http://kariera.mk
Veseli vizitë zyrtare në Francë për liberalizimin e vizave

Veseli vizitë zyrtare në Francë për liberalizimin e vizave

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Francë, për të kërkuar mbështetjen e Parisit zyrtar për përmbylljen e procesit të liberalizimit të vizave....

Thaçi kujton Ukshin Hotin në 75 vjetorin e lindjes thotë se s do ndalojë së kërkuari drejtësi për fatin e të pagjeturve

Thaçi kujton Ukshin Hotin në 75 vjetorin e lindjes, thotë se s’do ndalojë së kërkuari drejtësi për fatin e të pagjeturve

para 5 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka thënë se s’do rreshtin së kërkuari drejtësi deri në zbulimin e fatit të të pagjeturve. Këto zotime shefi i shtetit i dha sot përmes llogarisë së tij në facebook, ndërsa...

Veseli Konaku i bacës Hilmi konak i lirisë së Kosovës  ngushëllime familjes Haradinaj

Veseli: Konaku i bacës Hilmi, konak i lirisë së Kosovës – ngushëllime familjes Haradinaj

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeparlamentari Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjen Haradinaj me rastin e vdekjes së babait të Kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, Hilmiut. Ai në dedikimin e tij ka thënë se vdekja e Hilmiut...

Merr fund mosmarrëveshja 25 vjeçare Maqedoni Greqi fqinjët kanë një emër të ri

Merr fund mosmarrëveshja 25 vjeçare Maqedoni-Greqi, fqinjët kanë një emër të ri

para 5 muajve - Gazeta Liria

Maqedonia dhe Greqia këtë të diel nënshkruan marrëveshjen për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar të emrit. Dokumenti që parasheh emrin, ”Maqedonia e Veriut”, u nënshkrua në Prespë, në pjesën e Greqisë nga...

 Krahu i djathtë i Kadri Veselit kredi deri në fyt

‘Krahu’ i djathtë i Kadri Veselit kredi deri në ‘fyt’

para 5 muajve - Gazeta Liria

Sekretari i Kuvendit të Kosovës, Ismet Krasniqi ka deklaruar pasurinë e tij për vitin 2018 në Agjencinë Kundër Korrupsionit (AKK). Krasniqi ka treguar se detyrim financiar ndaj personave juridik dhe fizik...

Vetëvendosja paralajmëron kallëzim penal ndaj qeverisë për rritjen e pagave

Vetëvendosja paralajmëron kallëzim penal ndaj qeverisë për rritjen e pagave

para 5 muajve - Gazeta Liria

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese është skandaloz po aq sa ishte vendimi i Qeverisë Haradinaj për rritjen e pagave. Këto janë deklaratat e Lëvizjes Vetëvendosje në lidhje me vendimin e Gjykatës Kushtetuese...

Ministrja e cila vazhdon të merrë pagë në QKUK edhe pse kishte thënë se ka hequr dorë

Ministrja e cila vazhdon të merrë pagë në QKUK edhe pse kishte thënë se ka hequr dorë

para 5 muajve - Gazeta Liria

Të dhënat kontradiktore i ka paraqitur ministrja e MMPH-së, Albena Reshitaj në deklarimin e pasurisë të cilin e ka shpalosur në Agjencinë Kundër Korrupsionit. Kontradikta qëndron tek vendet e punës. Para...

Arsyeja misterioze pse polici prek makinën tuaj kur ju ndalon

Arsyeja misterioze pse polici prek makinën tuaj kur ju ndalon

para 5 muajve - Gazeta Liria

Edhe pse duket sikur në fakt është thjesht rastësore, nuk është e tillë. Përgjithësisht e kemi vënë re se policët e prekin me dorë pjesën e sipërme të makinës kur na ndalojnë. Deri këtu gjithçka në rregull;...

Rita kujton momentin e jashtëzakonshëm në karrierën e saj i ndodhi në Kosovë

Rita kujton momentin e jashtëzakonshëm në karrierën e saj, i ndodhi në Kosovë!

para 5 muajve - Gazeta Liria

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora pas sukseseve të njëpasnjëshme që është duke i përjetuar, nuk ka harruar ta kujtoj Kosovën edhe për një çast të vetëm, shkruan “Zëri.info”. Rita së fundmi...

AAK ja ngushëllon familjen Haradinaj

AAK-ja ngushëllon familjen Haradinaj

para 5 muajve - Gazeta Liria

Zyrtarë nga partia Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë bërë të ditur se të gjitha aktivitetet e parapara të mbahen sot nga kjo parti janë anuluar për shkak të vdekjes së...

Ky është personi që e punoi logon e re të FFK së e cila nuk u prit aspak mirë nga publiku

Ky është personi që e punoi logon e re të FFK-së, e cila nuk u prit aspak mirë nga publiku

para 5 muajve - Gazeta Liria

Është piktori, Sali Musliu, i lindur në Gjilan, në vitin 1966, ai që e ka dizajnuar logon, e cila u përzgjodh nga FFK. Të shtunën (16 qershor) është prezantuar logoja e re e Federatës së Futbollit të Kosovës,...

Kush do ta fitojë Botërorin

Kush do ta fitojë Botërorin?

para 5 muajve - Gazeta Liria

“The Economist” ka krijuar një sistem statistikash për të kuptuar se çfarë e bën një shtet më të aftë se të tjerët në futboll. Janë mbledhur të dhëna historike dhe janë analizuar faktorë që ndikojnë në...

Ky është kosovari më fatlum në Zvicër

Ky është kosovari më fatlum në Zvicër

para 5 muajve - Gazeta Liria

Një kosovar i moshës 19 vjeçare, kishte bërë kërkesë për të marrë shtetësinë e Zvicrës. Asambleja komunale (populli me të drejtë vote) në tubimin e saj ia kishte refuzuar duke u bazuar në shpifjen e një...

Mogherini pret nga Thaçi dhe Vuçiq marrëveshjen përfundimtare

Mogherini pret nga Thaçi dhe Vuçiq marrëveshjen përfundimtare

para 5 muajve - Gazeta Liria

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini kohëve të fundit ka rritur kontaktet me Prishtinën dhe Beogradin, në mënyrë që dialogu të fillojë në fundin e muajit qershor. Agjencia e lajmeve Beta duke...

Reuters Të rinjtë e papunë të Kosovës merren me kriptovaluta

Reuters: Të rinjtë e papunë të Kosovës merren me kriptovaluta

para 5 muajve - Gazeta Liria

Në Kosovën ku nuk ka punë, të rinjtë që flasim mirë anglisht dhe janë të mirë me komputerët u janë rrekur kriptovalutave, shkruan agjencia e lajmeve Reuters Kosova ka më së shumti përdorues të internetit...

Neymar Jam më i miri në botë Messi e Ronaldo të planetit tjetër

Neymar: Jam më i miri në botë, Messi e Ronaldo të planetit tjetër

para 5 muajve - Gazeta Liria

Futbollisti brazilian, Neymar, ka thënë se është lojtari më i mirë në botë, pasi që sipas tij, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi i përkasin një planeti tjetër. “Dy [futbollistë] që janë mbi të gjithë...

Gold Ag ngushëllon familjen Haradinaj

Gold Ag ngushëllon familjen Haradinaj

para 5 muajve - Gazeta Liria

Në mëngjesin e së dielës, babai i Kryeministrit Ramush Haradinaj, Hilmi Haradinaj, ka ndërruar jetë pas një sëmundje e cila nuk u bë e ditur. Gold Ag postoi një fotografi me të ndjerin për ta kujtuar e...

E pabesueshme Halil Kastrati thotë se Kadri Veseli ndërtoi shtëpi për skamnorët pa bë zhurmë

E pabesueshme! Halil Kastrati thotë se Kadri Veseli ndërtoi shtëpi për skamnorët pa bë zhurmë!

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli së bashku me kreun e Shoqatës “Jetimat e Ballkanit” Halil Kastrati, të premtën kanë dhuruar një banesë për një familje skamnore, në Mitrovicë. Teksa, familja 9 antarëshe...

Messi I lënduar dhe përgjegjës që humba penaltinë dhe tri pikët

Messi: I lënduar dhe përgjegjës që humba penaltinë dhe tri pikët

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, ka thënë se ndjehet përgjegjës që sot humbi penaltinë ndaj Islandës në Kupën e Botës. Pesë herë Topi i Artë dështoi nga pika e bardhë në minutën e 64-t, me ç’rast...

Kryeministri Edi Rama tallet keq me penalltinë e Leo Messi

Kryeministri Edi Rama tallet keq me penalltinë e Leo Messi!

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama nuk ka hezituar të ndaj me miqtë e tij në facebook një tallje të jashtëzakonshme në drejtim të futbollistit të kombëtares së Argjentinës Leo Messi. Madje një gjë të tillë...

Nasim Haradinaj Hilmi Raradinaj sinonim i qëndresës

Nasim Haradinaj: Hilmi Raradinaj sinonim i qëndresës

para 5 muajve - Gazeta Liria

Ngushëllime për vdekjen e babait të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, ka shprehur edhe nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Nasim Haradinaj. Ai përmes rrjetit të tij social “Facebook”,...

Çfarë kishte thënë Hilmi Haradinaj ditën kur djali i tij u bë kryeministër i Kosovës

Çfarë kishte thënë Hilmi Haradinaj ditën kur djali i tij u bë kryeministër i Kosovës?

para 5 muajve - Gazeta Liria

Teksa pritej që Kuvendi i Kosovës ta votonte qeverinë e re në krye të së cilës do të vendosej Ramush Haradinaj, babai i tij tashmë i ndjerë, Hilmiu, kishte shprehur gëzimin e tij për këtë gjë. Në një intervistë...

Datëlindja e 75 të e Ukshin Hotit i biri Andini me dedikim prekës

Datëlindja e 75-të e Ukshin Hotit, i biri Andini me dedikim prekës

para 5 muajve - Gazeta Liria

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike Andin Hoti, ka ndarë një dedikim urimi për babain e tij të zhdukur, veprimtarin e shquar Ukshin Hoti. I biri i tij Andini thotë se ai sot...

Thaçi ngushëllon familjen Haradinaj Baca Hilmi ishte burrë i urtë e i matur përballoi shumë sfida

Thaçi ngushëllon familjen Haradinaj: Baca Hilmi ishte burrë i urtë e i matur, përballoi shumë sfida

para 5 muajve - Gazeta Liria

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka ngushëlluar familjen e Kryeministrit Ramush Haradinaj, me rastin e vdekjes së babait të tyre Hilmiut. Ai në dedikimin e dhënë përmes facebook, ka theksuar se Hilmi Haradinaj...

 I qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire babait tuaj Ramush

“I qoftë i lehtë dheu i Kosovës martire, babait tuaj Ramush!”

para 5 muajve - Gazeta Liria

Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama i ka shprehur ngushëllimet, Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, për humbjen e babait të tij, Hilmiut. “U prehtë në paqe, shkruan Rama, – dhe i qoftë i lehtë...

Limaj Baca Hilmi i dha shumë Kosovës lavdi veprës së tij

Limaj: Baca Hilmi i dha shumë Kosovës, lavdi veprës së tij

para 5 muajve - Gazeta Liria

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj njëherit Kryetar i NismësSocialdemokrate ka ngushëlluar familjen Haradinaj me rastin e vdekjes së Hilmi Haradinajt. Limaj ka thënë se ka pranuar me dhimbje...

Nipi Luan Haradinaj ndan dhimbjen me rastin e vdekjes së gjyshit Hilmiut

Nipi Luan Haradinaj ndan dhimbjen me rastin e vdekjes së gjyshit Hilmiut

para 5 muajve - Gazeta Liria

Djali heroit të Kosovës, Shkëlzen Haradinajt, Luani nuk ka zgjedhur fjalë për të ndarë pikëllimin për vdekjen e gjyshit të tij Hilmiut. Ndërsa gëzon dhe emrin e trashëguar nga axha i tij dëshmor, Luan...

Hilmi Haradinaj varroset të hënën në Gllogjan

Hilmi Haradinaj varroset të hënën në Gllogjan

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka njoftuar miqtë dhe të afërmit se varrimi i babait të tij, të ndjerit Hilmi Haradinaj do të bëhet të hënën. Ai do përcillet në banesën e fundit në varrezat e fshatit...

Bekim Jashari Baca Hilmi shembull i prindit të pathyeshëm qëndroi burrëror përballë sfidave

Bekim Jashari: Baca Hilmi shembull i prindit të pathyeshëm, qëndroi burrëror përballë sfidave

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari ka ngushëlluar familjen Haradinaj me rastin e vdekjes së Hilmiut, babait të Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt. Jashari ka thënë se Baca Hilmi ishte...

Haradinaj babait të ndjerë Dritë të pastë shpirti

Haradinaj, babait të ndjerë: Dritë të pastë shpirti!

para 5 muajve - Gazeta Liria

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka ndarë dedikim prekës me rastin e vdekjes së babait të tij. ’’Dritë i pastë shpirti’’ është shprehur Haradinaj në mesazhin e tij pikëllues, nga i cili edhe njoftoi...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK