http://kariera.mk
Fatmir Izairi shpresa për vazhdimin e ndryshimit pozitiv të Zhelines

Fatmir Izairi, shpresa për vazhdimin e ndryshimit pozitiv të Zhelines

më 10.2017 - Gazeta Max

Fatmir Izairi, nga radhet e BDI-së, mbetet njëri ndër kandidatët të cilët më së shumti realizoi premtimet.I njohur si njëri nga kryetarët më transparent, i cili për gjitha punët mbanë dëgjime publike dhe...

Hapja e Konsullatës Nderi të Mbretërisë së Marokut në Maqedoni

Hapja e Konsullatës Nderi të Mbretërisë së Marokut në Maqedoni

më 10.2017 - Gazeta Max

Konsullata nderi e Mbretërisë së Marokut në Republikën e Maqedonisë u hap zyrtarisht në prani të trupit diplomatik dhe udhëheqjes shtetërore. Republika e Maqedonisë dhe Mbretëria e Marokut vendosën marrëdhënie...

Bejta Mbështetja juaj motiv për më tepër punë

Bejta: Mbështetja juaj, motiv për më tepër punë

më 9.2017 - Gazeta Max

Në vijim të fushatës novative me takime të drejtpërdrejta me qytetarët, kandidati dhe kryetari i Gostivarit Nevzat Bejta, vizitoi sot familje dhe biznese në Lagjen e Re dhe Zonën e gjashtë. “Mbështetja...

Enver Pajaziti ja projektet kapitale te realizuara gjatë mandatit 2013 2017 në komunën e Bërvenicës

Enver Pajaziti: ja projektet kapitale te realizuara gjatë mandatit 2013- 2017 në komunën e Bërvenicës )

më 9.2017 - Gazeta Max

Kandidati i pavarur për komunën e Bërvenicës, Enver Pajaziti ka shpalosur të arriturat e tij gjatë mandatit të qeverisjes me këtë komunë. Në kuadër të planifikimeve të tij janë realizuar projekte kapitale...

Erdoğan Putin Mbështesim integritetin territorial të Irakut dhe Sirisë

Erdoğan-Putin: Mbështesim integritetin territorial të Irakut dhe Sirisë

më 9.2017 - Gazeta Max

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan pas takimit me homologun e tij rus Vladimir Putin deklaroi se referendumi kurd në Irak nuk ka legjitimitet dhe se mbështesin integritetin territorial të Irakut...

Karta e Adriatikut SHBA takim me Shqipërinë Maqedoninë dhe Kosovën

Karta e Adriatikut -SHBA takim me Shqipërinë, Maqedoninë dhe Kosovën

më 9.2017 - Gazeta Max

Takim me përfaqësues të Kartës së Adriatikut- SHBA. Shqiperia, Maqedonia dhe Kosova mbeten te angazhuara për të kontribuar në stabilitetin, gjithëpërfshirjen dhe prosperitetin rajonal. Karta e Adriatikut...

Pjesëmarrja e lartë në referendumin e Kurdistanit

Pjesëmarrja e lartë në referendumin e Kurdistanit

më 9.2017 - Gazeta Max

Një numër i madh i njerëzve kanë marrë pjesë në një votim historik për pavarësinë e rajonit të Kurdistanit të Irakut nga Bagdadi, në mes të opozitës në rritje si brenda dhe jashtë vendit. Votat ende janë...

Gjermania e Merkel sipas pesimistëve dhe optimistëve

Gjermania e Merkel sipas pesimistëve dhe optimistëve

më 9.2017 - Gazeta Max

Po mendoni se çfarë mund të bëni me zgjedhjet në Gjermani? Është shumë e thjeshtë. Vetëm duhet të vendosni nëse jeni optimist apo pesimist. Gjermania për pesimistët Alternativa për Gjermaninë e ekstremit...

Haradinaj vizitën e parë jashtë vendit e bën në Shqipëri

Haradinaj vizitën e parë jashtë vendit e bën në Shqipëri

më 9.2017 - Gazeta Max

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj gjatë ditës së nesërme do të realizojë vizitën e parë jashtë shtetit. Ashtu si ai kishte paralajmëruar para se të zgjidhej në këtë post, vizita e tij e parë jashtë...

Personi me veshkë të hequr dëshmon në Medicus

Personi me veshkë të hequr dëshmon në “Medicus”

më 9.2017 - Gazeta Max

Një dëshmitar i mbrojtur është duke dëshmuar me video-lidhje në gjykimin e mjekëve të Klinikës “Medicus” Lutfi Dervishi e Sokol Hajdini. Për shkak të kësaj dëshmie, seanca e këtij gjykimi sot është e mbyllur....

Agjencia për punësim do të informojë për zbatimin e Ligjit për falimentuesit

Agjencia për punësim do të informojë për zbatimin e Ligjit për falimentuesit

më 9.2017 - Gazeta Max

Agjencia për punësim sot në konferencë për shtyp do të informojë hollësisht për zbatimin e Ligjit për sigurim material të personave të papunë për shkak të privatizimit të ndërmarrjeve me pronësi dominuese...

Ky është sekreti që nuk e dini për Angela Merkel in

Ky është sekreti që nuk e dini për Angela Merkel-in

më 9.2017 - Gazeta Max

Pas Margaret Thatcher, ajo mund të konsiderohet pa frikë si një nga “zonjat e hekurta” të politikës mbretërore të viteve të fundit. Fitorja e zgjedhjeve parlamentare të mbajtura në Gjermani, rikonfirmoi...

Dita e dytë e fushatës për zgjedhjet lokale partitë në mitingje dhe takime me qytetarët

Dita e dytë e fushatës për zgjedhjet lokale, partitë në mitingje dhe takime me qytetarët

më 9.2017 - Gazeta Max

Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur të cilët marrin pjesë në zgjedhjet lokale që duhet të mbahen më 15 tetor të këtij viti, sot në ditën e dytë të fushatës 20 ditore zgjedhore do të mbajnë tubime...

Ja si duket sot shpella në të cilën u fsheh Muhammedit al selam gjatë hixhretit Foto Video

Ja si duket sot shpella në të cilën u fsheh Muhammedit al. selam gjatë hixhretit (Foto/Video)

më 9.2017 - Gazeta Max

Krahas Kur’anit famëlartë, gati të gjithë librat e historisë, të tefsirit dhe të hadithit, e pohojnë faktin se Muhammedi a.s., gjatë shpërnguljes së tij, pra të hixhretit, ai, së bashku me shokun e tij...

Bejta e nis fushatën nga qendra e qytetit Mikpritja e qytetarët motiv për të vazhduar projektin për Gostivarin që duam

Bejta e nis fushatën nga qendra e qytetit: Mikpritja e qytetarët, motiv për të vazhduar projektin për Gostivarin që duam

më 9.2017 - Gazeta Max

Kandidati për Kryetar Komune nga radhët e BDI-së në Gostivar, z. Nevzat Bejta sot edhe zyrtarisht filloi fushatën zgjedhore nga qendra e qytetit “Ditën e parë të fushatës edhe zyrtarisht e filluam nga...

Ahmeti në Tetovë Të sigurojmë fitoren e radhës

Ahmeti në Tetovë: Të sigurojmë fitoren e radhës

më 9.2017 - Gazeta Max

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti mbrëm mori pjesë në konventën promovuese të kandidates për kryetar komune të Tetovës, Teuta Arifi. Sonte në Pallatin e Kulturës u mbajt konventa promuese e kandidates për kryetare...

Ja pse në Gostivar do fitojë Nevzat Bejta

Ja pse në Gostivar do fitojë Nevzat Bejta

më 9.2017 - Gazeta Max

Për shkak se pas zgjedhjeve parlamentare të dhjetorit, Nevzat Bejta, me këmbëngulje ishte kundër qeverisjes së BDI-së me VMRO-në; -Për shkak se, Nevzati, është më popullor e më komunikativ me qytetarët...

Maksim Dimitrievski Gjithçka që do e premtoj do e realizoj

Maksim Dimitrievski: Gjithçka që do e premtoj, do e realizoj

më 9.2017 - Gazeta Max

Kandidati për kryetar komune në Kumanovë nga LSDM-ja Maksim Dimitrievski mbrëmë para banorëve të fshatit Romancvë ka thënë se nëse e merr besimin e qytetarëve do të punojë në mënyrë shumë transparente,...

Ahmet Davutoglu niset drejt Shkupit ja agjenda e tij

Ahmet Davutoglu niset drejt Shkupit, ja agjenda e tij

më 9.2017 - Gazeta Max

Ish-kryeministri i Republikës së Turqisë dhe deputeti në parlamentin Turk nga partia e AK-së i zgjedhur nga qyteti i Konjas, Prof. Dr. Ahmet Davutoglu nesër do të bëj disa vizita në Shkup. Kryeministër...

Ja si duket sot shpella në të cilën u fsheh Muhammedi gjatë hixhretit FOTO VIDEO

Ja si duket sot shpella në të cilën u fsheh Muhammedi gjatë hixhretit (FOTO/VIDEO)

më 9.2017 - Gazeta Max

Krahas Kur’anit famëlartë, gati të gjithë librat e historisë, të tefsirit dhe të hadithit, e pohojnë faktin se Muhammedi a.s., gjatë shpërnguljes së tij, pra të hixhretit, ai, së bashku me shokun e tij...

Ristevski Nuk ka largime nga puna me blerjen e minierës Sasa

Ristevski: Nuk ka largime nga puna me blerjen e minierës “Sasa”

më 9.2017 - Gazeta Max

Kryetari i Sindikatës së Industrisë, Energjitikës dhe Minierave (SIEM) Pece Ristevski sot për AIM deklaroi se me blerjen e minierës “Sasa” nuk ndryshon asgjë në pjesën që ka të bëjë me punëtorët. “Nuk...

Libri Mashtrimi i Madh diskutohet edhe në Tetovë

Libri “Mashtrimi i Madh” diskutohet edhe në Tetovë

më 9.2017 - Gazeta Max

Më 25 shtator 2017 u mbajt një ligjëratë studentëve të Fakultetit Juridik të Universitetit të Evropës Juglindore në Tetovë lidhur me aspektin teorik të nocionit “gjenocid” dhe hulumtimin empirik në rastin...

Incident në burgun e Idrizovës në Shkup

Incident në burgun e Idrizovës në Shkup

më 9.2017 - Gazeta Max

Sot gjatë ditës disa media kishin njoftuar se tre të burgosur ishin ngjitur në kulmin e burgut të Idrizovës në Shkup dhe kanë hudhur në tokë dhe nëpër oborrin e burgut tjegulla qeramike, në shenjë revolte...

Teuta Arifi Uji në Tetovë tani problem i zgjidhur projekte gjigande na presin në mandatin tjetër

Teuta Arifi: Uji në Tetovë tani problem i zgjidhur, projekte gjigande na presin në mandatin tjetër

më 9.2017 - Gazeta Max

Sonte në Pallatin e Kulturës në Tetovë u mbajt konventa promovuese e kandidates për kryetare të komunës së Tetovës dhe listës së këshilltarëve nga Bashkimi Demokratik për Integrim. Teuta Arifi para të...

Rinia e Nevzat Bejtës e fillon fushatën krejt ndryshe

Rinia e Nevzat Bejtës e fillon fushatën krejt ndryshe

më 9.2017 - Gazeta Max

Jo në objekt dhe në katër anë të murit por në çadra dhe 24 orë hapur përplotë aktivitete. Ky është modeli ndryshe i Forumit Rinor të Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar për zgjedhjet e 15 tetorit....

Biznesmeni Lazim Destani lidhur me zgjedhjet lokale në Maqedoni porosit

Biznesmeni Lazim Destani lidhur me zgjedhjet lokale në Maqedoni porosit

më 9.2017 - Gazeta Max

Të nderuar miq, Tash në prag të zgjedhjeve lokale në Maqedoni, si pjesëtar i botës së biznesit, dua të ndaj me ju disa pikëpamje për të kontribuar sadopak në këtë proces, kuptohet, nga këndvështrimi i...

Djali 2 vjeçar pjesëmarrës në simpozium shkencor

Djali 2 vjeçar, pjesëmarrës në simpozium shkencor!

më 9.2017 - Gazeta Max

Në Simpoziumin e tetë të Shkencave Shëndetësore që është mbajtur në Prishtinë, ka ndodhur një moment simpatik. Gjatë kohës sa ka prezantuar prof. Fitim Uka, djali i tij dhe bashkëshortja janë shfaqur në...

Kristian Miloti Pasioni që u kthye në profesion

Kristian Miloti: Pasioni që u kthye në profesion

më 9.2017 - Gazeta Max

– Kristian, si lindi ky pasion i yti për muzikën? – Në fakt, unë muzikën e kam pasur pasion që kur isha fëmijë. Më pas dëgjoja ndonjë këngë dhe humbisja në të. Këtu kuptova që muzika më pëlqente aq shumë...

Emiljano Hyseni Ëmbëlsia e tingujve të klarinetës

Emiljano Hyseni: Ëmbëlsia e tingujve të klarinetës

më 9.2017 - Gazeta Max

Muzika popullore është tabani i muzikës shqiptare dhe si e tillë lëvrohet shumë nga artistët shqiptarë. Emiljano Hyseni, klarinetisti i njohur, tregon se e do punën që bën dhe se ndihet mjaft i vlerësuar...

Kandidati i PDSH për Dollnen Eroll Abdiu fiton mbështetje në fshatin Desovë

Kandidati i PDSH për Dollnen, Eroll Abdiu fiton mbështetje në fshatin Desovë

më 9.2017 - Gazeta Max

Kandidati i PDSH-së për komunën e Dollnenit, Eroll Abdiu sonte ka pasur takim me banorët e fshatit Desovë. Nga aty, Abdiu ka fituar mbështetje jashtëzakonisht të madhe për të fituar kreun e kësaj komune...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK