http://kariera.mk
Turistët futin në krizë sigurie qytetin e vogël

Turistët futin në “krizë sigurie” qytetin e vogël

para 27 minutave - InfoMagazin

Një qytet në Kaliforninë e Jugut u detyrua të ndalonte përkohësisht hyrjen e turistëve që vizitonin një lulëzim të jashtëzakonshëm i ashtuquajtur “super bloom”, pasi vunë në rrezik sigurinë publike. Zyrtarët...

Protestë gjithë popullore për Fetah Alimin në Shkup

Protestë gjithë popullore për Fetah Alimin në Shkup

para 7 orë - InfoMagazin

Më 23 Mars 2019 do të mbahet protestë gjithë popullore për të gjitha rastet e montuara politike,të kërkojmë drejtësi dhe liri për të gjithë të pafajshmit të dënuar nga gjykatat politike,siç ishte rasti...

Sigurohen të hollat për shpërndarjen e internetit nga hapësira

Sigurohen të hollat për shpërndarjen e internetit nga hapësira

para 7 orë - InfoMagazin

Kompania OneWeb ka siguruar 1.25 miliardë dollarë fonde të reja që mundësojnë shpejtimin e planeve për të nisur një rrjet global me shpejtësi të lartë, transmeton Indeksonline. Firma tha se paratë e siguruara...

Si u shndërrua Tarrant nga një fëmijë i qetë në terrorist flet gjyshja e tij

Si u shndërrua Tarrant nga një fëmijë i qetë në terrorist, flet gjyshja e tij

para 7 orë - InfoMagazin

Gjyshja e terroristit, Brenton Tarrant i cili në Zelandë të Re la të vdekur 50 besimtarë myslimanë, tha se nuk mund të besoj që një krim kaq monstruoz është kryer nga nipi i tij, shkruan AP. Mary Fitzderard...

Nissan Leaf modeli më i shitur në botë

Nissan Leaf, modeli më i shitur në botë

para 7 orë - InfoMagazin

Kompania japoneze Nissan njoftoi se modeli i saj Leaf u bë makina e parë elektrike në histori që shitet në 400,000 kopje. Modeli u shfaq në treg tetë vjet më parë, më saktësisht në dhjetor 2010 dhe sot...

Grubi Asistenca për fëmijën e tretë dedikohet vetëm për rastet sociale

Grubi: Asistenca për fëmijën e tretë dedikohet vetëm për rastet sociale

para 7 orë - InfoMagazin

Masa shtesë për fëmijën e tretë nuk ndalon, do të vazhdojë edhe në të ardhmen, por do t’i dedikohet vetëm familjeve më të rrezikuara sociale. Kështu ka deklaruar deputeti i BDI-së, Artan Grubi, i cili...

Tetovari epror në luftën historike të Çanakalasë

Tetovari epror në luftën historike të Çanakalasë

para 7 orë - InfoMagazin

Më 18 Mars mbushen plot 104 vjet nga fitorja e ushtrisë turke në Luftën e Çanakalasë, betejë e përgjakshme në mes dy ushtrive jo të barabartë në numër dhe armatime, e cila filloi më datë 18 mars të vitit...

Komandant Qufa pyet Rafis Alitin Cila do ishte logjika që komandantët të kerkojn vota për Stevo Pendarovskin

Komandant Qufa pyet Rafis Alitin: Cila do ishte logjika që komandantët të kerkojn vota për Stevo Pendarovskin?

para 7 orë - InfoMagazin

Zylfi Adili – Komandant Qufa antarë i Kryesisë Qendrore të Aleancës për Shqiptarët sonte i ftuar në emsionin debativ “Click Plus” në Tv 21 me gazetarin Fatmir Aliu dhe mysarët në panel Raz Aliti i njohur...

Nisin kontrollet për djegien e kallamit në Strugë

Nisin kontrollet për djegien e kallamit në Strugë

para 7 orë - InfoMagazin

Inspektorati Shtetëror i Ndërtimtarisë filloi me kontrollet në bregun e Strugës për të verifikuar nëse kallami është djegur qëllimisht që në atë pjesë të Liqenit të ndërtohen objekte hotelerike. Fillimisht...

Nepotizmi në Kosovë Krasniqi Kjo qeverisje e ka tepruar

Nepotizmi në Kosovë, Krasniqi: Kjo qeverisje e ka tepruar

para 7 orë - InfoMagazin

Tema e punësimeve të njerëzve të afërm, familjarëve të politikanëve së fundmi është shumë aktuale, pasi së fundmi familjarë të shumtë të zyrtarëve të AAK-së, janë punësuar në Telekomin e Kosovës. E për...

Në Spanjë islamofobia është në rritje

Në Spanjë islamofobia është në rritje

para 7 orë - InfoMagazin

Sipas një raporti të lëshuar nga Ministria spanjolle e Punëve të Brendshme, në Spanjë ka një rritje të diskriminimit fetar dhe krimeve të urrejtjes, raporton AA. Duke iu referuar raportit të lëshuar nga...

Duraku medalje e bronzit në Lojrat Specale në Abu Dabi

Duraku, medalje e bronzit në Lojrat Specale në Abu Dabi

para 8 orë - InfoMagazin

Shtohet numri i medaljeve në Lojrat Speciale Botërore në Abu Dabi, sa i përket ekspeditës nga Maqedonia. Së fundit , Sara Duraku, së bashku me trajnerin Ifraim Luta, arkëtoi medaljen e bronzit në garën...

Veton Surroin Në Serbi sikur është ndalur koha

Veton Surroin: Në Serbi sikur është ndalur koha

para 8 orë - InfoMagazin

E përditshmja e Beogradit, “Blic”, ka zhvilluar një intervistë me shkrimtarin dhe publicistin Veton Surroi, i cili këto ditë qëndroi në Beograd, si pjesë e panelit të organizuar nga Forumi për Marrëdhënie...

Deskoska Sot nuk arritëm marrëveshje për PSP në takimet do të vazhdojnë

Deskoska: Sot nuk arritëm marrëveshje për PSP-në, takimet do të vazhdojnë

para 8 orë - InfoMagazin

Sot në Ministrinë e Drejtësisë ka përfunduar takimi i parë në të cilin pushteti dhe opozita diskutojnë rrth propozim-ligjit për Prokurorinë Publike, me të cilin zgjidhet edhe statusi i Prokurorisë Speciale,...

Aliti Lika nuk është zv Kryeministri i vetëm që ka munguar me muaj në punë

Aliti: Lika nuk është zv/Kryeministri i vetëm që ka munguar me muaj në punë!

para 8 orë - InfoMagazin

Rafis Aliti i del ne mbrojtje Hazbi Likes, ja cka thote ai ne emisionin debativ ”click plus” Zotri Hazbi Lika nuk eshte as i pari as i fundit prej nenkryetarve te qeverise qe me muaj te tere nuk ka shku...

Ngritja e gishtit të mesëm formë e shprehjes së lirë në SHBA

Ngritja e gishtit të mesëm, formë e shprehjes së lirë në SHBA

para 8 orë - InfoMagazin

Ngritja e gishtit të mesëm është formë e shprehjes së lirë, ka vendosur një gjykatë në SHBA. Një gjykatë apeli ka vendosur se një shofere që ia kishte treguar gishtin e mesëm një polici, është e mbrojtur...

Thimonier Rruga e Maqedonisë së Veriut për në BE nuk do të jetë e lehtë

Thimonier: Rruga e Maqedonisë së Veriut për në BE nuk do të jetë e lehtë

para 8 orë - InfoMagazin

Ambasadori i Francës në Shkup Christian Thimonier, sot në Veles tha se zgjedhjet e suksesshme presidenciale dhe pa manipulime do të jenë shumë të rëndësishme për rrugën e mëtejme të vendit. Ai thotë se...

Meta Klasa politike të marrë përgjegjësi kriza zgjidhet me dialog

Meta: Klasa politike të marrë përgjegjësi, kriza zgjidhet me dialog

para 8 orë - InfoMagazin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shprehur sot se klasa politike shqiptare duhet të marrë përgjegjësitë e saj dhe të mos fshihet pas asnjë ndërkombëtari. Presidenti është shprehur sot në një prononcim...

Zylfi Adili  Qufa Komandantët nuk i mban marrëveshja e Ohrit në pushtet

Zylfi Adili – Qufa: Komandantët nuk i mban marrëveshja e Ohrit në pushtet!

para 8 orë - InfoMagazin

Zylfi Adili i njohur si Komandant Qufa antarë i kryesisë qëndrore të Aleancës për Shqiptarët sonte i ftuar në emsionin debativ “Click Plus” në Tv 21 me gazetarin Fatmir Aliu dhe mysafirët në panel Rafiz...

A do të marrin pjesë britanikët në zgjedhjet europiane

A do të marrin pjesë britanikët në zgjedhjet europiane?

para 8 orë - InfoMagazin

Bashkimi Evropian duket se do të pajtohet me një vonesë për daljen e Britanisë nga blloku, por zyrtarët në Bruksel janë të shqetësuar për ndikimin që mund të ketë kjo në zgjedhjet parlamentare evropiane...

Adili Shuarja e Sekretariatit të Marrëveshjes së Ohrit do të thotë kthim në bashkim vëllazërimi

Adili: Shuarja e Sekretariatit të Marrëveshjes së Ohrit do të thotë kthim në “bashkim-vëllazërimi”

para 8 orë - InfoMagazin

Zylfi Adili i njohur si Komandant Qufa antarë i kryesisë qëndrore të Aleancës për Shqiptarët sonte i ftuar në emsionin debativ “Click Plus” në Tv 21 me gazetarin Fatmir Aliu dhe mysafirët në panel Rafiz...

Tifozët e lusin Ronaldon të kthehet te Reali

Tifozët e lusin Ronaldon të kthehet te Reali

para 9 orë - InfoMagazin

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka vizituar Madridin dhe menjëherë ka hasur në tifozët e ish-skuadrës së tij, Reali. Teksa inauguronte një klinikë të re bashkë me të dashurën Georgina Rodriguez,...

Kthimi i TVSH së më së shumti përfitojnë të pasurit

Kthimi i TVSH-së, më së shumti përfitojnë të pasurit

para 9 orë - InfoMagazin

Familjet më të pasura që shpenzojnë më shumë se 20 mijë euro në vit, shteti do t’ua kthejë rreth 450 euro në emër të TVSH-së, përllogarit Finance Think. Me masën për kthimin e 15% të TVSH-së për qytetarët,...

Kufiri Bellanoc Stançiç nuk hapet të paktën edhe 4 muaj

Kufiri Bellanoc-Stançiç nuk hapet të paktën edhe 4 muaj

para 9 orë - InfoMagazin

Albani bashkë me shokun e tij u kthyen mbrapa nga kufiri Bellanoc – Stançiç. Ata kishin menduar se ky vend kalim tashmë është hapur dhe ishin nisur për në Gjilan. Por u detyruan të kthehen, pasi kufiri...

Ja si të visheni kur jeni mysafire e një dasme në pranverë

Ja si të visheni kur jeni mysafire e një dasme në pranverë

para 9 orë - InfoMagazin

Pasi zyrtarisht të fillojë pranvera dhe të përfundojë sezoni i fejesave, kalendari juaj do të fillojë të mbushet me dasma. Nëse jeni e ftuar mysafire e një dasme pranverore, duhet të jeni e sigurt që koleksionet...

Publikohet data e fillimit të Ramazanit dhe sa ditë zgjat ai

Publikohet data e fillimit të Ramazanit dhe sa ditë zgjat ai

para 9 orë - InfoMagazin

Muaji i shenjtë për myslimanët, Ramazani do të fillojë me 6 maj të këtij viti, apo edhe 48 ditë nga sot. Besimtarët myslimanë këtë vit do të agjërojnë 28 ditë. Ramazani është muaji më i shenjtë për besimtarët...

 ÇOHU  406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën janë rehatuar në institucione të ndryshme

“ÇOHU”: 406 zyrtarë të lartë të afërt me politikën, janë “rehatuar” në institucione të ndryshme

para 9 orë - InfoMagazin

Njohësit e çështjeve politike në vend thonë se memorandumet mes insitucioneve që në pozitat më të larta të mos ketë njerëz të afërt me paritë politike nuk po respektohen. Sipas tyre janë 406 zyrtarë që...

Fisnik Ismaili dënohet me 6 muaj burg për gaz lotsjellës

Fisnik Ismaili dënohet me 6 muaj burg për gaz lotsjellës

para 9 orë - InfoMagazin

Deputeti i PSD’së, Fisnik Ismaili, i cili në kohën kur është akuzuar për gaz lotsjellës, ishte deputet i LVV’së, është dënuar sot më 6 muaj burg, por ky dënim ndaj tij nuk do të ekzekutohet nëse nuk kryen...

Lenjani Panuccit Unë gjithmonë do të jem djali i Shqipërisë ndërsa ti je vetëm kalimtar

Lenjani-Panuccit: Unë gjithmonë do të jem djali i Shqipërisë, ndërsa ti je vetëm kalimtar

para 10 orë - InfoMagazin

Futbollisti i Sionit në Ligën e pare zvicerane, Ermir Lenjani, ka reaguar ndaj trajnerit aktual të Kombëtarës Shqiptare, Christian Panucci, lidhur me mos aktivizimin e tij në fanellën “kuq e zi”. Lenjani...

Vazhdon bastardimi i shqipes këtë herë nga Qyteti i Shkupit

Vazhdon bastardimi i shqipes, këtë herë nga Qyteti i Shkupit

para 10 orë - InfoMagazin

Gabimet e vazhdueshme drejtshkrimore në tabelat e institucioneve kane nxjerrë në pah koordinimin e dobët mes qeverisë, grupit ndër resorësh për zbatimin e ligjit të gjuhëve dhe institucioneve. Si rezultat...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK