http://kariera.mk

Sela nuk përjashton koalicionimin me VMRO-DPMNE-në (Video)

para 6 orë - Shkurt Shqip

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët Ziadin Sela tha se nuk është kundër idesë që një shqiptar të jetë kryeministër, ashtu siç nuk janë kundër që ai të jetë nga një bashkësi tjetër etnike, njofton REL “Gjëja...

Partitë politike nënshkruan Deklaratë për miratim me prioritet të Ligjit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi

para 6 orë - Shkurt Shqip

Deklarata për miratim me prioritet të Ligjit për parandalim dhe mbrojtje nga diskriminimi e nënshkruan 17 parti politike. Partitë politike të cilat janë nënshkruese të kësaj Deklarate janë: Aleanca për...

Shqiptarët nisin fushatën TI VLEN kundër Zaevit që i quajti të pavlerë

Shqiptarët nisin fushatën: TI VLEN! kundër Zaevit që i quajti të pavlerë

para 9 orë - Shkurt Shqip

Ofendimet e fundit që Zaev bëri ndaj shqiptarëve që dëgjoheshin gjatë një bashkëbisedimi me një të panjohur përmes njërës ndër bombave të tij të shpeshta këtyre ditëve, duket se kanë ndikuar tejmase negativisht...

EJA KËTU  nga autori i SHQIPEVE TË USKANES kënduar nga Kastriot Tusha dhe Besiana Mehmedi VIDEO

EJA KËTU – nga autori i SHQIPEVE TË USKANES kënduar nga Kastriot Tusha dhe Besiana Mehmedi (VIDEO)

para 11 orë - Shkurt Shqip

Kënga “Eja këtu” dedikim për 20 vite sakrificë e përpjekje të liderit Ali Ahmeti vjen nga tenori i njohur Kastriot Tusha i cili shoqërohet nga mezzosopranoja Besiana Mehmedi. Teksti dhe melodia janë të...

Komuna Çair përkujton 11 Korrikun dhe Srebrenicën duke zyrtarizuar gjuhën boshnjake dhe duke vendosur flamurin boshnjak para Komunës

Komuna Çair përkujton 11 Korrikun dhe Srebrenicën duke zyrtarizuar gjuhën boshnjake dhe duke vendosur flamurin boshnjak para Komunës.

para 11 orë - Shkurt Shqip

Të nderuar bashkëqytetarë boshnjak të Çairit tonë, Komunës e cila si vlerë më të madhe ka pikërisht diversitetin që ajo përfaqëson. Si të tillë, sot jemi mbledhur këtu më 11 Korrik, një datë e shënuar...

BEKIM NEZIRI SHQIPTARËVE NË ZONË 3: VOTA JUAJ NDAJ BDI-SË, VOTË PËR JETË MË TË MIRË

para 11 orë - Shkurt Shqip

Sa më shumë afrohet dita e zgjedhjeve, aq më shumë shtohet nervoza te partitë maqedonase në zonën e tretë zgjedhore nga frika se për herëtë parë do të fitojë një deputet shqiptarë në këtë zonë. Me këtë...

Si ndjehet Bilall Kasami pasi partneri i tij Zaev ofendoi shqiptarët

Si ndjehet Bilall Kasami pasi partneri i tij Zaev ofendoi shqiptarët?!

para 11 orë - Shkurt Shqip

Ranë ofendimet dhe u pamë.Kjo shpërfaqi anën tjetër të fshehtë të Zaevit ” multietnik” që lufton për “kauzën ” e përgjithshme informon ts. Por ai me partinë e tij kanë dicka për të cilën është vërtetë...

AHMETI: REÇICA E VOGËL DO TË JETË MË E FAMSHME NË RAJON PAS 15 KORRIKUT

para 11 orë - Shkurt Shqip

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti sonte në Tv21, u shpreh se pas zgjedhjeve të 15 korrikut BDI do të jetë fituese dhe Reçica e Vogël do të jetë më e famshme në rajon. Ahmeti gjithashtu u shpreh se nëse partië...

Zaev i vendosur Nuk pranoj kryeministër shqiptar

Zaev i vendosur: Nuk pranoj kryeministër shqiptar

para 11 orë - Shkurt Shqip

Zoran Zaev ka deklaruar se nuk e pranon një shqiptar për kryeministër pa marrë parasysh çmimin. Këtë deklararë lideri i LSDM-së e bëri mbrëmë në një intervistë për TV Telma. “Unë kam thënë që nuk kam paragjykime...

Berat Buzhala Deklaratë skandaloze e Zaevit shqiptarët ta demantojnë atë

Berat Buzhala: Deklaratë skandaloze e Zaevit, shqiptarët ta demantojnë atë

para 11 orë - Shkurt Shqip

Ofendimet që lideri i LSDM-së u bëri shqiptarëve përmes bombës së fundit që tha se shqiptarët nuk vlejnë për pesë pare, vazhdojnë të komentohen nga analistë, figura të ndryshme publike, opinionistë dhe...

“Nuk mundem t’ua falë” – nëna kërkon përgjigje 25 vjet pas gjenocidit në Srebrenicë

para 12 orë - Shkurt Shqip

Njëzetepesë vjet më parë, më shumë se 8,000 burra dhe djemë myslimanë të Bosnjës u vranë nga forcat serbe të Bosnjës në Srebrenicë, masakër kjo e cila u shpall zyrtarisht si gjenocid. Data 11 korrik shënon...

Ahmeti nga Tetova Me 16 të korrik do të këndohet kënga e re

Ahmeti nga Tetova: Me 16-të korrik do të këndohet kënga e re

para 12 orë - Shkurt Shqip

Bashkimi Demokratik për Integrim, para qytetarëve të Tetovës, shpalosi të arriturat dhe synimet për qeverisjen e re që pritet të udhëhiqet nga kryeministri i par shqiptar në Republikën e Maqedonisë së...

Zaev i ofendoi shqiptarët reagon Sali Berisha O argat i Beogradit VIDEO

Zaev i ofendoi shqiptarët, reagon Sali Berisha: O argat i Beogradit (VIDEO)

para 12 orë - Shkurt Shqip

Pas ofendimit të rëndë ndaj shqiptarëve nga Zoran Zaev ka reaguar menjëherë edhe ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha. Ai thotë se Zaev është argati i Beogradit “Ja si ofendon shqiptaret argati tjeter...

Rinia e Çairit sot në takim me bartësin e listës zgjedhore 1 z Izet Mexhiti

Rinia e Çairit sot në takim me bartësin e listës zgjedhore 1 z.Izet Mexhiti

para 4 dite - Shkurt Shqip

Intervistë, Mexhiti: BDI ishte ajo që Çairin, Strugën e Kërçovën i bëri komuna shqiptare

para 4 dite - Shkurt Shqip

Bartësi i listës në njësinë zgjedhore numër 1 nga Bashkimi Demokratik për Integrim, Izet Mexhiti në një intervistë ekskluzive për Agjencinë e Lajmeve Zhurnal ka folur për platformën e BDI-së, kryeministrin...

Anketa amerikane BDI fitues absolut i zgjedhjeve të 15 korrikut

Anketa amerikane: BDI fitues absolut i zgjedhjeve të 15 korrikut

para 6 dite - Shkurt Shqip

Një nga agjencionet më të famshme në Shtetet e Bashkuara, DBC Danube konsulton biznesin (Mc Laughlin), që është ndër të tjera, pjesë e ekipit kërkimor për opinionin dhe marrëdhëniet me publikun e presidentit...

Haklaj Shqiptarë të Maqedonisë së Veriut bashkohuni të nënshkruani ngadhënjimin

Haklaj: Shqiptarë të Maqedonisë së Veriut, bashkohuni të nënshkruani ngadhënjimin

para 6 dite - Shkurt Shqip

Zaevi dhe Mickoski u bënë bashkë, po ju?! 15- të korriku është prologu i Epopesë Shqiptare. Kryeministri shqiptar garanci për barazi qytetare të plotë në të gjitha fushat në Republikën e Maqedonisë së...

BDI Grante në kohë prej 20 000 euro për secilin fermer të ri nën moshën 35 vjeç

BDI: Grante në kohë prej 20.000 euro për secilin fermer të ri nën moshën 35 vjeç

para 6 dite - Shkurt Shqip

Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Ziberi sot vizitoi fshatin Grçec ku realizoi takim me bujqit dhe fermerët e këtij vendbanimi. Gjatë vizitës ai për së afërmi u njoftua me nevojat e tyre...

Ganiu Le të jetë e plotë jeta sociale e fëmijëve tanë

Ganiu: Le të jetë e plotë jeta sociale e fëmijëve tanë

para 6 dite - Shkurt Shqip

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu vazhdon me realizimin e projekteve në fusha të ndryshme. Kësaj radhe kryetari Ganiu është angazhuar për jetën sociale të fëmijëve. Ai përmes imazheve të publikuara...

Lokja nga Malësia e Gostivarit: E kam votuar dhe do ta votoj Ali Ahmetin

para 6 dite - Shkurt Shqip

Në një ditë të bukur si kjo, ua sjellim rëfimin e 82 vjeçares Sylbije Sulejmani të cilën me plotë meritë e quajtëm Zonja e Hekurt. Në bashkëbisedim me deputetet e ardhëshme Vjollca Latifi Ademi dhe Arta...

I dyshuari për vjedhje fondesh në tubim të Ziadin Selës FOTO DOKUMENT

I dyshuari për vjedhje fondesh në tubim të Ziadin Selës (FOTO-DOKUMENT)

para 6 dite - Shkurt Shqip

Në tubimin e koalicionit ASH-AAA në Strugë, përveç kryetarëve të koalicionit Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, kanë marr pjesë edhe përfaqësues të lartë të Lëvizjes VETËVENDOSJE. Ish zv.kryeministri Haki Abazi...

Visar Ganiu: Vendosen kënde të reja të lojërave për fëmijë, nesër vazhdojmë në një lokacion tjetër të Komunës që duam

para një jave - Shkurt Shqip

“ Vendosen kënde të reja të lojërave për fëmijë. 🎡 🎠 👫 👭 Argëtimi i tyre nënkupton pjesë të rëndësishme të jetës cilësore, me standard social dhe integrues në Çairin tonë 😁 Sot në rr. “Pere Toshev”...

Ahmeti: Është e natyrshme dhe legjitime të ngjitemi edhe majave të shtetit

para një jave - Shkurt Shqip

BDI fushatën zgjedhore e ka vazhduar në Urën e Gurit në Shkup. Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka deklaruar se kërkesa për kryeministrin e parë shqiptar është e drejtë legjitime dhe se më 16 korrik do të...

Sot ka ndruar jetë prof Safet Nuredini pedagogu i Sh F Sami Frashëri f Gllumovë

Sot ka ndruar jetë prof.Safet Nuredini, pedagogu i Sh.F “Sami Frashëri” f.Gllumovë

para një jave - Shkurt Shqip

ë nderuar kolegë, shokë, miqë dhe dashamirë ju njoftojmë me keqardhje se sot ndroi jetë prof.Safet Nuredini pedagogu i SH.F.K ,,Sami Frashëri,, f.Gllumovë. Ishte njeri i cili tërë jetën ia kushtoi arsimit...

Abdulselam Selami Zhvillojmë vendet rurale

Abdulselam Selami: Zhvillojmë vendet rurale !

para një jave - Shkurt Shqip

Pollogut ju shtua edhe një bukuri dhe atë në Komunën e Vrapçishtës me dy rrugë shum të dobishme për banorët e Negotinës , Senokosit dhe Gradecit. Shuma e investimit të dy projekteve mbi 500.000 euro të...

Neziri: Kultura shqiptare e fshatrave shqiptarë në Veles, prioriteti ynë

para një jave - Shkurt Shqip

Kandidati për deputet i BDI-së në njësinë zgjedhore numër 3, Bekim Neziri ka vlerësuar lart traditën e mikpritjes, bashkëpunimit, humanizmit, veshjet tradicionale dhe ruajtjen e gjuhës shqipe nga shqiptarët...

Komuna Saraj prezenton projektin për rregullimin e shtratit të lumit i cili kalon nëpër vendbanimet e saja

para një jave - Shkurt Shqip

Komuna Saraj prezenton projektin për rregullimin e shtratit të lumit i cili kalon nëpër vendbanimet Bojanë, Llaskarcë, Bukoviq, Çajlanë, Semenisht, Arnaqi e Epërme dhe e Poshtme, dhe deri tek stacioni...

Ahmeti porosi Zaevit e Mickoskit: Mësoni nga Goce Dellçevi që me plis fliste para shqiptarëve për problemet e përbashkëta, që i bashkonte njerëzit, e nuk i ndante

para një jave - Shkurt Shqip

Nga tubimi paragjedhor i mbajtur në Urën e Gurit në Shkup, kreu i BDI-së Ali Ahmeti, u dërgoi mesazh dy krerëve të partive më të mëdha maqedonase, Zoran Zaevit të LSDM-së dhe Hristijan Micskoskit të VMRO-DPMNE-së....

Asfaltimi dhe zgjerimi i rrugës Pere Toshev në lagjen Seravë

Asfaltimi dhe zgjerimi i rrugës “Pere Toshev” në lagjen Seravë.

para një jave - Shkurt Shqip

Vazhdojnë investimet në infrastrukturën rrugore në Çair. Sot ju sjellim pamjet e asfaltimit dhe zgjerimit të rrugës “Pere Toshev” me rreth 800m2 në lagjen Seravë e cila rrugë lidhet me bulevardin “Xhon...

Ali Ahmeti nga Ura e Gurit Kërkesat tona janë legjitime sot Kryeministrin nesër Kryetarin e shtetit

Ali Ahmeti nga Ura e Gurit: Kërkesat tona janë legjitime, sot Kryeministrin nesër Kryetarin e shtetit

para një jave - Shkurt Shqip

Sot Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahmeti së bashku me kandidatin për kryeministër të parë shqiptar, z. Naser Ziberi, në kuadër të fushatës për zgjedhjet e parakohshme parlamentare...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK