http://kariera.mk
​Tahiri Ky nuk është një buxhet ideal por i zorit

​Tahiri: Ky nuk është një buxhet ideal, por i zorit

para një ore - Gazeta e re

Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, ka thënë se për shkak të situatës emergjente, ky buxhet po vjen pa një procedurë. Ai e ka pranuar se ky...

​Tahiri Ky nuk është një buxhet ideal por i zorit

​Tahiri: Ky nuk është një buxhet ideal, por i zorit

para një ore - Gazeta e re

Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, zëvendëskryeministri i parë, Besnik Tahiri, ka thënë se për shkak të situatës emergjente, ky buxhet po vjen pa një procedurë. Ai e ka pranuar se ky...

Franca dhe Gjermania konfirmojnë shtyrjen e takimit Hoti Vuçiq

Franca dhe Gjermania konfirmojnë shtyrjen e takimit Hoti-Vuçiq

para një ore - Gazeta e re

Gjermania dhe Franca, përmes një deklarate të përbashkët,kanë konfirmuar se është shtyrë takimi në Bruksel ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Në deklaratë thuhet se palët do të bisedojnë në mënyrë virtuale...

Ia dëshiruan vdekjen Mustafës ish ministri LDK së shpërthen ndaj qytetarëve Zoti ju marroftë

Ia dëshiruan vdekjen Mustafës, ish-ministri LDK-së “shpërthen” ndaj qytetarëve: Zoti ju marroftë!

para një ore - Gazeta e re

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Isa Mustafa, është infektuar me Koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku ka treguar se përpos plogështisë, nuk ka simptoma të...

Murtezaj Macron tha se brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë Serbi

Murtezaj: Macron tha se brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale Kosovë -Serbi

para një ore - Gazeta e re

Valon Murtezaj, këshilltari për politikë të jashtme i kryeministrit Avdullah Hoti, ka thënë që presidenti i Francës, i ka thënë kryeministrit Hoti që brenda vitit 2020 duhet të arrihet marrëveshja finale...

Publikohet përgjimi ku Zoran Zaev ofendon shqiptarët S vlejnë për pesë pare

Publikohet përgjimi ku Zoran Zaev ofendon shqiptarët: S’vlejnë për pesë pare

para një ore - Gazeta e re

Ish-kryeministrit të Maqedonisë Veriore, njëherësh kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev i është bërë publike një përgjim ku dëgjohej duke ofenduar shqiptarët. Indeksonline ka siguruar bisedën ndërmjet Zaevit...

​Buxheti përplas Mimoza Kusari Lilan dhe Hykmete Bajramin

​Buxheti përplas Mimoza Kusari-Lilan dhe Hykmete Bajramin

para një ore - Gazeta e re

Në seancën e sotme plenare për rishikimin e buxhetit, deputetja Mimoza Kusari-Lila, adresoi kritika të ashpra ndaj ministres së Financave, Hykmete Bajrami. Kusari-Lila para deputetëve ka thënë se thirrjet...

Pesë objektivat e Hotit deri te vargjet e Vuçiqit Çka ndodhi sot në Samitin virtual të Parisit

Pesë objektivat e Hotit deri te ‘vargjet’ e Vuçiqit/ Çka ndodhi sot në Samitin virtual të Parisit?

para një ore - Gazeta e re

Sot, nën organizimin e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane, Angela Merkel është mbajtur virtualisht Samiti i Parisit. Samiti kishte për qëllim diskutimin për situatën e Kosovës...

Vuçiq nga Parisi Samiti ishte i vështirë  Prishtina doli me kërkesa maksimale

Vuçiq nga Parisi: Samiti ishte i vështirë – Prishtina doli me kërkesa maksimale

para 2 orë - Gazeta e re

Dialogu me Prishtinën në Bruksel, i planifikuar për të Dielën, është shtyrë për të enjten, tha Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç sot pas video samitit në Paris, i cili, siç theksoi ai, ishte i vështirë...

Kuvendi duartroket në këmbë vendimin për Shën Sofinë Sentop thotë se kjo ishte një ëndërr

Kuvendi duartroket në këmbë vendimin për Shën-Sofinë, Sentop thotë se kjo ishte një ëndërr

para 2 orë - Gazeta e re

Vendimi i Presidencës që Xhamia e Shën-Sofisë t’i kalojë Entit të Çështjeve Fetare dhe të hapet për adhurim u lexua në Asamblenë e Përgjithshme të Kuvendit të Madh Popullor të Turqisë (TBMM). Vendimi i...

ShBA do t i shesë Japonisë 105 avionë luftarakë «F 35»

ShBA do t’i shesë Japonisë 105 avionë luftarakë «F-35»

para 2 orë - Gazeta e re

Departamenti amerikan i Shtetit miratoi shitjen Japonisë të 105 avionëve luftarakë tip «F-35» me vlerë totale 23,11 miliardë dollarë. Në deklaratën e bërë nga Agjencia për Bashkëpunim në Fushën e Mbrojtjes...

​205 raste të reja me Covid 19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima

​205 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore dhe 6 viktima

para 2 orë - Gazeta e re

Gjatë 24 orëve të fundit në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 205 raste të reja të të infektuarve me Covid-19. Ndërkohë që numri i të shëruarve është më i lartë se...

​Me gjithë vërejtjet PDK ja do të votojë rishikimin e buxhetit

​Me gjithë vërejtjet, PDK-ja do të votojë rishikimin e buxhetit

para 2 orë - Gazeta e re

Partia Demokratikë e Kosovës do të mbështetë propozim rishikimin e buxhetit 2020 me gjithë vërejtje e saj për këtë dokument. Shefi i GP të PDK-së Bedri Hamza gjatë debatit për rishikimin e buxhetit tha...

Kryetarja Osmani priti në takim një delegacion të komunitetit boshnjak

Kryetarja Osmani priti në takim një delegacion të komunitetit boshnjak

para 2 orë - Gazeta e re

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim përfaqësues të komunitetit boshnjak në 25 vjetorin e Masakrës së Srebrenicës, të kryer nga regjimi serb. Ajo ka thënë se te dy popujt...

Deputetja e Bundestagut i kërkon Merkelit mos t ia lë në dorë Macronit dialogun Kosovë Serbi

Deputetja e Bundestagut i kërkon Merkelit mos t’ia lë në dorë Macronit dialogun Kosovë- Serbi

para 2 orë - Gazeta e re

Sot pak para mesditës është mbajtur video-samiti i Parisit i organizuar nga presidenti i Francës, Emmanuel Macron, dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel. Në këtë Samit është diskutuar për temën kryesore,...

Avokati i Hashim Thaçit në Hagë kroati që e mbrojti Ante Gotovinën

Avokati i Hashim Thaçit në Hagë, kroati që e mbrojti Ante Gotovinën?

para 2 orë - Gazeta e re

Pas dorëzimit të aktakuzës kundër tij, Hashim Thaçi do t’i nisë së shpejti udhëtimet për në Hagë. Atje do të intervistohet të hënën, e Express mëson se presidentin, që intervistohet si ish-drejtor politik...

Mbytet një 34 vjeçar nga Kosova në plazhin e Shëngjinit

Mbytet një 34-vjeçar nga Kosova në plazhin e Shëngjinit

para 3 orë - Gazeta e re

Pasditen e sotme një 34-vjeçar është mbytur në bregdetin e Shëngjinit. Raportohet se ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 17:00. Trupi i pajetë i të riut nga Kosova është pikasur nga pushuesit në plazh. Ai...

​Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit

​Vetëvendosje nuk e voton rishikimin e buxhetit

para 3 orë - Gazeta e re

Lëvizja Vetëvendosje nuk do të përkrahë rishikimin e buxhetit nga qeveria Hoti. Deputeti Hekuran Murati në seancën e sotme plenare adresoi kritika të ashpra ndaj projekt-ligjit për rishikim të buxhetit....

​Hajdini Ta ndihmojmë qeverinë për t i dal në ndihmë sektorin privat

​Hajdini: Ta ndihmojmë qeverinë për t’i dal në ndihmë sektorin privat

para 3 orë - Gazeta e re

Seanca e Kuvendit të Kosovës për shqyrtimin e parë të projektligjit për plotësimin dhe ndryshimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020, po vazhdon me deklarimet...

Hoti kërkon 1 minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës

Hoti kërkon 1 minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës

para 3 orë - Gazeta e re

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti në emër të Qeverisë së Kosovës, ka kërkuar që nesër në orën 13:00, të mbahet një minutë heshtje për nder të viktimave të masakrës së Srebrenicës. Hoti ka pritur sot...

Itali rritet numri i të infektuarve 276 persona në 24 orë

Itali, rritet numri i të infektuarve, 276 persona në 24 orë

para 3 orë - Gazeta e re

Gjatë 24 orëve të fundit në Itali u regjistruan 276 persona prej të cilëve 135 vetëm në rajonin e Lombardisë. Kurba e pandemisë ka pësuar rritje gjatë 2 ditëve të fundit ku ditën e djeshme rezultuan 229...

​Bajrami kërkon votimin e rishikimit të buxhetit Adreson sfidat e shkaktuara nga pandemia

​Bajrami kërkon votimin e rishikimit të buxhetit: Adreson sfidat e shkaktuara nga pandemia

para 3 orë - Gazeta e re

Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka arsyetuar projektligjin për rishikimin e buxhetit 2020 para deputetëve, e cila ka theksuar se ky buxhet adreson sfidat të cilat janë shkaktuar nga kriza e pandemisë....

​Raportimi i Hotit për pandeminë shtyhet për të hënën

​Raportimi i Hotit për pandeminë shtyhet për të hënën

para 3 orë - Gazeta e re

Raportimi i kryeministrit Avdullah Hoti lidhur me menaxhimin e situatës së pandemisë Covdi-19, i paraparë të mbahet për sot, është shtyrë për të hënën në ora 16:00. Kjo pasi që të gjitha grupet parlamentare...

Vdes një 34 vjeçar derisa po lahej në Shëngjin

Vdes një 34-vjeçar derisa po lahej në Shëngjin

para 3 orë - Gazeta e re

Një person ka humbur jetën në bregdetin e Shëngjinit. Mësohet se një pushues nga Kosova, rreth 34 vjeç është mbytur teksa po lahej. Burime për Top Channel-in bëjnë me dije se i riu ka pësuar infarkt në kohën që ndodhej në ujë.

​Deputetët votojnë raportin e Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit

​Deputetët votojnë raportin e Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit

para 4 orë - Gazeta e re

Deputetët e Kuvendit të Kosovës në seancën e sotme plenare kanë votuar raportit të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit-(ARRU) për vitin 2019. Ani pse u adresuan kritika ndaj këtij institucioni...

​282 pacientë me Covid 19 po trajtohen në SHSKUK 17 në gjendje kritike

​282 pacientë me Covid-19 po trajtohen në SHSKUK, 17 në gjendje kritike

para 4 orë - Gazeta e re

Bazuar në raportin 24 orësh nga klinikat e QKUK-së dhe 7 spitalet e përgjithshme në SHSKUK janë të shtrirë 282 pacientë të konfirmuar pozitiv me Covid-19. Në QKUK 160 pacientë, kurse 122 në spitalet e...

​Alarmon FSSHK Situata me Covid 19 po del prej kontrollit

​Alarmon FSSHK: Situata me Covid-19 po del prej kontrollit

para 5 orë - Gazeta e re

Federata e Sindikatave e Shëndetësisë së Kosovës, ka apeluar te qytetarët e vendit që të dëgjojnë vetëm këshillat e profesionistëve shëndetësorë dhe IKSHPK-së, e jo politikanëve. FSSHK alarmon se situata...

Erdoğan shpall vendimin presidencial për hapjen e Ajasofjës për adhurime

Erdoğan shpall vendimin presidencial për hapjen e Ajasofjës për adhurime

para 5 orë - Gazeta e re

Presidenti Erdoğan shpall vendimin presidencial për hapjen e Ajasofjës për adhurime dhe dorëzimin e saj Kryesisë së Çështjeve Fetare. Hayırlı olsun. Publiée par Recep Tayyip Erdoğan sur Vendredi 10 juillet 2020

Nxënësit që janë pranuar në universitete ndërkombëtare i nënshtrohen Testit të Maturës

Nxënësit që janë pranuar në universitete ndërkombëtare i nënshtrohen Testit të Maturës

para 5 orë - Gazeta e re

Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka organizuar sot Provimin e Maturës për nxënësit, të cilët janë pranuar në universitetet jashtë Kosovës dhe u janë kërkuar edhe pikët në Testin e Maturës. Në komunikatën...

Pas vendimit të rriahpjes së xhamisë Ajasofja çmenden krerët e kishës ortodokse ruse

Pas vendimit të rriahpjes së xhamisë Ajasofja çmenden krerët e kishës ortodokse-ruse

para 5 orë - Gazeta e re

Gjykata turke ka anuluar vendimin me të cilin xhamia Ajasofja u shndërrua në muze Kisha Ortodokse Ruse pas vendimit reagoi duke thënë se ky vendim të çojë në ndarje të mëdha mes dy shteteve Në deklaratën...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK