tuaj në banjo  është gjithmonë një kaos i vërtetë Barkbath mund të jetë makina e ëndrrave tuaja. Ёshtë njeri i guximshëm ai i cili përpiqet të pastrojë qenin e tij në banjo, duke...

Këto shtëpia lundruese do të godasin imagjinatën tuaj

Këto shtëpia lundruese do të godasin imagjinatën tuaj!

para një jave - Krokodili

Oqeanet, detet, liqenet,lumenjtë të cilët zënë një sipërfaqe të madhe të tokës , ky problem ishte vetëm cështje kohe përpara se strukturat e rezervuara të tokës të fillonin ndërtimin e tyre në ujë.  Koncepti...

Mbahuni fort Këto janë disa nga makinat më të shpejta në botë

Mbahuni fort! Këto janë disa nga makinat më të shpejta në botë

para një jave - Krokodili

Sa shpejt mund të ecin ato? Ka shumë mënyra për të matur përsosmërinë e automjeteve, shpejtësia e lartë është ajo e cila më së miri e arrin këtë. Aldous Huxleye kishte të drejtë kur thoshte se shpejtësia është...

Mos e humbisni këtë laptop Dell inpiration 2 në 1 për vetëm 399$ 20 ulje

Mos e humbisni këtë laptop Dell inpiration 2 në 1 për vetëm 399$ (20% ulje)

para një jave - Krokodili

Nëse jeni duke kërkuar transportueshmërinë e një tableti por keni nevojë për fuqinë e një kompjuteri  , laptopi 2 në 1 është mënyra e duhur. Ata kanë të përfshirë në paketë fuqinë dhe performancën e laptopit,...

Pajisja e cila vendoset ne tastierë dhe bën që duart tuaja të ndihen këndshëm dhe të ngrohta

Pajisja e cila vendoset ne tastierë dhe bën që duart tuaja të ndihen këndshëm dhe të ngrohta

para një jave - Krokodili

Ka ardhur koha ti thoni stop duarve të ftohta gjatë punës tuaj në një zyrë të ftohtë apo gjatë kohës kur luani në një klimë të ftohtë, kjo ngrohëse me infra të kuqe do tju mbajë ju ngrohtë pa shkrirë tastierën...

HTC do të lanҫojë një produkt të ri misterioz ja se ҫfarë mund të jetë

HTC do të lanҫojë një produkt të ri misterioz, ja se ҫfarë mund të jetë

para një jave - Krokodili

A mundet lanҫimi i ri të jenë një palë kufje të reja VR? Ose një telefon i madh i ri ? Apo ndoshta dicka shumë më delikate? Duhet të presim e të shohim. Nga lanҫimi i telefonave Ultra U dhe U Play , HTC...

Hakerat mund të kontrollojnë telefonin tuaj intelegjent duke përdorur valët e tingujve të një mikrofoni

Hakerat mund të kontrollojnë telefonin tuaj intelegjent duke përdorur valët e tingujve të një mikrofoni

para një jave - Krokodili

Hakerat janë duke u zhvilluar mënyra gjithnjë e më kreative dhe komplekse për të hyrë në telefonat tanë, kështu që siguria ka të ngjarë të jetë gjithmonë një shqetësim. Hakerat janë duke  zhvilluar mënyra...

Hakerat mund të kontrollojnë telefonin tuaj intelegjent duke përdorur valët e tingujve të një mikrofoni

Hakerat mund të kontrollojnë telefonin tuaj intelegjent duke përdorur valët e tingujve të një mikrofoni

para një jave - Krokodili

Hakerat janë duke u zhvilluar mënyra gjithnjë e më kreative dhe komplekse për të hyrë në telefonat tanë, kështu që siguria ka të ngjarë të jetë gjithmonë një shqetësim. Hakerat janë duke  zhvilluar mënyra...

Krijimi i robotëve artificial duket se i tërheq njerëzit jashtë vetes së tyre

Krijimi i robotëve artificial duket se i tërheq njerëzit jashtë vetes së tyre!

para një jave - Krokodili

Një sfidë e madhe e robotcistëve dhe zhvilluesve të AI të cilët duan të bëjnë makineritë e tyre të gjalla. Në vitin 1970, roboticist Masahiro Mori shpiku termin “lugina çuditshme e mendjes” për të shpjeguar...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK