http://kariera.mk
TREGIMET E AZIZ NESINIT AKTUALE NË KOSOVË

TREGIMET E AZIZ NESINIT, AKTUALE NË KOSOVË

para 2 dite - Gazeta Fakti

Nijazi IDRIZI Në një ditë, në dy skajet e Kosovës, po vazhdon turi i dëgjimit të qytetarëve. Aty liderët po vazhdojnë t’i konstatojnë vështirësitë e bizneseve dhe të qytetarëve (të evidentuar para 10 vjetëve),...

IT IS NOT OVER UNTIL IT IS OVER  NUK KA MBARUAR AKOMA

IT IS NOT OVER UNTIL IT IS OVER…”, NUK KA MBARUAR AKOMA!

para 2 dite - Gazeta Fakti

Ka ardhur koha që qeverisja të mos shihet si fitore e një pale dhe humbje e tjetrës, por si një rotacion demokratik, pa hile, i autoritetit të qeverisjes dhe bërjes së opozitës që duhet të jetë pjesë integrale...

KUSH E FUTI NË THES BASHA RAMËN APO RAMA BASHËN

KUSH E FUTI NË THES, BASHA-RAMËN APO RAMA-BASHËN?

para 3 dite - Gazeta Fakti

Rama ia arriti të mbetej kryeministër, të shpërngulte Çadrën nga Bulevardi, të bënte “qe palla me Bashën” dhe të shpenzonte hapur mbi 7 orë bisedime kokë më kokë, në dy-tre seanca. Artur ZHEJI Kryeministri...

KLARA BUDA MITRUSH KUTELI KA NJË STIL QË I FLET LEXUESIT EUROPIAN

KLARA BUDA: MITRUSH KUTELI KA NJË STIL QË I FLET LEXUESIT EUROPIAN

para 3 dite - Gazeta Fakti

Mund ta konsiderojmë një nga “aventurat” letrare, pothuaj shpresëhumbur, sa herë bëhej fjalë për të përkthyer letërsinë e Mitrush Kutelit, e sidomos rrëfenjat në gjuhën frënge. Kuteli atje mbërriti vonë....

LIRI LOSHI KUJT T I BESOJMË

LIRI LOSHI: KUJT T’I BESOJMË?

para 4 dite - Gazeta Fakti

Sa i përket preferencave për kryeministër, të tre kandidatëve sikur po iu mungon diçka që gjithnjë mund ta ketë njëri, por që tjetri nuk e ka. Edhe sikur këta tre kandidatë të shkriheshin në një, prapë...

AMELA 4 VJEÇE NGA TETOVA KËRKON SHËRIM AJO KA NEVOJË PËR NDIHMË

AMELA 4 VJEÇE NGA TETOVA KËRKON SHËRIM, AJO KA NEVOJË PËR NDIHMË

para 5 dite - Gazeta Fakti

Ajo është vetëm 4 vjeçe nga fshati Pallaticë i Tetovës, por jeta nuk është treguar shumë e mirë me të. Po flasim për Amelën, vajzën 4-vjeçare, e cila vuan nga “një sëmundje e rrëndë endokrinologjike”,...

DAÇIQ E HARADINAJ SË SHPEJTI KRYEMINISTRA DIALOG INTERESANT

DAÇIQ E HARADINAJ SË SHPEJTI KRYEMINISTRA, DIALOG INTERESANT

para një jave - Gazeta Fakti

Gazetari britanik Tim Juda, i cili merret me Ballkanin, konsideron se në rast se kryeministër i Serbisë do të jetë Ivica Daçiq, ndërsa kryeministër i Kosovës Ramush Haradinaj, atëherë së shpejti do të...

IVANOV MANDATON ZAEVIN PËR KRYEMINISTËR

IVANOV MANDATON ZAEVIN PËR KRYEMINISTËR

para një jave - Gazeta Fakti

Presidenti Gjorge Ivanov, sot në mesditë, i dorëzoi mandatin për formim të qeverisë e re Zoran Zaevit, duke theksuar se i jep mandatin Zaevit, i cili ka siguruar shumicë parlamentare pas çka ishin tejkaluar...

ERDOGAN VIZITON UASHINGTONIN MOSPAJTIMET NGELIN

ERDOGAN VIZITON UASHINGTONIN ,MOSPAJTIMET NGELIN

para një jave - Gazeta Fakti

Presidenti amerikan Donald Trump dhe presidenti turk Recep Tayyip Erdogan e kanë përshkruar takimin e parë në Uashington si fillimin e një epoke të re marrëdhëniesh. Vizita e zotit Erdogan në Uashington...

AMERIKANËT SHTOJNË PREZENCËN USHARAKE NË KOSOVË

AMERIKANËT SHTOJNË PREZENCËN USHARAKE NË KOSOVË

para një jave - Gazeta Fakti

Shtetet e Bashkuara të Amerikës për një muaj pritet të dërgojnë një shtesë prej 130 trupave në Kosovë në përkrahje të KFOR-it dhe NATO-s në luftën për paqe dhe stabilitet, dhe analistët mendojnë se ky...

PICULLA GRUEVSKI PO PROMOVON RETORIKË HELMUESE

PICULLA: GRUEVSKI PO PROMOVON RETORIKË HELMUESE

para një jave - Gazeta Fakti

Akuzat se gjoja Bashkimi Europian po e “mbështet Shqipërinë e Madhe“, jo vetëm që janë plotësisht të pakuptimta, por paraqesin kompenzim për humbjen e legjitimitet për të formuar qeverin në Shkup. Qytetarët...

VIOLINISTJA BRITANIKE VANESA MEJ PERFORMOI NË SHKUP

VIOLINISTJA BRITANIKE VANESA MEJ PERFORMOI NË SHKUP

para një jave - Gazeta Fakti

Vilonistja e përmasava botërore nga Britania, Vanesa Mej,  sonte ishte mysafire në Shkup. Koncerti i saj u mirëprit nga spektatorët e shumtë në arenën “Boris Trajkovski“ dhe përshtypjet e tyre mund të...

LOTARIA AMERIKANE PO E ZBRAZ DIBRËN

LOTARIA AMERIKANE PO E ZBRAZ DIBRËN

para një jave - Gazeta Fakti

Shpallja e Lotarisë Amerikane viteve të fundit pritet me një interes të veçantë nga të rinjtë dibranë. Të dhënat e disa agjencive turistike thonë se në shpalljen e fundit kanë konkurruar mbi 300 të rinj...

ZGJEDHJET LOKALE NË MAQEDONI  MË 15 TETOR

ZGJEDHJET LOKALE NË MAQEDONI – MË 15 TETOR

para një jave - Gazeta Fakti

15 tetori i këtij viti është data kur është propozuar të mbahen zgjedhjet lokale në Maqedoni, ndërsa do të vazhdohet edhe mandati i kryetarëve aktual të komunave. Ky është përfundimi që doli nga takimi...

PSE MARK ZUCKERBERG PREFERON HISTORIANIN ARAB TË MESJETËS IBN KHALDUN

PSE MARK ZUCKERBERG PREFERON HISTORIANIN ARAB TË MESJETËS IBN KHALDUN?

para një jave - Gazeta Fakti

Mark Zuckerberg është i bindur se Perëndimi ndodhet në pragun e falimentimit. Por ka një armë sekrete, e cila gjendet në shkrimet e Ibn Khaldun, historianit të madh arab të Mesjetës. Qysh nga fillimi i...

ZIADIN SELA DO TË SHKOJ PËR REHABILITIM JASHTË SHTETIT

ZIADIN SELA DO TË SHKOJ PËR REHABILITIM JASHTË SHTETIT

para një jave - Gazeta Fakti

LR-PDSH-ja njofton se Kryetari ynë z.Ziadin Sela do të qëndrojë jashta shtetit një periudhë, për të realizuar disa ekzaminime plotësuese në lidhje me gjendjen e tij shëndetësore shkruan ne llogarin e tij...

HULUMTIM GJERMANIA KA SHUMË VENDE TË LIRA PUNE

HULUMTIM:GJERMANIA KA SHUMË VENDE TË LIRA PUNE

para një jave - Gazeta Fakti

Në tre muajt e parë të vitit 2017 punëdhënësit kërkojnë 1.064 milionë punëtorë, që është 9.000 më shumë se në tremujorin e fundit të vitit 2016, e cila deri më tani ka mbajtur rekordin, raporton AFP. Sipas...

NJIHUNI ME URËN MË TË MADHE PËR KËMBËSORË NË BOTË

NJIHUNI ME URËN MË TË MADHE PËR KËMBËSORË NË BOTË

para një jave - Gazeta Fakti

Vizitorët e maleve në zonën e Harcit tani mund të kalojnë mbi urën më të madhe në botë, që shtrihet mbi luginën e Rappbode-s. Ura ka një gjatësi mbi 450 metra. Ura me emrin “Titan-RT” me një gjatësi prej...

CDU TRIUMFON NË LANDIN E RINIT VERIOR VESTFALISË

CDU TRIUMFON NË LANDIN E RINIT VERIOR-VESTFALISË

para një jave - Gazeta Fakti

Kristjandemokratët e CDU të Kancelares Angela Merkel fituan 34,3 përqind të votave në zgjedhjet e rëndësishme në landin e Rinit Verior-Vestfalisë. Sipas vlerësimeve pas mbylljes së kutive të votimit, socialdemokratët...

VETËDIJA SHKRIMORE E ANTON PASHKUT

VETËDIJA SHKRIMORE E ANTON PASHKUT

para një jave - Gazeta Fakti

(Në 80 vjetorin e lindjes së autorit) Përgjigjen e vlerës së teksteve letrare, të A. Pashkut, madje të secilit autor, e jep leximi dhe receptimi i shenjave letrare, si dhe koha e leximeve të pafundme,...

NGA ERDHI TERMI METOHI

NGA ERDHI TERMI “METOHI“?

para një jave - Gazeta Fakti

Termi i shpifur “Metohija”, pavarësisht se daton që nga mesjeta apo shekulli 11-të dhe është term kishtar, ky nocion vazhdon edhe sot të përdoret në diskursin publik, formal dhe joformal, nga popullsia...

JA NDIHMA E HUAJ FINANCIARE PËR SHQIPËRINË

JA NDIHMA E HUAJ FINANCIARE PËR SHQIPËRINË

para një jave - Gazeta Fakti

Ndihma e huaj është si një maskë oksigjeni për një ekonomi që përpëlitet. Gjatë të gjithë historisë së saj moderne, Shqipëria përveç periudhës së viteve 1970-1980 (ku vendi u izolua dhe eci me praktikën...

BASHKIMI EUROPIAN REFUZON MISHIN E PULËS NGA BRAZILI PO BALLKANI

BASHKIMI EUROPIAN REFUZON MISHIN E PULËS NGA BRAZILI, PO BALLKANI?

para një jave - Gazeta Fakti

Shtetet evropiane vazhdojnë të sekuestrojnë, bllokojnë dhe heqin nga tregu tonelata me mish pule që importohet nga Brazili. Vetëm në datën 12 Prill 2017, Gjermania dhe Spanja bllokuan dy ngarkesa të tjera...

TËRMET NË MAQEDONI EPIQENDRA NË SHKUP

TËRMET NË MAQEDONI, EPIQENDRA NË SHKUP

para një jave - Gazeta Fakti

Një tërmet 4.2 ballë ka tronditur Maqedoninë mëngjesin e sotëm. Dridhjet e tokës janë regjistruar në rajonin e Shkupit, 4 km afër Haraqinës. Tërmeti është ndjerë rreth orës 04:08, me intensitet 4.2 të...

NDRYSHIMI DO TË NDODHË

NDRYSHIMI DO TË NDODHË

para një jave - Gazeta Fakti

Kosovës i duhen liderët që kanë dijen, vendosmërinë dhe guximin. Njerëzit që guxojnë por nuk dinë, janë të rrezikshëm! Ata që dinë por nuk guxojnë, janë të padobishëm.Fatkeqësisht, deri më tash kemi parë...

SERBËT E KOSOVËS MODEL I MIRË I ORGANIZIMIT PËR SHQIPTARËT NË MAQEDONI SERBI E MAL TË ZI

SERBËT E KOSOVËS MODEL I MIRË I ORGANIZIMIT PËR SHQIPTARËT NË MAQEDONI, SERBI E MAL TË ZI

para një jave - Gazeta Fakti

Veprimtari i çështjes kombëtare, ingjinjeri Ahmet Asani, ka dalur me një ide interesante sa i përket organizimit politik të shqiptarëve në rajon.Ai apelon që shqiptarët në Maqedoni, Serbi e Mal të Zi të...

ME ÇFARË NGJYRE DUHET TË KONSUMOHEN BANANET

ME ÇFARË NGJYRE DUHET TË KONSUMOHEN BANANET

para një jave - Gazeta Fakti

Video-mesazhi në vijim ju njeh me faktin se cila ngjyrë është më e preferuar e bananes para se ta konsumoni.Ndiqni këtë video dhe vet do të nsirrni përfundimin.

ENCIKLOPEDIA E VITAMINAVE

ENCIKLOPEDIA E VITAMINAVE

para një jave - Gazeta Fakti

Një video lajm shpjegues nga AgroWeb.org me të gjitha të dhënat e nevojshme mbi praninë dhe fuqinë e Vitaminave tek produktet e natyrës.

VOTONI PËR TË ARDHMEN E FËMIJËVE TUAJ VOTONI CDU

VOTONI PËR TË ARDHMEN E FËMIJËVE TUAJ, VOTONI CDU

para një jave - Gazeta Fakti

Nesër, më 14 maj, mbahen zgjedhjet vendore në Republikën e NRW në Gjermani. Në këtë zgjedhje pritet të fitojë sërish CDU, mirëpo votuesit janë ata që përcaktojnë se kush do të udhëheq në mandatin e ardhshëm....

VOTONI PËR TË ARDHMEN E FËMIJËVE TUAJ VOTONI CDU

VOTONI PËR TË ARDHMEN E FËMIJËVE TUAJ, VOTONI CDU

para një jave - Gazeta Fakti

Nesër, më 14 maj, mbahe zgjedhjet vendore në Gjermani. Në këtë ozgjedhje pritet të fitojë sërish CDU, mirëpo votuesit janë ata që përcaktojnë se kush do të udhëheq në mandatin e ardshëm. Janë bërë shumë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK