http://kariera.mk
Shkup vmro DPMNE Zaevit i takon burgu

Shkup vmro DPMNE Zaevit i takon burgu

para një dite - TV Art

VMRO­ DPMNE sot vlerësoi se liderit të LSDM-­së, Zoran Zaev i takon dënimi me burg prej nëntë viteve nëse shpallet fajtor për dy veprat për të cilat është akuzuar, përkatësisht për marrje të mitos dhe...

Shkup Sami Ukshini nuk kam qenë udhëheqës i grupit të armatosur

Shkup Sami Ukshini nuk kam qenë udhëheqës i grupit të armatosur

para një dite - TV Art

Seanca gjyqësore për rastin “Lagja e Trimave” vazhdoi me dëshmitë e të akuzuarave për terrorizëm. Para trupit gjykues ka folur Sami Ukshini i njohur si komandant Sokoli i cili tha se nuk ndjehet fajtor...

Gostivar u mbajt manifestimi tradicional Dita e Poezisë Shqipe

Gostivar u mbajt manifestimi tradicional Dita e Poezisë Shqipe

para një dite - TV Art

Në organizim të Këshillit Rinor dhe me mbështetje financiare të Komunës së Gostivarit, u mbajt manifestimi letrar “Dita e Poezisë Shqipe”, që organizohet me rastin e 9 vjetorit të pavarësisë së Republikës...

Shkup Zaev i shqyrtojmë materialet ka mundësi për zgjidhje të shpejtë

Shkup Zaev i shqyrtojmë materialet ka mundësi për zgjidhje të shpejtë

para një dite - TV Art

Mbrëmë vonë BDI-ja socialdemokratëve u kanë dërguar dokument për përdorimin e gjuhëve, ka konfirmuar sot lideri i LSDM-së Zoran Zaev. Ai ka nënvizuar se personalisht nuk e ka parë përmbajtjen e dokumentit,...

UEJL konferencë Ndërkombëtare Shkencore Ndërtim i urave në mes hulumtimit të biznesit dhe nevojave të industrisë

UEJL konferencë Ndërkombëtare Shkencore Ndërtim i urave në mes hulumtimit të biznesit dhe nevojave të industrisë

para një dite - TV Art

“Ndërtim i urave në mes hulumtimit të biznesit dhe nevojave të industrisë”  ishte tema e Konferencës Ndërkombëtare Shkencore që u mbajt në Universitetin e Evropës Juglindore në Tetovë. Sipas Dekanit të...

TETOVË  PËRKUJTOHEN LIGJËRATAT E PARA TË UT së

TETOVË: PËRKUJTOHEN LIGJËRATAT E PARA TË UT-së

para një dite - TV Art

Më 16 shkurt dhe17 Shkurt 1995 filluan ligjëratat e para akademike të UT-së, në mejtepin e Xhamisë së Porojit. Ligjëratat zgjatën një orë dhe kishin karakter udhëzues, njoftim për literaturën e nevojshme...

Kryetari i PDSH së realizoi takim me Ambasadoren e OSBE së

Kryetari i PDSH së realizoi takim me Ambasadoren e OSBE së

para 2 dite - TV Art

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot në selinë e partisë në Tetovë realizoi takim me shefen e Misionit të OSBE-së në vend, Ambasadoren Nina Suomalainen. Në takim u diskutua për krizën...

UASHINGTON  LIRIA EKONOMIKE   MAQEDONIA NË VENDIN E 31 të

UASHINGTON: LIRIA EKONOMIKE – MAQEDONIA NË VENDIN E 31-të

para 3 dite - TV Art

Maqedonia u ngjit në vendin e 31-­të në indeksin e lirisë ekonomike të fondacionit amerikan Heritixh dhe hyri në kategorinë e shteteve të lira. Raporti tregon ngjitje të konsiderueshme të Maqedonisë në...

Shkup Sfidat dhe mundësitë për financimin e kërkimeve Shkencore në Maqedoni

Shkup Sfidat dhe mundësitë për financimin e kërkimeve Shkencore në Maqedoni

para 3 dite - TV Art

Fondacioni për Shoqëri të Hapur mbajti konferencë përmbyllëse me temë “Sfidat dhe mundësitë për financimin e hulumtimit shkencor në Republikën e Maqedonisë”. Në këtë konferencë u propozua  krijimi i një...

Shkup ndahen bursa për nxënës dhe student të dalluar

Shkup ndahen bursa për nxënës dhe student të dalluar

para 3 dite - TV Art

Për të gjashtën herë me radhë, fondacioni Albiz ndau 218 bursa për nxënës dhe student të dalluar. Siç u tha në këtë manifestim solemn, viti që lamë pas ishte sfidues për këtë fondacion pasi që hapëroi...

Tetovë përshtatja e demokracisë në epokën digjitale

Tetovë përshtatja e demokracisë në epokën digjitale

para 3 dite - TV Art

Panel diskutimi me temë “përshtatja e demokracisë në epokën digjitale”, u diskutua sot në Tetovë. Sipas organizatorëve debatet e këtilla kanë për qëllim orientimin drejtë vlerave europiane. Zhvillimi i...

Zigzag njëri thumbit tjetri potkoit

Zigzag njëri thumbit tjetri potkoit

para 3 dite - TV Art

Mëse dy muaj pa zgjedhjeve të jashtëzakonshme që do duhej t’i jepnin fund krizës politike, Maqedonia ndodhet në pozicionin vend-numëro: negociatat ndërpartiake maqedono-shqiptare po rrëshqasin gjithnjë...

Shkup të përmirësohen kushtet për Personat invalid

Shkup të përmirësohen kushtet për Personat invalid

para 4 dite - TV Art

Lirimi nga participimi në mbrojtjen primare dhe sekondare, shoqërimi falas i një anëtari të fëmijëve të vegjël në kushte spitalore, mjekim në banjë dhe klimateri, rritje e listës së ilaçeve si dhe pajisjeve...

Shkup opm propozim për ndryshim dhe plotësim të ligjeve për përmbarim dhe noteri

Shkup opm propozim për ndryshim dhe plotësim të ligjeve për përmbarim dhe noteri

para 4 dite - TV Art

Organizata punëdhënëse e Maqedonisë organizoi një takim në të cilin u debatua për ndryshimet dhe plotësimet e ligjeve për noterinë dhe për përmbarimin.  Siç bënë të ditur nga kjo Organizatë ata kanë formuar...

Tetovë promovohet projekti Fotovoltaik

Tetovë promovohet projekti Fotovoltaik

para 4 dite - TV Art

Në Tetovë sot është promovuar projekti Fotovoltaik “Solaris”. Shfrytëzimi i energjisë së diellit tashmë është trend i kohës tonë, prandaj investimet e këtilla janë mëse të nevojshme për rajonin e Pollogut,...

Shkup EVN jemi duke i shqyrtuar kërkesat

Shkup EVN jemi duke i shqyrtuar kërkesat

para 4 dite - TV Art

Të gjitha kërkesat e dorëzuara deri te EVN Maqedoni dhe të cilat janë nën kompetencën tonë ne jemi duke i shqyrtuar, do të përgadisim plan për realizim dhe do t’i realizojmë. Ne jemi kompani e orientuar...

Ndotja The Guardian Tetova dhe Shkupi në top 10

Ndotja The Guardian Tetova dhe Shkupi në top 10

para 5 dite - TV Art

Gazeta prestigjoze ‘The Guardian’ ka publikuar listën me qytetet më të ndotura në botë. Kur bëhet fjalë për Evropën, Tetova dhe Shkupi, janë në kryelistë për nga ndotja e ajrit, dhe në mesin e dhjetëshes...

Zhelinë së shpejti ujësjellësi i ri

Zhelinë së shpejti ujësjellësi i ri

para 5 dite - TV Art

Komuna e Zhelinës gjatë ditës së sotme nënshkruajti marrëveshjen me firmat të cilat do të ndërtojnë ujësjellësin e ri i cili do të përfshi furnizimin me ujë të 13 fshatrave të kësaj komune. 360 mijë euro...

Tetovë të rinjtë dhe dita e të dashuruarve

Tetovë të rinjtë dhe dita e të dashuruarve

para 5 dite - TV Art

Përderisa në shtetet evropiane tradita e blerjes së luleve tashmë është shndërruar në përditshmëri, tek ne siç duket, kjo bëhet vetëm në ditë të caktuara. Nuk u ndryshua asgjë në këtë aspekt as edhe këtë...

Tetovë përkujtohet jeta dhe vepra e Faik mustafës

Tetovë përkujtohet jeta dhe vepra e Faik mustafës

para 5 dite - TV Art

Në moshën 71 vjeçare dje u nda nga jeta gazetari Faik Mustafa nga Tetova. Në nder të figurës së tij, shokë, kolegë, familjarë kanë mbajtur mbledhje komemorative për të kujtuar veprimtarinë e tij. Në shenjë...

TETOVË  PRITET PERGJIGJE NGA EVN ja

TETOVË: PRITET PERGJIGJE NGA EVN-ja

para 5 dite - TV Art

Në takimin e organizuar mes Këshillit organizativ të protestave kundër EVN-së dhe udhëheqësisë së EVN-së është biseduar për kërkesat drejtuar nga ky këshill në adresë të kësaj kompanie. Pikat më të rëndësishme...

Shkup pesë prokurorë do të arsyetohen pse janë tërhequr nga rasti Puç

Shkup pesë prokurorë do të arsyetohen pse janë tërhequr nga rasti Puç

para 5 dite - TV Art

Kryeprokurorja speciale Katica Janeva para Këshillit të prokurorëve u  përgjigj për atë se pse PSP e ka tërhequr rastin “Puç”. Kryetari i këshillit të prokurorëve Petar Anevski vërtetoi se Janeva është...

Moskë mpj e Rusisë lavrovi asnjëherë nuk është shprehur për ndarje të Maqedonisë

Moskë mpj e Rusisë lavrovi asnjëherë nuk është shprehur për ndarje të Maqedonisë

para 5 dite - TV Art

Ministria e jashtme ruse e ka vlerësuar si provokim të pastër shkrimin e publikuar në redaksinë maqedonase të Dojce Veles, ku siç thuhet, është bërë përpjekje që shefit të diplomacisë ruse t’i mveshet...

Menduh Thaçi në zigzag

Menduh Thaçi në zigzag

para 5 dite - TV Art

Platforma e partive shqiptare është tentativë për të mënjanuar platformën e vërtetë të shqiptarëve – vendimarrjen konsensuale. Kjo platformë gjason me platformat e ish-Jugosllavisë dhe të Gligorovit –...

Menduh Thaçi në zigzag

Menduh Thaçi në zigzag

para 6 dite - TV Art

Platforma e partive shqiptare është tentative për të mënjanuar platformën e vërtetë të shqiptarëve – vendimarjen konsensuale.Kjo platformë gjason me platformat e ish-Jugosllavisë dhe të Gligorovit – deklaron Menduh Thaçi.

SHKUP  HETIME PËR FINANCIMIN ZGJEDHOR TË LSDM së

SHKUP: HETIME PËR FINANCIMIN ZGJEDHOR TË LSDM-së

para 6 dite - TV Art

Prokuroria Themelore Publike sot ka konfirmuar se ka hapur procedurë kundër liderit socialdemokrat Zoran Zaev, për shkak të dyshimit për parregullsi gjatë financimit zgjedhor të partisë – kanë njoftuar...

Shkup të sëmurit kronik më të prekur nga ndotja e ajrit

Shkup të sëmurit kronik më të prekur nga ndotja e ajrit

para 6 dite - TV Art

Ndotja e ajrit ka rritur dukshëm numri e vdekjeve në vend. Këtë e kanë treguar edhe hulumtime të shumta, ku njëri ndër to ishte edhe hulumtimi i përkrahur nga Bashkimi Evropian në koordinim me Institutin...

SHKUP  STËRVITJE TË PËRBASHKËTA TË NJËSIVE SPECIALE TË MAQEDONISË DHE SHBA së

SHKUP: STËRVITJE TË PËRBASHKËTA TË NJËSIVE SPECIALE TË MAQEDONISË DHE SHBA-së

para 6 dite - TV Art

Sërvitje përfundimtare nga trajnimi në të cilin është simuluar neutralizimi i grupit armiqësor sot me sukses e kanë përfunduar ekipet e njësiteve speciale të MPB dhe ARM me instruktorë nga Njësitet speciale...

Shkup të akuzuarit e lagjes së Trimave do të dëshmojnë të premten

Shkup të akuzuarit e lagjes së Trimave do të dëshmojnë të premten

para 6 dite - TV Art

Në gjykatën e  Lartë në Shkup për rastin “Lagja e Trimave” dëshmuan shtatë dëshmitarë të propozuar nga ana e mbrojtjes. Familjar, komshi  dhe shokë kanë folur për atë se në kanë vërejtur diçka para vikendit...

Prishtinë ndërroi jetë gazetari Faik Mustafa

Prishtinë ndërroi jetë gazetari Faik Mustafa

para 6 dite - TV Art

Sot në Spitalin e Prishtinës në moshën 71 vjeçare ndërroi jetë gazetari Faik Mustafa. Mbledhja komemorative e të ndjerit do të mbahet nesër e martë, në ora 13.00, në Qendrën Kulturore në Tetovë. Varrimi...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK