http://kariera.mk
Rimeçi në mes të Joshuas dhe Ruizit mund të ndryshojë boksin përgjithmonë

Rimeçi në mes të Joshuas dhe Ruizit mund të ndryshojë boksin përgjithmonë

para një jave - Arena Ring

“Ekziston një botë tjetër jashtë Cardiffit dhe Madison Square Garden dhe ne kemi një detyrim të zhvillojmë sportin e boksit në zona dhe rajone të reja”. Misioni hakmarrës i Anthony Joshuas kundër Andy...

Edi Kadrija pret edhe njw fitore në profesionalizëm

Edi Kadrija pret edhe njw fitore në profesionalizëm

para një jave - Arena Ring

Boksieri me prejardhje nga Batusha e Gjakovës por që jeton dhe vepron në rrethin të Hamburgut, Edi Kadrija, do të ngjitet në ring më 19 tetor në aktivitetin që njëherit edhe vet është organizator së bashku...

Sherif Morina kundra argjentinasit për titull WBF

Sherif Morina kundra argjentinasit për titull WBF

para një jave - Arena Ring

Boksieri me prejardhje nga Kosova por që ushtron dhe vepron në Gjermani, Sherif Morina, në nëntor do të ngjitet sërish në ring duke u përball kështu për titull WBF International, kurse kundërshtar do jetë...

Kampionati Boteror per te rinj Edhe nje fitore e Vejselit plasohet ne çerekfinale

Kampionati Boteror per te rinj: Edhe nje fitore e Vejselit, plasohet ne çerekfinale

para një jave - Arena Ring

Mundesi yne Fati Vejseli po vazhdon me paraqitjet e shkelqyeshme ne Kampionatin Boteror per te rinj, qe po zhvillohet ne Tallinn te Estonise, e ku tash me u plasua edhe ne çerekfinale. Ne kategorine deri...

Pasi e nokautoi Volkan flet dhe tregon respekt për Ilir Latifin

Pasi e nokautoi, Volkan flet dhe tregon respekt për Ilir Latifin

para një jave - Arena Ring

Volkan Oezdemir ka arritur të triumfojë në duelin ndaj Ilir Latifit. Ndeshja e kategorisë së lehtë në MMA i takoi turkut me pasaportë suedeze, pasi në raundin e dytë e nokautoi shqiptarin nga Kosova, Ilir...

Amnesty International reagon pas lajmit që dueli Joshua  Ruiz do të zhvillohet në Arabinë Saudite

Amnesty International reagon pas lajmit që dueli Joshua – Ruiz do të zhvillohet në Arabinë Saudite

para një jave - Arena Ring

Amnesty International ka reaguar ndaj vendimit që rimeçi ndërmjet Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr të zhvillohet në Arabinë Saudite, duke përmendur shkeljen e të drejtave njerëzore, vrasjen e gazetarit...

Transformimi në fizikun e Joshuas

Transformimi në fizikun e Joshuas

para një jave - Arena Ring

Anthony Joshua i ka bindur tifozët e tij se ai tash ngjan më shumë me një boksier sesa me një model bodibildingu, pas publikimit të imazheve nga dukja e tij e re. Boksieri nga Watfordi e ka publikuar një...

Luan Rudaj djaloshi që po i nokauton tajlandezët tani fiton titull botëror

Luan Rudaj, djaloshi që po i nokauton tajlandezët, tani fiton titull botëror

para një jave - Arena Ring

Populli shqiptar dal ngadalë duhet të mburret edhe me sportin e Muay Thai-t duke sjell kështu disa kampion në sipërfaqe. Kësaj radhe e paraqesim një djalosh plot zemër dhe shumë luftarak i cili quhet Luan...

Bardhyl Gashi hap shkollën e tij dhe premton kampionat të ri

Bardhyl Gashi hap shkollën e tij dhe premton kampionat të ri

para një jave - Arena Ring

Kikboksieri kosovar i cili jeton dhe vepron në Gjermani, Bardhyl Gashi, ka vendosur që karrierën e tij ta vazhdoj si trajner duke hapur kështu edhe shkollën e tij, që solemnisht do të filloj nga 31.8.2019,...

Benjamin Gavazi djaloshi pa humbje në Pro

Benjamin Gavazi, djaloshi pa humbje në Pro

para një jave - Arena Ring

Edhe një boksier me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Gjermani, dal ngadal po depërton në boksin profesionist. Bëhet fjalë për Benjamin Gavazi me prejardhje nga Kaçaniku i cili në karrierën...

Ja kush e motivon Mazrekajn kundër djalit të Arkanit

Ja kush e motivon Mazrekajn kundër djalit të Arkanit

para një jave - Arena Ring

Sot jemi me datën 7 gusht, ndërsa meçi mes boksierit të Republikës së Kosovës, Petrit Mazrekajt dhe atij të Serbisë, Velko Razhnjatoviq, djali i kriminelit Arkan (Zhelko), është planifikuar në ditën e...

Lewis Rimeçi në mes të Joshuas dhe Ruizit duhet të zhvillohet në Meksikë

Lewis: Rimeçi në mes të Joshuas dhe Ruizit duhet të zhvillohet në Meksikë

para 2 jave - Arena Ring

Andy Ruiz dhe Anthony Joshua do të ripërballen në fund të këtij viti, por ende nuk është mësuar vendndodhja e meçit të madh. Boksier britanik e aktivizoi menjëherë klauzolën e rimeçit, pas humbjes që pësoi...

Para rimeçit me Wilderin Fury do të përballet me Wallin

Para rimeçit me Wilderin, Fury do të përballet me Wallin

para 2 jave - Arena Ring

Ish-kampioni i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, është pajtuar me Otto Wallin që ta zhvillojnë një përballje. Boksieri 30-vjeçar do të rikthehet në Las Vegas për herë të dytë, pas nokautit që i shkaktoi...

Humanizëm spektakël dhe hapje solemne e Black Eagle Gym në Gjirin e Lalzit

Humanizëm, spektakël dhe hapje solemne e “Black Eagle Gym” në Gjirin e Lalzit

para 2 jave - Arena Ring

Më 24 gusht në Gjirin e Lalzit  do të bëhet hapja solemne e palestrës së vetme të specializuar për Muay  Thai në Shqipëri, dhe në kuadër të këtij solemniteti do të organizohet edhe një mbrëmje   sportiv...

Azize Nimani kthehet për titullin e shtatë gjerman

Azize Nimani kthehet për titullin e shtatë gjerman

para 2 jave - Arena Ring

Bokiserja me prejardhje nga Kosova, por që jeton dhe vepron në Gjermani, Azize Nimani, ka arritur në mënyrën më të mirë ti kthehet boksit pas lëndimit që pati edhe atë duke triumfuar për herë të shtatë...

Muharrem Hasani shikohet si Herkules në plazhet e Shqipërisë

Muharrem Hasani shikohet si “Herkules” në plazhet e Shqipërisë

para 2 jave - Arena Ring

Njëri prek Kikboksierëve më të mirë shqiptar të të gjitha kohërave, Muharrem Hasani, ka vendosur që pushimet vjetore ti kaloi në bregdetin shqiptar. Ai po shihet nëpër plazhet e qytetit të bukur të Vlorës...

Hearn nuk beson që Whyte ka mashtruar por nëse është fajtor duhet të suspendohet

Hearn nuk beson që Whyte ka mashtruar, por nëse është fajtor duhet të suspendohet

para 2 jave - Arena Ring

Eddie Hearn nuk beson se Dillian Whyte ka mashtruar, përkundër se boksieri ka dalë pozitiv në një substancë të ndaluar. Boksieri britanik e mposhti Oscar Rivasin me pikë më 20 korrik, edhe pse ishte thënë...

Në dy ditët e ardhshme Ruiz do të njoftohet se ku do ta zhvillojë rimeçin ndaj Joshuas

Në dy ditët e ardhshme, Ruiz do të njoftohet se ku do ta zhvillojë rimeçin ndaj Joshuas

para 2 jave - Arena Ring

Eddie Hearn ka bërë të ditur se në 48 orët e ardhshme, Andy Ruiz Jr do të njoftohet për vendin se ku do të zhvillohet rimeçi ndaj Anthony Joshuas. Tifozët e boksit janë duke pritur qe një kohë që të mësojnë...

Ky është babai juaj Velko që uzurpoi edhe stadiumin e Prishtinës Pyete Cecën nënën tuaj

Ky është babai juaj Velko, që uzurpoi edhe stadiumin e Prishtinës! Pyete Cecën, nënën tuaj…

para 2 jave - Arena Ring

Vitet e 90-ta ishin vitet më të tmerrshme në histori, vitet kur Serbia pushtuese me makinerinë vrastare sulmoi Kroacinë, Bosnjën dhe Kosovën. Në krye të paramilitarëve ka qenë Zhelko Razhnjatoviq, i njohur...

Ja çka kishte fituar Mehmet Bogujevci në Beograd

Ja çka kishte fituar Mehmet Bogujevci në Beograd

para 2 jave - Arena Ring

Legjenda e boksit të Kosovës, Mehmet Bogujevci, suksesin më të madh në karrierë e ka arritur në vitin 1978! Në at vit ishte mbajtur Kampionati Botëror në boksin amator në Beograd dhe Bogujevci fitoi medaljen...

Kasim Gashi kundra Pavel Semjonov për titull Internacontinental  GBU

Kasim Gashi kundra Pavel Semjonov për titull Internacontinental – GBU

para 2 jave - Arena Ring

Kosovari që jeton dhe vepron në Gjermani, Kasim Gashi, po përgatitet me intensitet të lartë për ndeshjen e tij më të rëndësishme në karrierë, atë të titullit “Intercontinental Weltmeisterschaft GBU” që...

Boksieri shqiptar e fundos kundërshtarin serb me një goditje

Boksieri shqiptar e “fundos” kundërshtarin serb me një goditje

para 3 jave - Arena Ring

Boksieri shqiptar Ferit Keta fitoi me “KO” në raundin e tretë ndaj rivalit serb Slavoljub Mitic, sfidë e zhvilluar në Maltë. Kjo është fitorja e 13-të me radhë për boksierin 30-vjeçarshqiptar, që nuk ka...

E kishte paralajmëruar amerikanin që mos t i merrte substancat e ndaluara

E kishte paralajmëruar amerikanin që mos t’i merrte substancat e ndaluara

para 3 jave - Arena Ring

Trajneri i Jarrell Miller më në fund ka folur publikisht për ndalesën e boksierit dhe përdorimin e substancave të ndaluara. Boksieri amerikan ishte përgatitur që të përballej më Anthony Joshuan, mirëpo...

Santhea fit klubi kosovar i Thai Boksit që funksionon në Zvicër nxori kampionin në ketë vend

Santhea-fit, klubi kosovar i Thai Boksit që funksionon në Zvicër, nxori kampionin në ketë vend

para 3 jave - Arena Ring

Kanë ardhur në Kosovë për pushime. Sukseset që kanë arritur me klubin kosovar të Thai Boksit, Santhea –fit që funksionon tash e 11 vite në Bern të Zvicrës, në vitet e fundit kanë qenë të mëdha. Puna që...

Latifi i gatshëm për përballjen me Volkan Oezdemir

Latifi i gatshëm për përballjen me Volkan Oezdemir

para 3 jave - Arena Ring

Më në fund do të zhvillohet përballja në mes të Ilir Latifit dhe Volkan Oezdemir në kuadër të UFC 153. Përballja në mes të dy luftëtarëve të arteve marciale të përziera ishte paraparë që të zhvillohej...

White thotë se McGregor mund të kthehet nëse ndodhë diçka te përballja Khabib v Poirier

White thotë se McGregor mund të kthehet nëse ndodhë diçka te përballja Khabib v Poirier

para 3 jave - Arena Ring

Dana White ka zbuluar se Conor Mcgregor do të rikthehet në UFC 242, derisa irlandezi po e kërkon rimeçin ndaj Khabib Nurmagomedovit. Boksieri 31-vjeçar u mposht nga kampioni rus në vitin e kaluar në kuadër...

Ja si vdiq boksieri

Ja si vdiq boksieri

para 3 jave - Arena Ring

Boksieri rus Maxim Dadashev ka vdekur në një spital amerikan pas luftës së tij me Subriel Matias të Purtorikos. Lufta u zhvillua të premten në Maryland. Dadashev ishte 28 vjeç. Maxim ishte një luftëtar...

Mustafa Kur e thotë Driton Kuka

Mustafa: Kur e thotë Driton Kuka!

para 3 jave - Arena Ring

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, e tha troç, nuk duhet të shkohet në gara për shëtitje e as për fotografi, siç po ndodhë në EYOF ose Lojërat Evropiane për të rinj. Trajneri më...

Mayweather i përgjigjet Pacquiaos për rimeç Nuk kam interesim

Mayweather i përgjigjet Pacquiaos për rimeç: Nuk kam interesim

para 3 jave - Arena Ring

Floyd Mayweather ka nuk ka interesim për t’u kthyer në boks dhe të përballet me Manny Pacquiao, sipas njeriut më të afërt të tij, Leonard Ellerbe. Boksieri filipinas u bo kampioni më i vjetër në histori...

Kuka i zhgënjyer me paraqitjet në Baku Nuk shkohet vetëm për fotografi

Kuka i zhgënjyer me paraqitjet në Baku: Nuk shkohet vetëm për fotografi

para 3 jave - Arena Ring

Driton Kuka ka shprehim zhgënjimin e tij me paraqitjet e lojtarëve të rinj në Lojërat Evropiane në Baku. Trajneri i xhudos ka pohuar se deri më tani sportistët patën performancë të dobët duke përfshirë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK