http://kariera.mk
Zaev pret hap pozitiv për ligjin për prokurorinë publike

Zaev pret hap pozitiv për ligjin për prokurorinë publike

më 3.2019 - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev sot deklaroi se pret gjatë fundjavës të vazhdojnë bisedimet mes grupeve të punës të Qeverisë dhe të opozitës për ligjin për prokurorinë publike me të cilin duhet të zgjidhet statusi...

Deskoska Të gjithë politikanët të ndihmojnë të sigurohet shumicë për Ligjin e prokurorisë publike

Deskoska: Të gjithë politikanët të ndihmojnë të sigurohet shumicë për Ligjin e prokurorisë publike

më 3.2019 - Nezavisen

Të gjithë politikanët në periudhën e ardhshme ta ndihmojnë procesin e negociatave për sigurim të shumicës prej dy të tretave për Ligjin e prokurorisë publike i cili është i rëndësishëm për proceset eurointegruese...

Avokati i popullit apelon për zgjedhje korrekte dhe demokratike

Avokati i popullit apelon për zgjedhje korrekte dhe demokratike

më 3.2019 - Nezavisen

Avokati i popullit  në vigjilje të zgjedhjeve presidenciale dhe zgjedhjeve të parakohshme për kryetarë të komunave të Ohrit, Dibrës dhe Novo Sellës,  në kumtesën e sotme dërgon  apel te institucionet ...

Gjykata supreme e shfuqizoi arrestin shtëpiak të Mijalkovit për lëndën Perandoria

Gjykata supreme e shfuqizoi arrestin shtëpiak të Mijalkovit për lëndën “Perandoria”

më 3.2019 - Nezavisen

Gjykata supreme e pranoi ankesën e të akuzuarit Sasho Mijalkov dhe ia shfuqizoi arrestin shtëpiak për rastin “Perandoria”. Masa e arrestit shtëpiak është shfuqizuar dhe i akuzuari është lëshuar të mbrohet...

Ndryshime të reja në Kodin Zgjedhor vetëm pesë ditë para fushatës

Ndryshime të reja në Kodin Zgjedhor vetëm pesë ditë para fushatës

më 3.2019 - Nezavisen

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë Veriore, dje, vetëm pesë ditë para fillimit të fushatës zgjedhore, në procedurë të shkurtuar dhe pa debat të gjerë, miratoi ndryshime në Kodin Zgjedhor. Qëllimi ishte...

Osmani Do të krijojmë kushte për mbajtjen e regjistrimit të suksesshëm në vitin 2020

Osmani: Do të krijojmë kushte për mbajtjen e regjistrimit të suksesshëm në vitin 2020

më 3.2019 - Nezavisen

Plani ynë është që nuk do të kemi pengesa ta mbajmë regjistrimin në vitin e ardhshëm 2020, për të cilën përgatitjet do të fillojnë që nga ky vit, për të cilën pres që të kemi proces të suksesshëm nga i...

Vardari më i mirë se Rabotniçki Shkendija bindëse në Kratovë

Vardari më i mirë se Rabotniçki, Shkendija bindëse në Kratovë

më 3.2019 - Nezavisen

Sot pasdite u luajtën katër ndeshje nga xhiroja e 24-t e Ligës së parë të futbollit në vend pas të cilës Shkendija është një hap më afër titullit të kampionit. Tetovarët festuan triumf bindës pas ndeshjes...

Spasovski Disa nëpunës policorë janë kontrolluar për shkak të informacioneve se përdorin drogë

Spasovski: Disa nëpunës policorë janë kontrolluar për shkak të informacioneve se përdorin drogë

më 3.2019 - Nezavisen

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski sot konfirmoi se është bërë kontroll në SPB Tetovë me qëllim që të përcaktojë nëse janë të sakta informacionet me të cilat kanë disponuar se disa nëpunës...

Zaev me apel për bankat ta zvogëlojnë interesin dhe provizionet të lejojnë më shumë kredi

Zaev me apel për bankat ta zvogëlojnë interesin dhe provizionet, të lejojnë më shumë kredi

më 3.2019 - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev u bëri thirrje bankave të ndërmarrin vendime më të guximshme dhe të kontribuojnë  më shumë për përkrahje të ekonomisë dhe zhvillimit të tërësishëm. Të ndërmarrin hapa më të guximshëm...

Mijallkov del nga burgu i Shutkës

Mijallkov del nga burgu i Shutkës

më 3.2019 - Nezavisen

Burg shtëpiak për ish drejtorin e DSK-së Sasho Mijallkov dhe për Bedredin Ibraimin,  ndërsa masë kujdesi për Aneta Stefanovskan,  caktoi Gjykata e Apelit në Shkup  duke vepruar sipas  ankesave të tyre...

Deskoska Aleanca për Shqiptarët dhe Besa japin mbështetje që PSP ja të jetë organ i veçantë

Deskoska: Aleanca për Shqiptarët dhe Besa japin mbështetje që PSP-ja të jetë organ i veçantë

më 3.2019 - Nezavisen

Partitë opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët dhe Besa në takimin e sotëm në Kuvend me kryeministrin Zoran Zaev dhe minsitren e Drejtësisë Renata Deskoska kanë shfaqur mbështetje për ekzistimin e...

Televizioni italian dosier mbi Shqipërinë Me marijuanë bëhen para paratë blejnë pushtetin pushteti votat

Televizioni italian dosier mbi Shqipërinë: Me marijuanë bëhen para, paratë blejnë pushtetin, pushteti-votat

më 3.2019 - Nezavisen

Radio Televizioni italian Rai Due ka realizuar një tjetër dosier mbi Shqipërinë duke e idenfikuar si rajoni i 21-ë i Italisë. Gazetari italian, Leonardo Zelino, ka ndjekur nga Tirana të gjitha protestat...

Horoskopi për sot  28 mars 2019

Horoskopi për sot, 28 mars 2019

më 3.2019 - Nezavisen

Dashi Kjo ditë do të jetë e mbushur me nervozizëm, ku bëni mirë që të mendoheni para se të flisni, në mënyrë që të shmangni çdo debat. Mundohuni që sqarimet ti shtyni për në ditët në vijim. Evitoni që...

Kuvendi miratoi më shumë ligje të kthyera nga Ivanovi mes tyre edhe ligjin për komunikime elektronike dhe ATO n

Kuvendi miratoi më shumë ligje të kthyera nga Ivanovi, mes tyre edhe ligjin për komunikime elektronike dhe ATO-n

më 3.2019 - Nezavisen

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut në kuadër të seancës së 94-të ka miratuar më shumë ligje të cilat presidenti Gjorge Ivanov refuzoi t’i nënshkruajë dhe i ktheu prapa deri te deputetët, mes...

Filipçe Tashmë kërkohet zgjidhje për problemet e mjekëve amë

Filipçe: Tashmë kërkohet zgjidhje për problemet e mjekëve amë

më 3.2019 - Nezavisen

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i cili sot ka marrë pjesë në Akademinë solemne të Universitetit “Goce Dellçev” ka thënë se periudhën e kaluar ka pasur më shumë takime me mjekët amë, të cilët kanë...

Kuvendi me shumicë prej dy të tretave e miratoi ligjin për ministrinë e re

Kuvendi me shumicë prej dy të tretave e miratoi ligjin për ministrinë e re

më 3.2019 - Nezavisen

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut sot në kuadër të seancës së 93-të me shumicë prej dy të tretave e miratoi Ligjin për Qeveri dhe Ligjin për organizimin dhe punën e organeve të administratës shtetërore, me...

Investitorët gjerman me vlerësim negativ për Qeverinë pasi është fokusuar vetëm në politikën e jashtme

Investitorët gjerman me vlerësim negativ për Qeverinë pasi është fokusuar vetëm në politikën e jashtme

më 3.2019 - Nezavisen

Koncentrimi në politikën e jashtme e ka tërhequr vëmendjen nga ekonomia. Për shkak të kësaj, asnjë nga investitorët gjerman në vend nuk ka thënë mirë për punën e Qeverisë, ndërsa 46 për qind kanë theksuar...

Nuk ka moskuptime për ligjin për regjistrim do të shqyrtohet në mbledhjen e ardhshme qeveritare

Nuk ka moskuptime për ligjin për regjistrim, do të shqyrtohet në mbledhjen e ardhshme qeveritare

më 3.2019 - Nezavisen

Qeveria në mbledhjen e ardhshme do ta shqyrtojë ligjin për regjistrim të popullatës, theksoi sot zëdhënësi i Qeverisë, Muhamet Hoxha, duke cekur se pritet ai të kalojë në mbledhjen e ardhshme qeveritare....

Avokati i popullit Qytetarët më së paku i besojnë gjyqësisë

Avokati i popullit: Qytetarët më së paku i besojnë gjyqësisë

më 3.2019 - Nezavisen

Qytetarët në vitin 2018 mosbesim më të madh shfaqën ndaj pushtetit gjyqësor, që tregon edhe numrin dyfish të rritur të parashtresave lidhur me jurisprudencën, parashtruar tek Avokati i popullit, tha zëvendësja...

Emri i ri kushtetues mund të vendoset në tekstet shkollore gjatë vitit të ardhshëm shkollor

Emri i ri kushtetues mund të vendoset në tekstet shkollore gjatë vitit të ardhshëm shkollor

më 3.2019 - Nezavisen

Ekziston mundësia në vitin e ardhshëm shkollor nëpër tekstet shkollore të vendoset emri i ri kushtetues Republika e Maqedonisë të Veriut, por vetëm nëse qëndrimet harmonizohen në bazë të paritetit dhe...

Kosova ndalon lojrat e fatit për 10 vjet

Kosova ndalon lojrat e fatit për 10 vjet

më 3.2019 - Nezavisen

Qeveria e Kosovës në seancën e mbrëmshme  për një periudhë 10-vjeçare ka vendosur që të mbyllë të gjitha bizneset e lojërave të fatit që operojnë në vend. Vendimi u mor të martën në mbledhjen e zakonshme...

Amendamentet e VMRO DPMNE së pas përfundimit të TV duelit arritën në Ministrinë e Drejtësisë

Amendamentet e VMRO-DPMNE-së pas përfundimit të TV duelit arritën në Ministrinë e Drejtësisë

më 3.2019 - Nezavisen

Amendamentet për ligjin për prokurorinë publike të VMRO-DPMNE-së mbrëmë pas përfundimit të TV duelit midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski, arritën...

Bolaris Në librat grekë do të përfshihet emri i ri i Maqedonisë së Veriut

Bolaris: Në librat grekë do të përfshihet emri i ri i Maqedonisë së Veriut

më 3.2019 - Nezavisen

Në librat  grekë do të  përfshihet emri i ri “Maqedonia e Veriut”  siç parashikon Marrëveshja e Prespës për vendet fqinje, shkruan zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Greqisë, Markos Bolarois në përgjigje...

Zaev dhe Mickovski me mesazhe të ndërsjella edhe pas duelit televiziv

Zaev dhe Mickovski me mesazhe të ndërsjella edhe pas duelit televiziv

më 3.2019 - Nezavisen

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetari i VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickovski, pas duelit televiziv dy orë e gjysmë, mbrëmë dërguan mesazhe të ndërsjella edhe përmes Fejsbukut....

Horoskopi për sot e martë 27 Mars 2019

Horoskopi për sot, e martë 27 Mars 2019

më 3.2019 - Nezavisen

Dashi Mos i qëndroni shumë mbi kokë një personi, veçanërisht kur ta keni të qartë se e juaja është thjesht një kortezi. Ndaj ktheni faqe, sepse po ju pret diçka shumë e bukur. Demi Jetojeni atë që po ju...

Ivanov Askush nuk e ndalon Kuvendin ta përsëritë precedentin e bërë

Ivanov: Askush nuk e ndalon Kuvendin ta përsëritë precedentin e bërë

më 3.2019 - Nezavisen

Askush nuk e ndalon Kuvendin që ta përsëritë precedentin tashmë të kryer dhe në mënyrë joligjore, pa nënshkrim nga presidenti i shtetit në Gazetë zyrtare të kumtojë dekrete për shpalljen e ligjeve të miratuara...

Mijallkov kërkon që Gjykata e Apelit t ia heq masën e paraburgimit

Mijallkov kërkon që Gjykata e Apelit t’ia heq masën e paraburgimit

më 3.2019 - Nezavisen

Ish drejtori i  DSK-së, Sasho Mijallkov në seancën e sotme publike në Gjykatën e Apelit në të cilën vendoset për ankesën e paraburgimit të tij tha se nuk mendon  të arratiset dhe se sikur edhe deri tani...

Padi penale kundër ish kryetarit të Komunës së Pehçevës

Padi penale kundër ish-kryetarit të Komunës së Pehçevës

më 3.2019 - Nezavisen

Zyra e jashtme për punë kriminalistike Berovë parashtroi padi penale kundër I.P.(45) nga Pehçeva për shkak të ekzistimit të dyshimit për vepër të kryer penale “keqpërdorim i pozitës dhe autorizimit zyrtar”....

Ivanov nuk i nënshkroi ligjet për Antidiskriminim dhe për ATO

Ivanov nuk i nënshkroi ligjet për Antidiskriminim dhe për ATO

më 3.2019 - Nezavisen

Presidenti Gjorge Ivanov nuk i nënshkroi dekretet për shpalljen e ligjeve për mbrojtje nga diskriminimi dhe për Agjencinë Tekniko Operative dhe Komunikime Elektronike dhe i ktheu në votim të sërishëm në...

Barcelona heq dorë nga Grizmani

Barcelona heq dorë nga Grizmani

më 3.2019 - Nezavisen

Ekipi i Barcelonës më nuk është i interesuar për lojtarin e Atletiko Madridit, Antoan Grizman. Udhëheqësia e klubit katalunas beson se transferi i dështuar gjatë verës së kaluar ishte shansi i vetëm për...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK