http://kariera.mk
Trimi Jetullahu xhiron këngën e re plot ritëm e femra

Trimi Jetullahu, xhiron këngën e re, plot ritëm e femra

më 2.2017 - Teleskopi

Kënga do të jetë shumë rimike e gjatë këtyre ditëve janë bërë xhirimet e klipit. Bëhet fjalë për këngëtarin që po pëlqehet shumë Trimi Jetullahu, i cili do të na sjellë këtë këngë të bukur shumë shpejt...

Flamur Margataj pret flokët dhe ka një mesazh të bukur

Flamur Margataj pret flokët dhe ka një mesazh të bukur

më 2.2017 - Teleskopi

Ai është një personazh i cili është mjaft aktiv e sheh kudo e pandalur në aktivitete që bën, megjithëse është mjaft i ri. Po flasim për Flamur Margataj, djaloshi që është me origjinë nga Kosova por që...

Kidda kërcënim për shumë këngëtarë të njohur ja premiera e tij

Kidda, kërcënim për shumë këngëtarë të njohur, ja premiera e tij

më 2.2017 - Teleskopi

Mërgim Kida është artisti i ri më modern në qarkullim. Deri më tani ka sjellë disa projekte, që e kanë dëshmuar qëllimin e tij për të qenë ndryshe dhe aspak komercial. I njohur si Kidda dhe i përfolur...

Besnik Berisha muzikanti mjeshtër që shoqëron Medën kudo

Besnik Berisha, muzikanti mjeshtër që shoqëron Medën kudo

më 2.2017 - Teleskopi

Tashmë artisti më i kërkuar Meda ka një super ekip që e shoqërojnë kudo ku ai ka koncerte në të gjithë botën. Në grupin e tij muzikor “Dukagjini” është edhe një nga mjeshtrit më të mirë të muzikës kur...

Granit Shala thotë se pas rrëzimit të murit

Granit Shala thotë se pas rrëzimit të murit……

më 2.2017 - Teleskopi

Vazhdon të jetë gjithmonë “In” në cdo gjë që ndodh në Kosovën e tij megjithëse jeton në Gjermani. Granit Shala tashmë i njohur në politikë si një anëtar i rëndësishëm në degën e AAK-së në Gjermani shkruan...

Suksesi i jashtëzakonshëm i Valonit trajnerit që bëri për vete të gjithë

Suksesi i jashtëzakonshëm i Valonit, trajnerit që bëri për vete të gjithë

më 2.2017 - Teleskopi

Ai është jashëtzakonisht një nga trajnerët më të pashëm në Kosovë por edhe më gjerë, e njohin të gjithë dhe e dinë se ai me punën që ka bërë i’a ka dalë gjithmonë mbanë dhe me sukses të menaxhojë fitnesin,...

Zbulohet shqiptari superseksi kandidat për Mister Suedia

Zbulohet shqiptari superseksi, kandidat për “Mister Suedia”

më 2.2017 - Teleskopi

I ri, i pashëm dhe me shumë klas, ndonëse i panjohur për publikun shqiptarë, për atë suedez nuk është dhe i panjohur, Allani po ç’end femrat atje me pamjen dhe fizikun të cilin e ka ndërtuar nga ushtrimet...

Aksidenti tragjik në Dollc Viktimat janë dy vëllezër nga një fshat i Gjakovës

Aksidenti tragjik në Dollc: Viktimat janë dy vëllezër nga një fshat i Gjakovës

më 2.2017 - Teleskopi

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjesin e sotëm në fshatin Dollc të komunës së Klinës. Në aksident kanë humbur jetën dy vëllëzërit Anton Gjoni (1986) dhe Driton Gjoni (1992), nga fshati Doblibare...

Rama diskuton me Ahmetin për zhvillimet e fundit në Kosovë

Rama diskuton me Ahmetin për zhvillimet e fundit në Kosovë

më 2.2017 - Teleskopi

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë vizitës së tij në Kosovë është takuar edhe me kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti. Rama dhe Ahmeti në këtë takim thanë se kanë diskutuar për të gjitha çështjet...

Polica po instalon kamera te Ura e Ibrit reagojnë serbët

Polica po instalon kamera te Ura e Ibrit, reagojnë serbët

më 2.2017 - Teleskopi

Qytetarët serbë i kanë thënë reporterit të Tanjugut se ata janë të frikësuar për shkak të gjithë asaj që ka ndodhur në ditët e fundit në lidhje me prishjen e murit mbajtës pranë urës, raporton B92. Situata...

Rama në AAK Ky është fillimi i punës së dy qeverive për t i fshirë urdhër arrestet

Rama në AAK: Ky është fillimi i punës së dy qeverive për t’i fshirë urdhër-arrestet

më 2.2017 - Teleskopi

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka takuar përfaqësues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ku ka deklaruar se ndalimi i Ramush Haradinajt në Francë është një proces tërësisht i tepërt dhe se ky është...

Thaçi i shqetësuar me fushatën propagandistike të Serbisë

Thaçi i shqetësuar me fushatën propagandistike të Serbisë

më 2.2017 - Teleskopi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi përmes një komunikate për media ka theksuar se ndjehet i zhgënjyer dhe i shqetësuar me fushatën propagandistike në stilin e vjetër të Serbisë, e cila vazhdon të ndjell...

Avokati i Ramushit Gjithçka është e sajuar nga Serbia asgjë nuk e ndal Haradinajn

Avokati i Ramushit: Gjithçka është e sajuar nga Serbia, asgjë nuk e ndal Haradinajn

më 2.2017 - Teleskopi

Avokati i Ramush Haradinajt, Arianit Koçi, i cili ka njoftuar për fillimin e seancës gjyqësore të liderit të AAK-së në Kosovë, të Colm të Francës për arestimin e tij në bazë të një fletëarresti të Serbisë...

Kosovë  Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë paralajmërojnë protesta

Kosovë – Opozita kërkon dorëheqjen e qeverisë, paralajmërojnë protesta

më 2.2017 - Teleskopi

Liderët e grupeve parlamentare të opozitës kanë mbajtur një konferencë të përbashkët për mos rrënimin e murit në veriun e Mitrovicës. Në këtë deklaratë akuzohet Qeveria e Kosovës për moszbatimin e rezolutës...

Haradinaj sot del para Gjykatës në Francë

Haradinaj sot del para Gjykatës në Francë

më 2.2017 - Teleskopi

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, sot do të dalë para Gjykatës në Francë. Haradinaj u arrestua më 4 janar të këtij viti, në bazë të një fletë-arresti të lëshuar nga Serbia në vitin 2004. Lajmin për daljen...

Muri nuk rrënohet Rezoluta harrohet

Muri nuk rrënohet, Rezoluta “harrohet”

më 2.2017 - Teleskopi

Kanë mbetur edhe pak orë deri në përfundim të afatit të përcaktuar me rezolutë të Kuvendit të Kosovës për rrënimin e murit në veri, por gjendja atje vazhdon të jetë e njëjtë, raporton KTV. As nga institucionet...

Policia jep detaje për veturën e dyshimtë te Grandi

Policia jep detaje për veturën e dyshimtë te “Grandi”

më 2.2017 - Teleskopi

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për veturën e dyshimtë me targa serbe pranë hotelit “Grand”, raporton lajmi.net. Ata e kanë konfrimuar se në veturën me targa të Beogradit nuk është gjetur asnjë mjet...

Ngjarjet e 31 Janart ndër vite

Ngjarjet e 31 Janart ndër vite

më 2.2017 - Teleskopi

31 JANAR 1929 – Bashkimi Sovjetik dëboi politikanin Leon Trotsky. 1945 – U ekzekutua ushtari 25 vjeç amerikan, Eddie Slovik, nën akuzën për dezertim. 1496 – Me kushtetutën e re Jugosllavia u bë konfederatë...

Motra e Edmond Hoxhës Komandantët nuk e donin Kosovën të coptuar siç është sot

Motra e Edmond Hoxhës: Komandantët nuk e donin Kosovën të coptuar siç është sot

më 2.2017 - Teleskopi

Heronjtë e kombit Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu janë përkujtuar sot me një akademi përkujtimore me rastin e 20 vjetorit të rënies. Akademia e cila u mbajt nën patronatin e kryeministrit...

Gjithçka që fshihet pas kësaj foto të Trump të 16 janarit 2004

Gjithçka që fshihet pas kësaj foto të Trump të 16 janarit 2004

më 2.2017 - Teleskopi

Disa muaj para kësaj foto, Donald Trump i kishte propozuar martesë Melanias. Çifti shihet në një festë. Sipas ekspertëve të gjuhës së trupit në foto shihet intimitet por edhe tension. E gjithë kjo mund...

Berat Mjekja ndiqet penalisht pas vdekjes së trevjeçarit

Berat: Mjekja ndiqet penalisht pas vdekjes së trevjeçarit

më 1.2017 - Teleskopi

Një mjeke në Berat po ndiqet penalisht pas vdekjes së një fëmije 3-vjeçar në Shqipëri. Prindërit e vajzës kallëzuan në polici rastin. Trevjeçarja ka humbur jetën në spitalin e qytetit 6 ditë më parë. Prindërit...

Ja si ia pamundësoi Ahmeti formimin e qeverisë Gruevskit

Ja si ia pamundësoi Ahmeti formimin e qeverisë Gruevskit

më 1.2017 - Teleskopi

Me dështimin e formimit të qeverisë nga mandatari Nikolla Gruevski, do të fillojë detyrimisht, një epokë e re në politikën e maqedonisë. Kjo vjen si rezultat i vendosshmërisë së partisë së Ahmetit ndaj...

Rakiq nuk e përmend më murin në Mitrovicë i ka mbet hatri në Agim Bahtirin

Rakiq nuk e përmend më murin në Mitrovicë, i ka mbet ‘hatri’ në Agim Bahtirin

më 1.2017 - Teleskopi

Kryetari i Komunës Veriore të Mitrovicës, Goran Rakiq i ka ftuar të gjitha palët që të jetë konstruktive, pasi siç thotë, me deklarata nxitëse prishën marrëveshjet e arritur në Bruksel. “Duke respektuar...

Arrestohet trafikuesi i njerëzve në Merdar

Arrestohet trafikuesi i njerëzve në Merdar

më 1.2017 - Teleskopi

Policia e Kosovës ka arrestuar mbrëmë në pikën kufitare në Merdar një të dyshuar për kontrabandë me njerëz. Sipas Policisë gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit janë hasur tre persona, shtetas të...

Lunacek Dialogu në fund do të thotë njohje e Kosovës

Lunacek: Dialogu, në fund, do të thotë njohje e Kosovës

më 1.2017 - Teleskopi

Nënkryetarja e Parlamentit Evropian dhe raportuesja e këtij institucioni për Kosovën, Ulrike Lunacek, tha se shumica në Serbi është e vetëdijshme se pavarësia e Kosovës është e pakthyeshme. “Persepktiva...

Prishtinë Ndërtesa përfshihet nga flakët lëndohen dy persona

Prishtinë: Ndërtesa përfshihet nga flakët, lëndohen dy persona

më 1.2017 - Teleskopi

Janë përfshirë nga zjarri njehsorët elektrikë të banesave të një ndërtese. Si pasojë e zjarrit, lëndime ka pësuar viktima femër-banore në këtë ndërtesë dhe viktima mashkull-zjarrfikës, gjatë përpjekjeve...

Më 1 shkurt Thaçi e Mustafa takohen me Vuçiqin e Nikoliqin në Bruksel

Më 1 shkurt Thaçi e Mustafa takohen me Vuçiqin e Nikoliqin në Bruksel

më 1.2017 - Teleskopi

Të mërkurën, më 1 shkurt, në Bruksel do të vazhdojë dialogu ndërmjet Kosovës e Serbisë në nivelin më të lartë, thonë medie serbe duke u thirrur në burime nga Qeveria e Serbisë. Sipas këtyre burimeve, transmeton...

Befason Labi ja në cilin Televizion do t ia nis punës

Befason Labi, ja në cilin Televizion do t’ia nis punës!

më 1.2017 - Teleskopi

Javë më parë moderatori i njohur Labinot Gashi është larguar prej RTV 21. U raportua se do të fillojë të punojë në një televizion të shtetit gjerman. Por, burimet e Telegrafit thonë se Labi do të vazhdojë...

Vdes 3 vjeçarja në hetim mjekja e spitalit

Vdes 3 vjeçarja, në hetim mjekja e spitalit

më 1.2017 - Teleskopi

Nëna e vajzës e ka akuzuar doktoreshën për mjekim të pakujdesshëm. Një vogëlushe trevjeçare ka humbur jetën, dhe e ëma, A. D, 41 vjeçe, akuzon mjeken Sh.K, 65 vjeçe për mjekim të gabuar, raporton TCH....

Deklarata e Thaçit ngjallë reagime në Serbi

Deklarata e Thaçit ngjallë reagime në Serbi

më 1.2017 - Teleskopi

Deklarata e presidentit Thaçi në intervistën me Deutsche Wellen, se “Serbia po armatosë serbët në veri të Kosovës” ka ngritur tensionet në Beograd. Presidenti tha se “Serbia po përgatitë në veri të Kosovës...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK