http://kariera.mk
MAQEDONIA KA BORXH TË PAEVIDENTUAR MBI NJË MILIARD EURO

MAQEDONIA KA BORXH TË PAEVIDENTUAR MBI NJË MILIARD EURO

para 10 muajve - TV Art

Kryeministri Zoran Zaev në intervistën e fundit në TVM  me redaktorët e mediave deklaroi se janë shkelur linjat e likuiditetit në buxhetin shtetëror, për arsye se në të nuk janë 130 milion,  siç është...

ARRESTOHET KREU I AMNESTY INTERNATONAL NË TURQI

ARRESTOHET KREU I AMNESTY INTERNATONAL NË TURQI

para 10 muajve - TV Art

Autoritetet turke kanë arrestuar dje kreun e organizatës Amnesty International në Turqi, për lidhje të dyshuara me klerikun mysliman që Ankaraja fajëson për grusht shtetin e dështuar gjatë vitit të kaluar,...

POLICË SLLOVAKË NË KUFIRIN MAQEDONI GREQI

POLICË SLLOVAKË NË KUFIRIN MAQEDONI-GREQI

para 10 muajve - TV Art

Sot në Maqedoni do të arrijnë 15 policë sllovakë të cilët do t’i zëvendësojnë kolegët e tyre në kufirin maqedono-grek në Gjevgjeli. Është rotacioni i tetë i policëve sllovakë. ‘Njësi të 15 policëve sllovakë...

SHËRBIMET E SIGURISË DO TË UDHËHIQEN NGA POLITIKANË APO PROFESIONISTË

SHËRBIMET E SIGURISË DO TË UDHËHIQEN NGA POLITIKANË APO PROFESIONISTË?

para 10 muajve - TV Art

Pas formimit të qeverisë së re, pasojnë emërimet npëpr institucionet shteërore. që do të jenë refketim i konfiguracionit të ri poliitk. Se kush do t’i udhëheq disa nga drejtoritë e Ministrisë së Brendshme,...

FSHF KOMBËTARJA NISI PËRGATJET NË TURQI

FSHF: KOMBËTARJA NISI PËRGATJET NË TURQI

para 10 muajve - TV Art

Në konferencë për shtyp ishin Hysaj dhe Kukeli Ekipi kombetar i futbollit nisi sot grumbullimin 5-ditor në kompleksin e ekipeve kombëtare në Turqi ne pergatitje per ndeshjen me Izraelin me 11 qershor per...

TETOVË TAKIM THAÇI  ZHBOGAR

TETOVË: TAKIM THAÇI – ZHBOGAR

para 10 muajve - TV Art

PDSH-ja do të jetë opozitë konstruktive Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi, sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në vend, Samuel Zhbogar. Nga PDSH njoftojnë se në takim është biseduar për tema lidhur...

MERKATO SEAD KOLASHINAC PRURJA E PARË E ARSENALIT

MERKATO: SEAD KOLASHINAC PRURJA E PARË E ARSENALIT

para 10 muajve - TV Art

23-vjeçari ka nënshkruar kontratë 5 vjeçare Futbollisti boshnjak zyrtarisht është afrimi i parë i klubit londinez për merkaton e verës. Kontrata e tij te Schalke 04 përfundoi para pak ditësh, kështu që...

PËRMBYTJE RRUGA TETOVË JAZHINCË ENDE E BLLOKUAR

PËRMBYTJE: RRUGA TETOVË –JAZHINCË ENDE E BLLOKUAR

para 10 muajve - TV Art

SHKUP KA FILLUAR PROCEDURA PËR SHKARKIMIN E ZVËRLEVSKIT

SHKUP: KA FILLUAR PROCEDURA PËR SHKARKIMIN E ZVËRLEVSKIT

para 10 muajve - TV Art

Kryeministri Zaev publikisht ftoi Zvërlevskin për dorëheqje Në seancën e sotme qeveria pritet të fillojë me procedurën për shkakrkimin e Prokurorit Publik Republikan Marko Zvërlevski – kanë njoftuar media...

SHKUP MIQËSORJA MAQEDONI  TURQI PËRFUNDOI PA GOLA

SHKUP: MIQËSORJA MAQEDONI – TURQI PËRFUNDOI PA GOLA

para 10 muajve - TV Art

Seleksionuesi kërkon përkrahje më të madhe nga tifozët Përfaqësuesja më e mirë e Maqedonisë, mbrëmë lujati me barazim pa gola kundër kombëtaresë së Turqisë. Ndeshja kontrolluese ndërmjet përfaqësueses...

PRISHTINË SHQETËSIME RRETH INCIDENTEVE ZGJEDHORE NË VERI

PRISHTINË; SHQETËSIME RRETH INCIDENTEVE ZGJEDHORE NË VERI

para 10 muajve - TV Art

Serbët kundër serbëve në zgjedhjet e 11 Qershorit Pas ngjarjeve të fundit në Leposaviq, kur Dragan Jabllanoviq kërcënoi përfaqësuesit e Listës Serbe, rrugët atje po patrullohen nga Njësiti Speciale për...

LËVIZJA BESA TË PROCEDOHEN RASTET E MONTUARA MONSTRA DHE SOPOTI

LËVIZJA BESA: TË PROCEDOHEN RASTET E MONTUARA “MONSTRA” DHE “SOPOTI”

para 10 muajve - TV Art

Zaev me standarde të dyfishta sa i përket drejtësisë Me anë të një konference për shtyp, zëdhënësja Njomza Imeri Ismaili e Lëvizjes Besa u shprehë se ashtu saç u bë verifikimi me shpejtësi për vetëm 24...

UASHINGTON DYERT E NATO s MBETEN TË HAPUR PËR VENDET E RAJONIT

UASHINGTON: DYERT E NATO-s MBETEN TË HAPUR PËR VENDET E RAJONIT

para 10 muajve - TV Art

Shfaqen shpresa për anëtarësim të shpejtë të Maqedonisë e B e H Kryeministri malazez, Dushko Maroviq shfaqi shpresë se pas vendit të tij, edhe Maqedonia së shpejti do të mund të anëtarësohet në NATO. Maroviq...

DPHM SOT DHE NESËR VENDE  VENDE PRITET MOT I LIG

DPHM: SOT DHE NESËR VENDE – VENDE PRITET MOT I LIG

para 10 muajve - TV Art

Prej të enjtes stabilizimi i motit Në orët e pasditës dhe të natës në shumë vende do të mbajë mot jostabil me shira të rrëmbyeshëm, erë të përforcuar dhe bubullima – ka njoftuar Drejtoria për punë hidrometereologjike....

CUTILLO KUJDES ME SHIT BLERJEN E VOTËS

CUTILLO: KUJDES ME SHIT-BLERJEN E VOTËS

para 10 muajve - TV Art

Do të monitorojmë procesin zgjedhor Pas Ambasadores së Bashkimit Europian, Romana Vlahutin edhe Ambasadori Italian në Shqipëri apelon drejt qytetarëve, që të mos shesin votën e tyre më 25 Qershor. Ambasadori...

 THE GUARDIAN ZBULON PLANET E RUSISË PËR DESTABILIZIMIN E BALLKANIT

“THE GUARDIAN” ZBULON PLANET E RUSISË PËR DESTABILIZIMIN E BALLKANIT

para 10 muajve - TV Art

“Agjentët dhe diplomatët rusë janë përpjekur prej gati një dekade të përhapin propagandën e Moskës e të shkaktojnë destabilizim në Ballkan, e sidomos në Maqedoni”, shkruan “The Guardian”, duke cituar për...

BETA POLL ALBIN KURTI FAVORIT I ZGJEDHJEVE

BETA POLL: ALBIN KURTI FAVORIT I ZGJEDHJEVE

para 10 muajve - TV Art

Kompania Beta Poll në bashkëpunim me kompani ndërkombëtare ka bërë një sondazh disa ditore në tërë territorin e Kosovës. Ky anketim është kryer në 15 komuna ku janë intervistuar 3004 qytetarë të moshave...

HULIGANIZMI RIKTHEHET NË RRUGËT E SHKUPIT SULMOHET NJË SHQIPTAR

HULIGANIZMI RIKTHEHET NË RRUGËT E SHKUPIT, SULMOHET NJË SHQIPTAR

para 10 muajve - TV Art

Huliganizmi i të rinjëve maqedonas sërish është rikhyer rrugëve të Shkupit. Kësaj radhe në shënjestër ishte Sejdi Ramadani, 25 vjeç nga fshati Studeniçan i cili është sulmuar mbrëmë nga disa persona të...

KUSH DO TË JETË PASUES I ÇAVKOVIT

KUSH DO TË JETË PASUES I ÇAVKOVIT?

para 10 muajve - TV Art

Nga Qeveria akoma është sekret se kush do të drejtojë Byronë për Siguri Publike, pas largimit të drejtorit të deritanishëm të kësaj drejtorie, Mitko Çavkovit. Sipas disa burimeve jozyrtare për gazetën...

RRUGA TETOVË JAZHINCË ENDE E BLLOKUAR

RRUGA TETOVË-JAZHINCË ENDE E BLLOKUAR

para 10 muajve - TV Art

Komunikacioni në rrugën rajonale Tetovë-Jazhincë përgjatë fshatit Poroj ende është në ndërprerje, për shkak të daljes së lumit nga shtrati në Poroj. Reshjet e mëdha të shiut që kapluan mbrëmë një pjesë...

JA DIGASTERET KU DO TË PËRFSHIHEN KUADROT E LR PDSH së

JA DIGASTERET KU DO TË PËRFSHIHEN KUADROT E LR-PDSH-së

para 10 muajve - TV Art

Pas formimit të qeverisë dhe kabinetit qeveritar radhën e kanë funksionerët e eshalonit të dytë dhe të tretë. Në opinion qarkullojnë emra të ndryshëm në pozita të zëvendës ministrave apo drejtorëve në...

PSP HETON KOMUNËN E ÇAIRIT MEXHITI E MBËSHTET

PSP HETON KOMUNËN E ÇAIRIT, MEXHITI E MBËSHTET

para 10 muajve - TV Art

Hetuesit e Prokurorisës Speciale kanë vizituar komunën e Çairit, në kuadër të procedures parahetimore. Mund të supozohet se bëhet fjalë për hetimin e ndërtimeve të egra në territorin  e kësaj komune, që...

BUJAR OSMANI VENDIMARRJE KONSENSUALE PËR ÇËSHTJE EKONOMIKE

BUJAR OSMANI: VENDIMARRJE KONSENSUALE PËR ÇËSHTJE EKONOMIKE

para 10 muajve - TV Art

Ministri i i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi do të drejtojë Komisionin për sistem ekonomik të Qeverisë së Zaevit. Ky emërim ka ardhur sot në seancën e parë të qeverisë së Zoran Zaevit. Me këtë rast, zv/kryeministri...

UASHINGTONL MALI I ZI ANËTARI I 29 të I NATO s

UASHINGTONL: MALI I ZI ANËTARI I 29-të I NATO-s

para 10 muajve - TV Art

Më 7 Qershor flamuri malazez në selinë e NATO-s Mali i Zi, dikur bastion i ndjenjave pro-ruse në Ballkan, bëhet sot zyrtarisht anëtari i 29 i NATO-s, me një ceremoni në Uashington. Anëtarësimi i vendit...

SHKUP KËRKOHEN MEKANIZMA PËR ANULIMIN E KEMBRIXHIT

SHKUP: KËRKOHEN MEKANIZMA PËR ANULIMIN E KEMBRIXHIT

para 10 muajve - TV Art

MASH analizon kornizën juridike Ministria e Arsimit po bën përpjekje që të pengohet vendosja e Programit Kembrixh në shkollat e mesme. Ministrja e Arsimit Renata Deskovska paralajmëroi se kërkohen mekanizma,...

TETOVË SHËNOHET DITA E MJEDISIT JETËSOR

TETOVË: SHËNOHET DITA E MJEDISIT JETËSOR

para 10 muajve - TV Art

Xhaferi: Tetova në këtë ditë me probleme të shumta ekologjike Dita e Mjedisit jetësor kremtohet çdo vit më 5 Qershor në më shumë se 140 vende të botës. Në Maqedoni ngjarjet për shënimin e kësaj dite janë...

ZAEV ZHBOGAR KOHA E DUHUR TË FILLOHET ME REFORMAT

ZAEV-ZHBOGAR: KOHA E DUHUR TË FILLOHET ME REFORMAT

para 10 muajve - TV Art

Maqedonia sa më shpjetë të niset drejt rrugës së BE-së Kryeministri Zoran Zaev pas takimit me euroambasadorin Samuel Zhbogar në ambientet e qeverisë deklaroi se shpreson në nisjen sa më të shpejtë të rekomandimit...

 RASTI 300  REFUZOHET KËRKESA E PSP së

“RASTI 300”: REFUZOHET KËRKESA E PSP-së

para 10 muajve - TV Art

PSP paralajmëron ankesë Gjykata Penale nuk ka pranuar kërkesën e PSP-së për ndalesën e ngrirjes së pronës në pronësi të ndihmës/ministrit për furnizime publike në Ministrinë për Punë të Brendshme, që është...

TETOVË TESTIMI EKSTERN ÇKA PAS ANULIMIT

TETOVË: TESTIMI EKSTERN –ÇKA PAS ANULIMIT?

para 10 muajve - TV Art

Ekspertët: Shfuqizimi i ligjit, veprim i shpejtuar Shfuqizimi i ligjit për mbajtjen e testimit ekstern sipas eksperteve të arsimit është një veprim i shpejtuar. Sipas tyre Ministria e arsimit, duhet t’i ...

TARAVARI DO TË HIQEN DËNIMET PËR MJEKËT

TARAVARI: DO TË HIQEN DËNIMET PËR MJEKËT

para 10 muajve - TV Art

Shënohet 25 vjetori i Odës së Mjekëve të Maqedonisë Ndryshime në projektin “Termini im” në Ministrinë e Shëndetësisë, respektivisht vetëm shpërblime në vend të gjobave për mjekët, paralajmëroi sot ministri...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK