http://kariera.mk
Doni suksesin në jetë  Sekreti qëndron tek inteligjenca emocionale

Doni suksesin në jetë? – Sekreti qëndron tek inteligjenca emocionale

më 2.2017 - Psikologjia

Inteligjenca emotive është aftësia për të njohur, për të kuptuar dhe për të kontrolluar ndjenjat tona dhe ato të të tjerëve. Përmes emocioneve, jemi të aftë që të forcojmë edhe intelektin, duke e bërë...

Dieta e flokëve Ushqimet për të pasur flokë të shëndetshëm të fortë dhe me shkëlqim

Dieta e flokëve: Ushqimet për të pasur flokë të shëndetshëm, të fortë dhe me shkëlqim

më 2.2017 - Psikologjia

Mishi i pulës, peshku dhe drithërat janë disa nga ushqimet më të rëndësishme për t’i mbajtur flokët tuaj të shëndetshëm dhe të shndritshëm. Ushqimet janë thelbësore për shëndetin e lëkurës së kokës. Ja...

Depresioni dhe vetëvrasja fenomen i zakonshëm në futbollin gjerman

Depresioni dhe vetëvrasja, fenomen “i zakonshëm” në futbollin gjerman

më 2.2017 - Psikologjia

Flet ish-gjyqtari i Bundesligës Rafati, i cili ka ka tentuar dy herë të vrasë veten: Schweinsteiger më shpëtoi jetën. Përpara se të jenë futbollistë, sportistët janë njerëz humanë. Në Gjermani kjo mbetet...

Rrëfimi i Google Periudhat e vitit kur ndihemi më të dëshpëruar

Rrëfimi i Google: Periudhat e vitit kur ndihemi më të dëshpëruar

më 2.2017 - Psikologjia

Depresion. Ankth. Dhimbje. Stres. Ligështim. Këto kanë qenë interesat e përdoruesve të internetit, të cilët kanë kërkuar në Google pesë termat e mëposhtëm. Numra të mëdhenj tregojnë se interesi për pesë...

Qeveria nuk i njeh diplomat e UP së

Qeveria nuk i njeh diplomat e UP-së

më 2.2017 - Psikologjia

Institucionet e Kosovës nuk janë duke i njohur diplomat e lëshuara nga Universiteti i Prishtinës. Mosnjohja e diplomave nga shteti po bëhet me qëllim të kursimit të buxhetit, pasi ato nuk po u njihen pensionistëve...

PSP njofton sot konferencë për shtyp

PSP njofton sot konferencë për shtyp

më 2.2017 - Psikologjia

Prokuroria Speciale Publike sot në ora 12:00 ka njoftuar konferencë të re për shtyp. Konferenca e fundit për shtyp e PSP-së u mbajt më 18 nëntor 2016, kur e prezantoi lëndën ‘Target’, përcjell Telegrafi...

I vidhet vetura Agim Çekut policia ia gjen në Fushë Kosovë

I vidhet vetura Agim Çekut, policia ia gjen në Fushë Kosovë

më 2.2017 - Psikologjia

Mbrëmë hajnat e kanë sulmuar deputetin PDK-s, Agim Çeku. Ia kanë vjedhur veturën e tipit ‘Touareg’. Policia e Kosovës me të marr informacionin është vën në kërkim të autorëve. Vetura e ish kryeministrit...

Mos vozitni nën ndikimin e barnave

Mos vozitni nën ndikimin e barnave!

më 2.2017 - Psikologjia

Një numër i madh i aksidenteve ndodhin si pasojë e përdorimit të barnave të ndryshëm, ndërsa llogaritet se një numër i madh i shoferëve të cilët janë të përfshirë në aksidentet frontale kanë qenë nën ndikimin...

Thaçi Drejtësia të ndriçojë krimet në familjet e Qirezit dhe Likoshanit

Thaçi: Drejtësia të ndriçojë krimet në familjet e Qirezit dhe Likoshanit

më 2.2017 - Psikologjia

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar masakrat në familjet e Qirezit dhe Likoshanit. Thaçi në rrjetin social Facebook shkruan se drejtësia duhet të ndriçojë përmasat e krimeve në këto dy fshatra...

Patozi Qeveri teknike me kryeministër socialist Shalsi Keni frikë nga Rama

Patozi: Qeveri teknike me kryeministër socialist; Shalsi: Keni frikë nga Rama

më 2.2017 - Psikologjia

Astrit Patozi hodhi idenë e një qeverie teknike me kryeministër socialist. Në vijim të fjalës së tij në Top Story, ai sqaroi se kjo ishte bindja e tij personale dhe jo qëndrim i partisë së tij. “Le të...

Prishtina ndërron stadium për ndeshjen me Drenicën

Prishtina ndërron stadium për ndeshjen me Drenicën

më 2.2017 - Psikologjia

Stadiumi i kryeqytetit është duke u rinovuar dhe për këtë arsye klubi më i trofeshëm kosovar Prishtina, është e detyruar të shtegtoj këtë kampionat. Ndeshjet në stinorin vjeshtor i kishte zhvilluar në...

Agjenti i Ranierit tregon qëllimet e së ardhmes së teknikut italian

Agjenti i Ranierit tregon qëllimet e së ardhmes së teknikut italian

më 2.2017 - Psikologjia

Agjenti i Claudio Ranieri, Steve Kutner, ka folur rreth të ardhmes së klientit të tij. Ai zbulon se qëllimi i teknikut italian është të kthehet në Ligën Premier dhe pse tashmë kanë filluar ofertat drejt...

Mësohet çfarë kishte në çantat e gjyqtarëve me logo të Real Madridit

Mësohet çfarë kishte në çantat e gjyqtarëve me logo të Real Madridit

më 2.2017 - Psikologjia

Real Madrid ka arritur të përmbys disavantazhin e dy golave kundër Villarrealit për të shënuar fitore të rëndësishme në La Liga. Por, ajo që më së shumti nxiti debate ishte mënyra se si u larguan gjyqtarët...

Sevilla shfaq interesim për Lucas Perezin

Sevilla shfaq interesim për Lucas Perezin

më 2.2017 - Psikologjia

Sevilla janë të gatshëm të blejnë sulmuesin e Arsenalit, Lucas Perez. Sipas The Sun, 28-vjeçari që nga transferimi nga Deportivo La Coruna nuk po arrin të gjejë vend në formacionin startus nga Arsene Wenger....

Milani ofertë 30 milionëshe për Fabregasin

Milani ofertë 30 milionëshe për Fabregasin

më 2.2017 - Psikologjia

Ekipi i Milanit ka filluar që tani të mendojë për tregun e transferimeve të verës. Pronarët e rinj, kinezë duket se janë të gatshëm të shpenzojnë shuma të mëdha për t’i rikthyer kuqezinjve lavdinë e dikurshme....

Loja që është bërë hit në iOS tani po vjen edhe në Android

Loja që është bërë hit në iOS, tani po vjen edhe në Android

më 2.2017 - Psikologjia

Krijuesi i video lojërave më të famshme , duke përfshirë edhe versionin mobil të “Super Mario Run” që një muaj është lansuar në pajisjet e Apple që bazohen në sistemin operativ iOS, ndërsa përdoruesit...

Informatë e rëndësishme për banorët e Kosovës që kanë pasur kursime në deviza në ish Jugosllavi

Informatë e rëndësishme për banorët e Kosovës që kanë pasur kursime në deviza në ish-Jugosllavi

më 2.2017 - Psikologjia

Ministria e Financave e Serbisë u ka bërë thirrje publike të gjithë personave nga republikat dhe krahinat e ish-Jugosllavisë, të cilët deri më 27 prill 1992 kanë pasur kursime në deviza në bankat e Serbisë...

Nëse dikush përmes telefonit ju pyet se a po dëgjohemi  ndërpriteni linjën

Nëse dikush përmes telefonit ju pyet se “a po dëgjohemi?”, ndërpriteni linjën!

më 2.2017 - Psikologjia

Mashtrimi i madh telefonik po vjen nga Amerika, përmes Britanisë së Madhe. Policia dhe kompanitë e telefonisë paralajmërojnë publikun që të përpiqen të parandalojnë njerëzit e pafajshëm të bien pre e një...

Huawei P10 zbulohet para lansimit zyrtar

Huawei P10 zbulohet para lansimit zyrtar

më 2.2017 - Psikologjia

Huawei shfaqi P10 dhe P10 Plus gjatë ditës së djeshme, mirëpo nuk dha ndonjë informacion për modelin P10 Lite. Megjithatë, pajisja nuk qëndroi larg lajmeve. Disa shitës holandës e kanë listuar Huawei P10...

Aplikacioni Apple iPhone Support lansohet edhe në 20 shtete të reja

Aplikacioni Apple iPhone Support lansohet edhe në 20 shtete të reja

më 2.2017 - Psikologjia

Në nëntor, Apple prezantoi aplikacionin e saj për mbështetjen e iPhone dhe iPad, pas lansimit të tij në Holandë kohët e fundit. Por tani duket se kompania është duke punuar shumë për t’u siguruar se aplikacioni...

Sony lider i tregut shet 900 mijë njësi të Playstation VR

Sony lider i tregut, shet 900 mijë njësi të Playstation VR

më 2.2017 - Psikologjia

Sony ka njoftuar se ka shitur mbi 900,000 njësi të produktit PlayStation VR. Lajmi u bë public nga Andrew House, përfaqësues i kompanisë në Japoni. Pajisja është lansuar në tetor të vitit të kaluar me...

YouTube me funksione të reja në aplikacionin e saj mobil

YouTube me funksione të reja në aplikacionin e saj mobil

më 2.2017 - Psikologjia

Youtube gjeneron shumë trafik nga pajisjet mobile kështu që është e drejtë të mendohet se kompania duhet të rifreskojë eksperiencën e përdoruesve të aplikacionit të kompanisë për telefonat mobil. Kështu,...

Shpresohet që Kosova e Re nga viti 2022 të prodhoj rrymë

Shpresohet që “Kosova e Re“ nga viti 2022 të prodhoj rrymë

më 2.2017 - Psikologjia

Prodhimi jo i mjaftueshëm i energjisë elektrike për konsumin vendorë nga blloqet ekzistuese ka shtuar zërat që kërkojnë që sa më parë të merret vendimi për fillimin e ndërtimit të kapaciteteve të reja...

Hoti prezenton Pakon Fiskale para komisionit për Zhvillim Ekonomik

Hoti prezenton Pakon Fiskale para komisionit për Zhvillim Ekonomik

më 2.2017 - Psikologjia

Minsitri i financave, Abdullah Hoti bën sot prezentimin e Pakos së dytë Fiskale para komisionit për Zhvillim Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri pranë Kuvendit të Kosovës. Po sot Komisioni do...

A është e vërtetë lidhja mes mishit të kuq dhe kancerit të gjirit

A është e vërtetë lidhja mes mishit të kuq dhe kancerit të gjirit?

më 2.2017 - Psikologjia

Konsumi i sasive të mëdha të mishit të kuq dhe atij të përpunuar është lidhur me kancerin e gjirit nga një studim amerikan, ndërsa studiuesit janë skeptikë për zbulimin, por e lidhin atë me kancerin e...

12 gjërat që nuk duhet t i tregoni në vendin e punës

12 gjërat që nuk duhet t’i tregoni në vendin e punës

më 2.2017 - Psikologjia

Nuk mund të ndërtoni një rrjet të fortë profesional, nëse nuk i ndani gjërat tuaja me kolegët, por nëse tregoni më shumë sesa duhet, kjo mund të kthehet në një katastrofë për karrierën tuaj. Të ndani me...

Sportet më të dështuara në botë

Sportet më të dështuara në botë

më 2.2017 - Psikologjia

1.Gara e saunës Ky sport i çuditshëm ka lindur në Finlandë, ndërsa i shtyn personat drejt limitit njerëzor. Ashtu siç mund ta kuptoni, pjesëmarrësit duhet të bëjnë garë me njëri-tjetrin se kush i reziston...

Mësoni për çka ju braktis mashkulli i cili ju do

Mësoni për çka ju braktis mashkulli i cili ju do

më 2.2017 - Psikologjia

Ky “grusht” ka ndodhur vetëm disa ditë pasi që keni qenë një kohë të caktuar të afërt dhe intimë. Ku kanë tretur të dy ato dashuri të fuqishme? E vërteta është kjo – shumica e meshkujve gabojnë dhe ikin...

 Jeta është shumë e shkurtër për ndjenja të sëmura  Këshilla të thjeshta për një ditë të mbarë

“Jeta është shumë e shkurtër për ndjenja të sëmura”. Këshilla të thjeshta për një ditë të mbarë

më 2.2017 - Psikologjia

Përpiquni të bëni të paktën tre njerëz që të buzëqeshin, çdo ditë. Sigurohu që të marrësh pak kohë për veten tënde, për të menduar dhe ruajtur qetësinë. Uluni dhe rrini në heshtje për të paktën 10 minuta,...

Horoskopi sot  e hëne 27 shkurt

Horoskopi sot ( e hëne 27 shkurt)

më 2.2017 - Psikologjia

Dashi 21 Mars – 20 Prill Me Uranin përkrah Marsit do shihni përpara me entuziazëm duke u përfshirë në iniciativa të reja. Do takoni dikë që ndoshta do ju ndryshojë jetën. Do tërhiqeni pas personave të...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK