http://kariera.mk
Maloku Dhash dorëheqje nga VV epse aty nuk lejohet mendimi ndryshe

Maloku: Dhash dorëheqje nga VV epse aty nuk lejohet mendimi ndryshe

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Ende pa i bërë 1 vit prej aderimit në VV, Flamur Maloku, ka dhënë dorëheqje nga partia e Albin Kurtit, duke akuzuar VV-në për linçime dhe fyrje të njerëzve e familjeve të tyre për ta parandaluar mendimin...

4 raste pozitive me Covid 19 në Kosovë 22 të shëruar

4 raste pozitive me Covid-19 në Kosovë, 22 të shëruar

para 2 muajve - Gazeta Monitor

IKSHPK bën të ditur se sot pas testimit të 254 mostrave të dyshimta me Covid-19, vetëm 4 kanë dalë pozitive. Po ashtu, 22 persona janë shëruar. Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Mitrovicës...

Pakoja emergjente brenda 2 3 ditëve dalin pagesat edhe për punëtorët e tjerë

Pakoja emergjente, brenda 2-3 ditëve dalin pagesat edhe për punëtorët e tjerë

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat, që të jenë përfitues nga pako emergjente. Një numri tashmë u kanë dalë...

Gjoshi i PDK së Ja sa mund të dënohen qeveritarët për rastin e vetëvrasjes së Agon Musliut

Gjoshi i PDK-së: Ja sa mund të dënohen qeveritarët për rastin e vetëvrasjes së Agon Musliut

para 2 muajve - Gazeta Monitor

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Betim Gjoshi, në një postim në llogarinë e tij në rrjetin social facebook, ka treguar se qeveritarët përgjegjës i pret burgi sespe sipas tij “Ligjet...

MSH jep detaje 44 vjeçari nga Gjilani ndërroi jetë pas infektimit me Covid 19

MSH jep detaje: 44-vjeçari nga Gjilani ndërroi jetë pas infektimit me Covid 19

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka dhënë detaje rreth viktimës së 21’të nga Covid 19 e cila u shënua mëngjesin e sotëm në Kosovë, shkruan Gazeta Express. Sipas MSH’së, bëhet fjalë për një person të...

 Marshi i UÇK së jehon nesër nëpër të gjitha ballkonet si shenjë proteste ndaj deklaratave të këshilltarit të Kurtit

“Marshi i UÇK-së” jehon nesër nëpër të gjitha ballkonet, si shenjë proteste ndaj deklaratave të këshilltarit të Kurtit

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Nje grup i të rinjve kanë nisur iniciative që të shtunën nga ora 21:00 të gjithë qytetarët ta leshojne kengen e marshit te UÇK si proteste ndaj qëdrimit të keëhilltarit të kryemibistrit në detyrë, Albin Kurti për UÇK-në.

Konjufca kundër Kurtit Gabim të thuhet që SHBA ja apo Grenell e rrëzoi qeverinë

Konjufca kundër Kurtit: Gabim të thuhet që SHBA’ja apo Grenell e rrëzoi qeverinë

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, ka kundërshtuar shefin e tij, kryeministrin në detyrë të vendit, Albin Kurti, për qëndrimin e tij se qeveria aktuale e vendit u rrëzua...

Shkëlzen Gashi nuk e tërheq deklaratën por jep shpjegime

Shkëlzen Gashi nuk e tërheq deklaratën, por jep shpjegime

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Këshilltari i kryeministrit në detyrë të Kosovës, Albin Kurtit – Shkëlzen Gashi, ka reaguar ndaj linçimeve që iu bënë këtij të fundit, pasi në emisionin Frontal të T7 akuzoi Ushtrinë Clirimtare të Kosovës,...

Këshilltari i Kurtit thotë se UÇK ka bërë krime Rexhep Selimi hesht

Këshilltari i Kurtit thotë se UÇK ka bërë krime, Rexhep Selimi hesht

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Këshilltari i Kryeministrit Albin Kurti, Shkëlzen Gashi, ka akuzuar sot publikisht Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës se ka kryer krime, ndërsa ka pohuar se Dick Marty, i cili në raportin e tij ka bërë të...

Osmani Thaçi s mund të flasë në emrin tim

Osmani: Thaçi s’mund të flasë në emrin tim

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, po tenton të flasë në emër të 91 deputetëve. Por, Osmani thotë se presidenti...

Hyseni LDK ja do t ia japë Thaçit emrin e mandatarit s do ta presë Kushtetuesen

Hyseni: LDK’ja do t’ia japë Thaçit emrin e mandatarit, s’do ta presë Kushtetuesen

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij do t’ia japë presidentit Hashim Thaçi emrin e mandatarit, pa pritur një interpretim të Gjykatës Kushtetuese....

Lutfi Haziri Albin Kurti e ka dhunuar politikisht Vjosa Osmanin

Lutfi Haziri: Albin Kurti e ka dhunuar politikisht Vjosa Osmanin

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka deklaruar se Kryeministri i shkarkuar Albin Kurti e ka luftuar LDK-në dhe Vjosa Osmanin qysh gjatë zgjedhjeve. Madje, sipas Hazirit, edhe pse Kurti po mundohet ta...

Anton Quni Vjosa Osmani ma dha fjalën se mbetet në LDK

Anton Quni: Vjosa Osmani ma dha fjalën se mbetet në LDK

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Anton Çuni e përkrah pa rezervë vendosmërinë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, që qeverinë e re ta bëjë me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe me Nismën Socialdemokrate. Madje, është i gatshëm ta rimarrë...

Kurti Thaçit i ka ikur treni duke u munduar të më rrëzojë mua do ta rrëzojë veten

Kurti: Thaçit i ka ikur treni, duke u munduar të më rrëzojë mua, do ta rrëzojë veten

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i vendit, Albin  Kurti në një konferencë për media ka folur për takimin e sotëm të presidentit Thaçi me krerët e partive politike në vend, takim ky pas së cilit Thaçi tha se mandatin do t’ia...

LDK ja nuk e ka ndryshuar qëndrimin rreth reciprocitetit pohon Hyseni

LDK’ja nuk e ka ndryshuar qëndrimin rreth reciprocitetit, pohon Hyseni

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Skender Hyseni, ka thënë se LDK’ja nuk e ka ndryshuar qëndrimin sa i përket reciprocitetit. “Ka tri lloje reciprociteti që aplikohen në teorinë ndërkombëtare”,...

Krasniqi PDK në opozitë do të reformohet e fuqizohet për t i fituar zgjedhjet e ardhshme

Krasniqi: PDK në opozitë do të reformohet e fuqizohet për t’i fituar zgjedhjet e ardhshme

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Kuvendit nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi ka treguar arsyet pse kjo parti nuk dëshiron të jetë pjesë e ndonjë qeverie. Krasniqi në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë...

Vëllai i ish deputetit të Kosovës thotë se do t ia japë veshkën presidentit Thaçi

Vëllai i ish-deputetit të Kosovës thotë se do t’ia japë veshkën presidentit Thaçi

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Pas lajmit se presidenti i vendit, Hashim Thaçi, u dërgua për trajtimit mjekësor në Klinikën Urologjike të QKUK-së, për një shqetësim me veshkë dy qytetarë e kanë ofruar vullnetarisht veshkën e tyre në...

Hasani Për formimin e Qeverisë së re të ndiqet rruga e 2014 ës Thaçi s mund të japë mandate

Hasani: Për formimin e Qeverisë së re të ndiqet rruga e 2014-ës, Thaçi s’mund të japë mandate

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, profesori universitar Enver Hasani, në një intervistë për Ekonomia Online,  ka thënë se për formimin e institucioneve të reja të Kosovës duhet të ndiqet...

Lutfi Haziri Kam disa kushte nëse më kërkohet të jem kandidat për Kryeministër

Lutfi Haziri: Kam disa kushte nëse më kërkohet të jem kandidat për Kryeministër

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri thotë se ka disa kushte në rast se i kërkohet që të jetë kryeministri i ri i Kosovës, shkruan Gazeta Express. Në...

Thaçi Qeverinë e re do ta kemi në ditët e ardhshme 91 deputetë janë pro

Thaçi: Qeverinë e re do ta kemi në ditët e ardhshme, 91 deputetë janë pro

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Presidenti Hashim Thaçi, pas takimit me përfaqësuesit e partive politike, thotë se ka marë pëlqimin e shumicës që të formohet një Qeveri e re. Thaçi përlqimin e partive e ka konvertuar në numrin e deputetëve,...

Kujtim Shala Problemi kryesor ishte raporti me SHBA në Kurti nuk pranohej si lideri i delegacionit

Kujtim Shala: Problemi kryesor ishte raporti me SHBA’në, Kurti nuk pranohej si lideri i delegacionit

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Deputeti i LDK’së, Kujtim Shala, ka thënë në emisionin Pressing në T7 se administrata e SHBA’së nuk e donte kryeministrin në detyrë, Albin Kurtin, si lider të delegacionit të Kosovës në dialog. ‘’Administrata...

Kurti Edhe po të ngjallen dëshmorët nga varret s kanë të drejtë të bëjnë pazare me territorin

Kurti: Edhe po të ngjallen dëshmorët nga varret s’kanë të drejtë të bëjnë pazare me territorin

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti tha se askush nuk ka të drejtë të bëjë pazare me territorin e Kosovës. Në një intervistë televizive, Kurti tha se edhe po u ngjallën nga varret dëshmorët, s’do të mund...

Numër rekord testesh në cilat komuna e vendbanime sot dolën 37 raste pozitive me COVID 19

Numër rekord testesh, në cilat komuna e vendbanime sot dolën 37 raste pozitive me COVID -19

para 3 muajve - Gazeta Monitor

IKSHPK ka bërë të ditur se sot janë konfirmuar edhe 37 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Ndërkohë bëhet e ditur se edhe 21 persona janë shëruar pasi kanë dalë negativ në dy testet. Rastet e reja janë...

E mira që mund të vijë nga një botë e përmbysur nga Koronavirusi

E mira që mund të vijë nga një botë e përmbysur nga Koronavirusi

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Bota jonë ka ndryshuar jashtëzakonisht shumë në javët e fundit. Por mes trazirave dhe shqetësimeve, ka arsye për të besuar se mund të dalim nga kriza me disa cilësi njerëzore të përmirësuara, shkruan Matthew...

A është Isa Mustafa kandidat për kryeministër Çfarë thotë ai pas takimit të LDK së

A është Isa Mustafa kandidat për kryeministër? Çfarë thotë ai pas takimit të LDK-së

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, pas mbledhjes me nënkryetarët e partisë, u është përgjigjur pyetjeve se a do të jetë ai kandidati i LDK-së për kryeminstër, nëse i jepet mandati partisë së tij. Kur ai pyetet...

Mbi 160 mijë viktima si pasojë e COVID 19 Trump kërcënon hapur Kinën

Mbi 160 mijë viktima si pasojë e COVID 19, Trump kërcënon hapur Kinën

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Deri më tani vdekjet nga pandemina e koronavirusit kanë kaluar 160,000, sipas shifrave të Universitetit Johns Hopkins. Numri aktual është në 160,717. Ky lajm vjen ndërsa numri i përgjithshëm i vdekjeve...

Fshatrat Topanicë e Hodonoc në Kamenicë shpallen vatra të përhapjes së koronavirusit

Fshatrat Topanicë e Hodonoc në Kamenicë, shpallen vatra të përhapjes së koronavirusit

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Fshatrat Topanicë dhe Hodonc të Komunës së Kamenicës janë shpallur vatra të përhapjes së pandemisë Covid-19. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i kësaj komune, Qëndron Kastrati, i cili ka thënë se një vendim...

18 rastet e kontaktit të gruas së zhvarrosur në Istog dalin negativ për koronavirus

18 rastet e kontaktit të gruas së zhvarrosur në Istog, dalin negativ për koronavirus

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Besart Dreshaj, Koordinator i Shtabit Emergjent në Istog ka njoftuar se 18 nga kjo komunë kanë rezultuar negativë nga koronavirusi. Ai në Facebook ka shkruar se pas mostrave të marra nga Instituti Kombëtar...

Bëni sa të doni teori por vaksina është shpëtimi i vetëm nga izolimi

Bëni sa të doni teori, por vaksina është shpëtimi i vetëm nga izolimi

para 3 muajve - Gazeta Monitor

David Von Drehle Dy ekonomistë u transportuan me anije në një ishull të shkretë, thotë barcaleta, ku nuk kishte asgjë tjetër përveç shkëmbinjve, rërës dhe ujit. “Si do të shpëtojmë?” pyet i pari. “Epo,...

Moment i tmershëm për Evropën mbi 100 mijë viktima nga pandemia

Moment i tmershëm për Evropën, mbi 100 mijë viktima nga pandemia

para 3 muajve - Gazeta Monitor

Evropa po kalon një moment të tmershëm historik. Nukmi i vdekjeve si pasojë e koronavirusit kanë tejkaluar 100 mijë. Shifrat e bëra publike nga Universiteti Johns Hopkins raportojnë 100.233 vdekje në total...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK