http://kariera.mk
Haradinaj Nuk ka të dhëna që Maxhuni ka bërë shkelje për deportimin e Gylenistëve

Haradinaj: Nuk ka të dhëna që Maxhuni ka bërë shkelje për deportimin e ‘Gylenistëve’

para 16 minutave - Politiko

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së Qeverisë u pyet në lidhje me deportimin e “Gylenistëve”, nga Kosova, përkatësisht për drejtorin e atëhershëm të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni,...

Ja siduket Morena Taraku në foton e pashaportës

Ja siduket Morena Taraku në foton e pashaportës

para 36 minutave - Politiko

Këngëtarja, modelja Morena Taraku është shumë aktive në rrjetin social Instagram. Modelja shpesh herë publikon pamje edhe nga jeta e saj private për të cilën shpesh herë është vënë në qëndër të vemëndjes...

Kërcënimet nga Beogradi Haradinaj Serbia po e përzien Kosovën në çështjet e veta të brendshme

Kërcënimet nga Beogradi, Haradinaj: Serbia po e përzien Kosovën në çështjet e veta të brendshme

para 41 minutave - Politiko

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pas mbledhjes së Qeverisë ka folur për gjendjen e fundit të shkaktuar me punësimet familjare. I pyetur nëse Qeveria dhe politika ka faj për ikjen dhe dëshpërimin...

Erion Veliaj Do rikandidoj për Tiranën mezi pres të filloj mandatin e dytë

Erion Veliaj: Do rikandidoj për Tiranën, mezi pres të filloj mandatin e dytë

para 41 minutave - Politiko

“Mezi e pres që të fillojmë këtë mandat të dytë, me projekte të reja, por dhe me gjëra që kemi mësuar si t’i bëjmë më mirë”. Kryebashkiaku Veliaj konfirmoi për Top Channel rikandidimin për drejtimin e...

Paradoksi Panucci shpëtoi nga vdekja se humbi avionin në vitin 1996 sot dënon Strakoshën

Paradoksi/ Panucci shpëtoi nga vdekja se humbi avionin në vitin 1996, sot dënon Strakoshën

para një ore - Politiko

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka një histori shumë interesante, ku mrekullisht i pati shpëtuar vdekjes rreth 23 vite më parë. Italiani sot është gjallë vetëm falë një problemi me...

Guvernatori thotë se Kosova ka stabilitet financiar të sigurt

Guvernatori thotë se Kosova ka stabilitet financiar të sigurt

para 2 orë - Politiko

Guvernatori i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, Fehmi Mehmeti tha se të gjitha parametrat tregojnë se Kosova ka stabilitet të mirë financiar. Sipas guvernatorit Mehmeti, konsumatori kosovar sa...

Gjermania i bën thirrje Kosovës ta shfuqizojë taksën dhe të vazhdojë dialogun me Serbinë

Gjermania i bën thirrje Kosovës ta shfuqizojë taksën dhe të vazhdojë dialogun me Serbinë

para 3 orë - Politiko

Ambasadori gjerman në Serbi, Thomas Schieb, i ka bërë thirrje Kosovës që ta shfuqizojë taksën dhe të ulet e të bisedoj me Serbinë. Ambasadori i Gjermanisë në Serbi, Thomas Schieb, ka thënë se shteti i...

Kampioni i Botës kërkon sfida të reja po mendon largimin nga klubi gjigant

Kampioni i Botës kërkon sfida të reja, po mendon largimin nga klubi gjigant

para 3 orë - Politiko

Raphael Varane po mendon largimin nga Reali i Madridit në fund të sezonit. Kështu shkruan e përditshmja franceze “L’Equipe”, sipas të cilës mbrojtësi kampion bote me “Gjelat” për kërkon sfida të reja,...

Oda Ekonomike Amerikane vlerëson se MSA ja e ka ekspozuar Kosovën në një treg të madh

Oda Ekonomike Amerikane vlerëson se MSA-ja e ka ekspozuar Kosovën në një treg të madh

para 4 orë - Politiko

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka takuar ish-presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, temë kyçe e të cilit takim ishin viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë...

Reçica e Jahjaga flasin për viktimat e dhunës seksuale të luftës së fundit

Reçica e Jahjaga flasin për viktimat e dhunës seksuale të luftës së fundit

para 4 orë - Politiko

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka takuar ish-presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga, temë kyçe e të cilit takim ishin viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë...

Kapiteni i FSK së instruktor në Akademinë Ushtarake Mbretërore britanike

Kapiteni i FSK-së, instruktor në Akademinë Ushtarake Mbretërore britanike

para 4 orë - Politiko

Bazuar në marrëveshjen ndërmjet Ministrisë së Mbrojtjes së Kosovës dhe Ministrisë së Mbrojtjes të Mbretërisë së Bashkuar, Forca e Sigurisë e Kosovës do të dërgojë oficerin, kapiten Ismail Hoxha, si instruktor...

Thaçi Rambujeja ishte fitorja e parë diplomatike e Kosovës që finalizoi çlirimin tonë

Thaçi: Rambujeja ishte fitorja e parë diplomatike e Kosovës që finalizoi çlirimin tonë

para 6 orë - Politiko

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, duke përkujtuar Konferencën e Rambujesë në 20 vjetorin e mbajtjes së saj, ka thënë se kjo ishte fitorja e parë diplomatike e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook,...

Petritsch Hapi i parë për vazhdimin e dialogut duhet të merret nga Prishtina

Petritsch: Hapi i parë për vazhdimin e dialogut duhet të merret nga Prishtina

para 6 orë - Politiko

Diplomati austriak Wolfgang Petritsch  ka thënë se është e nevojshme të ringjallet dialogu midis Prishtinës dhe Beogradit dhe të arrihet një kompromis. Ai vlerësoi se dialogu dhe kompromisi duhet të vijnë...

Pejë Burri ia merr ish gruas djalin tetëvjeçar dhe largohet

Pejë: Burri ia merr ish-gruas, djalin tetëvjeçar dhe largohet

para 7 orë - Politiko

Një grua në Pejë ka raportuar Policinë e Kosovës se ish-bashkëshorti i saj ka marrë djalin e tyre tetëvjeçar dhe është larguar në drejtim të panjohur. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori.

Hoxha Vendimi për vizat pas zgjedhjeve në BE

Hoxha: Vendimi për vizat, pas zgjedhjeve në BE

para 7 orë - Politiko

Ministrja e Integrimeve Evropiane, Dhurata Hoxha, nuk pret që vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën të merret para zgjedhjeve për Parlamentin Evropian, të cilat do të mbahen në maj të këtij viti....

Daçiq Socialistët kurrë nuk do t tradhëtojnë serbët në Kosovë

Daçiq: Socialistët kurrë nuk do t’ tradhëtojnë serbët në Kosovë

para 7 orë - Politiko

Kryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, Ivica Daçiq me rastin e shënimit të 15 vjetorit të trazirave të marsit në Kosovë ka mbledhur strukturat e partisë së tij që veprojnë në Kosovë. Gjatë takimit bëhet...

Zgjedhjet mund të mbahen në vjeshtë

Zgjedhjet mund të mbahen në vjeshtë

para 8 orë - Politiko

Qeveria “Haradinaj” ka arritur ta çojë gati në gjysmë mandatin e saj pavarësisht mungesës së numrave të nevojshëm në Kuvend dhe kërkesës së vazhdueshme të opozitës për rrëzimin e saj, por edhe pakënaqësive...

Probleme për Xherdan Shaqirin do t i mungojë Zvicrës

Probleme për Xherdan Shaqirin, do t’i mungojë Zvicrës

para 8 orë - Politiko

Xherdan Shaqiri do të mungojë në ndeshjet e para të Zvicrës në kualifikueset për “Euro 2020″. Futbollisti me origjinë shqiptari ka probleme dhe do t’i humbasë ndeshjet me Gjeorgjinë (23 mars) dhe Danimarkën...

Tipik shqiptare Ja çfarë kombinimi ka bërë me veshje Bebe

Tipik shqiptare! Ja çfarë kombinimi ka bërë me veshje Bebe

para 8 orë - Politiko

Se është shqiptare dhe shumë krenare madje, e tregon çdoherë. Bebe Rexha ka hedhur një fotografi në Instagram, ku shihet e veshur me të zeza, e ulur në bari.Por, në këtë imazh vëmendjen më të madhe e merr...

Kosova bëhet me njësinë e luftimit kundër mashtrimeve

Kosova bëhet me njësinë e luftimit kundër mashtrimeve

para 8 orë - Politiko

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Kosovë, Philip Kosnett sot do të vizitojë Zyrën Kombëtare të Auditimit të Kosovës (ZKAK) ku do të merr pjesë në nisjen zyrtare të Njësisë për Luftimin...

 Kofer diplomacia e Serbisë

“Kofer diplomacia” e Serbisë

para 8 orë - Politiko

Një njeri me të kaluar të errët, prej dy vjetësh është vënë në krye të fushatës së Serbisë për t’ia zbehur njohjen ndërkombëtare Kosovës. Burime në Qeveri kanë thënë se këtë po e bën “në stilin e mafisë...

20 vite nga përfundimi i Konferencës së paqes për Kosovën

20 vite nga përfundimi i Konferencës së paqes për Kosovën

para 8 orë - Politiko

20 vite më parë në Parisit, përfundoi Konferenca ndërkombëtare e paqes kushtuar Kosovës, ku një ditë më parë Kosova dhe Serbia kishin nënshkruar dokumente të ndryshme. Më 6 shkurt të vitit 1999, filloi...

Bora Zemani ndryshon në mërë drastike ja si duket tani

Bora Zemani ndryshon në mërë drastike, ja si duket tani

para 8 orë - Politiko

Bora Zemanin jemi mësuar ta shohim gjithmonë me flokët në ngjyrë të errët dhe të gjatë, por ajo vendosi të bëjë një ndryshim drastik në look. Me anë të një fotografie të postuar në llogarinë e saj në rrjetin...

Gjërat nuk qenkan siç i dimë Hailey Baldwin thyen heshtjen dhe flet

Gjërat nuk qenkan siç i dimë, Hailey Baldwin thyen heshtjen dhe flet

para një dite - Politiko

Prej javësh në mediat rozë është raportuar se Justin Bieber dhe Hailey Baldwin po shkojnë drejt ndarjes. Sipas “Us Weekly” shkak i krisjes së marrëdhënies në çift ishin bërë problemet e Justin. Madje ditën...

Ndarja e Kosovës duhet të bëhet thotë Vuçiqi

Ndarja e Kosovës duhet të bëhet, thotë Vuçiqi

para një dite - Politiko

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në tv pink ka thënë se ndarja e Kosovës është një zgjidhje e mundshme. Ai ka shtuar se Serbia lidhur me Kosovën ka presione nga shumë anë, por po ia del “të ecën...

Panucci përjashtoi Strakoshën se humbi avionin reagon Armand Duka

Panucci përjashtoi Strakoshën se humbi avionin, reagon Armand Duka

para një dite - Politiko

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, foli për mediat në ditën e parë të grumbullit të ekipit Kombëtar, në prag të 2 sfidave eliminatore të Europianit. Kreu i FSHF-së vlerësoi atmosferën...

Madison SHBA ka nevojë për partnerë dhe udhëheqje serioze në qeveri

Madison: SHBA ka nevojë për partnerë dhe udhëheqje serioze në qeveri

para një dite - Politiko

Ndihmës sekretarja e Shtetit për Çështje Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimin e Ligjit (INL), Kirsten D. Madison, deklaroi sot se dështimi në adresimin e korrupsionit do të minojë përfundimisht edhe...

Gjykata shpall fajtor deputetin Fisnik Ismaili për posedim të gazit lotësjellës

Gjykata shpall fajtor deputetin Fisnik Ismaili për posedim të gazit lotësjellës

para një dite - Politiko

Deputeti Fisnik Ismaili është shpallur fajtor nga Gjykata Themelore në Prishtinë për posedim të gazit lotësjellës në Kuvendin e Kosovës në vitin 2015. Deputeti i PSD-së, Fisnik Ismaili, i cili në kohën...

Stoltenberg NATO nuk do të zvogëlojë praninë e trupave në Kosovë

Stoltenberg: NATO nuk do të zvogëlojë praninë e trupave në Kosovë

para një dite - Politiko

NATO nuk do të tërhiqet nga baza në Bondsteel dhe do t’i mbrojë të gjithë qytetarët e Kosovës, deklaroi sekretari i përgjithshëm i Aleancës, Jens Stoltenberg. “Jemi këtu për t’i mbrojtur të gjithë njerëzit,...

Mustafa Bllokimi i KQZ së nga presidenti Thaçi është i kundërligjshëm

Mustafa: Bllokimi i KQZ-së nga presidenti Thaçi është i kundërligjshëm

para një dite - Politiko

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka quajtur të kundërligjshëm dhe kundër kushtetutës, bllokimin e KQZ-së nga ana e presidentit Hashim Thaçi. Ai përmes një postimi në Facebook,...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK