http://kariera.mk
BB Maqedonia vendin e parë për vdekjen e fëmijëve në Ballkan

BB: Maqedonia vendin e parë për vdekjen e fëmijëve në Ballkan

para 23 minutave - AlbPortali

20/09/2018 Loading... Sipas një artikulli të fundit të Bankës Botërore dhe shifrave të vëna në dispozicion, Shqipëria vitin e shkuar e ka pasur vdekshmërinë foshnjore (humbje jete të fëmijëve nën 5 vjeç)...

 Vrava gruan të vras dhe ty  si kërcënoi Fadil Kasëmi shoferin që mori peng

‘Vrava gruan, të vras dhe ty’, si kërcënoi Fadil Kasëmi shoferin që mori peng

para 28 minutave - AlbPortali

Loading... “Kam vrarë gruan dhe të vras edhe ty”. Me këto fjalë Fadil Kasëmi i është drejtuar shoferit me të cilin ia ka mbathur pas krimit që tronditi kryeqytetin vitin e kaluar ku vrau ish-gruan e tij...

Ali Ahmeti  Xhorxh Robertson Tani o kurrë

Ali Ahmeti – Xhorxh Robertson: Tani o kurrë

para 24 minutave - AlbPortali

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, është takuar në Shkup me ish Sekretarin e Përgjithshëm të NATOsë dhe ish Ministrin Britanik të Mbrojtjes, Lordin Xhorxh Robertson dhe komandantin...

Arrestohet avokatja dyshohet për korrupsion

Arrestohet avokatja, dyshohet për korrupsion

para 33 minutave - AlbPortali

20/09/2018 Loading... Nën dyshimin se ka ndërhyrë tek një prokuror i Prokurorisë së Tiranës, policia e kryeqytetit ka arrestuar paraditen e së enjtes avokaten Donata Lepenica. Arrestimi është në kuadër...

Coca Cola dhe Cannabis drejt një bashkëpunimi

Coca Cola dhe Cannabis drejt një bashkëpunimi!

para një ore - AlbPortali

Coca-Cola njihet në të gjithë botën për pijen e famshme me gaz, por shumë shpejt mund të njihet edhe për pijet me kanabis. Më specifikisht, Coca-Cola po diskuton që të investojë në pijet me “CBD.” Loading......

Hoxhaj takon Apostolovan diskutojnë vizitën e grupit punues për Ballkanin Perëndimor

Hoxhaj takon Apostolovan, diskutojnë vizitën e grupit punues për Ballkanin Perëndimor

para 2 orë - AlbPortali

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar shefen e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovën Nataliya Apostolova, me të cilën kanë diskutuar në lidhje me vizitën e javës së ardhshme të Grupit...

Thaçi në Drenas Fehmi e Xhevë Lladrovci emblemë e UÇK së s lejoj ndarje të Kosovës

Thaçi në Drenas: Fehmi e Xhevë Lladrovci emblemë e UÇK-së, s’lejoj ndarje të Kosovës

para 3 orë - AlbPortali

Presidenti i vendit Hashim Thaçi e ka përshëndetur vendosjen e dy shtatoreve të heronjve Fehmi e Xhevë Lladrovcit me rastin e shënimit të 20 vjetorit të rënies së tyre. Loading... Thaçi në fjalimin e tij...

Veseli Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë në identitetin e shtetit tonë të pavarur

Veseli: Fehmi dhe Xhevë Lladrovci janë në identitetin e shtetit tonë të pavarur

para 3 orë - AlbPortali

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, nuk patën fatin të kenë fëmijët e tyre, por me sakrificën e tyre, ata na lanë një trashëgimtar të paçmueshëm:...

Ish deputeti Baliq i shkroi letër dashurie së miturës Të dua në emër të Allahut

Ish deputeti Baliq i shkroi letër dashurie së miturës: Të dua në emër të Allahut

para 3 orë - AlbPortali

Ish-ministri i Shëndetësisë dhe ish-zv/ministri në Qeverinë Haradinaj, Numan Baliq para disa ditësh u akuzua se ka tentuar ta sulmoj seksualisht një 17-vjeçare në afërsi të fshatit Vitomiricë të Pejë....

Elvana Gjata e dëshmon edhe njëherë thjeshtësinë shfaqet përkrah lopëve Foto

Elvana Gjata e dëshmon edhe njëherë thjeshtësinë, shfaqet përkrah lopëve[Foto]

para 3 orë - AlbPortali

Edhe pse është një ndër artistet më të suksesshme, nuk e ka aspak problem të fotografohet me lopët dhe foton ta hedh në rrjete sociale, gjë të cilën shumica e artistëve hezitojnë ta bëjnë, shkruan lajmi.net...

Aksident në rrugën Tetovë  Jazhincë 2 të lënduar

Aksident, në rrugën Tetovë – Jazhincë, 2 të lënduar

para 3 orë - AlbPortali

Mbrëmë rreth orës 12 e 30 minuta, në rrugën regjionale Tetovë-Jazhicë, në fshatin Neproshten, ka ndodhur një aksident trafiku në të cilin kanë marrë pjesë dy vetura me targa të Tetovës: vetura e tipit...

Vjosa Osmani Po bëhen pazare politike me ambasadorë

Vjosa Osmani: Po bëhen pazare politike me ambasadorë

para 3 orë - AlbPortali

Tani kur ka nisur faza finale e dialogut me Serbinë dhe kur pak muaj na ndajnë nga vendimi i Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian (BE) për liberalizim të vizave Kosova nuk ka ambasadorë në disa...

Vildane Zeneli në klipin e ri të Seven Saraqit Foto

Vildane Zeneli në klipin e ri të Seven Saraqit[Foto]

para 3 orë - AlbPortali

Javë më parë është konfirmuar se Seven Saraqi po vjen me një projekt të ri. Loading... Është Tuna bashkëpuntorja e Sevenit në projektin e ri, e do të jetë një këngë mjaft ritmike. Është zbuluar edhe modelja...

Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë

Fotografi që tregojnë pasagjerë të bezdisshëm, pranë të cilëve nuk do të donit të uleshit asnjëherë!

para 3 orë - AlbPortali

Ata që fluturojnë më shpesh me aeroplanë e dinë se shpesh mund të përballen me pasagjerë tjerë, disa prej tyre edhe të “pa sjellshëm”. Për ta dëshmuar këtë, disa pasagjerë, përcjell Telegrafi, kanë publikuar...

Menduh Thaçi takoi Kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës Kadri Veseli

Menduh Thaçi, takoi Kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli

para 4 orë - AlbPortali

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi sot gjatë vizitës zyrtare në Prishtinë zhvilloi takim edhe me Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli. Në takim u bisedua për integrimet euroatlantike...

Qentë endacak çdo ditë gati sulmojnë të rriturit por sidomos fëmijët në Çair Alarmohen institucionet

Qentë endacak çdo ditë gati sulmojnë të rriturit por sidomos fëmijët në Çair.Alarmohen institucionet

para 4 orë - AlbPortali

Komuna e Cairit po përballet me një problem që ka të bëjë me qentë endacakë që shpesh ata po i sulmojnë fëmijët transmeton Faktiditor.ch. Komuna e Cairit në mbledhjen e Këshillit të fundit ka miratuar...

Kryemadhi Ndarja e Kosovës është ide e gatuar nga Rama e Vuçiqi

Kryemadhi: Ndarja e Kosovës është ide e gatuar nga Rama e Vuçiqi

para 5 orë - AlbPortali

Për kryetaren e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ideja për ndarjen e Kosovës dhe dhënien e një pjese Serbisë, nuk është ide e Hashim Thaçit. Loading... Kryemadhi ka thënë për syri.net...

Kë po thumbon Noizy Video

Kë po thumbon Noizy [Video]

para 5 orë - AlbPortali

Reperi shqiptar, Noizy, ka paralajmëruar befasi të shumta. Loading... Në një postim të fundit në rrjetin social Instagram reperi nuk ka hezituar të thumbojë kolegët. Sipas tij rivalët e tij kanë probleme...

Zyrtari i lartë i VMRO DPMNE së Unë personalisht do të dalë të votoj në referendum

Zyrtari i lartë i VMRO-DPMNE-së: Unë personalisht do të dalë të votoj në referendum

para 5 orë - AlbPortali

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së, Kostadin Bogdanov në intervistë për “Faktor” tha se ai personalisht do të dal për të votuar në referendum dhe se vendi gjendet para një udhëkryqi historik...

Menduh Thaçi takoi Presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçi

Menduh Thaçi, takoi Presidentin e Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi

para 5 orë - AlbPortali

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot në Prishtinë e priti në takim pune Kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi. Në takim u bisedua për situatën aktuale politike në rajon, për integrimet...

Një pamje e Marina Vjollcës si 15 vjeçare Foto

Një pamje e Marina Vjollcës si 15 vjeçare[Foto]

para 5 orë - AlbPortali

Marina Vjollca është një nga prezantueset më të njohura shqiptare. Ajo shquhet për pamjen e saj të mahnitshme dhe së fundmi edhe për lidhjen me reperin Getoar Selimi. Loading... Mirëpo, si duket ajo gjithmonë...

VIDEO Fëmija rrezikon të mbytet në pishinë prindërit nuk prekupohen

VIDEO/ Fëmija rrezikon të mbytet në pishinë,prindërit nuk prekupohen!

para 5 orë - AlbPortali

Video që u bë virale në rrjete sociale tregon se si një fëmijë që ndodhet në pishina me prindërit , duke rendur mbas sandales bie në ujë. Loading... Prindërit e saj nuk kanë rendur që ta ndihmojnë po ndërkohë...

Trajneri i Valencias zbulon se çfarë i tha Ronaldo kur po largohej me lot në sy

Trajneri i Valencias zbulon se çfarë i tha Ronaldo kur po largohej me lot në sy

para 5 orë - AlbPortali

Episodi i përjashtimit të Ronaldos me karton të kuq ndaj Valencias ka marrë vëmendjen e mjaftueshme. Loading... Portugezi u ndëshkua me të kuq në pjesën e parë të ndeshjes debutuese në Ligën e Kampionëve...

Spalletti deklaratë të çmendur pas fitores ja çfarë thotë për duelin ndaj Barcelonës

Spalletti deklaratë të çmendur pas fitores, ja çfarë thotë për duelin ndaj Barcelonës

para 5 orë - AlbPortali

Interi është kthyer bujshëm pasi ka fituar me përmbysje 2-1 ndaj Tottenhamit në ndeshjen hapëse të vlefshme për Champions League. Loading... Por pas përfundimit të takimit ishte trajneri, Luciano Spalletti...

VMRO DPMNE Maqedonia është futur në borxh të ri prej 57 milion eurosh

VMRO-DPMNE: Maqedonia është futur në borxh të ri prej 57 milion eurosh

para 6 orë - AlbPortali

VMRO-DPMNE: Maqedonia është futur në borxh të ri prej 57 milion eurosh Maqedonia ka huazuar 57 milionë euro të reja të cilat askush nuk e di se ku përfundojnë. Nuk ka projekte të reja, nuk ka investime...

Ministrja gjermane Fon der Lain E keni shansin unik shfrytëzojeni

Ministrja gjermane Fon der Lain: E keni shansin unik, shfrytëzojeni

para 6 orë - AlbPortali

Dëshirojmë ta ndërtojmë Evropën së bashku me ju. Jam e bindur se referendumi do të jetë i suksesshëm dhe se në fund do të ecni në rrugën e drejtë, deklaroi ministrja gjermane e Mbrojtjes, Ursula fon der...

Ja kur do të publikohet kënga Let you love me nga Rita Ora Foto

Ja kur do të publikohet kënga ‘Let you love me’ nga Rita Ora[Foto]

para 6 orë - AlbPortali

Para disa ditësh ka treguar se më 23 Nëntor do ta publikoi albumin e saj më të ri me titull ‘Phoenix’, shkruan lajmi.net Loading... Por para albumit ajo e ka një super surprizë për fansat pasi do ta publikoj...

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale

Pija që kthen flokët e thinjura në ngjyrën natyrale!

para 6 orë - AlbPortali

Kjo pije ka aftësinë për t’i kthyer flokët e thinjura në ngjyrën e tyre natyrale falë përbërësve të fuqishëm të cilët kanë përfitime të mrekullueshme shëndetësore. Për më tepër, kjo pije është gjithashtu...

Ajo tashmë ka linja joshëse vë në pah gjoksin Foto

Ajo tashmë ka linja joshëse, vë në pah gjoksin[Foto]

para 6 orë - AlbPortali

Këngëtarja e njohur shqiptare, Big Mama ka bërë shumë ndryshime kohëve të fundit në pamjen e saj. Loading... Duke humbur shumë kile, ajo tashmë është shndërruar në një femër shumë provokuese dhe seksi....

Lumi B në një moment romantik me gruan shfaqen më të dashuruar se kurrë Foto

Lumi B në një moment romantik me gruan, shfaqen më të dashuruar se kurrë[Foto]

para 6 orë - AlbPortali

Raportet e tyre bashkëshortove po aq miqësore janë arsyeja se përse pothuajse të gjithë kanë dëshirë të jenë si ata, shkruan lajmi.net Loading... Dyshja janë aktiv në rrjete sociale ku publikojnë shpesh...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK