http://kariera.mk

Mot i vranët me reshje të pakta të shiut

para një ore - Gazeta Max

Moti sot pritet të jetë i ndryshueshëm dhe jostabil, me reshje të pakëta të shiut. Temperatura parashikohet të lëvizë prej 20 deri 29 gradë celcius. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me...

Detaje nga aksidenti në rrugë Shkup Veles 1 i vdekur rreth 25 të lënduar

Detaje nga aksidenti në rrugë Shkup-Veles: 1 i vdekur rreth 25 të lënduar

para një ore - Gazeta Max

Për personat që janë aksidentuar në rrugën Shkup-Veles ju informojmë: 1. Në Klinikën Universitare për sëmundje kirurgjike “Shën Naum Ohridski”, janë pranuar 6 persona nga të cilët vetëm njëri prej tyre...

Dy figurat shqiptare që sulmohen barbarisht nga VMRO DPMNE

Dy figurat shqiptare që sulmohen barbarisht nga VMRO DPMNE

para 11 orë - Gazeta Max

Dy figurat kyçe që kontribuan në rëzimin e VMRO-DPMNE-së nga pushteti padyshim se janë Ziadin Sela dhe Teuta Arifi. I pari njihej për fjalimet e zjarrta nga foltorja e parlamentit të RM-së kundër rregjimit...

Bogojeski Duhet të rifitojmë besimin e qytetarëve për më shumë se 63 deputet

Bogojeski: Duhet të rifitojmë besimin e qytetarëve për më shumë se 63 deputet

para 12 orë - Gazeta Max

Nuk duhet të dënojmë popullin që nk na dha përkrahje për 63 deputet por duhet të meritojmë besimin dhe përkrahjen, kështu ka thënë një nga reformistët e VMRO-së Petar Bogojeski pas deklaratave të sekretarit...

Tortura këtë herë s ishte nga policia greke por nga ajo që duhet ta duam e që s të lë ta duash

Tortura këtë herë s’ishte nga policia greke, por nga ajo që duhet ta duam, e që s’të lë ta duash

para 12 orë - Gazeta Max

Nga Armand Bajrami Jam një nga ata që ka urryer policinë greke çdo sezon veror apo në festa fundviti kur bashkëkombesit e mi torturohen në radhë doganash. Ato ditët klasike ku fqinjëve ballkanas u “prishet”...

Kryeqyteti u përfshi nga një mot i ligë

Kryeqyteti u përfshi nga një mot i ligë

para 12 orë - Gazeta Max

Qyteti i Shkupit sot në mbrëmjë është përfshirë nga një mot i ligë, transmeton Zhurnal.mk Mot me erë të fuqishme në një pjesë me shi me intensitet të lartë si dhe bubullima të mëdha.

Deputeti Dimitrievski bën bashkë maqedonasit shqiptarët e serbët në Kumanovë

Deputeti Dimitrievski bën bashkë maqedonasit, shqiptarët e serbët në Kumanovë

para 12 orë - Gazeta Max

Deputeti i LSDM Maksim Dimitrievski sonte në qytetin e Kumanovës ka bërë një takim me të rinjtë e këtij qyteti të përzier etnikisht, transmeton Zhurnal.mk Ai në takim ka pasur të rinjë nga nacionaliteti...

Zjarret nuk ndikojnë në çmimin e druve për ngrohje

Zjarret nuk ndikojnë në çmimin e druve për ngrohje

para 14 orë - Gazeta Max

Zjarret që ishin aktiv në periudhën e kaluar nuk do t’i shtrenjtojnë drutë për ngrohje. Nga “Pyjet e Maqedonisë”, pohojnë se qytetarët do të mund të blejnë dru për çmime të njëjta si vitin e kaluar. Në...

Shkupi dhe Athina intensifikojnë bisedimet rreth çështjes së emrit

Shkupi dhe Athina intensifikojnë bisedimet rreth çështjes së emrit

para 14 orë - Gazeta Max

Shkupi dhe Athina ndodhen para një presion të ndërkombëtarëve për zgjidhjen e çështjes së emrit. Ish zv. kryeministri Vasil Tupurkovski vlerëson se më e rëndësishmja për momentin është fakti se dyja palët...

Mundësi për reformim të Gjyqësorit

Mundësi për reformim të Gjyqësorit

para 14 orë - Gazeta Max

Njohësit e çështjeve juridike thonë se shkarkimi i Prokurorit Publik, Marko Zvërlevski, krijon kushte reale për zbardhjen e të tjera proceseve gjyqësore, për të cilat u shfaqën dyshime në opinion. Besa...

Bletarët kërkojnë mbështetje nga qeveria

Bletarët kërkojnë mbështetje nga qeveria

para 14 orë - Gazeta Max

Rendimentet e mjaltit këtë viti janë reduktuar thuajse 100% ankohen bletarët. Ata thonë se arsyeja më e madhe për këtë kanë qenë temperaturat e ulëta pranverore në mars dhe prill, si dhe ngrirja e bimëve...

Autobusi me turist bie në humnerë në Veles nuk ka viktima

Autobusi me turist bie në humnerë në Veles, nuk ka viktima

para 14 orë - Gazeta Max

Informacionet e fundit flasin se një autobus me turist nga Maqedonia është rrokullisur në Kullë të Velesit, transmeton Zhurnal.mk Autobusi bashkë me turistë ka rënë në humnesë por sipas informacioneve...

Elisa lanson këngën 2 Fjalë

Elisa lanson këngën ‘2 Fjalë’

para 17 orë - Gazeta Max

Fjala është për projektin muzikor të titulluar ‘2 Fjalë’ një këngë e bukur dashurie kjo, shkruan lajmi.net Orkestrimi i kësaj kënge është bërë nga Granit Gashi kurse teksti u shkrua nga Antigona Arifi....

Purini Në sheshin Skenderbeu do të përjetohet arti dhe kultura e gjithë trevave shqiptare

Purini: Në sheshin Skenderbeu do të përjetohet arti dhe kultura e gjithë trevave shqiptare

para 20 orë - Gazeta Max

Përmes një evenimenti dhe programi të pasur kulturorë Qendra Kulturore Informative do të realizojë një program në bashkëpunim me Galerinë Kombëtare në sheshin Skenderbeu në Shkup, tha drejtoresha e QKI-së,...

Lëndohen tre persona në zjarrin që kaploi një banesë në Shkup

Lëndohen tre persona në zjarrin që kaploi një banesë në Shkup

para 20 orë - Gazeta Max

Tre persona janë lënduar në zjarrin në një banesë në Shkup, e cila është djegur tërësisht, ndërsa zjarri është përhapur edhe në dy banesa fqinje. Sipas Ministrisë së Punëve të Brendshme, zjarri ka shpërthyer...

Drejtorët e VMRO së në krye të protestës kundër Teuta Arifit

Drejtorët e VMRO-së në krye të protestës kundër Teuta Arifit

para 20 orë - Gazeta Max

Djegia e deponisë së Tetovës nga persona ende të pa identifikuar për policinë, por me indicie dhe qëllime politike tashmë është e qartë. VMRO-DPMNE ishte subjekti i parë i cili tentoi të përfitonte pikë...

KSHZ mbrëmë ndërpreu mbledhjen në listë nga Statistikat mungojnë 11 mijë votues

KSHZ mbrëmë ndërpreu mbledhjen, në listë nga Statistikat mungojnë 11 mijë votues

para 21 orë - Gazeta Max

Anëtarët e KSHZ-së mbrëmë vonë kanë ndërprerë seancën duke kthyer në përpunim listën tek Enti i statistikave që duhet të shërbejë si bazë për listën zgjedhore, transmeton Zhurnal.mk Në listën e Entit për...

Egjipti Jordani dhe Palestina apelojnë për bisedime paqësore

Egjipti, Jordani dhe Palestina apelojnë për bisedime paqësore

para 21 orë - Gazeta Max

Ministrat e Punëve të Jashtme të Egjiptit, Jordanit dhe Palestinës, të shtunën në një konferencë për media të mbajtur në Kajro, apeluan për bisedime paqësore palestino-izraelite , raporton Anadolu Agency...

Ministrja Carvoska Nuk do ndërtohen banesa dhe kampe për emigrantët

Ministrja Carvoska: Nuk do ndërtohen banesa dhe kampe për emigrantët

para 22 orë - Gazeta Max

Nuk do ndërtohen banesa dhe kampe për emigrantët madje nuk është paraparë buxhet për atë gjë, Maqedonia nuk është vend atraktiv për emigrantët, opozita vetëm shpërndanë frikë tek qytetarët, kështu ka deklaruar...

ISIS kërcënon Italinë Radhën e keni ju

ISIS kërcënon Italinë: Radhën e keni ju

para 23 orë - Gazeta Max

Pas sulmeve në Spanjë, Finlandë e Rusi, Shteti Islamik i ISIS kërcënon Italinë, “Radhën e keni ju”  . ISIS paralajmëroi se objektivi i ardhshëm i sulmeve të tyre do të jetë Italia. Kërcënimi është zbuluar...

Qeveria kishte ndarë mjete për dislokim të deponisë në Tetovë procesi pritej të fillojë nesër

Qeveria kishte ndarë mjete për dislokim të deponisë në Tetovë, procesi pritej të fillojë nesër

para 23 orë - Gazeta Max

Qeveria e Republikës së Maqedonisë në një nga seancat e fundit kishte miratuar fondin dhe mjetet me të cilat do të bëhej dislokimi dhe pastrimi i deponisë së qytetit të Tetovës, ndërkohë që ky proces pritej...

Sukseset nuk kanë të ndalur për Shi Lodre

Sukseset nuk kanë të ndalur për Shi Lodre . .

para 23 orë - Gazeta Max

Ishim në të parët që pas publikimit të Shi Lodre të Klodiana Vates raportuam që kjo këngë do bëj revulucion në muzikën shqiptare dhe pikerisht ashtu ndodhi. Pas klasifikimit në top 10 në top listat në...

Rexhepi Lajmi i liferuar në media me tendencë për të dëmtuar imazhin tim

Rexhepi: Lajmi i liferuar në media me tendencë për të dëmtuar imazhin tim

para 24 orë - Gazeta Max

Sonte në disa media është shkruar se sikur në një mbledhje të Lëvizjes Besa dega Çair të ketë patur zënga mes grupit të Kastriot Rexhepit dhe Bekim Sali-ut, si dhe personi H.A të ketë hyrë dhunshëm në...

Reagon MPJ Nuk ka pasur rrahje mes diplomatëve në Vjenë janë thjeshtë spekulime

Reagon MPJ: Nuk ka pasur rrahje mes diplomatëve në Vjenë, janë thjeshtë spekulime

para një dite - Gazeta Max

Dje në shumë media ishte shpërndarë lajmi se ka pasur një përleshje fizike mes dy diplomatëve në ambasadën e Maqedonisë në OSBE me seli në Vjenë edhe atë mes ambasadorit Kire Ilioski dhe diplomatit Mile...

Moti sot

Moti sot

para një dite - Gazeta Max

Moti sot në Maqedoni do të jetë i nxehtë dhe me diell, me vranësira në orët e pasditës. Në orët e mbrëmjes mund të ketë reshje lokale të shiut dhe vetëtima. Temperaturat minimale do të lëvizin prej 10...

Kreu i OVL UÇK së Besim Hoda ndalohet në kufi nga policia maqedonase ja reagimi i tij

Kreu i OVL-UÇK-së, Besim Hoda ndalohet në kufi nga policia maqedonase, ja reagimi i tij

para një dite - Gazeta Max

Kreu i OVL-UÇK-së, Besim Hoda është ndaluar sonte në kufi nga ana e autoriteteve policore të Maqedonisë, informon INA. Kreu i veteranëve ka alarmuar rastin duke shprehur mllef lidhur me ndalimin e tij...

Deputeti Dimitrievski takon banorët e fshatit Orashac

Deputeti Dimitrievski takon banorët e fshatit Orashac

para një dite - Gazeta Max

Deputeti i LSDM Maksim Dimitrievski sot ka takuar banorët e fshatit Orashac duke biseduar me ta nga afër për të parë problemet të cilat i tangojn ato. Me këtë rast Dimitrievski ju ka ofruar ndihmë atyre...

Dy të tretat e familjeve nga Maqedonia s e shohin detin

Dy të tretat e familjeve nga Maqedonia s’e shohin detin!

para një dite - Gazeta Max

Vetëm një e treta e familjeve në Maqedoni mund t’i lejojnë vetes pushim vjetor për një javë. Për të tjerët kjo paraqet një luks, për të cilin nuk kanë para, shkruan gazeta KOHA. Sipas Anketës për të ardhurat...

KSHZ sonte mban mbledhje fillon pregaditjet për zgjedhjet lokale

KSHZ sonte mban mbledhje, fillon pregaditjet për zgjedhjet lokale

para një dite - Gazeta Max

KSHZ sonte po mban mbledhje në të cilën po shqyrton shumë informacione lidhur me pregaditjet për zgjedhje lokale, transmeton Zhurnal.mk Në rend dite është shqyrtimi i raportit për gjendjen e listës zgjedhore...

Koalicioni PAN  AKR arrihet marrëveshja edhe për ndarjen e ministrive

Koalicioni PAN – AKR, arrihet marrëveshja edhe për ndarjen e ministrive

para një dite - Gazeta Max

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar, tashmë koalicioni PAN ka gjetur partnerin qeveritar që ua bën të mundur formimin e institucioneve. Këtij koalicioni që doli i pari në zgjedhjet e 11 qershorit, do t’i...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK