http://kariera.mk
Këngëtarja e njohur fshin çdo foto në rrjetet sociale Alarmohen fansa  çfarë po ndodh

Këngëtarja e njohur fshin çdo foto në rrjetet sociale… Alarmohen fansa: “çfarë po ndodh??!”

para 47 minutave - Blitz

Jemi mësuar që këngëtaret e njohura të kenë miliona ndjekës në Instagram, Facebook apo Twitter dhe bashkë me ndjekësit të kenë pafund postime që në fund të ditës u gjenerojnë para në llogaritë bankare....

Jay Z flet për herë të parë për sherrin me Kanye West  Vetes ia bëri Nuk mund të më përmendësh mua gruan dhe fëmijët e mi

Jay Z flet për herë të parë për sherrin me Kanye West: “Vetes ia bëri! Nuk mund të më përmendësh mua gruan dhe fëmijët e mi!”

para një ore - Blitz

Më në fund Jay Z foli!! Pas përfundimit të MTV Video Music Awards vitin e kaluar, ku Beyonce triumfoi në skenë e në trofe, Kanye West u shfaq në një koncert të tijin vetëm për të vjellë vrer ndaj mikut...

Versioni alla Threedots i Mbretit Luan na bën të mendojmë që çunat duhet të jenë patjetër pjesë e kastit vitin tjetër

Versioni alla-Threedots i “Mbretit Luan” na bën të mendojmë që çunat duhet të jenë patjetër pjesë e kastit vitin tjetër!

para një ore - Blitz

Kujtojmë se kur “Mbreti Luan” doli për herë të parë, të gjithë u çmendëm pas tij aq sa dhe sot e kësaj dite e shohim sikur të ishe hera e parë. Shprehja e njohur “Hakuna Matata” apo skena e lindjes së...

Pas Ronelës është rradha e Zerkës të komentojë në foto e të na hedhë dyshimet për lidhjen e tyre

Pas Ronelës është rradha e Zerkës të komentojë në foto e të na hedhë dyshimet për lidhjen e tyre!

para një ore - Blitz

Young Zerka dhe Ronela janë nga ata çifte si nëpër filma: shenjat që janë bashkë janë shumë të qarta, por asnjëri s’e pranon! Ama, veprimet e tyre në rrjetet sociale na bëjnë të dyshojmë se shumë shpesh...

Kamëz Burri i merr jetën gruas me automatik më pas qëllon edhe veten

Kamëz/ Burri i merr jetën gruas me automatik, më pas qëllon edhe veten!

para 2 orë - Blitz

Ditën e sotme është regjistruar një ngjarje e rëndë në qytetin e Kamzës, ku qytetari i quajtur Halil Likaka qëlluar me armë zjarri automatik model 56 bashkëshorten e tij, Dije Lita duke i marrë jetën në...

Reperi shqiptar ftohet në mbledhje e label it të Jay Z hyrja e tij i çmend të gjithë

Reperi shqiptar ftohet në mbledhje e label-it të Jay Z, hyrja e tij i çmend të gjithë!

para 3 orë - Blitz

Vetëm kur mendojmë pjesëmarrjen në një mbledhje të kompanisë së Jay Z, Roc Nation, na hipin emocionet, e jo me të jemi me të vërtetë pjesë e saj. Por reperi shqiptar, G4shi duke se komplekset i ka lënë...

Danjeli dhe Fotinia qenkan tallur gjatë gjithë kohës Ju falenderojmë për urimet tuaja por

Danjeli dhe Fotinia qenkan tallur gjatë gjithë kohës: Ju falenderojmë për urimet tuaja, por…

para 3 orë - Blitz

Një nga lajmet më të bujshme, javën që lamë pas ishte padyshim “shtatëzania” e Fotinisë. E gjitha nisi me një foto të postuar nga çifti ku shfaqej barku i fryrë i Fotinisë dhe duart e Danjelit mbi të....

Pasi la të gjitha vajzat beqare me New Rules  Dua Lipa na prezantoi të dashurin e ri

Pasi la të gjitha vajzat beqare me “New Rules”, Dua Lipa na prezantoi të dashurin e ri!

para 4 orë - Blitz

Kënga dhe videoklipi i ri i Dua Lipës është padyshim më i suksesshmi që këngëtarja shqiptare ka sjellë deri më tani. Që në ditët e para, kënga u mësua përmendësh nga të gjithë dhe kjo falë mesazhit që...

Shpërthen aktori i njohur shqiptar  Grekët ma flakën pasaportën si letër e përdorur higjenike Ptu Bushkalë të pafytyrë

Shpërthen aktori i njohur shqiptar: “Grekët ma flakën pasaportën si letër e përdorur higjenike! Ptu! Bushkalë të pafytyrë!”

para 4 orë - Blitz

Incidentet dhe skandalet në pikat kufitare mes Shqipërisë dhe Greqisë nuk kanë qenë të pakta, madje këto kanë shërbyer edhe për të tensionuar situatën mes dy vendeve. Këtë vit, gjendja na u duk paksa më...

 Dje nuk e lije të rrinte me mua sot erdhi e më kërkoi foto   Mozzik sapo i tha një prindi të vërtetën e hidhur

“Dje nuk e lije të rrinte me mua, sot erdhi e më kërkoi foto”, – Mozzik sapo i tha një prindi të vërtetën e hidhur!

para 5 orë - Blitz

Nëse ka diçka që e bën këtë botë me të vërtetë të bukur, është fakti që të gjithë ne jemi të ndryshëm: sillemi ndryshe, dukemi ndryshe, jetojmë ndryshe, dashurojmë ndryshe, reagojmë ndryshe dhe bëjmë zgjedhje...

Pranga shqiptarit që i vodhi 300 euro dhe një celular çifti austriak

Pranga shqiptarit që i vodhi 300 euro dhe një celular çifti austriak!

para 5 orë - Blitz

Policia ka arrestuar ditën e sotme të riun që dyshihet se u vodhi në 18 gusht 300 euro dhe një celular çiftit austriak. Burime pranë policisë kanë treguar se Zamir Pjetra, në bashkëpunim me një shtetas...

Pasi mori me radhë mediat boshnjake moderatorja shqiptare rrëmben vëmendjen e turqve

Pasi mori me radhë mediat boshnjake, moderatorja shqiptare “rrëmben” vëmendjen e turqve!

para 6 orë - Blitz

U shfaq në ekranin shqiptar, na mori “mendjen” ne, më pas fotoja e saj bëri xhiron e mediave boshnjake…kurse tani duket se ka bërë për vete edhe turqit. Po flasim për moderatoren bukuroshe, Eva Murati,...

Mirupafshim reper i keq  Edhe Getinjo u kthye në një romantik të pashoq

Mirupafshim reper “i keq”! Edhe Getinjo u kthye në një romantik të pashoq!

para 6 orë - Blitz

Gjithmonë, që prej fillimeve të tij, Getinjo dhe i vëllai kanë pasur pamjen e reperave “të këqinj” dhekjo, jo vetëm me anë të këngëve e projekeve që ata publikonin, por edhe për shkak të postimeve që bënin...

Ju tregojmë sekretet që përdorin blogerët e Instagram it për ato super foto që realizojnë

Ju tregojmë sekretet që përdorin blogerët e Instagram-it për ato super foto që realizojnë

para 16 orë - Blitz

Jeta jonë vërtitet rreth rrjeteve sociale dhe rrjedhimisht rreth fotove. Që me bujën e madhe të ekspozimit të gjithçkaje te miqtë virtualë, fotot kanë marrë tjetër vlerë dhe ne kujdesemi që ato të jenë...

E rrallë Mamatë binjake sjellin në jetë dy kushërira binjake

E rrallë! Mamatë binjake sjellin në jetë… dy “kushërira binjake”!

para 17 orë - Blitz

Kur bëhet fjalë për fëmijë binjakë, edhe pse tashmë është diçka shumë e zakonshme të ndodhë, sërish ka mjaft kuriozitet sepse në vetvete binjakët janë shumë të mistershëm. Një rast i jashtëzakonshëm është...

E keni parasysh momentin kur ju bien dhëmbët vetëm për të hapur një lëpirëse Jo më

E keni parasysh momentin kur ju bien dhëmbët vetëm për të hapur një lëpirëse? Jo më!

para 18 orë - Blitz

Lëpirëset janë ndër më të preferuarat, sidomos kur jeni të përqendruar në  një punë të caktuar si: leximi, shkrimi apo thjesht po ndiqni një serial. Duket se një lëpirëse mund të bëjë shumë shoqëri dhe...

Do të habiteni kur të merrni vesh se këto gjëra nuk lejohen me ligj në vende të ndryshme të botës

Do të habiteni kur të merrni vesh se këto gjëra nuk lejohen me ligj në vende të ndryshme të botës

para 18 orë - Blitz

Rrallë herë na ndodh të lexojmë ligjet e vendeve të tjera të botës (ose fare!) thjesht sepse kur jemi turistë kjo është gjëja e fundit që na shkon në mendje. Megjithatë, ka ekspertë të cilët janë të fiksuar...

Sonin dhe Encën i bashkon diçka dhe nuk është muzika

Sonin dhe Encën i bashkon diçka dhe nuk është muzika…

para 19 orë - Blitz

Soni Malaj dhe Enca Haxhia janë dy nga këngëtaret më “in” të momentit. Duke marrë parasysh karrierën shumëvjeçare të Sonit duket se këngëtarja nuk njeh konkurrencë në treg, ndërkohë që fuqishëm është futur...

Mos e besoni po deshët por Alban Ramosaj sapo i futi të dridhurat aktorit Zac Efron

Mos e besoni po deshët, por Alban Ramosaj sapo i “futi të dridhurat” aktorit Zac Efron!

para 19 orë - Blitz

Mund ta keni parë në rrjete sociale kohët e fundit se Alban Ramosaj është duke u marrë shumë me trupin e tij për ta bërë sa më të mirë dhe rezultatet e palestrës janë parë pikërisht në fotot e tij të verës....

E pabesueshme por e vërtetë Këngëtarja e njohur shtyn koncertin pasi nuk shitet asnjë biletë

E pabesueshme, por e vërtetë! Këngëtarja e njohur shtyn koncertin pasi nuk shitet asnjë biletë

para 20 orë - Blitz

Nëse ka një sezon kur këngëtarët janë shumë të angazhuar me punë është pikërisht ky i verës. Atyre u duhet të udhëtojnë çdo ditë duke përshkuar distanca të largëta vetëm që të arrijnë sipas programit koncertet...

Aktori turk i Lugina e ujqërve i dërgon mesazh këngëtares shqiptare  Dua të të dëgjoj live

Aktori turk i “Lugina e ujqërve” i dërgon mesazh këngëtares shqiptare: “Dua të të dëgjoj live”

para 20 orë - Blitz

Jo më kot ka dalë edhe ajo shprehja se shqiptarët dhe turqit janë vëllezër, sepse është arti ai që na lidh shumë duke qenë mjaft i ngjashëm. Kjo ngjashmëri bën që telenovelat turke të kenë mjaft sukses...

Ditë zie për aktoren e njohur shqiptare humbet nënën e saj

Ditë zie për aktoren e njohur shqiptare, humbet nënën e saj

para 21 orë - Blitz

Aktorja e njohur shqiptare e teatrit dhe kinematografisë, Anila Bisha ka humbur një nga njerëzit më të shtrenjtë të familjes, nënën e saj. Ka qenë vet ajo që e ka bërë publik lajmin në Facebook, duke postuar...

Geti të lag me shampanjë Stresi me birrë Shikoni si derdhet lumë birra në Sarandë

Geti të lag me shampanjë, Stresi me birrë. Shikoni si derdhet “lumë” birra në Sarandë…

para 21 orë - Blitz

Reperi i njohur Stresi ndodhet në Sarandë, ku pritet të performojë sonte së bashku me këngëtarët e labelit Threedots. Por duket se Stresinjo po karikohet mjaftueshëm për sonte në mbrëmje duke i nisur festimet...

Është djali i Invës dhe Pirros por imazhi i tij prej bad boy të bën të pyesësh se nga ka ngjarë

Është djali i Invës dhe Pirros, por imazhi i tij prej “bad boy” të bën të pyesësh se nga ka ngjarë

para 22 orë - Blitz

Janë disa çifte që gjithmonë në sytë e publikut do të mbeten bashkë, ndonëse ata bëjnë zgjidhjet e tyre për të mos qenë më pjesë e jetës së njëri-tjetrit. Një nga këto raste është edhe dyshja Inva Mulo...

Kur të gjithë menduam se Karma do këndohej kudo kjo këngë mori një tjetër dimension

Kur të gjithë menduam se ‘Karma’ do këndohej kudo, kjo këngë mori një tjetër dimension!

para 23 orë - Blitz

Ore, po si na ndodhi kështu, u desh vetëm një këngë e realizuar nga Flori Mumajesi e djemtë e ‘Threedots’ që të mësonim edhe një herë spanjishten që kishim lënë që nga telenovelat spanjolle. Por ndodhi...

Vazhdojnë ndryshimet në televizion Bora Zemani i zë vendin Ilda Bejlerit

Vazhdojnë ndryshimet në televizion: Bora Zemani i zë vendin Ilda Bejlerit

para 23 orë - Blitz

Bora Zemani është një nga gazetaret më simpatike në Shqipëri dhe ajo ndonëse filloi si gazetare sporti, pamë se teksa hidhej me parashutë me personazhet VIP në emisionin e saj veror dinte shumë mirë të...

Elbasan Ish deputeti socialist kanos me armë ish gruan për shkaqe xhelozie

Elbasan: Ish deputeti socialist, kanos me armë ish gruan për shkaqe xhelozie

para 24 orë - Blitz

Policia e Elbasanit bëri të ditur se ka arrestuar në flagrancë mesditën e së premtes, Hamit Kostën, pasi ai ka kanosur me armë zjarri ish-bashkëjetuesen e tij me të cilën ka edhe një fëmijë. Sipas “Panorama”,...

Teksa dasma e Besit dhe Xhensilës afrohet zbulohet se kush do ta hapë festën e madhe të çiftit simpatik

Teksa dasma e Besit dhe Xhensilës afrohet, zbulohet se kush do ta hapë festën e madhe të çiftit simpatik

para një dite - Blitz

Mezi po e presim dasmën e Bes Kallakut dhe Xhensila Myrtezaj! Tashmë që kemi parë të shpërndahen ftesat kudo tek personazhet e njohur dhe data është vendosur 1 shtator, po presim të zbulojmë edhe ndonjë...

Dikur patën një përplasje sot Ema Andrea u befasua nga dhurata e kryeministrit Rama

Dikur patën një ‘përplasje’ sot Ema Andrea u befasua nga dhurata e kryeministrit Rama

para një dite - Blitz

Përpara pak vitesh, teksa kryeministri Rama mori mandatin e parë qeverisës, aktorja e mirënjohur Ema Andrea i kushtoi një status në facebook Kryeministrit Edi Rama, në lidhje me ftesën që ky i fundit i...

 Intervistë Pas 10 vitesh si Street Artist publikon klipin e parë Shkallët e jetës i ngjita një nga një jo me ashensor

(Intervistë)Pas 10 vitesh si ‘Street Artist’ publikon klipin e parë: Shkallët e jetës i ngjita një nga një, jo me ashensor

para një dite - Blitz

Me siguri, teksa bëni xhiron tuaj në rrugët e kryeqytetit keni dëgjuar zërin mjaft melodioz të një të riu. Ai është pikërisht Kristi Karkanqe, 24 vjeçari nga Tirana, i cili prej vitesh është bërë një Street...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK