http://kariera.mk
Jakimovski para Gjykatës Do t i fitojmë nuk ua kemi frikën

Jakimovski para Gjykatës: Do t’i fitojmë, nuk ua kemi frikën

i ri - Nezavisen

Ish-kryetari i Komunës së Qendrës, Stevço Jakimovski para pak kohe është transferuar nga ndërtesa e vjetër në atë të re të Gjykatës Penale. Në shoqëri të policit Jakimovski para gazetarëve thirri “do t’i...

Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për Jakimovskin

Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim për Jakimovskin

para 3 orë - Nezavisen

Prokurori kompetent publik nga Prokuroria themelore publike për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit, gjykatësit të procedurës paraprake pranë Gjykatës themelore Shkupi 1 Shkup, parashtroi...

Ohri prej sot me linjë ajrore lidhet edhe me Milanon

Ohri prej sot me linjë ajrore lidhet edhe me Milanon

para 4 orë - Nezavisen

Krahas linjës ajrore me qytetin Malme të Suedisë, prej sot kompania ajrore me kosto të ulët “Vizer” nga Aeroporti i Ohrit ka filluar të operojë edhe me linjë të rregullt drejt qytetit italian Milano (Malpensa)....

Jakimovski i dyshuar për keqpërdorim të pozitës dhe autorizimeve zyrtare

Jakimovski i dyshuar për keqpërdorim të pozitës dhe autorizimeve zyrtare

para 4 orë - Nezavisen

Ish kryetari i komunës së Karposhit Stefço Jakimovski është dyshuar për legalizimin e truallit shtetëror që është blerë me një çmim shumë të ulët, për MIA-n deklaroi shefja e Prokurorisë për Krim të Organizuar,...

Ambasadori rus ia dorëzoi Zaevit notën për njohjen e emrit të ri

Ambasadori rus ia dorëzoi Zaevit notën për njohjen e emrit të ri

para 4 orë - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev mbrëmë ka pranuar ambasadorin rus Sergej Bazdnikin i cili ia dorëzoi kopjen e notës së Ministrisë së Punëve të Jashtme të Ferderatës ruse e cila në bazë të vendimit të presidentit...

Horoskopi për sot e hënë 19 mars 2019

Horoskopi për sot, e hënë 19 mars 2019

para 7 orë - Nezavisen

Dashi Parashikohet një ditë neutrale, e cila paralajmëron ardhjen e pranverës, ku do të jeni me energji të reja dhe dëshirë për ripërtëritje. Kjo gjë do të vlejë si në punë edhe në dashuri. Mbajini sytë...

Zjarri në Karadakun e Shkupit ende aktiv

Zjarri në Karadakun e Shkupit ende aktiv

para 19 orë - Nezavisen

Zjarri në Malin e Karadakut i cili shpërtheu sot rreth orës 13 ende është aktiv. Po digjet pylli rreth 1.400 metra lartësi mbidetare. Për shkak të erës së fuqishme zjarri po shpërndahet nga ana e Kumanovës...

Rusia e ka njohur emrin e ri kushtetues Republika e Maqedonisë së Veriut

Rusia e ka njohur emrin e ri kushtetues– Republika e Maqedonisë së Veriut

para 21 orë - Nezavisen

Rusia e ka njohur sot shtetin tonë nën emrin e ri kushtetues – Republika e Maqedonisë së Veriut, bëri të ditur sot Ministria e Punëve të Jashtme të Federatës Ruse. Në kumtesën e MPJ-së ruse theksohet se...

Trampi thotë se mediat po tentojnë ta akuzojnë për masakrën në Zelandën e Re

Trampi thotë se mediat po tentojnë ta akuzojnë për masakrën në Zelandën e Re

para 22 orë - Nezavisen

Presidenti amerikan Donald Tramp thotë se është akuzuar padrejtësisht për masakrën në të dyja xhamitë në Zelandën e Re. “Mediat po punojnë që të më akuzojnë për sulmin e rrezikshëm në Zelandën e Re. Do...

Të shtëna me armë në Holandë janë vrarë tre persona ndërsa nëntë të tjerë janë plagosur

Të shtëna me armë në Holandë, janë vrarë tre persona, ndërsa nëntë të tjerë janë plagosur

para 24 orë - Nezavisen

Në një sulm në qytetin holandez Utrecht janë vrarë tre persona, ndërsa nëntë të tjerë janë plagosur. Kryeministri holandez, Mark Rutte i cilësoi të shtënat me pasojë 3 viktima në një tramvaj në Utrecht...

Zaev Nuk do të ketë amnisti të reja

Zaev: Nuk do të ketë amnisti të reja

para një dite - Nezavisen

Kryeministri Zoran Zaev është i bindur se më nuk do të ketë amnisti dhe se e fundit është dhënë në procesin e pajtimit në Kuvend.  Edhe Parlamenti, siç tha, por edhe presidenti Gjorge Ivanov kanë përfunduar...

Çmimet e benzinës sërish në rritje

Çmimet e benzinës sërish në rritje

para një dite - Nezavisen

Benzina Eurosuper BS 95 prej sonte në mesnatë shtrenjtohet për 1,5 denarë, ndërsa Eurosuper BS-98 për një denar, ndërsa çmimi i dizelit dhe i vajit ekstra të lehtë për amvisëri ulet për gjysmë denari,...

Mickoviq ka marrë kërcënime që të mos dëshmojë për rastin Maxhar telekom

Mickoviq ka marrë kërcënime që të mos dëshmojë për rastin “Maxhar telekom”

para një dite - Nezavisen

Profesori i Fakultetit Juridik Dejan Mickoviq, i cili nga viti 2004 deri në vitin 2006 ishte kryetar i Bordit të Drejtorëve në “Telekomin e Maqedonisë”, në seancën e sotme gjyqësore në Shkup për rastin...

 Nezavisen vesnik për ndotjen e ajrit Asnjë banorë i Aerodromit nuk është i kënaqur nga masat për ajër të pastër

,,Nezavisen vesnik” për ndotjen e ajrit: Asnjë banorë i Aerodromit nuk është i kënaqur nga masat për ajër të pastër

para një dite - Nezavisen

Shkupjanët vlerësojnë se problemi më i madh me të cilin po ballafaqohen për momentin është ndotja.  Madje 72 përqind e të anketuarve në anketën të cilën special për ,,Nezavisen vesnik” e bëri angjencia...

KSHZ ja do ta sjellë raportin përfundimtar për verifikimin publik në Listën zgjedhore

KSHZ-ja do ta sjellë raportin përfundimtar për verifikimin publik në Listën zgjedhore

para një dite - Nezavisen

Komisioni shtetëror zgjedhor sot do ta sjellë raportin përfundimtar për verifikimin publik në Listën zgjedhore për periudhën nga 23 shkurti deri më 14 mars të vitit 2019 për zbatimin e zgjedhjeve për shef...

Katrugalos Maqedonia e Veriut tregon se është e hapur për perspektivat evropiane

Katrugalos: Maqedonia e Veriut tregon se është e hapur për perspektivat evropiane

para një dite - Nezavisen

Maqedonia e Veriut tregoi se është e hapur për perspektivën evropiane, dëshironim që të dërgojmë mesazh se kur një vend tenton që të harmonizohet me legjislaturën evropiane dhe ne evropianët duhet që të...

Rishikohet mundësia që Greqia t i ndihmojë Maqedonisë së Veriut në kontrollin e hapësirës ajrore

Rishikohet mundësia që Greqia t’i ndihmojë Maqedonisë së Veriut në kontrollin e hapësirës ajrore

para një dite - Nezavisen

Mundësia që Aviacioni ushtarak grek të ndihmojë në kontrollin e hapësirës ajrore (FIR) të Maqedonisë së Veriut është një nga marrëveshjet e mundshme që do të rishikohen, sipas televizionit grek Open, si...

PPRM Nuk është rrezikuar e drejta e pensionit të të siguruarve

PPRM: Nuk është rrezikuar e drejta e pensionit të të siguruarve

para një dite - Nezavisen

Në kuadër të procedurës parahetimore e cila ka të bëjë me mos sistemimin e të siguruarve në shtyllën e dytë të sistemit pensional dhe mospagesën e kontributeve në fondet pensionale private Prokuroria Themelore...

Horoskopi për sot e hënë 18 mars 2019

Horoskopi për sot, e hënë 18 mars 2019

para një dite - Nezavisen

Dashi Dashura: Yjet ju premtojnë një ditë të lumtur, por edhe nëse do të ketë kontraste, do të dini se si të sillni harmoninë përsëri. Erosi i bën gjërat më të lehta. Beqarët do të jetë në gjendje të jetojnë...

Shkupjanët preferojnë autobusë ekologjik në vend të tramvajit

Shkupjanët preferojnë autobusë ekologjik në vend të tramvajit

para 2 dite - Nezavisen

Përkundër përshtypjes se shkupjanët masovikisht shfrytëzojnë automobilët, anketa të cilën e bëri ,Brima galup” për nevojat e ,,Nezavisen Vesnik” tregojnë se numri më i madh i tyre, mbi dy të tretat për...

Paraburgim për 16 të dënuarit për 27 prillin

Paraburgim për 16 të dënuarit për “27 prillin”

para 4 dite - Nezavisen

Trupi gjykues i udhëhequr nga gjykatësja Dobrilla Kacarska e ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për sigurimin e paraburgimit ndaj të akuzuarve në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend të cilët sot u dënuan me...

Stoltenberg ashpër i dënoi sulmet në Zelandën e Re

Stoltenberg ashpër i dënoi sulmet në Zelandën e Re

para 4 dite - Nezavisen

Sekretari i përgjithshëm i NATO-së Jens Stoltenberg sot i dënoi ashpër sulmet në të dyja xhamitë në Zelandën e Re, ku sipas të dhënave të fundit jetën e kanë humbur 49 persona. “NATO qëndron prapa miqve...

Ajaksi me Juventusin Mançesteri kundër Barcelonës në çerekfinale

Ajaksi me Juventusin, Mançesteri kundër Barcelonës në çerekfinale

para 4 dite - Nezavisen

Futbollistët e Ajaksit do të luajnë kundër Juventusit në çerekfinalen e Ligës së kampionëve, u vendos sot në shortin në Nion. Mançester Junajted do të luajë me Barcelonën, ndërsa dy ndeshjet tjera janë...

Dënohen me 211 vjet burg të akuzuarit për dhunën në Kuvend

Dënohen me 211 vjet burg të akuzuarit për dhunën në Kuvend

para 4 dite - Nezavisen

Gjashtëmbëdhjetë nga shtatëdhjetë të akuzuarit në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend morën  dënim të përgjithshëm me burg prej 211 viteve, ndërsa është liruar nga akuza Igor Durllovski. Mitko Çavkov ka marrë...

Xhaferi Ligjet me shumicë prej dy të tretave do të konsiderohen të miratuara të tjerat kthehen në procedurë kuvendore

Xhaferi: Ligjet me shumicë prej dy të tretave do të konsiderohen të miratuara, të tjerat kthehen në procedurë kuvendore

para 4 dite - Nezavisen

Ligjet që nuk morën nënshkrim prej presidentit Gjorge Ivanov, ndërsa u miratuan me shumicë prej dy të tretave do të konsiderohen të miratuara, ndërsa ligjet tjera do të kthehen në procedurë kuvendore,...

Shkupit i ndodhi gjenocid ekologjik

Shkupit i ndodhi gjenocid ekologjik

para 4 dite - Nezavisen

Sipërfaqa e madhe që po ndërtohet me beton në udhëkryqin tek “Skopjanka”, në vendin e lojrave për fëmijë dhe parkut lokal është sulmi i fundit i hapsirës së gjelbër në këtë pjesë të Aerodromit, që dikur...

Gjithsej 211 vite dënim me burg për 16 të akuzuarit për 27 prillin

Gjithsej 211 vite dënim me burg për 16 të akuzuarit për “27 prillin”

para 4 dite - Nezavisen

Gjashtëmbëdhjetë nga shtatëdhjetë të akuzuarit në ngjarjet e 27 prillit në Kuvend morën  dënim të përgjithshëm me burg prej 211 viteve, ndërsa është liruar nga akuza Igor Durllovski. Mitko Çavkov ka marrë...

Në Gjykatën Penale aktvendimet për 27 prillin

Në Gjykatën Penale aktvendimet për “27 prillin”

para 4 dite - Nezavisen

Në Gjykatën Penale në Shkup sot do të publikohet gjykimi për 17-të personave që kanë mbetur, nga 33 të akuzuarit më parë për dhunën në Kuvend më 27 prill të vitit 2017, të njohur në opinion si “27 prilli”....

Të paktën 40 viktima nga këmbimi i zjarrit në dy xhami në Zelandën e Re

Të paktën 40 viktima nga këmbimi i zjarrit në dy xhami në Zelandën e Re

para 4 dite - Nezavisen

Kryeministrja e Zelandës së Re, Xhasinda Ardern deklaroi se të paktën 40 persona humbën jetë në këmbimin e zjarrit në dy xhami, që ndodhi në qytetin Krajstraç. “Kjo është një nga ditët më të errëta në...

Horoskopi për sot e premte 15 Mars 2019

Horoskopi për sot, e premte 15 Mars 2019

para 4 dite - Nezavisen

Dashi Duhet të bëni rikuperime në raportin në çift, por shumë prej jush do të frenohen nga krenaria e tepërt, e cila mund ti pengojë në arritjen e synimeve. Ndikimi i Hënës, favorizon gjithë ata që janë...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK