http://kariera.mk
Rezultatet e përgjithshme të orës 19 00 kryeson PS me 73 mandate

Rezultatet e përgjithshme të orës 19.00, kryeson PS me 73 mandate

para 13 minutave - Blitz

Nga numërimi  3,762 kutive të votimit në të gjithë vendin, nga 5,362 në total kanë dalë rezultatet paraprake si dhe projeksionet për mandatet. Deri më tani kryeson Partia Socialiste me 523,800 vota ose...

Këtë fustan e ka krijuar një shqiptare dhe është prej

Këtë fustan e ka krijuar një shqiptare dhe është prej…

para 28 minutave - Blitz

Mimoza Haska është një stiliste shqiptare, e cila jeton prej vitesh në Amerikë. Haska prej vitesh krijon fustane nusërie me letra higjenike dhe këtë vit është përzgjedhur në top dhjetëshen më të mirë të...

Rezultati zhgënjyes i PD së reagon Blendi Fevziu dhe Artan Fuga

Rezultati zhgënjyes i PD-së, reagon Blendi Fevziu dhe Artan Fuga!

para 53 minutave - Blitz

Nga rezultati i numërimit të deritanishëm të votave në të gjitha qarqet e vendit, Partia Demokratike sheh një rezultat më të ulët se ai i 2013-ës. Dhe sigurisht, kjo gjë nuk ka kaluar pa u komentuar nga...

Tension në Kavajë ndërpritet procesi i numërimit

Tension në Kavajë, ndërpritet procesi i numërimit!

para një ore - Blitz

Është tensionuar gjendja në KZAZ-në nr. 42, në qytetin e Kavajës gjatë procesit të numërimit. Forca të shumta policie janë të pranishëm në KZAZ si pasojë e një përplasjeje mes vëzhguesve dhe komisionerve....

Rama pranon të bëhet shofer në moshën 53 vjeçare

Rama pranon të bëhet shofer në moshën 53 vjeçare!

para një ore - Blitz

Bëri mjaft bujë batuta dhe shakaja që Arjan Çani bëri në emisionin “Zonë e Lirë”, ku të ftuar kishte kryeministrin Rama, të cilit i dhuroi një timon. Menjëherë plasi humori në rrjet duke e quajtur Ramën...

Këngëtarja shqiptare iu thotë mirëmëngjes nga Manhattan nuk i interesojnë aspak zgjedhjet në Shqipëri

Këngëtarja shqiptare iu thotë “mirëmëngjes” nga Manhattan, nuk i interesojnë aspak zgjedhjet në Shqipëri

para një ore - Blitz

Këngëtarja e njohur, Era Rusi mesa duket është një nga votuesit që nuk e ka shkundur votën e saj. Era ndodhet prej disa ditësh në Amerikë, me një tur koncertor dhe kjo e ka penguar të jetë në Tiranë gjatë...

Këngëtarja shqiptare iu thotë mirëmëngjes nga Manhattan nuk i interesojnë aspak zgjedhjet në Shqipëri

Këngëtarja shqiptare iu thotë “mirëmëngjes” nga Manhattan, nuk i interesojnë aspak zgjedhjet në Shqipëri

para një ore - Blitz

Këngëtarja e njohur, Era Rusi mesa duket është një nga votuesit që nuk e ka shkundur votën e saj. Era ndodhet prej disa ditësh në Amerikë, me një tur koncertor dhe kjo e ka penguar të jetë në Tiranë gjatë...

Emrat e njohur që rrezikojnë karrigen në Kuvend

Emrat e njohur që rrezikojnë karrigen në Kuvend!

para një ore - Blitz

Shumë figura të njohura, jo vetëm të Partisë Demokratike, por edhe të së djathtës rrezikojnë të mos kenë një vend në Kuvendin e ardhshëm. Kjo për shkak të rezultateve që e djathta ka arritur deri më tani....

E fundit Përmbyset rezultati në Shkodër PD rimerr bastionin e djathtë

E fundit/ Përmbyset rezultati në Shkodër, PD rimerr bastionin e djathtë!

para një ore - Blitz

Është përmbysur rezultati në qarkun e Shkodrës, ku nga votat e numëruar së fundmi Partia Demokratike ka arritur të marrë mandatin e 5-të. Ndërkohë Partia Socialiste është renditur e dyta me 4 mandate....

Kandidatja e LIBRA s i jep lamtumirën Shqipërisë pas fitores së Ramës  Drejto sa të rritet Zaho t i lesh timonin të vjen anash Kim Jong un

Kandidatja e LIBRA-s i jep lamtumirën Shqipërisë pas fitores së Ramës, “Drejto sa të rritet Zaho t’i lesh timonin, të vjen anash Kim Jong-un”

para 2 orë - Blitz

Ardiana Çapi, kandidatja e partisë LIBRA për qarkun e Tiranës, e renditur e 6-ta nga Lista e Barabartë, ka dhënë një mesazh pas konfigurimit të numrave pas numërimit të më shumë se gjysmës së kutive të...

Kandidatja e LIBRA s i jep lamtumirën Shqipërisë pas fitores së Ramës  Drejto sa të rritet Zaho t i lesh timonin kujdes ti Kim Jong un

Kandidatja e LIBRA-s i jep lamtumirën Shqipërisë pas fitores së Ramës, “Drejto sa të rritet Zaho t’i lesh timonin, kujdes ti Kim Jong-un”

para 2 orë - Blitz

Ardiana Çapi, kandidatja e partisë LIBRA për qarkun e Tiranës, e renditur e 6-ta nga Lista e Barabartë, ka dhënë një mesazh pas konfigurimit të numrave pas numërimit të më shumë se gjysmës së kutive të...

Gëzohuni Tashmë do të shohim telenovela edhe në Facebook

Gëzohuni! Tashmë do të shohim telenovela edhe në Facebook

para 2 orë - Blitz

Agjencia e lajmeve Reuters ka raportuar ditën e sotme se Facebook është tashmë në bisedime me studiot e Hollywood për të prodhuar një “Tv show” tërësisht të tijin. Ndërkohë që Wall Street Journal shkruan...

Rezultatet e fundit numërohen 3 276 kuti nga 5 362 ja renditja e partive

Rezultatet e fundit, numërohen 3.276 kuti nga 5.362, ja renditja e partive

para 3 orë - Blitz

Janë numëruar më shumë se gjysma e kutive të votimit ku gjendet vullneti i qytetarëve shqiptarë i shprehur më 25 qershor 2017-të. Në 16:30 të ditës së sotme situata e partive është si në tabelën e mëposhtme,...

Kritikat ndaj Bashës Jul Deda i del në krah  Ju që e shani jeni trapa që nuk meritoni t u hedhësh qurret

Kritikat ndaj Bashës, Jul Deda i del në krah: “Ju që e shani jeni trapa që nuk meritoni t’u hedhësh qurret”

para 3 orë - Blitz

Aktori i humorit, Julian Deda që së fundmi është dekoruar edhe si “Mjeshtër i madh” nga presidenti Bujar Nishani, ka shpërthyer në ofendime ndaj kritikëve të kryedemokratit Lulzim Basha. Sipas tij ata...

10 personazhet më influentë në internet

10 personazhet më influentë në internet!

para 3 orë - Blitz

Ditët e sotme, interneti apo rrjeti është kthyer në një nga platformat ku njerëzit shpenzojnë kohën më të madhe dhe duam, s’duam ndikimi që ai ka në jetën tonë është goxha i madh. Vendimet, planet apo...

TIRANA Rezultatet pasi janë numëruar 527 kuti nga 1 198 në total

TIRANA- Rezultatet pasi janë numëruar 527 kuti nga 1.198 në total

para 3 orë - Blitz

Është duke vazhduar numërimi i votave në qarkun e Tiranës. Sipas të dhënave zyrtare të KQZ-së deri tani janë numëruar 527 kuti nga 1198. Sipas rezultateve të përgjithshme të qarkut të Tiranë janë përpiluar...

SHKODRA Rezultatet pasi janë numëruar 200 kuti nga 421 në total

SHKODRA- Rezultatet pasi janë numëruar 200 kuti nga 421 në total

para 4 orë - Blitz

Ajo që është cilësuar historikisht si bastion i Partisë Demokratike, Shkodra, këto zgjedhje duket se e ka braktisur forcën politike që e ka votuar ndër vite. Edhe numri i pjesëmarrësve në votime ka qenë...

BET Awards 2017 Triumfon sërish Beyonce përfundon epoka e Nicki Minaj

BET Awards 2017: Triumfon (sërish) Beyonce, përfundon “epoka” e Nicki Minaj!

para 4 orë - Blitz

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve BET Awards 2017. Edhe pse është e vështirë të tejkalosh veten sepse vitin e kaluar, Beyonce, Kendrick Lamar, Jessie Williams dhuruan një spektaklë...

VLORË Rezultatet pasi janë numëruar 353 kuti nga 460 në total

VLORË- Rezultatet pasi janë numëruar 353 kuti nga 460 në total

para 4 orë - Blitz

Në Vlorë votuan vetëm 37.68% e qytetarëve me të drejtë vote. Nga 353 kuti të numëruara prej 447 në total rezultatet janë si më poshtë: PS- 53324 LSI- 10189 PD-  18395 PDIU- 2750 PR- 116 LIBRA- 611 Për...

SHKODRA Rezultatet pasi janë numëruar 129 kuti nga 173 në total

SHKODRA- Rezultatet pasi janë numëruar 129 kuti nga 173 në total

para 4 orë - Blitz

Ajo që është cilësuar historikisht si bastion i Partisë Demokratike, Shkodra, këto zgjedhje duket se e ka braktisur forcën politike që e ka votuar ndër vite. Edhe numri i pjesëmarrësve në votime ka qenë...

LEZHË Rezultatet pasi janë numëruar 163 kuti nga 263 në total

LEZHË- Rezultatet pasi janë numëruar 163 kuti nga 263 në total

para 4 orë - Blitz

Është duke vazhduar numërimi i votave në qarkun e Lezhës. Sipas të dhënave zyrtare të KQZ-së deri tani janë numëruar 163 kuti nga 263. Sipas rezultateve të përgjithshme të qarkut të Lezhës janë përpiluar...

KUKËSI Rezultatet pasi janë numëruar 129 kuti nga 173 në total

KUKËSI- Rezultatet pasi janë numëruar 129 kuti nga 173 në total

para 4 orë - Blitz

Qarku i Kukësit ka votuar historikisht djathtas. Por me largimin e një mandati nga 4 që kishte në zgjedhjet e kaluara dhe pasja e vetëm 3 mandateve tashmë, bën që në këtë qark ndarja e mandateve të jetë...

KORÇË  Rezultatet pasi janë numëruar 332 kuti nga 463 në total

KORÇË – Rezultatet pasi janë numëruar 332 kuti nga 463 në total

para 4 orë - Blitz

Është duke vazhduar numërimi i votave në qarkun e Korçës. Sipas të dhënave zyrtare të KQZ-së deri tani janë numëruar 332 kuti nga 463. Sipas rezultateve të përgjithshme të qarkut të Korçës janë përpiluar...

GJIROKASTRA Rezultatet pasi janë numëruar 161 kuti nga 235 në total

GJIROKASTRA- Rezultatet pasi janë numëruar 161 kuti nga 235 në total

para 4 orë - Blitz

Gjirokastra është një nga qarqet që historikisht ka pasur një shpërndarje të votës për shkak edhe të pranisë së madhe të minoritetit grek në këtë zonë. Por rezultatet e gjysmës së kutive të numëruara në...

FIER Rezultatet pasi janë numëruar 338 kuti nga 591 në total

FIER- Rezultatet pasi janë numëruar 338 kuti nga 591 në total

para 5 orë - Blitz

Është duke vazhduar numërimi i votave në qarkun e Fierit. Sipas të dhënave zyrtare të KQZ-së deri tani janë numëruar 338 kuti nga 591. Sipas rezultateve të përgjithshme të qarkut të Fierit janë përpiluar...

Të gjithë baballarët duhet të marrin shembull nga aktori shqiptar

Të gjithë baballarët duhet të marrin shembull nga aktori shqiptar

para 5 orë - Blitz

Shumë nga personazhet e njohur të showbizz-it shqiptar i kanë rrjetet sociale si një pasqyrë të përditshmërisë së tyre. Ndryshe nga  shumica, aktori dhe moderatori i njohur Florian Agalliu ka zgjedhur...

DURRËSI Rezultatet pasi janë numëruar 110 kuti nga 460 në total

DURRËSI-Rezultatet pasi janë numëruar 110 kuti nga 460 në total

para 5 orë - Blitz

Është duke vazhduar numërimi i votave në qarkun e Durrës. Sipas të dhënave zyrtare të KQZ-së deri më tani janë numëruar 110 kuti nga 460. Sipas rezultateve të përgjithshme të qarkut të Durrësit janë përpiluar...

Durrës Rezultatet pasi janë numëruar 110 kuti nga 460 në total

Durrës-Rezultatet pasi janë numëruar 110 kuti nga 460 në total

para 5 orë - Blitz

Është duke vazhduar numërimi i votave në qarkun e Durrës. Sipas të dhënave zyrtare të KQZ-së deri më tani janë numëruar 110 kuti nga 460. Sipas rezultateve të përgjithshme të qarkut të Durrësit janë përpiluar...

ELBASANI Rezultatet pasi janë numëruar 241 kuti nga 547 në total

ELBASANI- Rezultatet pasi janë numëruar 241 kuti nga 547 në total

para 5 orë - Blitz

Elbasani ka qenë një nga zonat më të nxehta të fushatës elektorale dhe zgjedhjeve të 25 qershorit për shkak të përplasjes së disa forcave politike në luftë për të marrë mandate në këtë qark. LSI dhe PDIU...

DIBRA Rezultatet pasi janë numëruar 165 kuti nga 259 në total

DIBRA- Rezultatet pasi janë numëruar 165 kuti nga 259 në total

para 5 orë - Blitz

Qarku i Dibrës, në bazë të rezultateve të para të numërimit të votave të qytetarëve dibranë ka rezultuar në një shpërndarje disapartiake të mandateve. Kur janë numëruar 165 kuti nga 259 në total, në Dibër...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK