http://kariera.mk
Shqipëri 182 viktima në aksidente rrugore dhe 1531 të plagosur në 10 muaj

Shqipëri:182 viktima në aksidente rrugore dhe 1531 të plagosur në 10 muaj

para 5 orë - Gazeta Observer

Bilanc lufte kanë regjistruar aksidentet rrugore në vendin tonë. Sipas Policisë së Shtetit, 10 muajt e fundit të vitit 2019 kanë ndodhur plot 1254 aksidente, nga ku 182 persona kanë humbur jetën, 221 persona...

Mia Kalifa do ta shkatërronte industrinë ku punonte me djersë

Mia Kalifa do ta shkatërronte industrinë ku punonte me ‘djersë’

para 5 orë - Gazeta Observer

Ish aktorja e filmave pornografikë, e cila u bë e famshme pasi mori kërcënime nga ISIS, për shkak të një skene ku luante e mbuluar me shami, thotë në një intervistë për prestigjiozen britanike “The Telegraph”...

Aksident në Pejë vetura përfundon në një lokal tre të lënduar

Aksident në Pejë, vetura përfundon në një lokal, tre të lënduar

para 6 orë - Gazeta Observer

Numri i aksidenteve në vendin tonë vazhdon të jetë shqetësues. Sot rreth orës 17:00 në hyrje të Podujevës një këmbësor u godit për vdekje nga një veturë, derisa një aksident tjetër si pasojë e pakujdesisë...

Skandaloze Pleqtë e vdekur serbë votuan në zgjedhjet e fundit në Kosovë

Skandaloze: Pleqtë e vdekur serbë votuan në zgjedhjet e fundit në Kosovë

para 6 orë - Gazeta Observer

Qytetarë serbë të cilët në të kaluarën kanë pasur të drejtë vote në Kosovë por kanë ndërruar jetë vite më parë, figurojnë si votues në zgjedhjet e 6 tetorit në listën e votuesve jashtë Kosovës, konkretisht...

Mos u dorëzoni  tiks app vjen me një njoftim të rëndësishëm

Mos u dorëzoni, “tiks.app” vjen me një njoftim të rëndësishëm

para 6 orë - Gazeta Observer

Shitja e biletave për ndeshjen  Kosova – Anglia sot ka krijuar shumë pakënaqësi tek ata persona që nuk kanë arritur të sigurojnë një të tillë. Tashmë, ueb-faqja e autorizuar për shitje “tiks.app” ka dalë...

 Sheherzadja shfaq barkun e fryrë për herë të pare

”Sheherzadja” shfaq barkun e fryrë për herë të pare

para 7 orë - Gazeta Observer

Aktorja në pritje të fëmijës së dytë Pritjen e të bërit prindër është duke e shijuar për herë të dytë aktorja e mirënjohur turke, Bergüzar Korel dhe bashkëshorti i saj, gjithashtu aktor, Halit Ergenç....

Zëdhënësi i VV së i përgjigjet Natyra Kuçit Një kandidate paska vendosur të na flijohet për çështjen

Zëdhënësi i VV-së i përgjigjet Natyra Kuçit: Një kandidate, paska vendosur të na flijohet për çështjen

para 7 orë - Gazeta Observer

Kandidatja për deputete nga radhët e PSD-së, Natyra Kuçi, përmes një postimi në Facebook ka thënë se nëse NISMA e kalon pragun, atëherë ajo s’do të bëhet deputete. Por ajo kundërshtoi fuqishëm pranimin...

Natyra Kuçi Nëse NISMA hyn në Kuvend unë nuk bëhem deputete

Natyra Kuçi: Nëse NISMA hyn në Kuvend, unë nuk bëhem deputete!

para 7 orë - Gazeta Observer

Kandidatja për deputete nga radhët e PSD-së, Natyra Kuçi, përmes një postimi të bërë në Facebook ka thënë se nësë NISMA e kalon pragun, atëherë ajo s’do të bëhet deputete. Ajo ka tutje ka thënë se votat...

Igor Simiq kërkon të hetohet vrasja e Ivanoviq njësoj si e Astrit Deharit

Igor Simiq kërkon të hetohet vrasja e Ivanoviq njësoj si e Astrit Deharit

para 7 orë - Gazeta Observer

Nënkryetari i Listës Serbe, Igor Simiq në RTV Dukagjini ka thënë se ata po kërkojnë një hetim për Oliver Ivanoviqit të ngjashëm me atë që iu bë Astrit Deharit. “Ne kërkojmë të bëhet një hetim si në rastin...

E mposhti luften me kancerin dhe mësoi se kishte fituar milionat në lotari

E mposhti luften me kancerin dhe mësoi se kishte fituar milionat në lotari!

para 7 orë - Gazeta Observer

Nëna e tre fëmijëve zbuloi se kishte fituar lotarinë vetëm pak minuta pasi i thanë se fitoi luftën me kancerin e gjirit. Lynne Price, 55 vjeçe hapi letrën me rezultatet e analizave, ndërkohë që pak minuta...

 Komisionerët tanë kanë gjetur 1582 intervenime në letër me dorë në zgjedhje

‘Komisionerët tanë kanë gjetur 1582 intervenime në letër me dorë në zgjedhje’

para 7 orë - Gazeta Observer

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka vazhduar të akuzoj Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për gabimet në formularët në zgjedhjet e 6 tetorit, në të cilat NISMA rezultoi...

Ish gruaja e Blerim Xhemailit ekspozon linjat perfekte

Ish-gruaja e Blerim Xhemailit, ekspozon linjat perfekte

para 7 orë - Gazeta Observer

Modelja shqiptare Erjona Sulejmani njihet si ish gruaja e futbollistit shqiptar Blerim Xhemaili, madje ajo ishte në fokus të mediave rozë në secilën pjesëmarrje të saj në tribunat e stadiumit, kjo për...

Pamje të rënda sulmohet pjesëtarja e komunitetit LGBTI në rrugët e Tiranës

Pamje të rënda, sulmohet pjesëtarja e komunitetit LGBTI në rrugët e Tiranës

para 7 orë - Gazeta Observer

Pjesëtarja e komunitetit transgjinor e quajtur Anxhela është sulmuar ditën e sotme nga një trup personash. Kjo është bërë e ditur në fotografitë e publikuar në rrjetet sociale nga miqtë e saj. Dyshimet...

 Komisionerët tanë kanë gjetur 1582 intervenime në letër me dorë në zgjedhje fajëson KQZ në

‘Komisionerët tanë kanë gjetur 1582 intervenime në letër me dorë në zgjedhje, fajëson KQZ-në’

para 8 orë - Gazeta Observer

Kandidati për kryeministër nga koalicioni NISMA-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka vazhduar të akuzoj Komisionin Qendror të Zgjedhjeve për gabimet në formularët në zgjedhjet e 6 tetorit, në të cilat NISMA rezultoi...

Përmirësoni jetën tuaj seksuale duke i ndjekur këta hapa të thjeshtë

Përmirësoni jetën tuaj seksuale duke i ndjekur këta hapa të thjeshtë

para 8 orë - Gazeta Observer

Meshkujt dhe gratë mund ta përmirësojnë jetën e tyre seksuale shumë lehtë. Nëse dëshironi seks më të mirë, ka shumë mënyra të përmirësoni jetën tuaj seksuale  pa përdorur ndonjë medikament. Duke u bazuar...

Ky është këmbësori që u godit për vdekje nga makina në Podujevë

Ky është këmbësori që u godit për vdekje nga makina në Podujevë

para 8 orë - Gazeta Observer

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot në hyrje të Podujevës. Zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi ka konfirmuar për Indeksonline se një person ka humbur jetën në aksidentin e ndodhur në ora 17:25...

140 shqiptarë të ngujuar në kampin e Al Hol në Siri presin fatin e Alvinit

140 shqiptarë të ngujuar në kampin e Al-Hol në Siri, presin fatin e Alvinit

para 8 orë - Gazeta Observer

Alvin Berisha ishte një prej rasteve me “fund të lumtur”. Zhurma mediatike në Shqipëri dhe Itali bëri që ai të kthehet në familje, pavarësisht problemeve që do e shoqërojnë atë qoftë edhe për pak kohë....

Franca do të riatdhesojë nga Siria 11 xhihadistë

Franca do të riatdhesojë nga Siria 11 xhihadistë

para 8 orë - Gazeta Observer

Franca do të pranojë nga Turqia, 11 shtetas francezë të dyshuar si pjesëtarë të grupit ekstremist Shteti Islamik, një ditë pasi Ankaraja tha se do të dëbonte qytetarët e huaj të lidhur me këtë grup. Ofensiva...

Kushtrim Bajraktaraj fiton medaljen e argjendtë në kampionatin botëror

Kushtrim Bajraktaraj fiton medaljen e argjendtë në kampionatin botëror

para 8 orë - Gazeta Observer

Kombëtarja e bodybuildingut dhe fitnessit të Kosovës është kthyer me një medalje të argjendtë nga kampionati botëror, i mbajtur prej 5-11 nëntor në Fujairah të Emirateve të Bashkuara Arabe. Vendin e dytë...

Kejvina Kthella flet për burrin ideal tregon kur do martohet

Kejvina Kthella flet për burrin ideal, tregon kur do martohet

para 8 orë - Gazeta Observer

Kejvina Kthella ka zbuluar talentin e saj në kërcim me performancat që bën çdo puntatë të “Dance with me”, ku tërheq të gjithë vëmendjen nga java në javë me zhanre të ndryshëm kërcimesh. Mbrëmjen e djeshme...

 Llepota është i njohur për krime edhe në Spanjë

“Llepota” është i njohur për krime edhe në Spanjë

para 8 orë - Gazeta Observer

I dyshuari për gjuajtje me armë në një klub të natës në Prishtinë, Astrit Mehmeti i njohur edhe si Llepota, është emër i njohur edhe për organet e sigurisë në Spanjë. Siç raportonte gazeta e njohur spanjolle...

Rikthehet në punë mësimdhënësi që akuzohej për ngacmim seksual

Rikthehet në punë mësimdhënësi që akuzohej për ngacmim seksual

para 8 orë - Gazeta Observer

Mësimdhënësi me iniciale S.N. është shpallur i pafajshëm në akuzën për ngacmim seksual. E kjo do të thotë që këtë mësimdhënës e pret puna që punonte para katër vjetëve. Por, prindërit e shkollës “Nazim...

John Travolta poston fotografi të rrallë me fëmijët e tij

John Travolta poston fotografi të rrallë me fëmijët e tij

para 8 orë - Gazeta Observer

John Travolta shpërndau një fotografi të rrallë në Instagram me dy fëmijët e tij, Ellën 19 vjeçare dhe Benjaminin tetëvjeçar. Ylli 65 vjeçar i “Grease” i çoi fëmijët e tij në parkun Featherdale Wildlife...

Për cilin kandidat për Kryeministër votoi reperi shqiptar me 6 Tetor

Për cilin kandidat për Kryeministër votoi reperi shqiptar me 6 Tetor?

para 8 orë - Gazeta Observer

Si i ftuar në NIN të Klan Kosova, reperi Mozzik mes tjerash në një rubrikë të veçantë iu përgjigj edhe pyetjeve të bëra nga fansat në Instagramin e Prive. Në një situatë pas zgjedhjeve të parakohshme të...

Hoti LDK nuk do të lejojë që RTK ja të nëpërkëmbet për interesa individuale

Hoti: LDK nuk do të lejojë që RTK-ja të nëpërkëmbet për interesa individuale

para 8 orë - Gazeta Observer

Avdullah Hoti dhe Besian Mustafa nga Lidhja Demokratike e Kosovës, sot janë takuar me përfaqësuesit e Sindikatës së RTK-së. Këtë e bëri të ditur Hoti përmes një postimi në Facebook, me ç’rast tha se në...

Zëdhënësi i Prokurorisë reagon për biletat e ndeshjes Kosovë  Angli

Zëdhënësi i Prokurorisë reagon për biletat e ndeshjes Kosovë – Angli

para 8 orë - Gazeta Observer

Problemet me sistemin online të shitjes së biletave ka bërë që shumë njerëz të irritohen dhe të reagojnë. Një gjë të tillë e ka bërë edhe zëdhënësi i Prokurorisë së Shtetit, Ekrem Lutfiu.Ai është ankuar...

Mario dhe Kim po sjellin edhe një tjetër linjë të përbashkët kozmetike

Mario dhe Kim po sjellin edhe një tjetër linjë të përbashkët kozmetike

para 8 orë - Gazeta Observer

Emri i tij u bë i famshëm ngase po punonte me një emër të rëndësishëm të bukurisë në ditët moderne. Ylli i shfaqjes televizive “Keeping Up With the Kardashians”, zgjodhi shqiptarin Mario Dedivanoviq që...

Lemuri problematik zhvesh supermodelen para syve të të gjithëve

Lemuri problematik zhvesh supermodelen para syve të të gjithëve

para 8 orë - Gazeta Observer

Udhëtimi i modeles së “Playboy” në një kopsht zoologjik doli jashtë parashikimeve.Në disa imazhe të bërë publike shihet një lemuri teksa përpiqet që t’i heqë bluzën modeles, Francia James. Lemuri problematik...

Durim Limaj tallet keq me Bajram Hasanin për anglishten e tij

Durim Limaj tallet keq me Bajram Hasanin për anglishten e tij

para 8 orë - Gazeta Observer

Shefi i Kabinetit të MTI njëherësh djali i Kryetarit të Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj ka ironizuar me ish-ministrin e Tregtisë Bajram Hasani në lidhje me anglishten e tij. “Mos me thuani qe Bajrami...

Zv ministri Shkodra Sido që të jetë vendimi i Supremes do të duhej ta presim me qetësi

Zv/ministri Shkodra: Sido që të jetë vendimi i Supremes, do të duhej ta presim me qetësi

para 8 orë - Gazeta Observer

Zv/ministri në largim, Selam Shkodra ka deklaruar se pret që drejtësia të triumfojë sa i përket vendimit të Gjykatës Supreme lidhur me ankesat që janë bërë rreth rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK