http://kariera.mk
Meta mesazh Bashës Ke vetëm 48 orë kohë

Meta mesazh Bashës: Ke vetëm 48 orë kohë

i ri - Opozita

Kryeparlamentari Ilir Meta i ka caktuar një afat prej 48 orësh Lulzim Bashës për tu tërhequr nga pakti i errësirës. “I jap 48 orë të tërhiqet nga pakti i errësirës në kurriz të votës së shqiptarëve. Luli...

Meta Rama i varur nga diçka shumë e rrezikshme s ka kohë për t i dhënë shanse

Meta: Rama i varur nga diçka shumë e rrezikshme, s’ka kohë për t’i dhënë shanse

i ri - Opozita

Kryeparlamentari Ilir Meta deklaroi se LSI ka qënë një sigurisë që Shqipëria të mos digjej dhe të mos binte në greminë. “Por, më 25 qershor të gjithë duhet të dalin ditën e djelë që duan ndryshim në Shqipëri,...

FOTO Çeqe për vota në Shkodër kapet ekonomisti i KESH dhe 4 persona të tjerë

FOTO/ Çeqe për vota në Shkodër, kapet ekonomisti i KESH dhe 4 persona të tjerë

para 10 minutave - Opozita

5 persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi janë arrestuar në flagrancë duke dhënë para në këmbim të votës. Sipas njoftimit të policisë, ekonomisti i KESh në Shkodër dhe 4 persona të tjerë janë kapur...

SHOWBIZZ E mbani mend Klaudian e BB5 Ja sa sexy duket sot

SHOWBIZZ/ E mbani mend Klaudian e BB5? Ja sa sexy duket sot

para 15 minutave - Opozita

Banorja e Big Brother 5 eshte zhdukur nga radaret e mediave por jo totalisht. Fotografi Arsim Berisha ka realizuar nje set veror me Klaudia Veselin dhe duhet thene qe ka gjetur nje modele vertete sexy....

Shpërndanin para për fushatë me makinën e KESH katër persona shoqërohen në komisariat

Shpërndanin para për fushatë me makinën e KESH, katër persona shoqërohen në komisariat

para 15 minutave - Opozita

Ditën e fundit të fushatës zgjedhore, policia ka kapur në flagrancë disa persona, duke shpërndarë para në Shkodër. Policia bën me dije se ngjarja është shënuar sot në Lagjen ‘Guerrile’ në Shkodër, ndërsa...

KESH çeqe për ish të përmbyturit e Shkodrës policia shoqëron 5 persona për verifikim

KESH çeqe për ish-të përmbyturit e Shkodrës, policia shoqëron 5 persona për verifikim

para 20 minutave - Opozita

Policia e Shkodrës ka shoqëruar pesë persona të cilët po shpërndanin vlera monetare në vëndin e quajtur lagjia ‘Guerrile’ Shkodër. Blutë kishin siguruar informacion në rrugë operative. Pas mbërritjes në...

Nikolla shfrytëzon orët e fundit para heshtjes zgjedhore letër mësuesve Mos më lini vetëm

Nikolla shfrytëzon orët e fundit para heshtjes zgjedhore, letër mësuesve: Mos më lini vetëm!

para 30 minutave - Opozita

Sot është dita e fundit e fushatës zgjedhore, pasi nesër jemi në heshtje elektorale, ndërkohë që të djelën mbahen zgjedhjet. Por pavarësisht se Partia Socialiste e mbylli takimin e fundit elektoral në...

Lideri i opozitës ruse i ndalohet të garojë për postin e presidentit

Lideri i opozitës ruse i ndalohet të garojë për postin e presidentit

para 35 minutave - Opozita

Alexei Navalny është udhëheqësi opozitar rus I cili është ndaluar zyrtarisht nga kandidimi për president të Rusisë në zgjjedhjet e ardhshme. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Rusi vendosi ditën e premte,...

Basha Rama nuk ka për të qenë zv kryeministri im

Basha:Rama nuk ka për të qenë zv/kryeministri im

para 40 minutave - Opozita

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ‘Zonë e Lirë’ të Arian Çanit është shprehur qartë që “Edi Rama nuk ka për të qenë zv/kryeministri im”. “Nuk ka asnjë pazar dhe nuk do...

Dule i kundërpërgjigjet Ramës Bakllavaja jote ka shije turke

Dule i kundërpërgjigjet Ramës: Bakllavaja jote ka shije turke

para 45 minutave - Opozita

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka reaguar sot pas akuzave që Edi Rama i bëri nga Vlora. Në një postim në Twitter , Dule thotë se Rama i ka ofruar shumë herë bakllava, por kishte shije turke. “E vërteta është...

Basha Fushata e Ramës tallava

Basha: Fushata e Ramës, tallava

para 55 minutave - Opozita

Kreu i PD-së Lulzim Basha, në emisionin “Zonë e Lirë, duke folur për oligarkët dhe koncesionet tha se, në bashkëpunojmë me ekspertët amerikanë. Ne kete kuader, Baasha paralajmeroi anulimin e koncesioneve....

Shpërthen në PD Nuk duhet të tradhëtonim Kreshnik Spahiun dhe kauzën kuqezi

Shpërthen në PD: Nuk duhet të tradhëtonim Kreshnik Spahiun dhe kauzën kuqezi

para 55 minutave - Opozita

Vetëm disa orë na ndajnë nga dita e zgjedhjeve dhe fushata zgjedhore është në orët e fundit për t’i lënë vend heshtjes zgjedhore deri në 25 qershor. Ashtu sic është evidentuar tani më nga të gjithë, Rama...

SKANDAL Dy ditë para zgjedhjeve tërhiqen nga gara dy kandidatë për deputetë

SKANDAL/ Dy ditë para zgjedhjeve, tërhiqen nga gara dy kandidatë për deputetë

para një ore - Opozita

Vetëm dy ditë para zgjedhjeve, dy parti politike kanë tërhequr nga gara kandidatët e tyre në qarkun e Elbasanit. Dy kryesuesit e listave të Partisë Social Demokrate të Skënder Gjinushit dhe të PAD-së së...

ZBARDHET SKENARI Basha apo Rama Ja kush nuk e donte koalicionin parazgjedhor

ZBARDHET SKENARI/ Basha apo Rama? Ja kush nuk e donte koalicionin parazgjedhor

para një ore - Opozita

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në ‘Zonë e Lirë’, bëri publik për herë të parë se kush e kërkoi përjashtimin koalicioneve parazgjedhore, në marrëveshjen e 18 majit. I pyetur në studio...

FOTO Kreshnik Spahiu i vesh gruan Edi Ramës

FOTO/ Kreshnik Spahiu i vesh gruan Edi Ramës

para një ore - Opozita

Me këngën “Kuq e Zi” të Flori Mumajesit, duke valëvitur flamurin kombëtar Edi Ramës i është bashkuar në krah në këtë përshëndetje, Linda. Përveç këngës së vjedhur, pasi ishte Kreshnik Spahiu ai i cili...

VIDEO BOMBE JOQ i publikon video skandalin Vangjush Dakos

VIDEO BOMBE/ JOQ i publikon video-skandalin Vangjush Dakos

para një ore - Opozita

Skandal në Durrës/ Ja si e feston Gjush Betoni mbylljen e fushatës- Një pamje spektakolare është arritur të filmohet me dron në zonën e Spitallës në Durrës ku deri tani askush nuk ka filmuar. Siç mund...

Nasip Naço thirrje Donald Lu prokurorisë dhe Ministrit të Brendshëm Në Berat po blihen vota policia fshihet në zyra

Nasip Naço thirrje Donald Lu, prokurorisë dhe Ministrit të Brendshëm: Në Berat po blihen vota, policia fshihet në zyra

para një ore - Opozita

Kandidati i LSI-së në Berat, Nasip Naço u është drejtuar me një mesazh ministrit të Brendshëm, Prokurorit të Përgjithshëm dhe ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu ku shpreh shqetësimet e tij për fushatën...

VJEDHJA Pas sloganeve Rama kopjon edhe këngët e Kreshnik Spahiut në fushatë

VJEDHJA: Pas sloganeve Rama kopjon edhe këngët e Kreshnik Spahiut në fushatë

para një ore - Opozita

Edi Rama e nisi këtë fushatë duke kopjuar sloganet e idetë e Aleancës Kuq e Zi dhe Kreshnik Spahiut. Këtë e tregoi dhe në mitingun e sotëm në Vlorë, ku përveç flamujve kuqezi, thirrjeve për një votë kuqezi,...

Skandal në Shkodër Vidhen votat në këmbim të parave ja skema që përdorej

Skandal në Shkodër/ Vidhen votat në këmbim të parave, ja skema që përdorej

para 2 orë - Opozita

Zgjedhjet zhvillohen mbas dy ditëve, ku korrupsioni dhe mashtrimet qe iu bëhen votuesve shqiptarë sa vjen edhe shtohet. Nga ky automjet që shihni në foto ka qënë duke lëvizur gjatë ditës së premte në lagjen...

 Loja e Bashës dhe koalicioni PD PS që nuk do të bëhet por Rama

“Loja” e Bashës dhe koalicioni PD-PS që nuk do të bëhet, por Rama…

para 2 orë - Opozita

Deri para pak ditësh, Rama dukej se po flinte mbi dafina dhe ju vërsul Ilir Metës dhe LSI-së, duke përllogaritur një koalicion paszgjedhor PD-PS, një vazhdim i bashkëqeverisjes me PD, që faktikisht po...

Bill Cosby kërkon të mbajë leksione mbi dhunën seksuale

Bill Cosby, kërkon të mbajë leksione mbi dhunën seksuale

para 2 orë - Opozita

Bill Cosby ngjitet në katedër. Pas anulimit të procesit kundër tij, nga ana e gjyqtarëve për të marrë një vendim, ku ai akuzohet për abuzim seksual me shumë femra, aktori i sitcomit ‘i Robinson’, ka vendosur...

VIDEO Kryemadhi tregon sa mandate do të marrë LSI Ja qarqet ku do surprizojmë

VIDEO/ Kryemadhi tregon sa mandate do të marrë LSI: Ja qarqet ku do surprizojmë

para 2 orë - Opozita

Monika Kryemadhi , zv/Kryetare e LSI, ka besim të plotë se forca e saj politike do të marrë një numër mandatesh të lartë krahasuar me vitin 2013. “Jemi të bindur se minimalisht do të marrim 43 mandate,...

Në ditën e fundit të fushatës rishfaqet Leskaj Votoni Ramën për të ardhmen e fëmijëve tuaj

Në ditën e fundit të fushatës rishfaqet Leskaj: Votoni Ramën për të ardhmen e fëmijëve tuaj

para 2 orë - Opozita

Në ditën e fundit të fushatës rishfaqet Leskaj: Votoni Ramën për të ardhmen e fëmijëve tuaj. Valentina Leskaj pas moskandidimit për zgjedhjet e Qershorit shfaqet sot në ditën e fundit përkrah PS-së në...

Fieri kryeqyteti ekonomik i Shqipërisë ja plani

Fieri, kryeqyteti ekonomik i Shqipërisë, ja plani

para 2 orë - Opozita

Një ndryshim thelbësor për Fierin, është ky premtimi i bërë sot në këtë qytet nga Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, i cili tha se me LSI-në forcë e parë, qyteti i Fierit do të ndryshojë...

Basha tall Ramën Po flet si sikur të ishte i çadrës i frikësuar nga shqiptarët

Basha tall Ramën: Po flet si sikur të ishte i çadrës i frikësuar nga shqiptarët

para 2 orë - Opozita

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë mitingut të zhvillua rnë Tiranë, me rastin e mbylljes së fushatës elektorale, tha se Rama duke dëgjuar çadrën nisi të flasë sikur të ishte i çadrës, por nuk...

E PAPRITUR Bregu dhe Selami i bashkohen Mitingut të Bashës

E PAPRITUR, Bregu dhe Selami i bashkohen Mitingut të Bashës

para 3 orë - Opozita

E papritur, dy prej zërave më kundërshtues të Bashës gjatë qëndrimit të PD në çadër, Eduard Selami dhe Majlinda Bregu mbështesin Bashën. Ata më pas u lanë jashtë listave për kandidatë, ndërsa sot i janë...

Meta mbyll fushatën me një mesazh të FORTE për Ramën

Meta mbyll fushatën me një mesazh të FORTE për Ramën

para 3 orë - Opozita

Lëvizja Socialiste për Integrim përmbylli fushatën elektorale në qytetin e Fierit, ku fjalë mbajti edhe ish-kryetari i saj, njëherësh presidenti i zgjedhur, Ilir Meta. Sipas tij, më 25 qershor, shqiptarët...

Basha lëshon akuza të forta ndaj Ramës

Basha lëshon akuza të forta ndaj Ramës

para 3 orë - Opozita

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, në mitingun përmbyllës në Tiranë, tha se ditën e dielë, shqiptarët e bashkuar, me Partinë Demokratike, do i japin fund qeverisë së korruptuar, qeverisë së drogës. Basha lëshoi...

Në mes të Mitingut shoqërohet në Polici kreu i PSD së në Shkodër

Në mes të Mitingut, shoqërohet në Polici kreu i PSD-së në Shkodër

para 3 orë - Opozita

Shoqërohet në Polici kreu i PSD-së në qytetin e Shkodrës, Përparim Rraboshta. Kujtojmë se këto ditët e fundit situata politike në qytetin e Shkodrës është nxehur mjaft, kjo edhe për shkak të kandidimit...

Vasili në Fier Ky është sheshi i fitores së padiskutueshme

Vasili në Fier: Ky është sheshi i fitores së padiskutueshme

para 3 orë - Opozita

Kreu i LSI, Petrit Vasili, tha se me LSI-në forcë e parë, qyteti i Fierit do të ndryshojë thelbësisht. Sipas tij, nuk i është kushtuar vëmendja e duhur turizmit dhe se deti është lënë në harresë. Vasili...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK