http://kariera.mk
Çiljeta Xhilaga pranon ndërhyrjen e radhës rimodelon trupin

Çiljeta Xhilaga pranon ndërhyrjen e radhës, rimodelon trupin

para një dite - Flitet

Pas operacionit për zvogëlimin e gjoksit, Çiljeta Xhilaga ka pranuar ndërhyrjen e radhës. Këngëtarja iu është nënshtruar një operacioni për rimodelimin e trupit. “Pas ardhjes në jetë të Fernandos, edhe...

Trashëgimtaret e Top it tallen me çmimin që ka ndarë Qeveria për katedralen Aq kushton kuzhina jonë

Trashëgimtaret e Top’it tallen me çmimin që ka ndarë Qeveria për katedralen: Aq kushton kuzhina jonë

para një dite - Flitet

Trashëgimtarët e televizionit shqiptar Top Channel Redia dhe Sara Hoxha, e kanë konsideruar të ulët çmimin që Qeveria e Ramës ka vendosur t’i ndajë për rimëkëmbjen e katedralës që u dogj në Paris ditë...

Vdes ylli televiziv Vetëm 16 vjeç

Vdes ylli televiziv: Vetëm 16 vjeç

para një dite - Flitet

Mya-Lecia Naylor ka vdekur në moshën 16 vjeçare. BBC konfirmoi lajmin e trishtë me një deklaratë në faqen e tyre të internetit, duke e quajtur të renë një ‘pjesë shumë të dashur të familjes së fëmijëve...

Pse nuk duhet ta preni lëkurën rreth thonjve

Pse nuk duhet ta preni lëkurën rreth thonjve

para një dite - Flitet

Nëse rreth thonjve po ju formohet një shtresë e verdhë, e gjitha çfarë duhet të bëni është të ndryshoni përbërësin e kujdesit të thonjve, por çfarë për problemet shëndetësore që mbeten nën sipërfaqe? Një...

Mesazhi prekës i një nëne Mos ma falni këtë që ia bëra djalit tim

Mesazhi prekës i një nëne: Mos ma falni këtë që ia bëra djalit tim

para një dite - Flitet

Besohet se fëmija lidhet me njerëzit e tjerë nësa këta të fundit e shohin në fytyrë për orë të tëra. Dhe, duke qenë se ditët e sotme njerëzit janë aq të lidhur me telefonat e mençur, mundësitë për t’ua...

Çfarë ndodh nëse konsumoni hudhër me mjaltë për 7 ditë

Çfarë ndodh nëse konsumoni hudhër me mjaltë për 7 ditë

para një dite - Flitet

Hudhra është një nga ushqimet më të njohura natyrale në ditët e sotme dhe pjesë thelbësore në shumicën e kuzhinave në botë. Pavarësisht aromës së saj unike, hudhra është tepër efektive në trajtimin e gjendjeve...

Bella Hadid e pa konkurrencë në fotografitë me bikine

Bella Hadid e pa konkurrencë në fotografitë me bikine

para një dite - Flitet

Nëse ka diçka që Bella Hadid di ta bëjë mirë, pa dyshim se janë fotografitë me bikine. Supermodelja e famshme duket se është e pa konkurrencë kur bëhet fjalë për të pozuar me bikine. Madje, ajo nuk e humb...

Nuk do ta besoni se çfarë veture super luksoze vozit Dani

Nuk do ta besoni se çfarë veture super-luksoze vozit Dani

para një dite - Flitet

Këngëtari legjendar i muzikës qytetare shqiptare, Ramadan Krasniqi- DANI është shumë i dashur për publikun. Së fundmi ai ka befasuar fansat e tij duke postuar një foto në llogarinë e tij personale në Instagram...

Makthi i momentit Ç të bësh që mos të të vrasin këpucët

Makthi i momentit: Ç’të bësh që mos të të vrasin këpucët

para 2 dite - Flitet

Bashkë me pranverën vjen edhe një nga dhimbjet më të tmerrshme të njerëzimit: krijimi i flluskave si pasojë e fërkimit të këmbës së djersitur me këpucën. Në këtë artikull do gjeni pikë së pari disa metoda...

Ngrënia e thonjve Shenjë e njerëzve perfeksionistë

Ngrënia e thonjve? Shenjë e njerëzve perfeksionistë

para 2 dite - Flitet

Ngrënia e thonjve për një kohë të gjatë është parë si shenjë e personave nevrastenikë dhe ankthiozë. Por një studim i ri ka treguar se zakoni i çuditshëm mund të jetë në fakt shenjë e njerëzve perfeksionistë....

Zbulon se është shtatzënë Missi humb kurorën

Zbulon se është shtatzënë, Missi humb kurorën

para 3 dite - Flitet

Modelja Joyce Prado, e zgjedhur Miss Univers Bolivia në vitin 2018, humbi kurorën sepse është shtatzënë. Është ky vendimi i marrë nga organizatorët e konkursit të bukurisë. Në vendim u tha se 22-vjeçarja...

Kujdes kur pini kafe jashtë secili filxhan i kafes mban sasi të mëdha bakteriesh

Kujdes kur pini kafe jashtë, secili filxhan i kafes mban sasi të mëdha bakteriesh

para 3 dite - Flitet

Sigurisht që me kolegët tuaj në zyrë ndani kohën për nga një kafe, por është mëse e qartë që nuk keni menduar për shëndetin përderisa keni pirë kafe. Një studim i kryer nga Universiteti në Arizona ka gjetur...

Ky ushqim ndihmon në uljen e tensionit të gjakut

Ky ushqim ndihmon në uljen e tensionit të gjakut

para 3 dite - Flitet

Tensioni i lartë i gjakut mund të shkaktohet duke marrë sasi të lartë të kripës në trup. Por një ushqim që thuhet se ulë shtypjen e gjakut është çokollata e errët. Një përmbledhje e 15 provave sugjeroi...

Cilën anë të trurit e keni më aktive Zgjidhni se cila prej këtyre dy fytyrave duket më e lumtur

Cilën anë të trurit e keni më aktive: Zgjidhni se cila prej këtyre dy fytyrave duket më e lumtur

para 3 dite - Flitet

Secili prej nësh njërën gjysmë të trurit e ka më dominuese, dhe mu kjo na përcakton si personalitet, transmeton Gazeta Metro. Ju duhet të zgjidhni prej këtyre dy fytyrave se cila ju duket më e lumtur....

Gjatë luftës në Kosovë kjo ishte gruaja shqiptare më e përmendur në Amerikë

Gjatë luftës në Kosovë, kjo ishte gruaja shqiptare më e përmendur në Amerikë

para 3 dite - Flitet

Flora Brovina është ndër aktivistet e para kosovare për të drejtat e njeriut, sidomos një zë i fuqishëm për të drejtave e grave. Gjatë Luftës në Kosovë Flora Brovina ishte gruaja më e përmendur shqiptare...

Arsyet përse nuk duhet të anashkalohet ngrënja e mëngjesit

Arsyet përse nuk duhet të anashkalohet ngrënja e mëngjesit

para 3 dite - Flitet

Për arsyeje të shumta konsiderohet si vakti më i rëndësishëm i ditës. Sipas shumë hulumtimeve jo shumë njerëz i kushtojnë rëndësinë që duhet kësaj shujte prej të cilës varet e gjithë dita juaj. Ne ju sjellim...

Me çdo kusht Enca dëshiron ekspozimin e trupit por kësaj radhe dështoi keq

Me çdo kusht Enca dëshiron ekspozimin e trupit, por kësaj radhe dështoi keq

para 3 dite - Flitet

Enca Haxhia një këngëtare që përbën lajm në vete në çdo postim në rrjete e saj sociale. Ajo kohëve të fundit ka filluar ta fshehë gjoksin në postime, mirëpo duke u dukur seksi ajo po tenton që fokusin...

Me mujt ta kisha marrë burrin  Adelina Tahiri i jep pergjigjen epike fanses

Me mujt ta kisha marrë burrin’: Adelina Tahiri i jep pergjigjen epike fanses

para 3 dite - Flitet

Adelina Tahiri ka kërkuar në llogarinë e saj ‘Instagram‘, t’i bëjnë pyetje fansat e saj, ku disa prej tyre ishin mjaftë interesante. Dihet që ajo mori shumë kritika, lidhur me martesën e saj. Por, ka prej...

Telefonat tuaj i keni karikuar gabim gjatë gjithë kësaj kohe

Telefonat tuaj i keni karikuar gabim gjatë gjithë kësaj kohe!

para 3 dite - Flitet

Është e vështirë të kalojmë një ditë pa përdorur telefonin. Tani është bërë pjesë e jetës tonë dhe nuk e heqim dot nga dora, sepse në një farë mënyre na mban të lidhur jo vetëm me miqtë, por dhe me botën....

Pesë arsyet pse nuk humbisni peshë

Pesë arsyet pse nuk humbisni peshë

para 3 dite - Flitet

Ushqeheni mirë dhe ushtroheni shumë, por pesha juaj nuk ndryshon? Mund të ketë një shpjegim të habitshëm se pse ju nuk humbisni peshë. Ja pesë arsyet: 1. Nuk flini gjumë mjaftueshëm Mungesa e gjumit çuditërisht...

Ja nga e kanë origjinën emrat e 12 muajve të vitit dhe domethënia e tyre

Ja nga e kanë origjinën emrat e 12 muajve të vitit, dhe domethënia e tyre

para 3 dite - Flitet

Nga Helen Fletlej A e keni menduar ndonjëherë, se si kanë marrë emrat e tyre muajt e vitit? Ndërsa shënojmë kalimin e ditëve, javëve dhe muajve, pak nga ne do të ndalen ndonjëherë të pyesin, se nga vjen...

 Ndihmo shqiptarët e jo arabët  Dua Lipa përgjigjet

“Ndihmo shqiptarët e jo arabët”/ Dua Lipa përgjigjet

para 3 dite - Flitet

Dua Lipa ndodhej në Liban, ku qëndroi për 3 ditë dhe u njoh me vështirësitë me të cilat përballen familjet refugjate në kampet e strehimit. Në disa postime të njëpasnjëshme në Instagram, Dua Lipa u shpreh...

Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi

Lajm i mirë për personat që pinë çaj rusi

para 4 dite - Flitet

Ky përkufizim është më së shumti i shprehur në Perëndim, për ata çaji më i shëndetshëm është çaji i zi. Mbi 90 përqind e çajit të shitur në Perëndim është çaji i zi (ose çaji i kuq, siç njihet në Lindje)....

Nëse sytë tuaj pulsojnë vazhdimisht mund të keni një nga këto probleme

Nëse sytë tuaj pulsojnë vazhdimisht mund të keni një nga këto probleme

para 4 dite - Flitet

Nga mungesa e gjumit nga stres dehidratimi etj, më poshtë keni disa shkaqe të mundshme. Por fillimisht duhet tqë dini cfarë është ky pulsim që ju ndodh?  Pavarësisht nga emri, sytë tuaj nuk po lëvizin...

Katër veprimet e para që duhet të bëni kur digjeni papritur

Katër veprimet e para që duhet të bëni kur digjeni papritur

para 4 dite - Flitet

Por nëse i lexoni ato mund ti mbani mënd për herën tjetër ose ti ruani ato në telefonin tuaj në mënyrë që dhimbja të kalojë më lehtë: Uji i ftohtë: në vendin e djegur është pjesa më e rëndësishme e aplikimit...

Befasia që ia bënë Fjolla Morinës vajzat e saj për ditëlindje

Befasia që ia bënë Fjolla Morinës vajzat e saj për ditëlindje

para 4 dite - Flitet

Këngëtarja Fjolla Morina sot feston ditëlindjen e saj të 33-të dhe me rastin e kësaj dite me rëndësi të veçantë për të ka pranuar urime të shumta, shkruan lajmi.net. Nuk ka munguar edhe supriza nga dy...

Kylie Jenner thekson format trupore në fustanin e ngushtë

Kylie Jenner thekson format trupore në fustanin e ngushtë

para 4 dite - Flitet

Kylie Jenner nuk kursen aspak fotot provokuese. Kylie Jenner ka ndarë me ndjekësit një fotografi joshëse, në të cilën u shfaq me një fustan të shkurtër, shkruan lajmi.net. Fustani që kishte veshur Kylie...

 Kemali bëhet baba bashkëshortja e tij lind djalë

‘Kemali’ bëhet baba, bashkëshortja e tij lind djalë

para 6 dite - Flitet

Aktori i popullarizuar turk, Burak Ozcivit dhe bashkëshortja e tij, Fahriye Evcen, janë bërë prindër. Mediat turke raportojnë se çifti është bërë me djalë, të cilin e kanë pagëzuar me emrin Karan. Haberturk...

Don Phenom flet për bashkëpunimin e ri me Unikkatilin

Don Phenom flet për bashkëpunimin e ri me Unikkatilin

para 6 dite - Flitet

Reperi Don Phenom i ka njoftuar fansat se në një të ardhme të afërt do të vijë me një tjetër bashkëpunim me Viktor Palokajn të njohur si Unikkatil. Në vitin e kaluar, ai së bashku me Milotin dhe Rebelin...

Nga qimet rrotull thithkave te madhësia dhe kanceri Ç duhet të dijë një grua rreth gjoksit

Nga qimet rrotull thithkave te madhësia dhe kanceri: Ç’duhet të dijë një grua rreth gjoksit

para 6 dite - Flitet

#1 Kanceri i gjirit (përgjithësisht) nuk është gjenetik Sipas statistikave, 75% e grave të diagnostifikuara me sëmundjen e rëndë nuk kanë patur asnjë nga familja me kancer gjiri. Rreziku më i madh dhe...

Më shumë

fax.al nuk prodhon lajme apo përmbajtje, por i analizon web faqet relevante në gjuhën shqipe. fax.al i organizon, grumbullon, bën rangimin dhe prezanton përmbajtjet e faqeve tjera në përputhje me normat ligjore dhe morale. Këta operacione bëhen nga algoritme kompjuterike të cilat i dizajnuam dhe vazhdojmë t'i përsosim. Faktori njeri nuk ka asnjë ndikim, andaj janë të mundshme edhe gabime.

Kontakt · Marketing · Facebook · Twitter · Android fax.al

Copyright © 2010 - 2015 · Për projektin · Mapa e faqes · Kanale RSS · Privatësia · Developed by GRID System
KLIK