http://kariera.mk
Rashica mungon disa javë mund t i humbë ndeshjet e rëndësishme

Rashica mungon disa javë, mund t’i humbë ndeshjet e rëndësishme

para 32 minutave - Sovrani

Skuadra gjermane Werder Bremen ka konfirmuar mungesën e Milot Rashicës. 23 vjeçari u lëndua kundër Fortuna Dusseldorf në fundjavën e kaluar, pasi tërhoqi muskulin. Rashica do të mungojë disa javë dhe për...

Kur deputetët e PSD së ishin në VV AAK në e quajtën parti e haraçit  tani e fitores

Kur deputetët e PSD-së ishin në VV, AAK-në e quajtën ‘parti e haraçit’, tani ‘e fitores’

para 36 minutave - Sovrani

Dikur ishte parti haraçi e argat i Kadri Veselit, por, për disa nga figurat e PSD-së, nga e hëna, AAK-ja është kthyer në parti shprese për Kosovën. Sa ishte sekretar organizativ i Vetëvendosjes, Dardan...

Kënga e Dafinës dhe Taynës e super pëlqyer ja çfarë shifre klikimesh ka arritur

Kënga e Dafinës dhe Taynës e super pëlqyer, ja çfarë shifre klikimesh ka arritur!

para 36 minutave - Sovrani

Dafina Zeqiri dhe Tayna po shijojnë suksesin e këngës së re. Dafina Zeqiri dhe Tayna ka pak ditë që kanë publikuar duetin “Bye Bye”, të cilit ia shoqëruan edhe videoklipin. Në klip, dy artistet erdhen...

Gjyste Vulaj mbetet po e njejta Shikoni foton provokuese që postoi sot

Gjyste Vulaj mbetet po e njejta! Shikoni foton provokuese që postoi sot!

para 41 minutave - Sovrani

Gjyste Vulaj është një këngëtare e njohur shqiptare nga Mali i Zi e cila në skenën muzikore qëndron prej shumë vitesh, shkruan Indeksonline. Ajo gjithnjë ka qenë një femër mjaft e ‘guximshme’ kur ka ardhur...

10 fotot që tregojnë se po i mbajtët mirë sendet mund të zgjasin më shumë se njerëzit

10 fotot që tregojnë se po i mbajtët mirë, sendet mund të zgjasin më shumë se njerëzit!

para 46 minutave - Sovrani

Bukuria e përjetshme e një fustani martese 112-vjeçar, forca e jashtëzakonshme e një makine 82-vjeçare dhe ngrohtësia e një sobe 130-vjeçare … Këto dhe shumë më tepër nga tregimet e shkurtra por të fuqishme...

Tani është e mundur  Të verbërit mund të shohin edhe pa sy

Tani është e mundur – Të verbërit mund të shohin edhe pa sy

para një ore - Sovrani

Një elektrodë speciale mundëson që t’i rikthehet shikimi të verbërve. Ku dispozitiv duke u vendosur brenda nervit optik, është ne gjendje që ta simulojë duke dërguar informacioni pamore drejtpërdrejt tek...

E BUJSHME Juventusi u fsheh pas Rakitic objektivi është një tjetër futbollist i Barcelonës

E BUJSHME: Juventusi u fsheh pas Rakitic, objektivi është një tjetër futbollist i Barcelonës!

para një ore - Sovrani

Juventusi dhe Barcelona janë përfshirë në thashathemnajën e merkatos në ditët e fundit. Të dy klubet kanë nisur bisedimet për shkëmbimin e mesfushorëve Rakitic dhe Emre Can, por në fakt drejtuesit e kampionëve...

Inter insiston ta heqë qafe  sulmuesi prezanton shtëpinë e re që ndodhet në

Inter insiston ta heqë ‘qafe’, sulmuesi prezanton shtëpinë e re që ndodhet në…

para një ore - Sovrani

Secili në hesap të tij. Ndërkohë që Interi kërkon me ngulm të “heqë qafe” sulmuesin Mauro Icardi, ky i fundit ka befasuar të gjithë me postimin e tij të fundit në Instagram. Argjentinasi ka prezantuar...

Milaim Zeka Koalicioni AAK PSD i çuditshëm dhe i pakuptimtë

Milaim Zeka: Koalicioni AAK-PSD i çuditshëm dhe i pakuptimtë

para një ore - Sovrani

Kryetari i PEK Milaim Zeka ka folur mbi situatën politike në vend dhe koalicionet. Zeka ka komentuar koalicionin tashmë të zyrtarizuar AAK-PSD duke e quajtur të çuditshëm dhe të pakuptimtë. “Me u ba bashkë...

10 faktet që nuk i keni ditur asnjëherë për Beyoncen

10 faktet që nuk i keni ditur asnjëherë për Beyoncen!

para një ore - Sovrani

Nëse jeni adhurues i këngëtares së bukur dhe të talentuar Beyoncé, do ta doni ta lexoni këtë listë me 10 fakte të këndshme dhe interesante në lidhje me karrierën dhe jetën e saj, transmeton Sovrani.info....

Chelsea nostalgji për Sarri  mesazh dashurie ish trajnerit

Chelsea nostalgji për Sarri – mesazh dashurie ish-trajnerit

para një ore - Sovrani

Pas lajmit që skuadra e Juventusit ka publikuar dje për problemin shëndetësor ka trajneri Maurizio Sarri, i sëmurë me pulmoni, nuk kanë munguar mesazhet e mbështetjes. Në adresë të trajnerit kanë ardhur...

Nxehtë apo freskët Parashikimi i moti për ditët në vijim

Nxehtë apo freskët? Parashikimi i moti për ditët në vijim

para një ore - Sovrani

20.08.2019 – Vala e të nxehtit nga Afrika veriore që po shtrihet mbi rajonin tonë, do të vazhdojë të kushtëzojë mot të nxehtë dhe me diell edhe gjatë ditëve në vijim. Nga fundjava priten zhvillime të vransirave...

PRAPASKENA Giampaolo e donte me ngulm zbulohet pse dështoi objektivi i madh i Milan it

PRAPASKENA: Giampaolo e donte me ngulm, zbulohet pse dështoi objektivi i madh i Milan-it

para një ore - Sovrani

Milani kërkoi me ngulm Lucas Torreiran e Arsenal-it. Trajneri Marco Giampaolo e donte mesfushorin në Milanelo, por ishte ekipi anglez që ndaloi këtë lëvizje. Menaxheri i futbollistit, Pablo Bentancur,...

Pas shumë kohësh bëhet i gjallë Flori Mumajesi

Pas shumë kohësh, bëhet i ‘gjallë’ Flori Mumajesi

para një ore - Sovrani

Flori Mumajesi është ‘tretur’ për një kohë të gjatë. Sezona e verës është periudha në të cilën artistët janë shumë aktiv si me projekte muzikore ashtu edhe me koncerte. Për dallim prej kolegëve, Flori...

 Higuain Po është më i mirë se Icardi

“Higuain? Po, është më i mirë se Icardi”

para një ore - Sovrani

Beppe Bozzo, menaxher i njohur dhe avokat ekspert i merkatos, ka folur për çështjen Icardi-Higuain për Tuttosport. “Higuain përshtatet shumë mirë më lozonë e trajnerit, duke lluar nga lëvizjet e kërkuara...

Këto janë 5 faktet më interesante për dashurinë që të gjithë duhet t i dijmë dhe t i praktikojmë

Këto janë 5 faktet më interesante për dashurinë që të gjithë duhet t’i dijmë dhe t’i praktikojmë!

para 2 orë - Sovrani

Dashuria është ndjenja mbizotëruese në jetën e njerëzimit, përkundër devijimeve të caktuara që ndodhin kohë pas kohe. Më poshtë, kemi prezantuar disa fakte interesante për këtë ndjesi superiore, duke u...

Paratici në Barcelonë synon shkëmbimin kokë më kokë të dy mesfushorëve

Paratici në Barcelonë, synon shkëmbimin “kokë më kokë” të dy mesfushorëve

para 2 orë - Sovrani

Drejtori sportiv i Juventusit, Fabio Paratici, ka kaluar dy ditët e fundit në Barcelonë, ku ka biseduar me drejtuesit e skuadrës katalanase për dy lojtarë. Përveçse ka kërkuar të sjellë në Torino të riun...

LAJMI I FUNDIT Theret me thikë një zyrtar policor policia jep detaje

LAJMI I FUNDIT: Theret me thikë një zyrtar policor, policia jep detaje

para 2 orë - Sovrani

Një zyrtar i Policisë së Kosovës është therur me thikë sot në mesditë në Pejë. Lajmin për Gazeta Blic e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë në Pejë, Driton Rugova. Në rrugën “Mbretëresha Teutë” në orën...

Përfshihet nga zjarri kamioni në autostradë

Përfshihet nga zjarri kamioni në autostradë

para 2 orë - Sovrani

Në hyrje të Prishtinës, në autostradën “Arbën Xhaferi”, një kamion është përfshirë nga zjarri. Sipas informacioneve nga vendi i ngjarjes, shoferi ka shpëtuar. Ndërsa, shkaqet e zjarrit ende nuk dihen....

Adrian nuk bind Liverpool kërkon portierin rival në finalen Champions

Adrian nuk bind, Liverpool kërkon portierin rival në finalen Champions

para 2 orë - Sovrani

Me Alisson të dëmtuar dhe Adrian që nuk bind, skuadra e Liverpool është vënë në kërkim të një portieri për të mbrojtur provizorisht portën e “reds” deri në momentin që të rikuperojë braziliani. Sipas mediave...

Thonë se nuk kanë bërë ndërhyrje por shikoni si kanë ndyshuar yjet e estradës shqiptare

Thonë se nuk kanë bërë ndërhyrje, por shikoni si kanë ndyshuar yjet e estradës shqiptare

para 3 orë - Sovrani

Epoka e Instagramit, kështu njihet koha në të cilën jetojmë për shkak se ky rrjet social ka sjellë ndryshim dhe ndikim të dukshëm në mënyrën se si veprojnë artistët. Përkundër që është një platformë plasuese...

Llorente refuzon Serinë A synon të luajë për gjigandët e Premier

Llorente refuzon Serinë A, synon të luajë për gjigandët e Premier

para 3 orë - Sovrani

Sulmuesi spanjoll Fernando Llorente nuk do të rikthehet në Serinë A, siç dhe është përfolur ditët e fundit. Për të janë interesuar disa skuadra “big” si Inter, Fiorentina, Napoli dhe Lazio. Gjithsesi,...

Katie Holmes fotografohet menjëherë pas lajmit të ndarjes

Katie Holmes fotografohet menjëherë pas lajmit të ndarjes

para 3 orë - Sovrani

Aktorja amerikane, Katie Holmes është ndarë nga Jamie Foxx, pas një lidhjeje 6 vjeçare. Arsyeja, sikurse raportohet, duket të jetë shoqërimi i Jamie-t me një këngëtare 20 vjeçare, moment ky i kapur nga...

Isa Mustafa konfirmon  LDK do të shkojë kështu në zgjedhje

Isa Mustafa konfirmon: “LDK do të shkojë kështu në zgjedhje”

para 3 orë - Sovrani

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka takuar të hënën kreun e PSD’së, Shpend Ahmetin dhe atë të Nismës, Fatmir Limajn. Ai tregoi se vetë u ka bërë ftesë krerëve të këtyre dy partive për të biseduar, ndërkaq...

Inter zbulohet premtimi që i është bërë Sanchez it

Inter, zbulohet premtimi që i është bërë Sanchez-it

para 3 orë - Sovrani

Inter, sipas “Sky Sport”, nuk e shikon Alexis Sanchez si një përforcim të përkohshëm vetëm sepse do të merret nga Manchester United me formulën e huazimit dhe të drejtën e blerjes. Kiliani i kanë garantuar...

KEDS Këto vende nuk do të kenë rrymë nesër dhe pasnesër

KEDS: Këto vende nuk do të kenë rrymë nesër dhe pasnesër

para 3 orë - Sovrani

KEDS-i ka njoftuar se për dy ditët e ardhshme, disa vende do të mbesin pa rrymë për një kohë të caktuar. KEDS-i ka njoftuar se për shkak të punimeve në rrjet dhe punimeve të domosdoshme për sigurinë e...

Real 1 nuk përmbahet shikoni fjalimin e gjatë dhe ekspresiv të reperit kundër kolegëve

Real 1 nuk përmbahet, shikoni fjalimin e gjatë dhe ekspresiv të reperit kundër kolegëve!

para 3 orë - Sovrani

Reperi shqiptar, Real 1 është prononcuar në një fjalim në ‘Instagram’ dhe ky fjalim nuk ka qenë aspak i këndshëm! ‘Shaolin Gang’ është shprehur shumë ashpër ndaj reperave tjerë duke përdorur fjalor jokorrekt...

Ngjarje e dyshimtë Ra në bunar humb jetën 62 vjeçarja

Ngjarje e dyshimtë: Ra në bunar, humb jetën 62 vjeçarja

para 3 orë - Sovrani

Një 62 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e rënies në bunar në fshatin Kqiq të Mitrovicës. Këtë e kanë konfirmuar nga policia e Kosovës në rajonin e Mitrovicës. “Ngjarja është raportuar nga familjarët e...

Burri i dehur rrah gruan dhe fëmijët

Burri i dehur rrah gruan dhe fëmijët

para 3 orë - Sovrani

Një burrë mbrëmjen e kaluar ka rrahur gruan dhe fëmijët e tij. Rasti është raportuar ditën e djeshme në Han të Elezit. Sipas raportit policor, dyshohet se burri në kohën kur kishte kryer sulmin kishte...

E FUNDIT Nagatomo drejt kthimit në Serie A falë Interit

E FUNDIT: Nagatomo drejt kthimit në Serie A falë… Interit!

para 4 orë - Sovrani

Miqësorja e ditëve të shkuara kundër Galatasaray i shte një spunto merkato për Fiorentinan, që duket se do të humbë mbrojtësin e krahut, Cristiano Biraghi. Pikërisht për këtë arsye është duke menduar për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK