http://kariera.mk
Kështu u duk dje Meka gjatë kohës kur u fal Fitër Bajrami

Kështu u duk dje Meka gjatë kohës kur u fal Fitër Bajrami

para 14 orë - Neshesh

Sikundër çdo event tjetër, edhe falja për Festën e Bajramit këtë vit është zhvilluar ndryshe. Xhamia e Madhe e Arabisë Saudite në Mekë ishte pothuajse e zbrazët gjatë faljes vjetore, pasi autoritetet ndaluan...

Hetem Ramadani 80 e shqiptarëve e kane kaluar koronavirusin njerëzit nuk po i vret ky virus

Hetem Ramadani: 80% e shqiptarëve e kane kaluar koronavirusin, njerëzit nuk po i vret ky virus

para 14 orë - Neshesh

Te infektuar: 1.032 Sheruar: 789 Vdekur: 29 Hetem Ramadani: 80% e shqiptarëve e Pandemia e Covid-19 u përdor për të kontrolluar njerëzit nga grupe të mëdha interesi. I këtij mendimi është aplikuesi i mjekësisë...

Ja çfarë i pret pasagjerët pas heqjes së bllokadës së fluturimeve

Ja çfarë i pret pasagjerët pas heqjes së bllokadës së fluturimeve

para 14 orë - Neshesh

Te infektuar: 1.032 Sheruar: 789 Vdekur: 29 Masat që prekin fluturimet nga Zvicra dhe për në Zvicër, së shpejti do të kenë një zbutje. Këshilli Federal do të kumtojë njoftimin të mërkurën që vjen, më 27...

Spanjë rihapen plazhet ndërsa lehtësohen më tej masat

Spanjë, rihapen plazhet, ndërsa lehtësohen më tej masat

para 14 orë - Neshesh

Plazhet në të gjithë Spanjën do të rihapen të hënën, pasi disa pjesë të vendit do të hyjnë në fazën e radhës së heqjes së kufizimeve në jetën publike, që u vendosën për frenimin e koronavirusit. Plazhet...

Në Shkup gjenden dy trupa të kalbur

Në Shkup gjenden dy trupa të kalbur

para 14 orë - Neshesh

Në Shkup janë gjetur dy trupa të dy personave të vdekur në fazë të kalbjes. Në rrugën ‘Anastas Mitrev’ në banesën ku ka jetuar 42 vjeçari, disa ditë ka kundërmuar erë e keqe. Gjatë intervenimit të policisë,...

Në Mal të Zi shërohen të gjithë pacientët me Covid 19

Në Mal të Zi shërohen të gjithë pacientët me Covid-19

para 15 orë - Neshesh

Qeveria e Malit të Zi bën të ditur se atje janë shëruar të gjithë të prekur me Covid-19. Këtë e bëri të ditur qeveria e atjeshme me anë të një postimi në rrjetin social Twitter, duke shtuar se Mali i Zi...

Mjekët gjermanë paralajmërojnë për një valë të dytë të koronavirusit para pushimeve

Mjekët gjermanë paralajmërojnë për një valë të dytë të koronavirusit para pushimeve

para 15 orë - Neshesh

Ndërsa vendet evropiane përgatiten të rihapin për turistët, dy mjekë kryesorë gjermanë paralajmëruan sot, se lëvizja masive e pushuesve mund të shkaktojë një valë të dytë të pandemisë koronavirus. Max...

Emocionuese Dy muaj në karantinë gomari qan me dënesë kur e sheh pronarin

Emocionuese: Dy muaj në karantinë, gomari qan me dënesë kur e sheh pronarin

para 15 orë - Neshesh

Një video emocionuese vjen nga Spanja. Gomari shihet teksa shpërthen në lot kur takon të zotin pas dy muajsh në karantinë. Video është bërë virale në rrjetet sociale dhe mediat e huaja. CNN shkruan se...

Asnjë rast i ri me koronavirus në Kosovë — shërohen 4 pacientë të tjerë

Asnjë rast i ri me koronavirus në Kosovë — shërohen 4 pacientë të tjerë

para 15 orë - Neshesh

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se sot nuk është konfirmuar asnjë rast i ri me me koronavirus në vend. Numri i të infektuarve me koronavirus mbetet i njëjtë (1032)....

Zjarr i madh në San Francisko VIDEO

Zjarr i madh në San Francisko (VIDEO)

para 15 orë - Neshesh

Zjarr i madh në San Francisko (VIDEO) Publikuar 23:36 24 Maj, 2020 YOU MAY LIKE Студент од Тетово откри метод за корекција на зглобови Një depo e madhe në San Francisko të SHBA’ve, është përfshirë nga...

Bëhuni gati për deti Edi Rama po i hap kufijtë me Maqedoninë dhe Kosovën

Bëhuni gati për deti, Edi Rama po i hap kufijtë me Maqedoninë dhe Kosovën

para 15 orë - Neshesh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sot deklaroi se Shqipëria më 1 qershor do t’i hap kufinjtë tokësorë për qytetarët e Kosovës, Maqedonisë së Veriut dhe Malit të Zi. Rama shtoi se plazhet për turistët...

Ora policore të dielën nis nga ora 11 00

Ora policore të dielën nis nga ora 11:00,

para 3 dite - Neshesh

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka vendosur që ora policore gjatë festës së Bajramit, respektivisht ditën e diel të nis nga ora 11:00 deri të martën në ora 05:00. Sa i përket ditës së shtunë,...

Mickoski Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik nëse

Mickoski: Zgjedhje nuk mund të ketë deri më 30 korrik, nëse…

para 3 dite - Neshesh

Lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristian Mickoski sot në konferencë për shtyp paralajmëroi se një pjesë e masave antikrizë nga seti i dytë dhe i tretë nuk do të mund të realizohen nëse nuk vazhdohet gjendja...

BFI Bajrami do të falet me çdo kusht

BFI: Bajrami do të falet me çdo kusht!

para 3 dite - Neshesh

Nga Bashkësia Fetare Islame për TV 21 thonë se pavarësisht se cili do të jetë vendimi i Qeverisë, namazi i Bajramit do të falet ne xhami. Nga atje thonë se nijeti është i pastër dhe prandaj vendimi do...

FUNDI I EKSPERTIZËS VESEL MEMEDI

FUNDI I EKSPERTIZËS- VESEL MEMEDI

para 3 dite - Neshesh

Jetojmë në kohëra të rrezikshme. Asnjëherë më herët nuk ka ndodh që qeniet njerëzore të kenë aq shumë qasje në aq shumë informata, siç është sot, dhe sërrisht të jenë rezistent për të mësuar diçka. Jo...

23 persona të infektuar me koronavirus 1 viktimë nga Tetova

23 persona të infektuar me koronavirus, 1 viktimë nga Tetova

para 3 dite - Neshesh

Në 24 orët e fundit në mbarë vendin janë evidentuar 23 persona të infektuar me Kovid-19. Ndërkohë që 9 pacientë janë shëruar dhe është regjistruar një pacient që ka ndërruar jetë, bëhet fjalë për një person...

Disa lagje të Tetovës janë vatër e infeksionit me Kovid 19

Disa lagje të Tetovës janë vatër e infeksionit me Kovid-19

para 3 dite - Neshesh

Tetova e cila ditëve të fundit udhëheq me rastet aktive të të infektuarve me virusin korona, ka 25 klasterë. Burimet e infeksioni janë të përqendruar kryesisht në qytet, në pesë apo gjashtë lagje të cilat...

ASH shkarkon kryetarin e degës në Tetovë

ASH shkarkon kryetarin e degës në Tetovë

para 3 dite - Neshesh

Kryesia Qendrore e Aleancës për Shqiptarët përmes aplikacionit ZOOM më 20 maj ka mbajtur mbledhje lidhur me zhvillimet aktuale me pandeminë në vend. Në këtë mbledhje është vendosur që të shkarkohet Altrim...

Sonte në ora 17 do të vendoset nëse do të ketë karantinë 58 orësh për fundjavë

Sonte në ora 17 do të vendoset nëse do të ketë karantinë 58 orësh për fundjavë

para 3 dite - Neshesh

Kryeministri Oliver Spasovski kumtoi se sot në seancë qeveritare në ora 17:00, do të vendoset se sa do të zgjasë karantina për fundjavën e ardhshme të zgjatur. Spasovski edhe një herë theksoi se vendimet...

Falja e Bajramit Spasovski selam Mulla Sulës Asnjë udhëheqës fetar nuk është më i fortë se shteti  VIDEO

Falja e Bajramit, Spasovski selam Mulla Sulës: Asnjë udhëheqës fetar nuk është më i fortë se shteti! (VIDEO)

para 3 dite - Neshesh

Askush nuk është më i fortë se shteti, asnjë zyrtar, asnjë udhëheqës fetar, asnjë institucion, tha sot Kryeministri teknik Oliver Spasovski, duke iu përgjigjur një pyetjeS Së gazetarit, nëse ka presion...

Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen e shohin si humbje të madhe për shtetin

Këngëtarët besojnë se dasmat do të mbahen, e shohin si humbje të madhe për shtetin

para 4 dite - Neshesh

Ndonëse është vënë në pikëpyetje mbajtja e dasmave këtë vit, për shkak të rrezikut të përhapjes së virusit, artistët e estradës shpresojnë e besojnë se nuk do ketë anulim të tyre.Ata shprehen se vendi...

Ndërroi jetë në Stamboll profesori i njohur shqiptar FOTO

Ndërroi jetë në Stamboll profesori i njohur shqiptar (FOTO)

para 4 dite - Neshesh

Sot në Stamboll të Turqisë ka ndërruar jetë profesori i njohur kosovar i ndërtimtarisë, Musa Stavileci. Lajmin për këtë e ka përcjell nipi i tij, Blerand Stavileci, i cili tha se xhaxhai i tij ka lënë...

Zyrtare Ja si do të hyhet dhe si do të kalohet kufiri i Serbisë

Zyrtare: Ja si do të hyhet dhe si do të kalohet kufiri i Serbisë

para 4 dite - Neshesh

Qeveria e Serbisë dje vendosi të pranojë rekomandimet e Shtabit të Krizave për luftën kundër koronavirusit, në mënyrë që nga nesër 22 maj, nuk është më e nevojshme të bëhet test negativ për koronavirusin...

Dasëm në spitalin e Shkupit u dështoi dasma në restorant mjekët martohen në vendin e punës

Dasëm në spitalin e Shkupit, u dështoi dasma në restorant, mjekët martohen në vendin e punës

para 4 dite - Neshesh

Mjekët Maja dhe Dimitar Angellovski kanë caktuar dasmën e tyre më 17 maj në një restorant të Shkupit. Mirëpo gjithçka ka dështuar shkaku i epidemisë së Koronavirusit. Mirëpo një surprizë të kendshme ata...

Shqipëria brenda këtij muaji hap kufijtë përgatitjet për sezonin turistik

Shqipëria brenda këtij muaji hap kufijtë, përgatitjet për sezonin turistik

para 4 dite - Neshesh

Brenda majit, vendi do jetë i hapur tërësisht, kufijtë do të jenë të hapur dhe në përgatitemi për sezonin turstik”, tha Rama. “Jam i prekur nga dashuria e beftë për Teatrin. Meqë kështu erdhi kjo punë...

Europa do përballet me një verë shumë të nxehtë

Europa do përballet me një verë shumë të nxehtë

para 4 dite - Neshesh

Një nga shërbimet më të famshme meteorologjike në botë, Accuweather parashikon që stina e verës sivjet në Evropë do të jetë tepër e nxehtë dhe e thatë. Në veçanti, thuhet se temperaturat e ajrit në veri...

Bilanci i COVID 19 në Kosovë 1 004 të infektuar 30 të vdekur dhe 772 të shëruar

Bilanci i COVID-19 në Kosovë: 1.004 të infektuar, 30 të vdekur dhe 772 të shëruar

para 4 dite - Neshesh

Nga data 13 mars kur edhe u shënuar rastet e para me COVID-19, në Kosovë janë testuar gjithsej 12.551 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 1.004 raste, me...

Serbia i hapë kufijtë restoranet kafenetë shkollat e kopshtet

Serbia i hapë kufijtë, restoranet, kafenetë, shkollat e kopshtet

para 4 dite - Neshesh

Më shumë se dy muaj pasi i kishte mbyllur kufijtë për ta luftuar përhapjen e koronavirusit të ri COVID-19, Serbi ka marrë vendim që t’i hapë ata. Deri tani autoritetet serbe kërkonin që qytetarët të cilët...

Vendosni çdo natë një hudhër poshtë jastëkut dhe do të befasoheni nga ajo që do t iu ndodhë

Vendosni çdo natë një hudhër poshtë jastëkut dhe do të befasoheni nga ajo që do t’iu ndodhë

para 4 dite - Neshesh

Hudhra është një perime shumë e zakonshme në shumë kuzhina dhe përdoret në të gjithë botën. Por, a e dini se disa njerëz e futin hudhrën nën jastëk? Shumë njerëz që e kanë të vështirë të flenë dhe të bëjnë...

Restoranti më unik në botë përshtati tavolinat teke për të zbatuar distancimin social

Restoranti më unik në botë, përshtati tavolinat teke për të zbatuar distancimin social

para 4 dite - Neshesh

Një restorant në Maryland pati një ide gjeniale, krijoi tavolina me materila gome si kamerdare gjigante, të dizajnuara për të mbajtur distancën në mënyrë të sigurt gjashtë metra larg. Klienti futet në...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK